Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Luke Collins10.75 (1.7)PRUnattachedAug 01USATF National Junior Olympic Championships
2.11Trent Jones11.13PRINSouthmontMay 14Sagamore Conference
3.15-16Noah Jakresky11.14PRINIndiana Storm TrackJun 12Midwest Youth Track & Field Championships
4.9Cameron Mullens11.19PRINZionsvilleApr 30Zionsville Invitational
5.17-18Mbye Manneh-Yillah11.23PRINIndiana Storm TrackJul 03Capital City Midwest Invitational
6.15-16Chris Kasozi11.29PRINIndiana Storm TrackJul 03Capital City Midwest Invitational
7.15-16Nayyir Newash-Campbell11.39PRINIndiana Storm TrackJul 03Capital City Midwest Invitational
8.9Sawyer Guillaume11.43PRINPerry CentralMay 20#30 Jasper Boys IHSAA Sectional
9.-Nick Blakey11.45 (.8)PRUnattachedJun 20USATF Ohio Association Championship-Youth, Open & Masters
17-18Parker Kent11.45 (-2.3)PRINNorth West MustangsAug 01USATF National Junior Olympic Championships
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.11Trent Jones22.19PRINSouthmontApr 19McCutcheon-Southmont-Twin Lakes 3-Way
2.9Cameron Mullens22.42PRINZionsvilleApr 16Bronchos Sprinters Showcase
3.12Mason Childers22.50PRINBloomington NorthApr 302021 Conference Indiana Championships
4.15-16Noah Jakresky22.60PRINIndiana Storm TrackJun 12Midwest Youth Track & Field Championships
5.11Luke Collins22.67PRINFloyd CentralMar 06Hoosier South Relays 1
6.15-16Chris Kasozi22.77PRINIndiana Storm TrackJun 12Midwest Youth Track & Field Championships
7.15-16Nayyir Newash-Campbell22.80PRINIndiana Storm TrackJun 19IYTA Youth Track & Field Championships
8.17-18Parker Kent22.95 (-.8)PRINNorth West MustangsAug 01USATF National Junior Olympic Championships
9.17-18Haiden Diemer-Mckinney23.44PRINIndiana Storm TrackJun 19IYTA Youth Track & Field Championships
15-16Dylan Walker23.44PRINIndiana Storm TrackJul 03Capital City Midwest Invitational
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.11Trent Jones48.88PRINSouthmontMay 27#3 Jefferson Boys IHSAA Regional
2.15-16Nayyir Newash-Campbell48.91PRINIndiana Storm TrackAug 01USATF National Junior Olympic Championships
3.12Mason Childers49.78INBloomington NorthApr 24Mustang Invitational
4.17-18Haiden Diemer-Mckinney50.51PRINIndiana Storm TrackJun 19IYTA Youth Track & Field Championships
5.10Isaiah Smith51.29PRINUniversityMay 20#11 Carmel Boys IHSAA Sectional
6.12Lucas Guerra51.54cPRINHighlandApr 27Hobart @ Highland
7.9Max Hostetter51.73PRINWhite River ValleyMay 13SWIAC Championship
8.-Nick Blakey51.75PRUnattachedJun 20USATF Ohio Association Championship-Youth, Open & Masters
9.15-16Dylan Walker52.83PRINIndiana Storm TrackJul 03Capital City Midwest Invitational
10.17-18Joshua Summers53.00PRINIndiana Storm TrackJul 03Capital City Midwest Invitational
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Andrew Anderson1:53.78PRINNoblesvilleMay 13Boys' Hamilton County Championship
2.11Reese Kilbarger-Stumpff1:53.91PRINColumbus NorthApr 302021 Conference Indiana Championships
3.10Kole Mathison1:54.07PRINCarmelMay 13Boys' Hamilton County Championship
4.12Mason Childers1:55.76PRINBloomington NorthMay 11Bloomington North Invite
5.12Will Jefferson1:55.87PRINWhiteland CommunityApr 30Zionsville Invitational
6.11Kai Connor1:56.44PRINWestfieldMay 27#3 Jefferson Boys IHSAA Regional
7.12Hayden Podlin1:56.53PRINLake CentralMay 27#1 Valparaiso Boys IHSAA Regional
8.17-18Haiden Diemer-Mckinney1:56.92PRINIndiana Storm TrackAug 01USATF National Junior Olympic Championships
9.12Lucas Guerra1:57.5hPRINHighlandApr 13Lowell @ Highland
10.10Aidan Lord1:57.78PRINNew AlbanyMay 27#8 Central Boys IHSAA Regional
View full rankings...
1500 MetersCompare top 10
1.FrMatthew Schadler3:43.67PRINIndiana (IN)May 16Big 10 Conference Track & Field Championships
2.11Izaiah Steury3:53.99PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.11Reese Kilbarger-Stumpff4:02.03PRINColumbus NorthJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
4.15-16Parker Mimbela4:12.67PRINCenter Grove Track & XC ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
5.15-16Jarret Rockwell4:15.42PRINCenter Grove Track & XC ClubJul 11USATF Illinois All-Comers Youth Championships
6.9Ethan Aidoo4:21.18PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
7.17-18Raef Sauer4:21.26PRINCenter Grove Track & XC ClubJun 13USATF Indiana Youth Track & Field Championships
8.17-18Griffin Hennessy4:23.35PRINCenter Grove Track & XC ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
9.15-16Quavion Hooks4:25.93PRINTruElite AthletesJul 11USATF Illinois All-Comers Youth Championships
10.-Joseph Meagher4:26.83PRINCalumet Region StridersJul 18AAU Region 13 Qualifier
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.11Reese Kilbarger-Stumpff4:07.78PRINColumbus NorthJun 04 IHSAA Boys State Track & Field Championships
2.12Lucas Guerra4:08.29PRINHighlandJun 04 IHSAA Boys State Track & Field Championships
3.12Will Jefferson4:10.17PRINWhiteland CommunityMay 11Bloomington North Invite
4.12Cole Kimmel4:19.93PRINNoblesvilleMay 13Boys' Hamilton County Championship
5.11Nolan Satterfield4:20.05PRINHamilton SoutheasternMay 13Boys' Hamilton County Championship
6.11Charlie Schuman4:21.55PRINCarmelMay 27#3 Jefferson Boys IHSAA Regional
7.10Kole Mathison4:22.16PRINCarmelApr 30MIC HS Championships
8.10Aidan Lord4:23.41PRINNew AlbanyMay 13Hoosier Hills Boys Conference Championships
9.10Kyle Clark4:23.66PRINBloomington NorthMay 11Bloomington North Invite
10.12Jacob Beene4:24.36PRINWestfieldMay 13Boys' Hamilton County Championship
View full rankings...
3000 MetersCompare top 10
1.15-16Parker Mimbela9:04.74PRINCenter Grove Track & XC ClubJul 11USATF Illinois All-Comers Youth Championships
2.13-14Mason Schmitz9:15.14PRINSoca Speed Track ClubMay 29Body in Training Track Youth Track Meet
3.11-12Isaac Smith9:16.60PRINFishers FireMay 29Body in Training Track Youth Track Meet
4.17-18Griffin Hennessy9:24.79PRINCenter Grove Track & XC ClubJun 19IYTA Youth Track & Field Championships
5.17-18Raef Sauer9:30.41PRINCenter Grove Track & XC ClubJul 11USATF Illinois All-Comers Youth Championships
6.13-14Riley Schamp9:37.86PRINFishers FireMay 29Body in Training Track Youth Track Meet
7.15-16Quavion Hooks9:43.43INTruElite AthletesJul 11USATF Illinois All-Comers Youth Championships
8.-Joseph Meagher9:43.87PRINCalumet Region StridersJul 18AAU Region 13 Qualifier
9.13-14Corban McGaughey9:59.40PRINBody in TrainingJun 19IYTA Youth Track & Field Championships
10.15-16Rylan Mullins10:20.4hPRINCenter Grove Track & XC ClubJun 13USATF Indiana Youth Track & Field Championships
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Will Jefferson8:54.05PRINWhiteland CommunityJun 04 IHSAA Boys State Track & Field Championships
2.10Kole Mathison8:55.12PRINCarmelApr 23Carmel Distance Showcase
3.12Lucas Guerra8:58.75PRINHighlandMay 08Distance Night in Palatine
4.12Paul Stamm9:14.38PRINIndianapolis Cardinal RitterJun 04 IHSAA Boys State Track & Field Championships
5.11Reese Kilbarger-Stumpff9:14.45PRINColumbus NorthMay 072021 Pike Invitational
6.12Cole Kimmel9:17.60PRINNoblesvilleApr 23Carmel Distance Showcase
7.11Spenser Wolf9:17.94PRINForest ParkJun 04 IHSAA Boys State Track & Field Championships
8.11Kai Connor9:20.91PRINWestfieldApr 23Carmel Distance Showcase
9.11Charlie Schuman9:23.92PRINCarmelApr 23Carmel Distance Showcase
10.12Wil Stamm9:27.32PRINIndianapolis Cardinal RitterApr 23Carmel Distance Showcase
View full rankings...
5000 MetersCompare top 3
1.10Aidan Lord15:50.61PRINNew AlbanyMar 20Hoosier South Relays 3
2.10Aaron Lord15:50.92PRINNew AlbanyMar 20Hoosier South Relays 3
3.11Wyatt Beck17:03.66PRINAustinMar 20Hoosier South Relays 3
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 9
1.17-18Knox Willis14.81 (2.6)PRINNorth West MustangsJun 262021 USATF National Youth Outdoor Championships
2.12Cade Bardwell15.76PRINCastleApr 24Mustang Invitational
3.15-16Lazarus Weobong16.75 (.1)PRKYHero Sprint ClubJun 26AAU Region 6
4.15-16Jawesley Borders18.27PRINTruElite AthletesJul 03Capital City Midwest Invitational
5.15-16Ike Fenske19.08PRINBody in TrainingJun 19IYTA Youth Track & Field Championships
6.15-16Greggie Ferguson19.99PRINSpeed U Track ClubJul 03Capital City Midwest Invitational
7.15-16Jawesley Borders20.58PRINTruElite AthletesJun 13USATF Indiana Youth Track & Field Championships
8.15-16Will Britton21.27PRINBody in TrainingJun 12Midwest Youth Track & Field Championships
9.17-18William Thomas30.96PRINSpeed U Track ClubJun 27AAU Indiana District Qualifier
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 2
1.12Connor Delp38.85PRINCenter GroveJun 04 IHSAA Boys State Track & Field Championships
2.12Cade Bardwell40.48PRINCastleJun 04 IHSAA Boys State Track & Field Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 6
1.Dalton Fulford
Elliott Fulford
Conner Banning
Jeff Oliver
51.30INWhite River ValleyMay 20#26 Bloomington North Boys IHSAA Sectional
2.Relay Team51.50INSoca Speed Track ClubJul 03Capital City Midwest Invitational
3.Relay Team1:03.79INFishers FireMay 29Body in Training Track Youth Track Meet
4.Gavin Mayer
Finian Howe
Peyton Clark
Jack Meyer
1:05.98INCenter Grove Track & XC ClubMay 15Midwest Track and Field Championships
5.Relay Team1:14.07INBody in TrainingMay 29Body in Training Track Youth Track Meet
6.9-10Asher Wright
Micah Wright
Sawyer Wright
Preston Smith
1:16.20INAthLead IndyMay 29Body in Training Track Youth Track Meet
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 1
1.Isaiah Moore
Brayton Robbins
Jeff Oliver
Max Hostetter
3:46.98INWhite River ValleyMay 13SWIAC Championship
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 1
1.Michael Solliday
Aiden Brashear
Dalton Fulford
Brandt Driscol
10:22.36INWhite River ValleyMay 13SWIAC Championship
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.11Tucker Smith66' 10.75PRUnattachedJun 262021 USATF National Youth Outdoor Championships
2.12Andrew Harvey58' 2PRINPendleton HeightsMay 13Hoosier Heritage Conference Boys Championships
3.15-16Luke Himes57' 8.5PRUnattachedAug 01USATF National Junior Olympic Championships
4.12Mason Murphy56' 4.5PRINBellmontMay 20#15 New Haven Boys IHSAA Sectional
5.10Colin Wilson54' 1.25PRUnattachedJun 13USATF Indiana Youth Track & Field Championships
6.12Tyler Reyna52' 10PRINMunsterMay 20#1 East Chicago Central Boys IHSAA Sectional
7.11Gavin Connelly49' 0.5PRINTecumsehMay 20#31 Princeton Community Boys IHSAA Sectional
8.10Vishavjeet Turna44' 4PRINPennMay 20#5 Penn Boys IHSAA Sectional
9.9Fin Essley43' 9PRINZionsvilleMar 13Zionsville Earlybird Quad
10.7Heath Wingler43' 7.75PRINCenter Grove CentralMay 17Johnson County Middle School Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Andrew Harvey182' 9PRINPendleton HeightsMay 13Hoosier Heritage Conference Boys Championships
2.12Mason Murphy173' 7INBellmontApr 03Celina Invitational
3.11Nolan Ring171' 0PRINCarmelApr 30MIC HS Championships
4.12Tyler Reyna169' 9PRINMunsterMay 20#1 East Chicago Central Boys IHSAA Sectional
5.9Luke Himes167' 4PRINHeritage ChristianApr 30Circle City Conference Championship
6.11Alex Evans166' 3PRINFranklin CentralApr 23Bishop Chatard 6-Way Meet
7.11Gavin Connelly152' 3PRINTecumsehMay 27#8 Central Boys IHSAA Regional
8.12Andrew Ellett145' 6PRINWhite River ValleyApr 30Keith Jones Classic
9.9Fin Essley144' 5PRINZionsvilleMay 12Zionsville Dual
10.12Noah Pendleton140' 3PRINPerry MeridianMay 12Marion County Boys Championships
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.10Andrew McLean152' 8.75PRUnattachedJun 13USATF Indiana Youth Track & Field Championships
2.8Rudolf Gutierrez120' 10.75PRUnattachedJun 13USATF Indiana Youth Track & Field Championships
3.15-16Samuel Clark113' 6.5PRINBody in TrainingJun 262021 USATF National Youth Outdoor Championships
4.15-16Sam Clark105' 3PRINBody in TrainingJun 12Midwest Youth Track & Field Championships
5.15-16Taylor Smith101' 1PRINBody in TrainingJun 12Midwest Youth Track & Field Championships
6.15-16Will Britton84' 0PRINBody in TrainingJun 12Midwest Youth Track & Field Championships
7.15-16Kaliffie Dukes72' 3PRINSpeed U Track ClubJun 27AAU Indiana District Qualifier
8.15-16Luke Osborne70' 2PRINBody in TrainingJun 12Midwest Youth Track & Field Championships
9.15-16Antwain Bedenfield65' 10PRINAthLead IndyJun 05Westfield Shamrock Youth Track & Field Meet
10.15-16Kaleb Hiehle61' 11PRINBody in TrainingMay 29Body in Training Track Youth Track Meet
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.11Eli Crouch6' 9PRINRoncalliMay 20#21 Warren Central Boys IHSAA Sectional
2.8James Hmurovich5' 10.25PRINImmaculate Heart of MaryMay 02IHM CYO Meet 2
3.10Liam Phillips5' 6PRINColumbus NorthApr 302021 Conference Indiana Championships
4.13-14Robert Campbell IV5' 5PRINTruElite AthletesAug 01USATF National Junior Olympic Championships
5.13-14JonAnthony Hall5' 4PRINSoca Speed Track ClubMay 29Body in Training Track Youth Track Meet
17-18Kyler Nivens5' 4PRINBody in TrainingMay 29Body in Training Track Youth Track Meet
7.15-16Ike Fenske5' 2PRINBody in TrainingJun 19IYTA Youth Track & Field Championships
8.-Zander Hooter5' 0PRINIndiana Storm TrackJul 03Capital City Midwest Invitational
19+Victor Johnson5' 0PRINSoca Speed Track ClubJul 03Capital City Midwest Invitational
10.13-14Jason Gardner Jr4' 11PRINSoca Speed Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
13-14Vaughn Johnson4' 11PRINSoca Speed Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Riley Johnston16' 6PRINHobartJun 04 IHSAA Boys State Track & Field Championships
2.-Cody Hargett14' 6PRINPole Vault EliteAug 14Out Vault The Summer - Part 2
3.10Cody Johnston13' 11.25PRUnattachedMar 28NSAF Meet of Champions
4.9Sawyer Guillaume13' 8PRINPerry CentralMay 27#8 Central Boys IHSAA Regional
5.-Jaylen Walcott13' 0PRINPole Vault EliteSep 25Fall Reset Meet
6.10Jack Rossell12' 0PRINPole Vault EliteSep 25Fall Reset Meet
7.10Liam Phillips11' 6PRINColumbus NorthMay 20#22 Columbus North Boys IHSAA Sectional
-Dylan Shelly11' 6PRINPole Vault EliteAug 14Out Vault The Summer - Part 2
9.-Cory Brockover11' 0PRINPole Vault EliteJul 10Out Vault The Summer
10.11Conner Banning9' 0PRINWhite River ValleyMay 20#26 Bloomington North Boys IHSAA Sectional
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.11Stephen Sydnor23' 8.25PRINHamilton SoutheasternMay 20#11 Carmel Boys IHSAA Sectional
2.9Cameron Mullens22' 8.25PRINZionsvilleApr 30Zionsville Invitational
3.12Connor Delp22' 6.5PRINCenter GroveApr 13BHSN vs. Center Grove
4.11Trent Jones22' 0.25PRINSouthmontMay 14Sagamore Conference
5.-Zander Hooter21' 2.5PRINIndiana Storm TrackJul 03Capital City Midwest Invitational
6.13-14JonAnthony Hall20' 5.25PRINSoca Speed Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
7.17-18Zander Hooten20' 3PRINIndiana Storm TrackJun 19IYTA Youth Track & Field Championships
8.12Elijah Miller20' 2.25PRUnattachedJul 11USATF Illinois All-Comers Youth Championships
9.17-18Alexander Hooten19' 5.75PRINIndiana Storm TrackAug 01USATF National Junior Olympic Championships
10.9Daniel Pallekonda19' 1PRINHeritage ChristianApr 27Guerin Catholic vs Heritage Christian
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.13-14JonAnthony Hall40' 0.25PRINSoca Speed Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
2.15-16Daniel Pallekonda38' 8.5INSoca Speed Track ClubJul 03Capital City Midwest Invitational
3.19+Victor Johnson38' 7.5PRINSoca Speed Track ClubJul 03Capital City Midwest Invitational
4.13-14Jason Gardner Jr34' 11.25PRINSoca Speed Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
5.13-14Benjamin Pallekonda34' 9PRINSoca Speed Track ClubJul 03Capital City Midwest Invitational
6.15-16Ike Fenske34' 6PRINBody in TrainingJun 19IYTA Youth Track & Field Championships
7.13-14Benjamin Pallekonda33' 6PRINSoca Speed Track ClubJun 19IYTA Youth Track & Field Championships
8.13-14Paxton Badua33' 2.5PRINSoca Speed Track ClubJul 03Capital City Midwest Invitational
9.13-14Vaughn Johnson31' 11.75PRINSoca Speed Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
10.15-16Aiden Murnan27' 0PRINFishers FireJun 19IYTA Youth Track & Field Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.