Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2003
2002
2001
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2009
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Alan Abraham
- 10th Grade
100 Meters
12.54c
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
200 Meters
33.74c
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Nikolas Affronti
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
25' 3
Apr 21
Port Washington Invitational
Discus - 1.6kg
75' 3
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Harsh Agrual
- 10th Grade
100 Meters
13.73
PR
Apr 21
Port Washington Invitational
400 Meters
1:01.74c
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Jonathan Arias
- 9th Grade
100 Meters
17.84c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
John Baek
- 10th Grade
100 Meters
15.44c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
200 Meters
29.34c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
400 Meters
1:07.64c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
3200 Meters
13:56.26
PR
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Alex Beacco
- 11th Grade
100 Meters
14.54c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
3200 Meters
14:35.40
PR
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Joshua Ethan Cabahug
- 9th Grade
100 Meters
13.21
PR
Apr 21
Port Washington Invitational
Francisco Cabrera
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
37' 5
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Discus - 1.6kg
84' 9
PR
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Kevin Chan
- 10th Grade
800 Meters
2:48.3h
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
1600 Meters
6:40.80
Apr 21
Port Washington Invitational
Anthony Chen
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
21.64c
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Jeff Chen
- 10th Grade
800 Meters
2:21.69
PR
May 16
Section VIII Division 1B Championships
1600 Meters
5:18.4h
Mar 29
Bob Baratta Invitational
3k Steeplechase
12:22.2h
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Tyvan Cheng
- 12th Grade
400m Hurdles - 36"
1:21.54c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Brandon Cintron
- 10th Grade
100 Meters
12.38
PR
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Gareth Correa
- 9th Grade
100 Meters
13.67
PR
Apr 21
Port Washington Invitational
200 Meters
32.74c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Alex DeMarco
- 10th Grade
1600 Meters
5:46.1h
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Craig Denton
- 11th Grade
100 Meters
11.93
May 16
Section VIII Division 1B Championships
200 Meters
23.89
Apr 21
Port Washington Invitational
400 Meters
54.04c
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Tamer Elkosh
- 10th Grade
800 Meters
2:44.06
PR
Apr 21
Port Washington Invitational
Andrew Florendo
- 12th Grade
800 Meters
2:31.8h
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Manfred Fong
- 10th Grade
100 Meters
14.14c
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Ian Gopie
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
33' 4.5
Apr 21
Port Washington Invitational
Discus - 1.6kg
127' 8
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Herbert Hagemann
- 12th Grade
100 Meters
14.44c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Karim T00 Ibrahim
- 10th Grade
800 Meters
2:47.41
Apr 21
Port Washington Invitational
Thaqif Kamaruszaman
- 12th Grade
Long Jump
16' 0
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Triple Jump
32' 2.5
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Naman Kapoor
- 9th Grade
100 Meters
14.44c
Mar 29
Bob Baratta Invitational
400 Meters
1:05.64
PR
Apr 21
Port Washington Invitational
Andrew Kelso
- 9th Grade
100 Meters
14.54c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
John Kernin
- 9th Grade
100 Meters
14.24c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Riley Kiernan
- 10th Grade
800 Meters
2:29.1h
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
1600 Meters
6:11.05
Apr 21
Port Washington Invitational
Ben Kim
- 10th Grade
Long Jump
16' 10.5
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Triple Jump
37' 2.5
PR
Apr 21
Port Washington Invitational
Tim Lai
- 10th Grade
1600 Meters
6:13.15
PR
Apr 21
Port Washington Invitational
Tom Lai
- 10th Grade
1600 Meters
5:59.1h
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Samuel Leung
- 9th Grade
100 Meters
13.70
Apr 21
Port Washington Invitational
Anthony Li
- 12th Grade
100 Meters
14.84c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
1600 Meters
5:55.78
PR
Apr 21
Port Washington Invitational
Ryan Li
- 10th Grade
1600 Meters
5:56.60
Apr 21
Port Washington Invitational
Caleb Lin
- 11th Grade
100 Meters
14.67
Apr 21
Port Washington Invitational
Andrew Liu
- 10th Grade
400 Meters
1:03.44c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
400m Hurdles - 36"
1:12.73
PR
Apr 21
Port Washington Invitational
George Liu
- 9th Grade
100 Meters
14.04c
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Long Jump
15' 1
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Chris Lum
- 10th Grade
100 Meters
13.44c
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
200 Meters
30.54c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Anas Maklad
- 9th Grade
800 Meters
2:45.6h
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Brandon Marafino
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
45' 8
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Jared Martin
- 10th Grade
200 Meters
36.34c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
400 Meters
54.84c
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Chris Mathew
- 10th Grade
1600 Meters
5:48.8h
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Jeff Mathew
- 9th Grade
800 Meters
3:05.1h
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
1600 Meters
6:37.7h
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Corry Meyn
- 11th Grade
100 Meters
13.44c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Long Jump
14' 8.25
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Brendan Nankoo
- 9th Grade
100 Meters
13.78
PR
Apr 21
Port Washington Invitational
200 Meters
28.74c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Andy pan
- 9th Grade
100 Meters
13.94c
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Long Jump
13' 5.5
PR
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Dylan Parikh
- 10th Grade
100 Meters
15.34c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Bhav Patel
- 10th Grade
100 Meters
12.84c
Mar 29
Bob Baratta Invitational
200 Meters
25.84c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
400 Meters
58.64
PR
Apr 21
Port Washington Invitational
Viral T00 Patel
- 9th Grade
100 Meters
13.84c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
400 Meters
1:00.39
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Yash Patel
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
49' 10
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Adam Pedzich
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
65' 3
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Chris Peguero
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
112' 3
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Michael Pellegrino
- 11th Grade
100 Meters
13.54c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
200 Meters
29.44c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Luke Philip
- 10th Grade
800 Meters
3:03.8h
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Joe Romano
- 12th Grade
800 Meters
2:43.2h
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
1600 Meters
5:47.2h
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
3200 Meters
13:38.70
PR
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Vinay Sakhrani
- 11th Grade
100 Meters
13.84c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Viren Sehgal
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
25' 0
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Discus - 1.6kg
58' 7
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Rajbir Singh
- 10th Grade
100 Meters
13.34c
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
400 Meters
1:05.74c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Rahul Singhal
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
58' 5
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Lenix Thomas
- 9th Grade
100 Meters
15.53
Apr 21
Port Washington Invitational
200 Meters
33.44c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Hayato Tsubo
- 12th Grade
Long Jump
16' 10.5
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Triple Jump
33' 10
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Bharath Venkatesan
- 9th Grade
200 Meters
29.74c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
400 Meters
1:07.24c
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Jeremy Wong
- 9th Grade
100 Meters
14.44c
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Brian Yang
- 12th Grade
100 Meters
12.24c
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
400 Meters
58.04c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Sam Yang
- 10th Grade
100 Meters
14.48
PR
Apr 21
Port Washington Invitational
Jacky Yip
- 12th Grade
100 Meters
14.94c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Josh Yu
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
20.34c
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Shot Put - 12lb
43' 0
May 22
NYSPHSAA Section VIII Class 3A County Championship..
Discus - 1.6kg
108' 1
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Hiram Yuan
- 12th Grade
200 Meters
28.74c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
110m Hurdles - 39"
20.39
PR
May 16
Section VIII Division 1B Championships
400m Hurdles - 36"
1:15.64c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
Griffen Zambell
- 10th Grade
800 Meters
2:48.10
Apr 21
Port Washington Invitational
Womens
Azka Chaudhry
- 12th Grade
100 Meters
13.34c
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
400 Meters
1:01.64c
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Angela Chen
- 12th Grade
800 Meters
2:44.6h
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
1500 Meters
5:32.95
PR
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Michelle Chiu
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
20.24c
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Zenab Elzamzamy
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
24' 7.5
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Discus - 1kg
86' 7
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Nicole Garcia
- 12th Grade
800 Meters
3:01.6h
PR
May 16
Section VIII Division 1B Championships
400m Hurdles - 30"
1:12.24
May 16
Section VIII Division 1B Championships
2k Steeplechase
9:17.6h
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Katelyn George
- 9th Grade
100 Meters
15.18
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Victoria Ip
- 11th Grade
High Jump
4' 6
PR
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Long Jump
12' 9.75
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Patty Limperopoulos
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
25' 0.5
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Discus - 1kg
70' 3
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Khushi Monteiro
- 10th Grade
Long Jump
8' 10.5
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Shiela Omara
- 9th Grade
Discus - 1kg
75' 9
PR
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Rhea Rasquinha
- 9th Grade
1500 Meters
5:14.29
PR
May 22
NYSPHSAA Section VIII Class 3A County Championship..
3000 Meters
11:15.08
PR
May 22
NYSPHSAA Section VIII Class 3A County Championship..
Jennifer Schmidt
- 9th Grade
100 Meters
15.24c
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
200 Meters
31.62
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Sherry Shao
- 10th Grade
200 Meters
32.02
May 16
Section VIII Division 1B Championships
100m Hurdles - 33"
20.44
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Triple Jump
31' 10
PR
Apr 21
Joe Brandi Relays
Fiona Shehu
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
18' 10
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Kristal Soo
- 9th Grade
200 Meters
32.14
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Gia Yetikyel
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
20' 9
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Discus - 1kg
55' 2
PR
May 3
Glen Cove Big Red Invitational
Isabella Yu
- 10th Grade
Long Jump
9' 10
PR
May 16
Section VIII Division 1B Championships
Blue text indicates a mark from the current week.