Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Justin Bennett10.68 PRWARentonApr 30Shoreline Invitational
2.12Tevin Williams10.92 PRWANorth MasonApr 23South Kitsap Invitatinal
3.11Juan Herrera10.93 PR (1.9)WAFranklin PierceMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
4.12Brad Finlayson11.04 PRWAFifeMay 132A SPSL Sub-District Meet
5.11Ticen Evans11.06 PRWATyeeApr 21Seamount Meet@ Foster (Tyee, Evergreen, Kennedy, Highline, Foster)
6.12Tyler Rebillion11.08 PRWASteilacoomMay 212A WCD#3 Day 2
7.12Joe Kelley11.14WAFifeMay 212A WCD#3 Day 2
8.12Devonte Green11.16 PRWAFosterApr 21Seamount Meet@ Foster (Tyee, Evergreen, Kennedy, Highline, Foster)
9.10Taylor Bonneau11.26 PRWASequimApr 3051st Shelton Invitational
10.11Conner McCorkle11.34WANorth KitsapApr 23South Kitsap Invitatinal
12Paolo De Guzman11.34 PRWANorth KitsapMay 212A WCD#3 Day 2
View full rankings...
200 Meters
1.12Justin Bennett21.84 PR (2.5)WARentonMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
2.11Juan Herrera22.17 PR (2.5)WAFranklin PierceMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
3.12Christopher Stokes22.54 PRWAFranklin PierceMay 212A WCD#3 Day 2
4.10Victor Gamboa22.54c PRWAWashingtonMar 01School Records
5.11Ticen Evans22.77 PRWATyeeMay 212A WCD#3 Day 2
6.11Conner McCorkle22.78 PRWANorth KitsapMay 05Olympic League Championships - Both Days
7.12Anthony Dove22.80 PRWAWhite RiverApr 28WR@ Sumner
8.10Taylor Bonneau22.81 PRWASequimMay 05Olympic League Championships - Both Days
12Rickie Porter22.81 PRWAPort AngelesMay 212A WCD#3 Day 2
10.10Daniel Zmuda22.86WASteilacoomMay 212A WCD#3 Day 2
View full rankings...
400 Meters
1.11Marcus Dickson49.23 PRWAWhite RiverMay 05White River, Fife @ Clover Park
2.11Immanuel Carter49.87 PRWARentonMay 212A WCD#3 Day 2
3.12Tyler Spear50.27 PRWANorth KitsapMay 212A WCD#3 Day 2
4.12Christopher Stokes50.53WAFranklin PierceMay 212A WCD#3 Day 2
5.10Jayson Brocklesby51.03WASequimApr 22Sequim and Klahowya
6.12Anthony Dove51.72 PRWAWhite RiverMay 212A WCD#3 Day 2
7.11Edward Capell51.82WANorth KitsapMay 212A WCD#3 Day 2
8.12Parley Scott51.93WAPort AngelesMay 212A WCD#3 Day 2
9.12Robbie Phillips51.97 PRWAFifeMay 212A WCD#3 Day 2
10.10Daniel Zmuda52.40WASteilacoomApr 19Bill Harris Invite
View full rankings...
800 Meters
1.11Marcus Dickson1:52.60WAWhite RiverJun 04BorderDuel Track Classic
2.11Adriel Paine IV1:57.05WARentonApr 30Shoreline Invitational
3.10Ramon Figueredo1:58.11 PRWAClover ParkMay 212A WCD#3 Day 2
4.12Nicholas Schippers1:58.31 PRWAKingstonJun 04BorderDuel Track Classic
5.11Ian Goldizen1:58.46WAOlympicMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
6.10Mitchell Hughey1:59.32WALindberghMay 212A WCD#3 Day 2
7.12Tyler Spear2:01.6hWANorth KitsapApr 14Olympic League:Port Townsend, North Kitsap & Kingston
8.11Luke Garcia2:01.68 PRWALindberghMay 212A WCD#3 Day 2
9.10Brendan Dennis2:01.75WAPort AngelesMay 212A WCD#3 Day 2
10.12Nate Tandecki2:02.20WALindberghMay 06Renton All City Meet; Kennedy vs. Hazen vs. Lindbergh vs. Renton
View full rankings...
1600 Meters
1.11Marcus Dickson4:12.76WAWhite RiverApr 30Shoreline Invitational
2.12Nicholas Schippers4:16.99 PRWAKingstonApr 30Shoreline Invitational
3.11Matthew Lutz4:26.27 PRWAOlympicApr 30Shoreline Invitational
4.11Adriel Paine IV4:31.71 PRWARentonMay 11Seamount/Interlake 2A Sub-District
5.12Alex Jenkins4:32.55 PRWASequimMay 212A WCD#3 Day 2
6.10Mohamud Abdi4:32.62WALindberghMay 212A WCD#3 Day 2
7.11Kody Gould4:33.55WAWhite RiverMay 14SPSL/Seamount/Bremerton 2A/3A Day 2
8.10Ramon Figueredo4:33.62 PRWAClover ParkMay 212A WCD#3 Day 2
9.11Nathan Haley4:33.74 PRWALindberghMay 06Renton All City Meet; Kennedy vs. Hazen vs. Lindbergh vs. Renton
10.11Luke Garcia4:34.80 PRWALindberghMay 11Seamount/Interlake 2A Sub-District
View full rankings...
3200 Meters
1.12Nicholas Schippers9:27.68 PRWAKingstonMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
2.11Marcus Dickson9:35.85WAWhite RiverApr 19Bill Harris Invite
3.12Tavish Taylor9:47.23 PRWAPort AngelesApr 16Eason Invitational
4.12Seth Bailey9:50.24 PRWAOlympicApr 30Shoreline Invitational
5.11Kody Gould9:52.06WAWhite RiverMar 26Kent-Meridian Invitational
6.11Nathan Haley9:56.63WALindberghApr 16Eason Invitational
7.12Saugat Poudel9:57.87 PRWARentonApr 23Bellevue Invite
8.12Austin Cherry9:59.80WAKingstonMay 05Olympic League Championships - Both Days
9.11Nick Shindler10:00.04WAPort AngelesMay 05Olympic League Championships - Both Days
10.12Alex Jenkins10:02.24 PRWASequimMay 05Olympic League Championships - Both Days
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Daniel Zmuda15.04cWASteilacoomApr 28Franklin Pierce, Fife @ Steilacoom
2.12Tuifua Tausinga15.05WAFosterMay 212A WCD#3 Day 2
3.12Rielly Enriquez15.18 PRWAOlympicMay 212A WCD#3 Day 2
4.12Aljohn Gaviola15.31 PRWAOlympicMay 212A WCD#3 Day 2
5.12Parley Scott15.72 PRWAPort AngelesMay 212A WCD#3 Day 2
6.10Devin Liebel15.74WAWhite RiverMay 212A WCD#3 Day 2
7.10Craig Allen15.76WANorth MasonMay 212A WCD#3 Day 2
8.10Joe Simpson16.10WALindberghMay 212A WCD#3 Day 2
9.11Calebse Cange16.24cWALindberghApr 30Lewis River Invitational
10.10Isom Brown16.35WAClover ParkApr 30Shoreline Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Daniel Zmuda39.10WASteilacoomMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
2.10Devin Liebel39.53WAWhite RiverMay 14SPSL/Seamount/Bremerton 2A/3A Day 2
3.12Rielly Enriquez39.85 PRWAOlympicMay 212A WCD#3 Day 2
4.10Craig Allen39.94WANorth MasonMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
5.11Emanuel Herrera40.49WASequimMay 142A Olympic League Sub District
6.12Stephan Stilts41.12 PRWASequimMay 05Olympic League Championships - Both Days
7.12Tuifua Tausinga41.34 PRWAFosterMay 212A WCD#3 Day 2
8.10Isom Brown41.35 PRWAClover ParkMay 212A WCD#3 Day 2
9.11Calebse Cange41.61WALindberghApr 16Eason Invitational
10.10Joe Simpson41.65WALindberghMay 06Renton All City Meet; Kennedy vs. Hazen vs. Lindbergh vs. Renton
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Justin Bennett
PJ Benedictus
Robert Reeves III
Immanuel Carter
42.26WARentonMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
2.-Joe Kelley
Robbie Phillips
James Branche
Tama Laqua
43.12WAFifeMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
3.-Juan Biddix
Christopher Stokes
Phylip Rock
Jarmal Harris
43.15WAFranklin PierceMay 14SPSL/Seamount/Bremerton 2A/3A Day 2
4.-Taylor Bonneau
Jayson Brockelsby
Stephan Stilts
Emanuel Herrera
43.82WASequimMay 212A WCD#3 Day 2
5.-Ahron Stroud
Joshua Hosier
Kameron Crosswhite
Tevin Williams
43.98WANorth MasonMay 212A WCD#3 Day 2
6.-Edward Capell
Paolo De Guzman
Conner McCorkle
Shane Miller
44.10WANorth KitsapMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
7.-Rickie Porter
Ian Ward
Colton Fields
Rylan Spencer
44.75WAPort AngelesApr 28Port Angeles vs Port Townsend @ Bremerton
8.-Relay Team44.84cWASteilacoomMay 05Sumner, Eatonville @ Steilacoom
9.-Roel Abrigo
Howell Dakis
Rielly Enriquez
Roland Enriquez
45.34WAOlympicMay 212A WCD#3 Day 2
10.-Johnny Saechao
Raheem Howard
Carl Kemp
Ticen Evans
45.67WATyeeMay 212A WCD#3 Day 2
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Anthony Dove
Josh Miller
Austin May
Devin Liebel
3:24.76WAWhite RiverMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
2.-Edward Capell
Paolo De Guzman
Conner McCorkle
Tyler Spear
3:24.94WANorth KitsapMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
3.-Adriel Paine IV
Immanuel Carter
Delroy Mukungatu
Hamilton Carter
3:26.69WARentonMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
4.-Seth Bailey
Howell Dakis
Rielly Enriquez
Ian Goldizen
3:29.51WAOlympicMay 212A WCD#3 Day 2
5.-Stephan Stilts
Jayson Brockelsby
Taylor Bonneau
Emanuel Herrera
3:31.51WASequimMay 212A WCD#3 Day 2
6.-Juan Biddix
Christopher Stokes
Isaac Mustin
Juan Herrera
3:31.80WAFranklin PierceMay 14SPSL/Seamount/Bremerton 2A/3A Day 2
7.-Joe Simpson
Nate Tandecki
Mitchell Hughey
Luke Cruz
3:33.20WALindberghMay 212A WCD#3 Day 2
8.-Micah Breland
Mikhail Jackson
Devonte Green
Morya Breland
3:34.44WAFosterMay 11Seamount/Interlake 2A Sub-District
-Ramon Figueredo
Alex Egan
Cornelius Nelson
Isom Brown
3:34.44WAClover ParkMay 212A WCD#3 Day 2
10.-Ian Ward
Parley Scott
Brendan Dennis
Rickie Porter
3:36.41WAPort AngelesMay 142A Olympic League Sub District
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Frank Catelli58' 1.5 PRWASequimMay 212A WCD#3 Day 2
2.12Troy Martin53' 5 PRWAPort AngelesMay 212A WCD#3 Day 2
3.12James Jones50' 8 PRWAOlympicMay 142A Olympic League Sub District
4.11Jacob Tuivaiave49' 1 PRWAWashingtonMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
5.12Eric Newton49' 0 PRWAFifeMay 212A WCD#3 Day 2
6.12Devante Botello48' 10 PRWAEvergreen (Seattle)Mar 31Hazen vs. Tyee, Evergreen, Highline; Renton vs. Kennedy
7.12Benjamin Hanson47' 5.5 PRWAKingstonMay 212A WCD#3 Day 2
8.11Blake Maresh47' 5.25WAWhite RiverApr 28WR@ Sumner
9.11Alex Afuvai46' 2.5 PRWAFranklin PierceMay 05WHS,FPHS
10.11Samuel Byers45' 2 PRWAKingstonMay 212A WCD#3 Day 2
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Troy Martin175' 8 PRWAPort AngelesApr 23Bellevue Invite
2.12Benjamin Hanson157' 1 PRWAKingstonMay 05Olympic League Championships - Both Days
3.11Frank Catelli155' 10 PRWASequimMay 05Olympic League Championships - Both Days
4.12James Jones147' 1 PRWAOlympicMay 212A WCD#3 Day 2
5.12Junior Tusi141' 4 PRWAFranklin PierceApr 19Bill Harris Invite
6.12Devante Botello140' 8 PRWAEvergreen (Seattle)Apr 28Seamount Meet @ Foster (Kennedy, Evergreen, Tyee, Renton, Foster)
7.10Lucas Hatton136' 1WAEatonvilleMay 212A WCD#3 Day 2
8.9Tommy Marsh131' 6WANorth MasonMay 212A WCD#3 Day 2
9.12Sean Dorfler131' 5 PRWASumnerMar 23CP, FP @ Sumner
10.11Zack Hersha129' 1WAFranklin PierceMay 212A WCD#3 Day 2
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Samuel Byers176' 11 PRWAKingstonApr 28Kingston, North Mason @ Sequim
2.12Neil Bateman172' 6 PRWASumnerMay 05Sumner, Eatonville @ Steilacoom
3.11Erik Swartout165' 10WAEatonvilleMay 14SPSL/Seamount/Bremerton 2A/3A Day 2
4.11Cameron Braithwaite165' 2WAPort AngelesMay 212A WCD#3 Day 2
5.11Frank Catelli162' 4WASequimMay 212A WCD#3 Day 2
6.12James Jones160' 3 PRWAOlympicApr 21Olympic, Bremerton @ Kingston
7.12Troy Martin159' 3 PRWAPort AngelesMay 05Olympic League Championships - Both Days
12Junior Tusi159' 3 PRWAFranklin PierceMay 05WHS,FPHS
9.11Jordan Norberg155' 9WAPort AngelesMay 212A WCD#3 Day 2
10.12Devante Botello155' 2WAEvergreen (Seattle)Mar 31Hazen vs. Tyee, Evergreen, Highline; Renton vs. Kennedy
View full rankings...
High Jump
1.12PJ Benedictus6' 6 PRWARentonApr 23Bellevue Invite
2.12Anthony Bowden6' 4 PRWAFranklin PierceMay 14SPSL/Seamount/Bremerton 2A/3A Day 2
12Ian Ward6' 4 PRWAPort AngelesApr 23Bellevue Invite
4.11Hunter Keffer6' 3WAOlympicMay 05Olympic League Championships - Both Days
5.11Cameron Braithwaite6' 2 PRWAPort AngelesMay 142A Olympic League Sub District
10Jayson Brocklesby6' 2WASequimMar 19Port Angeles Invitational
7.10Isom Brown6' 0 PRWAClover ParkMay 05White River, Fife @ Clover Park
8.10Jayson York5' 10 PRWAOlympicMay 05Olympic League Championships - Both Days
12Lance Beisley5' 10 PRWANorth KitsapApr 28Olympic, North Kitsap @ Klahowya
10Tanner Zornes5' 10 PRWALindberghMay 212A WCD#3 Day 2
View full rankings...
Pole Vault
1.12Austin Shirey13' 9 PRWAWhite RiverApr 28WR@ Sumner
2.12Vidal Hillard13' 6WAFosterApr 16Pasco Invitational
3.12Jonoah Lentz13' 3 PRWASumnerMay 05Sumner, Eatonville @ Steilacoom
4.11Mack Grinnell13' 0 PRWASequimMay 212A WCD#3 Day 2
5.12Aaron Rodriguez12' 6 PRWAFosterMay 212A WCD#3 Day 2
9Omelyan Strembitskyy12' 6WALindberghMay 11Seamount/Interlake 2A Sub-District
7.12Ross Rowinski12' 0 PRWAFifeMar 24Eatonville vs Fife
10Nick Jenson12' 0WANorth MasonApr 3051st Shelton Invitational
11Michael Smith12' 0WASumnerMay 212A WCD#3 Day 2
11Daniel Scott12' 0WAOlympicMay 05Olympic League Championships - Both Days
View full rankings...
Long Jump
1.12PJ Benedictus22' 5.5 PRWARentonApr 30Shoreline Invitational
2.12Anthony Bowden22' 0 PRWAFranklin PierceApr 15Mountain Invite
3.11Immanuel Carter21' 9WARentonApr 16Eason Invitational
4.11Cameron Braithwaite21' 4.25WAPort AngelesMay 05Olympic League Championships - Both Days
5.12Ross Rowinski20' 6.5 PRWAFifeMay 212A WCD#3 Day 2
6.12Tyler Rebillion20' 6 PRWASteilacoomApr 23Bellevue Invite
7.11Phylip Rock20' 5.5WAFranklin PierceMar 23CP, FP @ Sumner
8.12Kameron Crosswhite20' 1.5 PRWANorth MasonMay 142A Olympic League Sub District
9.11Anthony Manago20' 1WAFosterApr 21Seamount Meet@ Foster (Tyee, Evergreen, Kennedy, Highline, Foster)
10.11Raheem Howard20' 0WATyeeMay 11Seamount/Interlake 2A Sub-District
View full rankings...
Triple Jump
1.12PJ Benedictus47' 10WARentonMay 11Seamount/Interlake 2A Sub-District
2.11Phylip Rock43' 3 PRWAFranklin PierceMar 23CP, FP @ Sumner
3.12Anthony Bowden43' 0.5WAFranklin PierceMay 14SPSL/Seamount/Bremerton 2A/3A Day 2
4.12Tuifua Tausinga42' 5.5 PRWAFosterMay 11Seamount/Interlake 2A Sub-District
5.12Damond Coles41' 9.5 PRWAFosterMay 11Seamount/Interlake 2A Sub-District
6.11Cameron Braithwaite40' 11.75 (1.2)WAPort AngelesMay 28WIAA 2A/3A/4A State Championship - All Days
7.12Parley Scott40' 8.75WAPort AngelesMay 05Olympic League Championships - Both Days
8.12Bruce Jones40' 5.5WALindberghMay 11Seamount/Interlake 2A Sub-District
9.12Ross Rowinski40' 0.25 PRWAFifeMay 212A WCD#3 Day 2
10.11Hunter Keffer39' 11 PRWAOlympicMay 05Olympic League Championships - Both Days
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.