Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2010
2009
2008
2007
2005
2004
2003
2002
2000
1999
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Kenneth Amato
- 9th Grade
Long Jump
16' 0.25
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Triple Jump
34' 3
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Ronny Andrew
- 11th Grade
100 Meters
11.98
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
200 Meters
25.20
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
110m Hurdles - 39"
15.50
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Jarett Barnes
- 9th Grade
100 Meters
13.00
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Triple Jump
34' 6.25
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Kyle Berotti
- 9th Grade
Triple Jump
34' 2.5
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Jacob Bial
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
36' 0
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
Alex Blanco
- 10th Grade
200 Meters
25.06
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
400 Meters
54.63
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Keith Brown
- 12th Grade
400 Meters
55.72
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
400m Hurdles - 36"
1:03.77
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Anthony Bryan
- 12th Grade
100 Meters
11.50
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
200 Meters
23.33
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Christian Capobianco
- 10th Grade
800 Meters
2:14.66
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
Russell Castle
- 10th Grade
100 Meters
12.01
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
200 Meters
24.58
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Sam Croes
- 10th Grade
2k Steeplechase
8:02.65
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Christopher Demers
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
39' 10.5
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Maliek Exantus
- 10th Grade
100 Meters
12.04
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
400 Meters
56.71
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
400m Hurdles - 36"
1:04.54
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Tariq Gibbs
- 11th Grade
Long Jump
20' 10.25
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Triple Jump
45' 3
PR
May 1
St Anthony's Invitational
TJ Greco
- 11th Grade
Pole Vault
13' 0
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
Brandon Hornedo
- 11th Grade
100 Meters
11.95
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
200 Meters
24.30
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
400 Meters
56.43
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
Phillip Iaccarino
- 12th Grade
200 Meters
26.14
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
400 Meters
58.44
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Hunt Joe
- 11th Grade
800 Meters
2:11.67
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
1600 Meters
4:36.84
PR
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
3200 Meters
10:10.98
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
3k Steeplechase
10:42.90
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Glenn Kennedy
- 10th Grade
Pole Vault
10' 0
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
Darius Kornagay
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
32' 8.25
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Discus - 1.6kg
89' 7
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
James Martin
- 12th Grade
200 Meters
24.75
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
400 Meters
54.77
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Ted Michaels
- 10th Grade
3200 Meters
11:03.81
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
3k Steeplechase
11:51.05
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Micheal Outing
- 12th Grade
200 Meters
22.83
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
110m Hurdles - 39"
14.45
PR
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
400m Hurdles - 36"
1:15.20
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Zach Perez
- 9th Grade
Pole Vault
10' 6
PR
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
Jude Pierre
- 12th Grade
High Jump
5' 10
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Long Jump
23' 4.5
PR
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
Triple Jump
45' 3.5
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
Eric Rennard
- 10th Grade
2k Steeplechase
7:36.79
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Matthew Ring
- 10th Grade
Long Jump
19' 9.5
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
Triple Jump
38' 2.5
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
John Russo
- 9th Grade
1600 Meters
5:10.84
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Ryan Sommers
- 11th Grade
Triple Jump
34' 1.25
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Max Sturm
- 11th Grade
200 Meters
27.17
PR
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
400m Hurdles - 36"
1:09.34
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Peter Viskoc
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
16.88
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Del Voltaire
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
48' 6
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
Discus - 1.6kg
134' 0
Apr 18
Suffolk Boys Coaches Meet
Womens
Amanda Belgrave
- 9th Grade
200 Meters
29.42
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Long Jump
16' 7.5
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
Rainelle Bolan
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
27' 4.5
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Discus - 1kg
87' 6
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Anaya Britton
- 9th Grade
200 Meters
28.45
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
Lauren Chin
- 11th Grade
200 Meters
29.58
PR
May 1
St Anthony's Invitational
400 Meters
1:08.25
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Kayla Donald
- 9th Grade
400 Meters
1:10.04
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Njaure Ewa
- 10th Grade
200 Meters
26.52
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
Dilacy Fanas
- 11th Grade
200 Meters
28.99
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Abigail Gaston
- 10th Grade
200 Meters
28.70
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
400 Meters
1:05.64
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
Gabriella Guetta
- 9th Grade
400 Meters
1:17.08
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Danielle Gyedu
- 9th Grade
100 Meters
14.58
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
200 Meters
30.46
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
Dana Hartmann
- 10th Grade
100 Meters
15.26
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
Maria Henry
- 12th Grade
100 Meters
13.99
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
200 Meters
28.98
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Shot Put - 4kg
28' 6.5
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
Jacqueline Hilbert
- 9th Grade
1500 Meters
5:26.12
May 1
St Anthony's Invitational
Danielle Hofmann
- 10th Grade
Discus - 1kg
85' 8
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Melanie Holman
- 9th Grade
400 Meters
1:13.47
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Khadia Jenkins
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
34' 1
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Discus - 1kg
115' 6
PR
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
High Jump
5' 0
May 1
St Anthony's Invitational
Cristina Maher
- 10th Grade
200 Meters
27.50
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
400 Meters
1:00.92
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
Grace Murphy
- 10th Grade
1500 Meters
5:24.18
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
2k Steeplechase
8:13.54
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Pole Vault
10' 6
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
Ginamarie Ospedale
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
17.50
May 1
St Anthony's Invitational
Pole Vault
9' 6
PR
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
Anneliese Pack
- 9th Grade
400 Meters
1:08.83
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Nina Rubenacker
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
27' 8
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Discus - 1kg
81' 8
May 1
St Anthony's Invitational
Ivana Smith
- 12th Grade
200 Meters
29.10
PR
May 1
St Anthony's Invitational
Tanai Stewart
- 9th Grade
100 Meters
13.88
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
200 Meters
28.35
PR
Apr 25
Bob Pratt Memorial Invitational
Madison Sturm
- 9th Grade
400m Hurdles - 30"
1:18.45
May 1
St Anthony's Invitational
Kelsea Thompson
- 12th Grade
800 Meters
2:46.27
PR
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
100m Hurdles - 33"
16.09
(-.3)
Jun 13
NYSPHSAA State Championship
Shot Put - 4kg
28' 7.75
PR
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
High Jump
4' 9.5
PR
Jun 13
NYSPHSAA State Championship
Long Jump
16' 3
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
Triple Jump
33' 4.5
May 1
St Anthony's Invitational
Pentathlon (Outdoor) -
2753
PR
Jun 5
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier
Blue text indicates a mark from the current week.