Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Kinsley Ojukwu10.72 (1.2)WAUnionMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.11Stanley Ojukwu11.09WAUnionMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.12Chris Hayes11.12 (3.5)WACamasMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
4.12Ryan Putman11.34c PRWAColumbia RiverMay 05Hudson's Bay vs. Columbia River
5.11Nathaniel Penaranda11.44cWAUnionMay 06Union vs Prairie
12Bogdan Goncharuk11.44c PRWAFort VancouverMay 05Camas vs Fort Vancouver
7.9Ryan Stanford11.54cWAUnionApr 07Union vs Fort Vancouver
8.10Joshua Hayes11.60 PRWACamasMay 153A GSHL District Meet
9.9Brandon Brody-Heim11.64c PRWAUnionMay 06Union vs Prairie
10Kenny Marshall11.64c PRWACamasMay 05Camas vs Fort Vancouver
12Kevin Reddington11.64c PRWAUnionApr 14Hudson's Bay vs. Union
10Zak Browning11.64c PRWAUnionApr 07Union vs Fort Vancouver
View full rankings...
200 Meters
1.11Kinsley Ojukwu21.44 PR (2.6)WAUnionMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.12Chris Hayes22.32 (3.3)WACamasMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.9Zack Marshall23.43 (2.7)WACamasMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
4.11Stanley Ojukwu23.44cWAUnionMay 06Union vs Prairie
10Joshua Hayes23.44c PRWACamasApr 28Union vs Camas
6.12Bogdan Goncharuk23.65 PRWAFort VancouverMay 153A GSHL District Meet
7.11Jordan Currie23.71WAColumbia RiverApr 10Twilight Meet
8.12Taylor Schmidt23.74c PRWAPrairieApr 14Prairie vs Fort Vancouver
11Chris Holmquist23.74c PRWAFort VancouverApr 07Union vs Fort Vancouver
9Ryan Stanford23.74cWAUnionApr 07Union vs Fort Vancouver
View full rankings...
400 Meters
1.12Ryan Putman50.69 PRWAColumbia RiverMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
2.11Stanley Ojukwu50.91 PRWAUnionMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
3.11Kinsley Ojukwu52.34cWAUnionApr 14Hudson's Bay vs. Union
4.12Zak Valenter52.59 PRWACamasMay 153A GSHL District Meet
5.12Tyler Coad52.99 PRWAUnionMay 153A GSHL District Meet
6.11Jordan Brown53.56WAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
7.12Chris Hayes53.64c PRWACamasApr 21Prairie vs Camas
8.10Nicholas Lim53.70WACamasMay 153A GSHL District Meet
9.9Kyle Schrader53.73WACamasMay 153A GSHL District Meet
10.11Jordan Currie53.92 PRWAColumbia RiverApr 10Twilight Meet
View full rankings...
800 Meters
1.11Abdul Kamara2:00.7h PRWA Hudson's BayJun 06BorderDuel Track Classic
2.12Scott Winkleblack2:01.14 PRWAPrairieMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
3.11Josh Reiter2:02.1h PRWACamasMay 05Camas vs Fort Vancouver
4.10Markus Duhamel2:03.4hWAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
5.11Phanith Touch2:04.6h PRWAFort VancouverMay 153A GSHL District Meet
6.10Lucas Smith2:04.8h PRWACamasMay 153A GSHL District Meet
12Tanner Boyd2:04.8h PRWACamasApr 21Prairie vs Camas
8.11Nathan Ferrell2:04.9h PRWAPrairieMay 153A GSHL District Meet
9.9Kyle Schrader2:05.3h PRWACamasMay 153A GSHL District Meet
10.9Jared Smith2:07.2h PRWACamasApr 28Union vs Camas
View full rankings...
1600 Meters
1.11Josh Reiter4:23.31 PRWACamasMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.12Tanner Boyd4:28.03 PRWACamasMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
3.11Kyle Boe4:29.5hWAColumbia RiverApr 21Union vs Columbia River
4.12Wesley Blundell4:30.0h PRWAPrairieMay 153A GSHL District Meet
5.9Roman Kirkov4:31.9hWAUnionMay 153A GSHL District Meet
6.11Nathan Ferrell4:41.1h PRWAPrairieMay 153A GSHL District Meet
7.11Will Jones4:42.1hWAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
8.12Tyler Roland4:43.5h PRWACamasMay 153A GSHL District Meet
9.10Brian Piette4:45.7hWAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
10.11Abdul Kamara4:45.8h PRWAHudson's BayApr 28Prairie vs Hudson's Bay
10Lucas Smith4:45.8h PRWACamasMay 05Camas vs Fort Vancouver
View full rankings...
3200 Meters
1.11Josh Reiter9:26.83 PRWACamasMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.11Kyle Boe9:30.50WAColumbia RiverMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.12Tanner Boyd9:38.98 PRWACamasApr 17Mountain Invitational
4.12Wesley Blundell9:41.7h PRWAPrairieApr 10Twilight Meet
5.9Roman Kirkov10:01.4hWAUnionMay 153A GSHL District Meet
6.12Tyler Roland10:09.5h PRWACamasApr 10Twilight Meet
7.10Brian Piette10:17.2hWAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
8.11Will Jones10:28.0hWAColumbia RiverApr 21Union vs Columbia River
9.11Nathan Ferrell10:35.9hWAPrairieApr 28Prairie vs Hudson's Bay
10.9Treysen Sheesley10:42.0h PRWACamasApr 28Union vs Camas
12Chris Williams10:42.0h PRWAHudson's BayMay 083A GSHL JV District
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Taylor Schmidt14.41 PR (.8)WAPrairieMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
2.11Mikey Lauritzen15.02WACamasApr 17Mountain Invitational
3.12Marc Jackson15.24c PRWAHudson's BayApr 28Prairie vs Hudson's Bay
4.9Connor Pearson16.14cWAColumbia RiverMay 05Hudson's Bay vs. Columbia River
5.11Taylor Nelson16.23WAUnionMay 153A GSHL District Meet
6.12Sean Howard16.84c PRWAColumbia RiverMar 26Columbia River v. Vancouver Christian
7.12Stephen Trone17.03 PRWAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
8.9Tanner Nelson17.43WAUnionMay 153A GSHL District Meet
9.9Daniel Turner17.44cWAHudson's BayMar 24Hudson's Bay vs Skyview
10.11Marcus Rodriguez17.54cWAColumbia RiverApr 07Prairie vs Columbia River
11Nick Apperson17.54c PRWAUnionMay 06Union vs Prairie
9Josiah Reynolds17.54cWAUnionMay 06Union vs Prairie
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Taylor Schmidt39.14 PRWAPrairieMay 153A GSHL District Meet
2.12Marc Jackson39.15 PRWAHudson's BayMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.11Taylor Nelson41.50WAUnionMay 153A GSHL District Meet
4.11Mikey Lauritzen41.54c PRWACamasApr 28Union vs Camas
5.11Chris Holmquist42.95WAFort VancouverMay 01Washougal Twilight Invitational
6.11Marcus Rodriguez43.11WAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
7.12Myles McDonald43.14 PRWAPrairieMay 153A GSHL District Meet
8.12Sean Howard43.42 PRWAColumbia RiverApr 10Twilight Meet
9.12Stephen Trone43.54 PRWAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
10.9Tanner Nelson45.54cWAUnionApr 21Union vs Columbia River
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Kinsley Ojukwu
Stanley Ojukwu
Nathaniel Peneranda
Ryan Stanford
42.62WAUnionMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.-Chris Hayes
Joshua Hayes
Zack Marshall
Zak Valenter
43.82WACamasMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.-Chris Burgess
Jordan Currie
Stephen Goree
Ryan Putman
44.56WAColumbia RiverMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
4.-Abdul Conteh
Robert Bain
Lashod McIntosh
Bogdan Goncharuk
45.97WAFort VancouverMay 153A GSHL District Meet
5.-Relay Team46.34cWAPrairieMay 06Prairie vs Union
6.-Relay Team48.64cWAHudson's BayApr 07Hudson's Bay vs. Camas
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Joshua Hayes
Nicholas Lim
Zak Valenter
Chris Hayes
3:29.4hWACamasMay 153A GSHL District Meet
2.-Tyler Coad
Stanley Ojukwu
Brock Sparks
Zach Sparks
3:29.6hWAUnionMay 153A GSHL District Meet
3.-Jordan Brown
Chris Burgess
Marcus Rodriguez
Markus Duhamel
3:30.8hWAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
4.-Myles McDonald
Scott Winkleblack
Nathan Ferrell
Luke Veitenheimer
3:33.1hWAPrairieMay 153A GSHL District Meet
5.-Joey Castrey
John Trimble
Abdul Kamara
Marc Jackson
3:34.7hWAHudson's BayMay 153A GSHL District Meet
6.-Chris Holmquist
Phanith Touch
Romil Chandra
Lashod McIntosh
3:39.8hWAFort VancouverMay 153A GSHL District Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.10Jon Lawson53' 10.5WAPrairieMay 06Prairie vs Union
2.12Zach Uskoski53' 0 PRWAPrairieApr 10Twilight Meet
3.11Matthew Lloyd52' 10WACamasApr 14Columbia River v. Camas
4.12Kris Munizich45' 0 PRWAHudson's BayApr 28Prairie vs Hudson's Bay
5.11Taylor Nelson44' 10WAUnionMay 153A GSHL District Meet
6.12Blake Demars44' 6 PRWAUnionMay 153A GSHL District Meet
7.12Melila Figueroa44' 5 PRWAColumbia RiverApr 10Twilight Meet
8.12Beau Woodward44' 2.5 PRWAPrairieApr 18Lower Columbia Invitational
9.10Kyle Shafer43' 4WACamasMay 01Washougal Twilight Invitational
10.12Eric Moore43' 2 PRWAHudson's BayMay 083A GSHL JV District
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Jon Lawson156' 9WAPrairieMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
2.11Matthew Lloyd156' 7WACamasMay 05Camas vs Fort Vancouver
3.12Zach Uskoski150' 0 PRWAPrairieApr 21Prairie vs Camas
4.11Jared Boynton142' 9WAUnionMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
5.10Tyler Crebar137' 1WAPrairieApr 21Prairie vs Camas
6.11Matt Weibe134' 6 PRWAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
7.12Shawn Poole124' 11 PRWAPrairieApr 28Prairie vs Hudson's Bay
8.12Kris Munizich124' 10WAHudson's BayApr 28Prairie vs Hudson's Bay
9.11Jordan Manthyavong121' 0 PRWAFort VancouverApr 28Fort Vancouver v. Columbia River
10.9Scott Feather120' 0WACamasMay 153A GSHL District Meet
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Mikey Lauritzen187' 5 PRWACamasMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
2.12Zach Uskoski181' 0 PRWAPrairieApr 14Prairie vs Fort Vancouver
3.11Mitch Saylor179' 4WAUnionMay 153A GSHL District Meet
4.12Justin Hansen168' 2 PRWAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
5.10Sam Ferenchak166' 9WAUnionMay 153A GSHL District Meet
6.12Myles McDonald164' 8 PRWAPrairieMar 21Tiger Invite
7.12Kurt Brandenburg163' 1 PRWAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
8.12Will Mortensen162' 2 PRWAUnionMay 153A GSHL District Meet
9.10TJ Boatright158' 8 PRWAUnionMay 153A GSHL District Meet
10.10Kyle Shafer146' 7 PRWACamasApr 17Mountain Invitational
View full rankings...
High Jump
1.10Jacob Troupe6' 5WAUnionMay 153A GSHL District Meet
12Tory Petry6' 5 PRWAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
3.12Kelly Morris6' 4 PRWAUnionMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
12Nathan Isaacs6' 4 PRWACamasMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
5.10Jon Lawson6' 3 PRWAPrairieApr 28Prairie vs Hudson's Bay
6.9Kaben Humphrey Butler6' 2WAUnionApr 28Union vs Camas
7.12Justin Hansen6' 0 PRWAColumbia RiverApr 28Fort Vancouver v. Columbia River
8.12Chris Hayes5' 10 PRWACamasMay 05Camas vs Fort Vancouver
11Brandon Darco5' 10 PRWAFort VancouverApr 28Fort Vancouver v. Columbia River
10.12John Harris5' 8 PRWAColumbia RiverMay 05Hudson's Bay vs. Columbia River
9Chad Love5' 8 PRWAColumbia RiverMay 05Hudson's Bay vs. Columbia River
11Blake Russell5' 8 PRWAUnionApr 07Union vs Fort Vancouver
10Sean Koenig5' 8 PRWAUnionMay 083A GSHL JV District
10Keith Kirkland5' 8WAFort VancouverMar 24RA Long vs Fort Vancouver
10Karter Lindquist5' 8 PRWAColumbia RiverMar 26Columbia River v. Vancouver Christian
12Taylor Schmidt5' 8WAPrairieMar 26Falcon Quad
9Braiden Dobson5' 8 PRWACamasMay 083A GSHL JV District
View full rankings...
Pole Vault
1.12Taylor Schmidt14' 8 PRWAPrairieMay 153A GSHL District Meet
2.12Bogdan Goncharuk14' 0 PRWAFort VancouverApr 21Hudson's Bay vs. Fort Vancouver
3.11Blake Bier13' 6WAPrairieApr 21Prairie vs Camas
4.11Phillip Sundal13' 0 PRWAPrairieMay 06Prairie vs Union
5.12Tory Petry12' 6WAColumbia RiverApr 28Fort Vancouver v. Columbia River
6.10Xisen Tian11' 10 PRWAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
10Jordan Erdman11' 10WAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
11Jason Jones11' 10WACamasMay 153A GSHL District Meet
9.11Nick Apperson11' 6 PRWAUnionMay 083A GSHL JV District
-Jacob Erdman11' 6 PRWAColumbia RiverMay 05Hudson's Bay vs. Columbia River
10Thomas Cocks11' 6WACamasMay 05Camas vs Fort Vancouver
View full rankings...
Long Jump
1.12Chris Hayes22' 5.5 PRWACamasMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
12Kevin Reddington22' 5.5WAUnionMay 153A GSHL District Meet
3.12Nathan Isaacs20' 8.5 PRWACamasApr 21Prairie vs Camas
4.12Stephen Goree20' 8 PRWAColumbia RiverApr 28Fort Vancouver v. Columbia River
5.11Mikey Lauritzen20' 7WACamasApr 14Columbia River v. Camas
6.9Ryan Stanford20' 0.5 PRWAUnionApr 07Union vs Fort Vancouver
12Will Mortensen20' 0.5 PRWAUnionMay 153A GSHL District Meet
8.11Jason Jones19' 9 PRWACamasMay 05Camas vs Fort Vancouver
9.11Jordan Currie19' 6.5WAColumbia RiverApr 14Columbia River v. Camas
10.11Adam Hall19' 4WAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
12Ray White19' 4 PRWAColumbia RiverApr 28Fort Vancouver v. Columbia River
View full rankings...
Triple Jump
1.11Kinsley Ojukwu46' 9.75WAUnionMay 22West Central District 3A, 4A (Both Day Full Results)
2.12Kevin Reddington44' 8WAUnionMay 153A GSHL District Meet
3.12Justin Hansen43' 9 PRWAColumbia RiverMay 153A GSHL District Meet
4.12Stephen Goree42' 6 PRWAColumbia RiverApr 07Prairie vs Columbia River
5.12Nathan Isaacs40' 10.5 PRWACamasApr 14Columbia River v. Camas
6.12Ray White40' 9 PRWAColumbia RiverApr 28Fort Vancouver v. Columbia River
7.11Abraham Slifer40' 5WAPrairieApr 10Twilight Meet
8.10Seth Childers40' 2.5 PRWACamasMay 153A GSHL District Meet
9.11Blake Russell39' 11 PRWAUnionApr 07Union vs Fort Vancouver
10Justin Jenks39' 11WAColumbia RiverMay 05Hudson's Bay vs. Columbia River
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.11Matthew Lloyd181' 0WACamasMar 14Wilkins Concordia hammer meet
2.10Jon Lawson174' 4WAPrairieApr 11Mooberry Relays
3.9Scott Feather137' 8 PRWACamasApr 25Oregon Relays
4.9Hank Midles130' 7WACamasMay 17Centralia Spring Fling Hammer Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.