Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Darrion Gray11.12 PRAKDimondMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
2.12Pat Brown11.18 PR (2.2)AKBen EielsonMay 21ASAA 123A State Champs - Day 2
3.12Will Vealy11.20 PRAKWest ValleyApr 30Region VI All Schools Meet #4-Day 2
4.12James McCall11.24 PR (1.4)AKPalmerMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
12J.J. Jack-Nixon11.24 PR (1.4)AKDimondMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
6.12Jesse Ward11.32 PRAKNorth PoleMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
12Emanuel Canady11.32AKEast AnchorageApr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
8.12Donald Stokes11.35 PRAKThunder MountainMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
9.12Nathan Piper11.40 PRAKHainesMay 13Region V Championships - Day 1
10.10Dane Prince11.43 PRAKChugiakMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
View full rankings...
200 Meters
1.11Daquon Brunson22.29 PRAKBartlettApr 30YMCA Invitational Day 2
2.12Elliott Bauer22.32 PR (-.5)AKSouth AnchorageMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
3.12J.J. Jack-Nixon22.35 PR (-.5)AKDimondMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
4.12Donald Stokes22.69 PRAKThunder MountainMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
5.9Lance Wright22.91AKNorth PoleMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
6.12Emanuel Canady22.92AKEast AnchorageMay 07Anchorage Invitational - Varsity (Day #2)
7.12Jesse Ward22.95 PRAKNorth PoleMay 13Region VI 4A Championships - Day 1
8.11Darrion Gray22.96 PR (-.5)AKDimondMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
9.11Jared Pessetto23.06AKSouth AnchorageMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
12Pat Brown23.06 PR (1.6)AKBen EielsonMay 14Region VI 3A Championships - Day 2
View full rankings...
400 Meters
1.11Daquon Brunson48.22 PRAKBartlettApr 30YMCA Invitational Day 2
2.12J.J. Jack-Nixon49.55AKDimondMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
3.12John Owolabi49.77 PRAKEagle RiverMay 07Anchorage Invitational - Varsity (Day #2)
4.12Silas Talbot50.36 PRAKServiceApr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
5.12Colton Schneider51.67 PRAKSoldotnaMay 13Region III 4A Championships
6.12Jesse Ward51.78AKNorth PoleMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
7.11Jesse Miller51.93AKJuneau DouglasMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
8.11Colton Buzby52.31AKHoustonMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
9.12Riley McFarlin52.42 PRAKKodiakMay 13Region III 4A Championships
10.12Scott Wheeler52.46 PRAKWest AnchorageMar 29Tuesday Night at the Races - Day 2
View full rankings...
800 Meters
1.12Jani Lane1:51.82 PRAKServiceMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
2.12Silas Talbot1:57.35AKServiceMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
3.11Kyle Hanson1:59.94AKLathropMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
4.12Joseph Dillon2:00.04 PRAKGrace ChristianMay 21ASAA 123A State Champs - Day 2
5.12Brett Chase2:00.37 PRAKSewardMay 21ASAA 123A State Champs - Day 2
6.10Mason Minturn2:00.53AKPalmerMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
7.11Jordan Fogle2:00.79AKKodiakApr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
8.11Daquon Brunson2:01.00 PRAKBartlettMar 26The Mini (Day #2)
9.12John Owolabi2:01.14 PRAKEagle RiverMay 07Anchorage Invitational - Varsity (Day #2)
10.11John Klein2:01.49 PRAKGrace ChristianApr 16Pro/Whit Indoor Championships (Day #2)
View full rankings...
1600 Meters
1.12Silas Talbot4:19.44AKServiceApr 16Pro/Whit Indoor Championships (Day #2)
2.12Jani Lane4:25.54 PRAKServiceApr 23Service vs. South Dual
3.11Andrey Ionashku4:26.51 PRAKDelta JunctionMay 21ASAA 123A State Champs - Day 2
4.11Kyle Hanson4:28.77AKLathropMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
5.11Mason Huffman4:29.11 PRAKSouth AnchorageMay 07Anchorage Invitational - Varsity (Day #2)
6.10Kuba Grzeda4:29.31 PRAKWest ValleyMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
7.12James Osowski4:29.96 PRAKKodiakMay 06Kodiak tri-invitational
8.11John Klein4:31.38AKGrace ChristianMay 21ASAA 123A State Champs - Day 2
9.12Nathan Deer4:32.16 PRAKKodiakApr 16Pro/Whit Indoor Championships (Day #2)
10.10Peter Noon4:32.52AKWest ValleyMay 07Anchorage Invitational - Varsity (Day #2)
View full rankings...
3200 Meters
1.12Silas Talbot9:20.6hAKServiceApr 15Pro/Whit Indoor Championships (Day #1)
2.11Andrey Ionashku9:34.98 PRAKDelta JunctionMay 20ASAA 123A State Champs - Day 1
3.12Brandon Brewster9:45.47 PRAKSouth AnchorageMay 14Region IV Championships (Day #2)
4.11Mason Huffman9:48.10 PRAKSouth AnchorageApr 30Kodiak Vs . South Anchorage duals
5.12Aaron Wheatall9:49.18 PRAKServiceMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
6.10Cole Christiansen9:52.20AKKodiakMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
7.12Nathan Deer9:52.69 PRAKKodiakMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
8.10Peter Noon9:54.04AKWest ValleyMay 13Region VI 4A Championships - Day 1
9.12James Osowski9:56.35 PRAKKodiakMay 13Region III 4A Championships
10.11Max Romey9:59.48AKServiceMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Elliott Bauer14.64 PR (2.4)AKSouth AnchorageMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
2.10Tyler Rohde14.94AKChugiakMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
3.11Pedro Pena15.18 (2.4)AKWest AnchorageMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
4.12Anthony Bricker15.24 PR (2.4)AKColonyMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
5.10Taj Showalter15.76 (2.4)AKBartlettMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
6.12Antonio Hamilton15.87 PR (2.0)AKBen EielsonMay 21ASAA 123A State Champs - Day 2
7.11Brody DeLoria15.97 PR (2.4)AKEast AnchorageMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
8.11Richard Predmore16.05AKBartlettMay 14Region IV Championships (Day #2)
9.10Larenzo Graham16.07 PRAKWest ValleyMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
10.10BJ McKoy16.10 PR (2.0)AKAnchorage ChristianMay 21ASAA 123A State Champs - Day 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Elliott Bauer38.58 PRAKSouth AnchorageMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
2.10Tyler Rohde39.88AKChugiakMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
3.12Anthony Bricker40.14 PRAKColonyMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
4.11Joe Day40.54 PRAKPalmerMay 13Region III 4A Championships
5.12Silas Talbot41.22 PRAKServiceApr 02ASD 8x8 (Day #2)
6.11Pedro Pena41.48AKWest AnchorageMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
7.12Mitch Wyatt41.79 PRAKHomerMay 13Region III 4A Championships
8.12Andrew Buchanan42.33 PRAKSewardMay 21ASAA 123A State Champs - Day 2
9.11Chris Nuttall42.45 PRAKWest ValleyMay 14Region VI 4A Championships - Day 2
10.12Andre Toliver42.53 PRAKDimondMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Elliott Bauer
Jared Pessetto
Levi Turner
Joshua Pudlo
44.13AKSouth AnchorageMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
2.-Alex Tracy
Joshua Jones
Raymond Jones
Donald Stokes
44.31AKThunder MountainMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
3.-Brody DeLoria
Jakeil Bell
NaVarr Lopez
Myles Nichols
44.46AKEast AnchorageMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
4.-Dominique Watson
Frank Carney
Armani Tufaga
Darrion Gray
44.55AKDimondMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
5.-Vincent Aumavae
AJ Gentz
Levi Turner
James McCall
44.74AKPalmerMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
6.-Anthony Vealy
Dominick Anderson
Brandon Comeau
Will Vealy
44.87AKWest ValleyMay 14Region VI 4A Championships - Day 2
7.-Keenan Honore
Cole Kenney
Peter Guillen
Taj Showalter
45.03AKBartlettMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
8.-Matt McCoy
Hunter Desmond
MonTae Tate
Vincent Barnett
45.50AKLathropApr 16Pro/Whit Indoor Championships (Day #2)
9.-Antonio Hamilton
Tyler Ellsworth
Scott Delauder
Pat Brown
45.52AKBen EielsonMay 21ASAA 123A State Champs - Day 2
10.-Richard Reynolds
Albert White
Brandon Rice
Jasen Suonvieri
45.90AKSkyview (Closed 2014)May 13Region III 4A Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Alex Tracy
Joshua Jones
Raymond Jones
Donald Stokes
1:32.06AKThunder MountainMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
2.-Dominique Watson
Frank Carney
Armani Tufaga
Darrion Gray
1:32.97AKDimondMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
3.-Myles Nichols
Jakeil Bell
Jordan Tennant
NaVarr Lopez
1:33.09AKEast AnchorageMay 14Region IV Championships (Day #2)
4.-Ben Morse
Ben Perrell
Dane Prince
Tyler Rohde
1:33.76AKChugiakMay 07Anchorage Invitational - Varsity (Day #2)
5.-Chris Markie
Mike Arnold
Lance Wright
Jesse Ward
1:34.54AKNorth PoleMay 14Region VI 4A Championships - Day 2
6.-Richard Reynolds
Albert White
Kyle Shedd
Jasen Suonvieri
1:34.56AKSkyview (Closed 2014)May 13Region III 4A Championships
7.-Gage Cubbedge
Charlie Johnson
Caleb Nymeyer
Joshua Corpuz
1:34.59AKKodiakMay 13Region III 4A Championships
8.-MonTae Tate
Vincent Barnett
Hunter Desmond
Kaelen Lee
1:34.61AKLathropMay 14Region VI 4A Championships - Day 2
9.-Joel Perry
Christopher Holloway
Jesse Miller
Christian Parker
1:35.50AKJuneau DouglasApr 29Juneau Invitational - Day 1
10.-Larenzo Graham
Danny Eagan
Dominick Anderson
Brandon Comeau
1:35.74AKWest ValleyMay 14Region VI 4A Championships - Day 2
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Cameron Ginochio
Jake Alward
Stanson Afoa
J.J. Jack-Nixon
3:30.70AKDimondMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
2.-Jani Lane
Taylor Turney
Tyler Mockta
Silas Talbot
3:30.87AKServiceMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
3.-Jordan Fogle
Riley McFarlin
Caleb Nymeyer
Gage Cubbedge
3:32.75AKKodiakApr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
4.-Joe Day
AJ Gentz
Chris Gardner
Mason Minturn
3:33.68AKPalmerMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
5.-Jacob Marshall
Brett Chase
Andrew Buchanan
Austin Gillespie
3:36.55AKSewardMay 21ASAA 123A State Champs - Day 2
6.-Richard Reynolds
Albert White
Jasen Sounveri
Cody Williams
3:36.77AKSkyview (Closed 2014)Apr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
7.-Devon Fox
Edward Massey
Brandon King
John Owolabi
3:37.27AKEagle RiverMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
8.-Frew Winkle
Andrew Eller
Joseph Dillon
Quinton Metcalf
3:37.52AKGrace ChristianMay 21ASAA 123A State Champs - Day 2
9.-Daide Agnew
Brandon Comeau
Brandon Kowalski
Chris Nuttall
3:40.66AKWest ValleyMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
10.-Andre Bunton
Zachary Bursell
Lucas Browning
Jesse Miller
3:41.22AKJuneau DouglasMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Caleb Nymeyer
Nathan Deer
Jordan Fogle
James Osowski
8:04.16AKKodiakMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
2.-Joe Day
Chris Osiensky
Ben King
Mason Minturn
8:10.83AKPalmerMay 13Region III 4A Championships
3.-Kipp Wilkinson
Dylan Nixon-Helms
Ryer Kornkven
Kyle Hanson
8:19.69AKLathropMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
4.-Noah Ripley
Connor Mattson
Joshua Pahkala
Keith Thompson
8:28.68AKWasillaMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
5.-Daniel Rozak
Cody Williams
Sam Werthmuller
Brayden Holt
8:33.05AKSkyview (Closed 2014)May 13Region III 4A Championships
6.-Maxwell Dan
Eli Shayer
Konnor Peterson
Scott Wheeler
8:36.22AKWest AnchorageMay 14Region IV Championships (Day #2)
7.-Andrew Buchanan
Brett Chase
Austin Gillespie
Miles Knotek
8:37.59AKSewardApr 22Skyview Invitational
8.-Jackson Parke
Lucas Schlemme
Lucas Hepler
Benjamin Wheatall
8:38.47AKServiceMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
9.-Daquon Brunson
Thomas Dolan
Alec Tenne
Trevor Ruble
8:39.93AKBartlettApr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
10.-Cameron Ginochio
Erik Wilcox
Kiel Kenning
Jake Alward
8:41.63AKDimondMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Tim Dommek52' 10 PRAKBartlettApr 30YMCA Invitational Day 2
2.11Devon Teeling50' 1 PRAKWasillaMay 13Region III 4A Championships
3.12Chavous Levao48' 4.75AKBartlettMay 06Anchorage Invitational - Varsity (Day #1)
4.12Tyler Spalding46' 5.5 PRAKKenai CentralMay 13Region III 4A Championships
5.12Rio Stewart45' 0.75 PRAKColonyMay 13Region III 4A Championships
6.11Alex Rodriguez44' 5.25AKSkyview (Closed 2014)May 13Region III 4A Championships
7.12Lyndon Tulimasealii44' 0.75 PRAKWest AnchorageMay 14Region IV Championships (Day #2)
8.12Nathan Piper43' 10.5 PRAKHainesMay 13Region V Championships - Day 1
9.12Eric Hueners43' 9.5 PRAKDimondMay 14Region IV Championships (Day #2)
10.11Mua Sega43' 9.25 PRAKKodiakMay 13Region III 4A Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Tyler Spalding165' 2 PRAKKenai CentralMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
2.11Terry Holtman163' 11 PRAKWest AnchorageMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
3.12Tim Dommek155' 0 PRAKBartlettMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
4.11Devon Teeling148' 7AKWasillaMay 13Region III 4A Championships
12Chase Markel148' 7 PRAKGrace ChristianApr 292011 Palmer Invitational
6.10Alex Orozco141' 4AKWest ValleyMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
7.12Nathan Piper140' 7 PRAKHainesMay 20ASAA 123A State Champs - Day 1
8.11Paul Owens132' 11AKLathropMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
9.12Matt Culp132' 3 PRAKBartlettMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
10.12Beau Crosby131' 7 PRAKSewardApr 22Skyview Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Tyler Spalding6' 6 PRAKKenai CentralMay 06Kenai Peninsula HS Borough Meet
2.10Brey Hassebroek6' 3AKWest ValleyMay 13Region VI 4A Championships - Day 1
12Will Vealy6' 3 PRAKWest ValleyMay 13Region VI 4A Championships - Day 1
4.10Augustus Simmers6' 1AKAnchorage ChristianMay 13Region III 3A Championships
12David Dumpson6' 1 PRAKEast AnchorageMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
12Kasey Walker6' 1 PRAKValdezMay 13Region III 3A Championships
7.11Scott Delauder6' 0 PRAKBen EielsonApr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
12Eddie King6' 0 PRAKBartlettMay 14Region IV Championships (Day #2)
11Lamarr Brown6' 0AKWest AnchorageMay 14Region IV Championships (Day #2)
10Braden Hall6' 0 PRAKWest ValleyMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
View full rankings...
Pole Vault
1.11Michael Wilson11' 11.75 PRNYSyossetJun 11NY State Championships 2011
View full rankings...
Long Jump
1.12Vincent Barnett22' 4 PRAKLathropMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
2.12James McCall22' 2.25 PRAKPalmerMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
3.11Richard Predmore21' 11 PRAKBartlettMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
4.12Will Vealy21' 10.25 PRAKWest ValleyMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
5.11Jesse Miller20' 10.75 PRAKJuneau DouglasMay 06Haines Invitational
6.10Stanson Afoa20' 10AKDimondMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
7.11MonTae Tate20' 7.25AKLathropMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
8.11Alex Tracy20' 6.5 PRAKThunder MountainMay 13Region V Championships - Day 1
9.12Clarence Summers20' 5.75 PRAKEagle RiverMay 21ASAA 4A State Champs - Day 2
10.12Cale Foster20' 2 PRAKColonyApr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
View full rankings...
Triple Jump
1.12Tyler Spalding45' 0 PR (3.4)AKKenai CentralMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
2.11Alex Tracy44' 4.75 PR (1.9)AKThunder MountainMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
3.11Richard Predmore44' 0.5 PR (3.1)AKBartlettMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
4.11Duncan Keith42' 11.25 PR (2.1)AKChugiakMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
5.12Vincent Barnett42' 9 PRAKLathropMay 07Lathrop Invitational - Day 2
6.9Kade Bullard42' 0 (1.4)AKDimondMay 20ASAA 4A State Champs - Day 1
7.12Andre Bunton41' 11 PRAKJuneau DouglasApr 22Ketchikan Invitational Day 1
8.12Anthony Bricker41' 3.5 PRAKColonyMay 07Lathrop Invitational - Day 2
9.11Jaquel Lyons41' 2.75AKBartlettMay 07Anchorage Invitational - Varsity (Day #2)
10.12Silas Talbot41' 1.5AKServiceApr 01ASD 8x8 (Day #1)
View full rankings...
Pentathlon Score (Outdoor)
1.12Colton Schneider3153 PRAKSoldotnaApr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
2.11Brody DeLoria3070AKEast AnchorageApr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
3.12Clarence Summers3026 PRAKEagle RiverApr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
4.11Jordan Fogle2890AKKodiakApr 01Kodiak Pentathlon
5.12Caleb Nymeyer2594 PRAKKodiakApr 01Kodiak Pentathlon
6.12Alexander Yang2490 PRAKServiceApr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
7.12Garrett Elder2406 PRAKHoustonApr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
8.12Scott Goins2380 PRAKNinilchikApr 08BIG C RELAYS April 8-9, 2011
9.12Nathan Deer2367 PRAKKodiakApr 01Kodiak Pentathlon
10.11David Anderson2333AKKodiakApr 01Kodiak Pentathlon
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.