Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Cameron Tunstall11.16 PRWACascade ChristianMay 131A West Central District - Prelims
2.12James Beckman11.43 PRWASeattle ChristianMay 131A West Central District - Prelims
3.11Alex Fredsti11.53WAOrtingApr 15CWA, CC, Steilacoom @ Orting
4.9Andre Hubert11.55 PRWAOrtingMay 131A West Central District - Prelims
5.11James Spencer11.68WAVashon IslandMay 131A West Central District - Prelims
6.11Jacob LeFrancois11.75 PRWACascade ChristianMay 131A West Central District - Prelims
7.11Marcquel Hawkins11.83 PRWACharles Wright AcademyMay 131A West Central District - Prelims
8.11Austin Slagle11.84c PRWAChimacumMar 25Vashon, Chimacum, Pt Townsend @ Steilacoom
11Josh Naon11.84c PRWACharles Wright AcademyMay 05CWA vs Life Christian, Chimacum, Vashon Island, Annie Wright
10.11Tyler Walrath11.94cWACascade ChristianMar 18Washington, Charles Wright, Cascade Christian
View full rankings...
200 Meters
1.12Cameron Tunstall22.99 PRWACascade ChristianMay 141A West Central District - Finals
2.12James Beckman23.17 PR (-2.1)WASeattle ChristianMay 281A State Track and Field Meet (Day 1)
3.11Alex Fredsti23.42 PRWAOrtingMay 131A West Central District - Prelims
4.9Andre Hubert23.50 PRWAOrtingMay 131A West Central District - Prelims
5.11Derek Toepper23.54cWAChimacumMay 131A West Central District - Prelims
6.10Blake Greene23.84 PRWACharles Wright AcademyMay 141A West Central District - Finals
7.12Ryan Pyke24.15 PRWACascade ChristianMay 06CC, SC @ Orting (CC Home meet)
8.11Lucas Agnew24.25 PRWACharles Wright AcademyMay 131A West Central District - Prelims
9.9Josh Gehrke24.42 PRWASeattle ChristianMay 141A West Central District - Finals
10.11Tyler Walrath24.44c PRWACascade ChristianMar 25Eatonville vs. Cascade Christian, Seattle Christian, and Washington
View full rankings...
400 Meters
1.11Jacob LeFrancois50.83 PRWACascade ChristianMay 221A Tri-District 1/2/3 Meet - Finals
2.12James Beckman50.87 PRWASeattle ChristianMay 281A State Track and Field Meet (Day 1)
3.11James Spencer51.50 PRWAVashon IslandMay 221A Tri-District 1/2/3 Meet - Finals
4.12Ryan Pyke53.03 PRWACascade ChristianMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
5.11Lucas Agnew53.60 PRWACharles Wright AcademyMay 141A West Central District - Finals
6.11Alex Fredsti54.15WAOrtingMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
7.12Cameron Tunstall54.32WACascade ChristianApr 29CC, Chim, LCA @ Orting
8.9Josh Gehrke54.63 PRWASeattle ChristianApr 24King's Invitational
9.12Matt Gehrke55.50 PRWASeattle ChristianApr 08Orting vs Fife
10.12Andy Edmondson55.82 PRWASeattle ChristianApr 15Seattle Christian, Chimacum, Eatonville vs Fife
View full rankings...
800 Meters
1.12Michael Cross2:02.06 PRWASeattle ChristianMay 06CC, SC @ Orting (CC Home meet)
2.12Max LaBerge2:05.6h PRWACharles Wright AcademyMay 05CWA vs Life Christian, Chimacum, Vashon Island, Annie Wright
3.11Colin Andrus2:07.77WAVashon IslandMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
4.12Andy Edmondson2:08.00WASeattle ChristianApr 24King's Invitational
5.12Matt Gehrke2:08.70 PRWASeattle ChristianMay 141A West Central District - Finals
6.12William Livingston2:09.44 PRWACharles Wright AcademyMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
7.9David Goldstone2:10.81WACharles Wright AcademyApr 15CWA, CC, Steilacoom @ Orting
8.10Sean Olsen2:11.8h PRWACharles Wright AcademyApr 29CWA vs Vashon Island, Seattle Christian, Annie Wright
9.11Aidan Cyra2:12.54WAVashon IslandMay 141A West Central District - Finals
10.10Jasper Heckman2:13.77WAOrtingMay 141A West Central District - Finals
View full rankings...
1600 Meters
1.12Michael Cross4:24.90 PRWASeattle ChristianMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
2.12Max LaBerge4:26.14WACharles Wright AcademyMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
3.9David Goldstone4:27.47WACharles Wright AcademyMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
4.9Travis Hensley4:30.99WACharles Wright AcademyMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
5.9Ruben Riordan4:49.67WACharles Wright AcademyApr 15CWA, CC, Steilacoom @ Orting
6.12Toby Shorin4:53.0h PRWACharles Wright AcademyApr 29CWA vs Vashon Island, Seattle Christian, Annie Wright
7.12William Livingston4:55.8h PRWACharles Wright AcademyApr 24Bellevue Invitational
8.12Michael Cardenas4:57.3h PRWASeattle ChristianMar 18Seattle Christian, Fife, Chimacum@ Steilaccom
9.10Jasper Heckman4:58.31WAOrtingMay 131A West Central District - Prelims
10.12Cole Grabow4:58.8h PRWAVashon IslandMay 05CWA vs Life Christian, Chimacum, Vashon Island, Annie Wright
View full rankings...
3200 Meters
1.12Max LaBerge9:39.92WACharles Wright AcademyMay 01Shoreline Invitational
2.9David Goldstone9:45.46WACharles Wright AcademyMay 221A Tri-District 1/2/3 Meet - Finals
3.12Michael Cross9:45.59 PRWASeattle ChristianApr 15Seattle Christian, Chimacum, Eatonville vs Fife
4.9Ruben Riordan10:07.25WACharles Wright AcademyApr 24Bellevue Invitational
5.9Travis Hensley10:40.4hWACharles Wright AcademyApr 22CWA vs Vashon Island, Chimacum, Life Christian
6.12William Livingston10:48.3h PRWACharles Wright AcademyApr 22CWA vs Vashon Island, Chimacum, Life Christian
7.12Michael Cardenas11:00.97WASeattle ChristianApr 22CC, SC @ Orting
8.10Jasper Heckman11:01.03WAOrtingApr 23Chehalis Activators Invite
9.12Andy Edmondson11:14.28WASeattle ChristianApr 15Seattle Christian, Chimacum, Eatonville vs Fife
10.10Quinn L'Heureux11:15.0hWAChimacumApr 22CWA vs Vashon Island, Chimacum, Life Christian
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Spencer Ramos15.35 PRWACascade ChristianMay 221A Tri-District 1/2/3 Meet - Finals
2.11Josh Naon15.87 PRWACharles Wright AcademyMay 221A Tri-District 1/2/3 Meet - Finals
3.11Tyler Stoffer16.26WAVashon IslandMay 141A West Central District - Finals
4.12Jon Meis17.01 PRWASeattle ChristianMay 221A Tri-District 1/2/3 Meet - Finals
5.11Derek Thomas17.68 PRWAOrtingMay 141A West Central District - Finals
6.9Landon Summers18.04cWAVashon IslandMar 25Vashon, Chimacum, Pt Townsend @ Steilacoom
7.11Daryn Settlemire18.50WAChimacumMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
8.11Jordan Cossell18.54cWAChimacumMay 131A West Central District - Prelims
9.10Kevin Zettel19.48 PRWACascade ChristianMay 131A West Central District - Prelims
10.9Austin Oliveira19.54cWACascade ChristianApr 01Chimacum, Cascade Christian, Washington
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Spencer Ramos39.98WACascade ChristianMay 281A State Track and Field Meet (Day 1)
2.11Josh Naon42.02 PRWACharles Wright AcademyMay 221A Tri-District 1/2/3 Meet - Finals
3.12Jon Meis43.49WASeattle ChristianApr 15Seattle Christian, Chimacum, Eatonville vs Fife
4.11Tyler Stoffer43.68 PRWAVashon IslandMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
5.9Landon Summers45.86WAVashon IslandMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
6.11James Spencer46.04c PRWAVashon IslandMay 05CWA vs Life Christian, Chimacum, Vashon Island, Annie Wright
7.11Nick Flood46.19 PRWACharles Wright AcademyMay 131A West Central District - Prelims
8.9Austin Oliveira46.92 PRWACascade ChristianApr 24King's Invitational
9.10David Glessing47.24cWAChimacumApr 22CWA vs Vashon Island, Chimacum, Life Christian
10.11Derek Thomas47.33 PRWAOrtingMay 131A West Central District - Prelims
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Ryan Pyke
Jacob LeFrancois
Spencer Ramos
Cameron Tunstall
44.35WACascade ChristianMay 281A State Track and Field Meet (Day 1)
2.-Andre Hubert
Christian Yoro
Alex Fredsti
Brennan Nicholson
45.40WAOrtingMay 221A Tri-District 1/2/3 Meet - Finals
3.-Pat Dale
Lucas Agnew
Nylson Ho
Marcquel Hawkins
46.05WACharles Wright AcademyMay 221A Tri-District 1/2/3 Meet - Finals
4.-Relay Team46.89WASeattle ChristianMay 141A West Central District - Finals
5.-Nathan Betz
Marshall Montgomery
James Spencer
Tyler Stoffer
48.24cWAVashon IslandApr 15Washington,Vashon Island,Life Christian
6.-Relay Team49.14cWAChimacumApr 29CC, Chim, LCA @ Orting
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Spencer Ramos
Cameron Tunstall
Ryan Pyke
Jacob LeFrancois
3:29.03WACascade ChristianMay 281A State Track and Field Meet (Day 1)
2.-Jon Meis
Matt Gehrke
Andy Edmondson
James Beckman
3:31.26WASeattle ChristianMay 221A Tri-District 1/2/3 Meet - Finals
3.-Blake Greene
Anthony Wohns
Pat Dale
Lucas Agnew
3:37.64WACharles Wright AcademyMay 221A Tri-District 1/2/3 Meet - Finals
4.-James Spencer
Aidan Cyra
Colin Andrus
Ramsey Walker
3:43.36WAVashon IslandMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
5.-Brennan Nicholson
Lane Strassberg
Collin Pitts
Alex Fredsti
3:51.19WAOrtingApr 29CC, Chim, LCA @ Orting
6.-Relay Team4:00.0hWAChimacumMay 05CWA vs Life Christian, Chimacum, Vashon Island, Annie Wright
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Luteru Teuteu49' 11.5 PRWAOrtingMay 281A State Track and Field Meet (Day 1)
2.12Cody Butler43' 3.5 PRWAOrtingApr 22CC, SC @ Orting
3.12Taylor Handly42' 0 PRWAChimacumMay 131A West Central District - Prelims
4.12Jared Mahoney41' 0 PRWAChimacumMay 05CWA vs Life Christian, Chimacum, Vashon Island, Annie Wright
5.12Levi Hall40' 10 PRWASeattle ChristianApr 22CC, SC @ Orting
6.11Josh Gregory40' 7.5WACascade ChristianApr 22CC, SC @ Orting
7.11Marshall Montgomery39' 7.5 PRWAVashon IslandMay 05CWA vs Life Christian, Chimacum, Vashon Island, Annie Wright
8.12Andrew Gapsch39' 3.5 PRWACharles Wright AcademyMay 05CWA vs Life Christian, Chimacum, Vashon Island, Annie Wright
9.10Issac Lewis39' 1WAOrtingApr 22CC, SC @ Orting
10.10Josh Teuteu38' 3.5WAOrtingMar 18Orting, Life Christian, Vashon
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Luteru Teuteu148' 6 PRWAOrtingMay 281A State Track and Field Meet (Day 1)
2.12Nick Reynolds144' 9 PRWAChimacumApr 22CWA vs Vashon Island, Chimacum, Life Christian
3.12Cody Butler134' 4 PRWAOrtingApr 22CC, SC @ Orting
4.12Levi Hall132' 2 PRWASeattle ChristianMay 141A West Central District - Finals
5.10Josh Teuteu118' 9.5WAOrtingMay 131A West Central District - Prelims
6.11Josh Gregory113' 1.5WACascade ChristianMay 141A West Central District - Finals
7.12Jared Mahoney112' 5 PRWAChimacumApr 01Chimacum, Cascade Christian, Washington
8.9Daryl Settlemire107' 4WAChimacumApr 22CWA vs Vashon Island, Chimacum, Life Christian
9.9Randall Sackmann101' 4WAOrtingMay 06CC, SC @ Orting (CC Home meet)
10.10Vinson Vannice100' 1 PRWAOrtingApr 15CWA, CC, Steilacoom @ Orting
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Cody Butler165' 8 PRWAOrtingApr 15CWA, CC, Steilacoom @ Orting
2.12Kyle Mindemann159' 6 PRWASeattle ChristianMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
3.12Levi Hall149' 4 PRWASeattle ChristianApr 24King's Invitational
4.11Josh Gregory148' 8WACascade ChristianApr 24King's Invitational
5.11Marshall Montgomery145' 6 PRWAVashon IslandMay 141A West Central District - Finals
6.11Daryn Settlemire143' 0WAChimacumApr 01Chimacum, Cascade Christian, Washington
7.10Justin Morris140' 4WAChimacumApr 15Seattle Christian, Chimacum, Eatonville vs Fife
8.12Andrew Gapsch139' 4 PRWACharles Wright AcademyApr 29CWA vs Vashon Island, Seattle Christian, Annie Wright
9.10Josh Teuteu133' 10 PRWAOrtingApr 08Orting vs Fife
10.12Jared Mahoney130' 10 PRWAChimacumApr 29CC, Chim, LCA @ Orting
View full rankings...
High Jump
1.12Lane Strassberg6' 0 PRWAOrtingMay 06CC, SC @ Orting (CC Home meet)
2.11Tyler Stoffer5' 10 PRWAVashon IslandApr 29CWA vs Vashon Island, Seattle Christian, Annie Wright
9Austin Oliveira5' 10WACascade ChristianMay 06CC, SC @ Orting (CC Home meet)
4.10Sean Olsen5' 8 PRWACharles Wright AcademyApr 29CWA vs Vashon Island, Seattle Christian, Annie Wright
5.9Landon Summers5' 6WAVashon IslandApr 29CWA vs Vashon Island, Seattle Christian, Annie Wright
12Johnny Shapton5' 6 PRWACharles Wright AcademyApr 15CWA, CC, Steilacoom @ Orting
11Derek Toepper5' 6 PRWAChimacumApr 22CWA vs Vashon Island, Chimacum, Life Christian
10Aaron Koch5' 6 PRWASeattle ChristianMay 141A West Central District - Finals
9.10Kyle Madayag5' 4WAChimacumApr 22CWA vs Vashon Island, Chimacum, Life Christian
9Nate Brar5' 4WACascade ChristianApr 01Chimacum, Cascade Christian, Washington
11Noah Kime5' 4WACascade ChristianApr 01Chimacum, Cascade Christian, Washington
12Cameron Tunstall5' 4WACascade ChristianApr 01Chimacum, Cascade Christian, Washington
10Marcus Lelle5' 4WACharles Wright AcademyMay 131A West Central District - Prelims
View full rankings...
Long Jump
1.11Derek Toepper21' 5.75 (2.4)WAChimacumMay 281A State Track and Field Meet (Day 1)
2.11Marcquel Hawkins19' 10 PRWACharles Wright AcademyMay 05CWA vs Life Christian, Chimacum, Vashon Island, Annie Wright
3.10Aaron Koch19' 7.75 PR (3.3)WASeattle ChristianMay 281A State Track and Field Meet (Day 1)
4.11Pat Dale19' 0WACharles Wright AcademyMay 05CWA vs Life Christian, Chimacum, Vashon Island, Annie Wright
5.10Kyle Madayag18' 4WAChimacumApr 15Seattle Christian, Chimacum, Eatonville vs Fife
6.11Jameson Fauley18' 0.75WAOrtingApr 29CC, Chim, LCA @ Orting
7.11Daryn Settlemire18' 0WAChimacumMar 25Vashon, Chimacum, Pt Townsend @ Steilacoom
8.11Nylson Ho17' 11.5WACharles Wright AcademyMay 05CWA vs Life Christian, Chimacum, Vashon Island, Annie Wright
9.11Tyler Walrath17' 11 PRWACascade ChristianMar 18Washington, Charles Wright, Cascade Christian
10.10Kyle Pierotti17' 8.75WASeattle ChristianApr 24King's Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.11Derek Toepper42' 1 (-1.9)WAChimacumMay 281A State Track and Field Meet (Day 1)
2.11Noah Kime39' 11.5WACascade ChristianMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
3.11Jameson Fauley39' 7WAOrtingMar 25Life Christian, Orting, Charles Wright vs Fife
4.10Kyle Pierotti38' 9 PRWASeattle ChristianApr 22CC, SC @ Orting
5.10Aaron Koch38' 4 PRWASeattle ChristianMay 201A Tri-District 1/2/3 Meet - Prelims
6.11Nylson Ho38' 0 PRWACharles Wright AcademyApr 10Tacoma Invitational
7.10Kyle Crawford37' 4.25WACascade ChristianMay 141A West Central District - Finals
8.12Kevin Byers36' 10 PRWAOrtingMar 25Life Christian, Orting, Charles Wright vs Fife
9.10Kyle Madayag36' 1.75WAChimacumMay 131A West Central District - Prelims
10.10Collin Pitts35' 7 PRWAOrtingMay 131A West Central District - Prelims
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.