Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Marlon Coley10.84 PRGACedar GroveMar 032nd Annual Wildcat Relays
-Rico Johnson10.84 PRGASwainsboroApr 28Class AA EAST Sectional
3.11Marquice Dye10.91 (1.0)GAElbert CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
-Elijah Ross10.91 (-.8)GACentral (Carroll County)Apr 28Class AAA Section West
5.11Jamal McDaniel10.92 PRGAChapel HillApr 13Douglas County Championships
6.-James Phillips11.00 PRGACentral (Carroll County)Apr 14Carrollton Invitational
12Dexter Andrews11.00GAMaynard H. JacksonApr 19Region 6-AA Championships
8.-Darius Holloman11.06 PRGARockmartApr 28Class AA WEST Sectional
9Darius Freeman11.06 PRGACedar GroveApr 19Region 5-AAA Championships
10.-Tyshon Dye11.10GAElbert CountyApr 19Region 8-AA Championships
10Daemyon Hassell11.10 PRGATowersApr 13Marietta Last Chance Invitational
12Ugonna Akoh11.10 PR (-.8)GANorth OconeeMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
View full rankings...
200 Meters
1.-Rico Johnson21.70 PRGASwainsboroApr 28Class AA EAST Sectional
2.12Marlon Coley22.07 PRGACedar GroveApr 19Region 5-AAA Championships
3.-Tyshon Dye22.14 PRGAElbert CountyApr 28Class AA EAST Sectional
4.11Nic Colvin22.24 PRGANorth OconeeApr 19Region 8-AA Championships
5.12Ronald King22.32 PR (.7)GABufordMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
6.-Jordan Vann22.40 PRGAAppling CountyApr 28Class AA EAST Sectional
7.12Dexter Andrews22.44GAMaynard H. JacksonFeb 29 Westminster 5-Way
8.-Javari Whack22.56 PRGAHenry CountyApr 19Region 4-AAA Championships
9.-Darius Holloman22.58 PR (.7)GARockmartMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
10.10Daemyon Hassell22.62GATowersApr 13Marietta Last Chance Invitational
-Stephon O'Neal22.62GACentral (Carroll County)Apr 14Carrollton Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.11Wake Roberds48.53 PRGAOconee CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
2.12Nathaniel Johnson49.05 PRGAWoodward AcademyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
3.-Traylynn McCullar49.36 PRGAHenry CountyApr 19Region 4-AAA Championships
4.11Kyle Hawkins49.76 PRGAWoodward AcademyMar 17Patriot Invitational
5.-Javari Whack50.04 PRGAHenry CountyApr 28Class AAA Section West
6.-K'Taro Cade50.08 PRGAElbert CountyApr 19Region 8-AA Championships
7.12Authur Wainwright50.13 PRGACedar GroveApr 19Region 5-AAA Championships
8.12Aquavius Young50.23 PRGACedar GroveApr 19Region 5-AAA Championships
9.10Thomas Wilson50.29 PRGABufordApr 19Region 6-AA Championships
10.12Stanloveion Hagans50.34 PRGAWashington CountyApr 28Class AAA Section East
View full rankings...
800 Meters
1.12Chris Burnett1:55.46 PRGAWoodward AcademyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
2.11Calvin Tirrell1:58.34 PRGASt Pius X CatholicApr 19Region 5-AAA Championships
3.11Djiby Sy1:58.38 PRGADecaturMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
4.12Luis Gonzalez1:58.54 PRGANorth HallApr 28Class AAA Section East
5.12Nathaniel Johnson2:00.24 PRGAWoodward AcademyApr 19Region 5-AAA Championships
6.10Paul McCloud2:00.55GAChapel HillApr 28Class AAAA WEST Sectional
7.11Demetrius Pinkett2:00.61 PRGACedar GroveApr 19Region 5-AAA Championships
8.12Nick Moyer2:01.08 PRGABlessed TrinityApr 19Region 6-AA Championships
9.9Quintaveon Poole2:01.51 PRGAWashington CountyApr 28Class AAA Section East
10.10Christian Newkirk2:01.62 PRGACross KeysApr 19Region 6-AA Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Chris Burnett4:19.20 PRGAWoodward AcademyApr 19Region 5-AAA Championships
2.11Calvin Tirrell4:19.85 PRGASt Pius X CatholicApr 19Region 5-AAA Championships
3.10Austin Sprague4:22.10GASt Pius X CatholicApr 19Region 5-AAA Championships
4.10Andrew Anastasiades4:24.0hGASt Pius X CatholicMar 28Berkmar-St.Pius-Whitefield
5.12Paul McNeil4:24.30 PRGASt Pius X CatholicMar 10Jerry Arnold Challenge
6.12Chance Eldredge4:24.69 PRGAChapel HillApr 28Class AAAA WEST Sectional
7.11Witt Nix4:26.32 PRGANorth HallMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
8.11Joey Ronca4:28.51 PRGADecaturMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
9.12Cale Pirtle4:28.87 PRGAEast JacksonMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
10.12Luis Gonzalez4:29.00 PRGANorth HallMar 10Jerry Arnold Challenge
View full rankings...
3200 Meters
1.12Luis Gonzalez9:28.78 PRGANorth HallMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
2.12Chance Eldredge9:32.40 PRGAChapel HillMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
3.10Austin Sprague9:33.85GASt Pius X CatholicApr 19Region 5-AAA Championships
4.12Paul McNeil9:39.99 PRGASt Pius X CatholicMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
5.10River Holifield9:41.14 PRGAWoodward AcademyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
6.12Cale Pirtle9:45.99 PRGAEast JacksonMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
7.9Drew Sands9:47.21 PRGAWoodward AcademyApr 19Region 5-AAA Championships
8.10Andrew Anastasiades9:51.85GASt Pius X CatholicMar 10Jerry Arnold Challenge
9.-Isaac Pacheco9:53.57GANorth MurrayMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
10.10Matt Munns10:05.41GABlessed TrinityApr 19Region 6-AA Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Marquice Dye14.55 (-2.1)GAElbert CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
2.12Bryan Earl14.82 PRGATowersApr 28Class AAA Section West
3.-Olajuwon Harris14.91 PR (-1.3)GACartersvilleMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
4.-Will Patterson14.93 PR (-2.1)GAFannin CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
5.-Jordan Davis14.95 (-1.3)GAThomsonMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
6.12Austin Jones15.07 PRGASt Pius X CatholicApr 28Class AAA Section West
7.12Brett Oakman15.16 PRGATowersApr 19Region 5-AAA Championships
8.-Kevin Johnson15.50GAAppling CountyMar 17Swamp Relay - 2nd Annual
9.-Yohan Reynolds15.52 PRGAJackson CountyApr 28Class AA EAST Sectional
10.-Raveon Harris15.54 PRGAWashington CountyApr 28Class AAA Section East
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Ian Cadger37.94 PRGAWoodward AcademyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
2.-Kevin Johnson38.28GAAppling CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
3.11Wake Roberds38.83 PRGAOconee CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
4.12Bryan Earl38.89 PRGATowersApr 19Region 5-AAA Championships
5.-Tevin Flemming39.41 PRGAElbert CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
6.11Joe Beach39.84 PRGASt Pius X CatholicMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
7.-Yohan Reynolds39.97 PRGAJackson CountyApr 28Class AA EAST Sectional
8.12Maleek Montgomery40.12 PRGAHenry CountyApr 19Region 4-AAA Championships
9.12Kareen Nicholas40.31 PRGACedar GroveApr 19Region 5-AAA Championships
10.9Justin McCray40.44GABufordMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Tevin Flemming
Marquice Dye
K'Taro Cade
Tyshon Dye
41.57GAElbert CountyApr 28Class AA EAST Sectional
2.-Donnell McMillan
Kevin Johnson
Jordan Vann
Justin Moore
42.07GAAppling CountyMar 17Swamp Relay - 2nd Annual
3.-Marlon Coley
Authur Wainwright
Anthony Usher
Shane Ward
42.14GACedar GroveApr 19Region 5-AAA Championships
4.-Jermerico Bell
Rico Johnson
Deonte Johnson
Dewan Somerville
42.34GASwainsboroApr 28Class AA EAST Sectional
5.-Relay Team42.77GANorth OconeeMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
6.-Relay Team42.90GACentral (Carroll County)Apr 14Carrollton Invitational
7.-Relay Team43.06GABufordMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
8.-Kendrick Callier
Zavier Warner
Jamari Oneal
Dexter Andrews
43.08GAMaynard H. JacksonApr 19Region 6-AA Championships
9.-Chandler Curtis
Lakai Whatley
DJ Prather
Tyshaun Clemmons
43.17GAGordon CentralApr 28Class AA WEST Sectional
10.-Quincy Tiller
Daemyon Hassell
Ty Coleman
Keon McPhee
43.27GATowersMar 30Rumble in the Jungle
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Quincy Wolff
Christian Warczak
Conor Pilch
Steven Smith
1:33.06GAWoodward AcademyMar 31Westlake Relays
2.-Decorian Clifton
Bryan Earl
Daemyon Hassell
Ty Coleman
1:33.43GATowersFeb 25Big Orange Relays
3.-Rodrick Adams
Justin Jenkins
Brandon Grant
Cameron Greene
1:36.51GADecaturMar 03Panther Relays
4.-Jalandis Sellers
Brandon Gross
Antonio Somerset
Marcus Chivers
1:38.30GAMcNairFeb 25Lions Showcase
5.-James Phillips
Stephon O'Neal
Elijah Ross
Curtis Davenport
1:38.45GACentral (Carroll County)Mar 03Panther Relays
6.-Chris Smith
Rico Flemister
Paul Beckford
Lawrence Levingston
1:38.74GAChapel HillMar 23Friday Night Lights
7.-Christian Mckenley
Harrison deVignier-Awad
Cooper Metzler
Nick Ruffin
1:38.77GASt Pius X CatholicMar 23Friday Night Lights
8.-Lamont Johnson
Jason Govan
Fred Howard
Daniel Walker
1:39.75GACedar GroveMar 032nd Annual Wildcat Relays
9.-Maleek Montgomery
K'Lan Harris
Javari Whack
Jaylan Johnson
1:41.31GAHenry CountyMar 032nd Annual Wildcat Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:20.12GAWoodward AcademyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
2.-Marlon Coley
Authur Wainwright
Demetrius Pinkett
Anthony Usher
3:20.71GACedar GroveApr 19Region 5-AAA Championships
3.-Relay Team3:21.18GAOconee CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
4.-Decorian Clifton
Bryan Earl
Donald Ross
Eric Williams
3:23.23GATowersApr 19Region 5-AAA Championships
5.-Relay Team3:23.34GAAppling CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
6.-Malcolm Lowe
ZaCorey Hart
Blease George
Tyler Gibson
3:23.76GAPeach CountyApr 28Class AAA Section East
7.-Juwan Burden
Stanloveion Hagans
Poseidon Roberson
Damian Sanders
3:24.01GAWashington CountyApr 28Class AAA Section East
8.-Daniel Nixon
Thomas Wilson
Joseph Lynn
Ronald King
3:24.57GABufordApr 28Class AA WEST Sectional
9.-Relay Team3:25.07GAHenry CountyApr 19Region 4-AAA Championships
10.-Jermerico Bell
Lonnie Gibbons
Dewan Somerville
Rico Johnson
3:28.16GASwainsboroApr 28Class AA EAST Sectional
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Paul McNeil
Calvin Tirrell
Austin Sprague
Andrew Anastasiades
8:06.36GASt Pius X CatholicMar 172012 Coaches Invitational
2.-Chris Burnett
River Holifield
Drew Sands
Nathaniel Johnson
8:09.83GAWoodward AcademyMar 31Westlake Relays
3.-Drew Milner
Ayian Ward
Paul McCloud
Cameron Lord
8:53.37GAChapel HillMar 172012 Coaches Invitational
4.-Relay Team8:56.6hGAOconee CountyMar 21Athens Academy Home Meet #1
5.-Donald Ross
Travone Wray
Nic Pruitt
Brandon Earl
9:02.09GATowersMar 03Panther Relays
6.-Quintin Miles
Tucker Locicero
Brooks Manson
Zack Hill
9:07.85GANorth HallMar 10Jerry Arnold Challenge
7.-Ross Morris
Losha Howard
Tevin Glaze
Sasha Howard
9:09.60GAHart CountyMar 10Running with The Devils Invitational
8.-Brandon Nguyen
Dorsey Raiford
Blake Walker
Trey Beaulieu
9:11.85GAWest HallMar 10Running with The Devils Invitational
9.-Matthew Balte
Beau Hughes
Connor Mccray
Elijah Ross
9:17.79GACentral (Carroll County)Mar 03Panther Relays
10.-Karod Gilmore
Isiah Grady
Jordan McDuffie
Tyrell White
9:43.76GAHenry CountyApr 07Alvin J. Copeland Invitational
View full rankings...
SMR 100-100-200-400m
1.-Chris Smith
Jamal McDaniel
Andre Levingston
Dontavious Muwakkil
1:37.41GAChapel HillMar 172012 Coaches Invitational
2.-Quincy Tiller
Eric Williams
Daemyon Hassell
Ty Coleman
1:39.17GATowersMar 09Panthers Need For Speed III
3.-Johnathan McCory
Eddie Ivey
Fred Howard
Darius Freeman
1:40.03GACedar GroveFeb 25Big Orange Relays
4.-Beau Hughes
James Phillips
Stephon O'Neal
Curtis Davenport
1:41.65GACentral (Carroll County)Mar 03Panther Relays
5.-Kyle Hawkins
Wesley Shaw
Terry Googer
Steven Smith
1:44.67GAWoodward AcademyFeb 25Big Orange Relays
6.-Rodrick Adams
Elijah Hayes
Perez Cowan
Rezhard Williams
1:45.01GADecaturMar 03Panther Relays
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.-Donald Ross
Quincy Tiller
Daemyon Hassell
Keon McPhee
3:53.21GATowersMar 17Roswell Relays
2.-Deanglo Pinkett
Fred Howard
Daniel Walker
Jamir Horton
3:54.88GACedar GroveFeb 25Big Orange Relays
3.-Relay Team4:01.08GASt Pius X CatholicMar 17Roswell Relays
4.-Cai Glencross
Michael Thrasher
Michael Deshay
Isaiah Matthews
4:02.62GAWoodward AcademyMar 31Westlake Relays
5.-Maleek Montgomery
Karod Gilmore
Javari Whack
Jaylan Johnson
4:17.92GAHenry CountyMar 032nd Annual Wildcat Relays
6.-Alonzo Davis
Lorenzo Davis
Jaytavus Patrick
Mamadou Diallo
4:35.38GAMcNairFeb 25Lions Showcase
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m
1.-Chris Burnett
River Holifield
Drew Sands
Christian Warczak
11:11.09GAWoodward AcademyFeb 25Big Orange Relays
2.-Tim Becker
Sergei Templeton
Joseph Amoroso
Harrison deVignier-Awad
11:56.51GASt Pius X CatholicMar 17Roswell Relays
3.-Tyler Ellison
Paul McCloud
Cameron Lord
Jelani Omari
11:57.30GAChapel HillMar 03The Milton Track & Field Showcase
4.-Djiby Sy
Will Thomas
Jacob Haythorn
Malik Dufor
12:30.18GADecaturMar 03Panther Relays
5.-Beau Hughes
Connor Mccray
Taye Fulford
Wesley Futrell
13:17.53GACentral (Carroll County)Mar 03Panther Relays
6.-Deanglo Pinkett
Jamir Horton
Joshua Heard
miquavis collins
14:44.79GACedar GroveFeb 25Big Orange Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.-Quintavious Latimer52' 3.5 PRGAWashington CountyApr 28Class AAA Section East
2.-Quayvon Hicks52' 1.25 PRGAPierce CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
3.-John Atkins49' 11.5 PRGAThomsonMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
4.10Torace Sturgeon49' 10.5GAHart CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
5.12Alex Noakes49' 10 PRGANorth OconeeMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
6.-Ishamel Jordan49' 8.5 PRGATattnall CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
7.-Craig Nail49' 4 PRGAAppling CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
8.12Imani Cross49' 2 PRGANorth HallMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
9.-CJ Bell49' 0.75 PRGAGordon CentralMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
10.11Jeff Chandler47' 5GAEast JacksonApr 19Region 8-AA Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Daniel Haugh158' 8GASt Pius X CatholicApr 19Region 5-AAA Championships
2.-Quayvon Hicks155' 3 PRGAPierce CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
3.10Dalton Whitfield154' 10GAWhite CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
4.-Jamal Johnson151' 0.5 PRGASoutheast BullochApr 28Class AA EAST Sectional
5.11Jameel Spencer149' 1GAWoodward AcademyApr 28Class AAA Section West
6.-Josh Bowling148' 10 PRGASonoravilleMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
7.-DJ Prather144' 10GAGordon CentralMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
8.12Alex Noakes139' 11 PRGANorth OconeeApr 28Class AA EAST Sectional
9.10Destin Bennett139' 5.75GANorth HallApr 28Class AAA Section East
10.12Denzeil Byars137' 7 PRGATowersApr 28Class AAA Section West
View full rankings...
High Jump
1.-Brady Swilling6' 6 PRGANorth MurrayMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
-Zach Coker6' 6 PRGAAdairsvilleMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
-Kenterrius Chappell6' 6 PRGAElbert CountyApr 28Class AA EAST Sectional
12Jalen Langston6' 6 PRGAChapel HillMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
5.12Dontavius Wright6' 4 PRGAMaynard H. JacksonMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
6.-Dennis Williams6' 2 PRGAAppling CountyApr 28Class AA EAST Sectional
10Chance Baines6' 2GACedar GroveApr 19Region 5-AAA Championships
-Issac Mize6' 2 PRGAEast HallApr 28Class AA EAST Sectional
-Kyle Whitlock6' 2 PRGATattnall CountyApr 28Class AA EAST Sectional
-Kato Williams6' 2 PRGARockmartMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.11Jared Scotland14' 7 PRGAHart CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
2.11Tucker Parrish13' 6 PRGARinggoldApr 28Class AAA Section West
-Issac Tony13' 6 PRGANorth OconeeMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
11Spencer Clapes13' 6 PRGAWoodward AcademyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
5.11William Willsey13' 0 PRGAWoodward AcademyMar 28Wesleyan School Home Meet #3
9David Curry13' 0GABufordMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
11Will Check13' 0 PRGABlessed TrinityMar 28Marist Home Meet #4
8.-Cory Jenkins12' 6 PRGADawson CountyApr 19Region 8-AA Championships
12Isaac Toney12' 6 PRGANorth OconeeMar 21Athens Academy Home Meet #1
10.-Brody Rutledge12' 0GAGordon CentralApr 28Class AA WEST Sectional
-Kel Withrow12' 0 PRGASonoravilleApr 28Class AA WEST Sectional
View full rankings...
Long Jump
1.11Dwayne Dash22' 11.5 PRGASol C JohnsonApr 28Class AAAAA EAST Sectional
2.-Darius Foreman22' 2.5 PRGAPierce CountyApr 28Class AA EAST Sectional
3.12Kareen Nicholas21' 11 PRGACedar GroveApr 19Region 5-AAA Championships
11Lamont Johnson21' 11 PRGACedar GroveMar 032nd Annual Wildcat Relays
5.-Kevin Johnson21' 9.5GAAppling CountyApr 28Class AA EAST Sectional
6.9Kawon Bryant21' 9 PRGANorth OconeeApr 28Class AA EAST Sectional
7.-Traylynn McCullar21' 8 PRGAHenry CountyApr 07Alvin J. Copeland Invitational
8.10Elijah Houpe21' 7 PRGACedar GroveApr 19Region 5-AAA Championships
9.-Javonte Martin21' 6.5 PRGAWashington CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
10.12Ryan Kennedy21' 6 PRGAWhite CountyApr 28Class AAA Section East
-Rico Johnson21' 6 PRGASwainsboroApr 28Class AA EAST Sectional
View full rankings...
Triple Jump
1.-Traylynn McCullar46' 6 PRGAHenry CountyApr 28Class AAA Section West
2.12Quincy Tiller46' 3.75 PR (.8)GATowersMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
3.-Demetrius Sanders45' 11.5 PR (.4)GAElbert CountyMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
4.12Jarrett Watts45' 2.5 PRGAJacksonApr 28Class AAA Section West
5.12Kareen Nicholas45' 2 PRGACedar GroveApr 28Class AAA Section West
6.9Kawon Bryant44' 11 PRGANorth OconeeApr 28Class AA EAST Sectional
7.-Kyle Terrell44' 1.5 PRGACentral (Carroll County)Apr 28Class AAA Section West
8.-Damian Sanders44' 0 PRGAWashington CountyApr 28Class AAA Section East
9.12Jalen Langston43' 9.5 PRGAChapel HillApr 19Region 5-AAAA Championship
10.10Preston Smith43' 8.5 (.8)GASoutheast BullochMay 10Georgia Boys Track & Field State Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.