Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Angel Johnson10.81PRSDViborg-HurleyMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
2.12Chase Mason10.94PRSDViborg-HurleyMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
3.12Isaac Sumption10.98PRSDFrederick AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
4.12Collin Helma11.03PRSDFreemanMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
5.9Jovi Wolf11.06PRSDChester AreaMay 20Region 4B Track & Field Meet
6.11Alex VanEgdom11.34PRSDChester AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
7.12Noah Heesch11.35PRSDBon HommeApr 06Scotland Invitational
11Ty Kadlec11.35PRSDIpswichMay 20Region 2B Track & Field Meet
9.10Aiden Bultje11.37PRSDPlatte-GeddesMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
10.10Kade Stukel11.38PRSDGregoryMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Angel Johnson22.29PRSDViborg-HurleyMay 20Region 5B Track & Field Meet
2.9Jovi Wolf22.50SDChester AreaMay 20Region 4B Track & Field Meet
3.12Chase Mason22.77PRSDViborg-HurleyMay 20Region 5B Track & Field Meet
4.12Alec Maier22.86PRSDNorth CentralMay 20Region 2B Track & Field Meet
5.12Carter Gust22.97PRSDViborg-HurleyMay 20Region 5B Track & Field Meet
6.11Ty Kadlec23.01PRSDIpswichMay 20Region 2B Track & Field Meet
7.12Tack Tines23.09SDWallMay 20Region 7B Track & Field Meet
8.12Collin Helma23.26SDFreemanApr 29Canton Track Meet (Terry Bong Invitational)
9.10Isaac Crownover23.36SDBon HommeMay 20Region 6B Track & Field Meet
10.12Isaac Sumption23.40SDFrederick AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Collin Helma49.43SDFreemanMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
2.12Thailan Hallman49.58PRSDHansonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
3.12Alec Maier50.69PRSDNorth CentralMay 01Howard Wood Dakota Relays
4.12Carter Gust50.77PRSDViborg-HurleyMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
5.10Isaac Crownover51.01PRSDBon HommeMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
6.12Dieken Bahm51.07PRSDIrene-WakondaMay 20Region 5B Track & Field Meet
7.12Ethan Pitlick51.59PRSDPotter CountyMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
8.12Dylan Schimke51.62PRSDWessington SpringsMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
9.12Caleb Simons52.17PRSDEdgemontApr 222021 Custer HS Invite
10.9Jovi Wolf52.26PRSDChester AreaApr 29Canton Track Meet (Terry Bong Invitational)
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Thailan Hallman1:57.89PRSDHansonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
2.12Alec Maier2:00.97SDNorth CentralMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
3.12Jonathan Burkhalter2:01.01PRSDBisonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
4.12Titus Roesler2:04.42SDFreeman Academy/MarionMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
5.12Riley Benning2:04.76PRSDEstelline/HendricksMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
6.9Kaleb Foltz2:05.23PRSDTri-StateMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
7.11Ben Witt2:05.33PRSDBurkeMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
8.12Nathanael Anderberg2:05.38PRSDMitchell ChristianMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
9.12Hunter Schipke2:05.78SDNorthwesternMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
10.12Cody Larson2:06.51SDWarnerMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Jonathan Burkhalter4:26.36PRSDBisonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
2.12Cody Larson4:28.06SDWarnerApr 10Brandon Valley Invitational
3.12Riley Benning4:38.71PRSDEstelline/HendricksMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
4.10Josiah Schroeder4:38.72PRSDCanistotaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
5.12Titus Roesler4:38.74SDFreeman Academy/MarionMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
6.9Kaleb Foltz4:39.43PRSDTri-StateMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
7.9Lane Krautschun4:39.89PRSDBisonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
8.11Ian Beyer4:45.13PRSDTimber LakeMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
9.9Nicholas Schlachter4:45.30PRSDPotter CountyMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
10.11Hunter Niederbaumer4:47.20PRSDFaulkton AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Cody Larson9:48.24PRSDWarnerApr 10Brandon Valley Invitational
2.12Jonathan Burkhalter9:53.66PRSDBisonMay 01Howard Wood Dakota Relays
3.12Titus Roesler9:54.31PRSDFreeman Academy/MarionMay 01Howard Wood Dakota Relays
4.9Lane Krautschun10:20.85PRSDBisonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
5.12Riley Benning10:30.42PRSDEstelline/HendricksMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
6.11Daniel Aroyoa10:31.98PRSDJames Valley ChristianMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
7.9Nicholas Schlachter10:32.30PRSDPotter CountyMay 11Capitol City Qualifier
8.11Garrett Winkler10:35.31PRSDNewellMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
9.10Josiah Schroeder10:40.59SDCanistotaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
10.9Joseph Laprath10:50.33PRSDColomeMay 14Lezlie Blasius Memorial
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Zander Widener14.61PRSDLangford AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
2.11Ryan Benson15.01PRSDChester AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
3.12Landon Leidholt15.33PRSDWarnerMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
4.12Zach Bertolotto15.51PRSDMcIntoshApr 27Timber Lake 2020 Senior Invite
5.12Josh McQuarie15.52PRSDIpswichMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
6.12Tyson Selby15.69PRSDFaithMay 20Region 8B Track & Field Meet
7.11Taron Serr15.76PRSDBurkeMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
8.11Andrew Gustad15.99SDGayville-VolinMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
9.12Ryan Voelker16.04PRSDColman-EganApr 20G-V Tri-State Invitational
10.11Isaac Jaacks16.09SDElkton-Lake BentonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Zander Widener39.90SDLangford AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
2.11Ryan Benson40.69PRSDChester AreaMay 20Region 4B Track & Field Meet
3.12Zach Bertolotto41.20PRSDMcIntoshApr 27Timber Lake 2020 Senior Invite
4.12Landon Leidholt41.83SDWarnerMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
5.12Tyson Selby42.17PRSDFaithMay 04Comet Classic Invitational Track and Field Meet
6.11Andrew Gustad42.39SDGayville-VolinMay 20Region 5B Track & Field Meet
7.12Reece Renelt42.53SDDakota HillsMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
8.10Dashel Spurrell42.61PRSDIrene-WakondaMay 20Region 5B Track & Field Meet
9.12Ethan Nelson42.72SDWolsey-WessingtonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
10.12Brady Fergen43.17PRSDMennoMay 20Region 5B Track & Field Meet
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Angel Johnson
George Johnson
Carter Gust
Chase Mason
43.04SDViborg-HurleyMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
2.Alex VanEgdom
Ryan Benson
Stratton Eppard
Jovi Wolf
43.99SDChester AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
3.Dylan Owens
Carson Gohl
Tyler Hettich
Ty Kadlec
44.37SDIpswichMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
4.Ben Gustafson
Kade Larson
Colin Frey
Zander Widener
44.44SDLangford AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
5.Logan Eng
Jeremiah Wiersma
Carson Kirwan
Jaron Tharaldsen
45.17SDCastlewoodMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
6.Evan Scharberg
Colin Helma
Tate Sorensen
Justin Wollman
45.22SDFreemanMay 20Region 5B Track & Field Meet
7.Norman Livermont
Malcom Heathershaw
Rylan McDonnell
Tack Tines
45.32SDWallMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
8.Lane Miller
Taiden Hoyer
Riley Genzlinger
Tisyn Spader
45.33SDHowardMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
9.Nathan Berens
Aiden Bultje
Joey Foxley
Collin Engebretson
45.41SDPlatte-GeddesMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
10.Abe Kretchman
Jackson Isakson
Andrew Brennan
Ben Rohl
45.53SDAberdeen ChristianMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Angel Johnson
Carter Gust
George Johnson
Chase Mason
1:29.68SDViborg-HurleyMay 01Howard Wood Dakota Relays
2.Dylan Owens
Carson Gohl
Matthew Hettich
Ty Kadlec
1:32.65SDIpswichMay 01Howard Wood Dakota Relays
3.Logan Eng
Jeremiah Wiersma
Kegan Tvedt
Jaron Tharaldsen
1:33.16SDCastlewoodMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
4.Ben Gustafson
Colin Frey
Zander Widener
Kade Larson
1:33.76SDLangford AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
5.Stephen Achen
Wil Nordine
Mason Hinz
Isaac Sumption
1:33.88SDFrederick AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
6.Ethan Cheeseman
Sutton Dewald
Kade Waldera
Hadley Wallace
1:35.33SDHansonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
7.Alex VanEgdom
Max McGreevy
Connor Bates
Stratton Eppard
1:35.64SDChester AreaMay 01Howard Wood Dakota Relays
8.Isaac Crownover
Carter Uecker
Easton Mudder
Noah Heesch
1:35.97SDBon HommeMay 01Howard Wood Dakota Relays
Norman Livermont
Brodie Sundall
Rylan McDonnell
Tack Tines
1:35.97SDWallMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
10.Nathan Berens
Aiden Bultje
Joey Foxley
Chase Varilek
1:36.08SDPlatte-GeddesMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Isaac Tuschen
Noah Price
Sutton Dewald
Thailan Hallman
3:30.36SDHansonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
2.George Johnson
Angel Johnson
Chase Mason
Carter Gust
3:33.22SDViborg-HurleyMay 01Howard Wood Dakota Relays
3.Dashel Spurrell
Ben Nelson
Ethan Haich
Dieken Bahm
3:34.74SDIrene-WakondaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
4.Jacob Hetzel
Sabe Yalowizer
Isaiah Portwood
Matthew Mollman
3:36.00SDLemmonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
5.Ryan Benson
Alex VanEgdom
Stratton Eppard
Jovi Wolf
3:37.20SDChester AreaMay 01Howard Wood Dakota Relays
6.Carter Grohs
Aj Neely
Mason Schelske
Dylan Schimke
3:37.96SDWessington SpringsMay 01Howard Wood Dakota Relays
7.Reece Odenbach
Carson Klundt
Luke Sinclair
Kade Stukel
3:38.21SDGregoryMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
8.Brandon Jansen
Sam Hofer
Sutton Arend
Camden Dye
3:38.66SDBridgewater-EmeryMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
9.Garret Kerkvliet
Lane Tvedt
Kegan Tvedt
Jaron Tharaldsen
3:38.69SDCastlewoodMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
10.Landon Leidholt
Chase Braun
Benjamin Wirth
Cody Larson
3:38.73SDWarnerMay 01Howard Wood Dakota Relays
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Quincy Blue
Malachi Myers
Thalen Schroeder
Titus Roesler
8:30.17SDFreeman Academy/MarionMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
2.Isaac Tuschen
Justin Bartscher
Sutton Dewald
Thailan Hallman
8:37.34SDHansonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
3.Aj Neely
Blake Larson
Carter Grohs
Dylan Schimke
8:41.51SDWessington SpringsMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
4.Kade Boltjes
Trevor Rolland
Nate Whalen
Collin Engebretson
8:46.82SDPlatte-GeddesMay 01AC/DC Invitational
5.Carter Luikens
Nicholas Schlachter
Brayden Schlachter
Ethan Pitlick
8:47.20SDPotter CountyMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
6.Justin Haven
Jace Haven
Nathan Melius
Hunter Schipke
8:49.50SDNorthwesternMay 01Howard Wood Dakota Relays
7.Jarett Schuchard
Lane Krautschun
Levi Krautschun
Jonathan Burkhalter
8:52.57SDBisonMay 01Howard Wood Dakota Relays
8.Jaxon Quail
Parker Crooks
JP Rogness
Gavin Landmark
8:55.36SDDeubrook AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
9.Daniel Aroyoa
Ben Kleinsasser
Landon Wager
Huntley Steele
8:56.14SDJames Valley ChristianMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
10.Conner Libby
Ben Girard
Chris Haich
Ethan Haich
8:56.23SDIrene-WakondaMay 20Region 5B Track & Field Meet
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]Compare top 10
1.Keaton Preheim
Gavin Haggerty
Quincy Blue
Thalen Schroeder
3:47.24SDFreeman Academy/MarionMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
2.Tyce Ortman
William Ortman
Noah Kleinsasser
Josiah Schroeder
3:47.72SDCanistotaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
3.Dashel Spurrell
Ben Nelson
Dieken Bahm
Ethan Haich
3:47.97SDIrene-WakondaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
4.Jonathan Burkhalter
Levi Krautschun
Jarett Schuchard
Rylee Veal
3:48.10SDBisonMay 20Region 8B Track & Field Meet
5.Gavin Landmark
Devon Landmark
Treven Grimsrud
Parker Crooks
3:48.67SDDeubrook AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
6.Kade Waldera
Hadley Wallace
Isaac Tuschen
Thailan Hallman
3:49.04SDHansonMay 01Howard Wood Dakota Relays
7.Joey Hoverson
Moshe Richmond
Carson Zomer
Caleb Richmond
3:49.27SDWolsey-WessingtonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
8.Kade Stukel
Carson Klundt
Reece Odenbach
Luke Sinclair
3:49.53SDGregoryMay 20Region 6B Track & Field Meet
9.Taron Serr
Bryce Frank
Sawyer Tietgen
Ben Witt
3:49.91SDBurkeMay 04Meet of Legends
10.Wil Nordine
Mason Hinz
Isaac Sumption
Stephen Achen
3:49.95SDFrederick AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Darien Rabe52' 5.75PRSDGayville-VolinMay 11AHHS Invite
2.12Jackson McNeil48' 10PRSDWarnerMay 01Howard Wood Dakota Relays
3.12Hayden Bahmuller48' 2.5PRSDHansonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
4.11Tell Mollman47' 7.25PRSDLemmonMay 07Timber Lake Last Chance
5.10Jon Nefzger46' 7.5PRSDEstelline/HendricksMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
6.11Jesse Schall46' 7PRSDSully ButtesApr 22Charger Invite
7.12Warren Soulek46' 5PRSDKimball/White LakeMay 01AC/DC Invitational
8.12Wyatt Bray46' 2PRSDBritton-HeclaMay 20Region 1B Track & Field Meet
9.11Gabe Bushong46' 1PRSDFaithApr 08Mobridge Pollock Early Bird
10.11Colton Dillon46' 0.25PRSDHansonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Hayden Bahmuller158' 9PRSDHansonApr 15Menno Relays
2.12Jackson McNeil150' 10PRSDWarnerMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
3.12Eric Severson148' 11PRSDIpswichMay 04Eureka Lions Meet
4.12Reed Ohrtman147' 7PRSDKadoka AreaMay 04Comet Classic Invitational Track and Field Meet
5.12Darien Rabe145' 5PRSDGayville-VolinMay 04Don Diede Relays
12Jordan Gall145' 5PRSDScotlandMay 11Fort Randall Invitational
7.11Tj Moran143' 11PRSDLymanMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
8.11Lucas Mentele143' 7PRSDBridgewater-EmeryApr 15Menno Relays
9.11Tell Mollman143' 6PRSDLemmonMay 20Region 8B Track & Field Meet
10.12Eli Boomgarden142' 3PRSDViborg-HurleyMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.10Jon Nefzger131' 5PRSDEstelline/HendricksMay 04Dwight Kinney Invite
2.11Austin Pillsbury127' 2PRSDMennoApr 29Erv Ptak Relays
3.11Brock Wages123' 7PRSDChester AreaApr 29Canton Track Meet (Terry Bong Invitational)
4.11Owen Hunter121' 5PRSDCentervilleMay 11AHHS Invite
5.11Tyler Massey118' 9PRSDMennoApr 29Erv Ptak Relays
6.12Max Herber116' 7PRSDDell Rapids St. MaryApr 15Menno Relays
7.10Owen Eitemiller111' 10PRSDMennoApr 29Erv Ptak Relays
8.11Stratton Eppard111' 9PRSDChester AreaApr 29Canton Track Meet (Terry Bong Invitational)
9.11Rodrigo Samayoa110' 4PRSDAlcester-HudsonApr 29Canton Track Meet (Terry Bong Invitational)
10.12John Moore109' 7PRSDEstelline/HendricksMay 04Dwight Kinney Invite
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.10Carson Kirwan6' 4PRSDCastlewoodMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
2.11Ryan Benson6' 2PRSDChester AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
3.11Thalen Schroeder6' 1PRSDFreeman Academy/MarionMay 06Dan Clarke Relays
4.11Hank Kraft6' 0PRSDTimber LakeApr 27Timber Lake 2020 Senior Invite
10Joe Sayler6' 0PRSDWhite RiverMay 13Western Great Plains Conference Track and Field Meet
10William Ortman6' 0PRSDCanistotaApr 15Menno Relays
7.12Ryan Hohenberger5' 11PRSDNewellMay 20Region 8B Track & Field Meet
12Garret Kerkvliet5' 11PRSDCastlewoodApr 23Watoma Relays
10Keegan Hett5' 11PRSDHarding CountyMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
10.12Josh McQuarie5' 10PRSDIpswichMay 11Lake Region Conference
11Will Matson5' 10PRSDOldham-Ramona/RutlandMay 20Region 4B Track & Field Meet
10Tyler Hettich5' 10PRSDIpswichMay 11Lake Region Conference
9Layton Terkildsen5' 10PRSDPhilipMay 20Region 7B Track & Field Meet
12Sam Aslesen5' 10PRSDHowardMay 06Dan Clarke Relays
11Jack Boomsma5' 10PRSDHitchcock-TulareMay 20Region 3B Track & Field Meet
9Nic Gaspar5' 10SDDell Rapids St. MaryMay 01Howard Wood Dakota Relays
10Dawson Miller5' 10PRSDKimball/White LakeMay 20Region 6B Track & Field Meet
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.10Owen Eitemiller13' 3PRSDMennoMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
11Andrew Gustad13' 3PRSDGayville-VolinMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
3.11Cord Beer12' 3PRSDLemmonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
12Brady Fergen12' 3PRSDMennoMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
5.11Talon Trogstad12' 2PRSDLemmonMay 13LMC Conference Meet
6.9Jackson Schauer11' 9PRSDFaithMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
12Justin Buschenfeld11' 9PRSDEstelline/HendricksApr 30Webster Area Invite
8.11Corbin Mackaben11' 4PRSDFaithMay 04Comet Classic Invitational Track and Field Meet
9.12Connor Kaup11' 0.5SDPotter CountyMay 15Central SD Conference MS/HS Meet
10.9Parker Bailey10' 9PRSDPlatte-GeddesMay 20Region 6B Track & Field Meet
10Alex Schoenberner10' 9PRSDGayville-VolinMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Angel Johnson23' 2.75PRSDViborg-HurleyMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
2.12Tack Tines21' 7.75PRSDWallMay 13Western Great Plains Conference Track and Field Meet
3.11Noah Price21' 5.5PRSDHansonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
4.9Jovi Wolf20' 10PRSDChester AreaMay 04Baltic Invitational
5.12Kade Larson20' 9.5PRSDLangford AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
6.11Luke Haiar20' 8.75PRSDHansonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
7.12Caleb Simons20' 7.5SDEdgemontMay 20Region 7B Track & Field Meet
8.11Hank Kraft20' 6.75PRSDTimber LakeApr 22Charger Invite
9.11Ryan Benson20' 6.5PRSDChester AreaApr 29Canton Track Meet (Terry Bong Invitational)
10.12Michael Supik20' 6PRSDColomeMay 20Region 6B Track & Field Meet
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.11Hank Kraft44' 1PRSDTimber LakeMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
2.11Reid Hanson43' 4.5PRSDWallMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
3.10Rylan McDonnell43' 2PRSDWallMay 13Western Great Plains Conference Track and Field Meet
4.12Kade Larson43' 1PRSDLangford AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
5.11Noah Price42' 8.75PRSDHansonMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
6.10Brenden Begeman42' 8PRSDHerreid/Selby AreaMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
7.12Reece Renelt40' 11PRSDDakota HillsApr 30Webster Area Invite
8.11Dylan Marshall40' 8PRSDWhite RiverApr 29Cecil Johnson Invitational Track and Field Meet
9.11Corbin Mackaben40' 5.75PRSDFaithMay 29SDHSAA Class B State Track & Field Meet
10.10Colby Sylte40' 4.5PRSDIpswichMay 11Lake Region Conference
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.