Southwest Club 2021 Outdoor Track & Field

Switch to
Swipe to view all teams
Region 9
Arkansas
Missouri Valley
Oklahoma
Ozark
Region 12
Gulf
Southwestern
Texas Southern
West Texas
Can't find your team?

100m10 (16)Wirt Jackson IV10.81 (3.1)PRTXSt Marks Of TexasApr 10DFW Private School Circuit 8b- St. Mark's
200m17-18 (17)Logan Popelka21.46PRTXTeam QUESTDec 05Quest Fall Classic Invitational
400m19+ (31)James Gilreath48.44PRTXTeam Green RunningApr 10U of Incarnate Word Invitational
800m12 (18)Joseph Cox1:56.83PRTXAustin WaldorfMar 27Faith Academy 3rd Annual Relays
1500m17-18 (17)Chasetin Winston4:20.33PRTXTexas Titans TrackJan 16The Reckoning Series
1600m11 (17)Chris (Christopher) Riley4:15.11PRTXAustin McCallumApr 24UIL 5A Region III
3000m17-18 (17)Ayenew Devany9:23.93PRTXKaty Express Track ClubApr 17BeastMode Relays
3200m12 (18)Jayan Nitzsche9:13.07PRUnattachedMay 15TTFCA Meet of Champions
5000m-Chandon Chhikara14:33.14PRUnattachedApr 17Baylor Michael Johnson Invitational
110mH-39"11 (17)Kendrick Smallwood13.47 (3.6)PRTXMesquite PoteetMay 07TX UIL 5A State Championships
300mH-36"11 (17)Kendrick Smallwood36.71PRTXMesquite PoteetMay 07TX UIL 5A State Championships
4x100mElijah Harris
Karmine Stevens
Kade Stevens
Osayi Ogbeiloi
43.96TXMainland Jaguars TrackMay 15Texas Storm Track Club 13-14 and up Youth Meet
4x200mChristopher Joiner
Cory Lewis Jr
Dasian Jones
Jemarkeus Houston
1:54.31TXBeastMode Track & FieldApr 24Greater Houston Relays
4x400mKade Stevens
Karmine Stevens
Elijah Harris
Osayi Ogbeiloi
3:38.04TXMainland Jaguars TrackMay 15Texas Storm Track Club 13-14 and up Youth Meet
4x800mRelay Team11:37.63TXAfterburners TrackApr 10Pearland Track Express Spring Classic
SprintMed1124Braylon Smith
Bryson Smith
Kamryn Shorter
Kevin Mack
2:07.03TXThe Wings TrackApr 24Greater Houston Relays
SprintMed2248-[2-2-4-8]-Derrick Hahn
Case Noack
Namann Roberts
Johan Villavicencio
4:10.57TXTexas Storm TrackApr 24Afterburners Youth Track Club 13/14 & older Track Meet
Shot-12lb11 (18)Lucas Williams57' 9.25PRTXColleyville HeritageMay 07TX UIL 5A State Championships
Discus-1.6kg11 (18)Lucas Williams174' 3PRUnattachedMay 15TTFCA Meet of Champions
Javelin-800g12 (18)Malcolm Harvey181' 9MOTrinity CatholicMar 23Lutheran North Season Opener
HJ15-16 (15)Elijah Harris6' 2PRTXMainland Jaguars TrackMay 15Texas Storm Track Club 13-14 and up Youth Meet
15-16 (15)Kade Stevens6' 2PRTXMainland Jaguars TrackMay 15Texas Storm Track Club 13-14 and up Youth Meet
PV12 (18)Carson Lenser16' 6PRARViloniaApr 15Lake Hamilton Sr. High Invitational
LJ-Kaden Harvey21' 11PRTXAll American ThrowersApr 10Pearland Track Express Spring Classic
TJ17-18 (17)Garrett Valencik41' 9.5PRTXNorthwest Flyers TrackMay 15Texas Storm Track Club 13-14 and up Youth Meet
100m12 (17)Taejha Badal11.35 (3.2)PRUnattachedApr 10Glenn Eagle Relays
200m12 (17)Anivea Gilbert23.60 (2.2)PRTXSpring WestfieldMay 08TX UIL 6A State Championships
400m12Halyn Senegal54.12PRLASt. LouisApr 03Mobile Challenge of Champions
800m12 (18)Sophie Atkinson2:10.92PRTXKaty Cinco RanchApr 24UIL 6A Region III
1500m-Hannah Shearer4:50.23PRTXTeam Green RunningApr 10U of Incarnate Word Invitational
1600m12 (18)Sophie Atkinson4:42.84PRTXKaty Cinco RanchMay 08TX UIL 6A State Championships
3000m- (14)Micaela Villarreal10:25.98TXSan Antonio Swift Track ClubMay 01Clash of Texas
3200m12 (18)Sophie Atkinson10:09.21PRTXKaty Cinco RanchMay 08TX UIL 6A State Championships
5000m10 (15)Mia Loafman18:33.31PRUnattachedMar 20Texas Distance Festival
100mH-33"12Destiny Smith13.22 (6.1)PRTXDickinsonMay 08TX UIL 6A State Championships
300mH-30"12Destiny Smith42.27PRTXDickinsonApr 24UIL 6A Region III
2kSteeple12Morgan Lamberson7:12.85PRUnattachedMay 15TTFCA Meet of Champions
4x100mRelay Team47.88TXTeam QUESTDec 05Quest Fall Classic Invitational
4x200mAllison Goodwin
Paris Strange
Brook McAfee
MIkayla Osborne
1:49.64TXFamily Point SpeedMar 27Houston Christian HS Mickey Riggs Relays
4x400mSophia Akpan
Allison Goodwin
MIkayla Osborne
Sarah Akpan
3:59.09TXFamily Point SpeedMar 27Houston Christian HS Mickey Riggs Relays
4x800mAaliyah Tubbs
Amber Bowling
Anna Gisler
Sarah-Catherine Chapman
10:39.72TXAfterburners TrackApr 10Pearland Track Express Spring Classic
SprintMed1124Breannah Matthews
Chrisette Downing
Shyla Boydstun
Zaryah Foster
2:06.21TXSan Antonio Swift Track ClubApr 24Greater Houston Relays
SprintMed2248-[2-2-4-8]-Angelica Davis
Bayleigh Minor
Heaven Davis
Christian Scott
4:14.63TXAfterburners TrackApr 24Afterburners Youth Track Club 13/14 & older Track Meet
Shot-4kg12 (17)Amelia Flynt49' 2PRTXKaty Cinco RanchApr 24UIL 6A Region III
Discus-1kg12 (17)Amelia Flynt173' 7PRTXKaty Cinco RanchMay 08TX UIL 6A State Championships
Javelin-600g12 (18)Sydney Juszczyk177' 11PRMOTrinity CatholicApr 26Border War Championships
HJ12 (18)Gabriella Ayiteyfio5' 4PRTXRichmond George RanchApr 09UIL 6A District 20
PV11 (17)Quinn Calhoun13' 3PRTXHouston Cyp. WoodsApr 24UIL 6A Region II
LJ12 (18)Savannah Redmond19' 3.5PRTXWylieMar 31UIL 6A District 09 Varsity Track & Field Championship
TJ-Leah Anderson39' 0.5PRUnattachedDec 20North Texas Jumps Showcase

Standard Performance Lists

Custom Performance Lists

None have been requested. Would you like one?
Request a new Custom List