Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Cameron Walter10.79 PR (5.3)ILGreenvilleMay 24IHSA Class A State Prelims
2.11Carvel Dixon10.94 PR (5.3)ILMadisonMay 24IHSA Class A State Prelims
3.10Ryan Goeken11.24cILPiasa (Southwestern)Mar 22SW - North Mac COED
4.9Andre McGill11.36ILMadisonMar 24Southwestern IL Relays
5.11Cory Farneti11.54cILCarlinvilleMar 31Staunton Invitational
6.9Marcus Sitko11.64cILStauntonMar 31Staunton Invitational
7.9Kelson Triplett11.66ILLitchfieldMay 12Mahomet-Seymour Boys Invitational
8.12Austin Semplowski11.72ILGillespieMay 03Macoupin County Meet
9.10Blake Kinder11.74cILStauntonApr 26Staunton, Gillespie, Mt. Olive
10.12Cameron Tucker11.84c PRILGillespieApr 19Staunton, Pawnee, Gillespie
View full rankings...
200 Meters
1.11Cameron Walter22.73 (-1.9)ILGreenvilleMay 26IHSA Class A State Finals
2.10Ryan Goeken23.14c PRILPiasa (Southwestern)Mar 31Staunton Invitational
3.11Carvel Dixon23.24c PRILMadisonMay 04Du Quoin Classic
12Lamont Burton23.24c PRILMadisonMay 04Du Quoin Classic
5.12Cameron Tucker23.79 PRILGillespieMay 03Macoupin County Meet
6.11Brendan Stewart23.84c PRILCarlinvilleMar 31Staunton Invitational
7.11Levi Loveless23.94c PRILCarlinvilleMar 31Staunton Invitational
10Blake Kinder23.94cILStauntonMay 11Gillespie Invitational
9.12Austin Semplowski24.06ILGillespieMay 03Macoupin County Meet
10.11Samuel Allison24.21 PRILStauntonMay 03Macoupin County Meet
View full rankings...
400 Meters
1.12Robert Weible51.94 PRILBunker HillMay 03Macoupin County Meet
2.11Samuel Allison52.24 PRILStauntonMay 17IHSA Class A Sectional
3.11Alex Leija53.34 PRILCarlinvilleMay 03Macoupin County Meet
4.11Lucas Meyer53.70 PRILStauntonMay 17IHSA Class A Sectional
5.10Colt Hubble53.85ILNorth MacMay 03Macoupin County Meet
6.10Keith Thorpe54.24c PRILMadisonMay 04Du Quoin Classic
7.9Tyler Skelton54.58 PRILPiasa (Southwestern)May 03Macoupin County Meet
8.10Derek Benning54.64c PRILEdwardsville (Metro-East Lutheran)Mar 31Staunton Invitational
9.10J.P. Mueller54.66ILPiasa (Southwestern)May 03Macoupin County Meet
10.11Nicholas Ondes54.84c PRILStauntonApr 26Staunton, Gillespie, Mt. Olive
View full rankings...
800 Meters
1.12Dakota Conrad1:57.84 PRILAuburnMay 26IHSA Class A State Finals
2.10Cole Grosenheider2:01.68 PRILLitchfieldMay 24IHSA Class A State Prelims
3.11Newt Sidener2:06.55 PRILNorth MacMay 03Macoupin County Meet
4.11Dalton Davidson2:06.70 PRILLitchfieldMay 12Mahomet-Seymour Boys Invitational
5.12Matt Murphy2:07.09 PRILNorth MacMay 03Macoupin County Meet
6.11David Serrano2:11.66 PRILCarlinvilleMay 03Macoupin County Meet
7.11Chris Catlett2:11.9h PRILPiasa (Southwestern)Mar 29SW - Gillespie - Waverly COED
8.11Samuel Allison2:12.6hILStauntonMar 28Staunton, CM, Madison, Roxana, Bunker Hill
9.11Tom Homeier2:12.97 PRILStauntonApr 21Rochester Invitational
10.12Nick Banovz2:13.5h PRILStauntonApr 05Staunton, Gillespie, Litchfield, North Mac
View full rankings...
1600 Meters
1.11Newt Sidener4:40.05 PRILNorth MacMay 24IHSA Class A State Prelims
2.10Andy Arenz4:47.23ILAuburnMay 24IHSA Class A State Prelims
3.11Tom Homeier4:51.5h PRILStauntonMay 11Gillespie Invitational
4.10Jace Dumont4:52.9h PRILEdwardsville (Metro-East Lutheran)Mar 31Staunton Invitational
5.11Paterson Friese5:06.67ILGillespieMay 03Macoupin County Meet
6.11David Serrano5:07.2h PRILCarlinvilleMar 31Staunton Invitational
7.10Caleb Thompson5:09.68ILLitchfieldMay 12Mahomet-Seymour Boys Invitational
8.11Jake Pohlman5:12.44 PRILCarlinvilleMay 03Macoupin County Meet
9.11Nathan Dunlap5:13.7hILCarrolltonMar 31Staunton Invitational
10.12Nathan Speckhart5:16.63 PRILNorth MacMay 03Macoupin County Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.10Caleb Thompson10:56.62ILLitchfieldMay 12Mahomet-Seymour Boys Invitational
2.11Paterson Friese10:58.3hILGillespieApr 12Staunton, Bunker Hill, Gillespie
3.11Tom Homeier11:03.2hILStauntonApr 03Gillespie, Staunton, Carlinville Co-ed
4.10Reid Rinella11:14.11ILGreenvilleMay 26IHSA Class A State Finals
5.10Jace Dumont11:21.13 PRILEdwardsville (Metro-East Lutheran)May 26IHSA Class A State Finals
6.11Jake Pohlman11:46.18 PRILCarlinvilleMay 03Macoupin County Meet
7.12Dan Dixon11:46.8h PRILEdwardsville (Metro-East Lutheran)Mar 31Staunton Invitational
8.10Devin Mitchell11:55.39 PRILPiasa (Southwestern)May 03Macoupin County Meet
9.12Nathan Speckhart11:58.71 PRILNorth MacMay 03Macoupin County Meet
10.9Adam Mongold12:01.49 PRILStauntonApr 21Rochester Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Corentin Genuit15.79 PR (4.0)ILBunker HillMay 24IHSA Class A State Prelims
2.10Devon Leitschuh16.18 (4.8)ILGreenvilleMay 24IHSA Class A State Prelims
3.11Mitch Nunley16.53ILPiasa (Southwestern)Apr 28Jokisch-Grandone Invitational
4.12Jacob Fanshier16.54c PRILEdwardsville (Metro-East Lutheran)Mar 31Staunton Invitational
5.10Drew Crook16.64cILGillespieApr 19Staunton, Pawnee, Gillespie
6.11Eric Lotter17.14ILStauntonApr 21Rochester Invitational
7.12Adam Schmidt17.54cILGillespieApr 19Staunton, Pawnee, Gillespie
11Dajuan Williams17.54c PRILMadisonMay 04Du Quoin Classic
9.10Lucas Trettenero18.00ILStauntonMay 17IHSA Class A Sectional
10.9Ethan Morris18.54cILBunker HillApr 12Staunton, Bunker Hill, Gillespie
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Austin Semplowski39.03 PRILGillespieMay 03Macoupin County Meet
2.12Jacob Fanshier41.04c PRILEdwardsville (Metro-East Lutheran)Apr 24Madison County Championships
3.10Drew Crook41.81ILGillespieMay 03Macoupin County Meet
4.11Mitch Nunley41.96 PRILPiasa (Southwestern)May 24IHSA Class A State Prelims
5.11Jacob Segrest42.09 PRILPiasa (Southwestern)Apr 28Jokisch-Grandone Invitational
6.11Eric Lotter42.92ILStauntonApr 28Jokisch-Grandone Invitational
7.9Leo Vinyard44.54cILPiasa (Southwestern)May 11Gillespie Invitational
8.12Corentin Genuit45.17 PRILBunker HillMay 03Macoupin County Meet
9.12Jacob Reents45.34 PRILLitchfieldMay 12Mahomet-Seymour Boys Invitational
10.12Adam Schmidt45.64c PRILGillespieApr 12Staunton, Bunker Hill, Gillespie
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Lamont Burton
Carvel Dixon
Andre Berry
Andre McGill
44.02ILMadisonMay 24IHSA Class A State Prelims
2.-Mitch Nunley
Tyler Skelton
Jacob Segrest
Ryan Goeken
44.64cILPiasa (Southwestern)May 11Gillespie Invitational
3.-Blake Kinder
Kyle Castaldi
Dylan Bertels
Marcus Sitko
44.76ILStauntonMay 17IHSA Class A Sectional
4.-Cory Farneti
Brendan Stewart
Garet Gwillim
Patrick Serrano
44.94cILCarlinvilleMar 31Staunton Invitational
5.-Relay Team45.46ILLitchfieldMay 12Mahomet-Seymour Boys Invitational
6.-Cameron Tucker
Austin Semplowski
Jason Whitlock
Adam Schmidt
46.04cILGillespieApr 19Staunton, Pawnee, Gillespie
7.-Relay Team47.00ILMt. OliveMay 03Macoupin County Meet
8.-Corentin Genuit
Josh Peterson
James Merritt
Robert Weible
49.24cILBunker HillApr 12Staunton, Bunker Hill, Gillespie
9.-Relay Team50.38ILNorth MacMay 03Macoupin County Meet
10.-Matt Shaffer
Jake Wallace
Jimmy Callahan
Zeek Jezek
50.94cILEdwardsville (Metro-East Lutheran)Mar 31Staunton Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Mitch Nunley
Tyler Skelton
Jacob Segrest
Ryan Goeken
1:32.0hILPiasa (Southwestern)May 11Gillespie Invitational
2.-Landis Patton
Carvel Dixon
Lamont Burton
Andre Berry
1:32.47ILMadisonMar 24Southwestern IL Relays
3.-Relay Team1:34.34ILCarlinvilleMay 03Macoupin County Meet
4.-Blake Kinder
Kyle Castaldi
Dylan Bertels
Samuel Allison
1:35.3hILStauntonMay 11Gillespie Invitational
5.-Andy DeMartini
Eric Lancaster
Josh Friese
Dakota Barber
1:36.6hILGillespieApr 19Staunton, Pawnee, Gillespie
6.-Relay Team1:38.63ILMt. OliveMay 03Macoupin County Meet
7.-Relay Team1:43.16ILNorth MacMay 03Macoupin County Meet
8.-Zeek Jezek
Jimmy Callahan
Jake Wallace
Matt Shaffer
1:43.2hILEdwardsville (Metro-East Lutheran)Mar 31Staunton Invitational
9.-Relay Team1:47.17ILBunker HillMay 03Macoupin County Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Brett Nickerson
David Thackrey
Dusty Atteberry
Cole Grosenheider
3:33.80ILLitchfieldMay 24IHSA Class A State Prelims
2.-Jacob Fanshier
Matt Rankin
Derek Benning
Aaron Winenger
3:37.0hILEdwardsville (Metro-East Lutheran)Apr 24Madison County Championships
3.-Nicholas Ondes
Eric Lotter
Lucas Meyer
Johnathan Allison
3:37.44ILStauntonMay 17IHSA Class A Sectional
4.-Ryan Goeken
Chris Catlett
Tyler Skelton
Jacob Segrest
3:39.4hILPiasa (Southwestern)Mar 26SW - Hillsboro - Bunker Hill COED
5.-Relay Team3:41.14ILNorth MacMay 03Macoupin County Meet
6.-Keith Thorpe
Andre Berry
Trevion Brown
Landis Patton
3:41.18ILMadisonMay 24IHSA Class A State Prelims
7.-Relay Team3:42.72ILCarlinvilleMay 03Macoupin County Meet
8.-Adam Schmidt
Jason Whitlock
Austin Semplowski
Cameron Tucker
3:43.3hILGillespieApr 19Staunton, Pawnee, Gillespie
9.-Relay Team4:08.95ILBunker HillMay 03Macoupin County Meet
10.-Relay Team4:09.07ILMt. OliveMay 03Macoupin County Meet
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Jacob Fanshier
Matt Rankin
Derek Benning
Aaron Winenger
8:27.7hILEdwardsville (Metro-East Lutheran)Apr 30Roxana Relays
2.-Matt Murphy
Nathan Speckhart
Colt Hubble
Newt Sidener
8:39.22ILNorth MacMay 24IHSA Class A State Prelims
3.-Relay Team8:40.94ILLitchfieldMay 12Mahomet-Seymour Boys Invitational
4.-David Serrano
Jake Pohlman
Austin Landon
Alex Leija
8:57.0hILCarlinvilleMar 31Staunton Invitational
5.-Nick Banovz
Tom Homeier
Nicholas Ondes
Johnathan Allison
9:01.18ILStauntonApr 21Rochester Invitational
6.-Relay Team9:02.37ILPiasa (Southwestern)May 03Macoupin County Meet
7.-Dijon Bryant
Orlando Porter
Keith Thorpe
Tony McDowell
9:06.5hILMadisonMay 04Du Quoin Classic
8.-Relay Team9:28.36ILGillespieMay 03Macoupin County Meet
9.-Ben Baumgartner
Brandon Leonard
Noah Daum
Nathan Dunlap
11:08.9hILCarrolltonMar 31Staunton Invitational
10.-Relay Team11:25.58ILMt. OliveMay 03Macoupin County Meet
View full rankings...
SMR 100-100-200-400m
1.-Adam Mongold
Nicholas Ondes
Dylan Bertels
Lucas Meyer
1:46.20ILStauntonApr 17Carlinville Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Jake Mahin56' 4 PRILStauntonMay 17IHSA Class A Sectional
2.12Nic Bergman51' 8.25 PRILLitchfieldMay 12Mahomet-Seymour Boys Invitational
3.11Kyle Sottoriva44' 5ILCarlinvilleMar 31Staunton Invitational
4.10Dawson Hillis43' 5 PRILCarrolltonMar 31Staunton Invitational
5.11Brendan Stewart43' 2.75 PRILCarlinvilleMay 03Macoupin County Meet
6.11John Roller43' 1.5ILNorth MacMay 03Macoupin County Meet
7.10Brendan O'Neal42' 1ILMt. OliveMar 31Staunton Invitational
8.11Taylor Burton41' 11.75ILGreenvilleMay 24IHSA Class A State Prelims
9.12Zach Mansfield40' 7 PRILPiasa (Southwestern)Apr 12Southwestern - Roxana - Marquette (COED)
10.10Tommie Stinnett39' 10ILStauntonMay 08Prairie State Conference Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Jake Mahin165' 10 PRILStauntonMay 26IHSA Class A State Finals
2.10Dawson Hillis143' 8ILCarrolltonMay 24IHSA Class A State Prelims
3.12Michael Bussmann139' 1 PRILGillespieMay 03Macoupin County Meet
4.11John Roller136' 0ILNorth MacMay 03Macoupin County Meet
5.10Daniel Ryan131' 1ILNorth MacMay 24IHSA Class A State Prelims
6.10John Kloss126' 0 PRILStauntonApr 10Highland Fr/Soph
7.12Nic Bergman120' 7 PRILLitchfieldMay 12Mahomet-Seymour Boys Invitational
8.10Brendan O'Neal113' 7ILMt. OliveMay 03Macoupin County Meet
9.11Drew Kincaid111' 3ILBunker HillApr 12Staunton, Bunker Hill, Gillespie
10.12Matt Horton109' 3 PRILEdwardsville (Metro-East Lutheran)Mar 31Staunton Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Matt Mueller6' 6ILMt. OliveMar 31Staunton Invitational
2.12Torian Wright6' 4 PRILMadisonMar 24Southwestern IL Relays
3.12Armel Gines6' 0 PRILMadisonMar 24Southwestern IL Relays
4.11Mason Steffens5' 11 PRILLitchfieldMay 12Mahomet-Seymour Boys Invitational
5.11Kyle Kleeman5' 10ILCarlinvilleMar 31Staunton Invitational
6.10Brendan O'Neal5' 8ILMt. OliveMar 31Staunton Invitational
7.12Mikey Williams5' 6 PRILBunker HillMar 31Staunton Invitational
9Adam Mongold5' 6ILStauntonApr 12Staunton, Bunker Hill, Gillespie
9Colin Fairman5' 6ILStauntonApr 12Staunton, Bunker Hill, Gillespie
12Cameron Tucker5' 6 PRILGillespieMay 03Macoupin County Meet
12Caleb Moore5' 6ILBunker HillMay 03Macoupin County Meet
9Christian Peyton5' 6 PRILNorth MacMay 03Macoupin County Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.10Jack Denby14' 0ILCarlinvilleMay 26IHSA Class A State Finals
2.12Caleb Behme13' 3 PRILLitchfieldMay 12Mahomet-Seymour Boys Invitational
3.11Alex Leija11' 0ILCarlinvilleMay 03Macoupin County Meet
11Samuel Allison11' 0ILStauntonMay 08Prairie State Conference Meet
5.9Trent Boaden10' 9ILLitchfieldMay 12Mahomet-Seymour Boys Invitational
6.9Jonathan Allison10' 0 PRILStauntonApr 17Carlinville Relays
7.12Nick Banovz9' 6 PRILStauntonApr 28Jokisch-Grandone Invitational
12Josh Jacobs9' 6 PRILGillespieMay 03Macoupin County Meet
11McLane Addison9' 6 PRILPiasa (Southwestern)May 03Macoupin County Meet
10.9Ryan Laramee9' 0ILPiasa (Southwestern)May 11Gillespie Invitational
10Cole Hester9' 0ILStauntonApr 03Gillespie, Staunton, Carlinville Co-ed
View full rankings...
Long Jump
1.11Jacob Segrest22' 3 PRILPiasa (Southwestern)May 14Captial Area Classic
2.9Marcus Sitko20' 10ILStauntonMay 11Gillespie Invitational
3.11Tyler Young20' 9.5ILNorth MacMay 03Macoupin County Meet
4.11Kyle Kleeman20' 4.75 PRILCarlinvilleMay 03Macoupin County Meet
5.12Torian Wright20' 2.75ILMadisonMay 04Du Quoin Classic
6.12Lamont Burton20' 2.25 PRILMadisonMay 04Du Quoin Classic
7.11Mason McEvers20' 1.25ILGreenfieldApr 21Lanphier Invitational
8.11Levi Loveless19' 5ILCarlinvilleMay 03Macoupin County Meet
9.10Chris Halpin19' 3 PRILGillespieApr 12Staunton, Bunker Hill, Gillespie
10.9Tyler Skelton19' 2 PRILPiasa (Southwestern)Apr 10Southwestern COED Relays
View full rankings...
Triple Jump
1.11Jacob Segrest43' 5 PRILPiasa (Southwestern)Apr 10Southwestern COED Relays
2.11Mason McEvers43' 2.5 PR (4.9)ILGreenfieldMay 26IHSA Class A State Finals
3.11Kyle Kleeman42' 8.25 PR (1.5)ILCarlinvilleMay 26IHSA Class A State Finals
4.9Marcus Sitko41' 11ILStauntonMay 11Gillespie Invitational
5.12Matt Mueller40' 8.5 PRILMt. OliveMar 31Staunton Invitational
6.10Darrian Crawford40' 0ILMadisonMay 04Du Quoin Classic
7.10Cortez McDowell39' 4 PRILMadisonMay 04Du Quoin Classic
11Levi Loveless39' 4ILCarlinvilleMar 31Staunton Invitational
9.11Cole Salantai38' 7.5 PRILMt. OliveMay 03Macoupin County Meet
10.12Manley Bown38' 4 PRILLitchfieldMay 12Mahomet-Seymour Boys Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.