Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Jade Wilson11.34cWADeer ParkMay 02Cheney @ Deer Park GNL #4
11Ben Shannon11.34c PRWAWest Valley (Spokane)Apr 26East Valley, WV @ Cheney
3.11Austin Kautzman11.41 PRWACheneyApr 28Riverside Invitational
4.11Jaric Dehart11.44cWADeer ParkMay 02Cheney @ Deer Park GNL #4
5.12Dietrich Smith11.54cWACheneyMay 02Cheney @ Deer Park GNL #4
6.10Carson Holman11.57WAClarkstonMay 11District 7 Track And Field Meet
7.12Ben Bissell11.59WACheneyMay 11District 7 Track And Field Meet
8.9Taylor Morton11.74cWAWest Valley (Spokane)Apr 26East Valley, WV @ Cheney
9.12Brock Beeler11.84c PRWAClarkstonApr 20Lapwai Wildcat Invitational
10Luke Springfield11.84cWADeer ParkMar 24Deer Park Invite
View full rankings...
200 Meters
1.11Jade Wilson23.14cWADeer ParkMar 24Deer Park Invite
11Ben Shannon23.14c PRWAWest Valley (Spokane)Apr 26East Valley, WV @ Cheney
3.11Jaric Dehart23.44cWADeer ParkMar 24Deer Park Invite
4.11Austin Kautzman23.52 PRWACheneyApr 07Arnie Young Invite
5.10Luke Springfield23.57 PRWADeer ParkMay 18District 5/6/7 2A Regional Championships
6.11Calvin Berstler23.64cWACheneyApr 26East Valley, WV @ Cheney
12Taylor Rollins23.64c PRWAWest Valley (Spokane)Apr 26East Valley, WV @ Cheney
8.12Frederick Chen23.84c PRWAPullmanApr 13Moscow Twilight
9.10Carson Holman24.00WAClarkstonApr 14Pasco Invitational
10.12Graham Browse24.07 PRWAPullmanApr 26Deer Park, Medical Lake @ Pullman GNL #3
View full rankings...
400 Meters
1.11Daniel Amann51.24c PRWADeer ParkMar 307th Annual Dan Birdsell Invite
2.12Dylan Moore51.49 PRWAPullmanMay 18District 5/6/7 2A Regional Championships
3.10Casey Pedersen52.43WAEast Valley (Spokane)May 18District 5/6/7 2A Regional Championships
4.12Jeremy Young52.63 PRWAEast Valley (Spokane)May 11District 7 Track And Field Meet
5.10Kosey Smith52.64 PRWAPullmanMay 11District 7 Track And Field Meet
6.12Taylor Rollins52.97 PRWAWest Valley (Spokane)May 11District 7 Track And Field Meet
7.11Ben Shannon53.14c PRWAWest Valley (Spokane)Apr 12W.V. at Deer Park GNL #1
8.9Jackson Tappero53.73 PRWAMedical LakeMay 05Newport Invite
9.12Graham Browse53.94c PRWAPullmanMay 02East Valley @ Pullman
10.12Luke Nalder54.24cWAEast Valley (Spokane)May 02East Valley @ Pullman
View full rankings...
800 Meters
1.12Dayde Collins1:58.7h PRWADeer ParkMay 02Cheney @ Deer Park GNL #4
2.11Aaron Pogue1:59.46 PRWAWest Valley (Spokane)May 18District 5/6/7 2A Regional Championships
3.11Cade Hartshorn1:59.98WAEast Valley (Spokane)May 18District 5/6/7 2A Regional Championships
4.11Daniel Amann2:00.26WADeer ParkMar 17West Valley Invitational
5.11Corey Klotz-Brooks2:01.16 PRWACheneyMay 11District 7 Track And Field Meet
6.12Devon Poulsen2:03.4h PRWACheneyApr 26East Valley, WV @ Cheney
7.12Daniel Christensen2:04.5h PRWAEast Valley (Spokane)Apr 28Riverside Invitational
8.11Jesse Hallstrom2:05.04WACheneyMay 11District 7 Track And Field Meet
9.11Derek Denenny2:05.96 PRWACheneyMay 11District 7 Track And Field Meet
10.12Peter Loeffler2:06.90 PRWAMedical LakeMay 11District 7 Track And Field Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.11Daniel Amann4:12.17 PRWADeer ParkMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.12Dayde Collins4:15.46 PRWADeer ParkMay 262A WIAA State Championships - All Days
3.12Devon Poulsen4:28.50 PRWACheneyApr 07Arnie Young Invite
4.12Cody Edwards4:31.66 PRWAEast Valley (Spokane)May 11District 7 Track And Field Meet
5.11Aaron Pogue4:36.21 PRWAWest Valley (Spokane)May 02Clarkston, Medical Lake, West Valley
6.11Nolan Woodard4:39.2h PRWADeer ParkApr 12W.V. at Deer Park GNL #1
7.10Kyle Lerch4:40.27WACheneyMay 11District 7 Track And Field Meet
8.9Scott Kopczynski4:40.5hWAEast Valley (Spokane)Apr 28Riverside Invitational
9.11Josh Start4:42.2h PRWAEast Valley (Spokane)Apr 12GNL #2 East Valley, Medical Lake
10.12Peter Loeffler4:42.39 PRWAMedical LakeMay 11District 7 Track And Field Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.12Dayde Collins9:15.09 PRWADeer ParkMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.11Daniel Amann9:18.06 PRWADeer ParkMay 262A WIAA State Championships - All Days
3.11Nolan Woodard9:51.40 PRWADeer ParkMay 11District 7 Track And Field Meet
4.10Kyle Lerch10:01.2hWACheneyApr 28Riverside Invitational
5.12Devon Poulsen10:03.98WACheneyMay 11District 7 Track And Field Meet
6.12Cody Edwards10:06.89WAEast Valley (Spokane)May 11District 7 Track And Field Meet
7.11Alex Coburn10:12.0hWAWest Valley (Spokane)Apr 28Riverside Invitational
8.11Matthew Duray10:12.6h PRWACheneyApr 26East Valley, WV @ Cheney
9.9Scott Kopczynski10:14.6hWAEast Valley (Spokane)Apr 26East Valley, WV @ Cheney
10.12Alex McIntire10:16.37 PRWADeer ParkMay 11District 7 Track And Field Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Jade Wilson15.09 (1.3)WADeer ParkMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.12Beau Somers15.42 PR (1.2)WAEast Valley (Spokane)May 262A WIAA State Championships - All Days
3.11Calvin Berstler15.44cWACheneyApr 26East Valley, WV @ Cheney
10Marcus Jackson15.44cWAWest Valley (Spokane)Apr 26East Valley, WV @ Cheney
5.11Josh Start15.94c PRWAEast Valley (Spokane)Apr 26East Valley, WV @ Cheney
6.12Clay Watters16.13 PRWAMedical LakeMay 11District 7 Track And Field Meet
7.11Eric Igbinoba16.14c PRWACheneyApr 26East Valley, WV @ Cheney
8.12Justin Beal18.01 PRWADeer ParkApr 26Deer Park, Medical Lake @ Pullman GNL #3
9.12Jake Scourey18.13 PRWAPullmanJun 09Inland Northwest Combined Events
10.10Ryan Larsen18.14cWAPullmanApr 13Moscow Twilight
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Jade Wilson39.86WADeer ParkMay 18District 5/6/7 2A Regional Championships
2.12Beau Somers39.94 PRWAEast Valley (Spokane)May 11District 7 Track And Field Meet
3.12Clay Watters41.05 PRWAMedical LakeMay 18District 5/6/7 2A Regional Championships
4.10Marcus Jackson41.45WAWest Valley (Spokane)Apr 21Mooberry Relays
5.12Zac Mitchell43.17 PRWACheneyMay 11District 7 Track And Field Meet
6.11Zac Dwyer44.04c PRWAClarkstonApr 19Deer Park, Clarkston @ E.V. GNL #2
7.12Jeff Pool44.26 PRWACheneyMay 11District 7 Track And Field Meet
8.11Josh Start44.59WAEast Valley (Spokane)Apr 28Riverside Invitational
9.10Sidney Ankrah45.39 PRWAPullmanApr 26Deer Park, Medical Lake @ Pullman GNL #3
10.9Garrett Johnson46.44c PRWADeer ParkMay 02Cheney @ Deer Park GNL #4
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Brad Hall
Jaric Dehart
Luke Springfield
Jade Wilson
43.31WADeer ParkMay 18District 5/6/7 2A Regional Championships
2.-Austin Kautzman
Calvin Berstler
Eric Igbinoba
Ben Bissell
43.95WACheneyMay 18District 5/6/7 2A Regional Championships
3.-Beau Somers
Josh Start
Kameron Summers
Jeremy Young
44.84WAEast Valley (Spokane)May 18District 5/6/7 2A Regional Championships
4.-Zac Dwyer
Carson Holman
Ronnie Weisner
Brock Beeler
45.70WAClarkstonMay 11District 7 Track And Field Meet
5.-Austin Brown
Dylan Moore
Jake Scourey
Kosey Smith
46.12WAPullmanApr 21Mooberry Relays
6.-Taylor Rollins
Taylor Morton
Jacob Bellagio
Ben Shannon
46.15WAWest Valley (Spokane)May 11District 7 Track And Field Meet
7.-Cody LaPorte
Jackson Tappero
Corey Allen
Clay Watters
46.95WAMedical LakeMay 02Clarkston, Medical Lake, West Valley
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Jaric Dehart
Dan Amann
Brad Hall
Jade Wilson
3:27.87WADeer ParkMay 11District 7 Track And Field Meet
2.-Dylan Moore
Jake Scourey
Kosey Smith
Sidney Ankrah
3:29.34WAPullmanMay 18District 5/6/7 2A Regional Championships
3.-Casey Pedersen
Jeremy Young
Cade Hartshorn
Luke Nalder
3:29.51WAEast Valley (Spokane)May 11District 7 Track And Field Meet
4.-Taylor Rollins
Taylor Morton
Ben Shannon
Aaron Pogue
3:33.90WAWest Valley (Spokane)May 11District 7 Track And Field Meet
5.-Jesse Hallstrom
Derek Denenny
Joel Watts
Rustin Babcock
3:42.4hWACheneyApr 26East Valley, WV @ Cheney
6.-Jackson Tappero
Clay Watters
Corey Allen
Levi Rustman
3:50.84WAMedical LakeApr 14Undeberg Invitational
7.-Zach Bunce
Brady McKay
Brandon Treadway
Jacob Robinson
4:37.0hWAClarkstonMar 29Clarkston, Troy @ Pullman
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Adam Mahama54' 0.5 PRWAPullmanMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.10Andrew Buynak47' 3WADeer ParkApr 27Timberlake Invite
3.12Brandon Heide45' 10.75 PRWAEast Valley (Spokane)Apr 12GNL #2 East Valley, Medical Lake
4.11Keith Goulding45' 9.5WAWest Valley (Spokane)Apr 14Interstate Invitational
5.12Chris Hammer45' 6 PRWACheneyMay 02Cheney @ Deer Park GNL #4
6.12Austin Francis44' 10.5 PRWAMedical LakeMay 11District 7 Track And Field Meet
7.11Ryan Pitzer44' 9 PRWAPullmanApr 21Mooberry Relays
8.11Cale Browning44' 1WAEast Valley (Spokane)Apr 12GNL #2 East Valley, Medical Lake
9.11Nick Ellis43' 8.5 PRWACheneyMay 04GNL JV Invite
10.11Dustin Knodel43' 1WAEast Valley (Spokane)Mar 17West Valley Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Adam Mahama177' 7 PRWAPullmanApr 19West Valley, Pullman: GNL #2
2.12Brandon Heide131' 3 PRWAEast Valley (Spokane)Apr 21Mooberry Relays
3.10Andrew Buynak129' 11WADeer ParkMay 02Cheney @ Deer Park GNL #4
4.11Coleman White129' 3 PRWACheneyMay 02Cheney @ Deer Park GNL #4
5.9Aaron Obert127' 2WADeer ParkMay 02Cheney @ Deer Park GNL #4
11Max Salazar127' 2WAWest Valley (Spokane)Apr 19West Valley, Pullman: GNL #2
7.10Nolan Wenger124' 8WAPullmanMay 02East Valley @ Pullman
8.11Ryan Pitzer123' 8WAPullmanApr 26Deer Park, Medical Lake @ Pullman GNL #3
9.12Ezra Sanders122' 10 PRWAPullmanApr 21Mooberry Relays
10.10Jacob Boswell120' 8WADeer ParkMay 11District 7 Track And Field Meet
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Jesse Monteon171' 6WAWest Valley (Spokane)May 11District 7 Track And Field Meet
2.12Derrick Woodbury170' 6 PRWAClarkstonMay 262A WIAA State Championships - All Days
3.12Justin Beal168' 9 PRWADeer ParkMay 11District 7 Track And Field Meet
4.11William Simpson146' 8WAWest Valley (Spokane)May 11District 7 Track And Field Meet
5.12Jake Scourey146' 1 PRWAPullmanMay 02East Valley @ Pullman
6.12Joe Burk145' 2 PRWAEast Valley (Spokane)Apr 12GNL #2 East Valley, Medical Lake
7.12Chris Spring144' 5 PRWACheneyApr 21Mooberry Relays
8.12Jason Stehr137' 6 PRWACheneyMay 02Cheney @ Deer Park GNL #4
9.12Ben Pavish136' 7 PRWAPullmanMay 02East Valley @ Pullman
10.10Casey Pedersen136' 1 PRWAEast Valley (Spokane)Apr 12GNL #2 East Valley, Medical Lake
View full rankings...
High Jump
1.12Jake Scourey6' 1.25 PRWAPullmanJun 09Inland Northwest Combined Events
2.12Ben Pavish5' 11.25WAPullmanApr 06Arcadia Invitational - Day One
3.9Brandon Mauget5' 10WADeer ParkApr 21Mooberry Relays
11Roger Benegar5' 10WAEast Valley (Spokane)Apr 19Deer Park, Clarkston @ E.V. GNL #2
5.9Ethan Cook5' 8WAWest Valley (Spokane)May 02Clarkston, Medical Lake, West Valley
11Zac Dwyer5' 8WAClarkstonMar 29Clarkston, Troy @ Pullman
9Jake Dwyer5' 8WAClarkstonMar 17Lewiston Invitational
8.12Jacob Bandel5' 6 PRWAWest Valley (Spokane)Mar 15West Valley, Eastmont, East Valley
12Andrew Reese5' 6 PRWAMedical LakeMar 22Ezra Gordon Colville Invite
11Max Salazar5' 6WAWest Valley (Spokane)Apr 12W.V. at Deer Park GNL #1
12Dietrich Smith5' 6WACheneyApr 19GNL #3 Cheney, Medical Lake
10Kaston Pederson5' 6WAWest Valley (Spokane)Apr 19West Valley, Pullman: GNL #2
10Joe Kurle5' 6WAPullmanApr 19West Valley, Pullman: GNL #2
11Brandon Rankin5' 6 PRWAEast Valley (Spokane)Apr 12GNL #2 East Valley, Medical Lake
11Sam Rife5' 6 PRWAEast Valley (Spokane)Apr 14Big Red Track & Field Meet
11Calvin Berstler5' 6 PRWACheneyApr 21Mooberry Relays
12Trevor Dzedzy5' 6 PRWACheneyApr 21Mooberry Relays
View full rankings...
Pole Vault
1.10William Stoutzenberger14' 0 PRWAEast Valley (Spokane)May 262A WIAA State Championships - All Days
2.11Kenneth Lohman-Carr13' 0 PRWAClarkstonMay 02Clarkston, Medical Lake, West Valley
3.12Jake Scourey12' 6 PRWAPullmanMay 18District 5/6/7 2A Regional Championships
4.12Devon Flock11' 0WAPullmanApr 21Mooberry Relays
12Justin Beal11' 0 PRWADeer ParkMay 02Cheney @ Deer Park GNL #4
6.10Brady Stinebaugh10' 6WAEast Valley (Spokane)Apr 26East Valley, WV @ Cheney
11Gavin Ihasz10' 6 PRWAEast Valley (Spokane)Apr 19Deer Park, Clarkston @ E.V. GNL #2
12Josh Griest10' 6 PRWAMedical LakeMay 11District 7 Track And Field Meet
9.12Tony Webber10' 1 PRWACheneyApr 21Mooberry Relays
10.9Brendon Algeier10' 0WAWest Valley (Spokane)May 11District 7 Track And Field Meet
11Jesse Monteon10' 0 PRWAWest Valley (Spokane)Apr 19West Valley, Pullman: GNL #2
View full rankings...
Long Jump
1.11Roger Benegar20' 9.75 (1.6)WAEast Valley (Spokane)May 262A WIAA State Championships - All Days
2.10Luke Springfield20' 7.75WADeer ParkMar 17West Valley Invitational
3.12Jake Scourey20' 6.25WAPullmanMar 17Lewiston Invitational
4.12Ben Pavish20' 3.25 PRWAPullmanMay 18District 5/6/7 2A Regional Championships
5.11Eric Igbinoba19' 10.75WACheneyMar 24Ray Cross Invite
6.11Calvin Berstler19' 8WACheneyApr 07Arnie Young Invite
7.11Zac Dwyer19' 6 PRWAClarkstonMay 03Meet of Champions
8.11Jesse Monteon19' 5.5 PRWAWest Valley (Spokane)May 02Clarkston, Medical Lake, West Valley
9.12Nick Underwood19' 5 PRWAMedical LakeMar 14Cardinal & White Intrasquad Meet
10.12Jacob Bandel19' 4 PRWAWest Valley (Spokane)Apr 14Interstate Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.12Ben Pavish43' 8WAPullmanMar 17Lewiston Invitational
2.11Zac Dwyer43' 5WAClarkstonMay 02Clarkston, Medical Lake, West Valley
3.12Jake Scourey42' 9.25 PRWAPullmanMay 18District 5/6/7 2A Regional Championships
4.11Eric Igbinoba41' 9.5WACheneyApr 26East Valley, WV @ Cheney
5.12Justin Beal40' 8.75 PRWADeer ParkMay 11District 7 Track And Field Meet
6.11Roger Benegar40' 8.25WAEast Valley (Spokane)Apr 26East Valley, WV @ Cheney
7.12Jacob Bandel40' 0WAWest Valley (Spokane)Apr 14Interstate Invitational
8.11Ben Baker39' 9.75WAEast Valley (Spokane)May 02East Valley @ Pullman
9.9Jake Dwyer39' 5.75WAClarkstonMay 11District 7 Track And Field Meet
10.10Dominick Huey38' 7 PRWACheneyApr 28Riverside Invitational
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.12Chris Hammer116' 10 PRWACheneyApr 21Mooberry Relays
2.12Brandon Heide93' 3 PRWAEast Valley (Spokane)Apr 21Mooberry Relays
3.11Cale Browning80' 0 PRWAEast Valley (Spokane)Apr 21Mooberry Relays
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.