Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1998
1997
1995
1994
1987
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1977
1976
1975
1972
1971
Indoor
2024
2023
2017
2016
2014
2013
2012
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Jacob Adams
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
40' 6.25
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Discus - 1.6kg
140' 11
May 27
DIII Region 10 Regional
High Jump
5' 8
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
Bowen Callaway
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
27' 6.5
PR
Apr 30
Golden Bear Invitational
Brandon Callaway
- 10th Grade
400 Meters
57.40
PR
Apr 30
Golden Bear Invitational
800 Meters
2:30.00
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
Micheal Cooley
- 11th Grade
200 Meters
25.83
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Robert Cooley
- 12th Grade
400 Meters
53.45
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
High Jump
5' 4
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
Caleb Day
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
104' 5
PR
Apr 30
Golden Bear Invitational
Jacob Ferrebee
- 9th Grade
1600 Meters
5:14.00
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
3200 Meters
11:23.00
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
Spencer Hastedt
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
17.26
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
High Jump
6' 1.5
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Alex Heersche
- 12th Grade
400 Meters
1:00.58
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
Wyatt Herman
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
42' 9
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Nathan Hook
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
19.47
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
300m Hurdles - 36"
53.12
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Ethan Hug
- 12th Grade
800 Meters
2:07.17
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Cade LaLonde
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
111' 9
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Jared Pilarski
- 11th Grade
800 Meters
2:48.00
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
1600 Meters
5:19.00
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
3200 Meters
11:32.00
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
Jimmy Radabaugh
- 11th Grade
100 Meters
11.68
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
200 Meters
24.82
PR
Apr 30
Golden Bear Invitational
Long Jump
19' 10.75
PR
May 27
DIII Region 10 Regional
Thomas Ritter
- 9th Grade
100 Meters
12.91
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
300m Hurdles - 36"
48.22
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Railey Saurer
- 9th Grade
800 Meters
2:32.85
PR
Apr 30
Golden Bear Invitational
Long Jump
15' 5.5
PR
Apr 30
Golden Bear Invitational
Nolan Wright
- 9th Grade
200 Meters
26.81
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Womens
Ashley Baines
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
30' 4.5
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Discus - 1kg
83' 1
PR
Apr 30
Golden Bear Invitational
Keisha Carlin
- 9th Grade
100 Meters
14.44
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
200 Meters
30.38
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Allison Cole
- 10th Grade
400 Meters
1:13.36
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Discus - 1kg
85' 6
PR
Apr 30
Golden Bear Invitational
Taylor Curry
- 12th Grade
3200 Meters
14:07.00
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
Shana Daniels
- 12th Grade
1600 Meters
6:21.89
Apr 30
Golden Bear Invitational
3200 Meters
13:36.38
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Alex Hills
- 12th Grade
100 Meters
15.43
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Long Jump
12' 5.25
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Nicole Jones
- 10th Grade
800 Meters
2:58.61
PR
Apr 30
Golden Bear Invitational
Leighe Nickels
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
18.45
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
300m Hurdles - 30"
51.11
PR
May 27
DIII Region 10 Regional
High Jump
4' 8
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
Summar Orick
- 9th Grade
800 Meters
2:43.37
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
1600 Meters
6:08.40
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Jenna Stark
- 9th Grade
400 Meters
1:11.58
PR
May 20
Northwest District-DIII-Ayersville
Tabbitha Thiel
- 10th Grade
400 Meters
1:10.98
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
High Jump
4' 8
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
Long Jump
13' 9.5
PR
Apr 30
Golden Bear Invitational
Lindsey Wheeler
- 10th Grade
100 Meters
15.21
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
200 Meters
31.28
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
Shayla Wright
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
28' 10.5
PR
Apr 15
Wayne Trace Track Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.