Team Results Management

Mens

100 Meters
1.10James Thompkins11.54cWAWaitsburgApr 26Dist. 7 NE 1B/2B League
2.11Jeff Kent11.57 PRWAGarfield-PalouseMay 11District 9 2B Sub Districts
3.11Johnathon Miller11.63WAAsotinMay 11District 9 2B Sub Districts
4.11Antonio Thompkins11.65 PRWAWaitsburgMay 19District 9 2B Championships
5.11Jared Morris11.74c PRWAWaitsburgMar 30District 9 2B
11Adam Strohbehn11.74c PRWADaytonApr 27District 9 2B
7.12Chad Redman11.84c PRWAGarfield-PalouseMar 23District 9 2B
8.11Jacob Whittaker12.04 PRWAAsotinApr 20District 9 2B
9.11Dillon Glover12.04c PRWAAsotinMar 23District 9 2B
10.12Justin Armstrong12.14cWAWaitsburgMar 23District 9 2B
View full rankings...
200 Meters
1.10James Thompkins23.35 (.4)WAWaitsburgMay 282b State Track & Field Championships
2.11Jeff Kent23.65WAGarfield-PalouseMay 11District 9 2B Sub Districts
3.11Johnathon Miller23.86WAAsotinMay 19District 9 2B Championships
4.11Antonio Thompkins24.34c PRWAWaitsburgApr 26Dist. 7 NE 1B/2B League
12Chad Redman24.34c PRWAGarfield-PalouseMar 23District 9 2B
6.11Jared Morris24.44c PRWAWaitsburgMar 30District 9 2B
7.11Nick Wales24.67WADeSalesMay 05District 9 2B
8.11Jacob Whittaker24.70WAAsotinApr 27District 9 2B
9.12Justin Armstrong24.79WAWaitsburgApr 01Carnival Of Speed
10.11Lee Parrill24.98WASt. John-Endicott-LacrosseMay 19District 9 2B Championships
View full rankings...
400 Meters
1.11Nick Wales53.15WADeSalesMay 05District 9 2B
2.11Jared Morris53.21 PRWAWaitsburgMay 282b State Track & Field Championships
3.11Nate Dalton54.08WAAsotinMay 11District 9 2B Sub Districts
4.12Jacob Blankenship54.44c PRWASt. John-Endicott-LacrosseMar 23District 9 2B
5.11Jacob Whittaker55.00 PRWAAsotinApr 08Lewiston Twilight Invitational
6.10James Thompkins55.34cWAWaitsburgApr 13District 9 2B
7.9Jesse Styner55.39WAAsotinMay 11District 9 2B Sub Districts
8.10Caleb Rich56.22WASt. John-Endicott-LacrosseMay 11District 9 2B Sub Districts
9.11Brian Done57.46 PRWAWaitsburgMay 05District 9 2B
10.12Scott Eberle57.54cWAOakesdaleApr 13District 9 2B
View full rankings...
800 Meters
1.11Nate Dalton2:03.48WAAsotinMay 282b State Track & Field Championships
2.10Seth Deal2:07.5hWAWaitsburgApr 13District 9 2B
3.12Antani Walling2:07.82 PRWAAsotinMay 19District 9 2B Championships
4.9Jesse Styner2:08.72WAAsotinMay 19District 9 2B Championships
5.11Joab Neri2:10.93 PRWADeSalesMay 19District 9 2B Championships
6.11Chase Teigen2:12.78WAAsotinApr 20District 9 2B
7.11Joe Gaines2:15.60 PRWAOakesdaleMay 05District 9 2B
8.10Alex Aamodt2:15.8hWAWalla Walla ValleyApr 20District 9 2B
9.11Jared Morris2:17.1h PRWAWaitsburgApr 20District 9 2B
10.12Nick Carpenter2:18.4h PRWAWaitsburgApr 20District 9 2B
View full rankings...
1600 Meters
1.10Seth Deal4:34.95WAWaitsburgMay 19District 9 2B Championships
2.11Chase Teigen4:37.65WAAsotinMay 19District 9 2B Championships
3.12Antani Walling4:50.27 PRWAAsotinMay 19District 9 2B Championships
4.12Nick Carpenter4:52.73 PRWAWaitsburgMay 19District 9 2B Championships
5.11Joab Neri4:54.02 PRWADeSalesMay 19District 9 2B Championships
6.10Alex Aamodt4:55.92 PRWAWalla Walla ValleyMay 19District 9 2B Championships
7.12Earl Gaines4:59.10 PRWAOakesdaleMay 11District 9 2B Sub Districts
8.11Joe Gaines5:03.67 PRWAOakesdaleMay 11District 9 2B Sub Districts
9.9Keaton Sullivan5:04.10 PRWADeSalesMay 11District 9 2B Sub Districts
10.9Jesse Styner5:13.58WAAsotinApr 20District 9 2B
View full rankings...
3200 Meters
1.10Seth Deal9:59.30WAWaitsburgMay 282b State Track & Field Championships
2.11Chase Teigen10:12.19WAAsotinMay 282b State Track & Field Championships
3.12Nick Carpenter10:43.99 PRWAWaitsburgMay 19District 9 2B Championships
4.12Seth Jackson11:10.2h PRWADaytonApr 27District 9 2B
5.9Keaton Sullivan11:16.19WADeSalesMay 19District 9 2B Championships
6.12Matthew Montgomery11:21.85 PRWAWaitsburgMar 19Papa Wells Invitational
7.11Joab Neri11:24.0h PRWADeSalesApr 20District 9 2B
8.12Earl Gaines11:39.3h PRWAOakesdaleMar 30District 9 2B
9.9E.J. Meserve11:41.50WAWaitsburgMay 11District 9 2B Sub Districts
10.11Joe Gaines12:14.3h PRWAOakesdaleMar 30District 9 2B
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Chad Redman14.64c PRWAGarfield-PalouseApr 27District 9 2B
2.10Billy Brown16.82WAWaitsburgMay 19District 9 2B Championships
3.10Kaleb Simon17.14c PRWASt. John-Endicott-LacrosseApr 13District 9 2B
4.12Cory Schulz17.27 PRWAOakesdaleMay 19District 9 2B Championships
5.12Alex Keeney18.27 PRWAGarfield-PalouseMay 19District 9 2B Championships
6.10Logan Dozier19.44WAWaitsburgMay 19District 9 2B Championships
7.9Kyle Fredricks21.14c PRWAWaitsburgApr 26Dist. 7 NE 1B/2B League
8.11Nate Chung21.54c PRWAWalla Walla ValleyApr 27District 9 2B
9.9Sergio Alexis Pena22.22 PRWADeSalesApr 01Carnival Of Speed
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Chad Redman40.34 PRWAGarfield-PalouseMay 19District 9 2B Championships
2.11Nick Wales40.62WADeSalesMay 282b State Track & Field Championships
3.10Billy Brown43.23WAWaitsburgMay 11District 9 2B Sub Districts
4.12Cory Schulz44.99 PRWAOakesdaleMay 19District 9 2B Championships
5.10Alex Aamodt46.17 PRWAWalla Walla ValleyMay 05District 9 2B
6.10Caleb Rich48.24c PRWASt. John-Endicott-LacrosseMar 30District 9 2B @ Dayton
7.12Alex Keeney48.47 PRWAGarfield-PalouseMar 26Ray Cross Invitational
8.10Logan Dozier49.44cWAWaitsburgMar 23District 9 2B
9.9Darcy Stamper49.70 PRWASt. John-Endicott-LacrosseApr 27District 9 2B
10.9Sergio Alexis Pena50.20WADeSalesMay 11District 9 2B Sub Districts
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Billy Brown
Antonio Thompkins
Jared Morris
James Thompkins
45.14WAWaitsburgMay 282b State Track & Field Championships
2.-Jeff Kent
Anthony Floyd
Nick Robertson
Chad Redman
46.22WAGarfield-PalouseMay 272b State Track & Field Champio....
3.-Jacob Whittaker
Levi Forsberg
Johnathon Miller
Jesse Styner
46.40WAAsotinMay 05District 9 2B
4.-Relay Team47.71WADeSalesMay 19District 9 2B Championships
5.-Relay Team47.95WASt. John-Endicott-LacrosseMay 19District 9 2B Championships
6.-Alex Aamodt
Brandon Bissell
Abel Cruz
Aaron Awai
49.54cWAWalla Walla ValleyApr 20District 9 2B
7.-Joe Gaines
Tyler Hanson
Earl Gaines
Cory Schulz
51.14cWAOakesdaleMar 30District 9 2B
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:38.10WAWaitsburgMay 19District 9 2B Championships
2.-Relay Team3:38.82WAAsotinMay 19District 9 2B Championships
3.-Relay Team3:40.39WADeSalesMay 19District 9 2B Championships
4.-Relay Team3:46.96WAOakesdaleMay 19District 9 2B Championships
5.-Relay Team3:55.40WASt. John-Endicott-LacrosseMay 11District 9 2B Sub Districts
6.-Jeff Kent
Anthony Floyd
Chad Redman
Alex Keeney
3:59.6hWAGarfield-PalouseApr 27District 9 2B
7.-Abel Cruz
Alex Aamodt
Austin Flegel
Brian Flegel
4:00.04WAWalla Walla ValleyMay 05District 9 2B
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Eshom Estes46' 10.25WAWaitsburgMay 282b State Track & Field Championships
2.10Landon Ristau45' 8WAAsotinMay 282b State Track & Field Championships
3.11Anthony Brown40' 0.5WADeSalesApr 16Undeberg Invitational
4.10Ben Shafer39' 7.5WAWaitsburgMay 19District 9 2B Championships
5.11Derrick Bosch39' 4.25 PRWAGarfield-PalouseMay 05District 9 2B
6.10Sawyer Hostetler38' 7 PRWASt. John-Endicott-LacrosseMay 05District 9 2B
7.12Josh Wood37' 5.5 PRWAAsotinMay 11District 9 2B Sub Districts
8.11Jacob Heikkenen37' 5.25WADeSalesMay 19District 9 2B Championships
9.9James Hopkins36' 9.25 PRWASt. John-Endicott-LacrosseMay 11District 9 2B Sub Districts
10.12Jordan Styner36' 6.25WAAsotinMay 05District 9 2B
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Eshom Estes142' 4 PRWAWaitsburgMay 11District 9 2B Sub Districts
2.11Anthony Brown136' 8WADeSalesMay 19District 9 2B Championships
3.12Josh Wood134' 8 PRWAAsotinMay 11District 9 2B Sub Districts
4.10Landon Ristau118' 3WAAsotinApr 27District 9 2B
5.11Derrick Bosch116' 9 PRWAGarfield-PalouseMay 11District 9 2B Sub Districts
6.12Jordan Styner111' 8WAAsotinMay 11District 9 2B Sub Districts
7.11Jacob Heikkenen109' 4WADeSalesApr 16Undeberg Invitational
8.10Anthony Floyd103' 5 PRWAGarfield-PalouseMay 19District 9 2B Championships
9.12Peter Wilson100' 10 PRWAWaitsburgMay 11District 9 2B Sub Districts
10.12Riley Schell99' 4 PRWAOakesdaleApr 30Riverside Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Eshom Estes158' 6WAWaitsburgMay 282b State Track & Field Championships
2.11Jacob Whittaker156' 11 PRWAAsotinMay 282b State Track & Field Championships
3.11Yusef Johnson145' 0 PRWAWaitsburgApr 20District 9 2B
4.10Anthony Floyd139' 9WAGarfield-PalouseMay 11District 9 2B Sub Districts
5.10Micah Pittsley133' 3 PRWAOakesdaleMay 11District 9 2B Sub Districts
6.12Scott Eberle132' 8 PRWAOakesdaleMay 19District 9 2B Championships
7.11Derrick Bosch130' 6 PRWAGarfield-PalouseMay 19District 9 2B Championships
8.9Dirk Whitmore126' 8WAAsotinApr 30Riverside Invitational
9.10Jeremiah Cox126' 3 PRWADeSalesApr 01Carnival Of Speed
10.11Anthony Brown125' 11WADeSalesApr 20District 9 2B
View full rankings...
High Jump
1.9Darcy Stamper6' 2WASt. John-Endicott-LacrosseMay 19District 9 2B Championships
2.12Chad Redman6' 0WAGarfield-PalouseMay 19District 9 2B Championships
3.12Chris Wargo5' 11WASt. John-Endicott-LacrosseMay 19District 9 2B Championships
4.12Earl Gaines5' 10 PRWAOakesdaleApr 27District 9 2B
11Antonio Thompkins5' 10 PRWAWaitsburgMay 11District 9 2B Sub Districts
11Nick Wales5' 10 PRWADeSalesMar 23District 9 2B
7.10Billy Brown5' 8 PRWAWaitsburgApr 13District 9 2B
11Adam Strohbehn5' 8 PRWADaytonApr 13District 9 2B
9.10Anthony Floyd5' 6 PRWAGarfield-PalouseApr 13District 9 2B
10Jordan Hollingshead5' 6WAAsotinMay 11District 9 2B Sub Districts
11Brandon Clark5' 6WADaytonMar 30District 9 2B @ Dayton
10Brandon Bissell5' 6WAWalla Walla ValleyMar 30District 9 2B @ Dayton
View full rankings...
Pole Vault
1.11Johnathon Miller11' 0 PRWAAsotinApr 27District 9 2B
2.11Jeff Kent10' 6 PRWAGarfield-PalouseMay 272b State Track & Field Champio....
3.10Michael Ambroson7' 0 PRWAAsotinMay 05District 9 2B
View full rankings...
Long Jump
1.10Kaleb Simon19' 9.5 (5.4)WASt. John-Endicott-LacrosseMay 282b State Track & Field Championships
2.11Adam Strohbehn19' 4.5 (2.6)WADaytonMay 282b State Track & Field Championships
3.11Nick Wales19' 0.75WADeSalesMay 05District 9 2B
4.10Brandon Bissell19' 0WAWalla Walla ValleyMay 11District 9 2B Sub Districts
5.12Rossco Donohue18' 5 PRWAAsotinApr 08Lewiston Twilight Invitational
6.11Yusef Johnson17' 10 PRWAWaitsburgApr 16Undeberg Invitational
11Johnathon Miller17' 10 PRWAAsotinApr 08Lewiston Twilight Invitational
8.10Matt Moore17' 8.5WAWalla Walla ValleyMar 30District 9 2B @ Dayton
9.11Joe Gaines17' 8 PRWAOakesdaleMay 19District 9 2B Championships
10.11Antonio Thompkins17' 5 PRWAWaitsburgApr 01Carnival Of Speed
View full rankings...
Triple Jump
1.10Kaleb Simon39' 9.5WASt. John-Endicott-LacrosseApr 09Ron Vanderholm Invitational
2.10Brandon Bissell39' 1.75WAWalla Walla ValleyMar 17Buck Classic
3.12Earl Gaines38' 2.5 PRWAOakesdaleMay 19District 9 2B Championships
4.11Adam Strohbehn38' 0 PRWADaytonMay 11District 9 2B Sub Districts
5.12Austin Beasley37' 4.25 PRWAWaitsburgMay 19District 9 2B Championships
6.10Anthony Floyd37' 3 PRWAGarfield-PalouseApr 27District 9 2B
7.10Logan Dozier35' 9WAWaitsburgMay 19District 9 2B Championships
8.10Sam Harder35' 2 PRWASt. John-Endicott-LacrosseMay 19District 9 2B Championships
9.12Cory Schulz35' 1.25WAOakesdaleApr 23CDA Invitational
10.10DJ Leroue35' 0.5 PRWAWaitsburgApr 20District 9 2B
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.