Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.10Zachary Smith10.82 (2.3)WAOlympicMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.12Juan Herrera11.00 (2.6)WAFranklin PierceMay 262A WIAA State Championships - All Days
3.12Dre'Shun Harvey11.04c PRWAWashingtonApr 26Clover Park, Eatonville, Washington
4.12Conner McCorkle11.18 PR (2.6)WANorth KitsapMay 262A WIAA State Championships - All Days
5.10Shai Lee11.24c PRWAClover ParkApr 26Clover Park, Eatonville, Washington
6.11Nick Wells11.31WAWhite RiverMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
7.12Eli Weems11.34c PRWAWashingtonApr 26Clover Park, Eatonville, Washington
8.11Jayson Brocklesby11.36 PRWASequimMay 03Olympic League Championship Day 1
9.12Mikhail Jackson11.37 PRWAFosterMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
10.12Shane Miller11.38 PRWANorth KitsapMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
View full rankings...
200 Meters
1.10Zachary Smith22.25WAOlympicMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
2.12Juan Herrera22.30WAFranklin PierceMay 12Spsl/sea/brem 2a/3a Sub-District-Day 2
3.12Tae Tae Fondue22.34c PRWAWashingtonMay 03Franklin Pierce, Washington
4.11Craig Allen22.61WANorth MasonMay 05Olympic League Championship Day 2
5.12Immanuel Carter22.62 PRWARentonMay 04Renton SD All City Meet
6.10Aaron Arzaga22.64WALindberghMay 09Seamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)
7.11Daniel Zmuda22.67 PRWASteilacoomMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
8.11Jayson Brocklesby22.74 PRWASequimMay 05Olympic League Championship Day 2
9.11Nick Wells22.91WAWhite RiverMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
10.9Isaiah Banfro23.03WALindberghMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
View full rankings...
400 Meters
1.12Conner McCorkle49.31 PRWANorth KitsapMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.11Jayson Brocklesby49.92WASequimApr 2852nd Shelton Invitational Track & Field Meet
3.12Marcus Dickson49.97WAWhite RiverMar 21Wash vs. White Riv @ Steilacoom
4.11Daniel Zmuda50.04 PRWASteilacoomApr 17Bill Harris Invitation (Federal Way)
5.12Shane Miller50.23 PRWANorth KitsapMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
6.11Jerzy Mach50.44 PRWAEatonvilleMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
7.12Edward Capell50.61 PRWANorth KitsapApr 12Olympic League: NK, KHS, & PTHS
8.12Immanuel Carter50.83WARentonMay 09Seamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)
9.11Craig Allen51.49WANorth MasonApr 26North Mason, Sequim @ Kingston
10.11Austin May51.51 PRWAWhite RiverMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
View full rankings...
800 Meters
1.12Marcus Dickson1:49.33 PRWAWhite RiverJun 02BorderDuel Track Classic - OR
2.12Adriel Paine IV1:55.67 PRWARentonMay 262A WIAA State Championships - All Days
3.12Ian Goldizen1:56.15 PRWAOlympicMay 262A WIAA State Championships - All Days
4.11Brendan Dennis1:58.71 PRWAPort AngelesApr 2852nd Shelton Invitational Track & Field Meet
5.11Mitchell Hughey1:59.47WALindberghMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
6.12Matthew Lutz1:59.87 PRWAOlympicApr 14Lil' Norway
7.12Kody Gould1:59.90 PRWAWhite RiverMay 01White River @ Enumclaw
8.12Travis Downen1:59.92 PRWALindberghMay 04Renton SD All City Meet
9.12Sebastion Ford2:00.33 PRWANorth KitsapMay 05Olympic League Championship Day 2
10.11Lucas Thompson2:01.29WAKingstonMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
View full rankings...
1600 Meters
1.12Marcus Dickson4:01.77 PRWAWhite RiverJun 092012 Adidas Golden Stripes Grand Prix
2.12Kody Gould4:16.62 PRWAWhite RiverApr 28Shoreline Invitational
3.12Travis Downen4:19.98 PRWALindberghMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
4.11Mohamud Abdi4:20.94WALindberghMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
5.11Nehemiah Barrett4:25.16WAFranklin PierceMay 12Spsl/sea/brem 2a/3a Sub-District-Day 2
6.12Matthew Lutz4:27.53WAOlympicMar 31Kent-Meridian Invite
7.10Hezekiah Allen4:29.42WASteilacoomApr 21Bellevue Invitational
8.12Ian Goldizen4:29.79 PRWAOlympicApr 14Lil' Norway
9.12Kyle Ramsey4:32.17 PRWANorth KitsapMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
10.11Chris Fisher4:33.11WAWhite RiverMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
View full rankings...
3200 Meters
1.12Marcus Dickson9:04.91 PRWAWhite RiverMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.12Travis Downen9:18.09 PRWALindberghApr 21Bellevue Invitational
3.12Kody Gould9:26.13 PRWAWhite RiverMay 262A WIAA State Championships - All Days
4.11Nehemiah Barrett9:37.71WAFranklin PierceMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
5.11Mohamud Abdi9:41.39WALindberghMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
6.12Nick Shindler9:46.32 PRWAPort AngelesApr 21Bellevue Invitational
7.12Mark Garcia9:48.56 PRWALindberghMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
8.12Nathan Haley9:54.47 PRWALindberghMay 09Seamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)
9.10Hezekiah Allen9:59.93WASteilacoomApr 17Bill Harris Invitation (Federal Way)
10.12Ian Goldizen10:00.58 PRWAOlympicMay 03Olympic League Championship Day 1
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Daniel Zmuda14.37WASteilacoomMay 12Spsl/sea/brem 2a/3a Sub-District-Day 2
2.11Devin Liebel14.41WAWhite RiverMay 03White River, Clover Park @ Fife
3.11Craig Allen14.60 (1.2)WANorth MasonMay 262A WIAA State Championships - All Days
4.11Victor Gamboa14.68 PRWAWashingtonMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
5.11Isom Brown14.88 PRWAClover ParkMay 03White River, Clover Park @ Fife
6.11Joe Simpson15.22 PRWALindberghMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
7.12Emanuel Herrera15.58 PRWASequimMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
8.11Jarmal Harris15.67WAFranklin PierceMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
9.12Brian Barron15.86 PRWARentonMay 09Seamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)
10.11Howell Dakis15.96WAOlympicApr 12Olympic, Sequim @ Port Angeles
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Daniel Zmuda37.87WASteilacoomMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
2.11Craig Allen37.89WANorth MasonMay 262A WIAA State Championships - All Days
3.11Devin Liebel38.50WAWhite RiverMay 262A WIAA State Championships - All Days
4.11Victor Gamboa38.68 PRWAWashingtonMay 12Spsl/sea/brem 2a/3a Sub-District-Day 2
5.11Joe Simpson40.04c PRWALindberghApr 28Lewis River Invitational
6.12Emanuel Herrera40.06WASequimMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
7.12Calebse Cange40.27 PRWALindberghMay 09Seamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)
8.10Aaron Arzaga40.62 PRWALindberghApr 05Hazen vs. Lindbergh; Renton vs. Kennedy
9.12Erik Swartout41.33 PRWAEatonvilleMay 12Spsl/sea/brem 2a/3a Sub-District-Day 2
10.11Jordan Bowens41.57 PRWARentonMay 09Seamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Tae Tae Fondue
Dre'Shun Harvey
Eli Weems
Victor Gamboa
42.94WAWashingtonMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.-Jayson Brockelsby
Dylan Chatters
Emanuel Herrera
Judah Breitbach
43.43WASequimMay 262A WIAA State Championships - All Days
3.-Aaron Arzaga
Joe Simpson
Luke Cruz
Calebse Cange
43.44WALindberghMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
4.-Edward Capell
Shane Miller
Lynyrd Barrion
Conner McCorkle
44.10WANorth KitsapMay 122A Olympic League Sub District Meet
5.-Zachary Smith
Randy Grier
Samuel Gesicki
Nick Strayer
44.15WAOlympicMay 122A Olympic League Sub District Meet
6.-Jarmal Harris
Juan Herrera
Phylip Rock
Isaac Mustin
44.31WAFranklin PierceMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
7.-Josh Miller
Devin Liebel
Austin May
Nate Lenhart
44.53WAWhite RiverMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
8.-Jake Esseln
Nayte Olukoya
Trenton Lawton
Daniel Zmuda
44.56WASteilacoomApr 21Bellevue Invitational
9.-Immanuel Carter
Jordan Bowens
Marcus Lowe
Brian Phillips
44.72WARentonMay 04Renton SD All City Meet
10.-Jose Carbajal
Shai Lee
Brady Daly
Angelo Mejia
44.80WAClover ParkMay 12Spsl/sea/brem 2a/3a Sub-District-Day 2
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Marcus Dickson
Kody Gould
Austin May
Devin Liebel
3:22.65WAWhite RiverMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.-Brent Siegfried
Trenton Lawton
Daniel Zmuda
Ryan Flynn
3:24.54WASteilacoomMay 262A WIAA State Championships - All Days
3.-Conner McCorkle
Sebastion Ford
Kristian Hagerup
Daniel Mitchell
3:24.70WANorth KitsapMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
4.-Austin Franklin
Mitchell Hughey
Evan Lamb
Aaron Arzaga
3:27.32WALindberghMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
5.-Tae Tae Fondue
Shawn Dixon
Johnnie Brown
Victor Gamboa
3:29.29WAWashingtonMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
6.-Jordan Bowens
Adriel Paine IV
Tyler Pascual
Latrell Knox
3:29.83WARentonMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
7.-Zachary Smith
Samuel Gesicki
Matthew Lutz
Ian Goldizen
3:30.53WAOlympicMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
8.-Brandon Beauprey
Rene Miguel
Joshua Hosier
Craig Allen
3:32.43WANorth MasonMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
9.-Juan Biddix
Juan Herrera
Dashun Salgado
Quinte Harris
3:33.88WAFranklin PierceApr 20Mountain Invite
10.-Dylan Chatters
Jayson Brockelsby
Judah Breitbach
Hamish Peers
3:36.16WASequimMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Blake Maresh52' 5.5 PRWAWhite RiverMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.11Lucas Hatton50' 5WAEatonvilleMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
3.11Scott Anderson48' 2.5 PRWAWhite RiverMay 262A WIAA State Championships - All Days
4.12Andrew Kang47' 1 PRWAFifeMay 12Spsl/sea/brem 2a/3a Sub-District-Day 2
5.11Ene Ene46' 9.75 PRWAWashingtonMay 12Spsl/sea/brem 2a/3a Sub-District-Day 2
6.10Kyle Campbell45' 8.5WAOlympicMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
7.11Lopaka Yasumura45' 6WASequimMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
8.10Micah Prescott45' 4.5WARentonMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
9.12Vincent Fualefau44' 11 PRWAWashingtonApr 19Fife, WA @ Sumner
10.11Makiah McInnis44' 7.5WAOlympicMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Ryan Phillips143' 3 PRWAFranklin PierceMay 12Spsl/sea/brem 2a/3a Sub-District-Day 2
2.10Trevonn Russell140' 11WALindberghMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
3.11Lucas Hatton140' 9WAEatonvilleMay 262A WIAA State Championships - All Days
4.10Tommy Marsh139' 1WANorth MasonMay 262A WIAA State Championships - All Days
5.12Vincent Fualefau136' 5 PRWAWashingtonMay 262A WIAA State Championships - All Days
6.12Kyrel Haeup-Whitson134' 9 PRWAWashingtonMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
7.12Zack Hersha133' 3 PRWAFranklin PierceMay 12Spsl/sea/brem 2a/3a Sub-District-Day 2
8.12Filipo Lautogia130' 7 PRWAWashingtonMar 21Wash vs. White Riv @ Steilacoom
9.10Kyle Campbell127' 10WAOlympicApr 14Lil' Norway
10.11Anthony Raymond125' 5WANorth MasonMar 22Olympic and Port Townsend @ North Mason
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Zach Fairhart177' 0 PRWAEatonvilleMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
2.12Erik Swartout176' 3 PRWAEatonvilleApr 05Flynn-vitational
3.11Brandon Dunham174' 4 PRWANorth MasonMay 122A Olympic League Sub District Meet
4.12Cameron Braithwaite173' 11 PRWAPort AngelesMay 262A WIAA State Championships - All Days
5.12Jordan Norberg173' 0 PRWAPort AngelesApr 12Olympic, Sequim @ Port Angeles
6.11Casey Wagemans170' 0WAFifeMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
7.11Scott Anderson167' 9 PRWAWhite RiverMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
8.11Makiah McInnis160' 10WAOlympicMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
9.12Zack Hersha159' 2 PRWAFranklin PierceApr 26Fife, Steilacoom @FP
10.12Samuel Gesicki155' 11 PRWAOlympicApr 28Shoreline Invitational
View full rankings...
High Jump
1.11Jayson Brocklesby6' 5WASequimMay 122A Olympic League Sub District Meet
2.10Taylor Stephens6' 2WANorth KitsapApr 21Terrace Invite
10Dashun Salgado6' 2 PRWAFranklin PierceMar 22Sumner, FP @Cloverpark
4.11Joseph Ventry6' 0 PRWASteilacoomMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
11Matt Bender6' 0 PRWASteilacoomMay 262A WIAA State Championships - All Days
6.12Sebastion Ford5' 10 PRWANorth KitsapMay 122A Olympic League Sub District Meet
11Isom Brown5' 10WAClover ParkMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
12Jake Esseln5' 10 PRWASteilacoomApr 12Clover Park @ Steilacoom
11Brendan Davis5' 10 PRWAEatonvilleMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
11Brandon Dunham5' 10 PRWANorth MasonMar 31Shelton Relays
11Jayson York5' 10WAOlympicMar 16CKSD Jamboree
10Tanner Eaves5' 10WASumnerApr 26Sumner @ White River Dual
View full rankings...
Pole Vault
1.10Omelyan Strembitskyy14' 0WALindberghMay 09Seamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)
2.11Jeremy Jackson13' 6 PRWASumnerMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
3.11Nick Jenson13' 3WANorth MasonMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
12Daniel Scott13' 3 PRWAOlympicMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
5.12Mack Grinnell13' 0WASequimMay 122A Olympic League Sub District Meet
12Andrew Beversluis13' 0WAKingstonMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
7.12Michael Smith12' 6 PRWASumnerMar 22Sumner, FP @Cloverpark
12Jordan Norberg12' 6 PRWAPort AngelesMay 122A Olympic League Sub District Meet
9.10Andrew Andrada11' 7WASumnerJul 04Tacoma Freedom Fair Beach Vault
10.11Angelo Mejia11' 6 PRWAClover ParkMay 192A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
12Chris Collins11' 6 PRWAFifeMar 24Terrace Relays
12Sonny Frye11' 6 PRWAWhite RiverMay 01White River @ Enumclaw
View full rankings...
Long Jump
1.12Cameron Braithwaite22' 5.5 PR (2.6)WAPort AngelesMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.12Immanuel Carter22' 0 PRWARentonMay 09Seamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)
3.12Raheem Howard21' 10 PRWATyeeMay 09Seamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)
4.12Anthony Manago21' 9 PRWAFosterMay 09Seamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)
5.12Tuure Heikkila20' 8.25 PR (2.9)WASumnerMay 262A WIAA State Championships - All Days
6.11Carson Roberts20' 5WANorth KitsapApr 14Lil' Norway
7.11Joe Simpson20' 3WALindberghApr 19Highline vs. Kennedy; Lindbergh vs, Renton
8.12Eli Weems20' 2 PRWAWashingtonMar 21Wash vs. White Riv @ Steilacoom
9.12Yusuke Ishiguro19' 11 PRWAFifeApr 19Fife, WA @ Sumner
10.12Keoni Simmons19' 10.5 PRWAEvergreen (Seattle)May 09Seamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)
View full rankings...
Triple Jump
1.12Cameron Braithwaite44' 1 PRWAPort AngelesMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
2.12Raheem Howard43' 6.5 PRWATyeeMay 09Seamount 2A plus Interlake-Sub-district(both days 4/9/12, 4/11/12)
3.11Isom Brown43' 3 PRWAClover ParkApr 21Mount Si Invitational
4.12Phylip Rock42' 9WAFranklin PierceApr 26Fife, Steilacoom @FP
5.11Carson Roberts42' 4WANorth KitsapMay 05Olympic League Championship Day 2
6.10Dashun Salgado42' 2 PRWAFranklin PierceApr 26Fife, Steilacoom @FP
7.11Joseph Ventry41' 7.25 PRWASteilacoomMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
8.10Jacob Regge41' 1WALindberghMay 04Renton SD All City Meet
9.9Zachary Whittaker40' 9WANorth KitsapMay 05Olympic League Championship Day 2
10.12Tuure Heikkila40' 8.75 PRWASumnerMay 182A WCD III Olympic-SPSL-Seamont
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.10Tony Dalgardno128' 0 PRWAPort AngelesApr 12Olympic, Sequim @ Port Angeles
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.