Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Scott LaCoste11.09 PR (1.4)ORCentral LinnMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
2.12Danny Angel11.18 PR (2.0)ORStanfieldMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
3.11Marcus Lynn11.21 PROREnterpriseMay 05ICUE - Imbler, Cove, Union, Elgin
4.11Chang Baek11.26ORFaith Bible ChristianMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
5.11Scott Porter11.42 PRORNeah-Kah-NieMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
6.12Justin Guest11.54 PRORScioMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
7.9Josue Avilez11.57 (1.5)ORCentral LinnApr 16Meet of Champions
8.12Dalibor Kufa11.59 PRORVernoniaMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
9.10Austin Burns11.63OREnterpriseApr 23Elgin Invite
10.11Paul Bentz11.70ORRegisAug 25Decathlon Clinic
View full rankings...
200 Meters
1.12Scott LaCoste22.63 PR (.8)ORCentral LinnMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
2.11Marcus Lynn23.02OREnterpriseApr 30Pepsi Invitational
3.12Danny Angel23.04c PRORStanfieldApr 22River's Edge Invitational
4.11Chang Baek23.08 PRORFaith Bible ChristianMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
5.10Austin Burns23.42 PROREnterpriseApr 23Elgin Invite
6.9Josue Avilez23.53 (.8)ORCentral LinnMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
7.11Conner Pappas23.54cORHeppnerApr 22River's Edge Invitational
8.11Jacob Stevens23.62 (1.0)ORVernoniaMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
9.12Austin Koos23.64OREast Linn ChristianApr 12TRC League Meet (ELCA Host)
10.11InKyu Kim23.91 PRORFaith Bible ChristianApr 14NWL Meet (Rdale, Faith host)
View full rankings...
400 Meters
1.12Austin Koos50.88 PROREast Linn ChristianJun 04BorderDuel Track Classic
2.11Marcus Lynn51.14OREnterpriseMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
3.10Ben Jones52.14 PRORScioMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
4.10Kyle Belanger52.28ORCulverMay 135A Special District 1, 2A Tri-River Championships
5.10Austin Burns52.35OREnterpriseMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
6.12Danny Angel52.63ORStanfieldApr 19Pendleton JV
7.10Jesus Retano53.14ORCulverMay 135A Special District 1, 2A Tri-River Championships
8.12Taylor Ladd53.14cORReedsportMay 132A Spec Dist 1-Meet Day 1
9.11Mitch VanVuren53.24 PRORFaith Bible ChristianMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
10.9AJ Holmberg53.27ORScioApr 28TRC League Meet (ELCA Host)
View full rankings...
800 Meters
1.12Austin Koos1:58.91OREast Linn ChristianMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
2.12Micah Massari2:01.16 PRORScioMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
3.11Scott Porter2:01.93ORNeah-Kah-NieMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
4.12Dylan Roberts2:02.12 PROROakridgeMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
5.11DJ Wheeler2:02.83ORMonroeMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
6.12Ty Case2:04.02 PRORChiloquinMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
7.11Zach Holloway2:04.45ORCentral LinnMay 06Scio Twilight
8.12Tyler Micka2:05.62 PROREnterpriseMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
9.10Kyle Belanger2:05.88ORCulverMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
10.12Leonel Jines2:06.1h PRORKennedyApr 28Santiam, Regis, Kennedy
View full rankings...
1500 Meters
1.11Zach Holloway4:12.75ORCentral LinnMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
2.11Zachary Holloway4:14.21 PRORCentral LinnJun 04BorderDuel Track Classic
3.11Joseph Ewers4:15.19ORCentral LinnMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
4.12Alan Roy4:15.72 PRORReedsportMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
5.12Leonel Jines4:16.73 PRORKennedyApr 16Meet of Champions
6.9AJ Holmberg4:17.09ORScioApr 16Meet of Champions
7.12Brandon Bouchet4:19.40 PRORCrowMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
8.11Alex Cnossen4:20.90 PRORFaith Bible ChristianMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
9.11Cody Aalsma4:22.94 PRORNestuccaMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
10.10Marcos Leon4:26.79ORLost RiverMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
View full rankings...
3000 Meters
1.11Joseph Ewers9:15.71ORCentral LinnMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
2.11Zach Holloway9:20.99ORCentral LinnMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
3.12Dylan Roberts9:21.14 PROROakridgeMay 06Scio Twilight
4.12Leonel Jines9:28.75 PRORKennedyMay 06Scio Twilight
5.11Cody Aalsma9:33.31ORNestuccaMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
6.9Sisay Gillock9:34.09ORPortland ChristianMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
7.11Alex Cnossen9:34.46 PRORFaith Bible ChristianMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
8.11Michael O'Reilly9:37.70ORUnionMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
9.9David Ribich9:38.59OREnterpriseMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
10.12Preston Quinn9:40.22 PRORCulverMay 06Scio Twilight
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Mark LaCoste15.59 (-.1)ORCentral LinnMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
2.11Austin Blanchfill16.15 (1.3)ORYoncallaMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
3.12Tyler Funk16.24c PRORCulverApr 28TRC League Meet (ELCA Host)
4.10Daniel Harper16.42ORScioMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
5.10Cristian Madrigal16.44c PRORBonanzaApr 29Basin JV Invitational
6.10Jarrod Huggins16.47 PR (-.1)ORBonanzaMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
7.11Matt Kolenski16.53ORPortland ChristianMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
8.11Ramon Leon16.64cORIrrigonApr 22River's Edge Invitational
12Nathan Reber16.64c PROROaklandMay 132A Spec Dist 1-Meet Day 1
10.11Charles Chavtur16.74cORReedsportMay 132A Spec Dist 1-Meet Day 1
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Tyler Funk40.42 PRORCulverMay 06Scio Twilight
2.10Mark LaCoste41.13ORCentral LinnMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
3.11Charles Chavtur41.98ORReedsportMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
4.11Matt Kolenski42.36 PRORPortland ChristianMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
5.12Matt Perren43.04cOREnterpriseMar 18Umatilla Icebreaker
6.10Caleb Bebout43.38 PRORPortland ChristianMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
7.10Jarrod Huggins43.39 PRORBonanzaMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
8.11Ramon Leon43.44cORIrrigonApr 22River's Edge Invitational
9.12Kasey Dunn43.54cORDays CreekMay 132A Spec Dist 1-Meet Day 1
10.12Austin Koos43.93 PROREast Linn ChristianApr 21Regis, East Linn, Scio
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Jeremiah Wyne
Josue Avilez
Mark LaCoste
Scott LaCoste
43.39ORCentral LinnMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
2.-Josh Rieger
Daniel Harper
Brady Smith
Justin Guest
44.56ORScioMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
3.-Matt Perren
Marcus Lynn
Dustin Dean
Austin Burns
45.12OREnterpriseApr 23Elgin Invite
4.-Nino Castellanos
Danny Angel
Gabriel Rojas
Corey Baros
45.22ORStanfieldMay 13Blue Mountain Conference Championships
5.-Erik Norton
Blake Warren
Kurtis Clark
Austin Koos
45.72OREast Linn ChristianMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
6.-Dalibor Kufa
Tanner Faber
Lane Sullivan
Jacob Stevens
45.75ORVernoniaMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
7.-Alan Roy
Charles Chavtur
Hannes Zetzsche
Taylor Ladd
45.88ORReedsportMay 20OSAA 2A State Championships Day 1
8.-Jake Cerri
Ricardo Cobian
Tannor Stradley
Taylor Stradley
45.94ORLost RiverMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
9.-Ty Zimmerman
Chien Li
Curtis Farmer
Daniel Mitchell
46.34ORPortland ChristianMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
10.-Ryan Gescher
Michael Beitel
Austin Silbernagel
Zach Gescher
46.56ORRegisMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Kyle Stangel
Austin Burns
Jared Micka
Marcus Lynn
3:31.49OREnterpriseMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
2.-Justin Guest
Brady Smith
Ben Jones
AJ Holmberg
3:31.65ORScioMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
3.-Taylor Ladd
Charles Chavtur
Hannes Zetzsche
Alan Roy
3:32.58ORReedsportMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
4.-Tyler Funk
Jesus Retano
Chris Sledge
Kyle Belanger
3:33.27ORCulverMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
5.-Zach Holloway
Mark LaCoste
Scott LaCoste
Wesley Smith
3:37.27ORCentral LinnMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
6.-Taylor Perkins
Jayson Ezell
Daniel Jobe
Nathan Reber
3:38.1hOROaklandMay 132A Spec Dist 1-Meet Day 1
7.-Jordan Wagner
Chang Baek
Alex Cnossen
Mitch VanVuren
3:39.63ORFaith Bible ChristianMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
8.-Ty Zimmerman
Daniel Mitchell
Chien Li
Matt Kolenski
3:40.98ORPortland ChristianMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
9.-Reagan King
Trae Baker
Cody Rodrick
Logan Thoren
3:41.03ORPilot RockMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
10.-Collin Gamez
Dylan Roberts
Kyle Calvert
Taylor Hays
3:45.7hOROakridgeMay 132A Spec Dist 1-Meet Day 1
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.10Trever Walker49' 6.5ORCentral LinnApr 07Regis, Central Linn, Culver
2.10Jacob Moore47' 7.5 PRORHeppnerMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
3.12Zack Ried46' 9.5 PRORRiddleMay 03South Umpqua Invitational
4.10Greg Farris45' 11.5 PRORKennedyMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
5.12Logan Baros45' 5 PRORStanfieldApr 30Pepsi Invitational
6.12Aaron Bowles45' 3 PROROakridgeMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
7.12Scott Goodman44' 8 PROROaklandApr 212A Special District 1 - Days Creek, Monroe, Oakland at Crow
8.11Zech Patryson44' 6ORGlendaleMay 07Chieftain Invitational
9.10Curtis Farmer44' 5.5 PRORPortland ChristianMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
10.12Jordan Hayden44' 2.5 PRORStanfieldMay 07Big Sky Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Tanner Eastlick146' 1ORCrowMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
2.10Trever Walker142' 5ORCentral LinnMay 06Scio Twilight
3.12Scott Goodman140' 4 PROROaklandApr 30Douglas Trojan Invitational
4.11Zech Patryson138' 3ORGlendaleMay 20OSAA 2A State Championships Day 1
5.11Erich Roepke137' 2 PROREnterpriseApr 16Meet of Champions
6.9Blake Warren136' 10OREast Linn ChristianMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
7.12Zack Ried135' 5 PRORRiddleMay 06Oakland Twilight
8.12Owen Lowrie134' 11 PRORLost RiverMay 142A Special District 2 Championships
9.11Elliott Capek134' 10ORRiverdaleMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
10.10Curtis Farmer132' 3ORPortland ChristianApr 21De La Salle/Corbett vs Valley Catholic, Warrenton
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Erich Roepke178' 11 PROREnterpriseApr 30Pepsi Invitational
2.12Derek Traeger174' 3 PRORKennedyMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
3.11Josh Reznick173' 7 PRORPortland ChristianMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
4.10Jason GrosJacques170' 5 PRORPilot RockApr 30Pepsi Invitational
5.10Daniel Harper165' 5 PRORScioMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
6.11Daniel Juneau159' 6ORGlendaleMay 20OSAA 2A State Championships Day 1
7.11Zach Sherman155' 1ORRegisMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
8.12Keith Soules154' 11 PRORCanyonville ChristianApr 12Phoenix/Klamath Union/New Hope Christian@North Valley
9.12Cameron Adams153' 7ORGold BeachMar 15Brookings-Harbor Icebreaker
10.12Dylan Roberts151' 3 PROROakridgeMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
View full rankings...
High Jump
1.12Derek Traeger6' 5 PRORKennedyApr 08Regis Decathlon
2.12Blake Nightingale6' 4 PRORCentral LinnMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
3.12David Thurmond6' 3 PRORPilot RockMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
4.12Zach Dickson6' 2 PROROaklandApr 02Sutherlin Invitational
5.11Zach Swingle6' 1 PRORLost RiverApr 05Lakeview vs Chiloquin, Lost River, Paisley
6.12Cole Ulrey6' 0 PRORGold BeachMay 03Brookings-Harbor Twilight
11Josh Reznick6' 0ORPortland ChristianMay 05Portland Lutheran Track Classic
12Matt Perren6' 0OREnterpriseMar 18Umatilla Icebreaker
9.12Austin Sears5' 10ORNestuccaApr 21NWL Meet (NKN host)
11Nick Ahn5' 10ORNestuccaMar 31WVL Icebreaker at Dayton
11Jacob Stevens5' 10 PRORVernoniaMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
View full rankings...
Pole Vault
1.12Tyler Funk14' 1 PRORCulverMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
2.12Bebo Clark13' 6ORChiloquinApr 30Southern Cascade Hybrid Meet
3.12Chris Sledge13' 4 PRORCulverMay 135A Special District 1, 2A Tri-River Championships
4.11Paul Bentz13' 3.75ORRegisJun 24USATF Oregon JO Championship
5.11Cody Cox13' 0 PRORLost RiverMay 07Sterling Bank Invitational
6.12Justis Weaver11' 6ORElginMay 05ICUE - Imbler, Cove, Union, Elgin
11Matt Kolenski11' 6ORPortland ChristianApr 09Portland Christian Invitational
8.12Felipe Pena11' 0 PRORStanfieldApr 15Dick Horyna Invitational
9Collin Styring11' 0ORRiverdaleMay 20OSAA 2A State Championships Day 1
9Hayden Hinshaw11' 0ORReedsportMay 06Jack Blum Invitational Twilight Meet
12Ty Case11' 0 PRORChiloquinApr 30Southern Cascade Hybrid Meet
12Brenton Evans11' 0 PRORGlendaleMar 18Mt West Preview
View full rankings...
Long Jump
1.12Blake Nightingale21' 2.5 PRORCentral LinnApr 12TRC League Meet (ELCA Host)
2.11Josh Reznick20' 10ORPortland ChristianApr 07NWL Meet (Knappa host)
3.12Derek Traeger20' 4 PRORKennedyMay 145A Special District 1, 2A Tri-River Championships
4.11Paul Bentz20' 3ORRegisMay 28Mid Valley All Jumps and throws Meet
5.12David Thurmond19' 11 PRORPilot RockApr 22River's Edge Invitational
11Ramon Leon19' 11ORIrrigonMay 13Blue Mountain Conference Championships
7.11Austin Blanchfill19' 9.25 (-.2)ORYoncallaMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
8.12Zach Dickson19' 8.75 PROROaklandApr 08McKenzie Invitational
9.11Zach Swingle19' 8.5ORLost RiverMay 07Sterling Bank Invitational
10.10Jordan Widener19' 6.5 PROREnterpriseMar 18Umatilla Icebreaker
View full rankings...
Triple Jump
1.12Zach Dickson43' 3 PROROaklandMay 132A Spec Dist 1-Meet Day 1
2.12Kasey Dunn42' 9.75 PR (-.1)ORDays CreekMay 21OSAA 2A State Championships Day 2
3.11Josh Reznick41' 2ORPortland ChristianMay 14NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2)
4.12Taylor Ladd40' 2 PRORReedsportMay 132A Spec Dist 1-Meet Day 1
5.12Bebo Clark39' 10.25 PRORChiloquinMay 142A Special District 2 Championships
6.11Michael Beitel39' 10ORRegisMay 135A Special District 1, 2A Tri-River Championships
7.11Jake Cerri39' 7.5ORLost RiverApr 15Bonanza Twilight
12Felipe Pena39' 7.5 PRORStanfieldApr 22River's Edge Invitational
9.10Cristian Madrigal39' 7.25 PRORBonanzaMay 07Sterling Bank Invitational
10.10Peter Meyr39' 7ORCentral LinnApr 28TRC League Meet (ELCA Host)
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.