Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Daniel Davie10.64c PRNEBeatriceMay 06River Cities Conference
2.12Brandon Segelke10.74c PRNESidneyMar 27Sidney Invitational
3.12Brock Loseke10.84 PRNEScottsbluffApr 17Alliance Invitational
4.11Tannor Mroczek10.84cNEGothenburgApr 23Don Bader Invite
5.12Tyler Evans10.85 PRNEWaverlyApr 30Blair Invitational
6.12Anthony Isaka10.90 PRNESidneyMay 07Bayard B-C-D
7.12Tyler Wullenwaber10.94c PRNECentennialMar 01Centennial Stats
12Derek Hilt10.94c PRNEWaverlyApr 13Plattsmouth Invitational
9.12Kohlton Price10.96 PRNESidneyMay 07Bayard B-C-D
10.12Taylor Sims11.04c PRNENorrisApr 30Crete Invite
View full rankings...
200 Meters
1.11Daniel Davie21.74c PRNEBeatriceMay 13B-3 District Track Meet
2.12Tyler Evans21.84c PRNEWaverlyApr 09Waverly Invite
3.12Tyler Wullenwaber21.94c PRNECentennialMar 01Centennial Stats
4.12Taylor Sims22.24c PRNENorrisApr 24Jerry Yowell Classic
12Brock Loseke22.24c PRNEScottsbluffMay 13District B6 Championship
6.12Derek Hilt22.34cNEWaverlyApr 09Waverly Invite
11Tannor Mroczek22.34cNEGothenburgMay 13District B6 Championship
8.12Brandon Segelke22.44c PRNESidneyMar 27Sidney Invitational
9.12Zach Schmidt22.74c PRNELexingtonApr 01LeRoy Hoehner Invite
10Jarod Speer22.74c PRNEMindenMay 07Cozad Invite
View full rankings...
400 Meters
1.12Brock Loseke48.95 PRNEScottsbluffMay 22Nebraska Class B State Championship Day 2
2.12Zach Morris49.84c PRNEBlairApr 10Gretna Knights of Columbus
3.11Ryan Wieser50.20NESidneyMay 13District B6 Championship
4.10Danny O'Boyle50.24cNEGeringMay 13District B6 Championship
5.12Andrew Mitteis50.28NEPlattsmouthMay 22Nebraska Class B State Championship Day 2
6.12Zach Schmidt50.44cNELexingtonApr 10Aurora Invite
7.10Jarod Speer50.93NEMindenMay 21Nebraska Class B State Championship Day 1
8.10Anton Rice51.29NEOmaha Gross CatholicMay 21Nebraska Class B State Championship Day 1
9.12Mark Hilderbrand51.34cNEGothenburgApr 01Ed Moore Invitational
10.12Colton Stone51.44c PRNEFairburyMay 08Central Conference Meet
View full rankings...
800 Meters
1.12Andrew Mitteis1:55.70 PRNEPlattsmouthMay 22Nebraska Class B State Championship Day 2
2.12Andrew Collins1:57.7h PRNEGothenburgMay 13District B6 Championship
3.12Brett Bayne1:57.80 PRNESidneyMay 13District B6 Championship
4.10Anton Rice1:58.87NEOmaha Gross CatholicMay 22Nebraska Class B State Championship Day 2
5.12Jarren Heng1:59.0hNENorfolk CatholicMay 13Class B-4 District Track Meet
12Connor Gibson1:59.00 PRNEBlairApr 16Kansas Relays
7.12Chance Miller2:00.7h PRNEOgallalaMay 13District B6 Championship
8.9Austin Cherry2:01.3hNEMcCookMay 13District B6 Championship
9.12Josh Harsin2:01.4h PRNEBlairApr 13Plattsmouth Invitational
10.12Grant Vlasin2:02.1h PRNESewardApr 10Aurora Invite
12Trent Scheitel2:02.1h PRNEFalls CityMay 13B-2 District Track Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.12Jarren Heng4:26.0hNENorfolk CatholicMay 22Nebraska Class B State Championship Day 2
2.12Nick Knudson4:30.9h PRNENorfolk CatholicApr 29Northeast Nebraska Track & Field Classic
3.12Connor Gibson4:32.9h PRNEBlairApr 13Plattsmouth Invitational
4.12Chance Miller4:34.5h PRNEOgallalaMay 13District B6 Championship
5.11Russell Morgan4:36.7h PRNEScottsbluffMay 13District B6 Championship
6.12Andrew Collins4:37.19NEGothenburgMay 22Nebraska Class B State Championship Day 2
7.10Franklin Ibarra4:38.4hNELexingtonApr 30Holdrege Invite
8.12Sam Adams4:38.62NEOgallalaMay 21Nebraska Class B State Championship Day 1
9.10Alex Obermier4:40.6hNEYorkApr 27York / Columbus High Dual
10.12Josh Harsin4:41.3h PRNEBlairApr 10Gretna Knights of Columbus
View full rankings...
3200 Meters
1.12Jarren Heng9:29.2h PRNENorfolk CatholicMay 21Nebraska Class B State Championship Day 1
2.12Josh Harsin9:44.83 PRNEBlairApr 16Kansas Relays
3.12Nick Knudson9:44.9h PRNENorfolk CatholicMay 21Nebraska Class B State Championship Day 1
4.12Sam Adams9:47.64 PRNEOgallalaMay 21Nebraska Class B State Championship Day 1
5.10Brett Dockweiler9:57.69 PRNEGothenburgMay 21Nebraska Class B State Championship Day 1
6.10Ethan Damman10:10.4hNESewardMay 08Central Conference Meet
7.12Chance Miller10:10.9h PRNEOgallalaApr 23Don Bader Invite
8.11Domingo Torres10:11.55NEGeringApr 27Best in the West Track Classic
9.12Beau Billings10:13.6h PRNEValentineApr 22West Holt Invite
10.12Dylan Obermier10:14.1h PRNEYorkApr 24Jerry Yowell Classic
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Jake Suhr14.94c PRNESewardApr 10Aurora Invite
2.12Mark Hilderbrand15.14c PRNEGothenburgMay 04Best of the Midwest
3.12Derek Blessing15.24c PRNEOgallalaMay 13District B6 Championship
4.11Reid Schanaman15.29NEScottsbluffApr 17Alliance Invitational
5.12Patrick O'Boyle15.34c PRNEGeringMay 13District B6 Championship
6.12Tyler Vaughn15.41 PRNEMindenMay 22Nebraska Class B State Championship Day 2
7.11Cody Goltl15.54cNEMcCookMay 13District B6 Championship
8.12Michael Mora15.74c PRNECreteMay 08Central Conference Meet
12Michael Steffensmeier15.74c PRNENorfolk CatholicMay 06Norfolk Catholic Invitational
11Sam Bohac15.74cNEWaverlyApr 13Plattsmouth Invitational
12Caleb Berggren15.74c PRNEBlairApr 13Plattsmouth Invitational
12Tanner Merz15.74c PRNEFalls CityApr 22Platteview Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Mark Hilderbrand39.50NEGothenburgMay 21Nebraska Class B State Championship Day 1
2.12Andrew Mitteis39.86 PRNEPlattsmouthMay 06EMC (Eastern Midlands) Conference
3.12Derek Blessing41.04cNEOgallalaMay 13District B6 Championship
4.12Tyler Vaughn41.54c PRNEMindenApr 20Superior Eagles Invitational
11Cody Goltl41.54cNEMcCookMay 13District B6 Championship
6.11Dylan Wolf41.55NEGeringApr 27Best in the West Track Classic
7.10Isaiah Castellaw41.65NEScottsbluffApr 30Western Conference Championships
8.12Alex Berglund41.80 PRNEAllianceMay 13District B6 Championship
9.11Levi Sullivan42.24cNECreteApr 24Jerry Yowell Classic
10.10Seth Rohrer42.34c PRNEScottsbluffMay 13District B6 Championship
11Sam Bohac42.34cNEWaverlyApr 24Jerry Yowell Classic
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Jerod Heines
Derek Hilt
Tyler Evans
Zach Martin
42.84NEWaverlyApr 30Blair Invitational
2.-Dru Estrada
Brandon Segelke
Kohlton Price
Anthony Isaka
43.42NESidneyMay 22Nebraska Class B State Championship Day 2
3.-Relay Team43.50NEGothenburgMay 22Nebraska Class B State Championship Day 2
4.-Justin Oltman
Jace Bowhay
Trevor Menke
Daniel Davie
43.94cNEBeatriceApr 30Crete Invite
5.-Charlie Marsh
Jon Lordino
Luke Janssen
Alec Holmquist
44.24cNEChadronApr 27Best in the West Track Classic
-Aaron Franco
Zach Smith
Mark Pieper
Danny O'Boyle
44.24cNEGeringMay 13District B6 Championship
7.-Jake Schlager
Chance Pearson
Matt Chitwood
Dillon Harpham
44.64cNEMcCookApr 30Holdrege Invite
8.-Nico DeGeorge
Tony Vecchio
TJ Tooley
Russell Barrios
44.69NEOmaha Gross CatholicMay 22Nebraska Class B State Championship Day 2
9.-Relay Team44.74cNELexingtonApr 30Holdrege Invite
10.-Devin Koranda
Micah Kohlwey
Jake Suhr
Blake Barry
44.81NESewardApr 01Central Conference Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:24.4hNELexingtonApr 30Holdrege Invite
2.-Relay Team3:24.60NESidneyMay 13District B6 Championship
3.-Sam Harvey
Tyler Brandt
Warren Eubanks
Brock Loseke
3:27.7hNEScottsbluffMay 13District B6 Championship
4.-Danny O'Boyle
Patrick O'Boyle
Evan Petit
Nick Brady
3:28.2hNEGeringMay 13District B6 Championship
5.-Luke Shaffer
Jay Scurlocke
Curtis Larsen
Andrew Mitteis
3:28.22NEPlattsmouthMay 22Nebraska Class B State Championship Day 2
6.-Relay Team3:29.0hNEGothenburgMay 13District B6 Championship
7.-Relay Team3:32.1hNEBlairApr 10Gretna Knights of Columbus
8.-Justin Cook
Tanner Whitton
Trent Pollman
Colton Stone
3:32.7hNEFairburyMay 08Central Conference Meet
9.-Austin Cherry
Matt Chitwood
Chance Pearson
Cody Goltl
3:33.8hNEMcCookMay 13District B6 Championship
10.-Daniel Davie
Trevor Menke
Hunter Oliver
Tanner Dewey
3:34.8hNEBeatriceMay 06River Cities Conference
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Zach Morris
Josh Harsin
Charlie Bloomfield
Connor Gibson
8:01.00NEBlairApr 17Kansas Relays
2.-Nick Knudson
Jarren Heng
Jordan Molacek
Tyler Maguire
8:09.4hNENorfolk CatholicMay 21Nebraska Class B State Championship Day 1
3.-Evan Petit
Ryan Bustinza
Domingo Torres
Nick Villar
8:17.1hNEGeringMay 13District B6 Championship
4.-Grant Vlasin
Daniel Buss
Jake Dexter
Kaio Uhing
8:18.5hNESewardMay 08Central Conference Meet
5.-Russell Morgan
Tyler Brandt
Charles Belford
Chris Arends
8:19.73NEScottsbluffMay 21Nebraska Class B State Championship Day 1
6.-Relay Team8:22.1hNELexingtonApr 30Holdrege Invite
7.-Carlos Arita
Will Veguilla
Jacob Wollam
Jon Wollam
8:26.7hNECreteMay 13B-3 District Track Meet
8.-Paxton Graham
Justin Brueggemann
Brandon Weekly
Andrew Mitteis
8:28.49NEPlattsmouthApr 17Kansas Relays
9.-Drew Danielson
Chris Mauer
Alex Obermier
Dylan Obermier
8:34.6hNEYorkApr 24Jerry Yowell Classic
10.-Relay Team8:41.0hNEBeatriceApr 27Willis Jones Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Ryne Reeves57' 0.5 PRNECreteApr 16Syracuse Invitational
2.12Peter Trausch53' 11 PRNEMindenApr 16Marsh Beck Invite
3.11Colby Jurgens52' 11NEBeatriceApr 16Syracuse Invitational
4.11Tanner Rien51' 5NEMitchellMay 13District B6 Championship
5.11Brannon Pierce51' 3.5 PRNEScottsbluffApr 27Best in the West Track Classic
6.11Cody Coon50' 6.5NEBeatriceApr 27Willis Jones Invitational
7.10Jake Pinion50' 3.25NEBlairApr 16Kansas Relays
8.12Zach Sandstrom49' 10.5 PRNEChadronApr 27Best in the West Track Classic
9.11Dylan Tolbert48' 9.25NEOmaha Gross CatholicMay 13B-1 District
10.12Sheldon Sandall48' 6 PRNEYorkApr 24Jerry Yowell Classic
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Peter Trausch182' 8 PRNEMindenMay 01SWC Meet
2.11Colby Jurgens158' 6NEBeatriceApr 16Syracuse Invitational
3.12Austin Huffman152' 4NEMcCookApr 09Broken Bow Invite
4.11Payton Davidson151' 11NEWaverlyApr 30Blair Invitational
5.11Ryne Reeves150' 6 PRNECreteMay 08Central Conference Meet
6.11Pierce Griffin150' 0NEFairburyApr 09Waverly Invite
7.12Jake Spanjers148' 7 PRNEYorkApr 24Jerry Yowell Classic
8.11Cody Coon145' 10NEBeatriceApr 30Crete Invite
12Garrett Wagner145' 10 PRNEMcCookApr 23Don Bader Invite
10.10Jake Pinion143' 9NEBlairApr 03Ram Relays
View full rankings...
High Jump
1.12Tyler Wullenwaber6' 9 PRNECentennialMar 01Centennial Stats
2.12Jon Lordino6' 7 PRNEChadronMay 07Bayard B-C-D
3.12Tommie Bardsley6' 6NEBeatriceApr 10Aurora Invite
4.11Cody Sullivan6' 4 PRNENorrisApr 24Jerry Yowell Classic
5.10Drew Farlee6' 3NENorfolk CatholicMar 26Plainview Invite
6.10Wade Reeves6' 2NEChadronMar 19Chadron State College Indoor Invitational
12Andy Schaum6' 2 PRNEGeringMay 07Jim Wiseman Invitational
10Riley Hoy6' 2NEWaverlyMay 06EMC (Eastern Midlands) Conference
12Zach Bargen6' 2 PRNEChadronMay 07Bayard B-C-D
10.10John Michalek6' 0NEValentineApr 22West Holt Invite
12Ricky Massey6' 0 PRNELincoln LutheranMar 20Nebraska Weselyan Indoor
12Anthony Isaka6' 0 PRNESidneyApr 01Ed Moore Invitational
9Matt Collicott6' 0NEMcCookMar 26McCook/North Platte Dual
11Bret Hutchison6' 0NEGeringApr 01Buffalo Bill Invitational
11Trevor Harling6' 0NEFalls CityApr 13Seneca Invitational
10Brandon Wlasiuk6' 0NEGothenburgApr 16Dutch Zorn Invite
11Nathan Griess6' 0NEAllianceApr 17Alliance Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.11Craig Driver14' 10NEMindenMay 22Nebraska Class B State Championship Day 2
2.11Kylon Fett14' 2 PRNEFairburyMay 08Central Conference Meet
12Andy Smith14' 2 PRNEMcCookMay 13District B6 Championship
4.11Brandon Rogers14' 1 PRNEBlairApr 03Ram Relays
5.11Landon Nelson13' 10NENorfolk CatholicMay 21Nebraska Class B State Championship Day 1
6.11Nate Petersen13' 7 PRNEAuburnApr 30Crete Invite
7.10Josh Spenner13' 6NEColumbus ScotusApr 30Aquinas Invite
8.10Matt Chitwood13' 4NEMcCookMay 07GNAC (Greater Nebraska Athletic Conference) Championship
12Landen Haake13' 4 PRNEGothenburgApr 13Dawson County
10.11Cody Svoboda13' 2NEOgallalaApr 16Dutch Zorn Invite
View full rankings...
Long Jump
1.12Tommie Bardsley22' 1 PRNEBeatriceApr 30Crete Invite
2.10Cole Dickes21' 7NEYorkApr 01Central Conference Relays
3.9Mitch Pancost21' 6.5NEAllianceMay 13District B6 Championship
4.11Aaron Paulsen21' 5.5NECreteMay 13B-3 District Track Meet
11Trevor Morgan21' 5.5 PRNEScottsbluffMay 07GNAC (Greater Nebraska Athletic Conference) Championship
6.12Nick Reed21' 5 PRNESyracuseApr 27Willis Jones Invitational
7.12Chance Pearson21' 3.25 PRNEMcCookApr 16Dutch Zorn Invite
8.12Hawken Albus21' 2.5 PRNELexingtonApr 10Aurora Invite
9.9Jake Schlager21' 2NEMcCookMay 13District B6 Championship
10.10Drew Farlee21' 1 PRNENorfolk CatholicApr 06Battle Creek Invite
View full rankings...
Triple Jump
1.12Mark Nichols45' 9 PRNEMcCookApr 16Dutch Zorn Invite
2.12Tommie Bardsley44' 1 PRNEBeatriceMar 26Fairbury Invitational
3.12Chance Pearson43' 9 PRNEMcCookMay 07GNAC (Greater Nebraska Athletic Conference) Championship
4.12Hawken Albus43' 7.75 PRNELexingtonApr 01LeRoy Hoehner Invite
5.11Trevor Morgan43' 5.5 PRNEScottsbluffMay 07GNAC (Greater Nebraska Athletic Conference) Championship
6.12Patrick Reeves43' 1.5 PRNEGothenburgApr 01Ed Moore Invitational
7.10Cole Dickes42' 10NEYorkApr 01Central Conference Relays
8.11Nate Petersen42' 9.25 PRNEAuburnApr 30Crete Invite
9.12Andy Schaum42' 6.5 PRNEGeringApr 27Best in the West Track Classic
10.10Matt Chitwood42' 1.5 PRNEMcCookMar 26McCook/North Platte Dual
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.