Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Dillon Corbett10.71PROHOrrvilleApr 18Orrville Invitational
2.12Justin Chappell10.77 (4.1)PROHUniversity SchoolJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.12Ben Moody10.81PROHLakeviewMay 21NEO Division II Andover District Day 2
4.11Geoffrey Whiteside10.83PROHBishop HartleyMay 17Central Catholic League Championships
12Coty Cochran10.83 (4.1)PROHRiver ViewJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
6.11Andrew Zitnik10.84 (4.1)PROHHubbardJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
7.12Blair Skilliter10.86PROHGenoa AreaMay 22NorthWest - Oak Harbor District - Division 2
12Fitzgerald Toussaint10.86 (-2.3)PROHLibertyApr 25Poland Invitational
12Cody Miller10.86PROHNorwayneApr 18Orrville Invitational
10.11Cody Seifert10.87PROHEastwoodMay 22NorthWest - Oak Harbor District - Division 2
12Michael Craig10.87 (4.1)OHOrrvilleJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Rufus Walls21.44 (2.1)PROHBishop HartleyJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.12Cody Miller21.70PROHNorwayneApr 18Orrville Invitational
3.11Dillon Corbett21.74OHOrrvilleApr 18Orrville Invitational
4.12Michael Craig21.83 (2.1)PROHOrrvilleJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
5.12Justin Chappell21.87 (3.2)PROHUniversity SchoolJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
6.11Andrew Zitnik21.90 (2.1)PROHHubbardJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
7.12Cory Lanterman21.92 (3.2)PROHStreetsboroJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
8.12Daniel Jewett22.07PROHNorthridgeMay 16SWBL Track & Field Championships
9.11Kade Kramer22.22PROHClydeMay 22NorthWest - Oak Harbor District - Division 2
10.11Braylon Heard22.24 (2.1)PROHCardinal MooneyJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Cody Miller47.48PROHNorwayneJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.12Korbin Smith47.97PROHPike-Delta-YorkJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.11Robert Balzano48.17OHPoland SeminaryJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.12Dominic Colvin48.40PROHBishop HartleyMay 30 OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Dayton
5.11Laron Brown49.03OHChaminade JulienneMay 30 OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Dayton
6.12James Swanson49.16PROHEast ColumbusMay 23OHSAA Division II Central District #2 Championships
7.12Craig Thorne49.19PROHHuronJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
8.12Michael Craig49.41PROHOrrvilleApr 18Orrville Invitational
9.12Jack Spilman49.72PROHChagrin FallsMay 24NEO - Painesville District - Div 2
10.12Robert Johnson III49.86PROHStivers-ArtsMay 23SouthWest - Dayton District - Division II
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Zach Lathrop1:51.44PROHRiver Valley (Caledonia)Jun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.11Sean Jones1:53.33OHIndian ValleyJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.11Brad Adams1:53.83OHCuyahoga Valley Chrst AcadJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.12Nate Rodriguez1:56.82PROHVermilionJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
5.11Brad Liston1:57.19PROHCirclevilleMay 15MSL Buckeye Finals
6.12Scott Comisford1:57.20PROHGranvilleJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
7.12Jordan Hawkins1:57.33PROHBayMay 23OHSAA NEO Div II - Midview District Meet
8.11Sean Murphy1:57.36OHPoland SeminaryJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
9.9Steven Weaver1:57.57OHNapoleonJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
10.11Sean Murray1:57.72PROHDefianceMay 22NorthWest - Elida District - Division 2
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Jarrod Eick4:16.43PROHMarlingtonJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.11Peter Hix4:18.28OHOakwoodJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.12Joe White4:18.82PROHWoodridgeJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.12Kyle Miller4:19.78PROHBuckeyeJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
5.11Michael Martin4:20.87OHOrange (Cle)May 24NEO - Painesville District - Div 2
6.12Heath Harris4:21.77PROHLakeviewJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
7.11Brad Liston4:22.57OHCirclevilleMay 23DII Southeast District Finals
8.11Michael Martin4:24.63PROHOrange (Cle)Jun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
9.12Derrick Sproul4:24.92PROHHarrison CentralJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
10.12Cody Chabola4:25.60PROHEdgewood (Ashtabula)May 21NEO Division II Andover District Day 2
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.11Brad Liston9:18.30PROHCirclevilleJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.12Zach Wiles9:21.49PROHDefianceJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.11Marty Coolidge9:26.12OHElyria CatholicJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.10Michael Brajdic9:27.1hOHBayMay 02Optimist Invitational
5.12Tyler Ames9:30.6hPROHLakeviewMay 02Optimist Invitational
6.12Jarrod Eick9:31.30PROHMarlingtonMay 09Jesse Owens Classic
7.11Chase Robinson9:33.83OHFairlessJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
8.12Kyle Sullinger9:34.0hOHCuyahoga Valley Chrst AcadMay 02Optimist Invitational
9.12Jason Salyer9:38.62OHTippecanoeJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
10.11Cory Dotts9:41.10OHClaymontJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Ben Moody13.99PROHLakeviewMay 02Lakeview Invitational
2.10Doran Grant14.22 (2.0)OHSt Vincent-St MaryJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.11Samuel Miller14.26 (2.0)OHOrrvilleJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.12Coty Cochran14.41PROHRiver ViewApr 18Mansfield Mehock Relays
5.12Nolan Croy14.70PROHOttawa-GlandorfMay 22NorthWest - Elida District - Division 2
6.12Keith Cox14.75 (1.9)PROHWhitehall-YearlingMay 30 OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Dayton
7.12Crosby Schemenauer14.76 (.5)PROHEastwoodJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
8.11Jake Boettner14.79 (.4)OHBuckeyeMay 23NEO Div II - Orrville District Finals
9.12Cordell Black14.82PROHWarrensville HeightsMay 02Optimist Invitational
10.10Jashawn Combs14.83 (.5)OHStivers-ArtsJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Ethan Freet37.92PROHLondonJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.12Ben Rumbaugh38.20PROHTriwayJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.12Cory Dechiara38.64PROHDoverMay 23East - Meadowbrook District - Division II
4.12Travis Macek39.16PROHJames A GarfieldJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
5.12Anthony Walker39.17PROHLaBraeMay 21NEO Division II Andover District Day 2
6.12Michael Goettemoeller39.19PROHSt HenryMay 23NorthWest - Minster District - Div 3
7.11Jake Boettner39.28OHBuckeyeMay 23NEO Div II - Orrville District Finals
8.10Bryan Cain39.30OHChaminade JulienneJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
9.10Zach Strine39.40PROHShelby SeniorMay 22NorthWest - Oak Harbor District - Division 2
10.12Keith Cox39.46PROHWhitehall-YearlingMay 23OHSAA Division II Central District #2 Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.-Relay Team42.60OHCardinal MooneyMay 23NEO DIV II District Day 2
2.-Noah Key
Geoffrey Whiteside
Omar Lane
Isaiah Walls
42.71OHBishop HartleyJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.-Te Elias
Tyler Elliott
Desmond Vaughn
Ben Moody
42.79OHLakeviewJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.-Vince Moore
Brant Schonauer
Jared Asire
Coty Cochran
42.97OHRiver ViewJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
5.-Taylor Depew
Josh Hoodlebrink
Matt Schlumbohm
Cody Seifert
43.00OHEastwoodMay 22NorthWest - Oak Harbor District - Division 2
6.-Daniel Lombardo
Maty Mauk
Andrew Tillman
Ryan LaVergne
43.15OHKentonJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
7.-Dwight Macon
Najee Murray
Shaquil Petteway
Isiah Willis
43.25OHSteubenvilleJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
8.-Relay Team43.28OHWhitehall-YearlingMay 09Viking Invitational
9.-Shawn Cordes
Chad Gatt
Jake Boettner
Tyler Yuhas
43.39OHBuckeyeJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
-Darian Reynolds
Kamal Shafeek
Aaron Stokes
Bryan Cain
43.39OHChaminade JulienneMay 30 OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Dayton
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Ben Eisel
Dustin Matak
Dustin Huffman
Zack Penick
1:28.37OHSalemJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.-Laron Brown
Kamal Shafeek
Galen Curry
Aaron Stokes
1:28.97OHChaminade JulienneJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.Zack Lockett
Albert Kazim
Samuel Miller
Michael Craig
1:28.98OHOrrvilleJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.-Josh McKenzie
Austen Harrison
Cory Becher
Adam Alderman
1:29.75OHGranvilleJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
5.-Jacob Eldridge
Justin Hoosier
Jason Copley
Ethan Freet
1:29.92OHLondonJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
6.-Relay Team1:30.00OHOrange (Cle)May 24NEO - Painesville District - Div 2
7.-Rich Sanders
Steve Kramer
Pat Kramer
Tim Erjavec
1:30.02OHLake CatholicJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
8.-Gino Giammo
Jeffery Ickes
Cory Matlick
Cory Dechiara
1:30.06OHDoverJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
9.-Logan Garcia
Kade Kramer
Travis Lauer
Ryan Scharf
1:30.07OHClydeMay 22NorthWest - Oak Harbor District - Division 2
10.-Jerry Christian
Nathan Morris
Cordell Black
Daquan Brooks
1:30.08OHWarrensville HeightsMay 24NEO - Painesville District - Div 2
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.-Luke Evans
Isaiah Walls
Dominic Colvin
Carwin Hill
3:20.43OHBishop HartleyJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.Ben Delamatre
Jake Hillman
Matt Lehrer
Craig Thorne
3:20.59OHHuronJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.-Carson Gessner
Jeffery Ickes
Cory Matlick
Cory Dechiara
3:21.70OHDoverJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.-Jason Faykosh
Lucas Hoodlebrink
Josh Beaudoin
Josh Hoodlebrink
3:21.82OHEastwoodJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
5.-Relay Team3:23.97OHClydeMay 22NorthWest - Oak Harbor District - Division 2
6.-Relay Team3:24.14OHPoland SeminaryMay 23NEO DIV II District Day 2
7.-Relay Team3:24.27OHLondonMay 23OHSAA Division II Central District #2 Championships
8.-Austen Harrison
Cody Hall
Cory Becher
Scott Comisford
3:25.19OHGranvilleMay 23OHSAA Division II Central District #2 Championships
9.Jake Striebel
Cameron Villareal
Colton Chicketti
Juanito Davalos
3:25.38OHArchbishop AlterMay 30 OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Dayton
10.-Relay Team3:25.40OHSteubenvilleMay 23East - Meadowbrook District - Division II
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.-Sebastion Brown
Trevin Flickinger
Sean Murray
Zach Wiles
7:57.24OHDefianceJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.Ryan Harper
Cole Gerken
Lee Hunter
Steven Weaver
7:58.36OHNapoleonJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.-Seth Michael
Brian Baum
Dylan Pierce
Jarrod Eick
7:58.78OHMarlingtonJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.-Ross Crocker
Matt Mucha
Kyle Sullinger
Brad Adams
7:59.46OHCuyahoga Valley Chrst AcadJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
5.-Jacob Onifer
Joe White
Nathan Mercer
Vibushan Sivakumaran
8:00.04OHWoodridgeJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
6.-Cody Hall
Colin Pleasants
Tommy Brown
Scott Comisford
8:01.25OHGranvilleMay 30 OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Dayton
7.-Brad Kline
Brad Liston
Matt Wingett
Ben Ankrom
8:02.02OHCirclevilleJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
8.-Jason Bruns
Tyler Feitshans
Jason Salyer
Cody Conley
8:02.66OHTippecanoeMay 30 OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Dayton
9.-Relay Team8:06.23OHPerryMay 24NEO - Painesville District - Div 2
10.-Adrian Ross
Ryan Valentine
Mark Flury
Adam Markins
8:06.40OHUniotoJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.11Matthew Hoty62' 9.25OHPerkinsMay 22NorthWest - Oak Harbor District - Division 2
2.12Chris Borland61' 0.75PROHArchbishop AlterJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.11Justin Welch59' 0.5OHEastwoodJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.12Marcus Vicars58' 11.5PROHGenoa AreaJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
5.12Ryan Wilborn56' 10.75PROHEastmoor AcademyMay 09Jesse Owens Classic
6.12Mason Metts55' 10PROHMeigsJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
7.12Sam LeMaster55' 4.25PROHGreeneviewMay 30 OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Dayton
8.11Ben Bacni55' 2OHPerkinsJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
9.12Will Barr55' 1PROHUrbanaMay 23SouthWest - West Milton District - Division II
10.-Matt Rose55' 0PROHWashington Court HouseMay 02Optimist Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.11Justin Welch198' 6PROHEastwoodMay 22NorthWest - Oak Harbor District - Division 2
2.12Kyle Steinhauser186' 2PROHPerkinsJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.10T.J. Christy173' 7PROHWauseonMay 22NorthWest - Elida District - Division 2
4.12Will Barr167' 10OHUrbanaMay 30 OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Dayton
5.12Andrew Fantozzi165' 5.75PROHHuronMay 09Jesse Owens Classic
6.12Cameron Fulford163' 4PROHHuronMay 22NorthWest - Oak Harbor District - Division 2
7.12Marcus Vicars161' 4PROHGenoa AreaMay 22NorthWest - Oak Harbor District - Division 2
8.12Kyle Combs161' 3PROHValley ViewMay 23SouthWest - Dayton District - Division II
9.12Ross Thatcher160' 8PROHVan WertMay 22NorthWest - Elida District - Division 2
10.11Anthony Chizmadia159' 8PROHKeystoneMay 23NEO Div II - Orrville District Finals
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Jakob Leon6' 11PROHCrestview (Columbiana)May 02Optimist Invitational
2.12Nathan Davis6' 7PROHStivers-ArtsJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.12Matt Stith6' 6PROHTippecanoeMay 23SouthWest - West Milton District - Division II
12Lukas Morris6' 6OHIrontonApr 17Coal Grove Giovanni's Invitational
11Andrew Austin6' 6PROHChampionJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
6.11Christian Patterson6' 4OHNorwoodMay 30 OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Dayton
11Andrew Gillespie6' 4PROHBishop HartleyMay 17Central Catholic League Championships
9Mike Hageman6' 4OHChagrin FallsMay 24NEO - Painesville District - Div 2
12Steve Shehy6' 4PROHTriwayMay 23NEO Div II - Orrville District Finals
12Aaron Hartzell6' 4OHNortheasternMay 23SouthWest - West Milton District - Division II
-Matt Mulhollen6' 4PROHNewton FallsMay 02Optimist Invitational
12Juho Hietanen6' 4PROHClydeJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
11Hank Leslie6' 4PROHNorthwest (Mc Dermott)May 23SouthEast - Oak Hill District Championships - Div II
12Tony Cuckler6' 4PROHBloom CarrollMay 12MSL Buckeye Prelims and Field Finals
12Derek Barbatos6' 4PROHVermilionJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
12James Washington6' 4PROHClearviewMay 23OHSAA NEO Div II - Midview District Meet
11Jason Hoskins6' 4PROHOlentangy OrangeApr 25Yellow Jacket Relays
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Crosby Schemenauer15' 3PROHEastwoodJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
12Shawn Light15' 3PROHMeadowbrookMay 23East - Meadowbrook District - Division II
3.11Jamey Robson15' 0OHOntarioJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.12Aaric Milligan14' 9PROHOrrvilleJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
12Tyler Cox14' 9PROHWarren LocalJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
6.11Jon Monnig14' 0OHIrontonJun 05OHSAA State Championships
11Ryan Kochert14' 0OHChagrin FallsMay 24NEO - Painesville District - Div 2
11Eric Bowers14' 0OHOrrvilleMay 23NEO Div II - Orrville District Finals
12Nathan Milton14' 0PROHMeadowbrookMay 23East - Meadowbrook District - Division II
11Jordan Burrows14' 0PROHPerkinsMay 22NorthWest - Oak Harbor District - Division 2
12David Kolakowski14' 0OHRocky RiverJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
12Ben Trautman14' 0PROHGranvilleJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Korbin Smith23' 7 (2.4)PROHPike-Delta-YorkJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.12Josh Hoodlebrink22' 11PROHEastwoodMay 22NorthWest - Oak Harbor District - Division 2
3.12Marquis Brookins22' 5.5 (2.5)PROHFinneytownJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.12Ben Moody22' 3.25 (2.3)PROHLakeviewJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
5.12Brant Schonauer22' 1.5 (1.9)PROHRiver ViewJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
12Thomas Norris22' 1.5 (2.5)PROHCambridgeJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
7.12Nathan Davis21' 10 (.2)OHStivers-ArtsMay 30 OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Dayton
8.12Stacy Jones21' 9.25OHIndian LakeMay 23SouthWest - West Milton District - Division II
9.12Lukas Morris21' 5PROHIrontonJun 05OHSAA State Championships
10.12Jeffery Ickes21' 4.75 (1.7)PROHDoverJun 06OHSAA D2 State Track & Field Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.