Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Kevin Davis10.61 (-.5)PRTNTrinity Christian (Jackson)May 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
2.12Antonio Lay10.66 (-2.2)TNChristian BrothersMay 22TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
3.11Jeremiah Batiste10.67PRTNTynerApr 30Baylor Home Meet
4.11Demeck Starling10.74 (-.5)PRTNEast Nashville MagnetMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
5.11Corieon Nance10.75 (-.5)PRTNHuntingdonMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
6.12Micaleous Elder10.76PRTNBlackmanApr 27Rudy Hensel-Rotary Mid-State Invitational
12Emmanuel Bynum10.76 (.1)PRTNWhitehavenApr 06Battle For The Border Track Classic
11Elijah Young10.76 (1.8)TNSouth DoyleMay 10TSSAA D-I Section 1 Large Schools
9.12Jahlil Jefferson10.83PRTNWebb Of KnoxvilleMar 12Powell HS meet #1
10.12Kiyontae Warren10.84PRTNAustin-East MagnetApr 16Halls HS Meet 1
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Emmanuel Bynum21.13 (1.4)PRTNWhitehavenApr 06Battle For The Border Track Classic
2.11Kevin Davis21.37 (.0)PRTNTrinity Christian (Jackson)May 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
3.12Antonio Lay21.61 (.7)PRTNChristian BrothersMar 23Sugar Bowl Track and Field Classic
4.12Micaleous Elder21.66PRTNBlackmanMay 10TSSAA D-I Section 2 Large Schools
5.11Elijah Young21.67 (-1.1)TNSouth DoyleMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
6.11Jeremiah Batiste21.84TNTynerApr 13McCallie Mid-South Track Classic
12Colby Martin21.84 (1.8)PRTNMt. JulietApr 30Great 8 Invitational Track Meet
11Jeffrey Perez21.84PRTNClevelandApr 30TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 1
9.12Micah Rogers21.86 (.0)PRTNJohn OvertonMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
10.11Kavarius Moody21.87PRTNKenwoodMay 03TSSAA D-I Sec. 3 - North Regional Large Schools
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Emmanuel Bynum46.24PRUnattachedJun 15Brooks PR Invitational
2.12Nicholas Bryant47.82PRTNSouthwindMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.2Isaiah Weasby48.20PRTNBartlettApr 06Battle For The Border Track Classic
4.12Sellers Shy48.36PRTNMemphis UniversityMay 22TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
5.11Demeck Starling48.43PRTNEast Nashville MagnetMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
6.3Andrew Brown48.63PRTNAntiochMay 03TSSAA D-I Sec. 3 - South Regional Large Schools
7.11Solathus Johnson48.64PRTNFranklinMay 03TSSAA D-I Sec. 3 - South Regional Large Schools
8.12Darian Jones48.92PRTNPearl Cohn-Business MagnetApr 30Great 8 Invitational Track Meet
9.12Joseph Weston48.94PRTNWest CreekMay 10TSSAA D-I Section 3 Large Schools
10.10Khalid White49.00TNMemphis CentralMay 10TSSAA D-I Section 4 Large Schools
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.10Gabriel Robinson1:53.02PRTNRavenwoodMay 30Festival of Miles
2.12Jake Renfree1:53.58TNKnoxville CatholicApr 30KIL Track and Field Championships
3.12Jeb Jones1:55.03PRTNScience HillMay 10TSSAA D-I Section 1 Large Schools
4.12Andre Brown1:55.44PRUnattachedJun 01Music City Distance Carnival
5.12Miguel Parrilla1:55.62PRTNHardin Valley AcademyApr 30KIL Track and Field Championships
6.12Barrett Boese1:55.74PRTNMcGavockApr 30Great 8 Invitational Track Meet
7.12Cole Bullock1:55.87PRTNRed BankApr 18Red Bank Meet 3
8.12Davis Bove1:56.03PRTNCentennialMay 10TSSAA D-I Section 3 Large Schools
9.11Tommy Ward1:56.24PRTNMaryvilleMay 10TSSAA D-I Section 1 Large Schools
10.11John Hyde1:56.44PRTNMontgomery BellApr 30Great 8 Invitational Track Meet
View full rankings...
1500 MetersCompare top 10
1.11Tommy Ward4:17.70PRTNMaryvilleMar 26Hardin Valley Academy Meet 2
2.9Kaden Keller4:19.01PRTNHardin Valley AcademyMar 26Hardin Valley Academy Meet 2
3.12Miguel Parrilla4:20.15PRTNHardin Valley AcademyMar 26Hardin Valley Academy Meet 2
4.15-16Jon Coulter4:23.32TNTeam 4mulaJun 08AAU Southeastern District (Tn)
5.10Avery Ribich4:24.87PRTNMaryvilleMar 26Hardin Valley Academy Meet 2
6.10Alex Brittain4:26.60PRTNHardin Valley AcademyMar 26Hardin Valley Academy Meet 2
7.10Nate Lawson4:28.40PRTNHardin Valley AcademyMar 26Hardin Valley Academy Meet 2
8.9Daniel Blackston4:29.09PRTNHardin Valley AcademyMar 26Hardin Valley Academy Meet 2
9.11Austin Kirkpatrick4:30.30PRTNCherokeeMay 10TSSAA D-I Section 1 Large Schools
10.15-16Chance Underwood4:30.42PRTND-Elite track clubJun 29AAU Region 6 Championships
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Cole Bullock4:10.13PRTNRed BankApr 13McCallie Mid-South Track Classic
2.12Jake Renfree4:14.30TNKnoxville CatholicMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.12Davis Bove4:16.28TNCentennialMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
4.12Jeb Jones4:17.75TNScience HillMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
5.11Canaan Anderson4:18.24PRTNSiegelApr 30Great 8 Invitational Track Meet
6.12Max Zani4:20.25PRTNFranklinApr 30Great 8 Invitational Track Meet
7.12Jacob Hatcher4:20.25PRTNDickson CountyApr 30Great 8 Invitational Track Meet
8.10Miles Ally4:20.81TNMartin Luther KingMay 10TSSAA D-I Section 3 Large Schools
9.11Chase Faudi4:21.34PRTNCSTHEA Patriots HomeschoolApr 26Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
10.12Hamzah Abo-Hashema4:22.52PRTNJohn OvertonMay 10TSSAA D-I Section 3 Large Schools
View full rankings...
1 MileCompare top 10
1.12Jake Renfree4:05.90PRUnattachedJun 01Music City Distance Carnival
2.12Davis Bove4:06.28PRTNCentennialJun 01Music City Distance Carnival
3.12David Ahlmeyer4:11.40PRTNBeechJun 01Music City Distance Carnival
4.11Silas Winders4:12.26PRTNHenry CountyJun 01Music City Distance Carnival
5.11Canaan Anderson4:17.84PRTNSiegelJun 01Music City Distance Carnival
6.12Jeb Jones4:19.03PRUnattachedJun 01Music City Distance Carnival
7.11Jackson Williams4:19.68PRTNArlingtonJun 01Music City Distance Carnival
8.11Chase Faudi4:20.76PRTNCSTHEA Patriots HomeschoolJun 01Music City Distance Carnival
9.10Gabriel Robinson4:22.45PRTNRavenwoodJun 01Music City Distance Carnival
10.12Matthew Porter4:22.80PRUnattachedJun 01Music City Distance Carnival
View full rankings...
3000 MetersCompare top 1
1.12Cole Bullock8:20.39PRTNRed BankApr 06Arcadia Invitational
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Cole Bullock8:50.70PRTNRed BankApr 06Arcadia Invitational
2.11Silas Winders8:58.44TNHenry CountyMay 10TSSAA D-I Section 3 Large Schools
3.12David Ahlmeyer9:01.14PRTNBeechMay 10TSSAA D-I Section 3 Large Schools
4.12Matthew Porter9:12.20PRUnattachedJun 01Music City Distance Carnival
5.12Davis Bove9:12.32PRTNCentennialMay 10TSSAA D-I Section 3 Large Schools
6.12Jake Renfree9:14.64TNKnoxville CatholicApr 20Eastern Relays
7.10Aiden Britt9:21.28TNLebanonApr 30Great 8 Invitational Track Meet
8.12Matthew Fowler9:27.36PRTNFirst Assembly ChristianApr 13Bojangles Classic
9.11Fuji Anday9:27.76PRTNCentral MagnetApr 30Great 8 Invitational Track Meet
10.11Jackson Williams9:28.01PRTNArlingtonJun 01Music City Distance Carnival
View full rankings...
2 MilesCompare top 10
1.12Cole Bullock9:07.86PRUnattachedJun 15Brooks PR Invitational
2.11Aaron Jones9:38.57PRTNScience HillApr 20Vol Track Classic
3.11Tommy Ward9:43.23TNMaryvilleApr 20Vol Track Classic
4.11Daniel Hopkins9:44.20PRTNLincoln CountyApr 06Tri-Cities Track Classic
5.11Samuel Ligon9:44.98PRTNMcCallieApr 20Vol Track Classic
6.11Dylan Zeller9:55.48PRTNMcCallieApr 20Vol Track Classic
7.9Kaden Keller9:57.93PRTNHardin Valley AcademyApr 20Vol Track Classic
8.12Kirby Logan10:00.70PRTNAnderson CountyApr 06Tri-Cities Track Classic
9.11Joshua Ebbert10:02.94PRTNFarragutApr 20Vol Track Classic
10.10Liam Allison10:11.64PRTNFarragutApr 20Vol Track Classic
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.17-18Brevin Sims13.68PRTNArts & Sciences (Chattanooga)Apr 26Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS)
2.12Eric Parker13.84PRTNClevelandApr 30TSSAA D-I Sec. 2 - Sub-Section/District 1
3.12Eric Parker14.24 (2.6)PRTNClevelandMar 30Hardin Valley Invitational
4.11Johnquiez Guerrier14.36 (1.8)PRTNKIPP Nashville College PrepApr 30Great 8 Invitational Track Meet
5.17-18Deng Wek14.55 (1.4)PRTNYouth Track and Field of MemphisJul 14USATF Region 6 Junior Olympic Championships
6.11Ahmad Collins14.72PRTNBlackmanMar 13Brentwood/Blackman Dual
7.12Dodger Vest14.77PRTNBrentwoodMar 13Brentwood/Blackman Dual
8.11Gabel Fulford14.79PRTNChristian Academy of KnoxvilleMay 10TSSAA Div. II A East Championship
9.11Braden Gaston14.90 (2.9)PRTNKnoxville CentralMay 10TSSAA D-I Section 1 Large Schools
12T j Shaw14.90 (2.7)PRTNSouth DoyleApr 30KIL Track and Field Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.17-18Brevin Sims37.20PRTNArts & Sciences (Chattanooga)May 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
2.12Kiyontae Warren37.43PRTNAustin-East MagnetApr 30KIL Track and Field Championships
3.12Eric Parker37.68PRTNClevelandMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
4.12Eric Parker37.80PRTNClevelandMay 10TSSAA D-I Section 2 Large Schools
5.11Deng Wek38.19PRTNMemphis CentralMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
6.10Skyy Craig38.30TNWalker ValleyMay 10TSSAA D-I Section 2 Large Schools
7.11Gabel Fulford38.43PRTNChristian Academy of KnoxvilleMay 10TSSAA Div. II A East Championship
8.11Jackson Bostick38.54PRTNGrace Christian (Knoxville)May 22TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
9.12Darius Willis38.85PRTNPearl Cohn-Business MagnetMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
10.11Devin Chandler39.19PRTNArlingtonMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
View full rankings...
400m Hurdles - 36"Compare top 10
1.17-18Deng Wek54.37PRTNYouth Track and Field of MemphisJul 14USATF Region 6 Junior Olympic Championships
2.11Gabel Fulford55.06PRUnattachedJun 162019 New Balance Nationals Outdoor
3.17-18Evan Knowlton56.53PRTNYouth Track and Field of MemphisJul 28USATF National Junior Olympic Championships
4.11Jackson Bostick57.47PRUnattachedJun 162019 New Balance Nationals Outdoor
5.17-18Zion Wynn1:01.36PRTNNashville Illusions TrackJun 29AAU Region 6 Championships
6.12Lochlain Hardin1:05.96PRTNHardin Valley AcademyApr 13Bojangles Classic
7.9Oliver Bradley-Shoup1:10.30PRTNSignal MountainMar 30GA Spring Break Showdown
8.9Zach Stephens1:12.13PRTNHappy ValleyMar 30Shark Invite
9.10Eli Parsley1:12.43PRTNSignal MountainMar 30GA Spring Break Showdown
10.9Masaki Steele1:29.94PRTNSignal MountainMar 30GA Spring Break Showdown
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Relay Team41.61TNBlackmanMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.Relay Team41.62TNAustin-East MagnetMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
3.Relay Team41.64TNPearl Cohn-Business MagnetMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
4.Relay Team41.76TNClevelandMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
5.Relay Team42.10TNMt. JulietMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
6.Relay Team42.42TNSouthwindMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
7.Relay Team42.44TNCane RidgeMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
8.Relay Team42.47TNWhitehavenMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
9.Relay Team42.50TNKirbyMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
10.Relay Team42.75TNEast Nashville MagnetMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Relay Team1:26.55TNMemphis CentralMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.Relay Team1:28.07TNSouthwindMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.Relay Team1:28.10TNCane RidgeMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
4.Relay Team1:28.31TNCordovaMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
5.Walter Batey
Joseph Weston
Markeece Shufford
James Patrick
1:28.34TNWest CreekMay 03TSSAA D-I Sec. 3 - North Regional Large Schools
6.Corey Smith
Reggie Caldwell
Edward Macklin
Adrian Dowell
1:28.68TNMillington CentralMay 10TSSAA D-I Section 4 Large Schools
7.Relay Team1:28.69TNAustin-East MagnetMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
8.Relay Team1:28.92TNMontgomery BellMay 22TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
9.Relay Team1:29.07TNClevelandMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
10.Relay Team1:29.10TNEnsworthMay 22TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Relay Team3:17.99TNMemphis CentralMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.Relay Team3:19.19TNHardin Valley AcademyMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.Relay Team3:19.26TNFarragutMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
4.Relay Team3:19.51TNMcGavockMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
5.Relay Team3:20.50TNSouthwindMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
6.Relay Team3:21.60TNWhitehavenMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
7.Relay Team3:21.94TNBartlettMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
8.Relay Team3:22.30TNPearl Cohn-Business MagnetMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
9.Relay Team3:22.35TNSoulsville CharterMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
10.Relay Team3:22.47TNMontgomery BellMay 22TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Jake Allison
Ben Darden
Jacob Cohen
Scott Grunau
8:03.48TNFarragutMay 10TSSAA D-I Section 1 Large Schools
2.Relay Team8:05.37TNFranklinMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.Nathan Worley
Brigham Wilson
Ben Cruze
Preston Ruth
8:07.48TNBeardenMay 10TSSAA D-I Section 1 Large Schools
4.Relay Team8:07.88TNMontgomery BellMay 22TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
5.Daniel Blackston
Cole Duffy
Seleman Rashid
Miguel Parrilla
8:08.01TNHardin Valley AcademyMay 10TSSAA D-I Section 1 Large Schools
6.Relay Team8:08.11TNChristian BrothersMay 22TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
7.Relay Team8:08.78TNWhitehavenMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
8.Derek Herra
Jaylin Gildersleeve
Tevin Gordon
Charles Hutchinson
8:11.87TNWest CreekMay 03TSSAA D-I Sec. 3 - North Regional Large Schools
9.Christian Henry
Jessie Ramos
Patrick Liposky
Jesus Pacheco
8:13.35TNMorristown Hamblen WestMay 10TSSAA D-I Section 1 Large Schools
10.Max Austin
Dalton Bellamy
Austin Galloway
Matt Huff
8:14.56TNDaniel BooneMay 10TSSAA D-I Section 1 Large Schools
View full rankings...
SMR 100-100-200-400mCompare top 10
1.Relay Team1:35.69TNEnsworthApr 13Doug Hall Relays
2.Relay Team1:36.12TNArlingtonApr 13Houston Track & Field Classic
3.Relay Team1:36.34TNChristian BrothersApr 13Houston Track & Field Classic
4.Relay Team1:36.54TNHillsboroApr 13Doug Hall Relays
5.Relay Team1:36.80TNFather RyanApr 13Doug Hall Relays
6.Relay Team1:37.46TNMemphis CentralApr 13Houston Track & Field Classic
7.Relay Team1:38.34TNWooddaleApr 13Houston Track & Field Classic
8.Relay Team1:38.43TNSouth DoyleApr 13Houston Track & Field Classic
9.Relay Team1:38.49TNBaylorMar 16Rome Relays
10.Relay Team1:38.99TNCordovaApr 13Houston Track & Field Classic
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]Compare top 10
1.Relay Team3:38.56TNMontgomery BellApr 13Doug Hall Relays
2.Relay Team3:44.63TNJohn OvertonApr 13Doug Hall Relays
3.Relay Team3:45.04TNMartin Luther KingApr 13Doug Hall Relays
4.Relay Team3:45.38TNFather RyanApr 13Doug Hall Relays
5.Jerimiah Jones
Jordan Hibbert
Luke Anastasio
Daniel Blackston
3:46.60TNHardin Valley AcademyMar 30Hardin Valley Invitational
6.Relay Team3:47.35TNHillsboroApr 13Doug Hall Relays
7.Relay Team3:48.12TNWilson CentralApr 13Doug Hall Relays
8.Relay Team3:53.35TNBrentwoodApr 13Doug Hall Relays
9.Sam Gibbs
Jakel Williams
Derien Malone
Robert Dawson
3:54.01TNBartlettApr 06Battle For The Border Track Classic
10.Relay Team3:55.88TNWooddaleApr 06Battle For The Border Track Classic
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]Compare top 10
1.Relay Team10:52.64TNBartlettApr 13Houston Track & Field Classic
2.Max Austin
Dalton Bellamy
Matt Huff
Austin Galloway
10:54.95TNDaniel BooneApr 06Tri-Cities Track Classic
3.Relay Team10:58.21TNMontgomery BellApr 13Doug Hall Relays
4.Ben Cruze
Tyler Mier
Nathan Worley
Preston Ruth
10:58.89TNBeardenApr 20Vol Track Classic
5.Relay Team11:00.13TNChristian BrothersApr 13Houston Track & Field Classic
6.Relay Team11:03.10TNMartin Luther KingApr 13Doug Hall Relays
7.Relay Team11:07.01TNIndependenceApr 13Doug Hall Relays
8.Raif Gork
Patrick Kushman
Boniface Bizimana
John Arrowsmith
11:07.03TNMcCallieApr 20Vol Track Classic
9.Relay Team11:09.24TNBrentwood AcademyApr 13Doug Hall Relays
10.Relay Team11:10.67TNCentral MagnetApr 13Doug Hall Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Thomas Gore58' 0PRTNBrentwood AcademyApr 04Scott Hartman Invitational
2.11Skylar Coffey55' 5.25PRTNBrentwoodMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.12Elijah Simmons54' 2.75TNPearl Cohn-Business MagnetApr 30Great 8 Invitational Track Meet
4.12Chase Smith53' 7.5PRTNSevier CountyMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
5.11Gabriel Sleenhof53' 1PRTNRavenwoodApr 18Willco Championships
6.12Wyatt Hughes52' 9.5PRTNMcCallieMay 09TSSAA Div. II AA East Region Championships
7.10DJ Harden52' 6TNChristian BrothersApr 27Charlie Harper Relays
8.12Roland Turner51' 6PRTNArlingtonApr 27Dragon Relays
9.12Quindarius Dunnigan51' 0PRTNMcCallieMay 09TSSAA Div. II AA East Region Championships
10.12Josiah Heddings50' 10PRTNAlvin C York InstituteApr 02York Institute Home Meet #3
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.11Skylar Coffey188' 3PRTNBrentwoodMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.12Joe Wager172' 8PRVAWestern BranchMar 16Shoot the Gun and Run Invitational
3.12Roland Turner170' 10PRTNArlingtonMay 10TSSAA D-I Section 4 Large Schools
4.11Donald Johnson164' 5PRTNSpring HillMay 03TSSAA D-I Sec. 3 - South Regional Large Schools
5.11Gabriel Sleenhof162' 5PRTNRavenwoodMay 03TSSAA D-I Sec. 3 - South Regional Large Schools
6.12Chase Smith162' 3PRTNSevier CountyMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
7.10Taylan Tribble155' 0.75TNUnion CityMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
8.11Dylan Carter155' 0TNWilliam BlountMar 30Hardin Valley Invitational
9.12Quindarius Dunnigan154' 8PRTNMcCallieMay 22TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
10.11Antonio Malone154' 1PRTNBlackmanMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 3
1.11Jett Kinder179' 0.5PRUnattachedJun 23USATF U-20 Junior National Championships
2.17-18Luke Etherton156' 4.75TNGymTek AcademyJun 29AAU Region 6 Championships
3.11Antonio Malone111' 9.25PRTNBlackmanMar 16James Clemens Invitational
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Jaden Halliburton6' 10PRTNHillsboroMay 10TSSAA D-I Section 3 Large Schools
2.12Ethan Campbell6' 8PRTNKnoxville HallsApr 09Austin-East Meet
11Emilio Martin6' 8PRTNBlackmanMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
11Jett Kinder6' 8TNBrentwoodMay 10TSSAA D-I Section 3 Large Schools
5.12Carter McKechnie6' 6TNBrentwoodMay 03TSSAA D-I Sec. 3 - South Regional Large Schools
12Shawn Stacy6' 6PRTNKnoxville CentralMar 26Anderson County HS Home Meet #1
12Christian Shouse6' 6PRTNCampbell CountyMar 26Anderson County HS Home Meet #1
11Markuez Lockett6' 6PRTNGallatinMay 03TSSAA D-I Sec. 3 - North Regional Large Schools
11Isaac Sawyer6' 6PRTNJefferson CountyMay 10TSSAA D-I Section 1 Large Schools
10.11Samuel Cleek6' 5.5PRTNDobyns-BennettMay 10TSSAA D-I Section 1 Large Schools
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.11Jett Kinder15' 2PRTNBrentwoodMay 03TSSAA D-I Sec. 3 - South Regional Large Schools
2.12Shea DeGraaf15' 0PRTNKnoxville WestMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.11Josh Whitaker14' 6PRTNChristian Academy of KnoxvilleMay 22TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
12Alex Gales14' 6TNFranklin Road AcademyMay 22TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
5.11Samuel Cleek14' 0PRTNDobyns-BennettMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
12John Rentenbach14' 0PRTNKnoxville CatholicMar 30Hardin Valley Invitational
7.12Kristof Lotivio13' 10TNMorristown Hamblen WestApr 26Bill Brimer Invitational
8.12Jacob Ledford13' 6PRTNScience HillApr 26Big 7 Conference Championships
11Devin Mckenna13' 6PRTNDaniel BooneMay 10TSSAA D-I Section 1 Large Schools
12Jack Holcombe13' 6PRTNBaylorMay 22TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
11Luke Etherton13' 6PRTNChristian Academy of KnoxvilleApr 06CCS FastBreak Invitational
12Liam Jogal13' 6PRTNHoustonApr 27Charlie Harper Relays
12Patrick Holcombe13' 6PRTNBrentwoodMay 03TSSAA D-I Sec. 3 - South Regional Large Schools
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.11Antonius Hurd23' 5.25PRTNHunters LaneMay 10TSSAA D-I Section 3 Large Schools
2.12David Dorsey23' 3 (-1.8)PRTNClevelandMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.11Jett Kinder22' 10PRTNBrentwoodMar 13Brentwood/Blackman Dual
12Antonio Lay22' 10 (1.8)TNChristian BrothersMar 23Sugar Bowl Track and Field Classic
12Jabbar Muhammad22' 10PRTNMartin Luther KingMay 03TSSAA D-I Sec. 3 - South Regional Large Schools
6.12JaJuan McClain22' 7PRTNHillsboroMar 28EHS Home Meet 1
7.12Christian Shouse22' 6.25 (-3.1)PRTNCampbell CountyMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
8.9Roland McGhee Jr22' 5.5TNEnsworthMar 28EHS Home Meet 1
9.10Dimitri Kemp22' 5.25TNHillsboroMar 232nd Annual "Johnny "O" Invitational
10.11Johnquiez Guerrier22' 5 (1.8)TNKIPP Nashville College PrepApr 30Great 8 Invitational Track Meet
11Lester Shaw III22' 5 (.8)PRTNEast Nashville MagnetMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.11Elliot Barner47' 9.5PRTNMemphis CentralMay 10TSSAA D-I Section 4 Large Schools
2.12Avery Williams47' 1.5 (-1.2)PRTNBrentwoodMay 23 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.11Jett Kinder45' 8PRTNBrentwoodMay 10TSSAA D-I Section 3 Large Schools
4.12JaJuan McClain45' 7.75 (.0)PRTNHillsboroApr 30Great 8 Invitational Track Meet
5.11Rayquan Verge45' 7.25 (.0)PRTNWatertownMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
6.12Nathanael Green45' 6.75 (.0)PRTNLebanonApr 30Great 8 Invitational Track Meet
7.12Eric Parker44' 8.5PRTNClevelandApr 17TSSAA Regional Pentathlon/Decathlon
8.11Myles Neely44' 4 (-1.8)PRTNHarding AcademyMay 22TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
9.12Kayden Miller43' 11PRTNRossviewMay 10TSSAA D-I Section 3 Large Schools
10.11Jaden Williams43' 10.5PRTNGallatinMay 10TSSAA D-I Section 3 Large Schools
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.