Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.8Sony Michel10.82 (4.2)FLAmerican HeritageApr 13FHSAA 2A District 14 Championships
2.9Mitch Horning11.10 PRORMonroe (Eugene)May 20Eugene District Championships
3.8E'Lon Mack11.27 PRWACovingtonApr 22Skyridge at Covington
4.8Cedet Bailey11.34c PRORClatskanieMay 22Junior Olympics Open Meet
8Detrick Bessard11.34c PRLAJ.H. WilliamsApr 10Catholic High
8Ben Cates11.34c PRMOPacificMar 30Washington
7.8Jake Paulsen11.35 PRNECozadMay 15Nebraska Championship
8.8Eddie Richardson11.36 PRWAWyeastJun 03District Meet
9.8Logan Clark11.39 PRMITraverse City EastMay 26Big North Conference Championship
10.8Jamal Sam11.40 PRLAAndersonApr 1051st Pelican Relays
View full rankings...
200 Meters
1.8Sony Michel22.51 (4.8)FLAmerican HeritageApr 13FHSAA 2A District 14 Championships
2.12Eric Walsh22.64 PRWABlack HillsMay 0746th Bob Shaner Invite
3.8Eddie Richardson23.29 PRWAWyeastApr 22Wyeast @ Frontier
4.8Jesse Bollen23.44c PRWAEatonvilleMay 13Eatonville vs Yelm & Keithley
5.-Jay McIntosh23.48 PRMIMaple Street MagnetMay 20KalPortMatt Conference Meet
6.8Jake Paulsen23.53 PRNECozadMay 15Nebraska Championship
7.8Phillipie Motley23.54c PROHHilliard WeaverApr 17Pickerington Invitational
8.8E'Lon Mack23.60 PRWACovingtonApr 29Frontier @ Covington
9.8John Shirk23.64c PROHSt Paschal BaylonMay 16East CYO Meet - St Peter Chanel
8Colby Williamson23.64c PRTXHCYA Home School LionsFeb 16NCS MS Tuesday Practice Meet #1
View full rankings...
400 Meters
1.12Eric Walsh49.46 PRWABlack HillsMay 0746th Bob Shaner Invite
2.9Desmond Palmer51.62 PROHPickerington NorthMay 22Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman
3.8Wyatt Cunningham51.74c PRORNorth BendMay 07Far West League District Meet
4.8Mark Jarecki52.38 PRNEColumbus LakeviewMay 15Nebraska Championship
5.8Zach Blanco52.64c PRORRogue RiverMar 18Hanby, Lorna Byrne @ Rogue River
6.8David Stellato52.80 PRPAWissahickonMay 26League Championship
7.8Malcolm Bowman52.84c PRTXSt Mark's of TexasApr 21Metroplex MS TF Series #5
8.9Greg Cleveland53.04 PRWACentral KitsapJun 03League Championships
9.8Zach Sellards53.17 PRWVMiltonMay 11Cabell Co. Middle School Championship
10.8Ben Willis53.19 PRWASacajaweaJun 10Federal Way Middle School finals
View full rankings...
800 Meters
1.7An Le2:04.8h PRMIPortage CentralMay 06Linden Grove
2.8David Stellato2:05.6h PRPAWissahickonMay 05Wissahickon vs Upper Moreland
3.10Dakota Phillips2:06.33 PRWABlack HillsApr 24Chehalis Activators Invite
4.8Jacob Griffith2:07.9h PROHPickerington LakeviewMay 05Pickerington Lakeview vs. Groveport Madison
5.8Blake Hansen2:08.10 PRWAIllaheeJun 10Federal Way Middle School finals
6.9LaForest Church2:08.45 PRWAMarcus WhitmanJun 03League Championships
7.8Kepler House2:08.65 PRWAIllaheeJun 10Federal Way Middle School finals
8.-Cody Brais2:08.89 PRFLWestminster AcademyMay 08flrunners.com Middle School State Championship
9.9Zachary Sleigh2:09.22 PRWAMarcus WhitmanJun 03League Championships
10.8Michael Garcia2:09.34 PRORNeil ArmstrongMay 15Sweet Home Junior High Twilight Meet
View full rankings...
1500 Meters
1.8Mitchell Butler4:20.93 PRORSiuslawJun 12Portland Track Festival
2.7Elijah Armstrong4:22.2hIDIrvingJul 28Jr. Olympic Nationals
3.8Kevin Takamori4:32.65 PRORCheldelinJun 05Oregon Middle School State Championships
4.8Zach Blanco4:32.7h PRORRogue RiverApr 01Sacred Heart, Rogue River, St. Mary's, Shady Cove @ Grace Christian
5.7Dakota Thornton4:33.6hORSky ViewMay 14CO District Championships
6.8Kenny Freeman4:34.2h PRORJoseph LaneMay 20UVL Boys District
7.-Cole Temes4:34.96 PRFLLake ButlerMay 08flrunners.com Middle School State Championship
8.8Brandon Pollard4:36.91 PRORSistersJul 10JO Region 13 TF Championships
9.13-14Stewart Kunzelman4:38.96 PRWAFederal Way TrackJul 10J.O. Regional Meet
10.8Noah Yaconelli4:39.5h PRORAshlandMay 01SOMSAC District Finals (Boys and Girls Prelims sign up here.)
View full rankings...
1600 Meters
1.12Greg Black4:32.30 PROHPickerington NorthMay 22Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman
2.10Dakota Phillips4:34.91 PRWABlack HillsMay 14Evergreen League Championships
3.8Wolfgang Beck4:39.19 PRWAKopachuckMay 27PSD Middle School District Meet
4.8Matthew Brown4:43.2h PRTXSt Mark's of TexasApr 21Metroplex MS TF Series #5
7Elijah Armstrong4:43.2hIDIrvingAug 07Hershey North America Finals
6.8Logan Carroll4:44.25 PRWAGoodmanMay 27PSD Middle School District Meet
7.8Nickolas Freitag4:44.8h PRWIEdisonMay 06West De Pere
8.8Blake Hansen4:45.16 PRWAIllaheeJun 08Federal Way Middle School prelims
9.9LaForest Church4:49.03 PRWAMarcus WhitmanJun 03League Championships
10.9Brady Tinker4:50.32 PRWACedar Heights (Port Orchard)Jun 03League Championships
View full rankings...
3000 Meters
1.7Elijah Armstrong9:29.7hIDIrvingJul 28Jr. Olympic Nationals
2.8J.P. Kiefer10:06.30 PRORSt Paul/O'HaraApr 28St. Paul/O'Hara vs Junction City
3.13-14Hayden Scott10:10.9hORBowerman TrackJun 25Oregon Junior Olympic, Open, Master Combined Events Championships
4.8Michael Shaw10:17.4h PRORScenicMay 01SOMSAC District Finals (Boys and Girls Prelims sign up here.)
5.8Duncan Fuller10:18.8h PRORNorthMay 01SOMSAC District Finals (Boys and Girls Prelims sign up here.)
6.-Derek Barnes10:25.19 PRFLWestminster AcademyMay 08flrunners.com Middle School State Championship
7.8Conner Stanek10:26.7h PRORAshlandMay 01SOMSAC District Finals (Boys and Girls Prelims sign up here.)
8.8Jonathan Sisley10:31.7h PRORSilvertonJul 22OTC All-Comer's Meet Week 3
9.7Shane Crofoot10:37.8hORLincoln SavageMay 01SOMSAC District Finals (Boys and Girls Prelims sign up here.)
10.7Nicholas Barrett10:38.1h PRORRuchMay 01SOMSAC District Finals (Boys and Girls Prelims sign up here.)
View full rankings...
3200 Meters
1.12Greg Black10:14.86 PROHPickerington NorthApr 10John Stingel Invitational
2.8Matthew Brown10:31.00 PRTXSt Mark's of TexasApr 10Tom Landry Relays MS
3.7Glacier Wallington10:39.6h PRMIOxfordMay 25Davison Invite
4.10Dakota Phillips10:42.0hWABlack HillsApr 14Black Hills, WF West @ River Ridge
5.8Derek Barnes10:45.22 PRFLWestminster ChristianApr 22FHSAA 1A Region 4 Championships
6.8Will Wilson10:46.0h PRMIKent CityApr 24Delton Kellogg Invitational
7.10Michael Flindt10:48.0hWAEastlakeMay 13Crest JV Kingco Meet
8.9Johnathan Stevens10:48.8h PRWAEvergreen (Redmond)Jun 03District Finals
9.9Santos Zaid10:49.0h PRWAKamiakinMay 27Kamiakin @ Finn Hill
10.9Spencer Flindt10:49.58 PRWAInglewoodJun 03District Finals
View full rankings...
100m Hurdles - 30"
1.8Tyrone LaFrance14.04c PRLAJ.H. WilliamsApr 10Catholic High
2.8Casey Dionne14.12 PRKYFoleyMay 05Capital City Championships
3.8Blake Smith14.13 PRTXBaytown Christian AcademyMar 23Cypress MS Relays
4.8Stetson Turpin14.14c PRWAHarbor RidgeMay 27PSD Middle School District Meet
5.8Preston Gray14.17 PRTXNorthland ChristianMar 23Cypress MS Relays
6.8Nicholas Hughes14.22 PRWAPacific (Vancouver)May 27Wyeast vs Pacific
7.8Josh Sampson14.34c PROROgdenApr 22Ogden vs LOJ, Waluga
8KC Lopez14.34c PROROgdenApr 22Ogden vs LOJ, Waluga
9.8Ridge Harmon14.54c PRWAWest Valley-YakimaMay 06West Valley, Sierra Vista @ Zillah
10.8Zane Burgess14.74c PRORNewbergApr 14Forest Grove vs. Newberg, Santiam Christain
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.9Casey Wageman14.24c PRWAColumbia-SurpriseMay 05Spanaway/Cedarcrest/Columbia
2.8David Whitmore15.12 PRWANaches ValleyApr 21Zillah, Prosser, Naches @ Wapato
3.8Colligan Brandon15.54c PRWIWeyauwega-FremontApr 22Weyauwega-Fremont MS
4.8Danny Roscetti15.64c PRILRivertonMay 01Mt Zion invite
5.8Harvey Kendall15.81 PRMOGrandviewApr 07Belton Middle School Classic
6.8Bradley Polley15.84c PRTXOvilla ChristianApr 23Tapps District 2-3A JH meet
7.9Desmond Palmer16.08OHPickerington NorthMay 22Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman
8.8Stephen Akanbi16.24c PROHWalnut HillsMay 10FAVC Cardinal Division Championship
9.8Jared Alskog16.34c PRWAHallerMay 05Port Susan v. Haller
8Nick Barclay16.34c PRWAHockinsonMay 10Woodland vs Hockinson & Kalama
View full rankings...
200m Hurdles - 30"
1.9Greg Cleveland26.24c PRWACentral KitsapApr 29Central Kitsap vs Fairview and Oakland Bay
2.8Brian Klever26.64c PROHPickerington LakeviewMay 12Pickerington Lakeview vs. Pickerington Ridgeview
3.9Vince Ly26.71 PRWAKamiakinJun 03District Finals
4.9Adam Gascoyne26.86 PRWAMarcus WhitmanMay 06Oakland Bay Vs Marcus Whitman
5.8Steven Horrocks26.88 PRNEHay SpringsMay 15Nebraska Championship
6.8Tyrone LaFrance26.94c PRLAJ.H. WilliamsMar 27Little Bear 2010
7.8Korry Miller26.94 PRWALakotaJun 10Federal Way Middle School finals
8.8Mack Alspaugh27.10 PRNEMcCookMay 15Nebraska Championship
9.8Mark Baydyuk27.14c PRWAMattsonMay 26Mattson vs Tahoma Blue
10.8Jacob Sobotka27.27 PRIAMt AyrApr 29MS POI West Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.9Desmond Palmer42.27OHPickerington NorthApr 10John Stingel Invitational
2.8Connor Flaningam42.34c PRINSouth KnoxMay 12Knox County Meet
3.9Junior Castro44.51 PRWAMeridian (WA)Apr 13Nooksack, Friday Harbor, Meridian @ LC
4.8Conner Ledger44.74c PRTXMedlinMar 25Trinity Springs Relays
5.8Tristen McMillian45.24c PRTXMedlinApr 08Meet of Champions
6.8Brit Hooper45.94c PRTXMidland ChristianApr 08Trinity Relays
7.9Brian Klever46.37 PROHPickerington NorthApr 10John Stingel Invitational
8.8Danny Reagan47.44c PRTXMedlinMar 25Trinity Springs Relays
9.8Layne Harnishfeger47.74c PRINFranklin CountyApr 13Greensburg vs Franklin County
10.8Gareth Crisp48.74c PRTXMorganMar 11Rattler JH Relays
View full rankings...
4x100 Relay
1.8Kourtlin Flournoy
Trevion Harris
Zachary Mitchell
Darien Simms
45.80TXNorthland ChristianApr 09NHAL District Track and Field Meet
2.9Nick Zawadski
Brandon Hibbert
Nahum Smith
Andre Thompson
46.12WACentral KitsapJun 03League Championships
3.-Christian Egans
Daniel Kasprzak
Aston Walters
Austin Walters
46.34cTXCrosbyApr 05Riverrwood Middle School
4.9Felipe Concha
Daniel Brady
Josh Horton
Liam Doyle
46.39WAInglewoodJun 03District Finals
5.-Relay Team46.73WAIllaheeJun 10Federal Way Middle School finals
6.8Christopher Lawry
Terrance Cooper
Torrence Cooper
Kentroy Naderer
46.84cTXKirby (Wichita Falls)Mar 25Burkburnett MS Boys Boomtown Relays
7.-Vince Ly
Jacob Reyes
Cramer Montgomery
DJ Sego
47.01WAKamiakinJun 03District Finals
8.8Jack Wolf
Tommy Ciaccio
Evan Hopley
Alex Turner
47.04cAZEsperero CanyonApr 15Orange Grove hosts Esperero and Cross
9.-Relay Team47.14TXFort Worth ChristianApr 23TCPS MS Championships
10.8Payton Lykins
Jake Huffman
Justin Furst
Joe Schmitt
47.24ILMcHenryMay 21IESA State Meet
View full rankings...
4x200 Relay
1.8Brandon Livingston
Boudreaux Joseph
Marcell Key
Jamal Sam
1:35.72LAAndersonApr 1051st Annual Southern University Davenport-Milburn Pelican Relays
2.-Greg Cleveland
Bryson Duarte
Cody LaFontaine
Weston Soete
1:37.35WACentral KitsapJun 03League Championships
3.-Relay Team1:38.7hLAJ.H. WilliamsApr 10Catholic High
4.-Relay Team1:38.85WALakotaJun 08Federal Way Middle School prelims
5.8B. Bailey
D. Wooster
C. Guillory
B. Grataski
1:39.5hTXHector GarciaApr 08NISD Middle School District Meet
6.-Marlen Cordero
Peter Da
Austin Breda
Bailey Paladin
1:40.32WAMattsonJun 02Kent-Tahoma Conference Prelims
7.-Relay Team1:40.38WAIllaheeJun 08Federal Way Middle School prelims
8.-Jacob Hinze
Brandon Woods
Ty Bumgartner
Zach Justus
1:40.5hOHPickerington LakeviewMay 12Pickerington Lakeview vs. Pickerington Ridgeview
9.-Relay Team1:40.56WAInglewoodJun 03District Finals
10.-Reese Waters
Austin Belanger-iott
James Cruz
Kyle Sawyer
1:40.7hMIEaton RapidsMay 25Middle School League Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.9LaForest Church
Devon Newquist
Zachary Sleigh
Illya Tsyetkov
3:40.08WAMarcus WhitmanJun 03League Championships
2.8Josh Willingham
Bomani Carter
Ben Trice
Hunter Smiley
3:47.25TXFort Worth ChristianApr 13MS Warrior Relays
3.8Najee Johnson
Jorge Olivares
Chase Hansen
David Stellato
3:47.86PAWissahickonMay 26League Championship
4.8Jarius White
Matt Marrs
Zack Elder
John Aaron Howell
3:48.10TXLiberty ChristianApr 13MS Warrior Relays
5.-Ross Prado
Josh Re
Nathaniel Hall
Clayton Christian
3:48.12TXSan Antonio ChristianApr 27ISAL District Meet
6.-Patrick Lee
Blake Golden
Brian LeMaster
Ryan Hunt
3:48.3hOHPickerington LakeviewMay 12Pickerington Lakeview vs. Pickerington Ridgeview
7.-Relay Team3:48.9hUTWest PointMay 11Davis District North End
8.8Kaden Lusink
Devan Williams
Ben Dambacher
Jevaughn Palmer
3:49.00WALakotaMay 26Illahee @ Lakota
9.-Relay Team3:49.40WAIllaheeMay 26Illahee @ Lakota
10.-Relay Team3:50.32FLCalvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)May 08flrunners.com Middle School State Championship
View full rankings...
Shot Put - 8lb
1.8Brian Salgado52' 7.5 PRORDexter McCartyMay 17Mt. Hood League Meet
2.8Ken Onyima51' 0 PRORClear CreekApr 22Centennail 7/8 @ Clear Creek 7/8
3.8Hunter Lassiter50' 6.75 PRMIPortage CentralMay 06Linden Grove
4.8Eric Ah Fua50' 6 PRWASequoyahMay 25Saghalie @ Sequoyah
5.8Jerry Jones48' 5.5 PRFLCrestwoodMay 08flrunners.com Middle School State Championship
6.8Phelan Lund46' 9 PRORObsidianApr 22Obsidian -vs- Elton Gregory Dual
7.-Antonio Potts46' 2.5 PRMIHillsideMay 20KalPortMatt Conference Meet
8.8John Piatek46' 1.5 PRMITraverse City EastMay 14Rockford Relays Invitational
9.8Corey McClure46' 1 PRWVPocaMay 10MVC Championships
10.9Tyler Parker46' 0.5 PRWACentral KitsapJun 03League Championships
9Colton Dion46' 0.5 PRWAOakland BayJun 03League Championships
View full rankings...
Shot Put - 10lb
1.8Austin Lorenz40' 9 PRIAGriswoldApr 06Underwood
2.8Leyton Miller37' 1.25 PRKSWeskanMay 06Wallace County JH
3.8Jarrett Dickinson36' 4.5 PRIAGriswoldApr 06Underwood
4.6Layne Miller36' 0 PRKSWeskanApr 29Cheyenne Wells JH
5.8Jimmy Lorusso33' 0 PRWVSouth (Morgantown)Apr 27#4-Mon. County Middle School Track
6.8Cody Roberts32' 3 PRMIWilson (Wyandotte)May 07Wyandotte vs Woodhaven
7.8Robert Martin31' 1 PRKSWeskanMar 26Cheylin JH
8.8Brian Lange30' 5 PRMIWilson (Wyandotte)May 07Wyandotte vs Woodhaven
9.7Shay Miller28' 2 PRKSWeskanMay 06Wallace County JH
10.8Kiwanze Thomas28' 0 PRWVSouth (Morgantown)Apr 20#3-Mon. County Middle School Track
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.10Patrick Elflein46' 11.5 PROHPickerington NorthMay 22Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman
2.8Kody Benson46' 8.25 PRNESterlingMay 15Nebraska Championship
3.8Reggie Chumley46' 4.75 PRWAZillahApr 15Harrison, Granger, Zillah
4.-Josh Coyle46' 0.75 PRNEWest HoltMay 15Nebraska Championship
5.8Jack Lembcke45' 1 PRSDEdisonApr 12Meet # 2
6.8Jacob Christian45' 0.5 PRNESewardMay 15Nebraska Championship
7.8Nick Burke44' 6 PRINSouth KnoxMay 07Blue Chip Conference Meet
8.8Cameron Watkins43' 8 PRTXChisholm Trail (Rhome)Mar 25Fossil Hill Relays
9.8Gregg Shimer43' 2 PRORNyssaApr 30YMCA Team Idaho Invitational
10.8Richard Sweeney43' 1.75 PRNEOmaha Christian AcademyMay 15Nebraska Championship
View full rankings...
Discus - 1kg
1.8Ellery Lassiter170' 8 PROHWalnut HillsMay 10FAVC Cardinal Division Championship
2.9Blaine Pervinich167' 0 PRWAJohn SedgwickMay 20Sedgwick at Cedar Heights
3.8Charlie Flores150' 5 PRTXGrace PrepApr 15Field Event Medal Meet
4.8Dylan Sugg149' 11 PRWAPioneer (Wenatchee)Apr 01Wenatchee
5.8Karl Sanft147' 8 PRORParkroseMay 17Mt. Hood League Meet
6.8Leon Siofele141' 10 PRWAFrontierApr 29Frontier @ Covington
7.-Jacob Bartling141' 0 PRNEElm CreekMay 15Nebraska Championship
8.8Ryker Gilbert138' 8.5 PRWAShahalaApr 29Shahala @ Pacific
9.8Brett Perry138' 3 PRTXTrafton AcademyApr 22GHAC Track Meet
8Shane Stockton138' 3 PRWALynden ChristianMay 25North West League Finals
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.8Alex Meza138' 10 PRWALa CenterMay 18Hockinson vs La Center & Wind River
2.8Ben Speer137' 9 PRKSDightonMay 14Freedom League
3.8Garret Gray137' 4 PRMOHighlandApr 12Palmyra Invite
4.13-14Leon Siofele137' 0 PRWAEvergreen StormJun 26Oregon Junior Olympic T & F Championships
5.8Jack Lembcke135' 3 PRSDEdisonApr 12Meet # 2
6.-Colton Bascom133' 6 PRUTCentral DavisMay 11Davis District North End
7.8Adam Niehaus133' 0 PRMOLiberty/Mountain View-Birch TreeMar 01Mountain Grove vs Area Teams
8.8Luis Nunez131' 7 PRNELexingtonMay 04North Platte Invite
9.8Nick Lines131' 2 PRWAHockinsonMay 18Hockinson vs La Center & Wind River
10.8Bentley Spain130' 6 PRNCSouth CharlotteMay 04CMS Souther Conference League Meet
View full rankings...
Javelin - 300g TJ
1.8Richard Belog192' 7 PRORLife ChristianMay 11Metro Christian Districts
2.8Donte Robinson184' 11 PRORSunridgeApr 23Sunridge Int.
3.8Felipe Rodriguez171' 4 PRORStanfieldApr 23Sunridge Int.
4.8Efren Zuniga164' 9 PRORArlingtonMay 07Condon
5.8Dale Bowen162' 4 PRWAPioneer (Wenatchee)Apr 01Wenatchee
6.7Alfonso Gonzalas161' 1 PRWATumwaterMar 05TMS Records
7.8Connor McKern159' 6 PRWAKettle FallsMay 19Colville JHS
8.8Marques Salgado157' 2 PRWAFoothillsMay 11Icicle River Track Meet
9.8Miguel Velasco156' 10 PRORClara BrownellApr 23Sunridge Int.
10.7Jeffrey Wood156' 7 PRORRiley CreekApr 24Brookings Invitational
View full rankings...
High Jump
1.8Wyatt Cunningham6' 3 PRORNorth BendJun 05Oregon Middle School State Championships
2.-Daniel Ray6' 2 PRAZPostonApr 10Kino Relays
3.8Jake Hirsbrunner6' 1 PRWIMonroeApr 29Monroe vs Oregon vs New Glarus
4.8Kevin Karner6' 0 PRMIDundeeMay 05Dundee vs Ida
8Colton Maxwell6' 0 PRORElktonMay 06LFL Districts
8Conner Scott6' 0 PRORHigh DesertMay 06High Desert
8Cody Foerg6' 0 PRINClark PleasantApr 13Clark Pleasant vs Franklin E.
8.8Jake Paulsen5' 11 PRNECozadMay 15Nebraska Championship
8Michael Menefee5' 11 PRORCascade (Bend)May 14CO District Championships
10.-Cody Robb5' 10 PRAZPostonMar 31Poston, Carson
9Kendrick Murphy5' 10 PRWAFinn HillApr 29Finn Hill @ Evergreen
8Matt Dispenza5' 10 PRWAMattsonMay 19Mattson vs Meridian
8Mason Collett5' 10 PRORLake OswegoApr 29Kraxberger vs LOJ, Ogden
8E'Lon Mack5' 10 PRWACovingtonMay 06Shahala vs Covington
View full rankings...
Pole Vault
1.8Avery Jones12' 6 PRTXFEAST Home SchoolApr 27ISAL District Meet
2.8Trey Kennedy12' 3 PRINWestviewMay 17LLC Conference Championships
3.8Joel Johnson12' 0 PRORPilot ButteJun 05Oregon Middle School State Championships
8Beau Dunneback12' 0 PRMISpartaMay 19WMMS 8th Grade League Meet
5.8Hunter Poteet11' 9 PRNECreteMay 05Crete MS PR's
8N. Jordan11' 9 PRTXHector GarciaJun 05Lone Star River Vault
7.8Jake Walton11' 2 PRMIFowlervilleMay 07Eaton Rapids Inv
8.8Grant Kido11' 1 PRIDSouth NampaMay 06Inter-Valley League Meet
9.7Andrew Poston11' 0 PRSCIrmoApr 15C-team Track Championship
8Cody Simpson11' 0 PRORObsidianJun 05Oregon Middle School State Championships
8Seth Alfaro11' 0 PRMIGrand Rapids CatholicMay 07CETL Track Meet #3
8Alex Fast11' 0 PRMIEaton RapidsMay 19Eaton Rapids vs Jackson Northwest
View full rankings...
Long Jump
1.9DJ Sego20' 3.5 PRWAKamiakinMay 20Evergreen @ Kamiakin
2.8Colby Williamson20' 3 PRTXHCYA Home School LionsMar 27Prairie View Relays
3.8Tyrone LaFrance20' 2.5 PRLAJ.H. WilliamsApr 10Catholic High
4.8Michael Hutchcraft20' 0 PRINSullivanMay 11Sullivan vs Linton and Eastern
5.10Demantis Okafor19' 10.25 PROHPickerington NorthApr 10John Stingel Invitational
6.8Yima Asom19' 9 PRTXSt Mark's of TexasMar 26BVU Invitational Middle School Meet
7.8Alex Azevedo19' 8 PRCALakeviewMay 19PVAL Track @ Field League Finals
8.5Joe Stanzi19' 7 PROHSt John VianneyMay 09East CYO Meet - Hawken Upper School
9.8Ramon Ortiz19' 6 PRWACascade (Vancouver)May 06Cascade @ Wy East
8Anthony Gomez19' 6 PRORHedrickApr 22McLoughlin vs Hedrick
8Ryker Gilbert19' 6 PRWAShahalaApr 29Shahala @ Pacific
View full rankings...
Triple Jump
1.8Detrick Bessard42' 1 PRLAJ.H. WilliamsMar 27Little Bear 2010
2.8Ally Phansisay41' 4 PRWARaymondMay 13League: NB, Oc, Ray, Nas, Tah, WV, Oak, NR, Wish, MMK, SB
3.8Nikki Hadzmuratovic41' 3 PRWASylvesterMay 13Sylvester, Cascade, Chinook, Pacific
4.8Derek Zimmerman39' 5.25 PRNEFreeman PublicApr 15Pawnee City Invitational
5.8Christian Vanderson39' 1 PRMOWaynesvilleMay 03Cuba Middle School Invitational
6.8Jantz Budde39' 0.5 PRKSWichita CountyApr 29HPEA @ Elkhart
8Philip Charles-Pierre39' 0.5 PRFLCrestwoodMay 08flrunners.com Middle School State Championship
8.8Chad Zeibak38' 10 PRCAWilson (Exeter)Apr 30porterville invitational
9.8Darien Simms38' 8.5 PRTXNorthland ChristianApr 09NHAL District Track and Field Meet
10.8Trevion Harris38' 8 PRTXNorthland ChristianApr 09NHAL District Track and Field Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.