Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.10D'ontae Hopson11.00MIJacksonMay 26Selby Honor Roll
2.10Tyler Allen11.04cMILansing EasternApr 18Sexton Invite
3.11Emil Lee11.35MIJacksonMay 26Selby Honor Roll
4.10Billyle Alman11.41 PRMIOkemosApr 21Jackson
5.11Terrance Saxon11.43MIOkemosApr 28Everett/Grand Ledge
6.11Shaylon King11.44c PRMIGrand Rapids CrestonMay 02Grand Rapids City League Reunion Invitational
10William Green11.44cMILansing EasternMay 05Grand Ledge vs Eastern
8.9Andrew Ellis11.52MIBenton HarborMay 30MHSAA Division II State Track & Field Final
9.12Dominic Kiter11.54cMIGrand LedgeMay 05Grand Ledge vs Eastern
10.-Aaron Kwekel11.55 PRMIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
View full rankings...
200 Meters
1.-Chris Jones22.20 PRMILansing EverettApr 24Don Lukens Invt
2.10Tyler Allen22.38MILansing EasternMay 08Johnathan Nugent Memorial Invitational
3.10D'ontae Hopson22.71MIJacksonMay 26Selby Honor Roll
4.-John Ross22.78 PRMILansing EverettMay 29Greater Lansing Playmakers Honor Roll Meet
5.11Leroy Green22.84cMILansing EasternMay 05Grand Ledge vs Eastern
6.11DeWayne Gray22.97 PRMIJacksonMay 26Selby Honor Roll
7.9Andrew Ellis23.24MIBenton HarborMay 30MHSAA Division II State Track & Field Final
8.10Billyle Alman23.33MIOkemosApr 28Everett/Grand Ledge
9.12Dan Linder23.34c PRMIGrand LedgeApr 21Grand Ledge & Holt @ E. Lansing
12Dominic Kiter23.34cMIGrand LedgeMay 05Grand Ledge vs Eastern
View full rankings...
400 Meters
1.11Leroy Green49.29MILansing EasternApr 24Don Lukens Invt
2.11Tavarrio Davis49.40MILansing EasternApr 24Don Lukens Invt
3.-Alex Rojas49.70 PRMIRockfordMay 26Jon Bos Champions
4.12Alan Swihart50.10 PRMIOkemosMay 15D1 region 2 Regional
5.12Dan Linder50.74cMIGrand LedgeMay 15D1 region 2 Regional
6.11Charlie Anel50.97MIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
7.10Lawrence Collins51.81 PRMIOkemosApr 24St. Johns @ Mason Invite
8.-Lavelle Walker51.95 PRMILansing EverettApr 24Don Lukens Invt
9.10Adam Glaub51.99 PRMIOkemosMay 09Scottie Classic
10.-Tim Scott52.06 PRMIJacksonMar 24MSU Playmakers True Team Large Schools - Indoor
View full rankings...
800 Meters
1.11Reed Kamyszek1:57.10MIGR_Kenowa HillsMay 26Jon Bos Champions
2.11Tavarrio Davis1:57.49MILansing EasternMay 08Johnathan Nugent Memorial Invitational
3.11Joel Rietsema1:59.55 PRMIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
4.11Ricardo Dabney2:00.4h PRMILansing EasternMay 20CAAC Blue League Meet
5.12Tony Atangana2:01.2h PRMILansing EasternMay 20CAAC Blue League Meet
6.12Pat Clark2:01.84 PRMIGrand LedgeMay 29Greater Lansing Playmakers Honor Roll Meet
7.12Ryan Thumser2:01.94 PRMIHoltMay 29Greater Lansing Playmakers Honor Roll Meet
8.12Jesus Perez-Flores2:02.3hMIOkemosMay 20CAAC Blue League Meet
9.11Grant Gunneson2:02.48MIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
10.11Ryan Konen2:03.0h PRMIGrand LedgeMay 05Grand Ledge vs Eastern
View full rankings...
1600 Meters
1.11Reed Kamyszek4:21.10MIGR_Kenowa HillsMay 26Jon Bos Champions
2.12Brockton Feltman4:31.30 PRMIGrand LedgeMay 23MITCA Team State Championships - Div I
3.11Nick Shear4:32.90 PRMIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
4.11Ryan Konen4:33.8hMIGrand LedgeMay 15D1 region 2 Regional
5.11Brian Lucas4:36.0h PRMIGrand LedgeMay 05Grand Ledge vs Eastern
6.11Tyler Belyea4:36.7hMIOkemosMay 20CAAC Blue League Meet
7.12Jesus Perez-Flores4:37.1h PRMIOkemosMay 09Scottie Classic
8.9Jordan Loredo4:38.20 PRMIGrand LedgeMay 23MITCA Team State Championships - Div I
9.11Ryan Gilbert4:41.8h PRMILansing EasternApr 14Eastern/Holt/Okemos
10.12Rich Sholtis4:42.00 PRMIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
View full rankings...
3200 Meters
1.12Brockton Feltman9:45.2h PRMIGrand LedgeMay 15D1 region 2 Regional
2.11Brian Lucas9:59.0h PRMIGrand LedgeMay 15D1 region 2 Regional
3.10Chase Skinner10:12.20 PRMIGrand LedgeMar 24MSU Playmakers True Team Large Schools - Indoor
4.11Max Wilson10:14.0h PRMIOkemosMay 20CAAC Blue League Meet
5.10Steven Ek10:14.09 PRMIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
6.9Joseph Dabrowski10:17.0h PRMIOkemosMay 09Scottie Classic
7.-Blake Bitner10:17.20 PRMIGreenvilleMay 26Jon Bos Champions
8.11Ryan Gilbert10:18.9hMILansing EasternMay 20CAAC Blue League Meet
9.9Jordan Loredo10:20.6h PRMIGrand LedgeApr 28Everett/Grand Ledge
10.10Tyler Fisk10:20.8hMIOkemosMay 20CAAC Blue League Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Emil Lee15.52 PRMIJacksonMay 26Selby Honor Roll
2.11Chad Beatty15.54cMIGrand LedgeMay 05Grand Ledge vs Eastern
3.12Brogan Bibler15.59MIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
11Darius Brown15.59 PRMIJacksonMay 26Selby Honor Roll
5.10Mario Harrell15.71 PRMIJacksonMay 26Selby Honor Roll
6.12Garrett Maciejewski15.74c PRMIGrand LedgeApr 21Grand Ledge & Holt @ E. Lansing
7.11Mario Mills16.00MIOkemosMay 02East Lansing Relays
8.9Ian Horne16.10MIOkemosMay 20CAAC Blue League Meet
9.-Justin Drobish16.20 PRMIGreenvilleMay 26Jon Bos Champions
10.11Kollin VanDenHeuval16.36MIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Ryan Versen39.80MIGR_Kenowa HillsMay 26Jon Bos Champions
2.11Emil Lee40.14 PRMIJacksonMay 26Selby Honor Roll
3.11Chris Scott40.94MIHoltMay 29Greater Lansing Playmakers Honor Roll Meet
4.11Darius Brown41.58MIJacksonMay 26Selby Honor Roll
5.11Montrell Grimes42.04cMILansing EasternMay 20CAAC Blue League Meet
6.10Devin Rucker42.20MIOkemosApr 21Jackson
7.12Nick Bronkema42.60 PRMIRockfordApr 18Comstock Park Invitational (MITCA Style)
8.10Dylan Wedley42.84cMIGrand LedgeApr 21Grand Ledge & Holt @ E. Lansing
9.11Chad Beatty42.98 PRMIGrand LedgeMay 23MITCA Team State Championships - Div I
10.11Mario Mills43.30MIOkemosMay 20CAAC Blue League Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Aaron Galer
Tyler Allen
B.J. Foy
William Green
43.25MILansing EasternMay 27LSJ Honor Roll
2.-Relay Team43.98MIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
3.-Relay Team45.00MIGreenvilleMay 26Jon Bos Champions
-Lawrence Collins
Terrance Saxon
Clayton Barnes
Billyle Alman
45.00MIOkemosMay 20CAAC Blue League Meet
5.-Relay Team45.40MIGrand LedgeMay 23MITCA Team State Championships - Div I
6.-Relay Team45.73MIJacksonMay 26Selby Honor Roll
7.-Relay Team46.34cMIGrand Rapids CrestonMay 02Grand Rapids City League Reunion Invitational
8.-Relay Team47.24cMIGR_UnionMay 02Grand Rapids City League Reunion Invitational
9.-Relay Team48.64cMIGR_Ottawa HillsMay 02Grand Rapids City League Reunion Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.-William Green
Tavarrio Davis
Leroy Green
Tyler Allen
1:29.26MILansing EasternMay 08Johnathan Nugent Memorial Invitational
2.-Robert Shelby
Bryce Hurst
Andrew Ellis
Brandon Mimes
1:30.26MIBenton HarborMay 30MHSAA Division II State Track & Field Final
3.-Lawrence Collins
Devin Rucker
Adam Glaub
Alan Swihart
1:31.30MIOkemosApr 24St. Johns @ Mason Invite
4.-Relay Team1:32.21MIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
5.-Relay Team1:32.80MIGreenvilleMay 26Jon Bos Champions
6.-Relay Team1:33.43MIJacksonMay 26Selby Honor Roll
7.-Chad Beatty
Dominic Kiter
Dylan Wedley
Dan Linder
1:33.6hMIGrand LedgeApr 18Hastings Relays
8.-Relay Team1:36.60MIHoltMar 24MSU Playmakers True Team Large Schools - Indoor
9.-Relay Team1:37.0hMIGrand Rapids CrestonMay 02Grand Rapids City League Reunion Invitational
10.-Relay Team1:38.2hMIGR_UnionMay 02Grand Rapids City League Reunion Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Tavarrio Davis
Ricardo Dabney
Tony Atangana
Leroy Green
3:22.1hMILansing EasternMay 20CAAC Blue League Meet
2.-Lawrence Collins
Adam Glaub
Jesus Perez-Flores
Alan Swihart
3:24.4hMIOkemosMay 27LSJ Honor Roll
3.-Relay Team3:27.03MIJacksonMay 26Selby Honor Roll
4.-Relay Team3:30.37MIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
5.-Chase Wight
Dominic Kiter
Bryce Wight
Dan Linder
3:33.8hMIGrand LedgeApr 18Hastings Relays
6.-Relay Team3:44.0hMIGrand Rapids CrestonMay 02Grand Rapids City League Reunion Invitational
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Ricardo Dabney
Tony Atangana
Leroy Green
Tavarrio Davis
8:03.57MILansing EasternMay 30MHSAA Division 1 Finals
2.-Relay Team8:05.37MIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
3.-Max Wilson
Jesus Perez-Flores
Daniel Jimenez
Sam Larsen
8:05.6hMIOkemosMay 15D1 region 2 Regional
4.-Ryan Konen
Jordan Loredo
Pat Clark
Dan Linder
8:08.9hMIGrand LedgeMay 15D1 region 2 Regional
5.-Relay Team8:26.20MIFHC GR_Forest Hills CentralMay 26Jon Bos Champions
6.-Relay Team8:56.6hMIGrand Rapids CrestonMay 02Grand Rapids City League Reunion Invitational
7.-Relay Team8:57.03MIJacksonMay 26Selby Honor Roll
8.-Relay Team9:07.70MIHoltMar 24MSU Playmakers True Team Large Schools - Indoor
9.-Relay Team9:24.7hMIGR_UnionMay 02Grand Rapids City League Reunion Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Ross Simons54' 2.25 PRMIGrand LedgeMay 15D1 region 2 Regional
2.10Jake Bennett49' 1.75MIGrand LedgeMay 15D1 region 2 Regional
3.11Kory Schrauben47' 5.5MIGrand LedgeMay 05Grand Ledge vs Eastern
4.11Tim Wells46' 2.5MILansing EasternApr 28Eastern, East Lansing & Jackson
5.9Ian Horne45' 9MIOkemosMay 05East Lansing
6.11Zach Eagle45' 7MIGrand LedgeApr 28Everett/Grand Ledge
7.10Martis Woods45' 1 PRMIOkemosApr 18Caledonia Relays
8.11Taylor Strouse44' 1.5 PRMIGrand LedgeMar 24MSU Playmakers True Team Large Schools - Indoor
9.-Chris Denhoff43' 4.5 PRMIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
10.-Avery Williams42' 11 PRMIJacksonMar 24MSU Playmakers True Team Large Schools - Indoor
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.-Steve Snyder154' 5 PRMIFHC GR_Forest Hills CentralMay 26Jon Bos Champions
2.-Christopher DiLucia150' 1 PRMIFHC GR_Forest Hills CentralMay 26Jon Bos Champions
3.11Kory Schrauben135' 2 PRMIGrand LedgeMay 05Grand Ledge vs Eastern
4.10Martis Woods133' 2 PRMIOkemosApr 24St. Johns @ Mason Invite
12Jose Garza133' 2 PRMILansing EasternApr 24Don Lukens Invt
6.-Garrett Hoskins131' 1 PRMIGrand Rapids CrestonMay 02Grand Rapids City League Reunion Invitational
7.11Zach Eagle129' 5 PRMIGrand LedgeApr 21Grand Ledge & Holt @ E. Lansing
8.-Avery Williams121' 8.5 PRMIJacksonMay 26Selby Honor Roll
9.9Ian Horne120' 9MIOkemosApr 24St. Johns @ Mason Invite
10.11Steven Moore120' 0MIGrand LedgeMay 13Jackson JV Meet - Boys only
View full rankings...
High Jump
1.10Owen Hughes6' 8MIOkemosMar 24MSU Playmakers True Team Large Schools - Indoor
2.12B.J. Foy6' 3 PRMILansing EasternMay 15D1 region 2 Regional
11Chris Wierengo6' 3 PRMIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
4.12Pat Clark6' 2 PRMIGrand LedgeMay 05Grand Ledge vs Eastern
5.-John Wierengo6' 1 PRMIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
6.-Devon Merriweather6' 0 PRMIGrand Rapids CrestonMay 02Grand Rapids City League Reunion Invitational
10John White6' 0MIJacksonMay 26Selby Honor Roll
10Jared Kissane6' 0 PRMIGrand LedgeMay 05Grand Ledge vs Eastern
9.-Chris Jones5' 10 PRMILansing EverettApr 24Don Lukens Invt
10.10Trey Williams5' 10 PRMIHoltMar 24MSU Playmakers True Team Large Schools - Indoor
10Herbert Alford5' 10MILansing EasternMar 24MSU Playmakers True Team Large Schools - Indoor
View full rankings...
Pole Vault
1.12Garrett Maciejewski12' 10 PRMIGrand LedgeMay 15D1 region 2 Regional
2.12Carl Bowers12' 6 PRMILansing EasternMar 19CMU Indoor
11Ryan Hecksel12' 6 PRMIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
4.10Kyle Bort12' 0MIHoltMar 24MSU Playmakers True Team Large Schools - Indoor
12Paul Dewey12' 0 PRMIGrand LedgeMay 23MITCA Team State Championships - Div I
6.11Anthony Mauro11' 10 PRMIGrand LedgeMay 15D1 region 2 Regional
7.11Stephen May11' 6 PRMIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
11Chris Wierengo11' 6MIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
10Maxx Ristow11' 6MIGrand LedgeMay 13Jackson JV Meet - Boys only
10.11Mike Balassone11' 0MILansing EasternMar 24MSU Playmakers True Team Large Schools - Indoor
11Michael Balassone11' 0MILansing EasternMar 24MSU Playmakers True Team Large Schools - Indoor
10Sam Larsen11' 0 PRMIOkemosMay 20CAAC Blue League Meet
View full rankings...
Long Jump
1.10Mario Harrell21' 8MIJacksonMay 26Selby Honor Roll
2.11Karl Brooks21' 3.5 PRMIGrand Rapids CrestonMay 02Grand Rapids City League Reunion Invitational
3.11Tavarrio Davis21' 1.75MILansing EasternApr 14Eastern/Holt/Okemos
4.12Alan Swihart20' 8.5 PRMIOkemosMay 15D1 region 2 Regional
5.10Robert Tarpley20' 7.25MILansing EverettApr 24Don Lukens Invt
6.12B.J. Foy20' 7 PRMILansing EasternMay 20CAAC Blue League Meet
7.10Owen Hughes19' 9MIOkemosApr 24St. Johns @ Mason Invite
8.11Leroy Green19' 8MILansing EasternMar 19CMU Indoor
9.11Chad Beatty19' 5 PRMIGrand LedgeMay 05Grand Ledge vs Eastern
10.-Mike Spees19' 2.5 PRMIRockfordMay 23MITCA Team State Championships - Div I
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.