Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Eli Mullock10.92MOWorth CountyApr 12Blue Jay Relays
2.11Kylynn Sisk11.18 PRMOSouth HoltApr 12Blue Jay Relays
3.9Dominick Fleeks11.26MOStewartsvilleApr 28North Andrew Relays
4.12Anthony Pluff11.38 PRMOLutheran (Kansas City)May 14Class 1 Sectional 4
5.12Tanner Law11.45 PRMOKing CityMay 14Class 1 Sectional 4
6.9Nick Jones11.57MOMissouri School for the DeafApr 30GPSD Championships
7.11Coy Rinehart11.60 PRMORidgewayMay 14Class 1 Sectional 4
8.12Riley Williams11.61MONorth AndrewApr 19Worth Co. Relays
9.12Travis Holt11.64c PRMOSlaterApr 01Fayette Relays
10.11Thauan Andrade11.65 PRMOCraigMay 14Class 1 Sectional 4
View full rankings...
200 Meters
1.9Dominick Fleeks23.09MOStewartsvilleApr 12Blue Jay Relays
2.11Eli Mullock23.17 PRMOWorth CountyMay 14Class 1 Sectional 4
3.11Kylynn Sisk23.35 PRMOSouth HoltApr 12Blue Jay Relays
4.9Nick Jones23.84MOMissouri School for the DeafApr 30GPSD Championships
5.12Michael Hopkins23.93MOChamoisApr 26Hermann Invitational
6.12Nick Mathews24.00 PRMOLutheran (Kansas City)May 07Class 1 District 7
7.9Eric Duncan24.03 PRMORock PortApr 12Blue Jay Relays
8.12Lafayette Fleeks24.06 PRMOStewartsvilleApr 12Blue Jay Relays
9.11Josh Leroy24.17 PRMODekalbMay 14Class 1 Sectional 4
10.11Connor Dawson24.23 PRMOWest NodawayMay 03275 Conference Meet
View full rankings...
400 Meters
1.12Lafayette Fleeks52.54cMOStewartsvilleApr 25Stanberry Relays
2.9Nick Jones52.77MOMissouri School for the DeafApr 30GPSD Championships
3.12Devin Gage52.84c PRMOStanberryApr 25Stanberry Relays
4.12Ryan Uhlmeyer53.04c PRMOCantonApr 28Titan Invite - Boys & Girls
5.12Travis Sumpter53.84MONew HavenApr 15Cuba Invitational
6.12Josh Owens53.90 PRMOMound CityMay 03275 Conference Meet
7.11Connor Dawson53.97 PRMOWest NodawayMay 03275 Conference Meet
8.9Dominick Fleeks54.00MOStewartsvilleMay 14Class 1 Sectional 4
9.12Terry Gholson54.24c PRMOParisMay 02Lewis & Clark Conference
10.12Nick Mathews54.32 PRMOLutheran (Kansas City)May 07Class 1 District 7
View full rankings...
800 Meters
1.11William Smith2:06.74MONew HavenApr 26Hermann Invitational
2.12Andy Naeger2:07.38 PRMOValle CatholicApr 21Trojan Relays
3.11Corey Schoene2:07.9hMOViennaMar 24Fatima Quad I
4.11Kolby Reagan2:08.0hMODekalbApr 25Stanberry Relays
5.12Tyler McQuinn2:08.10 PRMOStanberryApr 12Blue Jay Relays
6.12Turner Twyman2:08.16MOOrrickMay 14Class 1 Sectional 4
7.12Dalton Workman2:08.92MOKing CityApr 19Worth Co. Relays
8.12Greg Moore2:10.3h PRMOAppleton CityMay 03WEMO Championships
9.12Brandon Enke2:10.4h PRMOLutheran (Kansas City)Apr 05Rob Hoefer/Husker Invitational
10.9Truman Burchett2:10.6hMOAppleton CityMay 03WEMO Championships
11Brandon Saxton2:10.60MONodaway-HoltMay 03275 Conference Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.11Blake Goodin4:24.73 PRMOPrincetonApr 22Kansas Relays
2.11Corey Schoene4:37.51MOViennaMay 20MSHSAA Class 1/2 Track and Field Championships
3.12Brandon Enke4:44.49MOLutheran (Kansas City)May 07Class 1 District 7
4.11Kolby Reagan4:47.49 PRMODekalbMay 14Class 1 Sectional 4
5.12Turner Twyman4:49.53 PRMOOrrickMay 14Class 1 Sectional 4
6.12Marco Remeir4:49.90 PRMOParisApr 11Centralia Invitational - Boys
7.12Dalton Workman4:50.05MOKing CityMay 14Class 1 Sectional 4
8.11Grant Wheeler4:51.41 PRMOHardin-CentralApr 22William Jewell Relays
9.11Leighton McCabe4:52.6hMOKnox CountyApr 12Highland Invt- Jerry Ball
10.12Chris Viele4:53.06MOChamoisApr 26Hermann Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Brandon Enke10:27.0h PRMOLutheran (Kansas City)Mar 31Adrian Invitational
2.9Chandler Harker10:32.5hMOViennaMay 14Class 1 Sectional 2
3.10Nicholas Kline10:38.10MOValle CatholicApr 21Trojan Relays
4.11Kolby Reagan10:41.46MODekalbApr 28North Andrew Relays
5.11Colton Blay10:43.64 PRMOWest NodawayApr 12Blue Jay Relays
6.12Aric Gazaway10:48.63 PRMONodaway-HoltMay 03275 Conference Meet
7.12Marco Remeir10:54.0h PRMOParisMay 02Lewis & Clark Conference
8.11Jeremy Booher10:54.41 PRMOTarkioMay 03275 Conference Meet
9.10Gage Lemmon10:55.48 PRMORock PortApr 19Worth Co. Relays
10.11Leighton McCabe10:55.6h PRMOKnox CountyApr 12Highland Invt- Jerry Ball
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Chase White15.80 PRMONorth AndrewMay 14Class 1 Sectional 4
2.12Brandon Baird15.84c PRMOKnox CountyApr 12Highland Invt- Jerry Ball
3.12Austin Rice15.99 PRMORock PortMay 14Class 1 Sectional 4
4.9Dylan Pierce16.32 PRMODekalbMay 14Class 1 Sectional 4
5.12Zach Sullivan16.34cMOSlaterApr 01Fayette Relays
6.12Landon Wood16.46 PRMOWest NodawayApr 12Blue Jay Relays
7.12Brandon Sutton16.84cMONewburgMar 21Vienna Quad
8.9Peyton Semsch17.04cMOMidwayMay 03WEMO Championships
9.12Blake Shamberger17.32MONodaway-HoltApr 19Worth Co. Relays
10.11Tyler Willms17.43 PRMOMidwayApr 19Whirlwind Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Brandon Baird42.94c PRMOKnox CountyApr 12Highland Invt- Jerry Ball
2.12Trevor Sanders43.04c PRMOAppleton CityMay 03WEMO Championships
3.12Austin Rice43.05 PRMORock PortMay 03275 Conference Meet
4.12Zach Sullivan43.24c PRMOSlaterMay 02Lewis & Clark Conference
5.9Dylan Pierce43.77 PRMODekalbMay 14Class 1 Sectional 4
6.12Landon Wood43.97 PRMOWest NodawayMay 03275 Conference Meet
7.11Chase White44.14c PRMONorth AndrewApr 25Stanberry Relays
8.10Daniel Neubert44.24cMOViennaMay 07Class 1 District 4 Championship
9.11Thauan Andrade44.41 PRMOCraigMay 03275 Conference Meet
10.9Zane Lockhart45.34cMOParisMay 02Lewis & Clark Conference
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Relay Team46.42MOAlbanyApr 12Blue Jay Relays
2.-Wade Thompson
Dallas Vulgamott
Keaton Ebersold
Tanner Law
46.52MOKing CityApr 28North Andrew Relays
3.-Relay Team46.64MORock PortApr 12Blue Jay Relays
4.-Alex Toben
J.D. Walter
Brice Lambert
Chris Niles
46.85MOTarkioApr 19Worth Co. Relays
5.-Bobby Zielinski
Taylor Ayres
Zach Goddard
Adrian Carder
46.94cMOMidwayMay 03WEMO Championships
6.-Kevin Stoll
Nick Smith
Kyle Conover
Nate Luke
47.14cMOStanberryApr 25Stanberry Relays
7.-Trevor Sanders
Kyron Thomas
Cameron Todd
Greg Moore
47.27MOAppleton CityMay 21Class 1 State Championships
8.-Josh Owens
Thomas Shiflett
Kase Newcomb
Lucas Schawang
47.32MOMound CityApr 29Panther Relays
9.-Brandon Baird
Brent Cowan
Damon Hemmerling
Sharri Edwards
47.34cMOKnox CountyApr 12Highland Invt- Jerry Ball
10.-Relay Team47.74MOWellington-NapoleonApr 22William Jewell Relays
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Trevor Sanders
Kyron Thomas
Cameron Todd
Greg Moore
1:37.0hMOAppleton CityMay 07Class 1 District 3
2.-Kevin Stoll
Nate Luke
Nick Smith
Devin Gage
1:37.05MOStanberryMay 14Class 1 Sectional 4
3.-Bryant Cottrill
Ben Humphrey
Caleb Newman
Mark Ramsey
1:37.22MOAlbanyMay 14Class 1 Sectional 4
4.-Dylan Wise
Taylor Ayres
Zach Goddard
Adrian Carder
1:37.8hMOMidwayMay 03WEMO Championships
5.-J.D. Walter
Alex Toben
Brice Lambert
Chris Niles
1:38.16MOTarkioMay 03275 Conference Meet
6.-Relay Team1:38.29MOValle CatholicApr 21Trojan Relays
7.-Montana Schawang
Lucas Schawang
Kase Newcomb
Josh Owens
1:38.52MOMound CityApr 29Panther Relays
8.-Trey Forward
Dallas Vulgamott
Keaton Ebersold
Tanner Law
1:38.58MOKing CityMay 14Class 1 Sectional 4
9.-Adam Wieberg
Vince Hollis
Daniel Neubert
Joshua Stephenson
1:39.0hMOViennaMay 07Class 1 District 4 Championship
10.-Dylan Haney
Dusty Haney
Anthony Allred
Austin Hughes
1:39.7hMOBreckenridgeApr 08Hardin-Central Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:39.51MOMound CityApr 12Blue Jay Relays
2.-Relay Team3:39.97MOStanberryApr 12Blue Jay Relays
3.-Corey Schoene
Ryan Struemph
Joshua Stephenson
Adam Wieberg
3:41.00MOViennaApr 15Cuba Invitational
4.-Relay Team3:41.30MOValle CatholicApr 21Trojan Relays
5.-Hank Chrisman
Bobby Zielinski
Paul Stark
Dylan Wise
3:41.8hMOMidwayApr 28Prairie View Invitational
-Levi Gaus
Darin Munzlinger
Shawn Walsh
Ryan Uhlmeyer
3:41.8hMOCantonApr 12Highland Invt- Jerry Ball
7.-Trevor Sanders
Nolan Preston
Truman Burchett
Greg Moore
3:42.54MOAppleton CityMay 21Class 1 State Championships
8.-Sharri Edwards
Alex Howerton
Brent Cowan
Brandon Baird
3:44.9hMOKnox CountyApr 12Highland Invt- Jerry Ball
9.-Relay Team3:46.06MORock PortApr 12Blue Jay Relays
10.-Zac Malone
Chris Viele
Jacob Trachsel
Clay Nolte
3:46.68MOChamoisApr 26Hermann Invitational
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Chris Viele
Zac Malone
Jacob Trachsel
Clay Nolte
8:37.0hMOChamoisApr 26Hermann Invitational
2.-Relay Team8:41.86MOWellington-NapoleonApr 22William Jewell Relays
3.-Relay Team8:45.29MOValle CatholicApr 21Trojan Relays
4.-Chandler Harker
Daniel Neubert
Adam Wieberg
Corey Schoene
8:45.7hMOViennaApr 09Blair Oaks Relays
5.-Devin Gage
Jesse Oldham
Gabe Sego
Tyler McQuinn
8:57.54MOStanberryMay 14Class 1 Sectional 4
6.-John Stahl
Austen Hall
Jordan Paulno
Kolby Reagan
8:58.64MODekalbMay 14Class 1 Sectional 4
7.-Mitchell Andrews
Jordan Harding
Levi Kalal
Bryce Ross
8:59.06MOWorth CountyMay 14Class 1 Sectional 4
8.-Dustin Bock
Kason Spratt
Clay Pollard
J.J. Chatfield
8:59.7hMOMarion CountyApr 12Highland Invt- Jerry Ball
-Sharri Edwards
Leighton McCabe
Jesse Miller
Alex Howerton
8:59.7hMOKnox CountyApr 12Highland Invt- Jerry Ball
10.-Relay Team9:01.96MOMound CityApr 12Blue Jay Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Winston Norris47' 8.5 PRMORock PortMay 03275 Conference Meet
2.12James Schoonover46' 4 PRMOMound CityMay 03275 Conference Meet
3.12Jesse Christoffer46' 3.25MONorth ShelbyApr 16Cunningham invitational
4.12Cameron McGlothlin45' 0.5MOOrrickMay 14Class 1 Sectional 4
5.12Jordyn Butler44' 8.5 PRMOOrrickMay 14Class 1 Sectional 4
6.11Zane Cozad44' 7 PRMORock PortApr 12Blue Jay Relays
7.12Dylan Kist44' 3 PRMOValle CatholicApr 21Trojan Relays
8.12Ben Ridgewell43' 2.5 PRMONew FranklinMay 07Class 1 District 5
9.9Travis McIntyre41' 8MOWest NodawayMay 07Class 1 District 8
10.12Nate Brown41' 7.5 PRMONew FranklinMay 04Larry Littrell RElays
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Cameron McGlothlin150' 4 PRMOOrrickMay 14Class 1 Sectional 4
2.12Ben Ridgewell144' 11 PRMONew FranklinMay 21Class 1 State Championships
3.12Brian Hall139' 8 PRMOWorth CountyApr 19Worth Co. Relays
4.12Tycie Linneman138' 0 PRMOWestranMay 02Lewis & Clark Conference
5.12Ethan Hagenhoff131' 10 PRMOChamoisApr 26Hermann Invitational
6.11Brennon Carey128' 11 PRMOGilman CityMay 14Class 1 Sectional 4
7.12Jesse Christoffer128' 5MONorth ShelbyApr 16Cunningham invitational
8.10Dallas Greenland125' 0MOWorth CountyMay 14Class 1 Sectional 4
9.11Jared Garnett123' 0MOParisMay 02Lewis & Clark Conference
10.11Brandon Whittington122' 7 PRMOWest NodawayMar 31102 River Early Meet
View full rankings...
High Jump
1.9Eric Duncan6' 4MORock PortMay 14Class 1 Sectional 4
2.12Brandon Montgomery6' 0 PRMOLinn CountyApr 19Marceline Relays
12Garrett Koch6' 0MOValle CatholicApr 21Trojan Relays
10Rudy Sagun6' 0MOAlbanyApr 12Blue Jay Relays
11Brent Bush6' 0 PRMODekalbMay 14Class 1 Sectional 4
12Norbert Henry6' 0MOJefferson (Conception)May 14Class 1 Sectional 4
9John Spiking6' 0MOKing CityMay 14Class 1 Sectional 4
12Spencer Pierpoint6' 0 PRMORock PortApr 12Blue Jay Relays
11James Taylor6' 0 PRMOPoloMay 14Class 1 Sectional 4
9Bobby Zielinski6' 0MOMidwayApr 01Central Heights Invitational
11Lucas Schawang6' 0 PRMOMound CityMay 03275 Conference Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.11Corey Schoene13' 0MOViennaApr 30Gasconade Valley Conference Meet
2.11Brady Stone12' 6MOChamoisApr 26Hermann Invitational
3.11Ben Humphrey12' 0 PRMOAlbanyMay 14Class 1 Sectional 4
9Peyton Semsch12' 0MOMidwayMay 03WEMO Championships
11Logan Wheatley12' 0 PRMORich HillApr 14Adrian Relays
11Tyler Yahnig12' 0 PRMOMidwayApr 05Cass-Midway Inv.
7.11Tyler Willms11' 6 PRMOMidwayApr 28Prairie View Invitational
11Kylynn Sisk11' 6 PRMOSouth HoltApr 29Panther Relays
11Lucas Schawang11' 6MOMound CityMay 14Class 1 Sectional 4
12Kaleb Ramseier11' 6 PRMOSt. Joseph ChristianApr 29Panther Relays
View full rankings...
Long Jump
1.12Logan Eubank20' 11MOOrrickMay 14Class 1 Sectional 4
2.11Brent Bush20' 6.75 PRMODekalbApr 25Stanberry Relays
3.9Nick Jones20' 3.75MOMissouri School for the DeafApr 30GPSD Championships
12Keaton Ebersold20' 3.75 PRMOKing CityMay 14Class 1 Sectional 4
5.11Cameron Todd19' 11 PRMOAppleton CityApr 14Adrian Relays
12Zach Goddard19' 11 PRMOMidwayApr 14Adrian Relays
7.9Eric Duncan19' 10.25MORock PortMay 14Class 1 Sectional 4
8.12Aaron Thomsen19' 10 PRMONorth HarrisonMay 14Class 1 Sectional 4
9.12Logan Dixon19' 7MOPoloMay 14Class 1 Sectional 4
11Cole Lockhart19' 7 PRMOParisMay 02Lewis & Clark Conference
View full rankings...
Triple Jump
1.12Logan Dixon43' 1.5 PRMOPoloApr 12Blue Jay Relays
2.11Brent Bush42' 10 PRMODekalbApr 29Panther Relays
3.12Zach Goddard42' 7 PRMOMidwayApr 01Central Heights Invitational
4.12Logan Eubank41' 11.5MOOrrickMay 14Class 1 Sectional 4
5.11Cole Lockhart40' 11.5 PRMOParisMay 02Lewis & Clark Conference
6.12Aaron Thomsen40' 7.5 PRMONorth HarrisonMay 14Class 1 Sectional 4
7.11Corey Schoene40' 2.5 PRMOViennaApr 30Gasconade Valley Conference Meet
9Zane Lockhart40' 2.5MOParisApr 11Centralia Invitational - Boys
9.10Zachary Officer40' 1.25MONorth AndrewApr 29Panther Relays
10.12Travis Holt40' 1 PRMOSlaterMay 02Lewis & Clark Conference
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.