View Athletic.net Ad Free

Mens

200 Meters
1.12Jack Hartzell24.42PRWIBurlingtonMar 16Performance Running Outfitters Invite
2.10Zach Wallace24.73PRWIBurlingtonMar 16Performance Running Outfitters Invite
11Konnor Goetsch24.73PRWIUnion GroveMar 16Lake Michigan Invitational
4.12Dillian Brixius25.00PRWIUnion GroveMar 23Eagle Invitational
5.11Andrew Walsh25.14PRWIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
6.9Cody Venard25.22PRWIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
7.11Dominic Miller25.67PRWIWaterfordMar 20New Berlin West Parker Invite
8.10Christian Obertin25.86PRWIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
9.11Ben Schulz25.89PRWIWaterfordMar 16Lake Michigan Invitational
10.11Carson Meredith26.08PRWIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
View full rankings...
400 Meters
1.12Jared Furman54.71PRWIWaterfordMar 30Case Classic
2.-Michael Cabaltera55.42PRWIUnion GroveFeb 23Midwest Indoor Season Finale Invitational
3.12Adin Tyma56.63PRWIWaterfordMar 30Case Classic
4.12Nathan Voge56.69PRWIUnion GroveMar 23Eagle Invitational
5.10Owen Mehring56.71PRWIWaterfordMar 16Lake Michigan Invitational
6.11Mason Stebnitz57.06PRWIElkhorn AreaApr 062019 W/TFA State Indoor Championships
7.10Jacob Tennessen57.23PRWIUnion GroveMar 23Eagle Invitational
8.9Bryan Topercer57.31PRWIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
9.10Christian Obertin57.41PRWIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
10.10Tyler Wilson57.64PRWIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
View full rankings...
800 Meters
1.12Alex Wank2:06.20WIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
2.11Ben Tuescher2:08.80PRWIElkhorn AreaApr 062019 W/TFA State Indoor Championships
3.12Ian Williams2:08.85PRWIWaterfordMar 16Lake Michigan Invitational
4.12Shawn Davis2:11.22PRWIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
5.-Michael Cabaltera2:11.27PRWIUnion GroveFeb 23Midwest Indoor Season Finale Invitational
6.12Nathan Voge2:11.51WIUnion GroveMar 16Lake Michigan Invitational
7.12Elberto Gomez2:17.92WIDelavan-DarienMar 15Nelson-Daniels Invitational (Small Schools)
8.11Tommy Bretl2:18.95PRWIUnion GroveMar 23Eagle Invitational
9.10Nathan Mcmahon2:19.12PRWIUnion GroveFeb 23Midwest Indoor Season Finale Invitational
10.9Bryan Topercer2:19.64PRWIWestosha CentralMar 15Viking Indoor JV Invite
View full rankings...
1600 Meters
1.11Kevin Hall4:50.19PRWIUnion GroveMar 16Lake Michigan Invitational
2.9Will Allen4:50.85PRWIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
3.9Drew Davey4:53.06PRWIElkhorn AreaApr 062019 W/TFA State Indoor Championships
4.12Ian Williams4:59.96PRWIWaterfordMar 20New Berlin West Parker Invite
5.10Marcus Johnson5:03.35PRWIUnion GroveMar 23Eagle Invitational
6.11Dan Pankowski5:04.53WIWaterfordMar 30Case Classic
7.10Dylan Hartnek5:06.14PRWIWestosha CentralMar 15Viking Indoor JV Invite
8.12Eli Gomez5:09.39PRWIDelavan-DarienMar 23Ripon College Showcase Meet
9.11Tommy Bretl5:10.80PRWIUnion GroveMar 16Lake Michigan Invitational
10.10Frank Quinones5:10.92PRWIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.11Kevin Hall10:20.28PRWIUnion GroveMar 23Eagle Invitational
2.12Kyle DeRosier10:24.99WIBurlingtonMar 16Performance Running Outfitters Invite
3.10Marcus Johnson10:48.62PRWIUnion GroveMar 16Lake Michigan Invitational
4.12Eli Gomez10:54.09PRWIDelavan-DarienMar 23Ripon College Showcase Meet
5.10Dylan Hartnek11:00.80PRWIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
6.12Kyle Pflug11:06.75PRWIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
7.10Hunter Reich11:13.82WIUnion GroveMar 23Eagle Invitational
8.12Kyle Diedrich11:38.99PRWIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
9.9Pat Markey12:04.35PRWIUnion GroveMar 16Lake Michigan Invitational
10.10Patrick Baller12:26.57PRWIWaterfordMar 30Case Classic
View full rankings...
4x200 Relay
1.Caden Reece
Matthew Franz
Devon Davey
Ben Vogel
1:37.50WIElkhorn AreaApr 062019 W/TFA State Indoor Championships
2.Cody Webster
Adam King
Aidan Hondel
Owen Mehring
1:41.91WIWaterfordMar 30Case Classic
3.Konnor Goetsch
Trae Ford
Cade Kevek
Dillian Brixius
1:43.42WIUnion GroveMar 23Eagle Invitational
4.Jakob Simmons
Sam Hardesty
Tyme Eppers
Connor Grinde
1:44.71WIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
5.Kaden Blohm
Julian Luciano
Josh Letkewicz
Austin Wiemer
1:46.47WIBurlingtonMar 16Performance Running Outfitters Invite
6.Chase Castel
Zach Mortlock
Luke Kraml
Andy Garcia
1:49.82WIDelavan-DarienMar 15Nelson-Daniels Invitational (Small Schools)
View full rankings...
4x400 Relay
1.Matthew Franz
Devon Davey
Mason Stebnitz
Ben Vogel
3:39.15WIElkhorn AreaApr 062019 W/TFA State Indoor Championships
2.Jared Furman
Owen Mehring
Logan Muffick
Ian Williams
3:46.49WIWaterfordMar 16Lake Michigan Invitational
3.William Brown
Cullen Ketterhagen
Alex Wank
Tyler Wilson
3:49.55WIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
4.Andrew Walsh
Zach Burzawa
Cody Venard
Carson Meredith
3:56.51WIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
5.Jacob Tennessen
A.J. Rozanski
Konnor Goetsch
Nathan Voge
3:57.16WIUnion GroveMar 23Eagle Invitational
6.Logan Bjurstrom
Miguel Flores
Jon Sayre
Jesus Ocampo
4:08.88WIBurlingtonMar 15Viking Indoor JV Invite
View full rankings...
4x800 Relay
1.Chris Estrada
Ian Williams
Ethan Reindl
Michael Durand
9:05.52WIWaterfordMar 16Lake Michigan Invitational
2.William Brown
Alex Wank
Joseph Banish
Shawn Davis
9:07.93WIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
3.Tommy Bretl
Connor Schivley
Joe Janda
Nathan Mcmahon
9:17.69WIUnion GroveMar 23Eagle Invitational
4.Kyle Pflug
Carson Edquist
Matthew Pham
Bryan Topercer
9:20.23WIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
5.Joel Fisher
Riley Brossart
Brent Vieau
Kyle DeRosier
9:26.04WIBurlingtonMar 16Performance Running Outfitters Invite
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Stephen Tolbert44' 10.25PRWIDelavan-DarienMar 15Nelson-Daniels Invitational (Small Schools)
2.12Nathan Bousman43' 10.75PRWIBurlingtonMar 15Viking Indoor JV Invite
3.11Charlie Feeney43' 4PRWIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
4.9Ethan Ivan42' 1PRWIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
5.12Kevin Brenner41' 9.25PRWIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
6.12Wyatt Hayes41' 4.5WIBurlingtonMar 16Performance Running Outfitters Invite
7.12Jacob Brockway41' 2.5PRWIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
8.10Ian Schaal41' 2PRWIWaterfordMar 20New Berlin West Parker Invite
9.10Trae Ford41' 1.75PRWIUnion GroveMar 23Eagle Invitational
10.11Trevor Pye39' 2.5PRWIWaterfordMar 20New Berlin West Parker Invite
View full rankings...
High Jump
1.12Alex Hergott5' 8WIElkhorn AreaApr 062019 W/TFA State Indoor Championships
12Gavin Green5' 8WIUnion GroveMar 16Lake Michigan Invitational
9Blake Weaver5' 8PRWIWilmot UnionMar 15Reinhard Bulldog Relays
10Logan Muffick5' 8PRWIWaterfordMar 16Lake Michigan Invitational
5.9Brad Roe5' 6PRWIBurlingtonMar 15Viking Indoor JV Invite
9Brad Bell5' 6PRWIWestosha CentralMar 15Viking Indoor JV Invite
10Matt Mccormick5' 6PRWIWilmot UnionMar 15Reinhard Bulldog Relays
12Adam King5' 6PRWIWaterfordMar 16Lake Michigan Invitational
9.11Andrew Walsh5' 4PRWIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
12Lucas Zasada5' 4PRWIBurlingtonMar 16Performance Running Outfitters Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.10Tristan McNair13' 0PRWIWaterfordMar 30Case Classic
2.10Gabe Handorf11' 0PRWIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
12Drew Hebior11' 0PRWIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
4.12Jack Hartzell10' 6PRWIBurlingtonMar 16Performance Running Outfitters Invite
5.12Samuel Bose9' 6PRWIUnion GroveMar 23Eagle Invitational
6.12Jake Cheever9' 0PRWIWaterfordMar 16Lake Michigan Invitational
7.12Chase Castel8' 0PRWIDelavan-DarienMar 20New Berlin West Parker Invite
11Kameron Greene8' 0PRWIDelavan-DarienMar 20New Berlin West Parker Invite
9.9Joel Engberg7' 0PRWIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
View full rankings...
Long Jump
1.12Nick Webley20' 6.75PRWIBurlingtonMar 16Performance Running Outfitters Invite
2.11Jonathan Zweifel19' 7.5PRWIWaterfordMar 30Case Classic
3.12Cullen Ketterhagen19' 3PRWIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
4.12Caden Reece19' 1.5PRWIElkhorn AreaApr 062019 W/TFA State Indoor Championships
5.12Julian Luciano18' 11.75PRWIBurlingtonMar 16Performance Running Outfitters Invite
6.9Jack McCormick18' 6PRWIWaterfordMar 20New Berlin West Parker Invite
7.12Cullen Koller18' 0PRWIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
8.11Nick Harvey17' 11PRUnattachedDec 08UWM Developmental Meet
9.9Connor McNamara17' 7PRWIBurlingtonMar 15Viking Indoor JV Invite
10.12Cade Kevek17' 5.25PRWIUnion GroveMar 16Lake Michigan Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.12Cullen Koller41' 7PRWIWilmot UnionApr 02Kenosha County Invite
2.11Nick Harvey39' 9.5WIElkhorn AreaApr 062019 W/TFA State Indoor Championships
3.12Lucas Zasada37' 4PRWIBurlingtonMar 16Performance Running Outfitters Invite
4.12Jake Cheever36' 9.5PRWIWaterfordMar 16Lake Michigan Invitational
5.12Adam King36' 4.5PRWIWaterfordMar 16Lake Michigan Invitational
6.12Zach Burzawa35' 10.5PRWIWestosha CentralApr 02Kenosha County Invite
7.11Braeden Hembrook33' 6PRWIDelavan-DarienMar 23Ripon College Showcase Meet
8.11Will Behrens32' 11WIUnion GroveMar 23Eagle Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.