Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Antonio Moreno11.44c PRMTShelbyApr 14Havre Invite
2.11Jon Sammon11.50 PRMTCut BankMay 05Archie Roe Meet
3.12Collin Allen11.64 PRMTFairfieldMay 05SSHS Invitational
4.9Brendan Big Spring11.80MTCut BankMar 31Columbia Falls Invitational
5.12Jake Bushman11.82 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
6.9Dalton Palmer11.84c PRMTFairfieldApr 03Cal Wearly
7.11Tucker Schye11.86MTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.11Brannon Dodson11.90 PRMTCut BankMar 31Columbia Falls Invitational
9.12Jade Olson11.91 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
10.12Chase Crabtree11.92 PRMTChoteauApr 14Fairfield Invite 1
View full rankings...
200 Meters
1.12Pres Harris22.75 PRMTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.12Isaac Howard22.79 PRMTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
3.12Collin Allen23.33 PRMTFairfieldMay 19Northern B Divisional Track Meet
4.11Antonio Moreno23.34c PRMTShelbyApr 14Havre Invite
5.12Jake Bushman23.82 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
6.11Dalton Brookie23.85MTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
7.12Jade Olson23.86 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.12Chase Crabtree24.08 PRMTChoteauMay 05SSHS Invitational
9.9Brendan Big Spring24.20 PRMTCut BankMar 31Columbia Falls Invitational
10.12Jonathon Nepoose24.43MTRocky BoyMay 19Northern B Divisional Track Meet
View full rankings...
400 Meters
1.12Pres Harris49.85 PRMTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.12Isaac Howard50.25 PRMTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
3.11Antonio Moreno52.64c PRMTShelbyApr 21Booster Invitational
4.12Luke Zeiger53.17 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.10Wyatt Pannabecker53.32MTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
6.9Chase Fossum53.97MTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
7.10Bridger Sanders54.08MTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.10Austin Batson54.44MTFairfieldMay 01Top 8 meet
9.12Dakota Robinson54.87 PRMTWolf PointMay 19Northern B Divisional Track Meet
10.12Trace Brady55.08MTFairfieldApr 14Fairfield Invite 1
View full rankings...
800 Meters
1.12Pres Harris1:58.14 PRMTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.12Jacob Horn2:04.08 PRMTChoteauApr 21SSHS Invitational
3.12Tanner Raph2:05.35 PRMTShelbyMay 19Northern B Divisional Track Meet
4.12Dakota Robinson2:06.23 PRMTWolf PointMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.11Tate Carney2:08.56 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
6.10Bridger Sanders2:10.54MTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
7.10Jared Berkram2:13.81 PRMTCut BankMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.12Dylan Bouma2:16.70 PRMTChoteauApr 14Fairfield Invite 1
9.12Sam Carroll2:18.80 PRMTConradMay 05SSHS Invitational
10.10Austin Brauer2:18.9hMTConradMay 05SSHS Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.11Kyle Olson4:40.57 PRMTPoplarMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.12Austin Green4:46.24 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
3.12Jacob Horn4:46.85MTChoteauMay 05SSHS Invitational
4.12Sam Carroll4:59.74 PRMTConradMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.11Tate Carney5:01.14 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
6.10Jared Berkram5:02.14MTCut BankMay 12District 1-B Track Meet
7.11Anthony Rappold5:06.49 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.12Tanner Raph5:06.5h PRMTShelbyApr 14Havre Invite
9.11Austyn Mercer5:06.93 PRMTCut BankMay 12District 1-B Track Meet
10.11Caydon Keller5:11.0hMTShelbyApr 14Havre Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.11Kyle Olson9:55.06 PRMTPoplarMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.12Austin Green10:30.08 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
3.12Avery Young10:58.14 PRMTPoplarMay 19Northern B Divisional Track Meet
4.10Matt Phillips11:01.98 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.11Caydon Keller11:06.75MTShelbyMay 19Northern B Divisional Track Meet
6.11Logan Tangedal11:07.05MTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
7.9Dalton Hafner11:07.89 PRMTWolf PointMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.11Austyn Mercer11:17.0h PRMTCut BankMay 01Ken Good Meet
9.12Sam Carroll11:29.08MTConradMay 05SSHS Invitational
10.9Paul Bielawski11:41.87MTShelbyMay 19Northern B Divisional Track Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Kyle Boos15.97 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.12Walt Dalbey16.34 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
3.11Alex Smith16.57MTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
4.12Marcus Svingen16.83 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.11Tucker Meyer16.84cMTFairfieldApr 26Cut Bank Quad
6.10Seth Moerkerke16.86 PRMTConradMay 19Northern B Divisional Track Meet
7.9Quintan Boos17.42MTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.11Nick Drishinksi17.44c PRMTFairfieldMar 31Fergus Invite
9.11Brian Lightner17.63 PRMTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
10.11Lucas Brauchle17.84c PRMTShelbyApr 26Cut Bank Quad
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Chaz Gordon42.42 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.11Kendall Denham42.63 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
3.11Tucker Meyer42.72MTFairfieldMay 19Northern B Divisional Track Meet
4.12Chance Crabtree43.28 PRMTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.12Walt Dalbey43.54 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
6.10Quinn Weisner43.74MTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
7.12Marcus Schwarzrock43.98 PRMTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.11Lucas Brauchle44.34c PRMTShelbyApr 26Cut Bank Quad
9.9Quintan Boos44.63 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
10.11Zach Czereda44.66 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Jade Olson
Jake Bushman
Dalton Brookie
Tucker Schye
44.28MTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.-Isaac Howard
Kyle Gollahon
Chase Crabtree
Brian Lightner
44.75MTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
3.-Austin Batson
Dalton Palmer
Trace Brady
Collin Allen
44.80MTFairfieldMay 19Northern B Divisional Track Meet
4.-Jonathan Heppner
Pres Harris
Austin DeShaw
Reese Suggs
45.09MTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.-Brannon Dodson
Brendan Bigspring
Jon Sammon
Tyler Gobert
45.21MTCut BankMay 19Northern B Divisional Track Meet
6.-Ryan Clark
Keane Stewart
Lucas Brauchle
Antonio Moreno
46.80MTShelbyMay 19Northern B Divisional Track Meet
7.-Bryan Larson
Luke Zeiger
Lane Herbert
Chaz Gordon
46.85MTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.-Joe Ries
Kyle Dyrud
Javan Carroll
Seth Moerkerke
47.57MTConradMay 19Northern B Divisional Track Meet
9.-Relay Team50.32MTWolf PointMay 19Northern B Divisional Track Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Chance Crabtree
Quinn Weisner
Wyatt Pannabecker
Isaac Howard
3:34.95MTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.-Walt Dalbey
Bridger Sanders
Luke Zeiger
Chase Fossum
3:35.33MTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
3.-Dalton Brookie
Kendall Denham
Tate Carney
Zach Czereda
3:36.47MTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
4.-Trace Brady
Dalton Palmer
Bryan Durocher
Landon Allen
3:40.12MTFairfieldMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.-Lucas Brauchle
Keane Stewart
Tanner Raph
Antonio Moreno
3:41.0hMTShelbyApr 14Havre Invite
6.-Marcus Schwarzrock
Austin DeShaw
Logan Tangedal
Alex Smith
3:42.32MTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
7.-Relay Team3:49.14MTWolf PointMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.-Relay Team3:54.73MTPoplarMay 19Northern B Divisional Track Meet
9.-Seth Moerkerke
Joe Ries
Austin Brauer
Sam Carroll
3:55.07MTConradMay 19Northern B Divisional Track Meet
10.-Brendan Bigspring
Ben D'Isidoro
Travis Vermulm
Jared Berkram
3:57.73MTCut BankMay 19Northern B Divisional Track Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Bo Harris49' 11.5 PRMTFairfieldMay 01Top 8 meet
2.12Kory Meiers46' 4 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
3.12Cody Lindblom44' 8 PRMTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
4.12Kyle Boos43' 11 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.11Tanner Ballard43' 9MTCut BankApr 28Whitefish Invitational
6.10TJ Tuttle42' 5.5MTPoplarMay 19Northern B Divisional Track Meet
7.12Sam Larson42' 4MTConradMay 01Top 8 meet
8.12Doug Fyall40' 3 PRMTShelbyMay 19Northern B Divisional Track Meet
9.12Chaz Gordon40' 0.5 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
10.12Ryan Moss38' 0 PRMTCut BankMar 31Columbia Falls Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Bo Harris148' 3MTFairfieldMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.12Doug Fyall135' 5 PRMTShelbyApr 14Havre Invite
3.12Sam Larson135' 1 PRMTConradMay 19Northern B Divisional Track Meet
4.11Reece Fenner132' 3MTCut BankMay 01Top 8 meet
5.12Cody Lindblom128' 10 PRMTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
6.11Landon Score124' 0MTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
7.12Henry Oyler121' 8 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.12Ben Moerkerke114' 11 PRMTConradMay 05SSHS Invitational
9.11Nick Bilstad110' 8MTCut BankApr 21Booster Invitational
10.12Brock Pellett110' 0 PRMTCut BankApr 10"A" Time Trials
View full rankings...
Javelin - 800g
1.10Tay Hall178' 5MTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.12Kory Meiers173' 8 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
3.12Trace Brady169' 2 PRMTFairfieldApr 14Fairfield Invite 1
4.12Chaz Gordon164' 4 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.11Kaden Bedwell163' 1MTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
6.12Bryan Durocher152' 1 PRMTFairfieldApr 03Cal Wearly
7.9Jason Thibault148' 6MTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.9Jake Kolstad145' 3 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
9.11Landon Score144' 2MTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
10.11Tyler Gobert141' 4MTCut BankApr 03Cal Wearly
View full rankings...
High Jump
1.12Collin Allen6' 4 PRMTFairfieldApr 14Fairfield Invite 1
2.12Ben Moerkerke6' 2MTConradApr 14Fairfield Invite 1
3.12Bryan Durocher6' 0 PRMTFairfieldApr 03Cal Wearly
12Cody Lindblom6' 0 PRMTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.11Austin DeShaw5' 10 PRMTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
10Hunter Swinehart5' 10MTCut BankApr 03Cal Wearly
9Javan Carroll5' 10MTConradApr 14Fairfield Invite 1
11Mechiah Zilkoski5' 10 PRMTWolf PointMay 19Northern B Divisional Track Meet
12Isaac Howard5' 10MTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
10.10Logan Gouchenour5' 8 PRMTConradApr 05Easter Invitational
12Walt Dalbey5' 8 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
11Nick Drishinksi5' 8 PRMTFairfieldMay 19Northern B Divisional Track Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.12Luke Zeiger14' 1 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.12Chance Crabtree13' 0 PRMTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
3.11Kyle Gollehon12' 6 PRMTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
11Kaden Bedwell12' 6 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.12Marcus Schwarzrock11' 6 PRMTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
10Jake French11' 6MTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
7.10Dillon Pankratz11' 0MTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.10Jared Berkram10' 6MTCut BankMay 19Northern B Divisional Track Meet
10Trey Howard10' 6 PRMTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
10.10Tay Hall10' 0MTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
11Brannon Dodson10' 0 PRMTCut BankMay 19Northern B Divisional Track Meet
View full rankings...
Long Jump
1.12Collin Allen20' 4.5 PRMTFairfieldMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.12Jake Bushman20' 3 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
3.11Kyle Gollehon19' 10.5MTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
4.12Walt Dalbey19' 10 PRMTGlasgowMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.11Jon Sammon19' 8.5 PRMTCut BankMay 19Northern B Divisional Track Meet
6.10Hunter Swinehart19' 6MTCut BankApr 03Cal Wearly
12Sam Peterson19' 6 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.11Tyler Gobert19' 4.75MTCut BankApr 05Easter Invitational
9.11Nick Drishinksi19' 4 PRMTFairfieldMay 19Northern B Divisional Track Meet
10.11Austin DeShaw18' 10.5 PRMTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
View full rankings...
Triple Jump
1.12Pres Harris42' 4 PRMTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
2.11Kyle Gollehon41' 3.5MTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
3.10Wyatt Pannabecker40' 2.5MTChoteauMay 19Northern B Divisional Track Meet
4.12Jake Bushman39' 11.5 PRMTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
5.11Kendall Denham39' 10.75MTMaltaMay 19Northern B Divisional Track Meet
6.11Nick Drishinksi39' 9.5 PRMTFairfieldMay 01Top 8 meet
7.10Logan Gouchenour38' 9MTConradMay 19Northern B Divisional Track Meet
8.11Jon Sammon38' 5 PRMTCut BankApr 28Whitefish Invitational
9.10Landon Allen38' 2 PRMTFairfieldMay 05SSHS Invitational
10.11Austin DeShaw37' 7 PRMTPlentywoodMay 19Northern B Divisional Track Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.