Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Jaquan Holland10.68PRNYBellportMay 24NY Section XI Division Championships
2.12Berfrantz Charles10.83 (.9)NYNorth BabylonJun 12New York State Track & Field Championships
3.11Daniel McCord11.07NYHalf Hollow Hills WestMay 24NY Section XI Division Championships
11Dayne Savory11.07NYBay ShoreMay 24NY Section XI Division Championships
5.11Abdias Myrtil11.08NYHalf Hollow Hills WestMay 24NY Section XI Division Championships
6.12Jave Walker11.10PRNYLongwoodMay 24NY Section XI Division Championships
7.10Taylor Colucci11.13NYThe Stony BrookMay 24NY Section XI Division Championships
8.12Alex Guzman11.14PRNYMount SinaiJun 05NY Section 11 State Qualifier
9.12Devon Lawrence11.24NYSachem NorthMay 24NY Section XI Division Championships
10.12Dorian Hayden11.27PRNYNorthportMay 24NY Section XI Division Championships
10Mark Jackson11.27NYLongwoodMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Jaquan Holland21.58PRNYBellportMay 24NY Section XI Division Championships
2.12Berfrantz Charles22.11PRNYNorth BabylonMay 24NY Section XI Division Championships
3.11Daniel McCord22.13NYHalf Hollow Hills WestMay 24NY Section XI Division Championships
4.12Dorian Hayden22.37PRNYNorthportMay 24NY Section XI Division Championships
5.12Dannie Holland22.43PRNYLongwoodMay 24NY Section XI Division Championships
6.12Alex Guzman22.44PRNYMount SinaiJun 05NY Section 11 State Qualifier
7.10Taylor Colucci22.54NYThe Stony BrookMay 24NY Section XI Division Championships
8.12Andre Doughty22.55PRNYHalf Hollow Hills EastJun 05NY Section 11 State Qualifier
9.11Davon Christopher22.72PRNYSachem NorthMay 24NY Section XI Division Championships
10.11Dayne Savory22.77NYBay ShoreMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Jaquan Holland48.99NYBellportApr 16The New York Relays
2.12George Erazo49.04PRNYNorth BabylonMay 24NY Section XI Division Championships
3.11Owen Laub49.06NYSouthamptonJun 05NY Section 11 State Qualifier
4.-Damarr Aultman49.13PRNYHalf Hollow Hills EastApr 16The New York Relays
5.12Demarr Aultman49.20PRNYHalf Hollow Hills WestMay 24NY Section XI Division Championships
6.11Zach Flood49.39PRNYBayport Blue PointJun 12New York State Track & Field Championships
7.11Sheldon Derenoncourt50.18NYBellportMay 06Glenn D Loucks Games (43rd) 2010
8.11Ibrahim Abubkar50.31NYBrentwoodMay 24NY Section XI Division Championships
9.11Kyle Prestin50.49NYWalt WhitmanMay 24NY Section XI Division Championships
10.11Raphael Rother50.58NYBay ShoreJun 05NY Section 11 State Qualifier
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Kevin Sullivan1:56.03PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 12New York State Track & Field Championships
2.11Gregory Perrier1:56.09NYHalf Hollow Hills EastMay 24NY Section XI Division Championships
3.12Cody Amengual1:56.33PRNYWest BabylonMay 24NY Section XI Division Championships
12Brian Wersan1:56.33PRNYSachem NorthMay 06Glenn D Loucks Games (43rd) 2010
5.12James Snak1:56.56PRNYSmithtown WestMay 24NY Section XI Division Championships
6.12Daniel Denis1:56.76PRNYBayport Blue PointMay 24NY Section XI Division Championships
7.12Justin Blaszczyk1:57.01PRNYSmithtown EastMay 24NY Section XI Division Championships
8.12Mario Buscemi1:57.70PRNYBayport Blue PointMay 24NY Section XI Division Championships
9.10Joe DiRienzo1:57.83PRNYSachem EastJun 05NY Section 11 State Qualifier
10.11Nicholas Callazos1:58.01NYSouthamptonJun 05NY Section 11 State Qualifier
View full rankings...
1500 MetersCompare top 10
1.12Joseph Johnson4:19.06PRNYSachem NorthJun 05NY Section 11 State Qualifier
2.12Joe Johnson4:21.66PRNYSachem NorthApr 16The New York Relays
3.10Oliver Philogene4:22.75PRNYLongwoodMay 24NY Section XI Division Championships
4.11Shane Cruz4:28.44NYLongwoodJun 05NY Section 11 State Qualifier
5.11James Guarnera4:35.89PRNYElwood-John H GlennJun 05NY Section 11 State Qualifier
6.12Craig Santos4:35.97PRNYSmithtown WestJun 05NY Section 11 State Qualifier
7.12Alex Choi4:36.50PRNYWesthampton BeachJun 05NY Section 11 State Qualifier
8.12Lionel Fontaine4:38.25PRNYWest BabylonMay 24NY Section XI Division Championships
9.12Drayke Jackson4:40.71NYNorthportJun 05NY Section 11 State Qualifier
10.12Robert Watson4:41.15PRNYEast IslipJun 05NY Section 11 State Qualifier
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Quinn Raseman4:17.12NYWard MelvilleMay 24NY Section XI Division Championships
2.12Ben Windisch4:20.19PRNYWalt WhitmanMay 24NY Section XI Division Championships
3.12Daniel Denis4:21.45PRNYBayport Blue PointJun 05NY Section 11 State Qualifier
4.11Donato Geraci4:25.24PRNYLongwoodMay 24NY Section XI Division Championships
5.11Alex Saavedra4:25.41PRNYSachem EastMay 24NY Section XI Division Championships
6.11Robert Johnson4:26.49PRNYWilliam FloydJun 05NY Section 11 State Qualifier
7.12James Snak4:26.72PRNYSmithtown WestMay 24NY Section XI Division Championships
8.10John Lee4:26.77PRNYShoreham Wading RiverJun 05NY Section 11 State Qualifier
9.11Tyler Murtha4:27.23NYConnetquotJun 05NY Section 11 State Qualifier
10.12Benjamin Windisch4:27.43PRNYWalt WhitmanJun 12New York State Track & Field Championships
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Quinn Raseman9:07.64PRNYWard MelvilleJun 12New York State Track & Field Championships
2.11Zack Krause9:20.93PRNYConnetquotJun 05NY Section 11 State Qualifier
3.12Daniel Denis9:28.25PRNYBayport Blue PointMay 06Glenn D Loucks Games (43rd) 2010
4.12James Hunt9:36.96PRNYShoreham Wading RiverMay 06Glenn D Loucks Games (43rd) 2010
5.11Connor Crowley9:37.48NYBayport Blue PointJun 12New York State Track & Field Championships
6.12Ben Windisch9:38.01PRNYWalt WhitmanJun 05NY Section 11 State Qualifier
7.11Donato Geraci9:38.32PRNYLongwoodMay 24NY Section XI Division Championships
8.12Connor Dolan9:45.26PRNYSachem NorthMay 24NY Section XI Division Championships
9.12Joe Livote9:46.28PRNYKings ParkMay 24NY Section XI Division Championships
10.12James Ward9:46.98PRNYNorth BabylonMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Sancho Barrett14.14 (-.5)NYAmityville MemorialJun 12New York State Track & Field Championships
2.12Mark Castilletti14.41PRNYBayport Blue PointMay 24NY Section XI Division Championships
3.10Tyriek Johnson14.56NYHuntingtonMay 24NY Section XI Division Championships
4.12Isaiah Glover14.66PRNYHalf Hollow Hills WestJun 05NY Section 11 State Qualifier
5.12Marvin Mandat14.74PRNYNorth BabylonMay 24NY Section XI Division Championships
6.12Drayke Jackson14.81PRNYNorthportMay 24NY Section XI Division Championships
7.11Lucas Hoffmann14.82NYNorthportMay 24NY Section XI Division Championships
8.12Lionel Fontaine14.97PRNYWest BabylonJun 05NY Section 11 State Qualifier
9.11Rob Schenke15.00PRNYKings ParkMay 24NY Section XI Division Championships
10.12Terence Granger15.04 (1.1)PRNYNorth BabylonMay 06Glenn D Loucks Games (43rd) 2010
View full rankings...
400m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Mark Castilletti53.52PRNYBayport Blue PointJun 12New York State Track & Field Championships
2.10Kadesh Roberts54.46NYBay ShoreJun 05NY Section 11 State Qualifier
3.11Joe Payton54.76NYLongwoodJun 05NY Section 11 State Qualifier
4.11Sancho Barrett55.02PRNYAmityville MemorialMay 24NY Section XI Division Championships
5.11Rob Schenke55.63NYKings ParkMay 24NY Section XI Division Championships
6.12Ryan Budd55.67PRNYRiverheadMay 24NY Section XI Division Championships
7.12Kevin Martinez55.72PRNYDeer ParkJun 05NY Section 11 State Qualifier
8.12Cody Amengual56.36PRNYWest BabylonMay 24NY Section XI Division Championships
9.12Marvin Mandat57.95PRNYNorth BabylonMay 24NY Section XI Division Championships
10.12Cooper Tamayo58.10PRNYNorthportMay 24NY Section XI Division Championships
11Zach Lecates58.10NYRocky PointMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.-Ral Monwe
George Erazo
Marvin Mandat
Berfrantz Charles
42.14NYNorth BabylonJun 05NY Section 11 State Qualifier
2.-Jave Walker
Mark Jackson
Blake Evans
Dannie Holland
42.28NYLongwoodJun 12New York State Track & Field Championships
3.-Relay Team42.40NYHalf Hollow Hills WestJun 05NY Section 11 State Qualifier
4.-Relay Team42.87NYBay ShoreJun 05NY Section 11 State Qualifier
5.-Relay Team43.04NYNorthportJun 05NY Section 11 State Qualifier
6.-Relay Team43.53NYBrentwoodJun 05NY Section 11 State Qualifier
7.-Relay Team43.84NYNewfield-Centereach (Middle Country)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
8.-Relay Team43.85NYCentral IslipJun 05NY Section 11 State Qualifier
9.-Relay Team44.18NYWilliam FloydMay 24NY Section XI Division Championships
10.-Corey Carter
Christopher Allen
Sancho Barrett
Victor Drew
44.45NYAmityville MemorialJun 05NY Section 11 State Qualifier
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.-Demarr Aultman
Abdias Myrtil
Justin Ma
Daniel McCord
3:18.41NYHalf Hollow Hills WestJun 12New York State Track & Field Championships
2.-Joe Payton
Oliver Philogene
Joe Fuller
Ray Austin
3:18.45NYLongwoodJun 05NY Section 11 State Qualifier
3.-Zach Flood
Evan Haun
Mark Castilletti
Mario Buscemi
3:21.36NYBayport Blue PointJun 12New York State Track & Field Championships
4.-Relay Team3:24.36NYBrentwoodMay 24NY Section XI Division Championships
5.-Nicolas Collazos
Owen Laub
Jordan Seymore
Adrian Simioni
3:24.80NYSouthamptonJun 12New York State Track & Field Championships
6.-George Erazo
Marvin Mandat
Berfrantz Charles
Ral Monwe
3:25.17NYNorth BabylonMay 06Glenn D Loucks Games (43rd) 2010
7.-Colin Flanagan
Ryan Flanagan
Kevin Sullivan
John Luis Damaskos
3:26.02NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
8.-Relay Team3:26.13NYBellportApr 24The Penn Relays
9.-Relay Team3:26.28NYRiverheadJun 05NY Section 11 State Qualifier
10.-Relay Team3:27.54NYBay ShoreMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.-Zach Flood
Evan Haun
Mario Buscemi
Mark Castilletti
7:49.68NYBayport Blue PointJun 12New York State Track & Field Championships
2.-Sheldon Derenoncourt
Derek Palafox
Brandon Santana
Travis Correa
7:57.60NYBellportJun 05NY Section 11 State Qualifier
3.-Kevin Harty
Wesley Macker
James Snak
Mike Emerson
7:57.81NYSmithtown WestJun 05NY Section 11 State Qualifier
4.-Quinn Raseman
Dan Liberty
Matthew Cohen
Ryan Gilleeny
8:01.38NYWard MelvilleJun 05NY Section 11 State Qualifier
5.-Donato Geraci
Kornelijuis Barsauskas
Kris Barsauskas
Mike Kelly
8:04.49NYLongwoodJun 05NY Section 11 State Qualifier
6.-Cole Conte
Ryan Flanagan
Andrew Keresztes
Kevin Sullivan
8:05.09NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
7.-Steven Suozzi
Terence Corrigan
Joe Corrigan
Timothy Odin
8:12.34NYNorthportJun 05NY Section 11 State Qualifier
8.-Connor Dolan
Joseph Johnson
Brian Wersan
Dave Martins
8:14.03NYSachem NorthMay 24NY Section XI Division Championships
9.-Mike Richards
Phil Rascona
Joe DiRienzo
Alex Saavedra
8:15.19NYSachem EastJun 05NY Section 11 State Qualifier
10.-Justin Blaszczyk
Matthew Calado
Gavin Shulock
Robert Calamia
8:16.89NYSmithtown EastJun 05NY Section 11 State Qualifier
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Michael Smith58' 8PRNYRiverheadJun 12New York State Track & Field Championships
2.12Sean Blackman51' 11.5PRNYNorth BabylonJun 05NY Section 11 State Qualifier
3.12Marc Mobley51' 5.25PRNYLongwoodMay 24NY Section XI Division Championships
4.11Brandon Reynolds51' 3.5NYKings ParkJun 05NY Section 11 State Qualifier
5.12Pat Wenz50' 10.75PRNYBayport Blue PointJun 12New York State Track & Field Championships
6.12Jimmy Denis48' 11PRNYLongwoodMay 24NY Section XI Division Championships
7.12Tyrek English48' 10PRNYWg Oconnell-CopiagueMay 24NY Section XI Division Championships
8.11Dan Beesley47' 10.5PRNYComsewogueJun 05NY Section 11 State Qualifier
9.12Douglas Cornell47' 8PRNYSachem NorthMay 24NY Section XI Division Championships
10.12Rob Smith47' 6.5PRNYLongwoodMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Michael Smith157' 4PRNYRiverheadJun 05NY Section 11 State Qualifier
2.12Sean Blackman153' 0PRNYNorth BabylonMay 24NY Section XI Division Championships
3.12Christopher Allen150' 10PRNYAmityville MemorialJun 05NY Section 11 State Qualifier
4.11Andrew Bylicki150' 2NYDeer ParkMay 24NY Section XI Division Championships
5.12Jimmy Denis145' 2PRNYLongwoodMay 24NY Section XI Division Championships
6.12Tim Lettieri144' 2NYWest IslipMay 24NY Section XI Division Championships
7.12Joe Colella144' 0PRNYKings ParkMay 24NY Section XI Division Championships
8.12Marc Mobley139' 5PRNYLongwoodJun 05NY Section 11 State Qualifier
9.10Angel Rosario138' 1NYBay ShoreMay 0839 Hartford Public Invitational
10.12Douglas Cornell137' 7PRNYSachem NorthMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 1
1.12Joe Johnson88' 6PRNYSachem NorthApr 16The New York Relays
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Lionel Fontaine6' 9PRNYWest BabylonJun 12New York State Track & Field Championships
2.12Tyrek English6' 8PRNYWg Oconnell-CopiagueJun 12New York State Track & Field Championships
3.12Justin Williams6' 6PRNYLongwoodJun 05NY Section 11 State Qualifier
4.11Erik Anderson6' 4PRNYShoreham Wading RiverJun 05NY Section 11 State Qualifier
12Drayke Jackson6' 4NYNorthportJun 05NY Section 11 State Qualifier
12Terrence Dzus6' 4PRNYIslipJun 05NY Section 11 State Qualifier
7.11Wade Richardson6' 2NYWg Oconnell-CopiagueMay 24NY Section XI Division Championships
8.10Mark Jackson6' 1NYLongwoodJun 05NY Section 11 State Qualifier
11Greg Markfelder6' 1NYSachem EastJun 05NY Section 11 State Qualifier
10.12Edwin Perry6' 0NYRiverheadMay 24NY Section XI Division Championships
12Victor Drew6' 0NYAmityville MemorialMay 24NY Section XI Division Championships
12Robert Watson6' 0PRNYEast IslipJun 05NY Section 11 State Qualifier
11James Guarnera6' 0PRNYElwood-John H GlennJun 05NY Section 11 State Qualifier
12Mark Granville6' 0NYWyandanchJun 05NY Section 11 State Qualifier
11Frank Meza6' 0NYWest BabylonJun 05NY Section 11 State Qualifier
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Nick Mattera14' 6PRNYWest IslipJun 05NY Section 11 State Qualifier
2.12Matt Block12' 6PRNYHauppaugeMay 24NY Section XI Division Championships
11Benjamin Canellys12' 6NYShoreham Wading RiverJun 05NY Section 11 State Qualifier
10Joseph Miceli12' 6NYMiller PlaceJun 05NY Section 11 State Qualifier
12Sasha Schaefer12' 6NYRiverheadJun 05NY Section 11 State Qualifier
12Anthony Saenz12' 6NYWest IslipJun 05NY Section 11 State Qualifier
7.11Eddie Charuk12' 0NYEast IslipJun 05NY Section 11 State Qualifier
11Zack Kollmer12' 0PRNYMount SinaiJun 05NY Section 11 State Qualifier
11Matthew Rapp12' 0NYSmithtown WestMay 24NY Section XI Division Championships
10.9Karl Nilson11' 6NYSmithtown WestMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Berfrantz Charles24' 0.25PRNYNorth BabylonJun 05NY Section 11 State Qualifier
2.12Brandon Hutchinson23' 11PRNYBay ShoreMay 1570th Annual William F Eddy Invitational
3.12Tyrek English23' 5PRNYWg Oconnell-CopiagueJun 05NY Section 11 State Qualifier
4.12Lionel Fontaine22' 3PRNYWest BabylonJun 05NY Section 11 State Qualifier
5.10Adam Devito22' 1.75NYMiller PlaceJun 05NY Section 11 State Qualifier
6.12Isaiah Glover22' 0.5PRNYHalf Hollow Hills WestMay 24NY Section XI Division Championships
7.12Joseph Johnson22' 0.25PRNYSachem NorthJun 05NY Section 11 State Qualifier
8.12Justin Williams21' 8PRNYLongwoodMay 24NY Section XI Division Championships
9.11Jordan Seymore21' 5.5NYSouthamptonJun 05NY Section 11 State Qualifier
10.11Kevin Vasko21' 5NYRocky PointJun 05NY Section 11 State Qualifier
12Dorian Hayden21' 5PRNYNorthportMay 1570th Annual William F Eddy Invitational
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Brandon Hutchinson50' 2.25 (1.7)PRNYBay ShoreJun 12New York State Track & Field Championships
2.12Justin Williams50' 0 (2.3)PRNYLongwoodJun 12New York State Track & Field Championships
3.12Dannie Holland48' 5PRNYLongwoodMay 24NY Section XI Division Championships
4.12Tyrek English47' 7.5PRNYWg Oconnell-CopiagueMay 24NY Section XI Division Championships
5.12Drayke Jackson47' 6PRNYNorthportMay 24NY Section XI Division Championships
6.12Victor Drew47' 2PRNYAmityville MemorialJun 05NY Section 11 State Qualifier
7.11Ryan Satchell46' 7.25NYCentral IslipJun 05NY Section 11 State Qualifier
8.11Treval Hatcher45' 7.5NYRiverheadJun 05NY Section 11 State Qualifier
9.12Edwin Perry45' 3.25PRNYRiverheadMay 24NY Section XI Division Championships
10.12Darius Jemmott44' 8PRNYCentral IslipJun 05NY Section 11 State Qualifier
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.