Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Matt Anthony10.64 PROROntarioMay 16Greater Oregon League Championships Day 2
2.12Greg Mock11.02 PRORSutherlinMay 16Far West League Championships--Day 2
3.12Mike Forbes11.03 PRORNorth BendMay 16Far West League Championships--Day 2
4.12Jake Turner11.08 PR (2.8)OROntarioMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
5.12Eric Phillips11.10 PR (2.8)ORCentralMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
6.10Adonis Siscoe11.12ORScappooseMay 22OSAA 4A State Championships Day 1
7.11Tyrell Williams11.23ORCascadeMay 15Capital Conference Championships
8.10Taylor Doll11.24c PRORGladstoneApr 16Cascade/Gladstone
9.12Cody Hanten11.54c PR (2.1)ORPhilomathMay 08Stayton Twilight
10.11Brett Breding11.28 PRORElmiraMay 16Sky-Em League District Championships Day 2
View full rankings...
200 Meters
1.11Matt Anthony21.92OROntarioApr 24YMCA Invitational (Qualifiers Only)
2.12Greg Mock22.20 PRORSutherlinMay 16Far West League Championships--Day 2
3.12Mike Forbes22.28 PRORNorth BendMay 16Far West League Championships--Day 2
4.12Eric Phillips22.39 PR (1.8)ORCentralMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
5.11Ray Kaupel22.70 (1.8)ORNorth ValleyMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
6.11Tyrell Williams22.74cORCascadeApr 16Cascade/Gladstone
7.11Dakotah Keys22.84c PRORSweet HomeApr 21Philomath v. Sweet Home/Taft
8.10Taylor Doll22.92 PR (1.8)ORGladstoneMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
9.11Brett Breding23.04c PRORElmiraMay 01Twilight Meet
12Tyler Thomas23.04c PRORPhilomathJul 16OTC All-Comers
View full rankings...
400 Meters
1.11Matt Anthony49.44 PROROntarioMay 16Greater Oregon League Championships Day 2
2.12Elliott Jantzer50.11ORPhoenixMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
3.12Tyler Thomas50.49 PRORPhilomathMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
4.12Ryan Willoughby50.78 PRORTaftMay 22OSAA 4A State Championships Day 1
5.12Graham Thirkill50.80 PRORPhoenixMay 15Skyline District Championships-Day 1
6.11Joey Gilliland50.84 PRORCascadeApr 18Meet of Champions
7.12Lee Elder51.04 PROR SistersMay 30Oregon Elite
8.11Jeff Bedbury51.07 PRORMaristMay 16Sky-Em League District Championships Day 2
9.10Linus Norgren51.08ORBanksMay 15Cowapa District Meet Day 2
10.12Casey Evans51.25 PRORHenleyMay 15Skyline District Championships-Day 1
View full rankings...
800 Meters
1.12Elliott Jantzer1:54.40 PRORPhoenixApr 18Crater Rotary Classic Invitational
2.12Connor Kasler1:54.9h PRORHidden ValleyApr 07Skyline 4 Way League Meet
3.12Jared Christian1:57.03 PRORMaristApr 18Meet of Champions
4.12Robert Callagan1:57.47ORSweet HomeMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
5.12DJ Flores1:57.7h PRORSouth UmpquaJun 06BorderDuel Track Classic
6.12Jason Arbour1:58.12 PRORHidden ValleyMay 02Grants Pass Rotary Invitational
7.11Josh Slate1:58.90 PRORCascadeMay 15Capital Conference Championships
8.12Chris Cline1:59.05 PRORHidden ValleyMay 02Grants Pass Rotary Invitational
9.12Matt Merritt1:59.19 PRORNorth MarionApr 18Meet of Champions
10.12Dan Jones1:59.22 PRORLa Salle PrepApr 18Meet of Champions
View full rankings...
1500 Meters
1.12Elliott Jantzer3:57.14 PRORPhoenixMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
2.12Connor Kasler3:59.55 PRORHidden ValleyMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
3.12Trevor Berrian4:02.32ORNorth BendMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
4.11Jacob Berkner4:05.73ORSiuslawMay 02Grants Pass Rotary Invitational
5.11Jed Tolbert4:07.51ORHenleyApr 25Sterling Bank Invitational
6.12DJ Flores4:08.52 PRORSouth UmpquaMay 02Grants Pass Rotary Invitational
7.12Jared Christian4:08.69 PRORMaristMay 08Wally Ciochetti Invitational
8.11Parker Bennett4:09.15ORSistersMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
9.12Benton Urquhart4:09.18 PRORSistersMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
10.12Jason Arbour4:09.95 PRORHidden ValleyMay 08Wally Ciochetti Invitational
View full rankings...
3000 Meters
1.12Elliott Jantzer8:33.45 PRORPhoenixApr 25Oregon Relays
2.12Connor Kasler8:42.65 PRORHidden ValleyMay 08Wally Ciochetti Invitational
3.12Trevor Berrian8:43.05 PRORNorth BendMay 08Wally Ciochetti Invitational
4.11Jed Tolbert8:55.34ORHenleyMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
5.11Brad Prettyman8:55.59 PROREstacadaMay 22OSAA 4A State Championships Day 1
6.11Jacob Berkner9:00.37ORSiuslawMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
7.12Andrew Watson9:02.43 PRORHidden ValleyMay 08Wally Ciochetti Invitational
8.12Sam Settelmeyer9:05.80 PRORCottage GroveMay 08Wally Ciochetti Invitational
9.11Parker Bennett9:07.79ORSistersApr 18Meet of Champions
10.12Benton Urquhart9:08.55 PRORSistersApr 30Cottage Grove v. Junction City, Sisters
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Dakotah Keys14.66ORSweet HomeMay 22OSAA 4A State Championships Day 1
2.10Tony Dubenko15.14c PRORNorth MarionApr 09Seaside/N. Marion vs YC
3.12Aaron Nelson15.44ORPleasant HillApr 25Prefontaine Rotary Invitational
4.12Justin Lundgren15.47 PRORGladstoneMay 15Capital Conference Championships
5.11Julien Frolov15.59 PRORNorth MarionMay 08Stayton Twilight
6.11Jake Comstock15.61ORSweet HomeMay 08Stayton Twilight
7.11Nur Sofe15.73 (2.1)ORLa GrandeMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
8.11Apostolis Bakouros15.76 PR (3.1)ORScappooseMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
9.11Thomas Guerena15.88 PRORTaftMay 08Stayton Twilight
10.11Trevor Close15.89ORCottage GroveMay 16Sky-Em League District Championships Day 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Aaron Nelson40.24cORPleasant HillJun 06BorderDuel Track Classic
2.12Justin Lundgren40.30 PRORGladstoneMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
3.11Dakotah Keys40.57ORSweet HomeApr 09Stayton / Sweet Home at Newport
4.11Apostolis Bakouros41.12 PRORScappooseMay 15Cowapa District Meet Day 2
5.11Sam Lynass41.22ORNorth BendMay 16Far West League Championships--Day 2
6.11Frankie Hunter41.62 PRORNewportMay 16Valco District Championships
7.11Nur Sofe41.66ORLa GrandeMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
8.10Tony Dubenko41.69 PRORNorth MarionMay 15Capital Conference Championships
9.10Jake Lucero41.70ORNorth BendMay 16Far West League Championships--Day 2
10.12Jordan Brewster41.75 PRORHenleyMay 15Skyline District Championships-Day 1
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Jake Turner
Robert Keyes
Tad Anzaldua
Matt Anthony
43.46OROntarioMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
2.-Ricky Cedillo
Ty Phillips
Jonathan Myrie
Eric Phillips
43.70ORCentralMay 16Valco District Championships
-Seth Faust
Cody Hanten
Logan Stevens
Tyler Thomas
43.70ORPhilomathMay 22OSAA 4A State Championships Day 1
4.-Dakotah Keys
Sam Macklin
Tim McDowell
Nick Hall
43.74cORSweet HomeApr 21Philomath v. Sweet Home/Taft
5.-Matt Cutone
Colton Underhill
Colby Seyferth
Linus Norgren
43.93ORBanksMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
6.-Derek Braun
Andre Post
Chris Price
John Roda
44.02ORJunction CityMay 02Dick Baker Invitational
7.-Taylor Walcott
Mitchel Wilson
Jeff Bedbury
Max Engelmann
44.08ORMaristMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
8.-Robbie Federico
Joey Gilliland
Nic LaMonica
Tyrell Williams
44.12ORCascadeMay 15Capital Conference Championships
9.-Aaron Jaeger
Josh Shoun
Apostolis Bakouros
Adonis Siscoe
44.18ORScappooseMay 15Cowapa District Meet Day 2
10.-Jonte Brannon
Tim O'Brien
Andrew Ma
Taylor Doll
44.19ORGladstoneMay 15Capital Conference Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Robert Callagan
Nick Hall
Sam Macklin
Tim McDowell
3:25.53ORSweet HomeMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
2.-Ryan Carter
Chris Cline
Connor Kasler
Dylan Card
3:26.45ORHidden ValleyMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
3.-Dennis Ghrist
David Kennaley
Graham Thirkill
Elliott Jantzer
3:27.64ORPhoenixMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
4.-Colby Seyferth
Chris Decarlo
Colton Underhill
Linus Norgren
3:27.78ORBanksMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
5.-Josh Slate
Tyrell Williams
Bryce Petersen
Joey Gilliland
3:27.93ORCascadeMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
6.-Jeff Wilder
Jared Henderson
Benton Urquhart
Lee Elder
3:28.62ORSistersMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
7.-Andrew Ma
Hyrum Wester
Andy Applebee
Austin Foteff
3:29.15ORGladstoneMay 15Capital Conference Championships
8.-Kyle Riebe
Thomas Lovejoy
Ryan Willoughby
Thomas Guerena
3:29.71ORTaftMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
9.-Thomas Whitehead
Nick Read
Andrew Swayze
Spencer Wilson
3:30.81ORLa PineMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
10.-Connell Briggs
Brant Holaday
Jordan Hughes
Jared Christian
3:32.09ORMaristMay 08Wally Ciochetti Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Paul Gutzman54' 4 PRORNorth ValleyMay 08Wally Ciochetti Invitational
2.12Marc Callagan53' 4 PRORSweet HomeApr 30Central / Sweet Home
3.12Simeon Dixon51' 2.5 PRORLa Salle PrepMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
4.11John Myers50' 5.75 PRORHenleyMay 15Skyline District Championships-Day 1
5.12Trae Collins50' 5 PRORNorth BendApr 23Douglas, Brookings-Harbor @ North Bend
6.12Michael Ruppert49' 11 PRORDouglasApr 30Douglas, Siuslaw @ North Bend
7.12Darrell Fairbanks49' 1.5 PRORPleasant HillMay 16Sky-Em League District Championships Day 2
8.12Brandon Livingston48' 11.5 PRORSiuslawMay 16Far West League Championships--Day 2
9.9Jefferson Jarvis48' 10ORHidden ValleyApr 24Bob Newland Classic (Frosh / Soph)
10.12Marcus Cuellar47' 10ORCentralApr 23Newport vs. Central
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Justin Gregory153' 1 PRORCascadeMay 15Capital Conference Championships
2.9Oshay Dunmore151' 3ORNewportMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
3.12Michael Ruppert150' 11ORDouglasMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
4.12Taylor Schindler146' 8 PRORGladstoneMay 15Capital Conference Championships
5.12Trae Collins144' 2 PRORNorth BendApr 25Prefontaine Rotary Invitational
6.11Erik Calhoon143' 3ORScappooseApr 2545th Centennial Invitational
7.11Ty Slater142' 8ORLa PineApr 25Sterling Bank Invitational
8.12Josiah Vassallo142' 5 PRORPleasant HillMay 16Sky-Em League District Championships Day 2
9.9Jefferson Jarvis141' 6ORHidden ValleyApr 18Crater Rotary Classic Invitational
10.11Steven Bishop141' 5ORCascadeMay 15Capital Conference Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Ethan Powell211' 11 PRORDouglasMay 16Far West League Championships--Day 2
2.12Timothy Urista198' 6 PRORDouglasMay 16Far West League Championships--Day 2
3.11Dakotah Keys197' 9 PRORSweet HomeApr 18Meet of Champions
4.12Trevor Lundsten195' 7 PRORBanksMay 07Cowapa Varsity Invitational
5.11Brett Breding195' 4 PRORElmiraMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
6.10Kerrick Roach185' 4ORPhilomathMay 16Valco District Championships
7.11Ty Slater185' 1ORLa PineMay 30Oregon Elite
8.12Justin Laird181' 4 PRORSeasideApr 09Seaside/N. Marion vs YC
9.12Carl Osborne179' 10 PRORLa GrandeMay 16Greater Oregon League Championships Day 2
10.11Tyler Callahan179' 9OREstacadaMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
View full rankings...
High Jump
1.12Walker Kaseberg6' 5 PRORBakerApr 10Baker Relays
10Tim McDowell6' 5 PRORSweet HomeMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
3.10Alex Toureen6' 4ORCottage GroveMay 14Sky-Em League District Championships Day 1
4.12Luke Whiteman6' 3 PRORPhilomathMay 08Stayton Twilight
5.11Dakotah Keys6' 2.75ORSweet HomeMar 27Sweet Home Hep/Dec (unattached)
6.11Klint Pippert6' 2ORNorth MarionMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
11Marco Thompson6' 2 PRORGladstoneApr 23Dual Meet La Salle vs. Gladstone
12Eric Sanne6' 2 PRORNorth BendMay 08Wally Ciochetti Invitational
11Tyrell Williams6' 2 PRORCascadeApr 01Cascade @ McKay
12Aaron Adamson6' 2 PRORNewportApr 30Newport v Philomath/Taft
11Nick Read6' 2ORLa PineMay 14Sky-Em League District Championships Day 1
12Max Engelmann6' 2ORMaristMay 01Dean Nice Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.11Dakotah Keys15' 7ORSweet HomeMay 15Valco District Championships
2.11Reade Griebel14' 7 PRORLa PineApr 23Sisters / Elmira @ LaPine
3.12Tim O'Brien14' 6 PRORGladstoneMay 15Capital Conference Championships
4.10Matt Hidalgo14' 3.25ORBanksAug 01National Junior Olympics Championships
5.11Nic LaMonica14' 1 PRORCascadeApr 30North Marion/Cascade
6.11Jake Logan14' 0ORLa PineApr 25Sterling Bank Invitational
7.9Oshay Dunmore13' 9ORNewportApr 30Newport v Philomath/Taft
10Caleb Hawkins13' 9ORCascadeMay 22OSAA 4A State Championships Day 1
9.10Zach Cramblit13' 7 PRORPleasant HillMay 08Wally Ciochetti Invitational
10Jared Nelson13' 7ORSistersMay 08Wally Ciochetti Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.11Dakotah Keys23' 8.5 PR (2.7)ORSweet HomeMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
2.12Levi Rowe22' 7 PRORSistersMay 16Sky-Em League District Championships Day 2
3.12Cody Hanten22' 2.25 PRORPhilomathMay 08Stayton Twilight
4.12Derek Braun22' 1 PRORJunction CityMay 16Sky-Em League District Championships Day 2
5.11Mitchel Wilson21' 10.75 PRORMaristMay 16Sky-Em League District Championships Day 2
6.12Jordan Brewster21' 9.5 PRORHenleyMay 15Skyline District Championships-Day 1
7.12John Roda21' 7.75 PRORJunction CityApr 04Junction City Invite
8.10Alex Santana21' 7ORSweet HomeApr 04Junction City Invite
9.12Jake Hyde21' 5.5OREstacadaMay 15Capital Conference Championships
10.11Nic LaMonica21' 4 PRORCascadeMay 30Mid Willamette Vly All Jumps/Throws
View full rankings...
Triple Jump
1.12Jake Hyde44' 2 PROREstacadaMay 22OSAA 4A State Championships Day 1
2.11Mitchel Wilson43' 11 PR (1.4)ORMaristMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
3.11Joey Gilliland43' 6.25 PRORCascadeMay 22OSAA 4A State Championships Day 1
4.12Ricky Verlini43' 0 PRORNewportApr 2545th Centennial Invitational
5.12Logan Stevens42' 11.5 PRORPhilomathMay 22OSAA 4A State Championships Day 1
6.12Jordan Brewster42' 11 PRORHenleyMay 15Skyline District Championships-Day 1
7.11Alex Pursel42' 9.5 PROREstacadaMay 15Capital Conference Championships
8.12Aaron Adamson42' 7.5 PRORNewportApr 23Newport vs. Central
9.12Justin Lundgren42' 4 PRORGladstoneMay 15Capital Conference Championships
10.11Logan Loftis42' 1.25 (1.3)ORElmiraMay 23OSAA 4A State Championships Day 2
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.