Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11T.J. Harrel10.93 PRFLTampa CatholicApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.12Tyree Holder10.97 PR (2.6)FLTampa CatholicMar 03Berkeley Prep Invitational
3.12Kyrie Rodriguez11.26 PRFLFivayMar 09Anclote Sharks Invitational
4.12Tyji Drew11.27 PRFLMiddletonMar 28Hillsborough County National Division Western Conference
12Alonzo Pettiford11.27 PR (-1.5)FLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
6.11Christian Hardegree11.45 PR (-2.3)FLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.12Anthony Carswell11.46 PR (-1.3)FLMiddletonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.12Bryce Walker11.61 PR (-1.3)FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
11Dakarai Highsmith11.61 PRFLTampa CatholicFeb 25Charles Johnson Invitational
10.12Brendan Edmonds11.77FLWesley ChapelFeb 25Charles Johnson Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Byron Pringle22.34 PRFLRobinsonMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
2.11T.J. Harrel22.39 PRFLTampa CatholicApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.12Alonzo Pettiford22.73 PRFLAncloteApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
4.12Tyree Holder22.84 PR (3.0)FLTampa CatholicMar 03Berkeley Prep Invitational
5.12Thomas Fee23.03 PRFLWesley ChapelMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
6.12Tavonte Russell23.04 PRFLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
7.12Tyji Drew23.23FLMiddletonMar 28Hillsborough County National Division Western Conference
8.9Jordan Algere23.40FLMiddletonMar 28Hillsborough County National Division Western Conference
9.11Christian Hardegree23.54 PRFLBerkeley PrepApr 05Shorecrest Prep Invitational
10.10Robert Preister23.68FLRobinsonMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Kendrick Mention48.97 PRFLTampa CatholicApr 28FHSAA 2A State Championships
2.10Justin Motlow50.13 PRFLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
3.10Brown Cassell50.51 PRFLMiddletonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.10Brandon Peters50.99 PRFLRobinsonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
5.12Danial Fasani51.53 PRFLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
6.12Trae Washington51.83 PRFLRobinsonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.10Michael Ellis52.31 PRFLFivayApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.12Tavonte Russell52.34 PRFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
9.11Spencer Guerette52.63 PRFLAncloteMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
10.12Thomas Hill52.83 PRFLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
View full rankings...
800 Meters
1.11Spencer Guerette1:58.03 PRFLAncloteApr 28FHSAA 2A State Championships
2.10Gioberti Derogene2:00.55 PRFLMiddletonApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.12Kendrick Mention2:02.08 PRFLTampa CatholicMar 03Berkeley Prep Invitational
4.12Argishti Gazari2:03.20 PRFLAncloteMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
5.12Alex Main2:03.57FLBerkeley PrepMar 15Warrior-Eagle Invitational
6.11Frankie Wamsley2:04.53 PRFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.11Michael Leone2:04.82 PRFLTampa CatholicMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
8.12Scott Mitter2:04.92 PRFLRobinsonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
9.9Max Borland2:05.11 PRFLBerkeley PrepMar 15Warrior-Eagle Invitational
10.12Ricky Mills2:06.30FLRobinsonMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Argishti Gazari4:22.21 PRFLAncloteApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.11Spencer Guerette4:24.15FLAncloteApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.12Alex Main4:24.65 PRFLBerkeley PrepApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
4.9Max Borland4:38.24FLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
5.11John Hill4:38.30 PRFLBerkeley PrepApr 05Shorecrest Prep Invitational
6.12Shaun Majumdar4:43.13 PRFLBerkeley PrepMar 17Disney's Track and Field Showcase
7.10Tim O'Loughlin4:43.56 PRFLTampa JesuitMar 17Disney's Track and Field Showcase
10Fredrick Stanford4:43.56FLRobinsonMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
9.12Steven Brown4:45.96 PRFLWesley ChapelMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
10.12Christoph Sorrick4:47.57 PRFLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
View full rankings...
1 Mile
1.11Spencer Guerette4:37.0h PRFLAncloteFeb 22Early Bird Eagle Invitational
2.12Christoph Sorrick4:53.0h PRFLAncloteFeb 22Early Bird Eagle Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Argishti Gazari9:21.68 PRFLAncloteApr 07Florida Relays
2.12Brian Sharp9:41.53 PRFLRobinsonMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
3.12Shaun Majumdar10:02.12 PRFLBerkeley PrepApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
4.10Fredrick Stanford10:07.20FLRobinsonMar 23FSU Relays
5.12Alex Main10:16.27 PRFLBerkeley PrepApr 05Shorecrest Prep Invitational
6.12Christoph Sorrick10:22.56 PRFLAncloteApr 07Florida Relays
7.9Max Borland10:35.09FLBerkeley PrepMar 17Disney's Track and Field Showcase
8.8Vasilis Vasiloudes10:38.35FLBerkeley PrepMar 17Disney's Track and Field Showcase
9.11John Hill10:43.06 PRFLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
10.-Jessie Laurenti10:48.0h PRFLWeeki WacheeApr 03Hernando County Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.9Dante Newberg16.19 (-.6)FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
2.12Matt Defurio16.51 PR (-.7)FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
3.10Jamaree Ried16.65 (.6)FLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.10Nahum Hill17.00 PRFLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
5.9Mailyke Williams17.39 (.6)FLWesley ChapelApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
6.11Colin Moore17.58 PR (3.4)FLBerkeley PrepMar 03Berkeley Prep Invitational
7.11Adam Wolf17.66 PR (.6)FLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.9Danny Weldon17.67 (.6)FLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
9.12Steven Somohano18.18 PRFLWesley ChapelMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
10.10Darius Brown18.34 (-.6)FLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Nahum Hill41.41 PRFLTampa JesuitApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.11Colin Moore42.35 PRFLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
3.12Matt Defurio42.49FLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.10Jamaree Ried42.99FLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
5.9Dante Newberg43.21FLTampa JesuitMar 17Disney's Track and Field Showcase
6.9Michael Sarafianos43.25 PRFLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.10Brandon Brooks44.94FLMiddletonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.10James Hambrick45.02 PRFLMiddletonMar 08Spoto Quad Meet
9.9Danny Weldon45.10FLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
10.9Ben Reed45.71FLTampa CatholicFeb 25Charles Johnson Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Justin Motlow
T.J. Harrel
Willie Conley
Michael Sarafianos
42.93FLTampa CatholicApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.-Relay Team44.12FLRobinsonMar 03Nash Higgins Relays
3.-Kyrie Rodriguez
James Bullock
Cameron Coleman
Willis Reeves
44.77FLFivayApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.-Alex Padron
Rico Gonzalez
Charles Wilson
Bryce Walker
45.33FLTampa JesuitApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.-Relay Team45.39FLBerkeley PrepMar 15Warrior-Eagle Invitational
6.-Anthony Carswell
Jordan Algere
Mark Holmes
Brandon Brooks
46.17FLMiddletonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.-Relay Team46.49FLAncloteFeb 22Early Bird Eagle Invitational
8.-Relay Team46.64cFLWeeki WacheeApr 03Hernando County Meet
9.-Relay Team48.06FLWesley ChapelMar 09Anclote Sharks Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Brandon Peters
Robert Preister
Terrance Baldwin
Trae Washington
3:24.18FLRobinsonApr 28FHSAA 2A State Championships
2.-Kendrick Mention
Justin Motlow
Danial Fasani
Angel Robles
3:29.09FLTampa CatholicMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
3.-Cassell Brown
James Hambrick
Gioberti Derogene
Pernell Reid
3:34.10FLMiddletonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.-Tavonte Russell
Charles Wilson
Clarence Williams
Christian Williams
3:34.53FLTampa JesuitApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.-Michael Ellis
Kenneth Walker
Alex Mancini
Zachary Daniels
3:40.43FLFivayApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
6.-Andrew Vreeland
Jacob Cimino
Hiram Matos
Jason Morton
3:40.62FLWeeki WacheeApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.-James Dowdle
Ben Novella
Michael Dabellis
Colin Moore
3:40.67FLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.-Luis Perez
Jamaree Ried
Thomas Hill
Darius Brown
3:44.21FLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
9.-Relay Team3:48.15FLWesley ChapelMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Kendrick Mention
Danial Fasani
Peter Martinez
Nathan Nammour
8:07.76FLTampa CatholicApr 28FHSAA 2A State Championships
2.-Brian Sharp
Dylan Jurski
Scott Mitter
Ricky Mills
8:18.85FLRobinsonApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.-Max Borland
James Dowdle
Shaun Majumdar
Alex Main
8:36.98FLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.-Relay Team8:37.67FLAncloteMar 09Anclote Sharks Invitational
5.-Tyler Lisnock
Alex Mancini
Kenneth Walker
Zachary Daniels
8:38.63FLFivayApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
6.-PJ Darby
Danny Alvarez
Adam Woodard
Christian Williams
9:00.92FLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
7.-Relay Team9:14.06FLWesley ChapelMar 09Anclote Sharks Invitational
8.-Relay Team10:45.6hFLWeeki WacheeApr 03Hernando County Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Isaac Edwards17.44mFLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
2.12Taylor Timmons15.57m PRFLTampa CatholicApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
3.11Parker Clonts15.26m PRFLTampa JesuitApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
4.10Jack Taylor15.18mFLTampa JesuitApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.11Cameron Ruff14.99m PRFLTampa JesuitMar 17Disney's Track and Field Showcase
6.12Greg Tomlin12.84m PRFLBerkeley PrepApr 05Shorecrest Prep Invitational
7.11Chris Duvall12.65m PRFLRobinsonMar 29Hillsborough County American Division Western Conference
8.11Justo Palanco12.57mFLMiddletonMar 08Spoto Quad Meet
9.11Juan Hermoza12.24m PRFLRobinsonMar 03Nash Higgins Relays
10.11Nico Colandrea11.42mFLFivayMar 09Anclote Sharks Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Isaac Edwards50.87mFLTampa JesuitMar 02UNF Spring Break Invitational
2.10TJ Wilson39.62m PRFLTampa JesuitMar 17Disney's Track and Field Showcase
3.12Taylor Timmons39.06m PRFLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.11Chris Duvall38.65m PRFLRobinsonApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.12Greg Tomlin35.56m PRFLBerkeley PrepMar 03Berkeley Prep Invitational
6.10Jack Taylor35.48mFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.10Vincent Jackson34.89mFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.10Jordan Guyton34.02m PRFLRobinsonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
9.10Dalton Grams33.84mFLBerkeley PrepApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
10.11Joshua Parsons33.71mFLAncloteApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
View full rankings...
High Jump
1.12Nick Medich2.03m PRFLTampa JesuitMar 23FSU Relays
2.12James Bullock1.93mFLFivayApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
3.10Cameron Coleman1.87m PRFLFivayApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.12Tellis Lawrence1.83m PRFLMiddletonMar 08Spoto Quad Meet
5.12Diamond Marcano1.78m PRFLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
6.12Thomas Hill1.77m PRFLAncloteFeb 22Early Bird Eagle Invitational
7.10Jamaree Ried1.77m PRFLAncloteFeb 22Early Bird Eagle Invitational
8.11Willis Reeves1.73mFLFivayMar 09Anclote Sharks Invitational
9.9Dante Newberg1.68mFLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
10.11T.J. Harrel1.62mFLTampa CatholicMar 17USF/George M. Steinbrenner Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.11Steven James4.11m PRFLWeeki WacheeApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.10Nick Catchur3.96mFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
12Ryan Clark3.96m PRFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
4.12Jacob Beil3.81m PRFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
12Rico Gonzalez3.81mFLTampa JesuitMar 23Walt Disney World Invitational
6.11Gabriel Otheguy3.51mFLTampa JesuitApr 05Calvary Christian Meet #5
11William Petrocci3.51m PRFLAncloteMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
8.11Adam Wolf3.50mFLBerkeley PrepMar 17Disney's Track and Field Showcase
11Aaron Root3.50m PRFLRobinsonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
10.11John Macdonald3.35mFLBerkeley PrepApr 05Shorecrest Prep Invitational
11Justin Williams3.35m PRFLRobinsonMar 29Hillsborough County American Division Western Conference
View full rankings...
Long Jump
1.12Tyree Holder6.72m PRFLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
2.10Brandon Peters6.52m PRFLRobinsonMar 29Hillsborough County American Division Western Conference
3.12Alonzo Pettiford6.38m PRFLAncloteMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
4.12Kyrie Rodriguez6.31m PRFLFivayApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
5.10James Hambrick6.26mFLMiddletonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
6.12Nick Medich6.20m PRFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
7.11Charles Wilson6.12m PRFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
8.10Robert Preister6.09m PRFLRobinsonMar 29Hillsborough County American Division Western Conference
9.12Tavonte Russell5.98m PRFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
10.11Byron Pringle5.83m PRFLRobinsonMar 03Nash Higgins Relays
View full rankings...
Triple Jump
1.12Alonzo Pettiford13.10m PRFLAncloteApr 19FHSAA Class 2A Region 3 Championship
2.10Hiram Matos11.92mFLWeeki WacheeApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
3.10Sean Chowdhari11.87m PRFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
12Diamond Marcano11.87m PRFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
5.9Damon Willis11.81mFLRobinsonApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
6.10Terrance Baldwin11.70m PRFLRobinsonMar 29Hillsborough County American Division Western Conference
10James Hambrick11.70m PRFLMiddletonMar 28Hillsborough County National Division Western Conference
8.9Ben Reed11.65m PRFLTampa CatholicApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
9.10Clarence Williams11.64mFLTampa JesuitApr 13FHSAA 2A District 9 Championship
10.11Luis Perez11.48m PRFLAncloteMar 29Sunshine Athletic Conference Championship
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.