Mens

55 Meter DashCompare top 10
1.1711Quincy Miller6.77PRNYSuccess Academy of the Liberal ArtsOct 17Armory Trials #1
2.1812Aidan Rose-Pierre6.93PRNYEnvy Track ClubJan 08U.S. Air Force Hispanic Games
8Peyton Caudill6.93PROHMinfordMar 19adidas Indoor Nationals
4.8Dane Pike7.19PROHPerryMar 19adidas Indoor Nationals
5.8Kyle Hettich7.21PRSDIpswichApr 05April 5th Middle School Meet
6.8Tyler Griffin7.25PRWIGlen HillsApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
7.8Karson Borge7.29PRSDAberdeenApr 12April 12th Middle School Meet
8.-Landen Wiley7.32PRNYHudson CliffsMar 08Armory Middle School Champs Presented by NYRR
8Levi Hoffman7.32PRSDAberdeenApr 12April 12th Middle School Meet
10.8Cole Hansen7.33PRSDWatertownApr 12April 12th Middle School Meet
View full rankings...
60 Meter DashCompare top 10
1.8King Combest7.10PRKYOwensboroFeb 26KTCCCA State AA/AAA Indoor Championships
2.8Ethan Luna7.28PRNDDickinsonApr 02Williston MS Indoor Invite
3.8Peyton Caudill7.47PROHMinfordMar 19adidas Indoor Nationals
4.7Braden Shriner7.57PROHLogan-HockingMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
5.8Ravon Lee7.61PRKYFarnsleyMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
6.8Jacob Ezell7.63PRKYBourbon CountyMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
7.8Luke Scott7.68NESt. Wenceslaus - OmahaMar 26PAL Track - CSM Indoor, AM Session
8.8Dane Pike7.73PROHPerryJan 29SPIRE Ohio Preview Meet
9.8Chancellor Strown7.74PRALThompsonJan 20Middle School Gold Championship Meet
10.8Jordon Watters7.77PRALSimmonsJan 06Middle School Indoor Meet #2
8Richard Harris Jr.7.77PROHMassillonMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.8King Combest23.34PRKYOwensboroMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
2.1812Aidan Rose-Pierre23.76PRNYEnvy Track ClubJan 08U.S. Air Force Hispanic Games
3.1711Quincy Miller24.49NYSuccess Academy of the Liberal ArtsOct 17Armory Trials #1
4.-Landen Wiley24.66PRNYHudson CliffsMar 08Armory Middle School Champs Presented by NYRR
5.8Ravon Lee24.90PRKYFarnsleyMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
6.7Deonta Malone25.00PROHMassillonMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
7.8Dane Pike25.06PROHPerryFeb 13Kent State HS Meet #2
8.8Jacob Ezell25.21PRKYBourbon CountyMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
7Braden Shriner25.21PROHLogan-HockingMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
10.8Cooper Jones25.40PRKYHancock CountyMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
View full rankings...
300 MetersCompare top 10
1.1812Aidan Rose-Pierre38.98PRNYEnvy Track ClubDec 29Ocean Breeze Youth Holiday Festival
2.1711Quincy Miller39.98PRNYSuccess Academy of the Liberal ArtsJan 22New Balance Games
3.8Thomas Lamb43.41PRVAPaul L. DunbarJan 08East Coast Elite
4.8Cole Boone43.95PRVAPulaskiJan 29Heritage Middle School & JV Invitational
5.8Nicholas Gaines45.27PRVAEthel M. GildersleeveJan 08East Coast Elite
6.8David Simkin45.39PRVASt. Christopher'sFeb 05STC MEET #7
7.7Reed Gratton45.75PRNDLarimoreMar 26Pembina County Indoor Invitational
8.8George Julias45.89PRVASt. Christopher'sJan 29STC MEET #6
9.8Dylan Rowlett46.74PRVABrookvilleJan 29Heritage Middle School & JV Invitational
10.8Benjamin Abatecola47.39PRVABrookvilleJan 29Heritage Middle School & JV Invitational
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.8Rowdy Menning47.00PRSDGeorgia MorseApr 19April 19th Middle School Meet
2.8Markus Pitkin48.02PRSDWatertownApr 12April 12th Middle School Meet
3.8Carter Sanderson48.36PRSDGeorgia MorseApr 19April 19th Middle School Meet
4.8Carter Norton49.61PRSDGeorgia MorseApr 19April 19th Middle School Meet
5.8Ben Bradley50.37PRSDRoncalliApr 12April 12th Middle School Meet
6.8Eh Doh Say50.86PRSDAberdeenApr 05April 5th Middle School Meet
7.8Evan Sichmiller50.90PRSDAberdeenApr 19April 19th Middle School Meet
8.7George Rapp51.23PRSDGeorgia MorseApr 19April 19th Middle School Meet
9.8Jared DeLaCruz51.35PRSDHuronApr 19April 19th Middle School Meet
10.8Patrick Bednarczyk51.71PRSDWatertownApr 12April 12th Middle School Meet
View full rankings...
500 MetersCompare top 10
1.7Noah Smith1:20.41PRVASt. Christopher'sJan 15STC MEET #4
2.8Sutton Magness1:24.38PRVASt. Christopher'sFeb 05STC MEET #7
3.8Cole Boone1:25.98PRVAPulaskiJan 29Heritage Middle School & JV Invitational
4.8Thomas Lamb1:27.74PRVAE.C. GlassJan 29Heritage Middle School & JV Invitational
5.8David Simkin1:28.19PRVASt. Christopher'sJan 15STC MEET #4
6.8Dylan Rowlett1:30.57PRVABrookvilleJan 29Heritage Middle School & JV Invitational
7.7Coleman Mayer1:31.03PRVASt. Christopher'sFeb 05STC MEET #7
8.8George Julias1:31.69PRVASt. Christopher'sDec 08STC MEET #2
9.7Benjamin Mayer1:34.52PRVASt. Christopher'sJan 15STC MEET #4
10.7Cash Kisner1:34.99PRVASt. Christopher'sFeb 05STC MEET #7
View full rankings...
600 MetersCompare top 7
1.8Ryan Calkins1:59.49PRNYCorning-Painted PostDec 21Section 5 Modified Meet
2.7Samuel Kirk2:04.84PRNYCorning-Painted PostDec 21Section 5 Modified Meet
3.8Marshall Allen2:09.34PRNYCorning-Painted PostDec 21Section 5 Modified Meet
4.8Brandon Ortiz2:10.09PRNYCorning-Painted PostDec 21Section 5 Modified Meet
5.8Teddy Cswaykus2:10.72PRNYBataviaDec 21Section 5 Modified Meet
6.8Jaden Tyndell2:11.60PRNYBataviaDec 21Section 5 Modified Meet
7.8Anthony Lecointe-Naegely2:18.09PRNYBataviaDec 21Section 5 Modified Meet
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.8Cole Boone2:02.06PRVAPulaskiMar 19adidas Indoor Nationals
2.8Kaden Wancket2:13.96PRKYSt AgnesMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
3.8Luke Whitlow2:14.48PRKYNorth OldhamMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
4.8Brandon Haas2:14.71PRINBrownsburg EastFeb 05Louisville Indoor Games
5.8Charles Pearson2:14.89PRALHuntsvilleJan 26Last Ditch JV Meet
6.8Kade Schweikhardt2:15.56PROHBethel JuniorMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
7.7Ayden Taylor2:16.27PRKYChristian Academy of LouisvilleMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
8.8Benny Schmidt2:17.70PRALThompsonJan 20Middle School Gold Championship Meet
9.8Jameson Coleman2:18.05PRALBumpusJan 20Middle School Gold Championship Meet
10.8Andrew Hearn2:19.66PROHFairless JuniorMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
View full rankings...
1000 MetersCompare top 10
1.10Cameron Miles2:47.58PRCTWestonJan 22New Balance Games
2.8James Mulcahy3:06.20PRVAEthel M. GildersleeveJan 08East Coast Elite
3.8Cole Boone3:10.56PRVAPulaskiJan 29Heritage Middle School & JV Invitational
4.7Mitchell Gallagher3:14.43PRVASt. Christopher'sDec 08STC MEET #2
5.8Benjamin Abatecola3:23.08PRVABlacksburgJan 08East Coast Elite
6.8Dylan Rowlett3:24.80PRVABlacksburgJan 08East Coast Elite
7.8landon May3:26.08PRVAAppomattox CountyJan 29Heritage Middle School & JV Invitational
8.8Grayson Timmons3:27.27PRNYCorning-Painted PostDec 21Section 5 Modified Meet
9.7Brody Daniel3:32.28PRVASt. Christopher'sJan 15STC MEET #4
10.7Mac Aronhalt3:32.31VASt. Christopher'sFeb 05STC MEET #7
View full rankings...
1500 MetersCompare top 10
1.148Matteo Chiesara4:24.17PRCTEasternMar 132022 Nike Indoor Nationals
2.8Kaden Wancket4:27.04PRKYSt AgnesMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
3.7Ayden Taylor4:31.65PRKYChristian Academy of LouisvilleMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
4.7Lincoln Kremzien4:46.09PRKYNorth OldhamMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
5.8Jasper Smith4:46.20PRKYNorth OldhamMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
6.7Brady Filippazzo4:54.85PRKYJefferson County TraditionalMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
7.148Ben Efland4:57.03PRNCMetrolina Christian AcademyMar 132022 Nike Indoor Nationals
8.7Nolan Crider5:05.64PRKYSt AgnesMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
9.8Lucas Courtney5:08.22PRKYShelby County EastMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
10.8Royce Mount5:09.32PRKYHolmesMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.8Charles Pearson4:43.95PRALHuntsvilleJan 26Last Ditch JV Meet
2.8Luke Snyder4:47.00PROHRittmanMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
3.8Landon Kimmel4:47.48PROHTippecanoeMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
4.10Cameron Miles4:54.41PRCTWestonFeb 10CIAC Combined Class M Championships
5.9Andrew Janson4:56.94PROHCarrollJan 23Otterbein HS Qualifier #3
6.8Ben Wilson5:00.54PRKYRobert D. CampbellFeb 12Mason County Indoor #2
7.8Andrew Hearn5:01.16PROHFairless JuniorMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
8.8Gideon Tennant5:01.97PROHUniotoMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
9.8Jonah Bowman5:05.95PRVABenjamin FranklinJan 08East Coast Elite
10.8James Mulcahy5:07.16PRVAEthel M. GildersleeveJan 08East Coast Elite
View full rankings...
1 MileCompare top 10
1.148Matteo Chiesara4:42.09PRCTEasternMar 132022 Nike Indoor Nationals
2.8Luke Snyder4:46.67PROHRittmanMar 19adidas Indoor Nationals
3.10Cameron Miles4:52.96PRCTWestonDec 17Coach Saint Invitational
4.8Brandon Haas5:01.79PRINBrownsburg EastFeb 05Louisville Indoor Games
5.148Jacob Mitchell5:07.80PRINOoliticFeb 26Indiana Runner Distance Showcase
6.8Ryan Graham5:09.31PRINSilver CreekFeb 05Louisville Indoor Games
7.8Jasper Smith5:11.02PRKYNorth OldhamFeb 12Eastern Indoors Invitational
8.7Lincoln Kremzien5:14.82PRKYNorth OldhamFeb 12Eastern Indoors Invitational
9.148Ben Efland5:22.04PRNCMetrolina Christian AcademyMar 132022 Nike Indoor Nationals
10.8Hunter Sardinas5:31.09PRINBrownsburg EastFeb 05Louisville Indoor Games
View full rankings...
3000 MetersCompare top 3
1.148Matteo Chiesara10:25.12PRCTEasternMar 132022 Nike Indoor Nationals
2.137Sebastien Aubourg11:34.86PRNYProspect Park Youth RunningJan 09Ocean Breeze Freedom Games - Youth
3.7Joshua Suelzle12:46.08PRNDLarimoreMar 26Pembina County Indoor Invitational
View full rankings...
3200 MetersCompare top 1
1.10Cameron Miles10:35.95PRCTWestonFeb 05SWC Indoor Track & Field Championships
View full rankings...
2 MilesCompare top 2
1.148Matteo Chiesara10:28.02PRCTEasternMar 132022 Nike Indoor Nationals
2.8Elijah Balbach12:48.21PRINBrownsburg EastFeb 05Louisville Indoor Games
View full rankings...
55m Hurdles - 39"Compare top 10
1.8Peyton Caudill8.39PROHMinfordMar 19adidas Indoor Nationals
2.8Jack Ferguson9.44PRWISteffenApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
3.8Jeridon Clark9.72PRWISteffenApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
4.7Sharmon Evans9.77PRWIBrown DeerApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
5.7Germar Noel Jr10.12PRWIBrown DeerApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
6.137Benjamin Canapa10.19PRWIChrist Alone LutheranApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
7.8Will Boppre10.28PRWIGlen HillsApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
8.8Roman Stankowski10.48PRWISteffenApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
9.8Jaiden Craig-Collie10.49PRWIBrown DeerApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
10.6Kendrick Knuteson10.51PRWIRichfieldApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
View full rankings...
60m Hurdles - 39"Compare top 3
1.8Peyton Caudill9.01PROHMinfordMar 19adidas Indoor Nationals
2.8Evan Laubacher9.73PROHPerry (Massillon)Feb 06Mount Union HS Qualifier #1
3.8Draven Barnes11.82PROHMassillonFeb 19Youngstown State HS Open #4
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.-Michael Wall40' 9PRPAMid Valley Sec CtrJan 28CSU Run At The Rec #2
2.7Gatlin Herman40' 6.75PROHJohn R LeaFeb 19Youngstown State HS Open #4
3.8Max Karshner36' 4PROHLogan ElmJan 26Chieftain Center Indoor Mini Invite #2
4.9Levi Trevithick35' 9PRNDJamestownApr 02WDA Indoor Invite - Boys
7Kairo Luelloff35' 9PRWIGlen HillsApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
6.8Cashton Adkins35' 6.5PROHWheelersburgJan 29MASON CO INDOOR #1
7.8Robby Skebba35' 5PRWIChrist Alone LutheranApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
8.-Nicholas Jackson35' 2PRPAMid Valley Sec CtrJan 28CSU Run At The Rec #2
9.8Titus Beatty34' 3.5PRVAWilliam ByrdJan 29Heritage Middle School & JV Invitational
10.7Cameron Berry-Stricklen34' 0PRWIGlen HillsApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.8Tyler Bain5' 10PRSDAberdeenApr 12April 12th Middle School Meet
2.8Ethan Laux5' 7PRNESt. Margaret MaryMar 26PAL Track - CSM Indoor, AM Session
3.8Deng Keer5' 6PRNEHoly Cross CatholicMar 26PAL Track - CSM Indoor, PM Session
4.8Peacemaker Tumukunde5' 4.25PRNDJamestownApr 05April 5th Middle School Meet
5.8Garrett Barreras5' 4PRNEConcordiaMar 26PAL Track - CSM Indoor, AM Session
6.8Kian Kelley5' 2PRALMountain BrookJan 06Middle School Indoor Meet #2
8Louis Nelson5' 2PRNESt. Patricks - ElkhornMar 26PAL Track - CSM Indoor, PM Session
6Gray Ulman5' 2PRWISteffenApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
8Demitrius Taylor Jr5' 2PRWIBrown DeerApr 20Falcon Co-ed Middle School Indoor Track Meet
10.8Levi Hoffman5' 1.75PRSDAberdeenApr 05April 5th Middle School Meet
8Kaden Decker5' 1.75PRSDWatertownApr 12April 12th Middle School Meet
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.11Connor White13' 6ALHooverJan 29Last Chance Invitational #3
2.8Braden Carr11' 0PROHLoudonvilleDec 26OHIAA-IVC21 Series #1
3.8Nolan Deveny10' 6PRUnattachedMay 07MAC Vault Academy's Junior High National Championship
-Mason Barr10' 6PRTXMcDowellMay 07MAC Vault Academy's Junior High National Championship
5.7Mark Perraut9' 6PRKYBourbon CountyJan 29MASON CO INDOOR #1
8Carter Daniels9' 6PROHBenjamin LoganMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
8Evan Murdock9' 6PRUnattachedMay 07MAC Vault Academy's Junior High National Championship
8.-Emiliano Hinostroza8' 6PRTXWoodridge ForestMay 07MAC Vault Academy's Junior High National Championship
9.8Brody Davis8' 6PRSDIpswichMar 28Dewey Donat HS Classic
8Evan Sichmiller8' 6PRSDAberdeenApr 12April 12th Middle School Meet
8Seth Shoup8' 6PRSDGeorgia MorseApr 19April 19th Middle School Meet
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.1812Aidan Rose-Pierre19' 7.5PRNYEnvy Track ClubFeb 27USATF New York Indoor Youth Championships
2.8Nolan Ternus18' 11PRNESt Stephen the MartyrMar 26PAL Track - CSM Indoor, PM Session
3.1912Hunter Rich18' 9PRNEFremontMar 19Bulldog Track & Field Challenge River Division
4.8Aidan Mahon18' 2.75PROHPhiloMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
5.8Levi Hoffman18' 2.5PRSDAberdeenApr 05April 5th Middle School Meet
6.7Deonta Malone18' 1PROHMassillonMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
7.8Asher Hanson17' 9.75PRNEConcordiaMar 26PAL Track - CSM Indoor, AM Session
8.8Jacob Ezell17' 9.25PRKYBourbon CountyMar 05KTCCCA State Indoor TF Class A, MS, Open and Masters
9.8Elijah Brown17' 8.5PROHWheelersburgMar 12OATCCC Middle School State Indoor Championships
10.8Trevor Toliver17' 4PRNDDickinsonApr 02Williston MS Indoor Invite
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.7Wyatt Liebentritt36' 8PRNESt. Patricks - ElkhornMar 26PAL Track - CSM Indoor, PM Session
2.8Ethan Laux34' 0.25PRNESt. Margaret MaryMar 26PAL Track - CSM Indoor, AM Session
3.8Kyle Tubrick33' 9PRNESt. James-SetonMar 26PAL Track - CSM Indoor, AM Session
4.7Xavier Bowmaker32' 2.5PRNESt. Patricks - ElkhornMar 26PAL Track - CSM Indoor, PM Session
5.7Mark Perraut31' 7.5PRKYBourbon CountyJan 29MASON CO INDOOR #1
6.8Kevin Kubicek30' 11.5PRNESt. Patricks - ElkhornMar 26PAL Track - CSM Indoor, PM Session
7.8Blake Wragge30' 9.25PRNESt. James-SetonMar 26PAL Track - CSM Indoor, AM Session
8.7Sullivan Jackson30' 0.25PRNECornerstone ChristianMar 26PAL Track - CSM Indoor, AM Session
9.8Charlie Dombrowski30' 0PRNESt. Vincent de PaulMar 26PAL Track - CSM Indoor, PM Session
10.8Tedros Anderson29' 7.5PRNECornerstone ChristianMar 26PAL Track - CSM Indoor, AM Session
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.