Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Ryan Lewis10.77 PR (4.7)WAEastlakeMay 264A WIAA State Championships- All Days
2.12Kyle Farmer10.80 PR (4.7)WAIssaquahMay 264A WIAA State Championships- All Days
3.11Danny Wilson10.88 PR (4.4)WABothellMay 264A WIAA State Championships- All Days
4.11Alex Binkerd11.04WARedmondMay 164A District I/II Championships
5.11Nicholas Llera11.07 PRWAWoodinvilleMay 164A District I/II Championships
6.12Byron Howell11.14cWAGarfieldMar 22Garfied v. Bothell
7.11Liam Doyle11.19WAEastlakeMay 164A District I/II Championships
8.12Jorrell Dorsey11.24c PRWAIssaquahMar 29Issaquah VS Garfield
9.12Allen Su11.34c PRWAIssaquahApr 26Ballard, Redmond @ Issaquah
10.11Jared Berry11.43 PRWABothellMay 164A District I/II Championships
View full rankings...
200 Meters
1.12Byron Howell21.75 PRWAGarfieldMay 184A District I/II Championships
2.12Ryan Lewis22.10 PRWAEastlakeMay 184A District I/II Championships
3.12Drew Matthews22.32 PR (1.3)WASkylineJun 02BorderDuel Track Classic - OR
4.12Kyle Farmer22.41 PRWAIssaquahMay 184A District I/II Championships
5.11Nicholas Llera22.54c PRWAWoodinvilleMay 03Northshore Meet (Bothell, Woodinville, Inglemoor)
6.11Liam Doyle22.67 PRWAEastlakeApr 14Larry Eason Invitational
7.11Blake Young22.69WASkylineMay 184A District I/II Championships
8.12Nick Anthony22.74c PRWABothellMay 03Northshore Meet (Bothell, Woodinville, Inglemoor)
9.11Alex Binkerd22.84WARedmondMay 164A District I/II Championships
10.12Jorrell Dorsey23.04c PRWAIssaquahApr 05Bothell @ Issaquah
View full rankings...
400 Meters
1.12Drew Matthews48.20 PRWASkylineJun 02BorderDuel Track Classic - OR
2.12Byron Howell48.57WAGarfieldMay 184A District I/II Championships
3.12Trent Sewell49.81 PRWABothellMay 09KingCo 4A Championships
4.12Nick Anthony50.17 PRWABothellApr 28Shoreline Invitational
5.10Wesley Love50.30WAWoodinvilleMay 09KingCo 4A Championships
6.12Jamon Rogers50.54c PRWASkylineApr 19Redmond @ Skyline
7.10Gabriel Barrett-Jackson51.24WAGarfieldMay 09KingCo 4A Championships
8.12Jamala Myres II51.69WAGarfieldMay 164A District I/II Championships
9.11Andrew Millett51.77WASkylineMay 09KingCo 4A Championships
10.12Connor Dorsey52.04c PRWAEastlakeApr 19Eastlake, Newport @ Issaquah
12Ryan Lewis52.04c PRWAEastlakeApr 26Woodinville Vs Eastlake
11Trevon Clark52.04cWASkylineMar 16Spartan Intersquad meet
View full rankings...
800 Meters
1.12Jamon Rogers1:54.80 PRWASkylineApr 28Shoreline Invitational
2.11Aaron Schlossman1:56.47WAGarfieldMay 264A WIAA State Championships- All Days
3.11Johnathan Stevens1:57.4hWARedmondApr 26Ballard, Redmond @ Issaquah
4.12Connor Dorsey1:57.50 PRWAEastlakeMay 09KingCo 4A Championships
5.12Alex Bowns1:57.7h PRWABallardApr 26Ballard, Redmond @ Issaquah
6.10Jordan Oldenburg1:57.80WAEastlakeMay 264A WIAA State Championships- All Days
11Michael Mendenhall1:57.8hWAInglemoorApr 12Inglemoor @ Eastlake
8.12Max Dunn1:58.34 PRWARedmondApr 2852nd Shelton Invitational Track & Field Meet
9.10Cameron Stanish1:58.40WAGarfieldMay 184A District I/II Championships
10.10Wesley Love1:59.0hWAWoodinvilleApr 26Woodinville Vs Eastlake
View full rankings...
1600 Meters
1.11Michael Mendenhall4:14.04 PRWAInglemoorMay 264A WIAA State Championships- All Days
2.11Johnathan Stevens4:14.90 PRWARedmondMay 264A WIAA State Championships- All Days
3.12Alex Bowns4:17.62 PRWABallardApr 28Shoreline Invitational
4.11Jamie Coughlin4:18.25 PRWAGarfieldApr 28Shoreline Invitational
5.12Ryan Peterson4:21.22 PRWAGarfieldMay 09KingCo 4A Championships
6.11Aaron Schlossman4:22.54WAGarfieldApr 28Shoreline Invitational
7.11Keegan Symmes4:23.8hWASkylineApr 26Garfield @ Skyline
8.12Nathan Conrad4:27.39WABothellMay 09KingCo 4A Championships
9.12Hart Hornor4:27.90 PRWARoosevelt (WA)May 09KingCo 4A Championships
10.10Adam Houston4:28.87WARoosevelt (WA)Apr 28Shoreline Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Alex Bowns9:14.12 PRWABallardApr 21Bellevue Invitational
2.11Jamie Coughlin9:18.40WAGarfieldMay 264A WIAA State Championships- All Days
3.11Keegan Symmes9:19.65WASkylineMay 184A District I/II Championships
4.11Johnathan Stevens9:21.88WARedmondMay 184A District I/II Championships
5.11Michael Mendenhall9:22.17 PRWAInglemoorMay 184A District I/II Championships
6.12Ryan Peterson9:27.48 PRWAGarfieldMay 09KingCo 4A Championships
7.12Nathan Conrad9:29.08 PRWABothellApr 28Shoreline Invitational
8.10Adam Houston9:32.94WARoosevelt (WA)May 09KingCo 4A Championships
9.12Hart Hornor9:39.71 PRWARoosevelt (WA)May 09KingCo 4A Championships
10.10Dylan Hayes9:44.54WAGarfieldMay 09KingCo 4A Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Dillon Gongliewski14.86 PR (3.3)WAInglemoorMay 264A WIAA State Championships- All Days
2.11Stuart Thomas15.00WABallardMay 164A District I/II Championships
3.12Riley Herrera15.74c PRWASkylineApr 19Redmond @ Skyline
4.12Lloyd Proctor15.94WAGarfieldMay 164A District I/II Championships
5.10Griffin Stoddard16.19WAGarfieldMay 164A District I/II Championships
6.11Kurtis Max16.44cWAWoodinvilleApr 12Woodinville VS Garfield
7.10Mohammed Jagana16.60WAGarfieldApr 26Garfield @ Skyline
8.10Micah Rubart16.74WAWoodinvilleMay 09KingCo 4A Championships
9.11Sean Yang16.95WARedmondMay 164A District I/II Championships
10.11Andrew Nicholas17.14cWAWoodinvilleMay 03Northshore Meet (Bothell, Woodinville, Inglemoor)
12Josh Monroe17.14c PRWAWoodinvilleApr 26Woodinville Vs Eastlake
10Cameron Dennis17.14cWAEastlakeApr 26Woodinville Vs Eastlake
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Stuart Thomas40.23WABallardJun 02BorderDuel
2.12Quinn Edlin40.73 PRWAInglemoorMay 184A District I/II Championships
3.11Dillon Gongliewski41.41 PRWAInglemoorMay 164A District I/II Championships
4.11Kurtis Max42.54cWAWoodinvilleApr 12Woodinville VS Garfield
5.12Riley Herrera42.57 PRWASkylineMay 09KingCo 4A Championships
6.10Griffin Stoddard42.95WAGarfieldMay 09KingCo 4A Championships
7.11Sean Yang43.07WARedmondMay 09KingCo 4A Championships
8.12James Whiteside43.20 PRWANewport (Bellevue)May 03Bellevue City Championships
9.11Joey Domek43.33WAIssaquahMay 09KingCo 4A Championships
10.10Cameron Dennis44.04cWAEastlakeMay 03Lwsd Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Drew Lewis
Ryan Lewis
Liam Doyle
Colton Teglovic
42.50WAEastlakeMay 09KingCo 4A Championships
2.-Nick Anthony
Danny Wilson
Trent Sewell
Jared Berry
42.67WABothellMay 09KingCo 4A Championships
3.-Kyle Farmer
Jorrell Dorsey
Allen Su
Ray Littles
43.04WAIssaquahMay 09KingCo 4A Championships
4.-Michael Goodsell
Wesley Love
Nicholas Llera
Alek Kacmarcik
43.50WAWoodinvilleMay 09KingCo 4A Championships
5.-Blake Young
Drew Matthews
Justin Mach
Trevor Barney
43.60WASkylineMay 09KingCo 4A Championships
6.-Byron Howell
Darien Gates
Emannuel Sample
Gabriel Barrett-Jackson
44.18WAGarfieldMay 09KingCo 4A Championships
7.-Relay Team44.41WARoosevelt (WA)May 184A District I/II Championships
8.-Brady Anderson
Alex Binkerd
Alec Unkel
Nikolaj la Cour
44.64cWARedmondApr 26Ballard, Redmond @ Issaquah
9.-Relay Team45.24cWAInglemoorMay 03Northshore Meet (Bothell, Woodinville, Inglemoor)
10.-Jonathan Luu
Luke Nakagawa
Tyler Vandenburgh
Jason Yan
45.34cWANewport (Bellevue)Apr 05Roosevelt,Woodinville @ Newport
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Drew Matthews
Jamon Rogers
Trevon Clark
Andrew Millett
3:20.39WASkylineMay 264A WIAA State Championships- All Days
2.-Danny Wilson
Trent Sewell
Cooper Brandt
Nick Anthony
3:22.47WABothellMay 09KingCo 4A Championships
3.-Aaron Schlossman
Jamala Myres II
William Jefferson
Byron Howell
3:23.27WAGarfieldMay 264A WIAA State Championships- All Days
4.-Parker Moore
Wesley Love
Nicholas Llera
Michael Goodsell
3:25.41WAWoodinvilleMay 184A District I/II Championships
5.-Mark Milloy
Connor Dorsey
Ryan Lewis
Jordan Oldenburg
3:26.51WAEastlakeMay 09KingCo 4A Championships
6.-Blake Wedekind
Allen Su
Kyle Farmer
Jorrell Dorsey
3:28.0hWAIssaquahApr 28Tomahawk T&F Classic
7.-Max Dunn
Johnathan Stevens
Brady Anderson
Michael Gilroy
3:32.45WARedmondMay 164A District I/II Championships
8.-Corey Scott
Connor Smith
Ben Siegel
Spencer Farias
3:36.5hWARoosevelt (WA)May 03Garfield, Roosevelt @ Ballard
9.-Brian Moran
Nick Smith
Quinn Edlin
Joseph Massey
3:37.82WAInglemoorApr 21Mt. Sac Relays
10.-Relay Team3:38.16WANewport (Bellevue)May 03Bellevue City Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Jack Scheideman58' 3 PRWARoosevelt (WA)May 264A WIAA State Championships- All Days
2.12Gino Bresolin55' 2.25 PRWAEastlakeMay 264A WIAA State Championships- All Days
3.12Nikolaj la Cour48' 5.5 PRWARedmondMay 164A District I/II Championships
4.12Jacob Hollister47' 7.5 PRWAWoodinvilleMay 09KingCo 4A Championships
5.11Wil McKinley45' 10WARoosevelt (WA)Mar 31Kent-Meridian Invite
6.11Taitusi Makasini44' 2.25 PRWAInglemoorApr 26Inglemoor @ Roosevelt
7.12Robert Meyer43' 11 PRWABallardMay 09KingCo 4A Championships
8.12Morgunn Ewing43' 7.25 PRWABothellApr 28Shoreline Invitational
9.9Chris Halamek43' 6WANewport (Bellevue)May 09KingCo 4A Championships
10.12Connor Peasley43' 3 PRWAInglemoorMay 09KingCo 4A Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Gino Bresolin156' 4 PRWAEastlakeMay 09KingCo 4A Championships
2.11Wil McKinley154' 3WARoosevelt (WA)May 09KingCo 4A Championships
3.12Jack Scheideman152' 10.75 PRWARoosevelt (WA)Apr 07Arnie Young Invite
4.12Jacob Hollister145' 1 PRWAWoodinvilleMay 09KingCo 4A Championships
5.9Chris Halamek140' 10WANewport (Bellevue)May 09KingCo 4A Championships
6.10Bryan Lee139' 2WASkylineApr 26Garfield @ Skyline
7.11Garret Corlis133' 9 PRWASkylineApr 05Skyline @ Ballard
8.12Jon DeVita126' 4 PRWASkylineMay 09KingCo 4A Championships
9.12Tim Landowski126' 3 PRWARedmondApr 26Ballard, Redmond @ Issaquah
10.11Taitusi Makasini125' 0 PRWAInglemoorMay 03Northshore Meet (Bothell, Woodinville, Inglemoor)
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Morgunn Ewing186' 5 PRWABothellMay 09KingCo 4A Championships
2.12Gabe Williams179' 8 PRWARedmondMay 264A WIAA State Championships- All Days
3.12Alex Ziebart172' 1 PRWASkylineMay 09KingCo 4A Championships
4.11Dillon Gongliewski171' 6WAInglemoorApr 26Inglemoor @ Roosevelt
11Jadin Peerson171' 6 PRWAWoodinvilleMay 09KingCo 4A Championships
6.12Matthew Kelly167' 1WABallardApr 05Skyline @ Ballard
7.11Luke Nakagawa159' 6 PRWANewport (Bellevue)Apr 21Bellevue Invitational
8.11Garret Corlis157' 3WASkylineMay 09KingCo 4A Championships
9.12Brandon Baker152' 0.5 PRWAWoodinvilleMar 15Juanita Jamboree
10.10John Peterson150' 9 PRWARoosevelt (WA)Mar 22Issaquah @ Roosevelt
View full rankings...
High Jump
1.12Joe Knight6' 7 PRWARoosevelt (WA)Apr 12Roosevelt @ Redmond
2.12Michael Goodsell6' 2 PRWAWoodinvilleApr 28Shoreline Invitational
10Joey Massey6' 2WAInglemoorApr 26Inglemoor @ Roosevelt
11Will Chang6' 2 PRWANewport (Bellevue)May 264A WIAA State Championships- All Days
5.12Sam Omandi6' 0 PRWAInglemoorMay 164A District I/II Championships
11Daniel Brady6' 0 PRWAEastlakeMar 24Terrace Relays
7.11Derek Pedersen5' 10 PRWABothellApr 26Bothell @ Newport
12Matt Toles5' 10 PRWANewport (Bellevue)Apr 26Bothell @ Newport
12Max Dunn5' 10 PRWARedmondApr 19Redmond @ Skyline
10.11Andrew Larsen5' 8WAIssaquahApr 26Ballard, Redmond @ Issaquah
12Quinn Edlin5' 8 PRWAInglemoorApr 26Inglemoor @ Roosevelt
11Reed Mowrey5' 8WABothellApr 21Bellevue Invitational
10Jackson Winner5' 8 PRWARedmondApr 14Larry Eason Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Austin Sodorff15' 6 PRWAWoodinvilleApr 14Pasco Invitational
2.11Reed Mowrey13' 0WABothellMay 09KingCo 4A Championships
3.11Andrew Larsen12' 7.5WAIssaquahJun 02State Multi Events Championships - Day One
4.12Peter Delbrueck12' 0 PRWANewport (Bellevue)May 164A District I/II Championships
11Bob Varney12' 0 PRWAIssaquahMay 09KingCo 4A Championships
6.9Matthew Dickinson11' 9WARedmondJul 07Alki Swashbuckler Beach Vault
7.12Steven Abernethy11' 6 PRWABothellMay 09KingCo 4A Championships
8.12Ryan Routh11' 0 PRWABothellMay 09KingCo 4A Championships
11Alexander Braum11' 0WAInglemoorMay 09KingCo 4A Championships
9Sean Heneghan11' 0 PRWAIssaquahApr 28Tomahawk T&F Classic
View full rankings...
Long Jump
1.12Jorrell Dorsey23' 0.5 PR (-1.1)WAIssaquahMay 264A WIAA State Championships- All Days
2.12Jamala Myres II21' 4.25WAGarfieldMay 164A District I/II Championships
3.11Danny Wilson21' 2WABothellApr 28Shoreline Invitational
4.12Sam Omandi20' 9.25 PRWAInglemoorMay 09KingCo 4A Championships
5.11Nick Luitgaarden20' 7.25 PRWAWoodinvilleMay 09KingCo 4A Championships
6.11Alex Binkerd20' 1.5 PRWARedmondApr 14Larry Eason Invitational
7.12Jonathan Luu20' 0.75 PRWANewport (Bellevue)Apr 21Bellevue Invitational
8.11Spencer Farias19' 10WARoosevelt (WA)Apr 28Shoreline Invitational
9.12Darien Gates19' 8.25 PRWAGarfieldMay 09KingCo 4A Championships
10.10Israel Brown19' 8WAGarfieldMay 03Garfield, Roosevelt @ Ballard
View full rankings...
Triple Jump
1.12Jorrell Dorsey44' 3.5WAIssaquahApr 26Ballard, Redmond @ Issaquah
2.11Daniel Brady43' 6.5WAEastlakeMay 09KingCo 4A Championships
3.12Sam Omandi43' 3.25 PR (-2.2)WAInglemoorMay 264A WIAA State Championships- All Days
4.12William Jefferson42' 6.5 PRWAGarfieldMay 09KingCo 4A Championships
5.11Justin Wimmer41' 0 PRWABothellMay 09KingCo 4A Championships
6.11Nick Luitgaarden40' 11 PRWAWoodinvilleApr 05Roosevelt,Woodinville @ Newport
7.11Spencer Farias40' 10.75 PRWARoosevelt (WA)May 09KingCo 4A Championships
8.12Brandon Luu40' 4.5 PRWANewport (Bellevue)Apr 26Bothell @ Newport
9.12Christopher Wu39' 9 PRWANewport (Bellevue)May 10Crest Division JV KingCo Meet
10.10Brad Chew39' 8.75 PRWASkylineMay 09KingCo 4A Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.