Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Kent Dias11.94c PRWIMenomonieApr 06Menomonie Invite
2.12Jonny Koehler12.34c PRWIMenomonieApr 06Menomonie Invite
10Mitch Cervenka12.34c PRWIMenomonieApr 06Menomonie Invite
View full rankings...
200 Meters
1.12Matt Ferry23.26 PRWITomahMar 30Blue Devil Invite
2.12Tyler Smith23.44 PRWIHudsonMar 30Blue Devil Invite
3.12Casey Panawash-Bielinski23.45 PRWIArrowheadApr 03Madison West Relays
4.11T Benjamin Fischer24.01 PRWIWausau WestMar 20Northern Badger Invite
5.9Byron Neal24.02 PRWITomahMar 30Blue Devil Invite
6.12Andy Brutlag24.14 PRWIEau Claire MemorialMar 20Northern Badger Invite
7.12Garrett Stokke24.16 PRWIHolmenMar 20Northern Badger Invite
8.12Joel Sweeney24.20 PRWITomahMar 20Northern Badger Invite
9.12Erik Schroeder24.26 PRWIAppleton EastMar 23Neenah HS Quad
10.-Dillon Mattes24.37 PRWILa Crosse CentralMar 20Northern Badger Invite
View full rankings...
400 Meters
1.12Casey Panawash-Bielinski51.88 PRWIArrowheadMar 20Nelson/Daniel Large School Invite
2.11James Killian52.06 PRWIBay PortMar 16Oshkosh HS Invite
3.12Alex Lepp52.68 PRWIAshwaubenonMar 16Oshkosh HS Invite
4.12Jordan Dai53.43 PRWIArrowheadApr 03Madison West Relays
5.11Travis Turnquist53.54cWIMadison EastMar 27City Indoor Meet
6.12Jake Wuensch53.81 PRWILa Crosse CentralMar 20Northern Badger Invite
7.12Mike Servais53.84WIGreen Bay PrebleMar 16Oshkosh HS Invite
8.10Sean Berendes53.91 PRWIArrowheadMar 20Nelson/Daniel Large School Invite
9.11Alex Marten53.96 PRWITomahMar 30Blue Devil Invite
10.12Erik Schroeder54.12WIAppleton EastMar 25Manitowoc HS Invite
View full rankings...
800 Meters
1.12Gabe Heck1:58.42 PRWIMadison EastApr 03Madison West Relays
2.11Jeffery Pigg2:00.57 PRWIMilwaukee VincentApr 10W/TFA State Indoor Championships
3.12Taylor Wardall2:01.03 PRWIAppleton EastMar 16Oshkosh HS Invite
4.10Ryan Adamski2:01.63 PRWIArrowheadApr 03Madison West Relays
5.12Tevin McCoy2:02.36 PRWIMilwaukee VincentApr 10W/TFA State Indoor Championships
6.12Sam Kitzrow2:02.43 PRWIWisconsin LutheranMar 16Oshkosh HS Invite
7.12Samuel Leschisin2:02.79 PRWIAppleton EastApr 10W/TFA State Indoor Championships
8.12Dan Roth2:03.37 PRWIOnalaskaMar 20Northern Badger Invite
9.11William Ottow2:03.53WILa Crosse CentralMar 20Northern Badger Invite
10.12Joe Martschinke2:04.62WIWaukesha WestMar 16Oshkosh HS Invite
View full rankings...
1600 Meters
1.12Taylor Wardall4:14.48 PRWIAppleton EastApr 10W/TFA State Indoor Championships
2.12Gabe Heck4:17.48 PRWIMadison EastApr 10W/TFA State Indoor Championships
3.12John Block4:27.45 PRWIMadison EastApr 10W/TFA State Indoor Championships
4.11Sam Penzenstadler4:35.09 PRWIOshkosh WestMar 16Oshkosh HS Invite
5.10Russ Sandvold4:35.46WIArrowheadApr 03Madison West Relays
6.12Matt Vandehei4:35.94 PRWIGreen Bay PrebleMar 16Oshkosh HS Invite
7.12Tim Peterson4:37.42 PRWIBrookfield CentralMar 16Oshkosh HS Invite
8.11Justin Proctor4:38.29 PRWIAshwaubenonMar 16Oshkosh HS Invite
9.10Ali Jandal4:42.27 PRWILa Crosse CentralMar 20Northern Badger Invite
10.12Greg Poser4:43.76 PRWIPlymouthMar 16Oshkosh HS Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.10Russ Sandvold9:45.74 PRWIArrowheadMar 20Nelson/Daniel Large School Invite
2.11Dan Schubert9:49.19WIAppleton EastMar 16Oshkosh HS Invite
3.10Brady Selner9:52.88 PRWIAshwaubenonMar 16Oshkosh HS Invite
4.11Robert McDonald9:56.21 PRWINeenahMar 16Oshkosh HS Invite
5.11Matthew Rudquist9:59.03WIHudsonMar 30Blue Devil Invite
6.12Dan Roth10:00.63 PRWIOnalaskaMar 20Northern Badger Invite
7.12William Krumbach10:00.91 PRWILa Crosse CentralMar 20Northern Badger Invite
8.10Mike Dugan10:11.07 PRWIWaukesha WestMar 16Oshkosh HS Invite
9.12Samuel Leschisin10:11.34WIAppleton EastMar 16Oshkosh HS Invite
10.12Scott Goelden10:13.05 PRWIWausau WestMar 20Northern Badger Invite
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Colin Jacott16.84c PRWIMenomonieApr 06Menomonie Invite
2.12Shane Micek19.54c PRWIMenomonieApr 06Menomonie Invite
3.11Brent Stout19.74c PRWIMenomonieApr 06Menomonie Invite
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Zach Seaborne
Mike Hallbach
David Aguayo
Sandy Field
49.64cWIMadison EastMar 27City Indoor Meet
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Dominique Boone
Jordan Ratliffe
Jeff Pigg
Devan Carroll
1:33.74WIMilwaukee VincentApr 10W/TFA State Indoor Championships
2.-Relay Team1:34.95WIEau Claire MemorialMar 30Blue Devil Invite
3.-Relay Team1:35.44WIHudsonMar 30Blue Devil Invite
4.-Relay Team1:36.04WISun PrairieMar 16Oshkosh HS Invite
5.-Relay Team1:37.05WILa Crosse CentralMar 20Northern Badger Invite
6.-Relay Team1:37.31WIWausau WestMar 20Northern Badger Invite
7.-Deon Madden
Naji Allan
Connor Stengel
Sean Grover
1:37.82WISheboygan NorthApr 10W/TFA State Indoor Championships
8.-Relay Team1:38.74WIGreen Bay PrebleMar 16Oshkosh HS Invite
9.-Relay Team1:39.20WIStevens PointApr 01Oshkosh 9-10 Invite
10.-Relay Team1:39.56WIMenashaMar 16Oshkosh HS Invite
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:36.31WILa Crosse CentralMar 20Northern Badger Invite
2.-Connor Stengel
Brennan Gundrum
Deon Madden
David Eriksson
3:36.62WISheboygan NorthApr 10W/TFA State Indoor Championships
3.-Relay Team3:38.19WIGreen Bay PrebleMar 16Oshkosh HS Invite
4.-Relay Team3:38.62WIAppleton NorthMar 16Oshkosh HS Invite
5.-Relay Team3:39.82WIWaukesha WestMar 16Oshkosh HS Invite
6.-Relay Team3:40.52WITomahMar 20Northern Badger Invite
7.-Relay Team3:40.81WIBay PortMar 16Oshkosh HS Invite
8.-Relay Team3:41.04WIWausau WestMar 20Northern Badger Invite
9.-Relay Team3:42.94WIAshwaubenonMar 16Oshkosh HS Invite
10.-Relay Team3:45.22WINew RichmondMar 20Northern Badger Invite
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Quinn Englebert
Jesse Pfaff
Kieran McCabe
Mike Molzahn
8:45.8hWIGreen Bay PrebleApr 01FRCC East Div. Indoor Conference Meet
2.-Owen Schneider
Matt Keenan
Brent Burton
Samuel Leschisin
8:47.82WIAppleton EastMar 25Manitowoc HS Invite
3.-Dylan Grimsrud
Joe Wilke
Dillion McNamara
Robby Mueller
8:49.1hWISheboygan SouthApr 01FRCC East Div. Indoor Conference Meet
4.-Relay Team8:51.37WIHudsonMar 30Blue Devil Invite
5.-Trevor Champ
Jake Greeneway
Matt Leach
Mark Summerside
8:58.0hWIDe PereApr 01FRCC East Div. Indoor Conference Meet
6.-Relay Team9:00.3hWIKettle MoraineMar 27Watertown Indoor Relays
7.-Riley Tuma
Wade Reiter
Alexander Buss
Jed Dallas
9:09.7hWIShawano CommunityMar 27Watertown Indoor Relays
8.-Mikhail Nickels
Tyler Harder
Jordan Becker
Jeff Clapper
9:14.1hWIManitowoc LincolnApr 01FRCC East Div. Indoor Conference Meet
9.-Kellan Reierson
Conrad Schnell
Jacob Butts
Jonathan Weisbecker
9:16.0hWIWatertownMar 27Watertown Indoor Relays
10.-Relay Team9:24.8hWIGreendaleMar 27Watertown Indoor Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Kevin Kuhtz53' 7.25 PRWIWaukesha NorthMar 31Classic 8 Boys Varsity Conference
2.12Justin Burton53' 7 PRWIKimberlyMar 16Oshkosh HS Invite
3.12Jeremy Brandt52' 10 PRWIWausau WestMar 20Northern Badger Invite
4.11Kaleb Wendricks52' 5 PRWIBay PortMar 16Oshkosh HS Invite
5.11Derrik Guyette52' 3.25 PRWIHortonvilleApr 08Bay Conference Indoor
6.12Mike Cullen51' 8.5 PRWIGreen Bay PrebleApr 01FRCC East Div. Indoor Conference Meet
7.11John Pahl50' 11 PRWIKimberlyMar 16Oshkosh HS Invite
8.12Mike Hardy50' 10 PRWIKimberlyMar 16Oshkosh HS Invite
9.12Jake Kontny50' 4 PRWIBay PortMar 16Oshkosh HS Invite
10.12Alex Urban50' 3WIBrookfield CentralMar 16Oshkosh HS Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Travis Welch115' 7 PRWIMenomonieApr 06Menomonie Invite
2.11Brent Stout114' 8 PRWIMenomonieApr 06Menomonie Invite
3.10Andy Meyer96' 1 PRWIMenomonieApr 06Menomonie Invite
4.12Broc Kelley89' 6 PRWIMenomonieApr 06Menomonie Invite
View full rankings...
High Jump
1.10Mike Fisher6' 6WIGreen Bay EastMar 16Oshkosh HS Invite
2.11Tanner Klapperich6' 4 PRWIFond Du LacMar 16Oshkosh HS Invite
12Greg Parent6' 4WIGreen Bay PrebleMar 16Oshkosh HS Invite
12Michael Saindon6' 4 PRWIWausau WestMar 20Northern Badger Invite
5.11Alex Marten6' 2 PRWITomahMar 20Northern Badger Invite
12Camden Eure6' 2 PRWIDe PereApr 01FRCC East Div. Indoor Conference Meet
7.11Brandon Morgan6' 0 PRWIGreen Bay PrebleMar 16Oshkosh HS Invite
11Cory White6' 0WITomahMar 30Blue Devil Invite
11Brock Brilowski6' 0 PRWIWaukesha NorthMar 31Classic 8 Boys Varsity Conference
10Jake Ricciardi6' 0 PRWIWaukesha NorthMar 31Classic 8 Boys Varsity Conference
10Joe Schobert6' 0 PRWIWaukesha WestMar 31Classic 8 Boys Varsity Conference
10Brett Pozolinski6' 0 PRWIKimberlyApr 01Oshkosh 9-10 Invite
11Travis Ryerson6' 0 PRWIBay PortMar 16Oshkosh HS Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.12Matt Krogman13' 6 PRWIBrookfield CentralMar 16Oshkosh HS Invite
11Michael Congdon13' 6 PRWIHudsonMar 20Northern Badger Invite
3.12Matt Waech13' 0 PRWIWest Bend WestMar 16Oshkosh HS Invite
12Stephen Hess13' 0 PRWIGreen Bay PrebleMar 16Oshkosh HS Invite
12Derek Haag13' 0 PRWIWaukesha WestMar 31Classic 8 Boys Varsity Conference
10Jordan Pendergast13' 0 PRWIArrowheadMar 31Classic 8 Boys Varsity Conference
11Cody Britt13' 0 PRWIArrowheadApr 03Madison West Relays
8.11Tyler Zamzow12' 6 PRWIMukwonagoMar 31Classic 8 Boys Varsity Conference
12Andrew Barthel12' 6 PRWINeenahMar 16Oshkosh HS Invite
12Michael Keim12' 6 PRWIGreen Bay PrebleMar 16Oshkosh HS Invite
View full rankings...
Long Jump
1.11Chris Haase21' 3.75WIMukwonagoMar 31Classic 8 Boys Varsity Conference
2.12Nate Angles21' 2.5 PRWIWaukesha WestMar 31Classic 8 Boys Varsity Conference
3.11Brandon Cowie21' 0.5 PRWIWest Bend WestMar 16Oshkosh HS Invite
4.10Jamahl Wright20' 11.5 PRWIArrowheadMar 31Classic 8 Boys Varsity Conference
5.11Charlie Foss20' 7 PRWIAppleton WestMar 16Oshkosh HS Invite
11David Mullins20' 7 PRWIAppleton EastMar 23Neenah HS Quad
7.12Greg Parent20' 5.25 PRWIGreen Bay PrebleApr 01FRCC East Div. Indoor Conference Meet
8.9Sawyer Smith20' 4.5WILa Crosse CentralMar 20Northern Badger Invite
9.10Walter Woods20' 4 PRWIOshkosh NorthApr 01Oshkosh 9-10 Invite
10.11Clint Larsen20' 3.5 PRWIEau Claire MemorialMar 20Northern Badger Invite
View full rankings...
Triple Jump
1.11Brock Brilowski42' 0.75 PRWIWaukesha NorthMar 31Classic 8 Boys Varsity Conference
2.11Jake Eisenhut42' 0.25 PRWIMukwonagoMar 31Classic 8 Boys Varsity Conference
3.10Jamel Robertson41' 11.5WIGreen Bay PrebleMar 16Oshkosh HS Invite
4.12Andrew Giaimo41' 9 PRWIAppleton NorthMar 16Oshkosh HS Invite
5.10Walter Woods41' 8 PRWIOshkosh NorthApr 01Oshkosh 9-10 Invite
6.11Chris Haase41' 5.25 PRWIMukwonagoMar 31Classic 8 Boys Varsity Conference
7.12Matt Ferry40' 10WITomahMar 20Northern Badger Invite
8.11Zach Nellis40' 9 PRWIWaupacaMar 16Oshkosh HS Invite
9.11Greg Peterson40' 7 PRWIArrowheadMar 20Nelson/Daniel Large School Invite
10.11Derek Finsterwalder40' 6 PRWILa Crosse CentralMar 20Northern Badger Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.