Georgia High School Men's 4x800 Relay Rankings
Filtering by Grade:
|
Filtering by Age:
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}. USATF rules for 18-19 year old exception.
Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.
Age | Grade | Athlete | Mark | ST | Team | Date | Meet | ||
1. | 18 | - | Braeden Collins Koi Williams Austin Muse Tyler Whorton | 7:46.95 | GA | Alexander | Jun 18 | New Balance Nationals Outdoor | |
2. | Relay Team | 8:06.17 | GA | Milton | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
3. | Jacob Hedgepeth Matthew Jones Jalen Murray Ian Watson | 8:07.10 | GA | Richmond Hill | Mar 11 | Bill Wilson Relays | |||
4. | Kai Brickey Anthony Urmetz Javier Rodriguez Merrick Rizzo | 8:08.50 | GA | Collins Hill | Apr 08 | Bojangles Track & Field Classic | |||
5. | Matthew Aspinwall Mac Bloodworth Jackson Pearce Matthew Self | 8:08.54 | GA | North Atlanta | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
6. | Michael Abudu Treyion Daniels Devon Malone Justin Seymour | 8:09.21 | GA | McEachern | Mar 27 | Cobb County Championships | |||
7. | Jack Burkett Delaney Moore Colby Price Steven Velazquez | 8:10.70 | GA | Mill Creek | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
8. | Relay Team | 8:13.09 | GA | Archer | Apr 15 | McEachern Invitational | |||
9. | Relay Team | 8:14.42 | GA | Jefferson | Mar 15 | Jefferson Dual | |||
10. | Relay Team | 8:14.73 | GA | Midtown | Apr 01 | Westlake Relays | |||
11. | Ben Dahlgren Andrew Singh Ben King Jayanth Kumar | 8:15.82 | GA | George Walton Comp | Mar 11 | Lassiter Invitational | |||
12. | Christian Corsello Henok Hailu Marquis Lynch Jarrett Penn | 8:17.16 | GA | Parkview | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
13. | Edward Bonhomme Nathan Haileyesus Knox Pittman David Reteneller | 8:17.70 | GA | Marist | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
14. | Elijah Berry Christian Whitehead Jaden Barker Mason King | 8:18.47 | GA | Shiloh | Apr 08 | Bojangles Track & Field Classic | |||
15. | Jordan Bullock Drew Campbell Thomas Ridley Patrick Smith | 8:21.18 | GA | Brookwood | Mar 30 | Pepsi Florida Relays | |||
16. | Relay Team | 8:21.22 | GA | Westlake | Mar 11 | Kowboy Invitational | |||
17. | Relay Team | 8:22.68 | GA | Allatoona | Mar 30 | Allatoona Meet | |||
18. | Tyler Fox Byron Grogan Lee Keil Kyle Parker | 8:22.81 | GA | Lambert | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
19. | Jonah Brown Dylan Frausto Brian Stacy Zac Cantrell | 8:23.88 | GA | Creekview | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
20. | Nasir Floyd Ben Gordon Ben Patterson Hayden Tullos | 8:24.45 | GA | Marietta | Mar 27 | Cobb County Championships | |||
21. | Rowan Wiley Daniel Grosch Brian Houghton Ben Lathrop | 8:25.48 | GA | St Pius X Catholic | Mar 27 | Atlanta Metro Track & Field Classic | |||
22. | Quincy Olocha Ousman Faal Nahil Perkins Joseph Seibert | 8:25.49 | GA | Lanier | Mar 18 | Flowery Branch Invitational | |||
23. | Relay Team | 8:26.38 | GA | Peachtree Ridge | Mar 27 | Gwinnett County Championships | |||
24. | Relay Team | 8:26.49 | GA | Alpharetta | Apr 15 | McEachern Invitational | |||
25. | Tyler Michel Jacob Moran Joseph Sexton Joshua Spiller | 8:26.77 | GA | West Forsyth | Mar 10 | West Forsyth Speed Meet | |||
26. | Nick Cooke Kade Donaldson Per Ellingson Jeremy Loudin | 8:27.03 | GA | Etowah | Mar 11 | Lassiter Invitational | |||
27. | Relay Team | 8:27.65 | GA | Cambridge | Mar 27 | Fulton County Championships | |||
28. | Jeffrey Edge Erick Ramirez Andrew Ungashick Luis Zambrano | 8:28.39 | GA | Riverwood International | Mar 27 | Fulton County Championships | |||
29. | Relay Team | 8:28.58 | GA | Woodstock | Mar 04 | Wolverine Invitational | |||
30. | Ryan Larcinese Bryce Meyer Michael Smith Joe Whalley | 8:28.97 | GA | Northview | Mar 27 | Fulton County Championships | |||
31. | Relay Team | 8:28.98 | GA | Woodland (Stockbridge) | Mar 30 | Henry County Championship | |||
32. | Na'im Allen Zack Burnette Bailey Gay Walker Inman | 8:30.61 | GA | Union Grove | Feb 18 | Eagle's Landing All-Comers FAT #1 | |||
33. | Relay Team | 8:31.25 | GA | Roswell | Apr 21 | GHSA Region 4-AAAAAAA | |||
34. | Relay Team | 8:31.84 | GA | Pope | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
35. | Cameron Johnson Aaron Powell Khali Madison Jordan Mitchell | 8:32.49 | GA | Fayette County | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
36. | Emmanuel Devore David Gunn Daniel Hossack Kai Langston | 8:32.63 | GA | Grayson | Mar 18 | Flowery Branch Invitational | |||
37. | Relay Team | 8:32.81 | GA | North Gwinnett | Mar 27 | Gwinnett County Championships | |||
38. | Peter Johnson Dean Kopitsky Charlie Pike Alex Van Schoor | 8:33.44 | GA | Galloway | Mar 27 | Atlanta Metro Track & Field Classic | |||
39. | Michael Shirley Dawson Frey Mika Fick Anthony Potts | 8:33.80 | GA | North Oconee | Mar 11 | Jefferson Relays | |||
40. | Eric Broner Sam Ellis Sam Amick Colby Clark | 8:34.84 | GA | Decatur | Apr 01 | Westlake Relays | |||
41. | Jake Morgan Matt Patterson Luke Francis Trevor Kane | 8:35.16 | GA | South Forsyth | Mar 11 | Longhorn Stampede | |||
42. | Relay Team | 8:36.10 | GA | Holy Innocents | Mar 02 | Holy Innocents Home Meet | |||
43. | Relay Team | 8:36.11 | GA | Hillgrove (Cobb) | Apr 19 | GHSA Region 3-AAAAAAA | |||
44. | Relay Team | 8:36.28 | GA | Westminster | Apr 08 | Westminster Relays | |||
45. | Jake Duben Harrison Fultz Mitchell Harris Rhett Perry | 8:37.41 | GA | Starr's Mill | Mar 04 | Nike Panther Relays | |||
46. | Relay Team | 8:38.00 | GA | McIntosh | Apr 21 | GHSA Region 3-AAAAA | |||
47. | Calan Gizelbach Roy Harkins Nico Seaton Eli Smith | 8:38.08 | GA | Forsyth Central | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
48. | Relay Team | 8:38.78 | GA | Campbell | Apr 15 | McEachern Invitational | |||
49. | Nathan Gauthreaux Quentin Kolosna Jake Konieczka Cole Quidley | 8:39.00 | GA | Johns Creek | Apr 11 | Did you run over SB? Invitational | |||
50. | Marc Grindy Ethan Hargrove Collin Kilgore Steven Peterson | 8:39.06 | GA | Flowery Branch | Mar 18 | Flowery Branch Invitational | |||
51. | Savon Beard Rukundo Uwimana Thomas Weldemichal Ngabo Daniel | 8:40.72 | GA | Clarkston | Feb 18 | Westlake Earlybird Classic | |||
52. | Relay Team | 8:41.86 | GA | Sequoyah | Mar 04 | Wolverine Invitational | |||
53. | Nathan Brown Christopher Lindsley Adam Blankenbecler Jacob Pitchford | 8:42.59 | GA | Harrison | Mar 27 | Cobb County Championships | |||
54. | Relay Team | 8:43.14 | GA | Landmark Christian | Apr 08 | Smiths Station Panther Invitational | |||
55. | Relay Team | 8:44.35 | GA | George Walton | Apr 15 | McEachern Invitational | |||
56. | Leo Pryor Sam Pugmire James Mancini Josh Lancaster | 8:44.38 | GA | Blessed Trinity | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
57. | Bryan Garcia Josh Schunk Anthony Verdirame Chase Weaver | 8:44.53 | GA | North Forsyth | Mar 10 | West Forsyth Speed Meet | |||
58. | Christopher Greenidge Michael Hong Morris Kindler Josh Warren | 8:46.37 | GA | Kennesaw Mountain | Mar 27 | Cobb County Championships | |||
59. | John Isaac Autry James Carter Allen Clark Joe Way | 8:46.50 | GA | Lakeside Evans | Mar 11 | Jerry Arnold Georgia Challenge | |||
60. | Colin French Jake Garrett Nicholas Klavohn James Lewallen | 8:48.47 | GA | The Lovett | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
61. | Gabriel Schlicht Jackson Reilly Kevin Maltusch Ryan Stark | 8:48.92 | GA | Norcross | Mar 11 | Jerry Arnold Georgia Challenge | |||
62. | Chase Griffin Donald Sener Joshua Beam Jacamby Parham | 8:49.29 | GA | Carrollton | Feb 25 | Big Orange Relays | |||
63. | Relay Team | 8:49.78 | GA | Stockbridge | Mar 30 | Henry County Championship | |||
64. | Kyle Coleman Tyler Fallon Jacob Gil Aki Tsuchida | 8:51.01 | GA | Chattahoochee | Mar 11 | Longhorn Stampede | |||
65. | Nathanael Andre Monsio Burke Christopher Brown Daniel Spann | 8:51.89 | GA | South Cobb | Mar 27 | Cobb County Championships | |||
66. | Bryan Clark Timothy Cotton Tyler Douglas Bernell Thomas | 8:52.04 | GA | Houston County | Mar 23 | Richard Fendley Relays | |||
67. | Relay Team | 8:52.48 | GA | Greenbrier | Apr 08 | Westminster Relays | |||
68. | Caleb Corliss Nicholas Harris Zachary Justice Luke McLemore | 8:53.56 | GA | Whitefield Academy | Mar 27 | Atlanta Metro Track & Field Classic | |||
69. | Relay Team | 8:54.31 | GA | Augusta Prep | Mar 16 | Trinity Christian Lion Relays | |||
70. | Relay Team | 8:54.56 | GA | Newton County | Apr 08 | Bojangles Track & Field Classic | |||
71. | Relay Team | 8:54.60 | GA | Whitewater | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
72. | Clayton Walthour Anthony Smith Josiah Pierce Michael Gray | 8:55.66 | GA | New Hampstead | Apr 08 | Chatham Parkway Subaru Invitational | |||
73. | Paul Harvey Dairus Givens Jordan Lewis Justin Jackson | 8:55.70 | GA | North Springs | Mar 27 | Fulton County Championships | |||
74. | Carl Ellis Corley Austin Hiner Garrett Rogers Jaylen Thigpen | 8:56.14 | GA | Bleckley County | Mar 18 | Coaches Invitational | |||
75. | Relay Team | 8:57.49 | GA | Wheeler | Mar 04 | Wolverine Invitational | |||
76. | David Smith Authanasius Robele Evan Raberneck Austin Walden | 8:57.99 | GA | Loganville | Mar 04 | Bonnie Mattox Relays | |||
77. | Andrew Crites Jay Clinton Rigo Carvajal Marvin Bellance | 8:58.11 | GA | Lakeside DeKalb | Mar 11 | Longhorn Stampede | |||
78. | Jayden Clarke Audrick Pyrroneau Daniel Bae Chance Rutland | 8:59.23 | GA | Hiram | Mar 18 | Roswell Relays | |||
79. | Antaures Jacksen Alex Ortiz Jonathon Respress Jesse Varnum | 9:01.54 | GA | Eagle's Landing | Feb 18 | Eagle's Landing All-Comers FAT #1 | |||
80. | Relay Team | 9:01.58 | GA | Gainesville | Mar 15 | Jefferson Dual | |||
81. | David Galvan Garret Richardson Gavin Richardson Zach Smith | 9:02.50 | GA | Hart County | Mar 31 | Oconee County-Barberitos Classic | |||
82. | Relay Team | 9:02.56 | GA | Eagle's Landing Christian | Mar 30 | Henry County Championship | |||
83. | Dominique Campbell Nasir Campbell Marcus Carver Jalen Greene | 9:02.83 | GA | Langston Hughes | Feb 25 | Eagle's Landing All-Comers FAT | |||
84. | Relay Team | 9:03.10 | GA | Trinity Christian (Sharpsburg) | Mar 16 | Trinity Christian Lion Relays | |||
85. | Marquis Leary Alex Salgado Andrew White Keshawn White | 9:03.11 | GA | Columbus | Mar 11 | Auburn Early Bird | |||
86. | Relay Team | 9:03.53 | GA | Northside (Columbus) | Mar 18 | Running With The Devils | |||
87. | Devon Brodmeyer Ben Harrison Dominic Reilly Hudson Triosi | 9:04.27 | GA | Lassiter | Mar 11 | Lassiter Invitational | |||
88. | Evan Kilgoar Michael Schaller Saje Senior Sterling Bethel | 9:05.62 | GA | East Paulding | Feb 18 | Marietta Distance Carnival | |||
89. | Abhner Boves Leighton Chen Jan L Estrada-Rodriguez Alexander Herod | 9:05.75 | GA | Dunwoody | Mar 11 | Lassiter Invitational | |||
90. | Kedar Beacham Justin Greene Nico Phillips Darius Ragland | 9:05.85 | GA | New Manchester | Feb 18 | Westlake Earlybird Classic | |||
91. | Relay Team | 9:05.94 | GA | Discovery | Mar 18 | Running With The Devils | |||
92. | Trent Carr Harvey Cason Christian Martin Will Stone | 9:06.46 | GA | West Laurens | Mar 23 | Richard Fendley Relays | |||
93. | Ryan Ducey Eron Graham Erick Rojas Collins Sherrill | 9:06.61 | GA | Benedictine Military | Apr 08 | Chatham Parkway Subaru Invitational | |||
94. | Relay Team | 9:07.16 | GA | Dalton | Apr 01 | Fast Break Invitational | |||
95. | Relay Team | 9:07.67 | GA | River Ridge | Mar 04 | Wolverine Invitational | |||
96. | Relay Team | 9:08.35 | GA | Cedar Shoals | Mar 31 | Oconee County-Barberitos Classic | |||
97. | Joshua DePeaza Malik Hussie Bo Palmer Gray Frederick | 9:08.63 | GA | Newnan | Mar 04 | Nike Panther Relays | |||
98. | - | Jack Cenatempo Josh Sherman Sam Riviere Harry Putt | 9:08.71 | GA | Woodward Academy | Feb 25 | Hornets 8-Way | ||
99. | Adam Tamenne Malik Wright Lawrence Marbury Emmanuel Marsh | 9:08.90 | GA | Arabia Mountain | Mar 04 | Nike Panther Relays | |||
100. | Bill Campbell Joseph Potts Mason Savage Johnson Vu | 9:09.03 | GA | Madison County | Mar 31 | Oconee County-Barberitos Classic | |||
View Next Page (Total stats: 200) |
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 25 rankings in each category are free.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.