Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Jake Lundy11.54c PRWAWillapa ValleyMay 15Sub District Finals
2.11Kevin Acdal11.92WAOcostaMay 07Nwc, S.b., N.r., Mmk, Wishkah, Kings Way @ Raymond
3.10Ben Connor11.93 PRWANW Christian (Lacey)May 21District IV 2B Championships
4.12Kevin Newman12.10 PRWARaymondApr 09WV, SB, @Raymond
5.10Matt Friese12.14cWAWillapa ValleyMay 15Sub District Finals
6.11Matt Wetterauer12.24cWASouth BendApr 21Naselle Invitational
7.11Zach Boyes12.26 PRWASouth BendApr 09WV, SB, @Raymond
8.9Gabe Wadsworth12.34c PRWANW Christian (Lacey)May 15Sub District Finals
9.11Shane Rankin12.39 PRWANW Christian (Lacey)Apr 23WV, NWC, NR, Oakville, Taholah@Raymond
10.11J.J. Carney12.42 PRWAWillapa ValleyApr 23WV, NWC, NR, Oakville, Taholah@Raymond
12Roger Vongmixay12.42WARaymondMay 07Nwc, S.b., N.r., Mmk, Wishkah, Kings Way @ Raymond
View full rankings...
200 Meters
1.12Kristian Burger23.15WASouth BendMay 21District IV 2B Championships
2.11Jake Lundy24.04c PRWAWillapa ValleyApr 21Naselle Invitational
3.11Kevin Acdal24.44c PRWAOcostaMar 26WV, Naselle, Raymond, MMK, Oakville @Ocosta
4.9Gabe Wadsworth24.62 PRWANW Christian (Lacey)May 21District IV 2B Championships
5.10Ben Connor24.64 PRWANW Christian (Lacey)May 07Nwc, S.b., N.r., Mmk, Wishkah, Kings Way @ Raymond
6.11Kyler Scott-Subsits25.19WANW Christian (Lacey)May 21District IV 2B Championships
7.11Chris Miller25.44c PRWANorth BeachMay 07Willipa Valley, Ocosta, Oakville, Taholah@North Beach
12Nate Paro25.44c PRWANorth BeachMay 07Willipa Valley, Ocosta, Oakville, Taholah@North Beach
12Kevin Newman25.44c PRWARaymondMar 26WV, Naselle, Raymond, MMK, Oakville @Ocosta
12Conor Smith25.44cWANaselleApr 21Naselle Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.10Ben Connor52.88WANW Christian (Lacey)May 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.10David Lorton53.04c PRWASouth BendApr 16Oc,Ray, Oak, NR, Wish
3.11Feseha Doelman53.41WANW Christian (Lacey)Apr 11Tacoma Invitational
4.12Tony Luoma54.13 PRWAWillapa ValleyMay 21District IV 2B Championships
5.11Drew Macy55.93 PRWANaselleMay 21District IV 2B Championships
6.11Dylan Spoor56.39WASouth BendMay 21District IV 2B Championships
7.11Jake Lundy56.94c PRWAWillapa ValleyApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
8.12Alex Feero56.95 PRWANW Christian (Lacey)Apr 23WV, NWC, NR, Oakville, Taholah@Raymond
9.12Conor Smith57.14cWANaselleMar 26WV, Naselle, Raymond, MMK, Oakville @Ocosta
10.11Joel Morrow57.64cWAWillapa ValleyApr 21Naselle Invitational
12Daniel Hardin57.64cWASouth BendMay 13Sub District Prelims/Finals
View full rankings...
800 Meters
1.10David Lorton1:57.12 PRWASouth BendMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.9Lucas Graham2:02.14WANW Christian (Lacey)May 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
3.12Tony Luoma2:04.67 PRWAWillapa ValleyMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
4.12Alex Feero2:05.7h PRWANW Christian (Lacey)Apr 16WV, NB, NWC, MMK,Tah.,PE.@Naselle
5.9Aaron Michael2:07.23WANW Christian (Lacey)May 21District IV 2B Championships
6.11Nathan Rogers2:07.97WASouth BendMay 05Pacific County Invite
7.12Conor Smith2:08.5hWANaselleApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
8.10Justin Holden2:09.7hWANW Christian (Lacey)May 07Nwc, S.b., N.r., Mmk, Wishkah, Kings Way @ Raymond
9.12Micah Cushman2:10.2hWANW Christian (Lacey)Apr 16WV, NB, NWC, MMK,Tah.,PE.@Naselle
10.11Levi Bale2:18.2h PRWASouth BendApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
View full rankings...
1600 Meters
1.9Lucas Graham4:30.04WANW Christian (Lacey)May 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.11Nathan Rogers4:35.9h PRWASouth BendMay 15Sub District Finals
3.10Justin Holden4:37.29WANW Christian (Lacey)May 21District IV 2B Championships
4.12Micah Cushman4:43.79WANW Christian (Lacey)May 21District IV 2B Championships
5.9Cramer Smith4:54.8hWANaselleApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
6.9Aaron Michael4:56.78WANW Christian (Lacey)May 07Nwc, S.b., N.r., Mmk, Wishkah, Kings Way @ Raymond
7.10Nathan Reitz4:59.1hWANaselleApr 21Naselle Invitational
8.12Alex Feero4:59.28 PRWANW Christian (Lacey)May 07Nwc, S.b., N.r., Mmk, Wishkah, Kings Way @ Raymond
9.9Ben Grover5:00.3hWANorth BeachMay 15Sub District Finals
10.12Taylor Graves5:02.0hWASouth BendApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
View full rankings...
3200 Meters
1.10Justin Holden10:01.74WANW Christian (Lacey)Mar 28Kent-Meridian Invitational
2.9Lucas Graham10:04.98WANW Christian (Lacey)May 21District IV 2B Championships
3.12Micah Cushman10:19.79 PRWANW Christian (Lacey)May 21District IV 2B Championships
4.11Nathan Rogers10:27.50 PRWASouth BendMay 21District IV 2B Championships
5.12Taylor Graves10:31.84 PRWASouth BendMay 21District IV 2B Championships
6.9Ben Grover10:45.4hWANorth BeachMay 15Sub District Finals
7.12Alex Feero10:53.1h PRWANW Christian (Lacey)Apr 30North Beach, Northwest Christian, Raymond, Mary M Knight, Wishkah, Morton
8.10Nathan Reitz10:55.8h PRWANaselleApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
9.9Josiah Shelman11:05.48WANW Christian (Lacey)May 07Nwc, S.b., N.r., Mmk, Wishkah, Kings Way @ Raymond
10.9Cramer Smith11:11.0hWANaselleApr 16WV, NB, NWC, MMK,Tah.,PE.@Naselle
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Nate Paro15.94c PRWANorth BeachApr 23Nas, WV, NR, Oak., Tah. @ North Beach
2.10Matt Friese16.04WAWillapa ValleyApr 23WV, NWC, NR, Oakville, Taholah@Raymond
3.12Sebastian Makinson16.13 PRWANorth BeachMay 21District IV 2B Championships
4.12Roger Vongmixay16.54c PRWARaymondMay 15Sub District Finals
5.10Tyson Heo17.34cWANW Christian (Lacey)May 15Sub District Finals
6.10Robert Bevens17.54cWAWillapa ValleyMay 15Sub District Finals
7.10Stephen Goff18.04cWANW Christian (Lacey)Apr 11Tacoma Invitational
8.11Justin Hinz18.34cWASouth BendApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
9.9Tyler Tucker18.94cWAOcostaApr 30North Beach, Northwest Christian, Raymond, Mary M Knight, Wishkah, Morton
10.10Shane Titherington19.14c PRWAOcostaApr 09North Beach, North River, Taholah, Wishkah, Morton
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Nate Paro42.03 PRWANorth BeachMay 21District IV 2B Championships
2.12Roger Vongmixay42.06 PRWARaymondMay 21District IV 2B Championships
3.12Jon Pulsifer42.73 PRWAWillapa ValleyMay 21District IV 2B Championships
4.12John Pulsipher43.44c PRWAWillapa ValleyMay 15Sub District Finals
5.10Robert Bevens44.64cWAWillapa ValleyApr 21Naselle Invitational
6.12Sebastian Makinson45.24c PRWANorth BeachMay 07Willipa Valley, Ocosta, Oakville, Taholah@North Beach
7.9Ty Lorton45.34c PRWASouth BendMay 15Sub District Finals
8.10Tyson Heo48.04cWANW Christian (Lacey)May 15Sub District Finals
9.10Stephen Goff48.25WANW Christian (Lacey)Apr 11Tacoma Invitational
10.10John Johnson50.94cWANorth BeachApr 30North Beach, Northwest Christian, Raymond, Mary M Knight, Wishkah, Morton
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Ryan Vongmixay
Zach Boyes
Nathan Rogers
Kristian Burger
45.99WASouth BendMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.-Kevin Acdal
Ethan Wentz
Kenneth Kautzman
Shane Titherington
46.64cWAOcostaMay 21District IV 2B Championships
3.-Brian Mai
Roger Vongmixay
Danny Xaysy
Kevin Newman
47.94cWARaymondApr 21Naselle Invitational
4.-Jake Lundy
Tony Luoma
Micheal Neumeyer
Matt Friese
48.34cWAWillapa ValleyApr 09WV, SB, @Raymond
5.-Shane Rankin
Kyler Scott-Subsits
Gabe Wadsworth
Jesse Stacy
48.54cWANW Christian (Lacey)May 15Sub District Finals
6.-Nate Paro
Chris Miller
Kevin Braden
Tyler Bushmiller
48.84cWANorth BeachMay 07Willipa Valley, Ocosta, Oakville, Taholah@North Beach
7.-Nathan Reitz
Ollie Baker
Tylor Nortrup
Rob Baker
49.34cWANaselleApr 21Naselle Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Ty Lorton
Dylan Spoor
Terrell Boyes
David Lorton
3:39.44WASouth BendMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.-Ben Connor
Justin Holden
Kyler Scott-Subsits
Aaron Michael
3:41.28WANW Christian (Lacey)May 21District IV 2B Championships
3.-Jake Lundy
Tony Luoma
Micheal Neumeyer
Jon Pulsifer
3:42.61WAWillapa ValleyMay 21District IV 2B Championships
4.-Sebastian Makinson
Kevin Braden
Chris Miller
Nate Paro
3:43.2hWANorth BeachMay 08S.W. Washington Invitational
5.-Cramer Smith
Randy Hamm
Drew Macy
Conor Smith
3:52.7hWANaselleMay 15Sub District Finals
6.-Shane Titherington
Ethan Wentz
Kenneth Kautzman
Cache Kirschenman
3:56.6hWAOcostaApr 23Nas, WV, NR, Oak., Tah. @ North Beach
7.-Dane Camenzind
Izzy Newton
Chris Metcalf
Mitch Hatfield
4:34.0hWARaymondMar 26WV, Naselle, Raymond, MMK, Oakville @Ocosta
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Will Rockett53' 10 PRWAWillapa ValleyMay 21District IV 2B Championships
2.12Will Kanavan43' 1 PRWAOcostaMay 21District IV 2B Championships
3.11Jordan Wilkeson42' 10WAWillapa ValleyMay 21District IV 2B Championships
4.12Kristian Burger42' 7WASouth BendMay 21District IV 2B Championships
5.10Shane Titherington41' 6 PRWAOcostaMay 21District IV 2B Championships
6.11Tim Blaylock39' 9 PRWANaselleApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
7.11Zach Boyes39' 1 PRWASouth BendApr 23Nas, WV, NR, Oak., Tah. @ North Beach
8.11J.J. Carney37' 10WAWillapa ValleyMay 15Sub District Finals
9.12Kyle Hillery37' 7WASouth BendMar 26NB, NWC, NR, Tah., Wish. @ South Bend
10.12John Wightman37' 3 PRWANW Christian (Lacey)Apr 25King's Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Will Rockett164' 0WAWillapa ValleyApr 21Naselle Invitational
2.12Will Kanavan119' 11 PRWAOcostaMay 21District IV 2B Championships
3.11Chris Miller118' 2 PRWANorth BeachApr 24Chehalis Activators Invite
4.11Levi Bale115' 0WASouth BendMay 05Pacific County Invite
5.12Kyle Hillery111' 8WASouth BendMay 21District IV 2B Championships
6.11Randy Hamm111' 3 PRWANaselleApr 16WV, NB, NWC, MMK,Tah.,PE.@Naselle
7.10Bryant Oman102' 10 PRWANaselleApr 23Nas, WV, NR, Oak., Tah. @ North Beach
8.10Ollie Baker101' 9 PRWANaselleApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
9.12John Wightman100' 2 PRWANW Christian (Lacey)Apr 25King's Invitational
10.11Tim Blaylock100' 0 PRWANaselleApr 06Daily Astorian
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Brett Rose165' 0WASouth BendMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.12Kevin Newman159' 1 PRWARaymondApr 06Daily Astorian
3.10Dakota Oblad156' 3WAWillapa ValleyMay 15Sub District Finals
4.10Shane Titherington150' 9WAOcostaMay 21District IV 2B Championships
5.12Danny Xaysy142' 11 PRWARaymondMay 21District IV 2B Championships
6.11Zach Boyes137' 2 PRWASouth BendMay 15Sub District Finals
7.10Ollie Baker136' 4 PRWANaselleApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
8.10Ori Tanner132' 8WAOcostaMay 15Sub District Finals
9.11Jordan Wilkeson131' 8 PRWAWillapa ValleyApr 09WV, SB, @Raymond
10.11Randy Hamm131' 3.5 PRWANaselleApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
View full rankings...
High Jump
1.10Terrell Boyes6' 0 PRWASouth BendApr 21Naselle Invitational
2.11Drew Macy5' 10WANaselleApr 16WV, NB, NWC, MMK,Tah.,PE.@Naselle
10David Lorton5' 10 PRWASouth BendApr 21Naselle Invitational
12Nate Paro5' 10 PRWANorth BeachMay 15Sub District Finals
5.9Tyler Tucker5' 8WAOcostaMay 15Sub District Finals
12Sebastian Makinson5' 8 PRWANorth BeachApr 11G.H. All County Championships
12Conor Smith5' 8 PRWANaselleApr 21Naselle Invitational
8.9Rob Baker5' 6WANaselleApr 16WV, NB, NWC, MMK,Tah.,PE.@Naselle
9Tyler Bushmiller5' 6WANorth BeachApr 18Ocosta Invitational
10.12Kevin Newman5' 4 PRWARaymondApr 23WV, NWC, NR, Oakville, Taholah@Raymond
11Ethan Wentz5' 4 PRWAOcostaApr 09North Beach, North River, Taholah, Wishkah, Morton
9Micheal Neumeyer5' 4 PRWAWillapa ValleyApr 16WV, NB, NWC, MMK,Tah.,PE.@Naselle
View full rankings...
Pole Vault
1.12Tylor Nortrup13' 0 PRWANaselleMay 21District IV 2B Championships
2.10Matt Friese12' 6WAWillapa ValleyApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
3.11Andrew Friese12' 0WAWillapa ValleyMay 21District IV 2B Championships
12Jon Pulsifer12' 0 PRWAWillapa ValleyMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
5.12John Pulsipher11' 6WAWillapa ValleyMay 15Sub District Finals
11Kevin Acdal11' 6 PRWAOcostaMay 21District IV 2B Championships
7.10Robert Bevens10' 6WAWillapa ValleyMay 15Sub District Finals
8.12Alex Bennett10' 0 PRWANaselleApr 23Nas, WV, NR, Oak., Tah. @ North Beach
9.9Dale Howerton8' 0WAOcostaApr 30North Beach, Northwest Christian, Raymond, Mary M Knight, Wishkah, Morton
View full rankings...
Long Jump
1.11Jake Lundy19' 5.5 PRWAWillapa ValleyApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
2.12Kevin Newman19' 3 PRWARaymondMay 13Sub District Prelims/Finals
3.12Kristian Burger19' 1 PRWASouth BendApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
4.10Terrell Boyes18' 8WASouth BendMay 05Pacific County Invite
5.12Danny Xaysy18' 7 PRWARaymondApr 16Oc,Ray, Oak, NR, Wish
6.12Ryan Vongmixay18' 5.25WASouth BendApr 06Daily Astorian
7.10Ben Connor18' 5WANW Christian (Lacey)Apr 25King's Invitational
8.10Matt Friese18' 2WAWillapa ValleyApr 30WV, Naselle, NR, Oakville, Taholah@South Bend
9.11Matt Wetterauer18' 1.5WASouth BendApr 16Oc,Ray, Oak, NR, Wish
12Brian Mai18' 1.5WARaymondMay 21District IV 2B Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Jon Pulsifer41' 3.25 PRWAWillapa ValleyMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
2.10Terrell Boyes40' 11.25 (-1.3)WASouth BendMay 30Washington WIAA 1B, 2B, 1A State Meet
3.12Roger Vongmixay40' 8.75 PRWARaymondMay 21District IV 2B Championships
4.12John Pulsipher39' 8.5 PRWAWillapa ValleyMay 15Sub District Finals
5.12Danny Xaysy39' 0.75 PRWARaymondMay 21District IV 2B Championships
6.12Kevin Newman38' 11 PRWARaymondApr 09WV, SB, @Raymond
7.12Ryan Vongmixay38' 2WASouth BendApr 21Naselle Invitational
8.9Micheal Neumeyer38' 0WAWillapa ValleyApr 18Ocosta Invitational
9.12Brian Mai37' 9 PRWARaymondMay 15Sub District Finals
10.10Robert Bevens37' 6WAWillapa ValleyApr 18Ocosta Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.