Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Marques Avery10.70 (3.9)PRWAPascoMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Lucas Sealby10.96 (3.9)PRWAWenatcheeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
3.11Jerrod Johnston10.98WAKamiakinMay 14Cbbn-4a District Championships
4.12Jacob Sealby11.02PRWAWenatcheeApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
5.12Travis Stewart11.04PRWAHanfordApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
6.12DeVonte Rhea11.18PRWARichlandApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
7.12Elias Medrano11.30 (4.1)PRWASunnysideMay 06Cbbn-Ch/ss/ri @ Eisenhower
8.11Brandon Search11.33PRWAPascoMay 05Cbbn-Ww/em @ Pasco
9.12Rainer Luhrs11.34PRWAPascoMay 05Cbbn-Ww/em @ Pasco
12Austin Wilborn11.34PRWAPascoApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Marques Avery21.35 (.8)PRWAPascoMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Jacob Sealby21.78PRWAWenatcheeMay 14Cbbn-4a District Championships
3.12Lucas Sealby22.00PRWAWenatcheeMay 14Cbbn-4a District Championships
4.12Garrett Gerling22.28PRWAWalla WallaApr 2425th Kiwanis Invitational
5.11Jerrod Johnston22.44WAKamiakinMay 14Cbbn-4a District Championships
6.12Elias Medrano22.54 (4.8)PRWASunnysideMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
7.12Travis Stewart22.68PRWAHanfordApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
8.12DeVonte Rhea22.72PRWARichlandApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
9.12Anthony Corbray22.97PRWAA.C. DavisApr 14Cbbn-Ike/em/da @ Hanford
10.9Jonah Hoe23.15WAWalla WallaMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Jacob Sealby47.78PRWAWenatcheeMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
2.12Lucas Sealby48.63PRWAWenatcheeMay 14Cbbn-4a District Championships
3.12Elias Medrano50.28PRWASunnysideMay 14Cbbn-3a District Championships
4.12Tyler Bowers50.40PRWARichlandMay 14Cbbn-4a District Championships
5.12Steven Moreno50.48PRWAKennewickMay 14Cbbn-4a District Championships
6.11Cooper Helm50.93WAWenatcheeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
7.12Marques Avery51.05PRWAPascoApr 29Cbbn-Ha/ri/pa @ Wenatchee
8.12Taylor McDowell51.27WAWest Valley (Yakima)May 14Cbbn-3a District Championships
9.12Josh Ulrich51.58PRWAEastmontApr 17Pasco Invitational
10.10Presley Powell51.69WAPascoMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Casey Casillas1:56.35PRWARichlandMay 28Washington 4A State Championships (Day 2)
2.12Kyle Mellander1:56.71WAWest Valley (Yakima)May 22GSL\CBBN Regionals Day 2
3.11Timothy Cummings1:57.21PRWAEisenhowerMay 01Shoreline Invitational
4.10Nick Boersma1:57.29WAWenatcheeMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
5.12Quinton Olivas1:57.63PRWASouthridgeMar 25Cbbn-Ww/sr/ss @ Hanford
6.12Zac Martin1:57.74PRWAHanfordMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
7.12Charles Lisle1:57.78PRWAKamiakinMay 14Cbbn-4a District Championships
8.12Nathan Schweiger1:58.73WARichlandMay 14Cbbn-4a District Championships
9.11German Silva2:00.29PRWAEisenhowerMay 06Cbbn-Ch/ss/ri @ Eisenhower
10.12Alan Peak2:00.62PRWAKamiakinMay 14Cbbn-4a District Championships
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.11Timothy Cummings4:17.63PRWAEisenhowerMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Quinton Olivas4:17.92PRWASouthridgeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
3.10Anthony Armstrong4:17.94WAKamiakinMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
4.11German Silva4:20.63PRWAEisenhowerMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
5.12Bryan Simison4:20.67WAEisenhowerMay 01Shoreline Invitational
6.12Justin Yoke4:22.57PRWAKamiakinMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
7.12Evan Fiske4:22.70PRWAKamiakinMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
8.10Austin Richards4:23.61PRWAKamiakinMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
9.10John-Paul Wolpert4:24.88WAWalla WallaMay 14Cbbn-4a District Championships
10.10Jacob Smith4:26.51WAWenatcheeMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.10Anthony Armstrong9:07.25WAKamiakinMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
2.12Bryan Simison9:12.73PRWAEisenhowerMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
3.11Aaron Nelson9:18.65WAWalla WallaApr 17Pasco Invitational
4.10John-Paul Wolpert9:28.75WAWalla WallaApr 29Cbbn-Ml/ike/ka @ Walla Walla
5.10Jacob Smith9:30.77WAWenatcheeMay 14Cbbn-4a District Championships
6.11German Silva9:35.51PRWAEisenhowerMay 14Cbbn-4a District Championships
7.12Nathan Seiler9:36.58PRWASouthridgeMay 14Cbbn-4a District Championships
8.10Austin Richards9:39.10PRWAKamiakinMay 14Cbbn-4a District Championships
9.12Evan Fiske9:40.98WAKamiakinApr 29Cbbn-Ml/ike/ka @ Walla Walla
10.10Jaziel Rodriguez9:41.65WAEisenhowerMay 14Cbbn-4a District Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Garrett Gerling14.31PRWAWalla WallaMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Joe Clements14.97 (2.5)PRWAHanfordMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
3.12Jason Yale15.02PRWASouthridgeMay 14Cbbn-4a District Championships
4.12Kennedy Sarmiento15.03PRWASunnysideMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
5.11Travis Kafentzis15.09 (1.0)WARichlandMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
6.12Nick Hunt15.27PRWAWenatcheeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
7.10Joseph Collett15.52 (2.5)WAHanfordMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
8.12Brad Heaston15.55PRWASouthridgeApr 29Cbbn-Ch/wv/em @ Southridge
9.12Tim McEuen15.59PRWAWalla WallaMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
10.12Lee Moulton15.61PRWAPascoMay 05Cbbn-Ww/em @ Pasco
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Garrett Gerling37.77PRWAWalla WallaMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Rainer Luhrs38.63PRWAPascoMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
3.12Nick Hunt39.10PRWAWenatcheeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
4.12Kennedy Sarmiento39.15PRWASunnysideMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
5.12Jordan Le Mieux39.22PRWAPascoMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
6.12Jason Yale39.63PRWASouthridgeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
7.10Joseph Collett39.70WAHanfordMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
8.12Joe Clements40.09PRWAHanfordMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
9.12Eddie Del Toro40.41PRWAKamiakinMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
10.9Bodie Simpson40.76WAKennewickMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.-Austin Wilborn
Rainer Luhrs
Anthony Sapp
Marques Avery
42.63WAPascoMay 14Cbbn-4a District Championships
2.-Corey McLean
Codi Nickerson
Jerrod Johnston
Tim White
43.00WAKamiakinMay 14Cbbn-4a District Championships
3.-Gage Reynolds
Tyler Powell
Casey Casillas
DeVonte Rhea
43.21WARichlandMay 14Cbbn-4a District Championships
4.-Jesus Ceron
Garrett Gerling
Jonah Hoe
Austin Schilling
43.45WAWalla WallaMay 14Cbbn-4a District Championships
5.-Elijah Brown
Josh Hawes
Levi Sanchez
Travis Stewart
43.55WAHanfordMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
6.-Anthony Corbray
Jose Lopez
Austin Wagner
Andrew Garcia
43.99WAA.C. DavisApr 17Pasco Invitational
7.-Mitchell Hill
Jordan Wilks
Dylan Moberg
Randy Koon
44.00WAMoses LakeMay 14Cbbn-4a District Championships
8.-Kennedy Sarmiento
Elias Medrano
Nicholas Deleon
Mario Madrigal
44.32WASunnysideMay 14Cbbn-3a District Championships
9.-Jacob Sealby
Cooper Helm
Kyle Keeler
Lucas Sealby
44.60WAWenatcheeMar 20Ray Cockrum Relays
10.-Jonathan Lee
Joshua Richards
Chris Haueter
John Snider
44.68WASouthridgeMay 14Cbbn-4a District Championships
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.-Cooper Helm
Lucas Sealby
Nick Hunt
Jacob Sealby
3:18.25WAWenatcheeMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
2.-Rainer Luhrs
Presley Powell
Jordan Le Mieux
Marques Avery
3:22.88WAPascoMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
3.-Tim White
Justin Yoke
Codi Nickerson
Jerrod Johnston
3:23.29WAKamiakinMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
4.-Tyler Bowers
Troy Zuroske
Nathan Schweiger
Casey Casillas
3:25.10WARichlandMay 27Washington 4A State Championships (Day 1)
5.-Weston Wrzesinski
Chris Broz
Albert Rodriguez
Zac Martin
3:30.46WAHanfordMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
6.-Ivan Manriquez
Taylor Moulton
Ronnie Roosendaal
Taylor McDowell
3:30.68WAWest Valley (Yakima)May 14Cbbn-3a District Championships
7.-John Snider
Kyle Sturdefant
Aaron Konzek
Addison Quam
3:31.27WASouthridgeApr 17Pasco Invitational
8.-Timothy Cummings
German Silva
Mike Esparza
Grey Peone
3:34.30WAEisenhowerApr 17Pasco Invitational
9.-Steven Moreno
Devvon Ramos
Alfonso Najera
Bodie Simpson
3:34.88WAKennewickApr 17Pasco Invitational
10.-Eduardo Cuevas
Kennedy Sarmiento
Elias Medrano
Audiel Sanchez
3:38.87WASunnysideApr 10Davis Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.11Daniel Hughes55' 1WAChiawanaJun 05BorderDuel Track Classic
2.12RJ Harris51' 1.25PRWAHanfordMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
3.12Brandon Porter50' 9.5PRWAWalla WallaMay 14Cbbn-4a District Championships
4.12Chris Pitman50' 7.5PRWARichlandApr 22Cbbn-Da/wv/ww @ Richland
5.12Rhys Lloyd49' 2.5PRWAHanfordMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
6.10Dennis Christensen49' 0WARichlandApr 10Davis Invitational
7.12Greg Haste47' 4PRWASouthridgeApr 29Cbbn-Ch/wv/em @ Southridge
8.12Travis Sharp46' 8.25PRWAKennewickApr 28Cbbn-Ke/da @ Sunnyside
9.12Jacob Price46' 8PRWAPascoMay 05Cbbn-Ww/em @ Pasco
10.11Cameron Wagar46' 3.25WAHanfordMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Travis Sharp155' 4PRWAKennewickMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
2.11Abel Soto145' 4PRWAEisenhowerMay 06Cbbn-Ch/ss/ri @ Eisenhower
3.12Kris Bragg144' 8PRWAKamiakinApr 2425th Kiwanis Invitational
4.12Chris Pitman144' 4PRWARichlandApr 24Prosser Rotary Invitational
5.11Cameron Dahl143' 8PRWAChiawanaMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
6.10Dennis Christensen141' 6WARichlandMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
7.11Jesse Holm140' 0PRWAEastmontApr 29Cbbn-Ch/wv/em @ Southridge
8.11Jaden Espinoza139' 4WAChiawanaApr 2425th Kiwanis Invitational
9.12Aaran Smith135' 11PRWASouthridgeApr 29Cbbn-Ch/wv/em @ Southridge
10.12Andres Cantu135' 8PRWASunnysideMay 06Cbbn-Ch/ss/ri @ Eisenhower
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.12Brandon Porter198' 7PRWAWalla WallaApr 22Cbbn-Da/wv/ww @ Richland
2.11Cameron Wagar181' 6WAHanfordMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
3.12Pat Jacobus178' 10PRWAEastmontMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
4.12Travis Sharp171' 6PRWAKennewickApr 22Cbbn-Ike/pa/sr @ Kennewick
5.10Joe Payne169' 7WARichlandMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
6.12Jordan Wilks167' 9PRWAMoses LakeMar 27Ray Cross Invitational
7.12Jacob Price166' 8WAPascoApr 22Cbbn-Ike/pa/sr @ Kennewick
8.12Jason Yale166' 2WASouthridgeMay 14Cbbn-4a District Championships
9.12Garrett Gallinger164' 3PRWARichlandMay 14Cbbn-4a District Championships
10.11Jake Robertson163' 8WAWalla WallaMay 14Cbbn-4a District Championships
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.11Keaton Smith6' 4PRWAWenatcheeMar 20Ray Cockrum Relays
11Brandon Search6' 4WAPascoApr 17Pasco Invitational
3.12Shawn Van De Mark6' 3PRWAHanfordMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
11Travis Kafentzis6' 3WARichlandApr 22Cbbn-Da/wv/ww @ Richland
5.11Jake Robertson6' 2PRWAWalla WallaMay 14Cbbn-4a District Championships
12Tim McEuen6' 2PRWAWalla WallaMay 05Cbbn-Ww/em @ Pasco
12Troy Zuroske6' 2PRWARichlandMar 13Richland Jamboree
11Tim White6' 2PRWAKamiakinMar 25Cbbn-Ke/ka/ri @ Eastmont
9.12Jefrey Moss6' 0PRWAWenatcheeApr 22Cbbn-We/ss/ml @ Eastmont
12Andrew Arndt6' 0PRWAWenatcheeMar 25Cbbn-Ike/we @ West Valley
12Austin Wilborn6' 0WAPascoMar 20Ram Relays 2010
11Stephen Walter6' 0PRWAChiawanaApr 08Cbbn-Ke/ww/we @ Chiawana
10Chris Haueter6' 0PRWASouthridgeApr 15Southridge JV
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.11Marcus Schooley15' 0WAA.C. DavisMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
2.12Michael Martinez14' 3PRWAA.C. DavisMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
3.11Joseph Keeton14' 0PRWAEisenhowerMay 06Cbbn-Ch/ss/ri @ Eisenhower
4.10Berlie Walker13' 6WAEastmontMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
11Joey Caron13' 6PRWAEastmontMay 14Cbbn-4a District Championships
6.11Alex Mercado13' 1PRWAKamiakinApr 22Cbbn-Ha/ch @ Kamiakin
7.10Jacob Hino13' 0WAEisenhowerApr 29Cbbn-Ml/ike/ka @ Walla Walla
12Trace Harris13' 0PRWAWenatcheeMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
10Arturo Gonzalez13' 0WAKamiakinMay 06Cbbn-We/da/sr @ Kamiakin
10.12Ryan Tollackson12' 9PRWAWest Valley (Yakima)May 06Cbbn-Ke/ha/wv @ Moses Lake
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Jacob Sealby22' 9.25PRWAWenatcheeMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
2.12Anthony Corbray21' 11PRWAA.C. DavisApr 28Cbbn-Ke/da @ Sunnyside
3.12Austin Wilborn21' 9.25PRWAPascoMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
4.11Brandon Search21' 8.75WAPascoMay 29Washington 4A State Championships (Day 3)
5.12Lucas Sealby21' 6.25PRWAWenatcheeApr 17Pasco Invitational
6.9Jonah Hoe21' 3.5WAWalla WallaMay 21GSL\CBBN Regionals Day 1
7.12Marcus Cain21' 1.5PRWASouthridgeMar 20Ram Relays 2010
8.12Randy Koon21' 0.5WAMoses LakeMay 14Cbbn-4a District Championships
9.12Mitchell Hill20' 11.5PRWAMoses LakeMay 14Cbbn-4a District Championships
10.12Tyrell McGee20' 11PRWASouthridgeApr 29Cbbn-Ch/wv/em @ Southridge
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Dylan Moberg44' 1.25PRWAMoses LakeMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
2.12Mitchell Hill43' 10.25PRWAMoses LakeMay 28Washington 4A State Championships (Day 2)
3.12Marcus Cain43' 5.75PRWASouthridgeMar 25Cbbn-Ww/sr/ss @ Hanford
4.12Austin Wilborn42' 10.5PRWAPascoMay 14Cbbn-4a District Championships
5.11Alfonso Najera42' 2PRWAKennewickMay 14Cbbn-4a District Championships
6.11Matt Wildey41' 6PRWARichlandMay 22GSL\CBBN Regionals Day 2
12Jordan Wilks41' 6PRWAMoses LakeApr 22Cbbn-We/ss/ml @ Eastmont
8.11Jake Robertson41' 5WAWalla WallaApr 08Cbbn-Ke/ww/we @ Chiawana
9.12Tyrell McGee41' 4.5WASouthridgeMar 25Cbbn-Ww/sr/ss @ Hanford
10.10Bryce Leavitt41' 2PRWAKennewickApr 10Ron Vanderholm Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.