Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Antwan Story10.70 PRFLNature Coast TechnicalApr 24FHSAA 2A Regional 3
2.11Darion Williams10.79 PRFLCocoaApr 16FHSAA 2A District 12
3.-Rojay Johnson10.92 PRFLGolden GateApr 24FHSAA 2A Regional 3
4.11Marcus Hicks10.97 PRFLPascoApr 24FHSAA 2A Regional 3
5.10Miles Bennett11.01FLTampa JesuitApr 24FHSAA 2A Regional 3
6.12Jerrell Thomas11.05 PRFLDesoto CountyApr 14FHSAA 2A District 10
7.12Kevin Buescher11.09 PRFLViera (Melbourne)Apr 16FHSAA 2A District 12
11Darius DeLoach11.09 PRFLDunbarApr 16FHSAA 2A District 11
9.10Sammy Watkins11.15FLSouth Fort MyersApr 16FHSAA 2A District 11
10.12Murphy Lene11.16 PRFLGolden GateApr 16FHSAA 2A District 11
View full rankings...
200 Meters
1.12Antwan Story21.75 PRFLNature Coast TechnicalApr 24FHSAA 2A Regional 3
2.10Chevelle Buie22.10 PRFLCocoaApr 16FHSAA 2A District 12
3.8Anthony Scott22.14 PRFLLincoln Park AcademyApr 16FHSAA 2A District 12
10Sammy Watkins22.14FLSouth Fort MyersApr 24FHSAA 2A Regional 3
5.11Darion Williams22.24FLCocoaApr 24FHSAA 2A Regional 3
6.12Dantrell Horne22.28 PRFLSpace CoastApr 16FHSAA 2A District 12
7.12Kevin Buescher22.31 PRFLViera (Melbourne)Apr 16FHSAA 2A District 12
8.-Rojay Johnson22.42 PRFLGolden GateApr 24FHSAA 2A Regional 3
9.11Ej Johnson22.44 PRFLCocoaApr 16FHSAA 2A District 12
10.11Andre Jones22.53FLSpotoApr 24FHSAA 2A Regional 3
View full rankings...
400 Meters
1.11Mackenson Timothee49.42FLGolden GateApr 24FHSAA 2A Regional 3
2.12Jake Colton49.44 PRFLRiverdaleApr 24FHSAA 2A Regional 3
3.11Ej Johnson49.78FLCocoaApr 24FHSAA 2A Regional 3
4.10Chris Calloway49.81 PRFLBraden RiverApr 24FHSAA 2A Regional 3
5.11Rickey Martinez50.20 PRFLClewistonApr 24FHSAA 2A Regional 3
6.12Corey Hickson50.36 PRFLGateway CharterApr 16FHSAA 2A District 11
7.11Lawrence Ware50.38FLLincoln Park AcademyApr 24FHSAA 2A Regional 3
8.12Kevin Coe50.85 PRFLViera (Melbourne)Apr 16FHSAA 2A District 12
9.11Evan Rubinson51.22FLTampa JesuitApr 16FHSAA 2A District 9
10.-Dorian Deas51.35 PRFLLabelleApr 16FHSAA 2A District 11
View full rankings...
800 Meters
1.12Darrin Gibson1:52.6h PRFLRobinsonApr 11UT Distance Carnival
2.12Connor Revord1:54.25 PRFLTampa JesuitMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
3.12Mike McEnany1:55.4h PRFLTampa JesuitApr 11UT Distance Carnival
4.11Aaron Myler1:58.57 PRFLViera (Melbourne)Apr 24FHSAA 2A Regional 3
5.12Lazaro Landeiro1:58.65 PRFLGateway CharterApr 24FHSAA 2A Regional 3
6.11Tyler Harrison1:59.78 PRFLNature Coast TechnicalApr 16FHSAA 2A District 9
12Logan Trimble1:59.78 PRFLTampa JesuitMar 28FSU Relays
8.12Tobais Probst2:00.2h PRFLClearwater Central CatholicApr 11UT Distance Carnival
9.12Joe Parker2:00.6h PRFLTampa JesuitApr 11UT Distance Carnival
10.11Evan Rubinson2:01.8h PRFLTampa JesuitApr 11UT Distance Carnival
View full rankings...
1600 Meters
1.12Connor Revord4:11.5h PRFLTampa JesuitApr 11UT Distance Carnival
2.12Jordan Schilit4:22.89 PRFLTampa JesuitMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
3.11Bruce Federico4:25.98FLNature Coast TechnicalApr 24FHSAA 2A Regional 3
4.10Tyler Davidson4:26.67FLCocoa BeachApr 24FHSAA 2A Regional 3
5.12Patrick Ryan4:28.06 PRFLSouth Fort MyersApr 24FHSAA 2A Regional 3
6.11Argeo Cruz4:28.37FLImmokaleeApr 112009 City of Miramar Invitational
7.10Blake Lopez4:33.38FLTampa JesuitApr 24FHSAA 2A Regional 3
8.10Tyler Bridges4:34.78FLAstronautApr 24FHSAA 2A Regional 3
9.12Sean Quinn4:37.05 PRFLBishop VerotApr 16FHSAA 2A District 11
10.10Mike Shuey4:37.1h PRFLRobinsonApr 11UT Distance Carnival
View full rankings...
3200 Meters
1.12Connor Revord9:14.94 PRFLTampa JesuitMar 28FSU Relays
2.12Jordan Schilit9:22.3h PRFLTampa JesuitApr 11UT Distance Carnival
3.12Sean Quinn9:47.99 PRFLBishop VerotMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
4.11Argeo Cruz9:49.66FLImmokaleeMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
5.11Tyler Greathouse9:52.06FLBerkeley PrepMar 28FSU Relays
6.10Tyler Davidson9:52.69FLCocoa BeachApr 24FHSAA 2A Regional 3
7.12Matt Lambert10:02.06 PRFLNature Coast TechnicalApr 16FHSAA 2A District 9
8.10Gabriel Barron10:03.67FLLabelleApr 24FHSAA 2A Regional 3
9.12Ben Martin10:04.13 PRFLTampa JesuitApr 16FHSAA 2A District 9
10.10Ryan Pulsifer10:09.25FLWiregrass RanchApr 16FHSAA 2A District 9
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Chuckie Sulick14.40 PRFLAstronautApr 16FHSAA 2A District 12
2.12TJ Jackson14.48 PRFLViera (Melbourne)Apr 24FHSAA 2A Regional 3
3.12Broderick Jenkins14.64 PRFLSouth Fort MyersApr 24FHSAA 2A Regional 3
4.12Patrick Bastien14.80 PRFLImmokaleeApr 24FHSAA 2A Regional 3
5.12Alex Xavier14.94 PRFLGolden GateApr 24FHSAA 2A Regional 3
6.11Eric Rice14.98FLAstronautApr 16FHSAA 2A District 12
7.12Javian Battle14.99 PRFLDunbarApr 16FHSAA 2A District 11
8.11Hugo Delapenah15.15 PRFLBishop VerotApr 16FHSAA 2A District 11
9.12Alex Klug15.21 PRFLBerkeley PrepApr 24FHSAA 2A Regional 3
10.11Lentwan Taylor15.30FLAstronautApr 16FHSAA 2A District 12
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Chuckie Sulick38.13 PRFLAstronautApr 16FHSAA 2A District 12
2.12Sadath Jean-Pierre39.58 PRFLImmokaleeApr 24FHSAA 2A Regional 3
3.12Broderick Jenkins39.63 PRFLSouth Fort MyersApr 24FHSAA 2A Regional 3
4.12Kemoye Samual39.68 PRFLAstronautApr 24FHSAA 2A Regional 3
5.12TJ Jackson39.89 PRFLViera (Melbourne)Apr 16FHSAA 2A District 12
6.12Virgil Loiseau40.13 PRFLSouth Fort MyersApr 24FHSAA 2A Regional 3
7.12Alex Klug40.39 PRFLBerkeley PrepApr 24FHSAA 2A Regional 3
8.12Alex Xavier41.15 PRFLGolden GateApr 24FHSAA 2A Regional 3
9.12Michael Muldoon41.52 PRFLViera (Melbourne)Apr 16FHSAA 2A District 12
10.11Lentwan Taylor41.57 PRFLAstronautApr 16FHSAA 2A District 12
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Ej Johnson
Chevelle Buie
Marquise Dixon
Darion Williams
42.73FLCocoaApr 24FHSAA 2A Regional 3
2.-Murphy Lene
Claudias Knowles
Peterson Janvier
Rojay Johnson
42.79FLGolden GateApr 24FHSAA 2A Regional 3
3.-Demario Strozier
Kemoye Samual
Michael Smith
Chuckie Sulick
42.83FLAstronautApr 24FHSAA 2A Regional 3
4.-Jerrell Thomas
Marcus Shaw
Robert Craggette
Darryl Summerset
43.18FLDesoto CountyApr 24FHSAA 2A Regional 3
5.-Ben Rowly
Kevin Buescher
TJ Jackson
Tyrell Jackson
43.27FLViera (Melbourne)Apr 24FHSAA 2A Regional 3
6.-Relay Team43.37FLNature Coast TechnicalApr 16FHSAA 2A District 9
7.-Relay Team43.53FLDunbarApr 16FHSAA 2A District 11
8.-Jarvis Bryant
Sammy Watkins
Broderick Jenkins
Tronic Williams
43.69FLSouth Fort MyersApr 16FHSAA 2A District 11
9.-Relay Team43.78FLTampa JesuitApr 24FHSAA 2A Regional 3
10.-Tevin Mosely
Deviaun Diggins
Willie Baskin
Broderick Sherrod
43.87FLRiverdaleApr 24FHSAA 2A Regional 3
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:21.78FLViera (Melbourne)May 02FHSAA 2A Track & Field Championships
2.-Relay Team3:23.15FLGolden GateMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
3.-Relay Team3:25.74FLTampa JesuitMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
4.-Broderick Sherrod
Christian Harney
Deviaun Diggins
Jake Colton
3:28.38FLRiverdaleApr 24FHSAA 2A Regional 3
5.-Terril Gibson
Vincent Osborne
Jakees Wheeler
Darrin Gibson
3:28.46FLRobinsonApr 24FHSAA 2A Regional 3
6.-Relay Team3:28.80FLAstronautFeb 27Highlander Invitational
7.-Damion Smith
Tavares Tolbert
Rickey Martinez
Anthony Taylor
3:29.01FLClewistonApr 24FHSAA 2A Regional 3
8.-Relay Team3:29.83FLSouth Fort MyersApr 16FHSAA 2A District 11
9.-Relay Team3:30.51FLCocoaApr 16FHSAA 2A District 12
10.-Kiam Olan
Larenz Johnson
Yemi Adetutu
Gabriel Burgos
3:30.61FLWiregrass RanchApr 24FHSAA 2A Regional 3
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Relay Team7:47.87FLTampa JesuitMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
2.-Bryan Garcia
Terril Gibson
Mike Shuey
Darrin Gibson
8:02.35FLRobinsonApr 24FHSAA 2A Regional 3
3.-Relay Team8:07.26FLAstronautMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
4.-Relay Team8:08.00FLNature Coast TechnicalMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
5.-Bobby Thomas
Andrew Palumbo
Sean Quinn
Jeremy Ploplis
8:20.04FLBishop VerotApr 24FHSAA 2A Regional 3
6.-Relay Team8:22.01FLGolden GateApr 24FHSAA 2A Regional 3
7.-Relay Team8:24.64FLWiregrass RanchApr 16FHSAA 2A District 9
8.-Conner Livingston
Tyler Greathouse
Michael Rosenbach
Brett Campbell
8:27.26FLBerkeley PrepApr 16FHSAA 2A District 9
9.-Relay Team8:31.45FLViera (Melbourne)Apr 16FHSAA 2A District 12
10.-Jared Beekman
Kyle Carr
Cyle Smallwood
Shawn Buxton
8:36.51FLHarmonyApr 16FHSAA 2A District 12
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.10Justin Osking17.25mFLJohn CarrollApr 16FHSAA 2A District 12
2.11Darius Cummings16.47mFLAstronautApr 11Brian Jaeger - Elite Classic XIX
3.12Dylan Trotsek16.35m PRFLViera (Melbourne)May 02FHSAA 2A Track & Field Championships
4.12Brandon Harkeli16.23m PRFLLemon BayMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
5.12David Hodgson15.78m PRFLLincoln Park AcademyApr 24FHSAA 2A Regional 3
6.11Ronald Patrick15.27mFLCocoaApr 16FHSAA 2A District 12
7.12Auston Chen14.77m PRFLBerkeley PrepApr 24FHSAA 2A Regional 3
8.11Rashard Meyer14.60m PRFLCocoaApr 16FHSAA 2A District 12
9.9Isaac Edwards13.89mFLTampa JesuitApr 24FHSAA 2A Regional 3
10.11James McHugh13.67m PRFLJohn CarrollApr 16FHSAA 2A District 12
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Justin Osking55.56mFLJohn CarrollApr 16FHSAA 2A District 12
2.12Nate Donley53.21m PRFLHarmonyApr 16FHSAA 2A District 12
3.12Auston Chen52.12mFLBerkeley PrepMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
4.11Darius Cummings49.07mFLAstronautApr 16FHSAA 2A District 12
5.12Brandon Harkeli48.02m PRFLLemon BayApr 24FHSAA 2A Regional 3
6.12Dylan Trotsek46.72m PRFLViera (Melbourne)Apr 16FHSAA 2A District 12
7.12Justin Taylor45.33m PRFLTampa JesuitApr 24FHSAA 2A Regional 3
8.11Chris Bolinger44.81mFLHarmonyMar 07Kowboy Invitational
9.12Mike Newman42.67m PRFLRobinsonApr 24FHSAA 2A Regional 3
10.12Tyler Hisamoto42.44mFLSunlakeApr 16FHSAA 2A District 9
View full rankings...
High Jump
1.10Jarvis Davis2.03mFLGolden GateMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
2.11D'M Hollingsworth1.98m PRFLCocoaApr 11Brian Jaeger - Elite Classic XIX
3.10Stephen Krupa1.93mFLLemon BayApr 24FHSAA 2A Regional 3
12Winfred Strickland1.93m PRFLCocoaApr 24FHSAA 2A Regional 3
5.12Darryl Summerset1.93m PRFLDesoto CountyApr 14FHSAA 2A District 10
6.11Andrew Rogers1.88mFLLincoln Park AcademyApr 24FHSAA 2A Regional 3
7.12Sam Dillon1.83m PRFLCocoaApr 11Brian Jaeger - Elite Classic XIX
11Zachary Loest1.83m PRFLLincoln Park AcademyApr 16FHSAA 2A District 12
-Junior Destine1.83m PRFLImmokaleeApr 16FHSAA 2A District 11
11Chaise Dunn1.83m PRFLPascoApr 16FHSAA 2A District 9
12Howie Williams1.83mFLNature Coast TechnicalApr 16FHSAA 2A District 9
-Jordan Farrell1.83m PRFLBishop VerotApr 16FHSAA 2A District 11
View full rankings...
Pole Vault
1.12Jordan Romecki4.27m PRFLCardinal MooneyMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
2.11Ryan Gilroy4.11m PRFLWest Shore Jr./Sr.Apr 16FHSAA 2A District 12
3.11Alex Perez3.81m PRFLHarmonyApr 16FHSAA 2A District 12
11Cole Delano3.81m PRFLAstronautApr 16FHSAA 2A District 12
11Pat Beane3.81mFLTampa JesuitApr 24FHSAA 2A Regional 3
6.11Seth Brooks3.66mFLViera (Melbourne)Apr 16FHSAA 2A District 12
11Luke Zippi3.66m PRFLViera (Melbourne)Apr 16FHSAA 2A District 12
12Micheal Davalos3.66m PRFLHernandoApr 16FHSAA 2A District 9
9.12James Castellanos3.51m PRFLRobinsonApr 16FHSAA 2A District 9
12Kyle Catlett3.51m PRFLTampa JesuitMar 28FSU Relays
View full rankings...
Long Jump
1.12Javian Battle7.48m PRFLDunbarApr 24FHSAA 2A Regional 3
2.11Darion Williams7.46m (.7)FLCocoaMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
3.12Howie Williams7.14m PRFLNature Coast TechnicalApr 24FHSAA 2A Regional 3
4.11Claudias Knowles7.06m PRFLGolden GateApr 24FHSAA 2A Regional 3
5.11Damion Smith7.05m PRFLClewistonApr 24FHSAA 2A Regional 3
6.10Daterius Allen6.86mFLCocoaApr 24FHSAA 2A Regional 3
7.12Dantrell Horne6.81m PRFLSpace CoastApr 24FHSAA 2A Regional 3
8.11Tyrell Jackson6.52mFLViera (Melbourne)Apr 24FHSAA 2A Regional 3
12Tronic Williams6.52mFLSouth Fort MyersApr 16FHSAA 2A District 11
11Marcus Hicks6.52m PRFLPascoApr 16FHSAA 2A District 9
View full rankings...
Triple Jump
1.12Javian Battle14.29m PR (-1.3)FLDunbarMay 02FHSAA 2A Track & Field Championships
2.12Howie Williams14.24m PRFLNature Coast TechnicalApr 24FHSAA 2A Regional 3
3.10Daterius Allen13.92mFLCocoaApr 24FHSAA 2A Regional 3
4.11Claudias Knowles13.75m PRFLGolden GateApr 24FHSAA 2A Regional 3
5.11Chaise Dunn13.74m PRFLPascoApr 24FHSAA 2A Regional 3
11Andrew Rogers13.74m PRFLLincoln Park AcademyApr 24FHSAA 2A Regional 3
7.10Hakeeme Ishmar13.25mFLPascoApr 16FHSAA 2A District 9
8.12Aramis Calloway13.23m PRFLDunbarApr 24FHSAA 2A Regional 3
9.10Donnardo Fields13.17m PRFLTampa JesuitApr 24FHSAA 2A Regional 3
10.12TJ Jackson13.16m PRFLViera (Melbourne)Apr 24FHSAA 2A Regional 3
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.