Team Results Management

Mens

100 Meters
1.10Juan Hererra11.17 PRWAFranklin PierceMar 13SPSL/WCC Jamboree
2.9Marquin Russell11.22 PRWALakesMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
3.12Michael Okoro11.24WAClover ParkApr 15Enumclaw vs Franklin Pierce vs Clover Park
4.12Kevyn Johnson11.36 PRWASumnerApr 29White River, Clover Park at Sumner
5.12Spencer Marr11.37 PRWAClover ParkMay 06Clover Park, Peninsula @ Lakes
6.12Courtney Williams11.45 PRWAClover ParkApr 29White River, Clover Park at Sumner
7.10Joe Njoku11.49WALakesMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
8.11Michael George11.54 PRWAPeninsulaMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
9.10Jake Peterson11.54c PRWAPeninsulaApr 22Franklin Pierce, White River at Peninsula
10Jacob Gilman11.54cWAPeninsulaApr 22Franklin Pierce, White River at Peninsula
View full rankings...
200 Meters
1.12Michael Okoro22.05 PRWAClover ParkMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
2.9Marquin Russell22.66WALakesMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
3.12Courtney Williams22.80 PRWAClover ParkMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
4.11Christopher Stokes23.01WAFranklin PierceMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
5.10Juan Hererra23.15 PRWAFranklin PierceMar 18Polar Bear Jamboree
12Collin Green23.15 PRWAWhite RiverApr 01North Thurston vs White River
7.10Juan Herrera23.19WAFranklin PierceJun 05BorderDuel Track Classic
8.12Jordin Andrade23.25 PRWABonney LakeApr 15Bonney Lake, Lakes, White River
9.12Alex Benzegala23.44c PRWAPeninsulaApr 22Franklin Pierce, White River at Peninsula
12Kramer Green23.44c PRWAWhite RiverApr 22Franklin Pierce, White River at Peninsula
11Bradley Wheeler23.44c PRWAFranklin PierceApr 22Franklin Pierce, White River at Peninsula
10Jacob Gilman23.44cWAPeninsulaApr 15Peninsula, Sumner @ Auburn Mountainview
View full rankings...
400 Meters
1.12Michael Okoro49.05WAClover ParkMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
2.12Collin Green49.84 PRWAWhite RiverMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
3.11Christopher Stokes50.31 PRWAFranklin PierceMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
4.12Courtney Williams50.44 PRWAClover ParkMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
5.12Brandon Barnett50.81 PRWABonney LakeMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
6.12Josh Otto51.14 PRWAClover ParkApr 29White River, Clover Park at Sumner
7.12Brandon Baumchen51.54c PRWABonney LakeApr 29Enumclaw vs Peninsula vs Bonney Lake
8.10Juan Herrera51.58 PRWAFranklin PierceJun 05BorderDuel Track Classic
9.12Keegan Hall51.64c PRWAPeninsulaMar 20Curtis Viking Jamboree {FULL}
10.10Marcus Dickson51.90WAWhite RiverMay 06White River, Auburn Mountainview @ Enumclaw
View full rankings...
800 Meters
1.12Brandon Baumchen1:56.00 PRWABonney LakeMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
2.12Braden Timpe1:56.83WAEnumclawApr 17Pasco Invitational
3.12Keegan Hall1:57.73 PRWAPeninsulaMay 0150th Shelton Invitational T&F Meet
4.12Mat Dickson1:57.93 PRWAWhite RiverMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
5.12Chris Borg1:58.1h PRWAPeninsulaApr 22Franklin Pierce, White River at Peninsula
6.11Larry Calvert1:58.27WAEnumclawMay 06White River, Auburn Mountainview @ Enumclaw
7.10Marcus Dickson2:00.55WAWhite RiverApr 29White River, Clover Park at Sumner
8.11Reed Hawkins2:01.11WABonney LakeMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
9.12David Lee2:01.4h PRWAPeninsulaApr 29Enumclaw vs Peninsula vs Bonney Lake
10.10Izaic Yorks2:02.21WALakesApr 29Lakes, Auburn Mountainview @ Franklin Pierce
View full rankings...
1600 Meters
1.10Marcus Dickson4:19.17WAWhite RiverMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
2.12Chris Borg4:19.85 PRWAPeninsulaMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
3.10Izaic Yorks4:27.40WALakesMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
4.10Curtis King4:27.79WAPeninsulaMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
5.12Braden Timpe4:28.1h PRWAEnumclawApr 22Enumclaw vs Lakes vs Sumner
6.12David Lee4:28.45 PRWAPeninsulaMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
7.12Keegan Hall4:29.48 PRWAPeninsulaMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
8.11Larry Calvert4:32.63WAEnumclawMay 01Shoreline Invitational
9.12Brandon Baumchen4:33.75WABonney LakeApr 15Bonney Lake, Lakes, White River
10.12Maxx Antush4:34.3h PRWAFranklin PierceApr 22Franklin Pierce, White River at Peninsula
View full rankings...
3200 Meters
1.12Chris Borg9:14.54 PRWAPeninsulaMay 27Washington 3A State Championships (Day 1)
2.12David Lee9:33.45 PRWAPeninsulaMay 27Washington 3A State Championships (Day 1)
3.10Izaic Yorks9:39.11WALakesMay 22WCD 3A Championships - Both Days
4.10Curtis King9:39.32WAPeninsulaMay 22WCD 3A Championships - Both Days
5.10Nick Borg9:44.83WAPeninsulaMay 22WCD 3A Championships - Both Days
6.12Maxx Antush9:57.50 PRWAFranklin PierceMay 01Shoreline Invitational
7.10Marcus Dickson9:57.93WAWhite RiverApr 01North Thurston vs White River
8.12Nick Lipinski9:58.15 PRWAAuburn MountainviewMay 22WCD 3A Championships - Both Days
9.12Ryan Weller10:03.20 PRWAEnumclawMay 01Shoreline Invitational
10.10Kody Gould10:05.16WAWhite RiverMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Tyler Rogers15.49 PRWALakesMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
2.12Abe Kellogg15.77WAEnumclawApr 03Arnie Young Invitational
3.12Kramer Green15.79 PRWAWhite RiverMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
4.11Jacob Novak16.10WAPeninsulaMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
5.11Shane Farrell16.44c PRWAAuburn MountainviewApr 01Timberline @ Auburn Mountainview
6.12Joe Cerne16.47 PRWAEnumclawMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
7.12Jordin Andrade16.56 PRWABonney LakeApr 10Tacoma Invitational
8.9Isom Brown16.81WAClover ParkMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
9.11Colby Herrington16.84c PRWAWhite RiverApr 22Franklin Pierce, White River at Peninsula
9Blake Dukowitz16.84cWAPeninsulaMay 06Clover Park, Peninsula @ Lakes
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Kramer Green38.93 PRWAWhite RiverMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
2.12Jordin Andrade39.02 PRWABonney LakeMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
3.12Michael Madden41.55 PRWAWhite RiverMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
4.12Abe Kellogg42.18WAEnumclawApr 03Arnie Young Invitational
5.12Joe Cerne42.47 PRWAEnumclawMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
6.11Jacob Novak43.04WAPeninsulaMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
7.12Jacob Harmon43.41 PRWAClover ParkMay 06Clover Park, Peninsula @ Lakes
8.9Isom Brown43.43WAClover ParkApr 22Auburn Mountainview, Bonney Lake @ Clover Park
9.9Devin Liebel43.44WAWhite RiverMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
10.11Austin Shirey44.13WAWhite RiverApr 29White River, Clover Park at Sumner
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Anthony Lee
Courtney Williams
Spencer Marr
Michael Okoro
43.18WAClover ParkMay 22WCD 3A Championships - Both Days
2.-Michael Madden
Travis Morris
Kramer Green
Collin Green
43.54WAWhite RiverMay 06White River, Auburn Mountainview @ Enumclaw
3.-Tyler Rogers
Blue Kearney
Levonte' Littlejohn
Marquin Russell
43.79WALakesMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
4.-Christopher Stokes
Emani Lamusitele
Phylip Rock
Juan Hererra
44.18WAFranklin PierceApr 15Enumclaw vs Franklin Pierce vs Clover Park
-Darek Goch
Robby Johnson
Derek Forza
Zack Mason
44.18WAEnumclawMay 06White River, Auburn Mountainview @ Enumclaw
6.-Scott Tranholt
Shaddye Melu
Vince Wagner
Josh Melu
44.35WAAuburn MountainviewMay 06White River, Auburn Mountainview @ Enumclaw
7.-Jordin Andrade
Taylor Foster
Brandon Barnett
Hunter Colegrove
44.50WABonney LakeMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
8.-Charles Menkens
Michael George
JR Grosshans
Alex Benzegala
44.68WAPeninsulaMay 0150th Shelton Invitational T&F Meet
9.-Alex Bricker
David Roberts
Kevin Johnson
Jonoah Lentz
45.86WASumnerMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Collin Green
Kramer Green
Mat Dickson
Marcus Dickson
3:21.40WAWhite RiverMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
2.-Brandon Barnett
Brandon Baumchen
Reed Hawkins
Jordin Andrade
3:21.62WABonney LakeMay 29Washington 3A State Championships (Day 3)
3.-Courtney Williams
James Powell
Josh Otto
Michael Okoro
3:22.77WAClover ParkMay 27Washington 3A State Championships (Day 1)
4.-Alex Benzegala
Chris Borg
JR Grosshans
Keegan Hall
3:29.45WAPeninsulaMay 06Clover Park, Peninsula @ Lakes
5.-Larry Calvert
Robby Johnson
Braden Timpe
Branden Russell
3:30.23WAEnumclawMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
6.-Blue Kearney
Sammie Long
Izaic Yorks
Marquin Russell
3:31.22WALakesMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
7.-Jamal Harris
Juan Hererra
Bradley Wheeler
Christopher Stokes
3:35.95WAFranklin PierceApr 15Enumclaw vs Franklin Pierce vs Clover Park
8.-Vince Wagner
Josh Melu
Scott Tranholt
Chris Ackerman
3:39.0hWAAuburn MountainviewApr 15Peninsula, Sumner @ Auburn Mountainview
9.-Relay Team3:48.0hWASumnerApr 15Peninsula, Sumner @ Auburn Mountainview
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Alex Griffith51' 3 PRWASumnerMay 06Sumner, Franklin Pierce, Bonney Lake
2.11Jeffrey Jordan49' 5.25WAPeninsulaMay 22WCD 3A Championships - Both Days
3.12Caleb Murphy47' 7.5 PRWAWhite RiverMay 06White River, Auburn Mountainview @ Enumclaw
4.12Chris Mose46' 11.5WAPeninsulaMar 20Curtis Viking Jamboree {FULL}
5.12John Goldwire46' 1.25WALakesMar 25Capital @ Lakes
6.12David Eargle44' 9.75 PRWAClover ParkMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
7.10Alex Afuvai43' 1.5WAFranklin PierceApr 29Lakes, Auburn Mountainview @ Franklin Pierce
8.12Blake Halvorson42' 10 PRWAWhite RiverApr 29White River, Clover Park at Sumner
9.12Kent Wilson42' 8 PRWABonney LakeMay 06Sumner, Franklin Pierce, Bonney Lake
10.12Joe Glick42' 1 PRWAEnumclawApr 15Enumclaw vs Franklin Pierce vs Clover Park
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Alex Griffith178' 7 PRWASumnerMay 22WCD 3A Championships - Both Days
2.12Darrien Creamer167' 7WAPeninsulaMay 06Clover Park, Peninsula @ Lakes
3.12Jordan Grant139' 5 PRWAEnumclawApr 15Enumclaw vs Franklin Pierce vs Clover Park
4.11Bronson Ward136' 4WAPeninsulaApr 16Mountain Invitational
5.12Caleb Murphy132' 10 PRWAWhite RiverApr 29White River, Clover Park at Sumner
6.10Kolton Carlson130' 11WAEnumclawMay 01Shoreline Invitational
7.10John Andrews129' 0 PRWAPeninsulaMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
8.12Scott Smith126' 2 PRWAWhite RiverApr 06Bill Harris Invite
9.11Jeffrey Jordan125' 6WAPeninsulaMar 27Thunderbird Relays
10.12Caleb Nelson125' 4 PRWAEnumclawApr 29Enumclaw vs Peninsula vs Bonney Lake
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Seth Rodriquez187' 7 PRWASumnerMay 0150th Shelton Invitational T&F Meet
2.12Joe Cerne178' 11 PRWAEnumclawApr 29Enumclaw vs Peninsula vs Bonney Lake
3.12JR Grosshans177' 0 PRWAPeninsulaMar 20Curtis Viking Jamboree {FULL}
4.11Neil Bateman160' 10WASumnerMay 06Sumner, Franklin Pierce, Bonney Lake
5.12Chris Mose159' 7 PRWAPeninsulaMay 0150th Shelton Invitational T&F Meet
6.12Todd Paine-Walsh156' 8 PRWAWhite RiverMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
7.10Jacob Gilman150' 10WAPeninsulaApr 22Franklin Pierce, White River at Peninsula
8.9Reilley Peirce150' 5 PRWAFranklin PierceMay 01Shoreline Invitational
9.12Junior Tusi149' 0WAFranklin PierceMar 18Polar Bear Jamboree
10.11Jacob Novak142' 2WAPeninsulaMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
View full rankings...
High Jump
1.12JR Grosshans6' 4 PRWAPeninsulaMay 06Clover Park, Peninsula @ Lakes
2.10Jacob Gilman6' 3 PRWAPeninsulaApr 29Enumclaw vs Peninsula vs Bonney Lake
3.11Taylor McAllister6' 2 PRWALakesMay 06Clover Park, Peninsula @ Lakes
4.9David Byrne6' 0 PRWAFranklin PierceApr 16SPSL Non-Varsity Meet
5.9John Krizak5' 10 PRWABonney LakeApr 083A SPSL JV Meet
12Josh Zahnow5' 10WABonney LakeMar 25North Thurston vs Boney Lake
10Marcell Williams5' 10 PRWALakesMar 25Capital @ Lakes
12Tyler Rogers5' 10WALakesApr 15Bonney Lake, Lakes, White River
12Darrien Creamer5' 10WAPeninsulaApr 29Enumclaw vs Peninsula vs Bonney Lake
10.12Nathan Braun5' 8WABonney LakeApr 15Bonney Lake, Lakes, White River
12Blake Halvorson5' 8WAWhite RiverMar 23Fife, FP vs White River
10Keegan Love5' 8WALakesMar 25Capital @ Lakes
9Codey Johnson5' 8 PRWASumnerApr 15Peninsula, Sumner @ Auburn Mountainview
10Shaddye Melu5' 8WAAuburn MountainviewMar 19White River JV Invitational
12Aaron Toman5' 8 PRWAWhite RiverMay 06White River, Auburn Mountainview @ Enumclaw
12Mat Dickson5' 8 PRWAWhite RiverMar 13SPSL/WCC Jamboree
View full rankings...
Pole Vault
1.12Kevyn Johnson14' 0 PRWASumnerMay 27Washington 3A State Championships (Day 1)
2.11Austin Shirey13' 7WAWhite RiverMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
3.11David Brazier13' 0WAEnumclawApr 29Enumclaw vs Peninsula vs Bonney Lake
4.12Ben Pettinger12' 6 PRWAFranklin PierceMay 01Shoreline Invitational
12Grant Stevens12' 6 PRWASumnerMar 24Sumner vs Timberline, Clover Park
6.12Aaron Toman12' 0WAWhite RiverMay 06White River, Auburn Mountainview @ Enumclaw
11Evan Mays-Scriven12' 0 PRWAWhite RiverApr 01North Thurston vs White River
12Jonoah Lentz12' 0WASumnerMay 06Sumner, Franklin Pierce, Bonney Lake
9.10Michael Smith11' 6WASumnerApr 29White River, Clover Park at Sumner
12Zach Schimon11' 6 PRWAFranklin PierceApr 15Enumclaw vs Franklin Pierce vs Clover Park
10Logan Ross11' 6WAEnumclawApr 29Enumclaw vs Peninsula vs Bonney Lake
View full rankings...
Long Jump
1.12Spencer Marr23' 7.25 PRWAClover ParkApr 06Bill Harris Invite
2.10Luke Plummer21' 8.75WAPeninsulaMay 22WCD 3A Championships - Both Days
3.12Tyler Rogers21' 5.75 PRWALakesMay 0150th Shelton Invitational T&F Meet
4.12Josh Melu21' 2.5 PRWAAuburn MountainviewApr 17Pasco Invitational
5.12Darrien Creamer20' 8WAPeninsulaApr 22Franklin Pierce, White River at Peninsula
6.12Blue Kearney20' 7 PRWALakesApr 24The Viking Relays
10Phylip Rock20' 7 PRWAFranklin PierceApr 15Enumclaw vs Franklin Pierce vs Clover Park
8.11Emani Lamusitele19' 11.25 PRWAFranklin PierceApr 22Franklin Pierce, White River at Peninsula
9.12Jordin Andrade19' 9 PRWABonney LakeApr 29Enumclaw vs Peninsula vs Bonney Lake
11Evan Mays-Scriven19' 9 PRWAWhite RiverApr 15Bonney Lake, Lakes, White River
View full rankings...
Triple Jump
1.12Tyler Rogers47' 2.5 PRWALakesMay 0150th Shelton Invitational T&F Meet
2.12Spencer Marr46' 11.25 PRWAClover ParkMay 22WCD 3A Championships - Both Days
3.10Luke Plummer45' 11.75WAPeninsulaMay 22WCD 3A Championships - Both Days
4.12Josh Melu44' 1 PRWAAuburn MountainviewMay 0150th Shelton Invitational T&F Meet
5.12Darrien Creamer42' 8.5WAPeninsulaMay 22WCD 3A Championships - Both Days
12Cedric Fillmore42' 8.5 PRWAClover ParkMay 22WCD 3A Championships - Both Days
7.12Trulan Rockwood41' 8 PRWAEnumclawMar 18Enumclaw vs. Auburn vs. Kent-Meridian
8.10Phylip Rock41' 7.5WAFranklin PierceMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
9.11Charles Menkens40' 4.25 PRWAPeninsulaMay 13WCC/SPSL Sub District 3A Championships
10.12John Goldwire40' 3 PRWALakesMay 06Clover Park, Peninsula @ Lakes
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.