Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Marques Avery10.70 PR (3.9)WAPascoMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Corde Bailey10.77 PRWARogers (Spokane)May 13GSL Districts Day 1
3.12Anthony Rathbun10.83 PRWASpanaway LakeMay 12SPSL Meet Day 1 (Sub-District)
4.10Nathan Batters10.84c PR (5.0)WANorth CentralApr 08GSL #1 U-Hi & North Central @ EV
12Kinsley Ojukwu10.84cWAUnionApr 27Union vs. Camas
6.12Brock Steffen10.85 PRWABellinghamMay 14NWC 2A Sub-Districts Day 2
7.12Trenton Pinson10.87WAFederal WayMay 12SPSL Meet Day 1 (Sub-District)
8.12Michael Berry10.89 PRWARainier BeachMay 12Metro Championships
9.12Mark Pangilinan10.92 PRWAMarysville-PilchuckMay 14WESCO North Division Champs Day 2
12Phillip Puccino10.92 PRWASteilacoomApr 15CWA, CC, Steilacoom @ Orting
11Trent Alsin10.92WABlack HillsMay 21District IV 2A Championships
View full rankings...
200 Meters
1.12Marques Avery21.35 PR (.8)WAPascoMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Michael Berry21.59 PRWARainier BeachMay 14Metro Championships Day 2
3.12Corde Bailey21.66 PR (4.8)WARogers (Spokane)May 22GSL\CBBN Regionals Day 2
4.12Thomas Kassa21.76 PRWAAnacortesMay 21District 1 Track & Field Meet
5.12Jacob Sealby21.78 PRWAWenatcheeMay 14Cbbn-4a District Championships
6.10Wes Bailey21.84cWAMeadApr 08GSL #1: CV vs Mead & Rogers
7.12Anthony Rathbun21.89 PRWASpanaway LakeMay 14SPSL Meet Day 2 (Sub-Distict)
8.12Markeem Adams21.90WAWest SeattleMay 01Shoreline Invitational
9.11Rahmel Dockery21.92 PRWACurtisMay 14SPSL Meet Day 2 (Sub-Distict)
10.12Maurice McNeal21.94 PRWAFederal WayMay 14SPSL Meet Day 2 (Sub-Distict)
View full rankings...
400 Meters
1.12Michael Berry46.81 PRWARainier BeachMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
2.12Jacob Sealby47.78 PRWAWenatcheeMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
3.12Maurice McNeal48.20 PRWAFederal WayMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
4.12Lucas Sealby48.63 PRWAWenatcheeMay 14Cbbn-4a District Championships
5.9Marcus Chambers48.76WAHenry FossMay 22WCD 4A Championships - Both Days
6.11Austin Thummel-Gravitt48.77 PRWARogers (Puyallup)May 28Washington 4A State Championships (Day 2)
7.12Michael Okoro49.05WAClover ParkMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
8.9Ezekiel McNeal49.24WAFederal WayMay 28Washington 4A State Championships (Day 2)
9.12Brandon Cole49.35 PRWAEastlakeMay 28Washington 4A State Championships (Day 2)
10.12Jon Poolman49.36 PRWASouth WhidbeyMay 29Washington 2A State Championships (Day 3)
View full rankings...
800 Meters
1.12Jesse Jorgensen1:51.58 PRWAPuyallupMay 22WCD 4A Championships - Both Days
2.12Kenny Krotzer1:52.52 PRWAAuburn RiversideApr 17Pasco Invitational
3.12Justin Zimmerman1:52.58WAJoel FerrisApr 17Pasco Invitational
4.11Derrick Daigre1:52.59WAKent MeridianMay 22WCD 4A Championships - Both Days
5.12Tim Pettit1:52.83 PRWAKentwoodMay 22WCD 4A Championships - Both Days
6.12Kyle Blume1:53.38 PRWABishop BlanchetMay 14Metro Championships Day 2
7.11Grant Grosvenor1:53.58WAHenry JacksonMay 28Washington 4A State Championships (Day 2)
8.12Michael Williams1:53.69 PRWABellevueMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
9.12Mack Young1:54.0h PRWARedmondApr 22Redmond vs Newport
10.12Alex Avila1:54.08 PRWANorth CentralMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
View full rankings...
1500 Meters
1.12Shane Moskowitz3:57.97 PRWACentral KitsapMay 01Oregon Relays
2.12Chase Horrocks4:03.22 PRWASkyviewMay 0146th Centennial Invitational
3.12Josh Greer4:03.43 PRWAMeadMay 0146th Centennial Invitational
4.11Collin Overbay4:04.14 PRWAGonzaga PrepMay 07Jesuit Twilight Relays
5.12Nathan Calacat4:04.40 PRWAHenry JacksonMay 0146th Centennial Invitational
6.11Colton Berry4:09.21 PRWA Lakeside (Nine Mile)May 0146th Centennial Invitational
7.12Chris Borg4:11.8h PRWAPeninsulaMar 20Curtis Viking Jamboree {FULL}
8.12Josh Reiter4:12.15WACamasMay 01Oregon Relays
9.12Ryan Cavola4:12.83 PRWASkyviewMay 0146th Centennial Invitational
10.12Joel Brose4:13.03 PRWANorth KitsapMar 20Port Angeles Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Ben Johnston4:06.54 PRWANorth CentralMay 01Shoreline Invitational
2.12Kenny Krotzer4:07.24 PRWAAuburn RiversideMay 01Shoreline Invitational
3.12Shane Moskowitz4:08.96 PRWACentral KitsapMay 22WCD 4A Championships - Both Days
4.12Adam Thorne4:10.44 PRWAJoel FerrisMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
5.12Drew O'Donoghue-McDonald4:11.70 PRWASeattle PrepMay 01Shoreline Invitational
6.10Nathan Weitz4:14.4hWAShadle ParkMay 06GSL #5: CV vs Ferris, North Central, Shadle Park
7.11Tyler King4:15.28WA CoupevilleMay 01Shoreline Invitational
8.11Nate Brennand4:15.35WAOlympiaMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
9.11Todd Jackson4:15.46 PRWAElmaApr 17Eason Invitational
10.12Michael Williams4:15.53 PRWABellevueMay 01Shoreline Invitational
View full rankings...
3000 Meters
1.9Andrew Gardner8:37.06 PRWAMeadMay 0146th Centennial Invitational
2.12Mitchell Briggs8:41.73 PRWAHenry JacksonMay 0146th Centennial Invitational
3.12Chris Borg8:46.18 PRWAPeninsulaJun 05BorderDuel Track Classic
4.12Kyle Boe8:46.32 PRWAColumbia RiverApr 30Elden Kellar Invitational
5.12Cory Foss8:49.79 PRWAMeadMay 0146th Centennial Invitational
6.11Sean Roe8:55.43 PRWAHenry JacksonMay 01Oregon Relays
7.10Anthoney Armstrong8:57.10WAKamiakinApr 2425th Kiwanis Invitational
8.12Connor Frederickson9:01.06 PRWAHenry JacksonMay 0146th Centennial Invitational
9.11Dylan Croeni9:02.23WAWashougalJun 05BorderDuel Track Classic
10.9Tom Bradley9:04.28 PRWABlaineMay 01Oregon Relays
View full rankings...
3200 Meters
1.12Ben Johnston8:58.68 PRWANorth CentralMay 27Washington 3A State Championships (Day 1)
2.12Drew O'Donoghue-McDonald8:58.80 PRWASeattle PrepMay 27Washington 3A State Championships (Day 1)
3.12Shane Moskowitz8:59.27 PRWACentral KitsapMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
4.9Andrew Gardner9:01.40WAMeadMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
5.12Adam Thorne9:06.11 PRWAJoel FerrisMay 13GSL Districts Day 1
6.12Allan Schroeder9:06.80 PRWAMt SpokaneMay 27Washington 3A State Championships (Day 1)
7.10Anthoney Armstrong9:07.25WAKamiakinMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
8.12Conner Peloquin9:08.14WAGig HarborMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
9.12Mitchell Briggs9:09.49 PRWAHenry JacksonApr 10Arcadia Invitational Day 2
10.12Kyle Boe9:12.69 PRWAColumbia RiverMay 22WCD 3A Championships - Both Days
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Garrett Gerling14.31 PRWAWalla WallaMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Casey Monahan14.35 PRWAMeadMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
3.12Cory Okazaki14.36 PR (1.0)WAEmerald RidgeMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
4.11Alec Fellows14.43WAEdmonds-WoodwayMay 01Shoreline Invitational
5.12Rashaun Johnson14.51WAFosterApr 17Pasco Invitational
6.11Aric Walden14.55WANewportApr 24Rasmussen Invitational
7.12Robert Shelby14.58 PRWAFederal WayMay 12SPSL Meet Day 1 (Sub-District)
8.10Jake Blackman14.64c PRWABattle GroundMay 03Battle Ground @ Evergreen
12Montez McGee14.64c PRWAWest SeattleApr 29N Hale, B Blanchet, S Prep, W Seattle
10.12Mark Pangilinan14.66 PRWAMarysville-PilchuckMay 14WESCO North Division Champs Day 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Robert Shelby37.41 PRWAFederal WayMay 14SPSL Meet Day 2 (Sub-Distict)
2.12Garrett Gerling37.77 PRWAWalla WallaMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
3.12Rashaun Johnson37.83 PRWAFosterMay 12Seamount League meet day 1
4.12Montez McGee37.92 PRWAWest SeattleMay 14Metro Championships Day 2
5.10Wes Bailey38.20 PRWAMeadMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
6.12Robert Hanke38.50 PRWAStanwoodMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
7.12Cory Okazaki38.56 PRWAEmerald RidgeMay 22WCD 4A Championships - Both Days
8.12Rainer Luhrs38.63 PRWAPascoMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
9.12Jeff Sloat38.66 PRWAEastlakeMay 214A District 2 and 4 Championship Meet
10.12Scott Sanford38.82 PRWAThomas JeffersonMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Ezekiel McNeal
Trenton Pinson
Robert Shelby
Maurice McNeal
41.92WAFederal WayMay 22WCD 4A Championships - Both Days
2.-BJ Arceneaux
Brandon Harris
Andrew Smith
David Jones
42.24WAKent MeridianMay 22WCD 4A Championships - Both Days
3.-Drakkar Sweet
Marqui Makuupson
Brian Wilkerson
Anthony Rathbun
42.36WASpanaway LakeMay 22WCD 4A Championships - Both Days
4.-Evan Maack
Casey Monahan
Mike Smith
Wes Bailey
42.44WAMeadMay 13GSL Districts Day 1
5.-Darvelle Lee
Montez McGee
Joe Bell Austin
Markeem Adams
42.47WAWest SeattleMay 14Metro Championships Day 2
6.-Alex Lee
Blake Young
Joey Kettel
Dustin Bratten
42.61WASkylineMay 214A District 2 and 4 Championship Meet
7.-Austin Wilborn
Rainer Luhrs
Anthony Sapp
Marques Avery
42.63WAPascoMay 14Cbbn-4a District Championships
8.-Kent McKinney
Eric Patterson-Floyd
Chris Kidd
Trent Sewell
42.64cWAO'DeaMay 06Nathan Hale / Chief Sealth / Franklin / O'dea/Holy Names
9.-Kamin Jenkins
Mark Roetcisoender
Jordan Gray
Todd Raynes
42.64WAInglemoorMay 222B Tri-District Championship Meet
10.-Stanley Ojukwu
Kinsley Ojukwu
Ryan Stanford
Nathaniel Penaranda
42.70WAUnionMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Ezekiel McNeal
Trenton Pinson
Robert Shelby
Maurice McNeal
3:15.26WAFederal WayMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
2.-Cooper Helm
Lucas Sealby
Nick Hunt
Jacob Sealby
3:18.25WAWenatcheeMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
3.-Spencer Hollandsworth
Ronelle McGraw
Derek Jones
Austin Thummel-Gravitt
3:19.57WARogers (Puyallup)May 27Washington 4A State Championships (Day 1)
4.-Brad Michael
Chase Horrocks
Oliver Tamis
Kevin Boyd
3:19.60WASkyviewMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
5.-Alex Lee
Drew Matthews
Dustin Bratten
Kasen Williams
3:19.64WASkylineMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
6.-Curtis McCarson
Daniel Jackstadt
Paul Kupcis
Brandon Cole
3:19.86WAEastlakeMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
7.-Lavonte Jackson
Bruce Shields
Jaamon Echols
Jose Serrano
3:20.37WARainier BeachMay 27Washington 3A State Championships (Day 1)
8.-Derek Titus
Jimmy Polwarth
Brendan Franz
Calvin Chandler
3:20.49WABellarmine PrepMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
9.-Ryan Spilsbury
Nathan Power
Jammarick Cavitt
Raymond Burt
3:20.52WABurlington-EdisonMay 29Washington 2A State Championships (Day 3)
10.-Collin Green
Kramer Green
Mat Dickson
Marcus Dickson
3:21.40WAWhite RiverMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Will Lohman61' 5 PRWAChewelahMay 14Chewelah vs Kettle Falls
2.11Jon Lawson60' 0.5 PRWAPrairieApr 06CR/Prairie
3.12Derek Eager58' 6.25 PRWATahomaMay 22WCD 4A Championships - Both Days
4.12Sam Wright58' 2 PRWAMeadMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
5.12Kjelby Oiland58' 1 PRWAJoel FerrisApr 22GSL #3 Mead vs Ferris vs GP
6.12Ryan Macdonald56' 8 PRWASehomeMay 0150th Shelton Invitational T&F Meet
7.12Jacob Welch55' 9.5 PRWAMark MorrisApr 30Washougal Twilight Invitational
8.12Matthew Lloyd55' 8.5 PRWACamasMay 01Oregon Relays
12Timothy St. Marie55' 8.5 PRWACascade (Everett)May 27Washington 4A State Championships (Day 1)
10.12Maxx Forde55' 5.75 PRWAWoodinvilleMay 124A Kingco Championship Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Derek Eager197' 1 PRWATahomaJul 10Junior Olympic Region 13 Championship
2.12Ryan Macdonald180' 3 PRWASehomeMay 29Washington 2A State Championships (Day 3)
3.12Alex Griffith178' 7 PRWASumnerMay 22WCD 3A Championships - Both Days
4.12Will Lohman176' 6 PRWAChewelahMay 22NEA District Meet
5.12Will Rockett173' 11 PRWAWillapa ValleyMay 202B District IV Championships
6.12Sam Wright173' 4 PRWAMeadMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
7.11Jon Lawson173' 1WAPrairieApr 13Prairie vs Fort Vancouver
8.12Jordan Arakawa172' 9 PRWACapitalApr 16Mountain Invitational
9.12James Lehr172' 5 PRWAWaitsburgMay 282B State Track & Field Championships Day 1
10.12Ben Westrum171' 6 PRWABlack HillsMay 21District IV 2A Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Derek Eager230' 6 PRWATahomaJun 24USA Junior Outdoor Track & Field Nationals Day 2
2.11Curtis Clauson212' 9.5 PRWAKing'sJun 05State Multi Events Championships
3.12Levi Taylor208' 1 PRWALewis and ClarkMay 14GSL Districts Day 2
4.11Quinn Hale204' 10WABellarmine PrepMay 0150th Shelton Invitational T&F Meet
5.12Malaki Seanoa200' 11 PRWAEverettMar 25Lake Stevens, Everett @Monroe
6.10Blake McPherson199' 5WAArlingtonMay 214A District #1 Championships Day 2
7.12Brandon Porter198' 7 PRWAWalla WallaApr 22Cbbn-Da/wv/ww @ Richland
8.12Luke Evans197' 10 PRWANorth CentralMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
9.11Derek Byrne195' 1 PRWARiverside ChristianApr 17Pasco Invitational
10.11Cody Melnrick194' 1WAMonroeMay 214A District #1 Championships Day 2
View full rankings...
High Jump
1.12AJ Maricich7' 0WAMeadMay 28Washington 4A State Championships (Day 2)
2.11Kasen Williams6' 11WASkylineApr 10Eastlake Invitational
3.12Andrew Rustemeyer6' 10 PRWALewis and ClarkMay 15GSL JV/Frosh Districts
4.11Isaiah Davis6' 8WASouth KitsapMar 18South Kitsap Jamboree
11Rahmel Dockery6' 8WACurtisMay 14SPSL Meet Day 2 (Sub-Distict)
12Devon Kiser6' 8 PRWAGlacier PeakMar 27Don Holder Relays
12Jeremy Beck6' 8 PRWAMeadApr 10Mooberry Relays Rogers HS
8.12Kevin Bateman6' 7 PRWAKentwoodMar 20Ray Cockrum Relays
12Grant Schultz6' 7 PRWAReardanMay 282B State Track & Field Championships Day 1
11Jacob Troupe6' 7 PRWAUnionMay 22WCD 3A Championships - Both Days
12Andrew Galloway6' 7 PRWAR A LongMay 21District IV 2A Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Kody Cassidy15' 6 PRWAR A LongJun 05BorderDuel Track Classic
2.12Curtis Flolid15' 3 PRWAWoodinvilleMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
3.12Austin McCrum15' 1 PRWAStevensonApr 17Gorge Invite
4.11Marcus Schooley15' 0WAA.C. DavisMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
5.12Blake Bier14' 10 PRWAPrairieMay 143A GSHL District Meet
6.12Brian Jackson14' 6 PRWAR A LongMay 14GSHL 2A Sub District
11Tyler Wilson14' 6 PRWAShadle ParkMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
12Alex Neshyba14' 6 PRWAMountain View (WA)May 124a Gshl District Meet May 12 & 14
11Jonathan Wishard14' 6WAKelsoApr 30Elden Kellar Invitational
12Jason Jones14' 6 PRWACamasMay 0746th Bob Shaner Invite
View full rankings...
Long Jump
1.11Rahmel Dockery24' 2.75WACurtisMay 22WCD 4A Championships - Both Days
2.11Kasen Williams24' 1.25WASkylineMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
3.12Spencer Marr23' 7.25 PRWAClover ParkApr 06Bill Harris Invite
4.11Alec Fellows23' 3.25 PRWAEdmonds-WoodwayMay 12WESCO South Finals (Day 1)
5.12Thomas Kassa23' 2.5 PRWAAnacortesMay 14NWC 2A Sub-Districts Day 2
6.11Terrell Boyes23' 0.75 PR (1.6)WASouth BendMay 282B State Track & Field Championships Day 1
7.12Jordan Brown22' 11.75 PRWAShorecrestApr 17Pasco Invitational
8.11Derek Byrne22' 10.75 PR (2.8)WARiverside ChristianMay 282B State Track & Field Championships Day 1
9.12Phillip Puccino22' 10.25 PRWASteilacoomApr 06Bill Harris Invite
10.12Jacob Sealby22' 9.25 PRWAWenatcheeMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
View full rankings...
Triple Jump
1.11Kasen Williams49' 3.75WASkylineMay 144A Kingco Championship Meet
2.11PJ Benedictus49' 0.75 PRWARentonMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
3.12Levi Taylor47' 7.5 PRWALewis and ClarkMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
4.12Jerome Prescod47' 7WAEphrataApr 17Pasco Invitational
5.11Darian Brooks47' 3.75WAKennedy CatholicMay 22WCD 3A Championships - Both Days
6.12Kinsley Ojukwu47' 3 PRWAUnionApr 10The Willamette Falls Invitational
7.12Tyler Rogers47' 2.5 PRWALakesMay 0150th Shelton Invitational T&F Meet
8.12Spencer Marr46' 11.25 PRWAClover ParkMay 22WCD 3A Championships - Both Days
9.10Tay'lor Eubanks46' 8.75WACascade (Everett)May 07Everett District Championships
10.11Casey Burns46' 7.5WAKennedy CatholicMay 12Seamount League meet day 1
11Will Hallberg46' 7.5 PRWASouth WhidbeyMay 28Washington 2A State Championships (Day 2)
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.12Jordan Arakawa214' 3 PRWACapitalMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
2.11Jon Lawson209' 6 PRWAPrairieMay 30Washington State Hammer Championships
3.12Matthew Lloyd199' 5 PRWACamasMay 01Oregon Relays
4.11Kevin Stanley171' 0 PRWACentral ValleyMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
5.12Bobby Rodgers170' 7 PRWAEverettMar 16Everett time trials
6.12John Froland163' 11 PRWAGlacier PeakApr 17Eason Invitational
7.11Colton Sdao151' 4 PRWACentral ValleyMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
8.11Isaac Graves150' 9WA Glacier PeakMay 16Centralia Spring Fling Hammer Championships
9.11Will Peters141' 0 PRWAChewelahApr 10Mooberry Relays Rogers HS
10.11Nicholas Evans137' 4WACentral ValleyMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.