Mens

100 MetersCompare top 10
1.12London Kirk11.22 (1.9)PRIDDearyMay 22IHSAA T&F Championships
2.10Carter Woodland11.25PRIDNotusApr 06New Plymouth April 6 meet
3.12Matthew Almgren11.38 (1.8)PRIDWaterspringsMay 22IHSAA T&F Championships
4.12Luke Bailey11.42PRIDLiberty CharterApr 06New Plymouth April 6 meet
5.-Ethan McDonald11.46PRIDHorseshoe BendApr 06New Plymouth April 6 meet
6.11Jacob Pittman11.51 (1.8)IDHansenMay 22IHSAA T&F Championships
7.10Walker Goettle11.52 (1.9)PRIDLighthouse ChristianMay 22IHSAA T&F Championships
8.11McKinnon Dodge11.53PRIDLiberty CharterApr 06New Plymouth April 6 meet
9.11Zeke Fisher11.61 (1.8)IDCastlefordMay 22IHSAA T&F Championships
10.10Elway Pickett11.64PRIDHansenMay 14District 4 1A Championships
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12London Kirk22.32PRIDDearyMay 15District 1/2 1A/2A Championships
2.10Riley Morey23.04PRIDCareyMay 14District 4 1A Championships
3.12Trey Draper23.14PRIDGraceMay 06Bear Lake Invite
4.12Ethan Bernad23.32PRIDRaft RiverMay 14District 4 1A Championships
5.11Elijah Phillis23.39PRIDTroyMay 15District 1/2 1A/2A Championships
6.11Micah Nelson23.46PRIDTimberline (Weippe)May 15District 1/2 1A/2A Championships
7.12Matthew Almgren23.47 (.9)PRIDWaterspringsMay 22IHSAA T&F Championships
8.10Walker Goettle23.52PRIDLighthouse ChristianMay 14District 4 1A Championships
9.12JJ (Jayson) Hall23.68PRIDLakesideMay 15District 1/2 1A/2A Championships
10.11Zeke Fisher23.77PRIDCastlefordMay 14District 4 1A Championships
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Jace Sams51.47PRIDKamiahMay 22IHSAA T&F Championships
2.10Riley Morey51.54PRIDCareyMay 14District 4 1A Championships
3.12Trey Draper51.61PRIDGraceMay 22IHSAA T&F Championships
4.11McKinnon Dodge51.77PRIDLiberty CharterMay 22IHSAA T&F Championships
5.12Conner-Jacob Robbins52.09PRIDVictory CharterMay 22IHSAA T&F Championships
6.12London Kirk52.17PRIDDearyApr 08Kamiah Track Meet
7.9Jr. Benites52.24PRIDMurtaughMay 14District 4 1A Championships
8.12JJ (Jayson) Hall52.91PRIDLakesideMay 15District 1/2 1A/2A Championships
9.12Luke Bailey53.03PRIDLiberty CharterMay 15District 3 1A Championships
10.11Zeke Fisher53.24PRIDCastlefordMay 14District 4 1A Championships
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Preston Amerman1:58.25PRIDClearwater ValleyMay 22IHSAA T&F Championships
2.10Cole Wilkerson1:58.49PRIDGraceMay 22IHSAA T&F Championships
3.12Sawyer Mecham2:00.84PRIDCareyMay 14District 4 1A Championships
4.10Ian Stockett2:01.12PRIDVictory CharterApr 16Lynn Behrman Invite
5.9Kawika Schlenker2:01.72PRIDLiberty CharterMay 22IHSAA T&F Championships
6.9Garret Hunt2:01.86PRIDChallisMay 22IHSAA T&F Championships
7.9Ezra Hubbard2:04.43PRIDRocklandJun 05YMCA Invitational
8.12Jason Elmore2:04.64PRIDLogosMay 22IHSAA T&F Championships
9.11Theo Sentz2:05.33PRIDLogosMay 06District II Meet of Champions
10.12Carson Sellers2:06.45PRIDTimberline (Weippe)May 01Central Idaho Invitational
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.10Ian Stockett4:27.67PRIDVictory CharterMay 22IHSAA T&F Championships
2.12Connor Gardner4:30.80PRIDLiberty CharterMay 22IHSAA T&F Championships
3.12Preston Amerman4:34.48PRIDClearwater ValleyMay 06District II Meet of Champions
4.10Cole Wilkerson4:35.23PRIDGraceMay 22IHSAA T&F Championships
5.9Luke Stockett4:35.38PRIDVictory CharterMay 22IHSAA T&F Championships
6.12Carson Sellers4:35.90PRIDTimberline (Weippe)May 22IHSAA T&F Championships
7.12Jason Elmore4:41.04PRIDLogosMay 06District II Meet of Champions
8.9Kawika Schlenker4:43.93PRIDLiberty CharterApr 16Lynn Behrman Invite
9.11Leo Magana4:45.12PRIDOakleyMay 22IHSAA T&F Championships
10.10Jagger Hewett4:47.90PRIDKendrickMay 01Central Idaho Invitational
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.10Ian Stockett9:36.07PRIDVictory CharterMay 22IHSAA T&F Championships
2.12Connor Gardner9:52.13PRIDLiberty CharterMay 22IHSAA T&F Championships
3.9Luke Stockett9:54.60PRIDVictory CharterMay 22IHSAA T&F Championships
4.10Cole Wilkerson9:55.33PRIDGraceApr 09Middleton Invite
5.12Carson Sellers10:15.89IDTimberline (Weippe)May 22IHSAA T&F Championships
6.12Preston Amerman10:20.29PRIDClearwater ValleyApr 24White Pine League Championships
7.11Leo Magana10:24.34PRIDOakleyMay 22IHSAA T&F Championships
8.12Chayce Billings10:25.03PRIDVictory CharterMay 22IHSAA T&F Championships
9.12Jason Elmore10:30.10PRIDLogosMay 15District 1/2 1A/2A Championships
10.11Theo Sentz10:42.90PRIDLogosMay 01Central Idaho Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Joshua Smith15.97PRIDGraceMay 06Bear Lake Invite
2.10Brady Cox15.98PRIDKamiahMay 15District 1/2 1A/2A Championships
3.12Hunter Smith16.30 (1.4)PRIDCareyMay 22IHSAA T&F Championships
4.11Ben Jones16.55 (1.4)PRIDOakleyMay 22IHSAA T&F Championships
5.12Colton Pentland16.65PRIDWallaceMay 15District 1/2 1A/2A Championships
6.11Austin Lloyd16.90 (1.4)PRIDNorth GemMay 22IHSAA T&F Championships
7.12Preston Johnston17.02 (1.4)PRIDDearyMay 22IHSAA T&F Championships
8.12Hunter Andersen17.30PRIDMurtaughMay 14District 4 1A Championships
9.11Lukas Krogh17.36 (1.9)PRIDKamiahMay 22IHSAA T&F Championships
10.12Gabe Donahue17.37PRIDIdaho CityMay 071A WIC Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Hunter Smith41.30PRIDCareyMay 14District 4 1A Championships
2.12Conner-Jacob Robbins42.09PRIDVictory CharterMay 22IHSAA T&F Championships
3.12Brayden Remer42.24PRIDWaterspringsMay 11District 5/6 1A Championship
4.11Joshua Smith42.31PRIDGraceMay 11District 5/6 1A Championship
5.12Preston Johnston42.70PRIDDearyMay 22IHSAA T&F Championships
6.12Kagen Knudsen42.73PRIDRaft RiverMay 14District 4 1A Championships
7.10Brigham Permann42.90PRIDRocklandMay 05Aberdeen Tri
12Colton Pentland42.90PRIDWallaceMay 15District 1/2 1A/2A Championships
9.12Bryson Woodbury43.13PRIDMackayApr 27Fred Simpson Invitational
10.12Hunter Andersen43.24PRIDMurtaughMay 14District 4 1A Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Jesus Dominguez
Elway Pickett
Tom Gibson
Jacob Pittman
45.05IDHansenMay 14District 4 1A Championships
2.Alex Murillo
Seth Tracy
Kole Spencer
Ethan Bernad
45.18IDRaft RiverMay 14District 4 1A Championships
3.Connor Simpson
Cris Gamino
Ellis Jensen
Ashton Sparrow
45.91IDCareyMay 22IHSAA T&F Championships
4.Jesse Cronan
Cole Martin
Zach Rambo
TJ Hibbard
45.95IDPrairieMay 22IHSAA T&F Championships
5.Relay Team46.05IDDearyMay 15District 1/2 1A/2A Championships
6.Brady Cox
Gabriel Eades
Wyatt Wilcox
Jace Sams
46.50IDKamiahApr 16Nez Perce Games
7.Layth Bromgard
Hunter Howerton
Jedi Graham
Ethan McDonald
46.89IDHorseshoe BendMay 15District 3 1A Championships
8.Adrian Sanford
Aiden Elmore
Liev Comis
Cody Stevens
47.00IDLogosMay 06District II Meet of Champions
9.Tyson Christensen
Connor Spencer
Landen Buchanan
Elijah Phillis
47.06IDTroyApr 24White Pine League Championships
10.Lawson Moncur
Cooper Coleman
Boone Gamett
Blake Hamm
47.08IDButte CountyMay 11District 5/6 1A Championship
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Ashton Sparrow
Hunter Smith
Cris Gamino
Riley Morey
1:32.04IDCareyMay 14District 4 1A Championships
2.Kagen Knudsen
Seth Tracy
Kole Spencer
Ethan Bernad
1:34.13IDRaft RiverMay 14District 4 1A Championships
3.Relay Team1:34.61IDDearyMay 15District 1/2 1A/2A Championships
4.Trey Draper
Joshua Smith
Peyton Reeves
Treyson Christiansen
1:35.68IDGraceMay 11District 5/6 1A Championship
5.Jesse Cronan
Cole Martin
Zach Rambo
TJ Hibbard
1:35.98IDPrairieMay 22IHSAA T&F Championships
6.Tyson Christensen
Connor Spencer
Joseph Leman
Elijah Phillis
1:36.29IDTroyMay 15District 1/2 1A/2A Championships
7.Braden Permann
Wyatt Hendrickson
Garett Hendrickson
William Lower
1:36.95IDRocklandMay 11District 5/6 1A Championship
8.Konner Lambson
Logan Gamett
Cooper Coleman
Blake Hamm
1:37.21IDButte CountyMay 11District 5/6 1A Championship
9.Christopher Grunig
Wesley Stanger
Hunter Andersen
Jr. Benites
1:37.36IDMurtaughApr 09Jennifer Crystal Invitational
10.Trinity Hoxie
Dahlton Bingham
Cooper Iveson
Wyatt Vining
1:38.33IDCouncilMay 22IHSAA T&F Championships
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Dallin Parke
Cris Gamino
Sawyer Mecham
Riley Morey
3:31.42IDCareyMay 22IHSAA T&F Championships
2.Connor Gardner
Luke Bailey
Dallan Schaffer
McKinnon Dodge
3:32.04IDLiberty CharterMay 22IHSAA T&F Championships
3.Solomon Howard
Jason Elmore
Theo Sentz
Alex Blum
3:35.91IDLogosMay 06District II Meet of Champions
4.Seth Tracy
Kagen Knudsen
Kole Spencer
Ethan Bernad
3:38.80IDRaft RiverMay 22IHSAA T&F Championships
5.Relay Team3:39.64IDKamiahMay 15District 1/2 1A/2A Championships
6.Kade Johnson
Joshua Smith
Bray Skinner
Dallon Draper
3:40.13IDGraceMay 11District 5/6 1A Championship
7.Hunter Andersen
Wesley Stanger
Ty Stanger
Jr. Benites
3:40.24IDMurtaughMay 22IHSAA T&F Championships
8.Nolan Bartosz
Kole Riebold
Cooper Owen
Owen Crowley
3:44.00IDGeneseeMay 15District 1/2 1A/2A Championships
9.Garett Hendrickson
Braden Permann
Ezra Hubbard
Wyatt Hendrickson
3:44.10IDRocklandApr 09Jennifer Crystal Invitational
10.Benton Bernard
Luke Stockett
Ian Stockett
Conner-Jacob Robbins
3:44.90IDVictory CharterMay 22IHSAA T&F Championships
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 2
1.Ian Stockett
Luke Stockett
Conner-Jacob Robbins
Conner Marang
8:50.93IDVictory CharterApr 21Kuna-MtView-Skyview Tri
2.Relay Team10:08.17IDCamas CountyApr 02Viking Relays
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]Compare top 10
1.Dallon Draper
Jaden Pitcher
Trey Draper
Cole Wilkerson
3:43.27IDGraceMay 22IHSAA T&F Championships
2.Connor Simpson
Cris Gamino
Chase Bennion
Sawyer Mecham
3:45.58IDCareyMay 14District 4 1A Championships
3.Luke Bailey
Dallan Schaffer
McKinnon Dodge
Kawika Schlenker
3:47.09IDLiberty CharterApr 30Skyview Invitational
4.Relay Team3:48.05IDLogosMay 22IHSAA T&F Championships
5.Christopher Grunig
Ty Stanger
Hunter Andersen
Jr. Benites
3:49.62IDMurtaughMay 14District 4 1A Championships
6.Alex Murillo
Seth Tracy
Kole Spencer
Preston Rex
3:51.45IDRaft RiverMay 14District 4 1A Championships
7.Nakiyah Anderson
Logan Mossman
Will Willis
Preston Amerman
3:52.37IDClearwater ValleyMay 15District 1/2 1A/2A Championships
8.Rylan West
Micah Nelson
Jude Nelson
Carson Sellers
3:53.13IDTimberline (Weippe)May 15District 1/2 1A/2A Championships
9.Braden Permann
Garett Hendrickson
Wyatt Hendrickson
Ezra Hubbard
3:53.94IDRocklandMay 11District 5/6 1A Championship
10.Marcus Staley
Troy Smith
Trevor Tews
Emmett Palan
3:57.85IDCamas CountyMay 14District 4 1A Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Ryan Spaeth57' 2PRIDRaft RiverMay 14District 4 1A Championships
2.12Trayton Nelson55' 0PRIDIdaho CityMar 18Valley Invite
3.11Porter Taylor50' 4.75PRIDButte CountyMay 08BYU HS Invitational
4.10Jaden Wanstrom45' 3.25PRIDButte CountyMay 22IHSAA T&F Championships
5.12Matt Coppernoll44' 6.5PRIDPrairieMay 15District 1/2 1A/2A Championships
6.12Jonathan Camarillo43' 9PRIDHansenMay 01Monte Andrus Invitational
7.12Tyler Dalley43' 8PRIDButte CountyMay 11District 5/6 1A Championship
8.12Zachary Gunnell43' 4PRIDMurtaughMay 14District 4 1A Championships
9.11Tui Schwenke42' 10.5PRIDChallisMay 11District 5/6 1A Championship
10.11Luke Trogden42' 6PRIDMullanApr 17Booster Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Ryan Spaeth157' 2PRIDRaft RiverMay 22IHSAA T&F Championships
2.12Matt Coppernoll154' 2PRIDPrairieApr 20Prairie Meet
3.12Trayton Nelson151' 9PRIDIdaho CityMay 04Mile High Invite
4.10Brody Backus142' 10PRIDIdaho CityMay 04Mile High Invite
5.11Porter Taylor141' 1PRIDButte CountyMay 08BYU HS Invitational
6.11TJ Hibbard135' 3PRIDPrairieMay 06District II Meet of Champions
7.9Sage Lonebear135' 2PRIDLapwaiMay 15District 1/2 1A/2A Championships
8.12Zachary Gunnell130' 6PRIDMurtaughMay 22IHSAA T&F Championships
9.12Marcus Quinonez130' 3PRIDCamas CountyMay 22IHSAA T&F Championships
10.11Jesse Cronan128' 2PRIDPrairieApr 24White Pine League Championships
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Ashton Sparrow6' 3PRIDCareyMay 14District 4 1A Championships
2.10Brigham Permann6' 1PRIDRocklandApr 01Beaver-Bulldog Track Meet
3.12Hunter Smith6' 0PRIDCareyMar 18Valley Invite
4.12Jared Cronce5' 11PRIDNezperceMay 06District II Meet of Champions
12Robert Canfield5' 11PRIDWaterspringsMay 11District 5/6 1A Championship
6.12Wesley Stanger5' 10PRIDMurtaughApr 27Fred Simpson Invitational
11Nakiyah Anderson5' 10PRIDClearwater ValleyMay 22IHSAA T&F Championships
9Garret Hunt5' 10PRIDChallisMar 17Salmon Icebreaker
9.12Connor Denson5' 8PRIDWallaceMay 15District 1/2 1A/2A Championships
11Wyatt Wilcox5' 8PRIDKamiahMay 04Kamiah Track Meet
10William Millage5' 8PRIDKamiahApr 29Prairie Meet
10Brad Tesky5' 8PRIDWallaceMay 15District 1/2 1A/2A Championships
11Konner Lambson5' 8PRIDButte CountyApr 27Fred Simpson Invitational
10Koby Rivas5' 8PRIDMeadows ValleyMay 07Pilgrim Invitational Track Meet
12Michael Nanney5' 8PRIDRimrockMar 10Melba Ice-Breaker
12Blake Thurston5' 8PRIDCascadeMay 15District 3 1A Championships
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Kagen Knudsen13' 0PRIDRaft RiverMay 01Tiger/Grizz Invitational
2.12Christopher Grunig12' 6PRIDMurtaughMay 14District 4 1A Championships
10Rebel Beard12' 6PRIDButte CountyMay 07Bob Shay Memorial Meet
4.12Tegan Dimond12' 0PRIDMurtaughMay 14District 4 1A Championships
12Cummins Anderson12' 0PRIDButte CountyMay 07Bob Shay Memorial Meet
6.11Garret Shepherd11' 6PRIDSalmon RiverApr 29Prairie Meet
11Jack Wilkins11' 6PRIDKamiahApr 29Prairie Meet
11Jack Wilkins11' 6PRIDKamiahMay 22IHSAA T&F Championships
9.11Ben Jones10' 6PRIDOakleyMay 14District 4 1A Championships
10Kaden de Groot10' 6PRIDKamiahApr 16Nez Perce Games
10Tate Whitaker10' 6PRIDRaft RiverMay 06SRV Conference Championship
10Logan Gamett10' 6PRIDButte CountyMay 11District 5/6 1A Championship
10Aedan Baker10' 6PRIDChallisMay 11District 5/6 1A Championship
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Michael Nanney20' 8.5PRIDRimrockMay 22IHSAA T&F Championships
2.12Owen Peterson20' 7.5PRIDChallisApr 02Firth Cougar Classic
3.9Jr. Benites20' 5PRIDMurtaughMay 01Monte Andrus Invitational
4.12Matthew Almgren20' 4.75PRIDWaterspringsMay 11District 5/6 1A Championship
5.11Jacob Pittman20' 2PRIDHansenMay 01Monte Andrus Invitational
6.12Riley Trogden20' 0PRIDMullanMay 22IHSAA T&F Championships
7.10Carter Woodland19' 11.75PRIDNotusMay 22IHSAA T&F Championships
8.11Tom Gibson19' 9.5PRIDHansenMay 06Sawtooth Conference Championships
9.9Claytin Harper19' 9PRIDTri-ValleyMar 16New Plymouth March 16 meet
10.12Trey Draper19' 5PRIDGraceMar 19West Jefferson Invite.
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Sawyer Mecham42' 4PRIDCareyApr 02Viking Relays
2.10Carter Woodland42' 3PRIDNotusMay 22IHSAA T&F Championships
3.12Ashton Sparrow41' 0PRIDCareyApr 30Wood River Tri Meet
4.11Jacob Pittman40' 4.5PRIDHansenMay 22IHSAA T&F Championships
5.12Brayden Stapleton39' 10.5PRIDDearyMay 15District 1/2 1A/2A Championships
6.12Gabriel Eades39' 9PRIDKamiahApr 16Nez Perce Games
7.10Logan Gamett39' 7PRIDButte CountyApr 23Shelley Invite
8.12Preston Rex39' 6PRIDRaft RiverMay 06SRV Conference Championship
9.12Caedmon Graham39' 4.25PRIDHorseshoe BendMay 22IHSAA T&F Championships
10.11Thaine Loughmiller39' 4PRIDRaft RiverMay 06SRV Conference Championship
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.