View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Jaylen Grant10.78PRWIKenosha Indian TrailApr 20Red Devil Invite
2.12RJ Bosshart10.84 (.8)PRWIMuskegoJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
3.12Michael Gorman11.01WIGreenfieldMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
4.10Elliott Harris11.09PRWIFranklinApr 20Carleton Sitz Invitational
5.11Rashaad Henderson11.17PRWIRacine ParkMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
6.12Golden Cotton11.21PRWIGreenfieldMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
7.12Khalil McClain11.24WIRacine HorlickApr 20Red Devil Invite
10Zauhnteen Jackson11.24PRWIKenosha BradfordMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
9.12Spencer Reichart11.26WIMuskegoApr 09Mike Gain Spartan Invitational
10.12Darion Folsom11.30PRWIRacine HorlickApr 20Red Devil Invite
11.11Devin Rose11.32PRWIKenosha Indian TrailApr 20Red Devil Invite
12.9Michael DeLuca11.35PRWIKenosha BradfordMay 07Kenosha County Meet
13.10Kobe Brown11.36PRWIRacine CaseMay 20WIAAA Union Grove Regional
14.10Alex Current11.40WIMuskegoMay 03Steinke Laser Coed Invitational
15.11Konner Goetsch11.45PRWIUnion GroveMay 07Wauwatosa East Richmond-Erickson Invite
16.12Nolan Jessup11.46PRWIFranklinApr 2639th Annual Dan Benson
17.12Gabe Vega11.53PRWISouth MilwaukeeMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
11Dominic Miller11.53PRWIWaterfordApr 20Red Devil Invite
19.12Gabriel Lopez11.56PRWISouth MilwaukeeApr 20Carleton Sitz Invitational
20.12Marty Bell11.57PRWIRacine HorlickApr 13Al Janulis Relays
View full rankings...
200 Meters
1.12Spencer Reichart21.83PRWIMuskegoJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Marty Bell22.08PRWIRacine HorlickJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
3.12Ethan King22.23PRWIKenosha BradfordApr 20Red Devil Invite
4.11Rashaad Henderson22.26PRWIRacine ParkApr 20Red Devil Invite
5.12Michael Gorman22.30PRWIGreenfieldMay 02Pinsker Invitational
6.10Elliott Harris22.34PRWIFranklinMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
7.12Ethan Krueger22.44WIKenosha Indian TrailMay 07Kenosha County Meet
8.12Carter Snelson22.60PRWIFranklinApr 20Carleton Sitz Invitational
9.10Alex Current22.82PRWIMuskegoMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
10.10Tyler Santi22.98PRWIKenosha TremperMay 07Kenosha County Meet
11.12Cameron Marshall23.04PRWIRacine ParkApr 20Red Devil Invite
12.12RJ Bosshart23.09PRWIMuskegoMay 03Steinke Laser Coed Invitational
13.11Konner Goetsch23.12PRWIUnion GroveMay 20WIAAA Union Grove Regional
14.9Tyler Smith23.16PRWIFranklinApr 20Carleton Sitz Invitational
15.12Khalil McClain23.23PRWIRacine HorlickApr 24Kenosha Tremper Invite
16.10Miguel Smith23.28PRWIGreendaleMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
17.12Jaylen Grant23.30WIKenosha Indian TrailApr 12Franklin Invite
18.12Gabriel Lopez23.33PRWISouth MilwaukeeMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
19.11Dominic Miller23.35PRWIWaterfordApr 20Red Devil Invite
20.12Brandon Krohn23.40PRWIGreenfieldMay 02Pinsker Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Ethan King49.25PRWIKenosha BradfordJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Carter Snelson49.89PRWIFranklinMay 04Myrhum Invitational
3.12Ryan Potter49.96WIOak CreekMay 04Myrhum Invitational
4.17-18Michael Gorman50.43PRWIMilwaukee MustangsJul 01AAU Region 14 National Qualifier
5.12Ethan Krueger51.89WIKenosha Indian TrailMay 07Kenosha County Meet
6.12Jayvian Vinson52.00PRWIRacine HorlickMay 03Spartan Invitational
7.11Anthony Slusar52.01PRWISouth MilwaukeeMay 14Woodland Conference Championship
8.12Aidan Sodemann52.18PRWISouth MilwaukeeMay 14Woodland Conference Championship
9.11Rashaad Henderson52.36PRWIRacine ParkMay 03Demon Invite
10.10Tyler Santi52.53PRWIKenosha TremperApr 24Kenosha Tremper Invite
11.11Jeremy Freeman52.76WIRacine CaseJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
12.11Nick Hardin52.86PRWIWhitnallMay 14Woodland Conference Championship
13.12Jared Furman53.08PRWIWaterfordMay 07Wauwatosa East Richmond-Erickson Invite
14.12Bryce Tome53.38PRWIFranklinApr 17Sussex Hamilton Invite
15.10Miguel Smith53.58PRWIGreendaleMay 14Woodland Conference Championship
16.10Owen Mehring53.79PRWIWaterfordMay 14SLC Conference Meet
17.12Cameron Marshall54.05PRWIRacine ParkMay 03Demon Invite
18.10Alex Sincere54.13PRWIGreendaleMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
19.11Anton Baines54.19WIKenosha TremperApr 20Red Devil Invite
20.12Adam Kierzek54.29PRWIMuskegoMay 03Steinke Laser Coed Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Bryce Tome1:57.14PRWIFranklinJun 08The WISCO Mile
2.12Aidan Sodemann1:57.73PRWISouth MilwaukeeMay 04Myrhum Invitational
3.12Gable Schmidt1:58.14PRWIKenosha TremperJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
4.12Ryan Potter1:58.80WIOak CreekApr 20Distance Night in Palatine
5.11Jacob Marker1:59.29PRWIKenosha BradfordMay 04Myrhum Invitational
6.10Mikey Cabaltera1:59.37PRWIRacine CaseMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
7.12Ethan King1:59.42PRWIKenosha BradfordJun 08The WISCO Mile
8.12Gavin Hennessy1:59.78PRWIRacine ParkMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
9.12Tyler Kisting2:00.04PRWIOak CreekMay 04Myrhum Invitational
10.11Nick Hardin2:00.30PRWIWhitnallMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
11.11Alex Oeth2:01.87PRWIOak CreekMay 04Myrhum Invitational
12.12Brandon Knick2:02.13PRWIKenosha BradfordMay 04Myrhum Invitational
13.12Ryan Unruh2:02.26PRWIGreendaleMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
14.12Adam Kierzek2:02.31PRWIMuskegoMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
15.12Caleb Neill2:03.99WIKenosha TremperMay 20WIAAA Union Grove Regional
16.12Gabe Lepak2:04.86PRWIWhitnallMay 14Woodland Conference Championship
17.10Quinn Sullivan2:05.08PRWIFranklinMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
18.12Ian Williams2:05.27PRWIWaterfordMay 07Wauwatosa East Richmond-Erickson Invite
19.11Logan Lutz2:05.44PRWIGreendaleMay 14Woodland Conference Championship
20.10Caleb Boudreau2:05.72PRWIMuskegoMay 09Classic 8 Conf. Championship
View full rankings...
1600 Meters
1.12Bryce Tome4:22.18PRWIFranklinMay 04Myrhum Invitational
2.11Erik Kain4:27.82PRWIMuskegoJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
3.12Garrett Olson4:30.10PRWIKenosha BradfordMay 04Myrhum Invitational
4.12Tyler Kisting4:30.31PRWIOak CreekApr 20Distance Night in Palatine
5.12Ryan Unruh4:30.80PRWIGreendaleJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
6.11Trey Meier4:35.52WIKenosha Indian TrailMay 04Myrhum Invitational
7.12Ian Williams4:37.39PRWIWaterfordMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
8.12Gable Schmidt4:37.84WIKenosha TremperMay 07Kenosha County Meet
9.11Mason Scoggin4:39.73PRWIKenosha Indian TrailMay 20WIAAA Union Grove Regional
10.12Nathan Voge4:42.27PRWIUnion GroveMay 20WIAAA Union Grove Regional
11.11Kevin Hall4:42.34PRWIUnion GroveApr 20Randy Lyon Memorial Invite
12.12Milo Altamirano4:43.33PRWIRacine CaseMay 10Southeast Conference Meet
13.12Connell Rooney4:43.45PRWIKenosha Indian TrailMay 20WIAAA Union Grove Regional
14.12John Rapp4:44.00WIFranklinMay 03Demon Invite
15.10Mikey Cabaltera4:44.02PRWIRacine CaseMay 03Demon Invite
16.11Dan Pankowski4:46.22PRWIWaterfordMay 14SLC Conference Meet
17.12Caleb Neill4:46.89PRWIKenosha TremperApr 18Z-Invite Westosha
18.11Jacob Marker4:47.08PRWIKenosha BradfordApr 24Kenosha Tremper Invite
19.10Jason Yager4:49.32PRWIGreendaleMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
20.10Marcus Johnson4:50.97PRWIUnion GroveMay 07Wauwatosa East Richmond-Erickson Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.12Tyler Kisting9:33.32PRWIOak CreekJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
2.11Erik Kain9:39.57PRWIMuskegoJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
3.12Bryce Tome9:52.11PRWIFranklinApr 20Carleton Sitz Invitational
4.11Trey Meier9:56.81PRWIKenosha Indian TrailMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
5.12Aidan Sodemann9:57.73PRWISouth MilwaukeeMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
6.12Sam Herzog9:59.96PRWIKenosha BradfordMay 10Southeast Conference Meet
7.12John Rapp10:00.20PRWIFranklinMay 10Southeast Conference Meet
8.10Hunter Reich10:02.52PRWIUnion GroveMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
9.11Tonatiuh Chavez10:08.04WIKenosha Indian TrailMay 20WIAAA Union Grove Regional
10.11Kevin Hall10:08.88PRWIUnion GroveMay 20WIAAA Union Grove Regional
11.10Marcus Johnson10:09.78PRWIUnion GroveMay 20WIAAA Union Grove Regional
12.12Milo Altamirano10:11.06WIRacine CaseMay 20WIAAA Union Grove Regional
13.12Tyler Termaat10:11.61PRWIMuskegoMay 03Steinke Laser Coed Invitational
14.11Matthew Stilling10:13.35PRWIGreendaleMay 14Woodland Conference Championship
15.12Brandon Knick10:32.18PRWIKenosha BradfordMay 10Southeast Conference Meet
16.11Mason Scoggin10:32.47PRWIKenosha Indian TrailMay 07Kenosha County Meet
17.10Caleb Boudreau10:34.51PRWIMuskegoMay 03Steinke Laser Coed Invitational
18.9Keegan Meier10:35.45PRWIKenosha Indian TrailMay 10Southeast Conference Meet
19.12Adam Davis10:38.54WIRacine CaseMay 20WIAAA Union Grove Regional
20.10Ethan Hopp10:40.01PRWIMuskegoMay 03Steinke Laser Coed Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Mike Weaver14.94PRWIRacine HorlickJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Spencer Reichart14.99PRWIMuskegoMay 03Steinke Laser Coed Invitational
3.11Jacob Stugelmeyer15.30PRWIFranklinMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
4.11Jonathan Zweifel15.31PRWIWaterfordMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
12Mitchel Kudronowicz15.31PRWIMuskegoMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
6.12Jordan Sweet15.68PRWIKenosha Indian TrailMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
7.12James Vandun16.26PRWIKenosha Indian TrailMay 07Kenosha County Meet
8.10Dan Rossmann16.30PRWIKenosha BradfordMay 10Southeast Conference Meet
9.10Kashief Deacon16.42PRWISouth MilwaukeeMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
10.11Jamill Lacy16.45PRWIRacine CaseMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
11.9Davonte Jackson16.54PRWIRacine CaseMay 10Southeast Conference Meet
12.11Zach Bachinski16.60PRWIOak CreekMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
13.10Max Schmitt16.80PRWIMuskegoMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
14.11Noah Schliz17.08PRWIGreenfieldMay 02Pinsker Invitational
15.12Mylin Duffie17.21PRWIRacine CaseMay 10Southeast Conference Meet
16.9Kyle Holm17.31PRWIKenosha TremperApr 09M-Club Relays
17.12Cody Webster17.35WIWaterfordMay 07Wauwatosa East Richmond-Erickson Invite
18.10Louis Sleider17.39PRWIMilwaukee Ronald ReaganMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
19.12Noah Schilz17.54PRWIGreenfieldMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
20.11William Grabowski17.87PRWIFranklinMay 07Wauwatosa East Richmond-Erickson Invite
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Mitchel Kudronowicz40.07PRWIMuskegoJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Jayvian Vinson41.34WIRacine HorlickMay 10Southeast Conference Meet
3.9Davonte Jackson41.60PRWIRacine CaseMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
4.11Mike Weaver41.66PRWIRacine HorlickMay 10Southeast Conference Meet
5.12James Vandun41.68PRWIKenosha Indian TrailMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
6.12Jordan Sweet41.76PRWIKenosha Indian TrailMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
7.10Max Schmitt42.16PRWIMuskegoMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
8.12Alex Jarvis42.37WIKenosha Indian TrailMay 07Kenosha County Meet
9.11DaShawn Bolton42.56PRWIRacine ParkMay 10Southeast Conference Meet
10.11Jonathan Zweifel42.74PRWIWaterfordMay 14SLC Conference Meet
11.10Matt Fedewa43.01PRWIWhitnallMay 04West Allis Hale True Team Invitational
12.9Colin Bertrand43.16PRWISouth MilwaukeeMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
13.11Josiah McCall43.17PRWIKenosha TremperApr 24Kenosha Tremper Invite
14.12Jayvion Vinson43.34PRWIRacine HorlickMay 20WIAAA Union Grove Regional
15.11Jacob Stugelmeyer43.52PRWIFranklinMay 10Southeast Conference Meet
16.11Jamill Lacy43.63PRWIRacine CaseMay 10Southeast Conference Meet
17.10Kashief Deacon43.64PRWISouth MilwaukeeMay 14Woodland Conference Championship
18.11William Grabowski44.00PRWIFranklinMay 10Southeast Conference Meet
19.12Mitchell Kudronowicz44.05WIMuskegoApr 20Kansas Relays
20.11Seth Besson44.67PRWIMuskegoMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
View full rankings...
4x100 Relay
1.Darion Folsom
Khalil McClain
Mike Weaver
Marty Bell
41.38WIRacine HorlickJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
2.Spencer Reichart
Alex Current
RJ Bosshart
Josh Blair
41.54WIMuskegoJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
3.Devin Rose
Jaylen Grant
Ethan Krueger
Kameron Lee
42.96WIKenosha Indian TrailJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
4.Jalen Chapple
Dane Kerkman
JayVian Farr
Kobe Brown
43.43WIRacine CaseMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
5.Nolan Jessup
Myles Burkett
Tyler Smith
Elliott Harris
43.48WIFranklinMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
6.Brandon Krohn
Alex Boyko
Golden Cotton
Matthew Fischer
43.83WIGreenfieldMay 14Woodland Conference Championship
7.Dawson Voss
Mason Hanizeski
Jeff Paul
Miguel Smith
44.43WIGreendaleMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
8.Gabriel Lopez
Gabe Vega
Dylan Moll
Jacob Wysocki
44.44WISouth MilwaukeeMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
9.Brennan Eckert
Ryley McCreary
Joshua Brown
Mitchel Schwartz
44.71WIKenosha TremperMay 20WIAAA Union Grove Regional
10.Michael DeLuca
Zauhnteen Jackson
Tavion Crump
Jelani Lawson
44.96WIKenosha BradfordApr 09M-Club Relays
Relay Team44.96WIOak CreekMay 01SEC RELAYS
12.Jack McCormick
Ben Schulz
Aidan Hondel
Dominic Miller
45.16WIWaterfordMay 14SLC Conference Meet
13.Relay Team45.73WIRacine ParkMay 01SEC RELAYS
14.Jacob Correa-Gold
Carter Wynn
Connor Scott
Will Henschel
46.90WIWhitnallApr 25Whitnall Varsity Invite
15.Dillian Brixius
Cade Kevek
Konner Goetsch
Jacob Tennessen
47.39WIUnion GroveApr 09SLC Relays
16.Layth Jaraba
William Bergersen
Vance Kleppin
Obinna Anyamele
50.76WIMilwaukee Ronald ReaganMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
View full rankings...
4x200 Relay
1.Spencer Reichart
Mason Buehler
RJ Bosshart
Alex Current
1:27.39WIMuskegoJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
2.Devin Rose
Jaylen Grant
Ethan Krueger
Kameron Lee
1:28.08WIKenosha Indian TrailJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
3.Khalil McClain
Darion Folsom
Mike Weaver
Marty Bell
1:29.10WIRacine HorlickMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
4.Anton Baines
Brennan Eckert
Tamarius Harvey
Tyler Santi
1:32.01WIKenosha TremperMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
5.Michael DeLuca
Franco Covelli
Dan Rossmann
Jelani Lawson
1:32.32WIKenosha BradfordMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
6.Dawson Voss
Mason Hanizeski
Jeff Paul
Miguel Smith
1:32.44WIGreendaleMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
7.Skyler Gill-Howard
Golden Cotton
Brandon Krohn
Alex Boyko
1:32.94WIGreenfieldMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
8.Relay Team1:33.54WIRacine CaseMay 03Demon Invite
9.Owen Mehring
Ben Schulz
Jared Furman
Dominic Miller
1:34.47WIWaterfordMay 20WIAAA Union Grove Regional
10.Matt Fedewa
Nate Valcarcel
Jacob Correa-Gold
Sebastian Iverson
1:34.93WIWhitnallApr 25Whitnall Varsity Invite
11.Nate Gladney
Alex Klamm
Yanni Montilla
Nate Romero
1:35.00WIOak CreekMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
12.Relay Team1:35.38WIFranklinApr 17Sussex Hamilton Invite
13.Tarek Slusar
Zach Fredrickson
Calvin Kluz
Anthony Slusar
1:36.47WISouth MilwaukeeMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
14.Dillian Brixius
Cade Kevek
Konner Goetsch
Jacob Tennessen
1:38.12WIUnion GroveApr 16Union Grove Quad
15.Relay Team1:40.20WIRacine ParkMay 03Demon Invite
16.Vance Kleppin
Dylan Duffy
Obinna Anyamele
William Bergersen
1:47.59WIMilwaukee Ronald ReaganMay 10Grafton Blackhawk Invite
View full rankings...
4x400 Relay
1.Bryce Tome
Elliott Harris
Noah Rosas
Carter Snelson
3:23.50WIFranklinJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
2.Franco Covelli
Jacob Marker
Garrett Olson
Ethan King
3:25.70WIKenosha BradfordMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
3.Anton Baines
Tamarius Harvey
Gable Schmidt
Tyler Santi
3:28.83WIKenosha TremperMay 20WIAAA Union Grove Regional
4.Jared Furman
Owen Mehring
Adin Tyma
Dominic Miller
3:30.19WIWaterfordMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
5.Rashaad Henderson
Isaiah Martin
Gavin Hennessy
Cameron Marshall
3:30.40WIRacine ParkMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
6.Relay Team3:32.67WIOak CreekMay 01SEC RELAYS
7.Relay Team3:33.90WIMuskegoApr 20Kansas Relays
8.Tarek Slusar
Jacob Wysocki
Aidan Sodemann
Anthony Slusar
3:35.14WISouth MilwaukeeMay 14Woodland Conference Championship
9.Jeremy Freeman
Koffi Koudahenou
Mikey Cabaltera
Davonte Jackson
3:35.89WIRacine CaseMay 20WIAAA Union Grove Regional
10.Jayvian Vinson
Isaiah Hunter
Brandon Wilson
Uriel Gallegos
3:38.89WIRacine HorlickMay 10Southeast Conference Meet
11.Peter Butargabe
Jose Macias
Keshawn Molette
Shawn Holmes
3:39.89WIGreenfieldMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
12.Nick Hardin
Gabe Lepak
Matt Wroblewski
David Haun
3:39.93WIWhitnallMay 14Woodland Conference Championship
13.Will Steck
Hunter Schultz
James Vandun
Ethan Krueger
3:41.36WIKenosha Indian TrailApr 20Red Devil Invite
14.Relay Team3:43.63WIGreendaleApr 26Altheimer Invitational
15.Nathan Voge
Kevin Hall
Jacob Tennessen
Konner Goetsch
3:47.71WIUnion GroveApr 20Randy Lyon Memorial Invite
16.Owen Miralrio
Dominic Torres
Layth Jaraba
Erick Torres-Gonzalez
3:51.90WIMilwaukee Ronald ReaganMay 10Grafton Blackhawk Invite
View full rankings...
4x800 Relay
1.Garrett Olson
Brandon Knick
Jacob Marker
Ethan King
7:51.18WIKenosha BradfordJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
2.Adam Kierzek
Erik Kain
Tyler Termaat
Caleb Boudreau
8:19.29WIMuskegoMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
3.Tyler Kisting
Alex Oeth
Ben Phelps
Ryan Potter
8:20.32WIOak CreekMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
4.Gabe Lepak
Matt Wroblewski
David Haun
Nick Hardin
8:28.13WIWhitnallMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
5.Logan Schultz
Jacob Glinski
Will Steck
Trey Meier
8:34.43WIKenosha Indian TrailMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
6.Relay Team8:43.44WIFranklinApr 13Nathan Hale Mondo Invitational
7.Adam Hanizeski
Logan Lutz
Alex Sincere
Jason Yager
8:43.67WIGreendaleMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
8.Relay Team8:44.36WIKenosha TremperMay 01SEC RELAYS
9.Connor Zach
Adin Tyma
Michael Durand
Ethan Reindl
8:45.53WIWaterfordMay 14SLC Conference Meet
10.Mike Vranak
Lucas Jackson
Jacob Becker
Michael Stapleman
8:46.96WIRacine CaseMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
11.Nathan Voge
Marcus Johnson
Nathan Mcmahon
Kevin Hall
8:49.58WIUnion GroveMay 10Borg Invite
12.Erick Torres-Gonzalez
Marco Cordero
Nicholas Sanfelippo
Gabriel Ramirez
8:51.44WIMilwaukee Ronald ReaganMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
13.Ethan Gegare
Fhabian Tellez
Uriel Gallegos
Jorge Sarabia
9:04.69WIRacine HorlickMay 10Southeast Conference Meet
14.Owen Smith
Jamison Borden
Daniel Schultz
Cameron Blaha
9:09.24WISouth MilwaukeeMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
15.Jose Macias
Zachary Mrnik
Gunther Stroschin
E.J. Jones
9:28.71WIGreenfieldMay 16Woodlands Conference East Division JV Meet
16.Relay Team10:30.32WIRacine ParkMay 15SEC JV Conference
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Terrin Hey51' 11PRWIMuskegoJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Brandon Russo50' 4.75PRWIMuskegoJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
3.11Joseph White47' 10.5PRWIKenosha Indian TrailMay 04Myrhum Invitational
4.12Ty Spaltholz47' 5.5PRWISouth MilwaukeeApr 09M-Club Relays
5.12Nick Hennig47' 5PRWIFranklinMay 10Southeast Conference Meet
6.12Jake Lampe47' 2.5PRWIKenosha BradfordMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
7.12Eddie Haeger46' 1PRWIOak CreekMay 10Southeast Conference Meet
8.12Masaeo Wooden45' 8PRWIGreendaleMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
9.11Ethan Jauquet45' 7.75PRWIMuskegoApr 17Classic 8 Conference Relays Boys
10.10Kamden Logan44' 3PRWIKenosha TremperMay 10Southeast Conference Meet
11.11Ben Ziolkowski43' 11.5PRWIOak CreekMay 10Southeast Conference Meet
12.10Noah Jessup43' 9PRWIFranklinMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
13.10Ian Schaal42' 11.5PRWIWaterfordApr 20Red Devil Invite
14.10Trae Ford42' 10.5PRWIUnion GroveMay 03Demon Invite
15.11Anthony Vacula42' 9.5PRWIWhitnallApr 25Whitnall Varsity Invite
16.10Alex Boyko42' 4PRWIGreenfieldApr 25Whitnall Varsity Invite
17.10Nathan Wisialowski42' 3.25PRWIMuskegoApr 17Classic 8 Conference Relays Boys
18.12Chris Hoffman41' 10.25PRWISouth MilwaukeeMay 01Woodland Conference Relays EAST
19.11Chris Oliver41' 5.5PRWIRacine CaseMay 10Southeast Conference Meet
20.12Nolan Jessup40' 11PRWIFranklinApr 2639th Annual Dan Benson
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Noah Jessup158' 6PRWIFranklinMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
2.12Ty Spaltholz148' 11PRWISouth MilwaukeeMay 14Woodland Conference Championship
3.12Eddie Haeger145' 11WIOak CreekMay 10Southeast Conference Meet
4.11Joseph White142' 7PRWIKenosha Indian TrailMay 20WIAAA Union Grove Regional
5.11Terrin Hey141' 1PRWIMuskegoMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
6.12Nick Hennig140' 2PRWIFranklinApr 20Carleton Sitz Invitational
7.10Brian Radish138' 10PRWIMuskegoMay 09Classic 8 Conf. Championship
8.11Brett Deschler137' 3WIWaterfordMay 20WIAAA Union Grove Regional
9.12Brandon Russo136' 11PRWIMuskegoMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
10.12Nolan Jessup136' 4PRWIFranklinApr 2639th Annual Dan Benson
11.11Ben Ziolkowski133' 3PRWIOak CreekApr 09M-Club Relays
12.12Enrique Belmontes132' 10PRWIGreendaleMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
13.10Ian Schaal130' 6PRWIWaterfordMay 20WIAAA Union Grove Regional
14.10Trae Ford128' 5PRWIUnion GroveApr 09SLC Relays
15.11Chris Oliver124' 3PRWIRacine CaseApr 09M-Club Relays
16.12Chris Hoffman121' 8PRWISouth MilwaukeeMay 14Woodland Conference Championship
17.11William Sincere120' 3PRWIGreendaleMay 14Woodland Conference Championship
18.10Nathan Wisialowski120' 0PRWIMuskegoMay 16Wauwatosa East Red Raider JV Invite
19.11Dylan Schuster119' 5PRWIGreendaleMay 01Woodland West Conference Relays
20.11Michael Wittke118' 7PRWIRacine CaseMay 20WIAAA Union Grove Regional
View full rankings...
High Jump
1.11Jay Jay Rankins6' 7PRWIRacine CaseJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
2.11Jay Jay Rankins6' 6PRWIRacine CaseMay 20WIAAA Union Grove Regional
12Darion Folsom6' 6PRWIRacine HorlickMay 20WIAAA Union Grove Regional
4.12Isaiah Martin6' 4WIRacine ParkMay 03Demon Invite
12TJ Fullilove6' 4PRWIKenosha Indian TrailMay 10Southeast Conference Meet
12Greg Jenkins6' 4PRWIRacine CaseMay 03Demon Invite
7.9John Pitta6' 2PRWIWhitnallMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
8.12Nobal Days6' 0WIRacine ParkMay 03Demon Invite
9Davonte Jackson6' 0PRWIRacine CaseMay 02Badger JV Invitational
11Jamill Lacy6' 0PRWIRacine CaseMay 15SEC JV Conference
11Zach Fredrickson6' 0PRWISouth MilwaukeeMay 14Woodland Conference Championship
10Chris Dobbie6' 0PRWIWhitnallApr 13Nathan Hale Mondo Invitational
10Nate Gladney6' 0PRWIOak CreekMay 10Southeast Conference Meet
14.12Jarek Hanna5' 10WIRacine CaseApr 18Spartan Invite
12Gavin Green5' 10PRWIUnion GroveMay 14SLC Conference Meet
16.11Dan Torres5' 9PRWIOak CreekMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
17.11Jacob Marker5' 8PRWIKenosha BradfordApr 24Kenosha Tremper Invite
12Charles Riegg5' 8PRWIWhitnallMay 07Wauwatosa East Richmond-Erickson Invite
10Logan Muffick5' 8PRWIWaterfordApr 24Kenosha Tremper Invite
10Skyler Gill-Howard5' 8PRWIGreenfieldMay 01Woodland Conference Relays EAST
11Tarek Slusar5' 8PRWISouth MilwaukeeMay 01Woodland Conference Relays EAST
11Marcus Webber5' 8PRWIRacine CaseApr 24Franklin Jv Invite
12Tamarius Harvey5' 8PRWIKenosha TremperApr 18Z-Invite Westosha
11Lyle Morey5' 8PRWIKenosha TremperMay 10Southeast Conference Meet
12James Vandun5' 8WIKenosha Indian TrailMay 10Southeast Conference Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.12Tymek Stanisz14' 6PRWIFranklinApr 17Sussex Hamilton Invite
2.10Tristan McNair13' 0PRWIWaterfordMay 03Demon Invite
12Mason Pliska13' 0PRWIFranklinApr 13Nathan Hale Mondo Invitational
4.12Dan Cramer13' 0WIOak CreekMay 01SEC RELAYS
5.11Matt Davis12' 9PRWIFranklinMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
6.12Jake Cheever12' 0PRWIWaterfordMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
12David Haun12' 0PRWIWhitnallApr 25Whitnall Varsity Invite
8.11David Rosandich11' 6WIOak CreekMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
9.12Ryan Rosandich11' 0WIOak CreekMay 10Southeast Conference Meet
12Eli Heller11' 0WISouth MilwaukeeMay 11Rocket Freshamn/JV Invitational
11.12Elijiah Heller10' 6PRWISouth MilwaukeeApr 20Carleton Sitz Invitational
10Keegan Anderson10' 6WIOak CreekApr 09M-Club Relays
9Colin Bertrand10' 6PRWISouth MilwaukeeMay 03Marquette Frosh/JV Open
14.11Caden Desantiago10' 3PRWIRacine CaseMay 20WIAAA Union Grove Regional
12Vincent Guehlstorf10' 3PRWISouth MilwaukeeMay 16Woodlands Conference East Division JV Meet
16.11Marcus Webber10' 0PRWIRacine CaseMay 10Southeast Conference Meet
10Daksh Arora10' 0PRWIFranklinMay 15SEC JV Conference
11Isaac Flores10' 0PRWIGreenfieldMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
19.12Cody Webster9' 6WIWaterfordApr 09SLC Relays
12Samuel Bose9' 6PRWIUnion GroveApr 08Shoreland Lutheran Throws & Vaulters Meet
10Isaac King9' 6PRWIOak CreekMay 15SEC JV Conference
10Ryan Johnson9' 6PRWISouth MilwaukeeMay 16Woodlands Conference East Division JV Meet
View full rankings...
Long Jump
1.10Matt Fedewa21' 11.25PRWIWhitnallMay 14Woodland Conference Championship
2.11Jay Jay Rankins21' 7.25PRWIRacine CaseJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
3.11Jay Jay Rankins21' 7PRWIRacine CaseMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
4.10Hunter Wohler21' 3.5PRWIMuskegoMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
5.12Jaydin McNeal21' 2.5WIRacine HorlickApr 20Red Devil Invite
6.12Greg Jenkins21' 1PRWIRacine CaseApr 18Spartan Invite
7.11Nate Valcarcel20' 11.75PRWIWhitnallApr 13Nathan Hale Mondo Invitational
8.10Alex Boyko20' 11PRWIGreenfieldMay 14Woodland Conference Championship
9.12Shane Staerkel20' 9.25PRWIFranklinMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
10.12William Mortimer20' 8.5PRWIKenosha Indian TrailMay 20WIAAA Union Grove Regional
11.12Nolan Jessup20' 6.5PRWIFranklinMay 10Southeast Conference Meet
12.10Alex Current20' 6PRWIMuskegoMay 09Classic 8 Conf. Championship
13.11Anton Baines20' 2.75PRWIKenosha TremperApr 09M-Club Relays
14.12Alex Jarvis20' 2WIKenosha Indian TrailMay 04Myrhum Invitational
15.11Riley Williams19' 11.25PRWISouth MilwaukeeMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
16.9Jack McCormick19' 10.25PRWIWaterfordMay 14SLC Conference Meet
17.11Mason Hanizeski19' 9.75WIGreendaleMay 03Demon Invite
18.11Jonathan Zweifel19' 9.5PRWIWaterfordApr 20Red Devil Invite
19.9Davonte Jackson19' 9PRWIRacine CaseApr 09M-Club Relays
20.10Brian Weissman19' 6.75PRWIFranklinMay 01SEC RELAYS
View full rankings...
Triple Jump
1.12Shane Staerkel46' 7.75PRWIFranklinJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Greg Jenkins46' 0.5PRWIRacine CaseMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
3.12William Mortimer45' 10.5PRWIKenosha Indian TrailJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
4.11Jay Jay Rankins45' 6.5PRWIRacine CaseMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
5.11Jay Jay Rankins44' 5.75PRWIRacine CaseJun 01WIAA D1 State Track & Field Championships
6.12Jaydin McNeal43' 8PRWIRacine HorlickMay 10Southeast Conference Meet
7.9Davonte Jackson43' 4.5PRWIRacine CaseMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
8.10Alex Boyko43' 3.5PRWIGreenfieldMay 23WIAA D1 Greenfield Sectional
9.12Alex Jarvis43' 1PRWIKenosha Indian TrailMay 04Myrhum Invitational
10.10Brian Weissmann42' 9.5PRWIFranklinMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
11.11Nate Valcarcel42' 3PRWIWhitnallMay 04West Allis Hale True Team Invitational
12.11Riley Williams42' 1PRWISouth MilwaukeeMay 14Woodland Conference Championship
13.9Sean Robinson41' 10.75PRWIKenosha Indian TrailMay 01SEC RELAYS
14.11Zach Bachinski41' 2.5PRWIOak CreekApr 13Nathan Hale Mondo Invitational
15.10Brian Weissman40' 11.75PRWIFranklinMay 01SEC RELAYS
16.12Nolan Jessup40' 11.25PRWIFranklinApr 2639th Annual Dan Benson
17.10Chris Dobbie40' 11PRWIWhitnallMay 20WIAA D1 South Milwaukee Regional
18.11Mason Hanizeski40' 10.5PRWIGreendaleApr 26Altheimer Invitational
12TJ Fullilove40' 10.5PRWIKenosha Indian TrailMay 10Southeast Conference Meet
20.9John Pitta40' 8.5PRWIWhitnallMay 14Woodland Conference Championship
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.