Mens

100 MetersCompare top 8
1.10Taylor Colucci11.13NYThe Stony BrookMay 24NY Section XI Division Championships
2.11Khoren Lawson11.48NYThe Stony BrookMay 24NY Section XI Division Championships
3.12John Luis Damaskos11.69PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
4.12Charles McIntosh11.82PRNYRoss Corners ChristianMay 24NY Section XI Division Championships
5.11Kris Suwannakate11.90PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
6.9Damon Daniels12.08PRNYWyandanchMay 24NY Section XI Division Championships
12Shatie Brown12.08PRNYWyandanchJun 05NY Section 11 State Qualifier
8.12JohnLuis Damaskos12.19NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 1570th Annual William F Eddy Invitational
View full rankings...
200 MetersCompare top 5
1.10Taylor Colucci22.54NYThe Stony BrookMay 24NY Section XI Division Championships
2.12Mark Granville23.19PRNYWyandanchMay 24NY Section XI Division Championships
3.11Colin Flanagan23.51NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
4.9Damon Daniels24.46NYWyandanchJun 05NY Section 11 State Qualifier
5.11Kris Suwannakate24.49PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
400 MetersCompare top 5
1.11Colin Flanagan51.75NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
2.11Jonathan Wentling52.95PRNYThe Stony BrookMay 24NY Section XI Division Championships
3.9Thomas Peckham56.90PRNYThe Stony BrookMay 24NY Section XI Division Championships
4.11Matthew Henry57.66PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
5.12Christian Gonzalez58.33PRNYRoss Corners ChristianMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
800 MetersCompare top 4
1.12Kevin Sullivan1:56.03PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 12New York State Track & Field Championships
2.11Ryan Flanagan2:03.30NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
3.12Carlo Masakayan2:04.50NYThe Stony BrookJun 05NY Section 11 State Qualifier
4.10Cole Conte2:06.42PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 1570th Annual William F Eddy Invitational
View full rankings...
1500 MetersCompare top 3
1.11Bruce Howard4:50.49NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
2.11Thomas Bove4:58.14PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
3.12Aaron Besch5:05.18NYHampton Bays SecondaryMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
1600 MetersCompare top 3
1.7James Burke4:39.69NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
2.12Kevin Sullivan4:49.47NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
3.11Carl Johnson4:52.89NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
3200 MetersCompare top 7
1.10Cole Conte9:58.65NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
2.10Andrew Keresztes10:12.86PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
3.7James Burke10:20.75NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
4.11Carl Johnson10:46.53NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
5.12James Jenden11:06.95PRNYThe Stony BrookMay 24NY Section XI Division Championships
6.11John Hamilton11:15.58PRNYMattituckMay 24NY Section XI Division Championships
7.10Corey Zlatniski11:38.68PRNYMattituckMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 9
1.10Benjamin Neiman15.87NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
2.11Thomas Bove15.88NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
3.11Sean Swords16.39PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
4.11Bruce Howard16.81NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
5.11James Tran16.89NYHampton Bays SecondaryMay 24NY Section XI Division Championships
6.12Neil Hendricks17.94PRNYThe Stony BrookMay 24NY Section XI Division Championships
7.9Treyveon Toney18.55PRNYWyandanchMay 24NY Section XI Division Championships
8.12Aaron Besch19.15PRNYHampton Bays SecondaryMay 24NY Section XI Division Championships
9.9Ja-Way Wang19.77PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
400m Hurdles - 36"Compare top 8
1.10Mario Mayen58.26NYCenter MorichesJun 05NY Section 11 State Qualifier
2.11James Tran59.58PRNYHampton Bays SecondaryMay 24NY Section XI Division Championships
3.11Sean Swords1:00.12PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 1570th Annual William F Eddy Invitational
4.12Nick Troisi1:01.22PRNYMattituckMay 24NY Section XI Division Championships
5.10Cole Conte1:01.54PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
6.11Forrest Hull1:03.28NYThe Stony BrookMay 24NY Section XI Division Championships
7.10Benjamin Neiman1:04.01NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
8.11Bruce Howard1:06.67NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 5
1.-Khoren Lawson
Jonathan Wentling
Thomas Peckham
Taylor Colucci
45.21NYThe Stony BrookMay 24NY Section XI Division Championships
2.-John Luis Damaskos
Colin Flanagan
Ryan Flanagan
Kris Suwannakate
45.52NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
3.-Shatie Brown
damon daniels
Mark Granville
Trent Dargan
46.13NYWyandanchMay 24NY Section XI Division Championships
4.-Charles McIntosh
Oliver Lauro
Christian Gonzalez
Stephen Early
47.64NYRoss Corners ChristianMay 24NY Section XI Division Championships
5.-John DeSuno
John Marano
Christian Muralles
Bradly Fabrizio
49.85NYMercy (NY)May 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 6
1.-Colin Flanagan
Ryan Flanagan
Kevin Sullivan
John Luis Damaskos
3:26.02NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
2.-Khoren Lawson
Jonathan Wentling
Carlo Masakayan
Taylor Colucci
3:39.61NYThe Stony BrookMay 24NY Section XI Division Championships
3.-Ryan Ballester
James Magee
Mario Mayen
Peter Altman
3:40.80NYCenter MorichesJun 05NY Section 11 State Qualifier
4.-Kaseem Daniels
Justin Sanabria
Denzel Mayhew
Trent Dargan
3:47.63NYWyandanchJun 05NY Section 11 State Qualifier
5.-Matthew Stetler
Patrick Derenze
Sean Cappiello
Matthew Dilandro
3:56.81NYMercy (NY)May 24NY Section XI Division Championships
6.-Nigel Ortiz
Nick Troisi
John Hamilton
Corey Zlatniski
4:09.14NYMattituckMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 3
1.-Cole Conte
Ryan Flanagan
Andrew Keresztes
Kevin Sullivan
8:05.09NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
2.-Matthew Stetler
Patrick Derenze
Sean Cappiello
Matthew Dilandro
9:12.96NYMercy (NY)May 24NY Section XI Division Championships
3.-Pawel Golyski
Andre Fialho
Ryan Walker
James Tran
9:37.98NYHampton Bays SecondaryMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 5
1.11Billy Hotaling44' 7PRNYCenter MorichesMay 24NY Section XI Division Championships
2.10David Grier38' 6NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
3.11Thomas Bove37' 5.75NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
4.12Aaron Besch34' 0.25PRNYHampton Bays SecondaryMay 24NY Section XI Division Championships
5.11Bruce Howard29' 1.75NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 4
1.10David Grier126' 9NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
2.12John Luis Damaskos117' 6PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
3.12JohnLuis Damaskos107' 3NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 1570th Annual William F Eddy Invitational
4.11Billy Hotaling104' 3PRNYCenter MorichesMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
High JumpCompare top 5
1.12Mark Granville6' 0NYWyandanchJun 05NY Section 11 State Qualifier
2.11Jaquan Cambell5' 10NYWyandanchMay 24NY Section XI Division Championships
3.11Thomas Bove5' 8NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 12New York State Track & Field Championships
4.12Aaron Besch5' 4.25PRNYHampton Bays SecondaryMay 24NY Section XI Division Championships
11Bruce Howard5' 4.25PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
View full rankings...
Pole VaultCompare top 3
1.11Justin Verdone11' 0PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
2.9Connor Crovello10' 6NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
3.11James Tran10' 0PRNYHampton Bays SecondaryMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 4
1.11Thomas Bove20' 10.75NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Jun 05NY Section 11 State Qualifier
2.12Mark Granville20' 9.5PRNYWyandanchMay 24NY Section XI Division Championships
3.12Shatie Brown20' 7.5PRNYWyandanchJun 05NY Section 11 State Qualifier
4.12Aaron Besch18' 1.75PRNYHampton Bays SecondaryMay 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
Triple JumpCompare top 3
1.11Khoren Lawson43' 10PRNYThe Stony BrookJun 05NY Section 11 State Qualifier
2.10D'dante Freeman39' 5.75NYWyandanchMay 24NY Section XI Division Championships
3.10Benjamin Neiman37' 9.75NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)May 24NY Section XI Division Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.