Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2016
2015
2010
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Collin Allan
- 12th Grade
100 Meters
11.95
PR
Apr 17
Eagle Invite
200 Meters
25.38
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
110m Hurdles - 39"
17.34
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
300m Hurdles - 36"
45.58
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Pole Vault
10' 6
May 17
Bob Zimney Last Chance
Long Jump
17' 6
PR
May 10
Fargo Rotary Invitational
Ryaan Alshami
- 9th Grade
100 Meters
13.27
PR
Apr 30
Shanley Invitational
200 Meters
26.78
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
400 Meters
58.16
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
Pole Vault
11' 0
May 21
East Region
Nicholas Armendariz-Lotito
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
32' 0
May 8
Central Cass Varsity Invitational
Discus - 1.6kg
72' 1
Apr 29
Fargo Davies JV Quadrangular
Javelin - 800g
85' 11
PR
May 15
EDC Boys JV Outdoor Championships
Adam Arnold
- 12th Grade
100 Meters
12.04
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
200 Meters
24.93
Apr 24
Grand Forks Pentangular
400 Meters
54.98
Apr 24
Grand Forks Pentangular
300m Hurdles - 36"
41.48
PR
May 29
NDHSAA State A Track & Field Meet
Emmanuel Bargblor
- 12th Grade
100 Meters
13.35
PR
Apr 17
Eagle Invite
Long Jump
17' 4
PR
Apr 30
Shanley Invitational
Triple Jump
37' 3
PR
May 10
Fargo Rotary Invitational
Wayne Costilla
- 11th Grade
400 Meters
1:02.53
PR
Apr 30
Shanley Invitational
400 Meters - Relay Split
1:02.0h
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
800 Meters
2:16.35
PR
May 15
EDC Boys JV Outdoor Championships
800 Meters - Relay Split
2:28.0h
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Preston Diederich
- 9th Grade
800 Meters
2:30.61
May 10
Fargo Rotary Invitational
1600 Meters
5:27.33
May 8
Central Cass Varsity Invitational
Quentyn Edwards
- 9th Grade
200 Meters
25.54
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
Long Jump
17' 4
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
Triple Jump
37' 0
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
Carter Elde
- 11th Grade
100 Meters
11.66
Apr 24
Grand Forks Pentangular
200 Meters
23.45
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
110m Hurdles - 39"
14.97
(2.2)
May 29
NDHSAA State A Track & Field Meet
300m Hurdles - 36"
38.32
May 29
NDHSAA State A Track & Field Meet
Glen Erickson
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
41' 6
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
Discus - 1.6kg
122' 0
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
Javelin - 800g
132' 5
PR
May 21
East Region
Nicholas Gentile
- 11th Grade
100 Meters
13.25
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
200 Meters
26.52
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
110m Hurdles - 39"
18.04
May 17
Bob Zimney Last Chance
300m Hurdles - 36"
46.57
May 17
Bob Zimney Last Chance
Logan Haskamp
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
37' 7
PR
Apr 22
Eagle Relays @ Sheyenne
Discus - 1.6kg
116' 6
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Bradyn Hendrickson
- 10th Grade
100 Meters
13.76
Apr 29
Fargo Davies JV Quadrangular
200 Meters
28.34
May 17
Bob Zimney Last Chance
Finn Jackson
- 10th Grade
400 Meters
58.54
PR
May 10
Fargo Rotary Invitational
400 Meters - Relay Split
59.0h
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
800 Meters
2:15.69
Apr 24
Grand Forks Pentangular
800 Meters - Relay Split
2:20.5h
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Bipan Jogi
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
30' 3
PR
Mar 29
West Fargo Sheyenne Earlybird
Javelin - 800g
65' 6
PR
Mar 26
Grand Forks Triangular
Aiden Johnson
- 9th Grade
Pole Vault
7' 0
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Layne Jumonville
- 10th Grade
100 Meters
13.88
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
200 Meters
28.50
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Jacob Koplin
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
34' 10.5
Apr 29
Fargo Davies JV Quadrangular
Discus - 1.6kg
93' 6
PR
May 15
EDC Boys JV Outdoor Championships
Javelin - 800g
67' 6
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Justin Koplin
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
28' 6
May 17
Bob Zimney Last Chance
Discus - 1.6kg
68' 8
Apr 29
Fargo Davies JV Quadrangular
Javelin - 800g
78' 4
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Kevin Kubat
- 10th Grade
200 Meters
27.40
Mar 29
West Fargo Sheyenne Earlybird
Zac Kuznia
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
38' 5.5
May 21
East Region
Discus - 1.6kg
101' 7
May 14
Orvik-Radke Classic
Cade Lindseth
- 10th Grade
100 Meters
12.34
May 21
East Region
200 Meters
25.55
Apr 17
Eagle Invite
400 Meters
1:00.71
PR
May 8
Central Cass Varsity Invitational
400 Meters - Relay Split
59.3h
PR
Apr 17
Eagle Invite
Alejandro Lopez
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
36' 2
PR
May 21
East Region
Discus - 1.6kg
113' 1
PR
May 21
East Region
Angel Lopez
- 9th Grade
200 Meters
28.06
PR
Mar 29
West Fargo Sheyenne Earlybird
300m Hurdles - 36"
44.35
PR
May 21
East Region
High Jump
5' 8
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Long Jump
18' 11
PR
Apr 22
Eagle Relays @ Sheyenne
Anthony Lopez
- 11th Grade
200 Meters
24.89
PR
May 21
East Region
110m Hurdles - 39"
17.26
May 7
Packer Relays
300m Hurdles - 36"
44.82
PR
May 21
East Region
Cael Lorenz
- 12th Grade
800 Meters
2:10.81
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
1600 Meters
5:04.67
May 7
Packer Relays
3200 Meters
11:16.92
May 21
East Region
Edison Lunski
- 10th Grade
400 Meters
1:08.07
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
400 Meters - Relay Split
1:11.0h
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Shot Put - 12lb
29' 2
May 15
EDC Boys JV Outdoor Championships
Discus - 1.6kg
88' 6
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
Wyatt Mutzenberger
- 11th Grade
100 Meters
11.29
Apr 24
Grand Forks Pentangular
200 Meters
22.14
(4.7)
May 29
NDHSAA State A Track & Field Meet
400 Meters
51.30
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Joey Olson
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
37' 8
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
Discus - 1.6kg
91' 2
PR
Apr 30
Shanley Invitational
Navy Oss
- 10th Grade
100 Meters
12.60
May 21
East Region
200 Meters
26.14
Apr 24
Grand Forks Pentangular
400 Meters
57.79
May 21
East Region
400 Meters - Relay Split
1:00.0h
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Triple Jump
31' 10
PR
Mar 29
West Fargo Sheyenne Earlybird
Erick Paye
- 9th Grade
High Jump
5' 4
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Long Jump
17' 3.5
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Triple Jump
40' 2
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Kyen Poole
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
30' 4
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Discus - 1.6kg
100' 7
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Michael Post
- 12th Grade
200 Meters
28.97
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Pole Vault
10' 6
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
Malachi Quimby
- 9th Grade
100 Meters
13.78
May 17
Bob Zimney Last Chance
200 Meters
28.44
May 17
Bob Zimney Last Chance
400 Meters
1:05.93
May 15
EDC Boys JV Outdoor Championships
Tristan Raymond
- 10th Grade
100 Meters
12.40
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
200 Meters
24.94
PR
May 21
East Region
Haden Richards
- 10th Grade
100 Meters
13.12
May 17
Bob Zimney Last Chance
200 Meters
26.44
May 17
Bob Zimney Last Chance
400 Meters
1:04.85
PR
May 8
Central Cass Varsity Invitational
Quinn Roehl
- 10th Grade
800 Meters
2:00.10
May 17
Bob Zimney Last Chance
1600 Meters
4:29.38
May 29
NDHSAA State A Track & Field Meet
3200 Meters
10:03.42
Apr 22
Eagle Relays @ Sheyenne
Kyle Rothenberger
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
30' 6
PR
May 15
EDC Boys JV Outdoor Championships
Discus - 1.6kg
87' 6
May 17
Bob Zimney Last Chance
Javelin - 800g
98' 6
PR
May 8
Central Cass Varsity Invitational
Matthew Rothenberger
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
33' 3
Apr 29
Fargo Davies JV Quadrangular
Discus - 1.6kg
83' 1
Apr 29
Fargo Davies JV Quadrangular
Javelin - 800g
108' 3
Apr 29
Fargo Davies JV Quadrangular
Wythe Rynestad
- 12th Grade
200 Meters
27.58
Mar 29
West Fargo Sheyenne Earlybird
High Jump
5' 10
May 21
East Region
Long Jump
18' 5
Apr 22
Eagle Relays @ Sheyenne
Triple Jump
39' 10
PR
May 10
Fargo Rotary Invitational
Bradley Salberg
- 9th Grade
400 Meters
1:21.88
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
800 Meters
3:07.04
PR
May 8
Central Cass Varsity Invitational
Curtis Sande
- 9th Grade
400 Meters - Relay Split
1:01.0h
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
800 Meters
2:11.42
May 17
Bob Zimney Last Chance
1600 Meters
4:55.29
May 7
Packer Relays
3200 Meters
10:56.97
PR
May 21
East Region
Alex Schill
- 12th Grade
100 Meters
11.92
PR
Apr 17
Eagle Invite
200 Meters
23.94
PR
May 21
East Region
400 Meters - Relay Split
56.0h
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Long Jump
18' 10.25
PR
Mar 29
West Fargo Sheyenne Earlybird
Triple Jump
36' 0
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Andrew Schmidt
- 9th Grade
100 Meters
12.97
May 17
Bob Zimney Last Chance
200 Meters
26.54
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
Jaden Schwan
- 9th Grade
400 Meters
1:06.73
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
800 Meters
2:29.85
May 15
EDC Boys JV Outdoor Championships
1600 Meters
5:52.34
May 21
East Region
Lucas Solberg
- 9th Grade
100 Meters
13.31
PR
Mar 29
West Fargo Sheyenne Earlybird
200 Meters
26.18
PR
Mar 26
Grand Forks Triangular
Lane Stevens
- 11th Grade
200 Meters
25.44
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
Javelin - 800g
116' 2
PR
May 15
EDC Boys JV Outdoor Championships
Jakob Stevenson
- 12th Grade
200 Meters
28.54
Mar 29
West Fargo Sheyenne Earlybird
400 Meters
1:02.43
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Pole Vault
11' 0
PR
Apr 22
Eagle Relays @ Sheyenne
Emmett Sum
- 11th Grade
400 Meters
55.32
PR
May 21
East Region
400 Meters - Relay Split
57.0h
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
800 Meters
2:14.60
Apr 24
Grand Forks Pentangular
800 Meters - Relay Split
2:21.0h
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Nicholas Swanson
- 11th Grade
400 Meters
1:00.27
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Triple Jump
38' 4.5
PR
May 7
Packer Relays
Adam Swartz
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
31' 6.5
Mar 29
West Fargo Sheyenne Earlybird
Discus - 1.6kg
117' 9
PR
May 21
East Region
Joel Tande
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
17.94
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
300m Hurdles - 36"
46.30
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Ethan Thomas
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
29' 9
May 15
EDC Boys JV Outdoor Championships
Discus - 1.6kg
94' 8
May 15
EDC Boys JV Outdoor Championships
Javelin - 800g
112' 9
May 21
East Region
Amirmahdi Tokhmechi
- 9th Grade
100 Meters
14.27
PR
Mar 26
Grand Forks Triangular
Jak Urlacher
- 12th Grade
100 Meters
11.38
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
200 Meters
21.95
(1.3)
PR
May 29
NDHSAA State A Track & Field Meet
Pole Vault
15' 7.5
PR
May 29
NDHSAA State A Track & Field Meet
Long Jump
17' 0
PR
May 15
EDC Boys JV Outdoor Championships
Tatum Vanyo
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
33' 0
PR
Apr 17
Eagle Invite
Discus - 1.6kg
110' 6
May 21
East Region
Javelin - 800g
94' 2
May 15
EDC Boys JV Outdoor Championships
Tucker Vasichek
- 12th Grade
800 Meters
2:20.07
Mar 26
Grand Forks Triangular
1600 Meters
5:18.06
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Torrey Westereng
- 11th Grade
400 Meters
1:07.45
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
400 Meters - Relay Split
1:11.0h
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
800 Meters
2:34.73
May 21
East Region
1600 Meters
6:01.59
Apr 29
Fargo Davies JV Quadrangular
Joe Williamson
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
16.72
Apr 24
Grand Forks Pentangular
300m Hurdles - 36"
42.40
Apr 22
Eagle Relays @ Sheyenne
Long Jump
19' 5
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Triple Jump
38' 9.25
PR
Apr 22
Eagle Relays @ Sheyenne
Womens
Emily Arnold
- 9th Grade
200 Meters
31.15
PR
May 7
Packer Relays
400 Meters
1:20.00
PR
Apr 30
Shanley Invitational
100m Hurdles - 33"
20.24
May 17
Bob Zimney Last Chance
300m Hurdles - 30"
57.13
May 21
East Region
High Jump
4' 9
May 7
Packer Relays
Ashtyn Auch
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
22' 4
PR
May 21
East Region
Javelin - 600g
78' 9
PR
May 14
Girls Classic Invitational
Kaylee Baker
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
30' 3.75
Apr 22
Eagle Relays @ Sheyenne
Discus - 1kg
110' 1
Apr 22
Eagle Relays @ Sheyenne
Taylar Baker
- 12th Grade
100 Meters
13.12
May 21
East Region
200 Meters
27.68
May 21
East Region
Long Jump
16' 2.5
PR
May 21
East Region
Terra Beardemphl
- 10th Grade
100 Meters
14.92
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
100m Hurdles - 33"
21.02
PR
May 7
Packer Relays
300m Hurdles - 30"
1:03.01
PR
May 7
Packer Relays
Alyssa Berger
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
24' 0
PR
Apr 30
Shanley Invitational
Javelin - 600g
65' 2
PR
May 21
East Region
Ellen Berry
- 9th Grade
400 Meters
1:15.92
PR
May 14
Girls Classic Invitational
800 Meters
2:47.13
May 10
Fargo Rotary Invitational
1600 Meters
6:31.59
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Nora Berry
- 12th Grade
800 Meters
2:37.97
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
1600 Meters
5:57.70
PR
May 14
Girls Classic Invitational
Skye Boyer
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
24' 11
PR
May 21
East Region
Javelin - 600g
58' 9
PR
May 21
East Region
Hailey Clark
- 9th Grade
100 Meters
14.92
PR
Apr 30
Shanley Invitational
200 Meters
32.02
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Long Jump
12' 8
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Marie Derenne
- 10th Grade
800 Meters
2:27.58
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
1600 Meters
5:23.54
PR
May 10
Fargo Rotary Invitational
Long Jump
11' 9
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Brianna Filson
- 12th Grade
100 Meters
14.45
Apr 30
Shanley Invitational
Camille Finney
- 10th Grade
100 Meters
15.34
PR
Mar 26
Grand Forks Triangular
100m Hurdles - 33"
18.94
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
Pole Vault
8' 3
Apr 30
Shanley Invitational
Evie Gherdovich
- 7th Grade
400 Meters
1:04.04
May 21
East Region
Emma Haskamp
- 9th Grade
200 Meters
31.36
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
100m Hurdles - 33"
18.94
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
300m Hurdles - 30"
57.02
May 14
Girls Classic Invitational
High Jump
4' 7
PR
May 10
Fargo Rotary Invitational
Triple Jump
27' 4
May 17
Bob Zimney Last Chance
Tennasyn Henry
- 9th Grade
100 Meters
16.61
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
200 Meters
34.79
Apr 24
Grand Forks Pentangular
400 Meters
1:19.35
May 17
Bob Zimney Last Chance
Long Jump
11' 1
May 7
Packer Relays
Coral Heyd
- 9th Grade
400 Meters
1:12.83
PR
May 21
East Region
800 Meters
2:56.90
PR
Apr 24
Grand Forks Pentangular
1600 Meters
6:42.18
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Sierra Heyd
- 10th Grade
100 Meters
14.06
May 21
East Region
200 Meters
28.44
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
400 Meters
1:09.91
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Lauren Hillman
- 12th Grade
100 Meters
13.95
May 7
Packer Relays
Long Jump
16' 6.5
PR
May 10
Fargo Rotary Invitational
Triple Jump
36' 3
PR
Apr 30
Shanley Invitational
Claire Hynek
- 9th Grade
1600 Meters
5:26.62
PR
May 14
Girls Classic Invitational
3200 Meters
12:27.79
PR
May 10
Fargo Rotary Invitational
Hannah Hynek
- 11th Grade
100 Meters
13.69
May 14
Girls Classic Invitational
200 Meters
29.19
Mar 26
Grand Forks Triangular
300m Hurdles - 30"
49.47
PR
May 21
East Region
Long Jump
14' 7.5
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
Aria Kindseth
- 9th Grade
400 Meters
1:09.04
May 10
Fargo Rotary Invitational
800 Meters
2:37.51
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
Silje Kindseth
- 12th Grade
400 Meters
1:13.79
May 10
Fargo Rotary Invitational
800 Meters
2:43.55
PR
May 14
Girls Classic Invitational
3200 Meters
14:21.20
May 21
East Region
Maka Kollie
- 10th Grade
100 Meters
16.72
PR
May 10
Fargo Rotary Invitational
200 Meters
37.25
PR
May 14
Girls Classic Invitational
Long Jump
10' 9.5
PR
May 21
East Region
Audrey Lindquist
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
17' 6
May 14
Girls Classic Invitational
Javelin - 600g
41' 1
May 7
Packer Relays
Brynn Moen
- 9th Grade
200 Meters
30.38
May 14
Girls Classic Invitational
100m Hurdles - 33"
17.93
May 14
Girls Classic Invitational
300m Hurdles - 30"
50.73
May 10
Fargo Rotary Invitational
Brietta Mullane
- 12th Grade
100 Meters
13.87
May 17
Bob Zimney Last Chance
200 Meters
29.32
May 21
East Region
Long Jump
13' 2.5
May 7
Packer Relays
Triple Jump
27' 9.5
PR
Apr 30
Shanley Invitational
Jillian Riley
- 10th Grade
100 Meters
14.22
May 7
Packer Relays
200 Meters
29.37
May 21
East Region
High Jump
4' 1
Mar 26
Grand Forks Triangular
Long Jump
15' 8
May 10
Fargo Rotary Invitational
Triple Jump
31' 8.25
Apr 30
Shanley Invitational
Katelyn Stern
- 9th Grade
400 Meters
1:06.75
PR
May 10
Fargo Rotary Invitational
800 Meters
2:43.25
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
1600 Meters
6:27.51
May 7
Packer Relays
Eli Stevenson
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
24' 8
PR
Apr 10
Boys & Girls Double Dual 2021
Javelin - 600g
95' 0
PR
May 21
East Region
Jasmine Thomas
- 10th Grade
100 Meters
14.67
PR
May 7
Packer Relays
200 Meters
31.14
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
100m Hurdles - 33"
19.14
PR
May 17
Bob Zimney Last Chance
300m Hurdles - 30"
55.68
PR
May 21
East Region
Katie Uhlir
- 8th Grade
3200 Meters
12:38.23
PR
May 10
Fargo Rotary Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.