Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Loden Idler11.34PRMTHinsdaleMay 153C District Track Meet
2.12Blaine Frisbie11.61PRMTRichey-LambertMay 07Fairview HS Invitational
3.12Jesse Lee11.70MTHinsdaleMay 153C District Track Meet
4.12Hayden Lockie11.71PRMTCircleApr 10Colstrip Invite
5.9Mason Dethman11.79PRMTFroid-Medicine LakeApr 30R&L HS Invitational
6.11Cameron Brusven11.86PRMTPlentywoodApr 30R&L HS Invitational
10Martin Manuel11.86MTFairviewMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
8.10Zak Traeholt11.92MTScobeyMay 20Eastern C Divisional
9.9Daniel Forizs12.00MTFroid-Medicine LakeApr 30R&L HS Invitational
10.9Jaxon Vitt12.07PRMTFairviewApr 30R&L HS Invitational
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Loden Idler23.29PRMTHinsdaleMay 07Gene Nelson Memorial Invite
2.12Jesse Lee23.68PRMTHinsdaleMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
3.12Blaine Frisbie23.92PRMTRichey-LambertMay 04North/East Top 10
4.10Martin Manuel24.08MTFairviewMay 07Fairview HS Invitational
10Jasiah Hambira24.08MTLustre ChristianMay 07Gene Nelson Memorial Invite
6.10Zak Traeholt24.19MT ScobeyMay 07Gene Nelson Memorial Invite
7.12Hayden Lockie24.21PRMTCircleApr 30R&L HS Invitational
8.9Daniel Forizs24.70PRMTFroid-Medicine LakeMay 07Fairview HS Invitational
9.10Kobe Nickoloff24.81PRMTCulbertsonMay 07Fairview HS Invitational
10.11Grady Gonsioroski25.01MTRichey-LambertMay 11District 2C HS 2021
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Hayden Lockie51.20PRMTCircleMay 01Glendive Elk's Invitational
2.12Jesse Lee52.27PRMTHinsdaleMay 153C District Track Meet
3.10Jasiah Hambira53.28PRMTLustre ChristianMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
4.12Caleb Senner55.06PRMTRichey-LambertMay 11District 2C HS 2021
5.12Samuel Smith55.16PRMTRichey-LambertMay 07Fairview HS Invitational
6.11Reagan Machart55.38PRMTScobeyMay 04North/East Top 10
7.10Max Engelke55.40PRMTFroid-Medicine LakeMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
8.10Jaron Taylor56.19PRMTCircleMay 20Eastern C Divisional
9.10Joshua Sponheim56.54PRMTRichey-LambertMay 07Fairview HS Invitational
10.9Mason Dethman56.91PRMTFroid-Medicine LakeApr 30R&L HS Invitational
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Hayden Lockie1:59.82PRMTCircleMay 04North/East Top 10
2.12Samuel Smith2:01.59PRMTRichey-LambertMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
3.9Ryan Eggert2:10.33PRMTRichey-LambertMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
4.12Hudson Atkinson2:13.46PRMTScobeyMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
5.12Krayle Stormer2:13.77PRMTCircleMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
6.12Cole Becker2:13.96PRMTCircleApr 24Sidney Invitational
7.11Tugg Taylor2:16.18MTCircleMay 04North/East Top 10
8.10Robbin James2:18.93PRMTRichey-LambertMay 20Eastern C Divisional
9.11Anson Joyes2:21.33MTWestby-GrenoraApr 21Savage Booster Club HS Track Meet
10.9Cayden Klatt2:23.26MTLustre ChristianMay 153C District Track Meet
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Samuel Smith4:28.82PRMTRichey-LambertApr 24Sidney Invitational
2.12Cole Becker4:51.12PRMTCircleMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
3.9Ryan Eggert4:55.05PRMTRichey-LambertMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
4.11Cole Taylor5:02.14PRMTScobeyMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
5.10Matthew Ellerton5:04.82MTRichey-LambertMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
6.12Krayle Stormer5:16.71PRMTCircleMay 04North/East Top 10
7.10Masen Green5:17.44PRMTScobeyMay 04North/East Top 10
8.12Nick Ellerton5:24.47MTRichey-LambertMay 11District 2C HS 2021
9.11James Kirkaldie5:24.69PRMTCulbertsonMay 11District 2C HS 2021
10.9Jefferson Orenge5:25.92PRMTPlentywoodMay 11District 2C HS 2021
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Samuel Smith9:47.74PRMTRichey-LambertMay 04North/East Top 10
2.12Cole Becker10:51.84MTCircleMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
3.10Matthew Ellerton10:54.08PRMTRichey-LambertMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
4.11Cole Taylor10:59.13PRMTScobeyApr 24Sidney Invitational
5.10Masen Green11:32.58MTScobeyMay 20Eastern C Divisional
6.12Krayle Stormer11:50.92PRMTCircleMay 01Glendive Elk's Invitational
7.9Jefferson Orenge11:55.37PRMTPlentywoodMay 11District 2C HS 2021
8.12Nick Ellerton11:59.40MTRichey-LambertMay 11District 2C HS 2021
9.9Ryan Eggert11:59.43PRMTRichey-LambertMay 11District 2C HS 2021
10.10Kenneth Olson12:14.93PRMTFairviewApr 24Sidney Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Caleb Senner16.10PRMTRichey-LambertMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
2.11Trey Johnson17.09PRMTHinsdaleMay 20Eastern C Divisional
3.11Reagan Machart17.33PRMTScobeyMay 20Eastern C Divisional
4.10Hudson Chandler17.55MTPlentywoodMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
5.9Nathan Turnbow18.77PRMTFairviewApr 24Sidney Invitational
6.12Caleb Gackle19.61PRMTCircleMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
7.9Aiden Nelson19.93MTPlentywoodApr 30R&L HS Invitational
8.9Alex Moreno20.24PRMTScobeyMay 20Eastern C Divisional
9.11Canyon Casterline20.38PRMTCircleMay 20Eastern C Divisional
10.9Ranon Arneson20.88PRMTPlentywoodMay 20Eastern C Divisional
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Caleb Senner42.51PRMTRichey-LambertMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
2.10Hudson Chandler43.44MTPlentywoodMay 04North/East Top 10
3.11Trey Johnson45.06PRMTHinsdaleMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
4.11Tugg Taylor46.79MTCircleMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
5.11Devon Southland47.01MTScobeyMay 153C District Track Meet
6.9Mason Dethman48.27PRMTFroid-Medicine LakeApr 21Savage Booster Club HS Track Meet
7.12Caleb Gackle48.36PRMTCircleMay 11District 2C HS 2021
8.9Aiden Nelson48.37MTPlentywoodMay 07Fairview HS Invitational
9.11Canyon Casterline48.91PRMTCircleApr 17Baker Invitational
10.9Ranon Arneson49.58PRMTPlentywoodMay 11District 2C HS 2021
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Jace Vitt
Jaxon Vitt
Curt Rice
Martin Manuel
45.80MTFairviewMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
2.Joshua Sponheim
Grady Gonsiorski
Caleb Senner
Blaine Frisbie
46.31MTRichey-LambertMay 04North/East Top 10
3.Hudson Kjos
Jayce Tande
Reagan Machart
Zak Traeholt
47.38MTScobeyMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
4.Chris Hagan
Reese Wirtz
Hudson Chandler
Cameron Brusven
47.40MTPlentywoodApr 10Wibaux Invitational
5.Wyatt Snyder
Kobe Nickoloff
Kyler Kempton
Payton Perkins
47.55MTCulbertsonMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
6.Caesn Erickson
Cade Tombre
Hunter Riding
Cooper Hofer
48.38MTSavageMay 11District 2C HS 2021
7.Isaac Johnson
Daniel Forizs
Javonne Nesbit
Mason Dethman
48.50MTFroid-Medicine LakeMay 20Eastern C Divisional
8.Jaden Haynie
Jaron Taylor
Tugg Taylor
Hayden Lockie
48.89MTCircleApr 17Baker Invitational
9.Darian Holecek
Keegan Nelson
Anson Joyes
Graham Wright
49.05MTWestby-GrenoraMay 07Fairview HS Invitational
10.Sean Uy
Braeden Toavs
Cayden Klatt
Jasiah Hambira
49.83MTLustre ChristianApr 10Wibaux Invitational
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Caleb Senner
Grady Gonsioroski
Joshua Sponheim
Samuel Smith
3:40.70MTRichey-LambertMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
2.Jaden Haynie
Tugg Taylor
Jaron Taylor
Hayden Lockie
3:42.40MTCircleMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
3.Zak Traeholt
Jayce Tande
Cole Taylor
Reagan Machart
3:44.73MTScobeyMay 20Eastern C Divisional
4.Jace Vitt
Jaxon Vitt
Hunter Sharbono
Martin Manuel
3:45.90MTFairviewMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
5.Colby Olson
James Kirkaldie
Payton Perkins
Wyatt Snyder
3:54.58MTCulbertsonMay 11District 2C HS 2021
6.Cooper Hofer
Hunter Riding
Caesn Erickson
Cade Tombre
3:55.35MTSavageMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
7.Relay Team3:57.59MTHinsdaleMay 07Gene Nelson Memorial Invite
8.Nate Stentoff
Brett Stentoff
Daniel Forizs
Max Engelke
3:59.89MTFroid-Medicine LakeMay 11District 2C HS 2021
9.Ranon Arneson
Mason Chandler
Nate Overby
Hudson Chandler
4:01.44MTPlentywoodApr 01Glasgow Invitational
10.-Darian Holecek
Keegan Nelson
Anson Joyes
Cole Tallaksen
4:10.61MTWestby-GrenoraApr 21Savage Booster Club HS Track Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Jesse Lee45' 2PRMTHinsdaleMay 20Eastern C Divisional
2.12Caleb Gackle44' 7.75PRMTCircleMay 04North/East Top 10
3.12Beau Simonson44' 3.5PRMTWhitewaterMay 20Eastern C Divisional
4.12Kaden Hansen43' 8PRMTBainvilleMay 20Eastern C Divisional
5.12Sloan McPherson43' 7PRMTSavageMay 04North/East Top 10
6.11Josh Hammerly43' 4.5MTScobeyMay 04North/East Top 10
7.12Paul Hardy43' 4PRMTFairviewMay 20Eastern C Divisional
8.10Justice Bengochea41' 4.5MTCulbertsonMay 20Eastern C Divisional
9.9Gage Hallock40' 11.25PRMTScobeyApr 26Wolf Point Freshman/Sophomore Invite
10.12Colt Miller40' 8.5PRMTFroid-Medicine LakeApr 21Savage Booster Club HS Track Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Paul Hardy154' 7PRMTFairviewApr 01Glasgow Invitational
2.12Beau Simonson147' 10.5PRMTWhitewaterApr 10Havre Lions Meet
3.10Hunter Sharbono140' 10MTFairviewMay 07Fairview HS Invitational
4.11Cooper Hofer139' 6MTSavageMay 07Fairview HS Invitational
5.12Kaden Hansen138' 2PRMTBainvilleMay 07Fairview HS Invitational
6.12Sloan McPherson135' 11PRMTSavageMay 20Eastern C Divisional
7.12Caleb Gackle127' 8PRMTCircleMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
8.10Kobe Nickoloff126' 11PRMTCulbertsonMay 07Fairview HS Invitational
9.11Kyler Kempton124' 10PRMTCulbertsonMay 07Fairview HS Invitational
10.12Michael Pedersen117' 4PRMTCulbertsonMay 11District 2C HS 2021
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.11Cameron Brusven172' 3MTPlentywoodMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
2.12Sloan McPherson155' 0PRMTSavageMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
3.12Kieran Hernandez144' 7PRMTPlentywoodApr 21Savage Booster Club HS Track Meet
4.10Tiegen Cundiff143' 11PRMTRichey-LambertMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
5.12Loden Idler143' 6PRMTHinsdaleApr 01Glasgow Invitational
6.12Jayce Tande142' 2PRMTScobeyMay 153C District Track Meet
7.10Kobe Nickoloff142' 0MTCulbertsonApr 30R&L HS Invitational
8.12Payton Leibrand141' 8PRMT ScobeyMay 07Gene Nelson Memorial Invite
9.11Sterling Thiel135' 5PRMTSavageApr 10Wibaux Invitational
11Trey Johnson135' 5PRMTHinsdaleApr 01Glasgow Invitational
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.10Jasiah Hambira6' 3PRMTLustre ChristianMay 29MHSA Class AA-C State Track & Field Meet
2.11Nate Overby6' 2PRMTPlentywoodMay 07Fairview HS Invitational
3.11Jace Vitt6' 0PRMTFairviewMay 11District 2C HS 2021
12Jesse Lee6' 0MTHinsdaleApr 10Havre Lions Meet
5.12Caleb Senner5' 8PRMTRichey-LambertMay 07Fairview HS Invitational
9Samuel Butikofer5' 8MTBainvilleApr 24Sidney Invitational
7.9Mason Dethman5' 6PRMTFroid-Medicine LakeApr 24Sidney Invitational
9Ty Leischner5' 6MTScobeyApr 10Wibaux Invitational
12Colby Olson5' 6MTCulbertsonApr 01Glasgow Invitational
12Fishell Aidan5' 6PRMT ScobeyMay 07Gene Nelson Memorial Invite
10Conner Howard5' 6PRMTPlentywoodMay 11District 2C HS 2021
11Reese Wirtz5' 6PRMTPlentywoodApr 30R&L HS Invitational
10Xander Pugh5' 6MTNashuaApr 30Whitewater/Saco Invitational @ Glasgow
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.11J.P. Braut13' 0PRMTScobeyMay 20Eastern C Divisional
2.11Devon Southland12' 6MT ScobeyMay 07Gene Nelson Memorial Invite
3.12Loden Idler12' 0PRMTHinsdaleMay 153C District Track Meet
9Ty Leischner12' 0MTScobeyMay 153C District Track Meet
5.11Mason Chandler11' 6MTPlentywoodMay 07Fairview HS Invitational
6.12Chris Hagan11' 0PRMTPlentywoodMay 11District 2C HS 2021
7.11Trey Johnson10' 6PRMTHinsdaleApr 30Whitewater/Saco Invitational @ Glasgow
8.10Conner Howard10' 0MTPlentywoodApr 30R&L HS Invitational
11Caesn Erickson10' 0PRMTSavageApr 30R&L HS Invitational
10.9Marshall Caves9' 6MTSacoMay 153C District Track Meet
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.11Cameron Brusven20' 7.5MTPlentywoodMay 07Fairview HS Invitational
2.12Loden Idler19' 10.5PRMTHinsdaleMay 20Eastern C Divisional
3.10Jasiah Hambira19' 10.25PRMTLustre ChristianApr 10Wibaux Invitational
4.10Kobe Nickoloff19' 7PRMTCulbertsonMay 11District 2C HS 2021
5.11Hudson Kjos19' 2.25PRMTScobeyMay 01Glendive Elk's Invitational
6.11Jace Vitt19' 2MTFairviewApr 17Baker Invitational
12Sloan McPherson19' 2MTSavageApr 17Baker Invitational
9Jaxon Vitt19' 2PRMTFairviewApr 17Baker Invitational
9.10Tiegen Cundiff19' 1PRMTRichey-LambertApr 17Baker Invitational
10.11Reese Wirtz18' 10.25PRMTPlentywoodMay 20Eastern C Divisional
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.11Cameron Brusven40' 9.5MTPlentywoodApr 10Wibaux Invitational
2.10Jasiah Hambira39' 8MTLustre ChristianMay 153C District Track Meet
3.9Mason Dethman39' 5.25PRMTFroid-Medicine LakeApr 21Savage Booster Club HS Track Meet
4.11Javonne Nesbit39' 2.5PRMTFroid-Medicine LakeMay 04North/East Top 10
5.10Bo Anderson38' 7MTScobeyMay 20Eastern C Divisional
6.12Sloan McPherson38' 6.25MTSavageMay 20Eastern C Divisional
7.11Caesn Erickson37' 6.25PRMTSavageMay 20Eastern C Divisional
8.12Garrett George37' 3.25PRMTFairviewMay 20Eastern C Divisional
10Easton Tommerup37' 3.25PRMTPlentywoodMay 20Eastern C Divisional
10.10Xander Pugh36' 9.25MTNashuaMay 153C District Track Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.