Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Demetrius Oliver10.74 PRIDRocky MountainMay 115A District III Meet Day 2
2.12D.J. Hazzard10.80 PRIDIdaho CityApr 28YMCA Meet
3.12Ty Berkheiser10.81 PR (5.0)IDMeridian (ID)May 195A State Meet
4.12Bryan Ustick10.85 PRIDMountain View (ID)May 115A District III Meet Day 2
5.12JT Cristobal10.86 PRIDMountain HomeApr 13Mtn View - Mtn Home at Timberline
6.12Alan Cazeau10.87 PRIDKimberlyApr 27Minico Invitational
7.12John Glazier10.89 PR (5.0)IDEagleMay 195A State Meet
8.12Kyle Searle10.94c PRIDRigbyMar 23Blackfoot Quad
9.12Tyler Higby10.94 PRIDBorahApr 21Bandanna Treasure Valley Invitational
10.12Kimball Hardman10.95 PR (4.2)IDTwin FallsMay 184A state championships
View full rankings...
200 Meters
1.12Bryan Ustick22.03 PRIDMountain View (ID)Apr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
2.12Tyler Higby22.05 PRIDBorahApr 21Bandanna Treasure Valley Invitational
3.11James Heckendorn22.21 PRIDEagleMay 115A District III Meet Day 2
4.12Jake Cleverley22.29 PRIDNew PlymouthMay 112A District III Meet
5.12D.J. Hazzard22.32 PRIDIdaho CityApr 28YMCA Meet
6.12Ian Middleton22.36 PRIDBishop KellyMay 114A District III Meet
7.11Dante Carter22.42 (1.9)IDSkyviewMay 184A state championships
8.10Bryson Stout22.46IDMeridian (ID)May 115A District III Meet Day 2
12Jacob Jardine22.46 (1.9)IDPocatelloMay 184A state championships
10.12Demetrius Oliver22.48IDRocky MountainMay 115A District III Meet Day 2
View full rankings...
400 Meters
1.11James Heckendorn48.88IDEagleJun 02BorderDuel Track Classic - OR
2.11Josh Wallin49.26IDRocky MountainApr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
3.12Wari Lado49.28IDSkyviewMay 184A state championships
4.12Ian Middleton49.56IDBishop KellyMay 03Boise City Meet (Boise host)
5.11Edmund Ellis49.64IDEagleApr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
6.11Kevin Hill49.80 PRIDKamiahMay 03Meet of Champions
7.12Nick Gosselin49.88 PRIDLake CityMay 104A-5A District I/II Regional Championships
8.11Tyler Weaver49.90 PRIDMarsh ValleyMay 193A State Championships
9.12Michael Bokan50.06 PRIDBishop KellyMay 184A state championships
10.12Derek Bailey50.25 PRIDPrestonApr 20Tiger/Grizz Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Erik Harris1:52.99 PRIDTwin FallsApr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
2.10Jordon Wallin1:53.34IDRocky MountainApr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
3.11Thomas Rigby1:53.58IDBoiseMay 195A State Meet
4.11Gabe Harm1:54.58IDEagleApr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
5.12Morgan Choate1:54.69 PRIDVallivueApr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
6.12Tyler Jaszkowiak1:56.29 PRIDChallisApr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
7.11Mike Dunton1:56.69IDCoeur D'AleneMay 195A State Meet
8.10Daniel Garz1:56.97IDEmmettMay 184A state championships
9.12Zach Schweinsberg1:57.34 PRIDHillcrestMay 184A state championships
11David Steele1:57.34IDCapitalMay 195A State Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.12Erik Harris4:09.73 PRIDTwin FallsMar 24Chandler Rotary Invitational
2.12Morgan Choate4:16.21 PRIDVallivueApr 28Shoreline Invitational
3.12Dallin Farnsworth4:16.50 PRIDHighland - PMay 195A State Meet
4.11Justin Ross4:18.95 PRIDRocky MountainMay 195A State Meet
5.11Thomas Rigby4:20.51IDBoiseApr 28YMCA Meet
6.12Jacob Meeker4:20.84 PRIDMountain View (ID)May 195A State Meet
7.12Wyatt Didericksen4:20.94 PRIDEagleApr 13Pulse Invitational
8.12Cody Curtis4:21.21IDCoeur D'AleneMay 03Meet of Champions
9.10Jordon Wallin4:22.13IDRocky MountainApr 28YMCA Meet
10.9Elijah Armstrong4:22.65IDPocatelloApr 28YMCA Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.12Dallin Farnsworth8:55.28 PRIDHighland - PApr 07Arcadia Invitational - Day Two
2.12Erik Harris9:04.13 PRIDTwin FallsMay 184A state championships
3.9Elijah Armstrong9:04.78IDPocatelloApr 07Arcadia Invitational - Day Two
4.12Cody Curtis9:27.04 PRIDCoeur D'AleneMay 195A State Meet
5.12Wyatt Didericksen9:32.31 PRIDEagleMay 195A State Meet
6.12Chris Frank9:35.32 PRIDTimberline (Boise)May 195A State Meet
7.12Trevor Clarke9:36.13 PRIDIdaho FallsMay 195A State Meet
8.12Miles Ranck9:37.92 PRIDBoiseMay 195A State Meet
9.12Dylan Crevelt9:38.39 PRIDCascadeApr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
10.10Sam Levora9:39.65IDSandpointMay 184A state championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Peter Maguire14.06 PRIDBoiseMay 115A District III Meet Day 2
2.12Wade Schumaker14.36 PR (3.2)IDMoscowMay 184A state championships
3.12Marc Cooper14.60 PRIDEagleMay 115A District III Meet Day 2
4.10Khalil Oliver14.61IDRocky MountainMay 115A District III Meet Day 2
5.12Cole Brewer14.64c PRIDColumbiaApr 06Middleton & Columbia @ Kuna
6.12Marcus Barber14.79 PR (3.0)IDBoiseMay 195A State Meet
7.12Nick Kytle14.80 PRIDCanyon RidgeMay 094A District IV Meet Day 1
8.9Zion Stuffle14.87 (2.7)IDLewistonMay 195A State Meet
9.12Brennyn Dunn14.91 PR (.2)IDPrestonMay 184A state championships
10.11Keenan Marianno15.00 PR (2.7)IDPost FallsMay 195A State Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Scott Mecham37.82 PRIDRigbyMay 184A state championships
2.12Peter Maguire38.47 PRIDBoiseMay 195A State Meet
3.12Dylan Raymond38.70 PRIDIdaho FallsMay 195A State Meet
4.12Ryan Wakley39.14c PRIDPrestonMay 04Elsie Bastian Invitational
5.12Marc Cooper39.36 PRIDEagleMay 195A State Meet
6.9Zion Stuffle39.39IDLewistonMay 195A State Meet
7.11Colton Belnap39.57IDPocatelloMay 184A state championships
8.12Wade Schumaker39.70IDMoscowMay 03Meet of Champions
9.12Walker Jeffords39.91 PRIDSkyviewMay 184A state championships
10.12Kyle McLaughlin40.02 PRIDMeridian (ID)May 195A State Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Relay Team42.68IDRocky MountainMay 195A State Meet
2.-Relay Team42.90IDEagleMay 195A State Meet
3.-Relay Team43.11IDNampaMay 184A state championships
4.-Relay Team43.17IDMeridian (ID)May 195A State Meet
5.-Tyler Higby
Cody McKague
Karsten Nierdorer
Braden Corpus
43.40IDBorahApr 13Pulse Invitational
6.-Relay Team43.42IDMountain View (ID)May 115A District III Meet Day 2
-Relay Team43.42IDLake CityMay 195A State Meet
8.-Gunnar Amos
Addison Johnson
Carlos Martinez
Reece Mahaffy
43.59IDCoeur D'AleneMay 104A-5A District I/II Regional Championships
9.-Rhett Suciu
Vincent Galindo
Ryan Miranda
Ben Skinner
43.64cIDBishop KellyMar 16Bishop Kelly @ Caldwell
10.-Austin Quinn
Winton Miller
Caleb Taylor
Alan Cazeau
43.85IDKimberlyMay 193A State Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Relay Team1:28.21IDSkyviewMay 184A state championships
2.-Relay Team1:29.34IDPrestonMay 184A state championships
3.-Relay Team1:29.36IDBishop KellyMay 184A state championships
4.-Relay Team1:29.51IDBorahMay 195A State Meet
5.-Relay Team1:29.70IDEagleMay 195A State Meet
6.-Relay Team1:29.82IDLake CityMay 195A State Meet
7.-Relay Team1:29.92IDRocky MountainMay 195A State Meet
8.-Relay Team1:30.76IDIdaho FallsMay 195A State Meet
9.-Gavin Ritchie
Leki Syddall
Scott Mecham
Kamen McCullough
1:30.81IDRigbyMay 104A District VI Championship
10.-Relay Team1:30.88IDTwin FallsMay 184A state championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:20.21IDEagleMay 195A State Meet
2.-Relay Team3:22.08IDSkyviewMay 184A state championships
3.-Relay Team3:23.68IDRocky MountainMay 195A State Meet
4.-Relay Team3:24.03IDMeridian (ID)May 195A State Meet
5.-Gavin Ritchie
Austin Shippen
Kamen McCullough
Scott Mecham
3:24.36IDRigbyMay 104A District VI Championship
6.-Relay Team3:24.45IDPocatelloMay 184A state championships
7.-Relay Team3:24.84IDTimberline (Boise)May 195A State Meet
8.-Relay Team3:25.11IDBishop KellyMay 184A state championships
9.-Relay Team3:25.35IDTwin FallsMay 184A state championships
10.-Relay Team3:25.37IDIdaho FallsMay 195A State Meet
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Joe Giese
Ian Cavey
Jordon Wallin
Justin Ross
7:55.26IDRocky MountainApr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
2.-Relay Team8:03.53IDEagleMay 195A State Meet
3.-Curtis Capell
Spencer Hansen
Devon Selleck
Jacob Meeker
8:04.97IDMountain View (ID)Apr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
4.-Relay Team8:05.16IDCapitalMay 195A State Meet
5.-Relay Team8:06.15IDCentennialMay 195A State Meet
6.-Kaden Clay
Bryan Grigg
Josh Wilson
Dartanan Kilgore
8:09.51IDHighland - PMay 105A District IV-V-VI Meet Day 1
7.-Relay Team8:14.30IDTimberline (Boise)May 115A District III Meet Day 2
8.-Jacob Wright
Conner Dewey
Tyler Lewis
Derek Roper
8:15.72IDIdaho FallsMay 105A District IV-V-VI Meet Day 1
9.-Relay Team8:18.86IDCoeur D'AleneMay 195A State Meet
10.-Scott Mecham
Paul Perry
Dakota Anderson
Daniel Perry
8:23.25IDRigbyApr 20Tiger/Grizz Invitational
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.-Relay Team3:34.99IDSkyviewMay 184A state championships
2.-Gavin Ritchie
Kamen McCullough
Scott Mecham
Daniel Perry
3:36.33IDRigbyApr 10Shelley Invite
3.-Relay Team3:36.74IDPrestonMay 184A state championships
4.-Michael Daniels
JT Cristobal
Ricky Castillo
Tyler Knauth
3:37.4hIDMountain HomeMay 114A District III Meet
5.-Austin Meredith
Aaron Emmert
Charles Ericson
Austin Rogers
3:38.3hIDKunaMay 114A District III Meet
6.-Relay Team3:38.52IDPocatelloMay 104A District V Day 1
7.-Jack Nygaard
Jacob Lloyd
Reed York
Eric Hill
3:39.6hIDKamiahMay 112A District I & II Regionals
8.-Zach Heigel
Ben Hortan
Rock Stapley
Jacob Callister
3:39.82IDBonners FerryMay 193A State Championships
9.-Colt Kunz
Chris Hoggan
Wyatt Christensen
Derek Ripplinger
3:39.85IDTetonMay 103A District VI Meet
10.-Nick Celebrezze
Jerry Cook
Chase Lanham
Derrel Russell
3:40.07IDMoscowMay 104A-5A District I/II Regional Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Eli McCullough56' 10.5IDRocky MountainMay 195A State Meet
12Zach Havlovick56' 10.5 PRIDSkyline (ID)Apr 20Tiger/Grizz Invitational
3.12Dakota Cole55' 7.25 PRIDEmmettMay 184A state championships
4.12Zac Homer54' 9 PRIDEagleApr 28YMCA Meet
5.11Cameran Bartlett53' 0.5 PRIDCanyon RidgeMay 094A District IV Meet Day 1
6.10Jake Knight52' 8.25IDRocky MountainMay 195A State Meet
7.12Kasey Jensen52' 4 PRIDEagleMay 115A District III Meet Day 2
8.12Ivan Charles52' 2 PRIDRigbyMay 104A District VI Championship
9.11Jalmer Ludwig51' 10IDCentennialMay 195A State Meet
10.11Andrew Galloway51' 7.75IDPayetteMay 193A State Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Adam Lewis178' 2IDRocky MountainMay 115A District III Meet Day 2
2.12Zac Homer173' 3 PRIDEagleMay 195A State Meet
3.12Dakota Cole173' 2 PRIDEmmettMay 114A District III Meet
4.10Jake Knight169' 7IDRocky MountainMay 115A District III Meet Day 2
5.11Juston Lindsley166' 4IDGrangevilleApr 13Moscow Twilight
6.12Quentin Van Pelt162' 11 PRIDNorth GemMay 101A District V-VI Meet Day 1
7.11James Tucker160' 6IDRocky MountainApr 28YMCA Meet
8.12Tyson Payne159' 11 PRIDMiddletonMay 114A District III Meet
9.11Brett Thompson159' 6IDMinicoApr 12Buhl Rotary Invitational
10.11Eli McCullough159' 0IDRocky MountainMay 195A State Meet
View full rankings...
High Jump
1.12Wade Schumaker6' 8 PRIDMoscowMay 184A state championships
2.12Zack Linscott6' 6 PRIDLake CityMay 104A-5A District I/II Regional Championships
12John Nelson6' 6IDRigbyMay 104A District VI Championship
4.10Daniel Bruton6' 5IDMadisonApr 13Madison/Rigby/Blackfoot/Skyline
5.11Garret Wendt6' 4 PRIDKelloggApr 14KHS Booster Invite
10Kenny Webster6' 4IDMountain View (ID)Apr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
10Samuel Lee6' 4IDCoeur D'AleneMay 104A-5A District I/II Regional Championships
12Kyler Wightman6' 4 PRIDMadisonMay 03High Country Conference Meet
10Tanner Johnson6' 4 PRIDBishop KellyApr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
11Mitch Orme6' 4 PRIDFirthApr 25Bingham County
10Justin Sever6' 4 PRIDSkyviewMar 22Kuna, Skyview & Nampa @ Middleton
View full rankings...
Pole Vault
1.11Payton Lewis15' 11.5IDNampa ChristianMay 192A State Meet
2.11Payton Lewis15' 3 PRIDRocky MountainJun 02BorderDuel Track Classic - OR
3.12Kyle Searle15' 0 PRIDRigbyApr 10Shelley Invite
12Kendall Dean15' 0 PRIDCentennialMay 195A State Meet
5.12Tevan Brady14' 8 PRIDKimberlyMay 092A-3A District IV Meet (at Filer HS)
6.12Graydon Myhre14' 7 PRIDKootenaiMay 191A DI and DII STATE MEET
7.12Sam Nelson14' 6 PRIDTimberline (Boise)May 115A District III Meet Day 2
8.12Woodrow Thomas14' 3 PRIDPayetteJun 02BorderDuel Track Classic - OR
9.12Cody Reynolds14' 2 PRIDFilerMay 092A-3A District IV Meet (at Filer HS)
10.12Spencer Wheeler14' 1 PRIDParmaMay 09SRV Districts
View full rankings...
Long Jump
1.12Kyler Wightman24' 4 PRIDMadisonMay 184A state championships
2.12John Glazier23' 9.5 PRIDEagleMay 195A State Meet
3.12John Nelson23' 1 PRIDRigbyApr 10Shelley Invite
4.12Kamen McCullough22' 7.75 PRIDRigbyMay 104A District VI Championship
5.11Kolton Parsons22' 6 PRIDJeromeApr 12Buhl Rotary Invitational
12Ty Berkheiser22' 6 PRIDMeridian (ID)May 195A State Meet
7.12Josh Bostrom22' 3.5 PRIDNampaMay 184A state championships
8.12Eric England22' 2IDMountain View (ID)Apr 20Bandanna Treasure Valley Invitational
9.12Alan Cazeau22' 1 PRIDKimberlyApr 12Buhl Rotary Invitational
10.10Peyton Harris22' 0IDBoiseMay 115A District III Meet Day 2
View full rankings...
Triple Jump
1.12Eric England48' 10IDMountain View (ID)May 195A State Meet
2.12Kyler Wightman46' 11.25 PRIDMadisonMar 30Jefferson County
3.10Khalil Oliver45' 1.5IDRocky MountainMay 115A District III Meet Day 2
4.12Charlie Rivera44' 4 PRIDCareyApr 12Monte Andrus Invitational
5.10Joe Miller44' 3IDSkyviewMay 114A District III Meet
6.12JD Cook44' 2 PRIDWest SideMay 092A District V Championship - All Day
7.12Austin Meredith44' 0 PRIDKunaMay 114A District III Meet
11Kiana Walker44' 0IDCentennialMay 195A State Meet
9.11Jake Gyer43' 9.75IDCentennialApr 19Eagle @ Centennial Jv
10.10Marcell King43' 6.75IDCapitalMay 195A State Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.