Team Results Management

Mens

100 Meters
1.9Kolton Carlyle11.42NEPaxtonMay 19Class D State Meet
2.10Austin Blume11.70NEHitchcock CountyApr 23McCook JV Invite
3.10Tyler Schimonitz11.91NEPaxtonMay 19Class D State Meet
4.11Michael Neiman11.94c PRNEBradyApr 17Brady/Gothenburg Invite
12Devin Hicks11.94c PRNEPaxtonApr 05Tri-State Invite
10Landon Swedberg11.94cNEWallaceApr 05South Loup Bobcats Invite
7.12Keagan Harberg12.00 PRNEHitchcock CountyApr 27RPAC
8.10Michael Hafer12.01 PRNESutherland PublicApr 21Hershey Invite
9.12Sawyer Burke12.14c PRNEBradyApr 05South Loup Bobcats Invite
10.12Tyler Jedlicki12.14 PRNESutherland PublicMay 03Elm Creek Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Sawyer Burke23.84c PRNEBradyApr 26SHC Sandhills Conference Track Meet
2.10Michael Hafer24.20 PRNESutherland PublicMay 03Elm Creek Invitational
3.11Bryley Roper24.24c PRNEBradyMar 30Elwood Invite
4.12Keagan Harberg24.30 PRNEHitchcock CountyApr 23McCook JV Invite
5.11Michael Neiman24.34c PRNEBradyMar 30Elwood Invite
6.10Landon Swedberg24.44cNEWallaceApr 05South Loup Bobcats Invite
7.12Ryan McConnell24.57 PRNESutherland PublicApr 17Chase County Invite
8.12Garrett Schimonitz24.94cNEPaxtonApr 05Tri-State Invite
9.9Kolton Carlyle25.14cNEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
10.10Jacke Viox25.20 PRNEHitchcock CountyApr 23McCook JV Invite
View full rankings...
400 Meters
1.11Bryley Roper52.74cNEBradyMay 04Stapleton Invite
2.10Tyler Schimonitz52.77 PRNEPaxtonMay 19Class D State Meet
3.10Jacke Viox54.00 PRNEHitchcock CountyMay 04Stapleton Invite
4.10Hayden Pollmann54.20 PRNEWauneta-PalisadeApr 27RPAC
5.10Austin Blume54.80NEHitchcock CountyApr 18Hayes Center Invite
6.11Carrick Perlinger54.84c PRNEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
7.12Sawyer Burke55.04c PRNEBradyApr 13Sutherland Invite
8.10Landon Swedberg55.44cNEWallaceApr 13Sutherland Invite
9.12Colton Aspenleiter55.51 PRNEMedicine ValleyApr 20Lexington Invite
10.11Zach Mann55.64c PRNEBradyMay 04Stapleton Invite
11Michael Neiman55.64c PRNEBradyMar 24St. Pat's/Hershey Invite
View full rankings...
800 Meters
1.10Austin Blume1:59.62NEHitchcock CountyMay 19Class D State Meet
2.11Garrett Perlinger2:01.01NEPaxtonMay 19Class D State Meet
3.12Koby Archuletta2:01.30 PRNEPaxtonMay 19Class D State Meet
4.11Bryley Roper2:07.9hNEBradyApr 17Brady/Gothenburg Invite
5.10Tyler Cassell2:13.7hNEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
6.9Troy Lusk2:14.6hNEBradyMay 04Stapleton Invite
7.10Hayden Pollmann2:16.00 PRNEWauneta-PalisadeApr 18Hayes Center Invite
8.12Wade Waugh2:17.0h PRNEPaxtonApr 05Tri-State Invite
9.10Collin Fleecs2:20.00NESutherland PublicMar 24St. Pat's/Hershey Invite
10.9Cody Most2:20.2hNEBradyMay 09D-10 District Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.10Austin Blume4:39.00 PRNEHitchcock CountyMay 19Class D State Meet
2.11Garrett Perlinger4:39.86 PRNEPaxtonMay 19Class D State Meet
3.12Koby Archuletta4:47.5h PRNEPaxtonApr 05Tri-State Invite
4.11Jacob Maris4:48.85NEWauneta-PalisadeMay 19Class D State Meet
5.10Wes Anderjaska5:05.40NEWauneta-PalisadeMay 04Dundy County-Stratton Twilight
6.11Cole Viter5:10.0hNEBradyApr 26SHC Sandhills Conference Track Meet
7.10Collin Fleecs5:10.9hNESutherland PublicApr 05E. Lee Todd Invite
8.11Kaleb Arterburn5:20.9h PRNEBradyMay 04Stapleton Invite
10Tyler Cassell5:20.9hNEPaxtonApr 05Tri-State Invite
10.10Jayson Rezek5:23.00NESutherland PublicMay 03Elm Creek Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.11Garrett Perlinger10:12.80 PRNEPaxtonMay 19Class D State Meet
2.12Koby Archuletta10:32.5h PRNEPaxtonApr 05Tri-State Invite
3.9Rodger Farr10:50.82NEMedicine ValleyMay 19Class D State Meet
4.10Austin Blume10:57.60 PRNEHitchcock CountyMay 04Stapleton Invite
5.11Jacob Maris11:07.0hNEWauneta-PalisadeApr 05E. Lee Todd Invite
6.11Carrick Perlinger11:12.4h PRNEPaxtonApr 05Tri-State Invite
7.10Jayson Rezek11:13.8h PRNESutherland PublicApr 05E. Lee Todd Invite
8.11Marc Kramer-Davis11:29.2hNEBradyApr 26SHC Sandhills Conference Track Meet
9.11Kaleb Arterburn11:40.4hNEBradyApr 26SHC Sandhills Conference Track Meet
10.11Greg McKain12:01.70NESutherland PublicMar 24St. Pat's/Hershey Invite
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Tristan Brott16.04c PRNEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
2.11Lucas Gleisberg16.21NEMedicine ValleyApr 20Lexington Invite
3.10Eric Roe16.94cNEBradyMay 04Stapleton Invite
4.12Tyrel Grasz17.14c PRNEBradyApr 17Brady/Gothenburg Invite
5.10Colt Corbin18.24 PRNESutherland PublicMar 30Sutherland Booster Meet
6.9Cody Warren18.64c PRNEBradyApr 05South Loup Bobcats Invite
7.9Trevor Mann19.24cNEBradyApr 26SHC Sandhills Conference Track Meet
8.9Daniel Arp19.80 PRNEHitchcock CountyMar 24Maywood Invitational
9.10Lane Kuper20.10 PRNEHitchcock CountyApr 10Rawlins County Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Eric Roe42.34cNEBradyMay 09D-10 District Meet
2.11Lucas Gleisberg42.48 PRNEMedicine ValleyApr 20Lexington Invite
3.10Tristan Brott43.31NEPaxtonMay 19Class D State Meet
4.12Tyrel Grasz43.74c PRNEBradyApr 26SHC Sandhills Conference Track Meet
5.10Calvin Carsten46.00 PRNESutherland PublicMar 24St. Pat's/Hershey Invite
6.10Colt Corbin46.97 PRNESutherland PublicApr 13Sutherland Invite
7.9Daniel Arp47.10 PRNEHitchcock CountyApr 10Rawlins County Invitational
8.9Trevor Mann48.04cNEBradyMay 04Stapleton Invite
9.9Cody Warren49.84c PRNEBradyMar 24St. Pat's/Hershey Invite
10.10Lane Kuper51.00 PRNEHitchcock CountyApr 27RPAC
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Relay Team45.71NEPaxtonMay 19Class D State Meet
2.-Ryan McConnell
Tyler Jedlicki
Austin Kelly
Michael Hafer
46.60NESutherland PublicMay 09D-10 District Meet
3.-Cody Warren
Sawyer Burke
Josh Boon
Michael Neiman
47.14cNEBradyApr 26SHC Sandhills Conference Track Meet
4.-Keagan Harberg
Alex Pollmann
Jacke Viox
Austin Blume
48.20NEHitchcock CountyApr 27RPAC
5.-Landon Jutten
Connor Kayton
Jack McGraw
Weylin Davis
50.04cNEWauneta-PalisadeApr 05E. Lee Todd Invite
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Relay Team3:33.6hNEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
2.-Sawyer Burke
Eric Roe
Zach Mann
Bryley Roper
3:34.62NEBradyMay 19Class D State Meet
3.-Lucas Gleisberg
Keith Towne
Cody Aspenleiter
Colton Aspenleiter
3:44.83NEMedicine ValleyApr 20Lexington Invite
4.-Austin Blume
Jacke Viox
John Rippen
Zack Wright
3:49.90NEHitchcock CountyApr 23McCook JV Invite
5.-Collin Fleecs
Tyler Jedlicki
Austin Kelly
Ryan McConnell
3:54.80NESutherland PublicMar 24St. Pat's/Hershey Invite
6.-Jacob Maris
Jack McGraw
Wes Anderjaska
Hayden Pollmann
3:54.90NEWauneta-PalisadeMay 04Dundy County-Stratton Twilight
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Relay Team8:13.22NEPaxtonMay 19Class D State Meet
2.-Tyrel Grasz
Cole Viter
Troy Lusk
Bryley Roper
8:36.18NEBradyMay 18Class D State Meet
3.-Hayden Pollmann
Wes Anderjaska
Jacob Maris
Bischoff Logan
9:06.20NEWauneta-PalisadeMay 04Dundy County-Stratton Twilight
4.-Calvin Carsten
Nathaniel Maxcy
Jayson Rezek
Collin Fleecs
9:18.00NESutherland PublicApr 17Chase County Invite
5.-Austin Blume
Nathan Rick
Daniel Arp
Jacke Viox
9:24.00NEHitchcock CountyMar 30Sutherland Booster Meet
6.-Jaden Clark
Rodger Farr
Keaton Lenz
Connor Russell
9:33.14NEMedicine ValleyApr 20Lexington Invite
7.-Taylor Nielson
Juan Gomez
Shane Anders
Dillon Koop
10:27.0hNEWallaceMar 24St. Pat's/Hershey Invite
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Ryan Porter46' 5 PRNEBradyApr 26SHC Sandhills Conference Track Meet
2.11Kyle Storer45' 4NEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
3.12Tyler Egenberger43' 9.5 PRNEBradyApr 26SHC Sandhills Conference Track Meet
4.11Matt Litzenberger42' 7NEBradyApr 26SHC Sandhills Conference Track Meet
5.12Alex Pollmann41' 8.25 PRNEHitchcock CountyMay 09D-10 District Meet
6.12Jake Warren40' 5 PRNEBradyMar 24St. Pat's/Hershey Invite
7.10Brandon Slack38' 0.5NESutherland PublicMay 03Elm Creek Invitational
8.10Shane Anders37' 2NEWallaceMay 04Dundy County-Stratton Twilight
9.12Spencer Dickinson37' 0 PRNEMaywoodMar 15UNK Indoor Class D Invite
10.10Drake Luedke36' 9.5NEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Levi Widick137' 10 PRNEBradyMay 09D-10 District Meet
2.12Ryan Porter128' 4 PRNEBradyMar 27Cozad JV Tri.
3.12Alex Pollmann126' 4 PRNEHitchcock CountyMay 04Stapleton Invite
4.10Shane Anders119' 7NEWallaceMay 09D-10 District Meet
5.12Wade Waugh117' 10.25 PRNEPaxtonApr 05Tri-State Invite
6.10Brandon Slack117' 7NESutherland PublicApr 05E. Lee Todd Invite
7.11Kyle Storer114' 10NEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
8.12Jake Warren112' 2 PRNEBradyMay 09D-10 District Meet
9.11Jay Dakota107' 1 PRNEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
10.10Austin Widick102' 1NEBradyApr 17Brady/Gothenburg Invite
View full rankings...
High Jump
1.12Tyler Christensen6' 4 PRNEMaxwellMay 19Class D State Meet
2.12Sawyer Burke6' 2 PRNEBradyMar 30Elwood Invite
10Tristan Brott6' 2 PRNEPaxtonMay 19Class D State Meet
4.12Logan Baxter5' 8NESutherland PublicMar 30Sutherland Booster Meet
11Billy Straub5' 8 PRNEWauneta-PalisadeApr 18Hayes Center Invite
6.10Landon Swedberg5' 6 PRNEWallaceApr 05South Loup Bobcats Invite
7.9Daniel Arp5' 4NEHitchcock CountyMar 30Sutherland Booster Meet
11Carrick Perlinger5' 4NEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
9.10Landon Jutten5' 2NEWauneta-PalisadeApr 05E. Lee Todd Invite
10.11Michael Neiman5' 0 PRNEBradyMar 27Cozad JV Tri.
12Austin Lee5' 0 PRNESutherland PublicApr 27SPVA Conference @ Sutherland
View full rankings...
Pole Vault
1.11Chandler Tyan13' 6NESutherland PublicMay 19Class D State Meet
2.10Tyler Fear12' 0NESutherland PublicMar 24St. Pat's/Hershey Invite
3.11Jack Babbitt11' 11.75 PRNEPaxtonApr 05Tri-State Invite
4.12Cale Brown11' 0NEHitchcock CountyMar 30Sutherland Booster Meet
5.12Austin Kelly10' 6 PRNESutherland PublicApr 27SPVA Conference @ Sutherland
6.9Jon Taullie9' 6NEBradyApr 17Brady/Gothenburg Invite
9Dalton Littell9' 6 PRNEMaywoodMar 15UNK Indoor Class D Invite
8.11Austin Wheeler9' 0 PRNEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
9Alec Fox9' 0NEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
10.9Coleton Doetker8' 6NEHitchcock CountyApr 10Rawlins County Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Sawyer Burke20' 7 PRNEBradyApr 05South Loup Bobcats Invite
2.11Bryley Roper19' 6.5NEBradyMar 15UNK Indoor Class D Invite
3.12Austin Kelly19' 4.5 PRNESutherland PublicMay 09D-10 District Meet
4.9Jon Taullie19' 3.25 PRNEBradyApr 13Sutherland Invite
5.12Ryan McConnell18' 10.75 PRNESutherland PublicApr 13Sutherland Invite
6.11Connor Kayton18' 7.25 PRNEWauneta-PalisadeApr 05E. Lee Todd Invite
7.11Zach Mann18' 5.25NEBradyMar 15UNK Indoor Class D Invite
8.10Jacke Viox18' 2.5 PRNEHitchcock CountyMar 30Sutherland Booster Meet
9.11Josh Boon18' 1 PRNEBradyMay 04Stapleton Invite
10.10Tyler Fear18' 0NESutherland PublicApr 17Chase County Invite
View full rankings...
Triple Jump
1.11Bryley Roper41' 6.25 PRNEBradyMay 09D-10 District Meet
2.12Austin Kelly40' 11.5 PRNESutherland PublicMar 24St. Pat's/Hershey Invite
3.11Zach Mann39' 4.5 PRNEBradyMar 24St. Pat's/Hershey Invite
4.12Ryan McConnell38' 9.5 PRNESutherland PublicMar 30Sutherland Booster Meet
5.10Connor Merrill37' 10.25NEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
6.9Jon Taullie36' 10NEBradyApr 26SHC Sandhills Conference Track Meet
7.9Trevor Mann35' 9NEBradyMay 04Stapleton Invite
8.9Dalton Littell35' 8NEMaywoodMar 15UNK Indoor Class D Invite
9.9Alec Fox35' 7NEPaxtonMay 04Cheyenne County Track Meet
10.9Cody Most33' 0.25NEBradyApr 13Sutherland Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.