Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Marques Avery10.90 (1.9)WAPascoMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.12Steven Piippo11.06 PRWARichlandMay 07Eastmont/Kamiakin/Richland @ Kennewick
3.12Jordan Ness11.15 PRWAWalla WallaApr 23CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
4.12Jonathan Newport11.16 PRWAEisenhowerApr 23CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
5.11Travis Stewart11.19WAHanfordMar 26CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
6.12Andrew Bloom11.23 PRWAWalla WallaMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
7.12Josh Bland11.25 PRWAHanfordApr 30Kennewick/Hanford/Moses Lake @ West Valley
8.11Dimitri Mandapat11.26 PRWAA.C. DavisApr 30Wenatchee/Davis/Southridge @ Kamiakin
12Cori Nickerson11.26 PRWAKamiakinMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
10.10Tim White11.34c PRWAKamiakinApr 2524th Kiwanis Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Marques Avery21.95 (3.1)WAPascoMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.12Steven Piippo22.26 PRWARichlandMay 15CBBN 4A District Meet
3.11Dimitri Mandapat22.41 PRWAA.C. DavisMay 15CBBN 4A District Meet
4.12Josh Bland22.47WAHanfordApr 23Wenatchee/Hanford/Pasco @ Richland
5.11Lucas Sealby22.56WAWenatcheeMay 06CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
6.12Chaese Sewell22.63 PRWAWenatcheeMay 06CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
7.12Cori Nickerson22.66 PRWAKamiakinApr 23CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
8.10Tim White22.76 PRWAKamiakinMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
9.12Doug Rogers22.84c PRWAPascoApr 2524th Kiwanis Invitational
10Jerrod Johnston22.84cWAKamiakinApr 2524th Kiwanis Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.11Jacob Sealby49.01WAWenatcheeMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.12Josh Bland49.21 PRWAHanfordMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.11Dimitri Mandapat49.27 PRWAA.C. DavisMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
4.12Jordan Ness49.51 PRWAWalla WallaMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
5.12Jimmy Ramos49.56 PRWAEastmontMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
6.12Cori Nickerson50.03 PRWAKamiakinMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
7.11Tyler Bowers50.85WARichlandMay 07Eastmont/Kamiakin/Richland @ Kennewick
8.11Lucas Sealby51.04WAWenatcheeApr 30Wenatchee/Davis/Southridge @ Kamiakin
9.11Taylor McDowell51.21 PRWAWest Valley (Yakima)May 15CBBN 3A District Meet
10.12Andrew Bloom51.32 PRWAWalla WallaApr 29Walla Walla/Eastmont @ Pasco
View full rankings...
800 Meters
1.11Kyle Mellander1:55.61 PRWAWest Valley (Yakima)May 233A CBBN/GSL Regional Meet
2.12Peter Gilbert1:55.92WAPascoApr 18Pasco Invitational
3.12Emmanuel Contreras1:56.68 PRWAA.C. DavisMay 15CBBN 4A District Meet
4.10Aaron Smith1:57.93 PRWASouthridgeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
5.11Taylor McDowell1:58.2h PRWAWest Valley (Yakima)Jun 06BorderDuel Track Classic
6.11Casey Casillas1:58.38WARichlandMay 15CBBN 4A District Meet
7.11Nathan Schweiger1:58.45 PRWARichlandMay 15CBBN 4A District Meet
8.12Ryan Chapman1:58.93 PRWAEisenhowerApr 18Pasco Invitational
9.11Kyle Sturdefant1:59.24 PRWASouthridgeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
10.12Andrew Gonzales1:59.58WASouthridgeApr 23West Valley/Southridge @ Eastmont
View full rankings...
1600 Meters
1.12Emmanuel Contreras4:13.46 PRWAA.C. DavisMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
2.12Andrew Gonzales4:17.02 PRWASouthridgeMay 15CBBN 4A District Meet
3.11Quinton Olivas4:19.02WASouthridgeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
4.11Bryan Simison4:19.79 PRWAEisenhowerMay 02Shoreline Invitational
5.11Evan Fiske4:23.87WAKamiakinMay 15CBBN 4A District Meet
6.9Anthoney Armstrong4:26.91WAKamiakinApr 18Pasco Invitational
7.10German Silva4:27.76WAEisenhowerMay 15CBBN 4A District Meet
8.11Justin Yoke4:28.34WAKamiakinMay 15CBBN 4A District Meet
9.12Peter Gilbert4:30.15 PRWAPascoMay 15CBBN 4A District Meet
9Kyle Jameson4:30.15 PRWAWalla WallaMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.12Andrew Gonzales9:10.59 PRWASouthridgeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
2.11Evan Fiske9:16.63 PRWAKamiakinMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
3.11Bryan Simison9:20.55WAEisenhowerApr 18Pasco Invitational
4.9Anthoney Armstrong9:32.76WAKamiakinMay 15CBBN 4A District Meet
5.11Colby Cravens9:35.75 PRWASouthridgeMay 15CBBN 4A District Meet
6.10Aaron Nelson9:36.21WAWalla WallaMay 15CBBN 4A District Meet
7.9Jacob Smith9:38.46WAWenatcheeMay 15CBBN 4A District Meet
8.12Alfredo Villasenor9:40.42 PRWAA.C. DavisMay 15CBBN 4A District Meet
9.11Justin Yoke9:40.97 PRWAKamiakinMay 15CBBN 4A District Meet
10.11Zane Carlson9:43.23 PRWAEastmontMay 15CBBN 4A District Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Garrett Gerling15.25WAWalla WallaMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
2.11Kennedy Sarmiento15.33WASunnysideMay 07Walla Walla/Hanford/Sunnyside @ Southridge
3.12Kyle Eaton15.41WAWalla WallaMar 26Walla Walla/Wenatchee @ Kennewick
4.11Nick Hunt15.42 (2.3)WAWenatcheeMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
5.11Jason Yale15.43WASouthridgeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
6.12Ben Ward15.61 PRWASouthridgeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
11Joe Clements15.61WAHanfordMay 233A CBBN/GSL Regional Meet
8.11Erik Toften15.63 PRWAEastmontMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
9.12Ernesto Gonzalez15.85WAA.C. DavisMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
10.11Brad Heaston15.92WASouthridgeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Garrett Gerling39.53WAWalla WallaMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
2.11Nick Hunt39.98WAWenatcheeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
3.11Rainer Luhrs40.23WAPascoMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
4.11Jason Yale40.41WASouthridgeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
5.11Joe Clements40.86WAHanfordMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
6.11Jordan Le Mieux41.12WAPascoMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
7.12Kyle Eaton41.25WAWalla WallaMar 26Walla Walla/Wenatchee @ Kennewick
8.11Eddie Del Toro41.76WAKamiakinMay 15CBBN 4A District Meet
9.11Aaron Konzek41.86 PRWASouthridgeMay 15CBBN 4A District Meet
10.11Kennedy Sarmiento42.10WASunnysideMar 28Don Holder Relays
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Relay Team42.78WAKamiakinMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
-Jacob Sealby
Chaese Sewell
Garrett Smith
Lucas Sealby
42.78WAWenatcheeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
3.-Doug Rogers
Devante Lamb
Mitchell Urlacher
Marques Avery
43.01WAPascoMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
4.-Justin Piek
Andrew Bloom
Austin Schilling
Jordan Ness
43.52WAWalla WallaApr 18Pasco Invitational
5.-Anthony Corbray
Edwin Rainey
Dimitri Mandapat
Roberto Rodriguez
43.55WAA.C. DavisApr 18Pasco Invitational
6.-Relay Team43.74WAHanfordMay 233A CBBN/GSL Regional Meet
7.-DeVonte' Rhea
Tyler Bowers
Jacob McKinney
Steven Piippo
43.85WARichlandApr 18Pasco Invitational
8.-Jordan Wilks
Mitchell Hill
Chris Richardson
Randy Koon
44.07WAMoses LakeMay 15CBBN 4A District Meet
9.-Franscisco Navarro-Rodriguea
Jose Madrigal
Damian Ramos
Elias Medrano
44.38WASunnysideMay 15CBBN 3A District Meet
10.-Relay Team44.51WAEastmontMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Cooper Helm
Chaese Sewell
Lucas Sealby
Jacob Sealby
3:19.36WAWenatcheeMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.-Relay Team3:22.44WARichlandMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
3.-Relay Team3:24.64WAKamiakinMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
4.-Edwin Rainey
Emmanuel Contreras
Eddie Garfias
Dimitri Mandapat
3:25.50WAA.C. DavisMay 15CBBN 4A District Meet
5.-Relay Team3:26.34WAWest Valley (Yakima)May 233A CBBN/GSL Regional Meet
6.-Brett Bendtsen
Josh Ulrich
Zac Street
Jimmy Ramos
3:27.41WAEastmontMay 15CBBN 4A District Meet
7.-Relay Team3:28.09WAWalla WallaMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
8.-Ryan Chapman
Bryan Simison
Peter Troianello
German Silva
3:28.58WAEisenhowerApr 09CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
9.-Jose Calderon
Jason Hanson
Trevor Fitzpatrick
Steven Moreno
3:28.69WAKennewickApr 18Pasco Invitational
10.-Chris Broz
Brandon Crow
Albert Rodriguez
Zac Martin
3:30.87WAHanfordMay 15CBBN 3A District Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Brandon Porter50' 3WAWalla WallaMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
2.12Skylar Keeton47' 5 PRWAPascoMay 07Pasco/Moses Lake @ Davis
3.11RJ Harris47' 3.5WAHanfordApr 11Davis Invitational
4.12Joe Jacobus46' 6.5 PRWAEastmontMar 21Ray Cockrum Relays
5.12Kole Whitby46' 5.5 PRWAPascoApr 29Walla Walla/Eastmont @ Pasco
6.11Travis Sharp46' 3.75WAKennewickMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
7.12Grant Robinson46' 3.25 PRWASouthridgeMay 15CBBN 4A District Meet
8.12Peter Girgis46' 2 PRWARichlandApr 30CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
9.11Jacob Price46' 0.5WAPascoApr 09CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
10.11Chris Pitman45' 10WARichlandMay 07Eastmont/Kamiakin/Richland @ Kennewick
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Scott Christensen155' 1 PRWARichlandMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
2.12Kyle Holden149' 5 PRWAWalla WallaMay 07Walla Walla/Hanford/Sunnyside @ Southridge
3.12Spencer Fackrell147' 10 PRWAMoses LakeApr 23CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
4.12Briggs Helton147' 4 PRWAWenatcheeApr 11Birger Solberg Invitational
5.11Travis Sharp143' 11WAKennewickApr 23Kennewick/Davis @ Sunnyside
6.12Peter Girgis138' 7 PRWARichlandMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
7.12Edward Martinez138' 0 PRWAEisenhowerMar 28Don Holder Relays
8.11Rhys Lloyd134' 9 PRWAHanfordMay 15CBBN 3A District Meet
9.11Chris Pitman133' 4WARichlandMay 15CBBN 4A District Meet
10.11RJ Harris130' 10WAHanfordMay 233A CBBN/GSL Regional Meet
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Kyle Wagar188' 8 PRWAHanfordMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.12Ethan Morgan185' 4 PRWAKamiakinMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
3.11Brandon Porter183' 2WAWalla WallaMay 15CBBN 4A District Meet
4.12Chase Janosik180' 1 PRWAEisenhowerMay 15CBBN 4A District Meet
5.10Cameron Wagar179' 0WAHanfordMay 233A CBBN/GSL Regional Meet
6.12Jordan Friesz175' 11 PRWAHanfordApr 11Davis Invitational
7.11Jacob Price175' 0 PRWAPascoApr 09CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
8.11Jason Yale169' 10 PRWASouthridgeMar 26Southridge/Moses Lake @ Richland
9.12Alex Dissing169' 3 PRWAKamiakinMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
10.12Luke Nelson166' 4WAWalla WallaMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
View full rankings...
High Jump
1.12Steven Piippo6' 5 PRWARichlandMay 15CBBN 4A District Meet
2.12Josh Bland6' 4 PRWAHanfordMay 233A CBBN/GSL Regional Meet
3.12Jason Hanson6' 3 PRWAKennewickMay 07Eastmont/Kamiakin/Richland @ Kennewick
4.10Keaton Smith6' 2WAWenatcheeApr 23Wenatchee/Hanford/Pasco @ Richland
11Shawn Van De Mark6' 2WAHanfordApr 25Prosser Rotary Invite
12Cori Nickerson6' 2 PRWAKamiakinApr 30Wenatchee/Davis/Southridge @ Kamiakin
10Brandon Search6' 2WAPascoMar 28Fast Times at Southridge High
12Eddie Garfias6' 2 PRWAA.C. DavisApr 11Davis Invitational
9.11Tim McEuen6' 0WAWalla WallaMar 26Walla Walla/Wenatchee @ Kennewick
10Tyler Holle6' 0WAKamiakinMar 26Pasco/Sunnyside/Kamiakin @ West Valley
12Garrett Smith6' 0WAWenatcheeMar 21Ray Cockrum Relays
10Tim White6' 0WAKamiakinApr 09Kamiakin @ Hanford
10Travis Kafentzis6' 0WARichlandApr 30CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
11Jordan Le Mieux6' 0 PRWAPascoMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.12Robert Jessop14' 3 PRWAKennewickMay 07Eastmont/Kamiakin/Richland @ Kennewick
2.10Marcus Schooley14' 0WAA.C. DavisApr 30Wenatchee/Davis/Southridge @ Kamiakin
3.12Jacob Garretson13' 6 PRWASouthridgeMay 15CBBN 4A District Meet
4.12Toby Moore13' 3 PRWAEastmontMay 15CBBN 4A District Meet
5.12Hank Bohnet13' 0 PRWAWalla WallaMay 15CBBN 4A District Meet
10Joseph Keeton13' 0WAEisenhowerMay 15CBBN 4A District Meet
11Michael Martinez13' 0WAA.C. DavisApr 25Prosser Rotary Invite
8.12Devin Shaw12' 6WAPascoApr 18Pasco Invitational
12Corey Kolasch12' 6 PRWAPascoApr 11Davis Invitational
12Evan Wolff12' 6WAWest Valley (Yakima)Apr 11Davis Invitational
11Trace Harris12' 6WAWenatcheeApr 30Wenatchee/Davis/Southridge @ Kamiakin
12Quentin Wright12' 6 PRWAPascoMay 15CBBN 4A District Meet
View full rankings...
Long Jump
1.11Jacob Sealby21' 9.5WAWenatcheeMar 21Ray Cockrum Relays
2.11Randy Koon21' 5.5 PRWAMoses LakeApr 23CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
3.12Justin Piek21' 4 PRWAWalla WallaApr 29Walla Walla/Eastmont @ Pasco
4.11Anthony Corbray20' 9.5WAA.C. DavisApr 11Davis Invitational
5.11Tyrell McGee20' 9WASouthridgeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
6.11Lucas Sealby20' 6WAWenatcheeApr 23Wenatchee/Hanford/Pasco @ Richland
7.10Jacob McKinney20' 5.75 PRWARichlandApr 11Davis Invitational
8.12Stanley Salsbury20' 4.75 PRWAKamiakinApr 23CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
9.11Trey Ralston20' 4.5 PRWAKamiakinMar 21Ram Relays
10.12Kyle Wagar20' 3.5 PRWAHanfordMay 233A CBBN/GSL Regional Meet
View full rankings...
Triple Jump
1.12Josh Bland44' 3.25 PRWAHanfordMay 30Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.12Robert Jessop43' 9.5 PRWAKennewickApr 25Prosser Rotary Invite
3.12Spencer Fackrell43' 5.75 PRWAMoses LakeMay 15CBBN 4A District Meet
4.12Justin Piek42' 11.5WAWalla WallaMar 19Buck Classic
5.12Jonathan Newport42' 10.5 PRWAEisenhowerMay 15CBBN 4A District Meet
6.11Mitchell Hill42' 9WAMoses LakeApr 30Kennewick/Hanford/Moses Lake @ West Valley
7.11Tyrell McGee42' 6.5 PRWASouthridgeApr 11Davis Invitational
8.12Cody Gibbons41' 10 PRWAWenatcheeMay 234A CBBN/GSL Regional Meet
9.12Franscisco Navarro-Rodriguea41' 8.75 PRWASunnysideMay 233A CBBN/GSL Regional Meet
10.12Harshel Matta41' 5.25 PRWAHanfordMay 233A CBBN/GSL Regional Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.