Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

70 Meter Dash
1.7Devonni Reed8.41 PRMIMadisonMay 16TCC League Meet
2.7Delvon Hawkins8.44c PRMILincoln (Warren)May 23Lincoln vs Wolfe
3.1Childress Cannon8.46 PRMISaginaw Arts & Sciences AcademyMay 30MEGASTAR
4.9Terrance Crawford8.53 PRMIBerrien SpringsMay 17SW MI Invitational Division 1
5.8Darece Roberson8.54c PRMIOrchard ViewApr 23Fruitport Middle vs. Orchard View Middle
8Brendan Hughes8.54c PRMISouth LakeMay 10South Lake vs. Parcells Dual Meet
7.8Larry Penson8.57 PRMIDetroit Country DayMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
8.8Donney Faulk8.60 PRMIWest Bloomfield (Co-Op)May 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
9.8Peter Economo8.64 PRMIOxfordMay 22Mascot Meet
10.8Eddie Gildyard8.64c PRMILincoln (Warren)May 23Lincoln vs Wolfe
7Levi Six8.64c PRMIFruitportApr 23Fruitport Middle vs. Orchard View Middle
7Rodolfo Mendez8.64c PRMIOrchard ViewApr 23Fruitport Middle vs. Orchard View Middle
8DeShawn Whitman8.64c PRMIWyandotMay 16Wyandot VS Seneca
View full rankings...
100 Meters
1.8Simeon Smith11.52 PRMIKalamazoo Linden GroveMay 24KalPortMatt Conference
2.8Stefan Claiborne11.54c PRMIWyandotMay 02Wyandot Middle Vs Romeo Middle
3.8Jerome Leiter11.56 PRMIPortage NorthMay 24KalPortMatt Conference
4.8Corey Pryor11.59 PRMIParksideMay 11Ron Rayla Invite
5.8Darian Alston11.62 PRMIMattawanMay 24KalPortMatt Conference
6.8DeShawn Whitman11.64c PRMIWyandotMay 16Wyandot VS Seneca
7.8Shannon Harris11.68 PRMIPontiacMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
8Larry Penson11.68 PRMIDetroit Country DayMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
9.8Parker Curtis11.75 PRMIMattawanMay 24KalPortMatt Conference
10.8Donney Faulk11.79 PRMIWest Bloomfield (Co-Op)May 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
View full rankings...
200 Meters
1.8Stefan Claiborne23.54c PRMIWyandotMay 16Wyandot VS Seneca
2.8Tyler Cochran23.70 PRMISt. RegisMay 19CYO Championships
8Corey Pryor23.94c PRMIParksideApr 25Jackson vs Holt/GrandLedge
4.8Austin Boks24.20 PRMIAuburn Bay City WesternMay 21Bay City Western Middle School Invite
5.8Hunter Broersma24.22 PRMIMona ShoresMay 16Rockford Boys MKO Middle School Meet
6.8Chris Hernden24.24c PRMIFarwellMay 15Jack Pine Conference Meet
7.8Nolan Meekhof24.32 PRMIJenisonMay 16Rockford Boys MKO Middle School Meet
8.8Sam Williams24.34c PRMIParksideMay 07JCMS vs Jackson Parkside
9.8Robert Cummings24.42 PRMIBoulan ParkMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
10.8Brendan Hagan24.44cMIOnstedMay 05Onsted @ Sand Creek Invite
View full rankings...
400 Meters
1.8Tyler Cochran52.84c PRMISt. RegisMay 19CYO Championships
2.8Stefan Claiborne53.74c PRMIWyandotMay 16Wyandot VS Seneca
3.8Andrew Meyer54.12 PRMICoopersvilleApr 14Bronco Classic
4.8Colby Weitenhagen54.38 PRMIMadisonMay 12Madison Invitational
5.8Brendan Hagan54.59 PRMIOnstedMay 15LCAA MS Meet
6.8Slade Todd55.44c PRMIChippewa HillsMay 17Gladwin M.S. Invitational
7.8Matthew Field55.45 PRMIHamiltonMay 16Rockford Boys MKO Middle School Meet
8.8Michael Towns55.60 PRMIClifford SmartMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
8Trent Clark55.74c PRMIAddisonMay 09Michigan Center vs. Addison
10.8Corey Pryor55.94c PRMIParksideMay 07JCMS vs Jackson Parkside
7Terrance Watkins55.94c PRMIShumateMay 11Southeast Michigan Jr Hi Showcase Meet
View full rankings...
800 Meters
1.8Buddy Brosky2:09.0h PRMISt ClairMay 17St. Clair v Marine City
2.8Josiah Ottolini2:10.1h PRMIWesternApr 18Stockbridge (Dual Meet-Parma) Middle School
3.8Matt Baran2:10.11 PRMIOakviewMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
4.8Roddy Green2:10.15 PRMIOak ValleyMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
5.8Elliott Carter2:11.28 PRMIBathMay 14Blackhawk Inv. MS
6.8Tom Yura2:11.4h PRMIWhite Pine (Saginaw)May 07Midland Jefferson @ White Pine MS
7.8Austin Shepherd2:11.63 PRMIStockbridgeMay 14Blackhawk Inv. MS
8.8Josh Stouffer2:11.94 PRMIJefferson (Midland)May 21Bay City Western Middle School Invite
9.8Colby Weitenhagen2:12.00 PRMIMadisonMay 16TCC League Meet
8Eric Wilkewitz2:12.0h PRMIWoodhaven-BrownstownMay 11Southeast Michigan Jr Hi Showcase Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.8Branden Smith4:40.1h PRMISaranacApr 19CMAC Potterville meet
2.8Matt Smith4:40.46 PRMIGrandvilleMay 08Valleywood vs. Grandville and Crestwood
3.8Parker Scott4:47.6h PRMISault AreaMay 077th Annual Bill Chase Invitational
4.8Zac Wright-Fisher4:49.5h PRMINorth MuskegonApr 30North Muskegon Vs Mcc
5.8Buddy Brosky4:50.0h PRMISt ClairMay 07St. Clair V Holland Woods
6.8James Weekley4:50.8h PRMIWarnerMay 14O.E. Dunckel vs Ferndale
7.8Gianni Wile4:51.22 PRMISt. RegisMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
8.8Anthony Berry4:52.2h PRMITraverse City EastMay 17East Middle School vs West Middle School
9.8Josiah Ottolini4:54.97 PRMIWesternMay 11Ron Rayla Invite
10.-Tommy Mammel4:57.14 PRMITecumsehMay 11Ron Rayla Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.8Zac Wright-Fisher10:13.9h PRMINorth MuskegonApr 27North Muskegon Middle - City Meet
2.8Buddy Brosky10:15.0h PRMISt ClairMay 17St. Clair v Marine City
3.8Matt Smith10:17.23 PRMIGrandvilleMay 16Rockford Boys MKO Middle School Meet
4.8James Weekley10:20.20 PRMIWarnerMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
5.8Matthew Arenz10:24.33 PRMIWaldonMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
6.8Branden Smith10:31.8h PRMISaranacApr 24Busy Bee Relays
7.8Cameron Umphrey10:38.4h PRMICedar SpringsMay 07WMMS 8th Grade Meet
8.8Josiah Ottolini10:39.88 PRMIWesternMay 30MEGASTAR
9.8Chris Oates10:42.4h PRMIChippewa HillsMay 17Gladwin M.S. Invitational
10.8Bobby Haskin10:44.58 PRMIGrantMay 14Lakes 8 MS Conference Meet
View full rankings...
55m Hurdles - 33"
1.7Jarad Dickerson5.64c PRMIStockbridgeApr 18Stockbridge (Dual Meet-Parma) Middle School
2.7Luke Raczkowski7.44c PRMIWesternApr 18Stockbridge (Dual Meet-Parma) Middle School
3.8Corey Pryor7.84c PRMIParksideMay 09Jackson Parkside vs BC Lakeview, Northwest
4.8Anson Rowley8.14c PRMIOxfordApr 25Oakview versus Oxford
7Brandon Pariseau8.14c PRMIWesternApr 18Stockbridge (Dual Meet-Parma) Middle School
6.8Armani Jackson8.26 PRMIPontiacMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
7.8Christopher Jackson8.33 PRMIDetroit Country DayMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
8.8Brian Andrus8.34 PRMIBrandonMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
8Jake Hallberg8.34 PRMIClarkstonMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
10.8Kyle Dams8.35 PRMIHamiltonMay 16Rockford Boys MKO Middle School Meet
View full rankings...
200m Hurdles - 30"
1.8Corey Pryor24.74c PRMIParksideApr 18Williamston v. Jackson Parkside
2.8Forrest Jackson27.34c PRMIParksideMay 07JCMS vs Jackson Parkside
3.8Armani Jackson27.38 PRMIPontiacMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
4.8Anson Rowley27.44c PRMIOxfordApr 18Oxford MS versus Waldon MS
5.8John Wixson27.64c PRMIChippewa HillsMay 09CSAA Lakeview/ White Cloud/ Chippewa Hills
6.8Gervon Winn27.87 PRMIWest Bloomfield (Co-Op)May 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
7.-Robert Walkawiak27.92 PRMIHandyMay 21Bay City Western Middle School Invite
8.8Travell Weatherby27.93 PRMIPierce (Waterford)May 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
9.8Kyle Dams28.04c PRMIHamiltonApr 14Sparta Girls Varsity Track Classic
10.8Jacob Dilyard28.14c PRMIOnstedMay 05Onsted @ Sand Creek Invite
8Grant Ellison28.14c PRMITraverse City WestApr 26Traverse City West/Cadillac
8Trevor Wheeler28.14c PRMITraverse City EastMay 01Cadillac Tri
View full rankings...
4x100 Relay
1.-N Hecht
Ryan Patout
Matt Bosker
B Sturgeon
43.81MIPortage WestMay 10Portage West @ Portage Central
2.8Abraham Chapeyama
Dan Kuchenbuch
Dan Bowditch
Thomas Hatfield
44.31MIPortage CentralMay 10Portage West @ Portage Central
3.8Forrest Jackson
Corey Pryor
Sam Williams
Anthony Owens
46.04cMIParksideMay 07JCMS vs Jackson Parkside
4.8Stanley Williams
Igli Ndoj
DeShawn Whitman
Stefan Claiborne
47.54cMIWyandotMay 16Wyandot VS Seneca
5.8Monte Gales
Montae Gales
Malik Buchanan
Jaime Ramirez
47.94MIValleywoodMay 10Tri-Meet Pinewood,Crestwood,Valleywood
6.8Darian Alston
Richie Norman
Parker Curtis
Julius Robinson
48.02MIMattawanMay 24KalPortMatt Conference
7.8Jaylen Wiggins
Chris Dudek
Drew Casey
Sheldon Drake
48.45MIScrippsMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
8.8Mason Callow
Austen Cooper
Noah Devine
Andru Maynard
48.80MIWesternMay 11Ron Rayla Invite
9.8Kobe Burse
Anthony Mikesell
Dom Shermetta
Hunter Broersma
49.06MIMona ShoresMay 16Rockford Boys MKO Middle School Meet
8Kahlil Bey-Woodson
Jeremiah Richard
Tywand Pritchett
Alex Silva
49.06MIKalamazoo Linden GroveMay 24KalPortMatt Conference
View full rankings...
4x200 Relay
1.8Anthony Owens
Corey Pryor
David Kangara
Sam Williams
1:37.3hMIParksideMay 02Jackson Parkside vs. Eaton Rapids MS
2.8Drew Casey
Sheldon Drake
Adam Haggitt
Jaylen Wiggins
1:39.68MIScrippsMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
3.6Dylan Liggett
Kyle Knowles
Zach Leonard
Tristen Sofranski
1:40.8hMITraverse City EastMay 17East Middle School vs West Middle School
-Relay Team1:40.8hMISt. RegisMay 19CYO Championships
5.-Ian Ronan
Royce Montgomery
Erwann Basset
Ryan Johnson
1:41.04MIWarnerMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
6.-Travone Roe
Jacob Dilyard
Alec Seel
Brendan Hagan
1:41.3hMIOnstedMay 02Onsted vs. Blissfield
7.8Tyree Gibbs
Andrew Davis
Devon Bazile
Jordan Worrall
1:41.83MIPontiacMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
8.-Relay Team1:42.0hMIGaylordMay 15Gaylord dual
9.-Joey Long
Jack McKenna
Adam Rabaut
Michael Towns
1:42.19MIClifford SmartMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
10.-Julian Benevides
Sean Day
AJ Shaw
Michael Barbee
1:42.23MIVan HoosenMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.8Tyler Cochran
Liam Lynch
Nate Tremonti
Gianni Wile
3:45.00MISt. RegisMay 19CYO Championships
2.8Spencer Hulbert
Matt Vickery
Michael Dean
Josh Stouffer
3:57.04MIJefferson (Midland)May 30MEGASTAR
3.-Joe Vicari
Jacob Hess
Brian Oberski
Nick Levicki
3:58.10MIIdaMay 12Madison Invitational
4.-Nick Dekkenga
Levi Zoller
Cole Howe
Andrew Meyer
3:59.00MICoopersvilleApr 14Bronco Classic
5.8Chris Tyson
Donovan Williams
Finn Johnson
Faruq Schieber
3:59.27MIKalamazoo Linden GroveMay 24KalPortMatt Conference
6.8Chris Oates
Slade Todd
Tyler Parker
John Wixon
3:59.41MIChippewa HillsMay 30MEGASTAR
7.8Raymund Johnson
Christian DiCesare
Charlie Doeden
Matthew Field
3:59.82MIHamiltonMay 16Rockford Boys MKO Middle School Meet
8.8Michael Douglas
Brandon Fuller
Joe Gomez
Micah Rosser
4:00.30MICrestwoodMay 10Tri-Meet Pinewood,Crestwood,Valleywood
9.8Jared Arnett
Grant Robitaille
Blair Johnson
Drew Smith
4:00.80MIWilliamstonMay 31State Journal Honor Roll Meet
10.-Tony Hudson
Kyler Quezada
Anthony Walker
Andrew Shaw
4:01.46MIPortage NorthMay 24KalPortMatt Conference
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Kevin Petrovich
Doug Roche
Nate Tremonti
Gianni Wile
9:07.0hMISt. RegisMay 19CYO Championships
2.8Taylor Lutz
Ryan Laorr
Matt Beaudin
Tom Yura
9:16.1hMIWhite Pine (Saginaw)May 17Midland Central @ White Pine MS
3.8Chris Tyson
Faruq Schieber
Finn Johnson
Donovan Williams
9:23.00MIKalamazoo Linden GroveMay 24KalPortMatt Conference
4.8John Wixon
Tyler Parker
Slade Todd
Chris Oates
9:25.0hMIChippewa HillsMay 09CSAA Lakeview/ White Cloud/ Chippewa Hills
5.8John Arnold
Andrew Lorant
Cole Schaefer
Matt Baran
9:27.29MIOakviewMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
6.8Jacob Arenz
Matthew Arenz
Maximo Jones
Kevin Hansen
9:32.05MIWaldonMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
7.-Jared Char
Brooks Hickling
Anthony Giovanni
James Weekley
9:35.0hMIWarnerMay 23O.E. Dunckel vs. Detroit Country Day M.S.
8.-Will Kellam
Wayne Matunas
Cody Clemens
Andrew Shaw
9:37.00MIPortage NorthMay 24KalPortMatt Conference
9.-Luke Bowker
Mike McTrye
Zeke Bowker
Brad Chaklos
9:37.3hMIRoyal Oak ShrineMay 19CYO Championship
10.-Connor Legge
Max Pasche
Dylan Anderson
Jacob Coffey
9:43.30MINortheast (Midland)May 21Bay City Western Middle School Invite
View full rankings...
Shot Put - 4kg
1.8Tommy Roush57' 11.5 PRMIPetoskeyMay 24Big North Conference Junior High Meet
2.8Connor Bandel47' 1 PRMIOxfordMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
3.8James Wilber45' 9.5 PRMIOvid-ElsieMay 17Ovid-Elsie Middle School Track Invite
4.8Justin Cathers45' 9 PRMIWaldonMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
5.8Carl Myers45' 8 PRMIGrand Rapids CatholicMay 04Catholic Elementary Track Seniors Week 3
6.8Kevin Koenig43' 5 PRMILaingsburgApr 17CMAC Tri Meet
7.8Maddox Maki43' 1 PRMIWilliamstonApr 25Williamston v. Okemos
8.8Austin Staebler42' 5 PRMIStockbridgeMay 14Blackhawk Inv. MS
9.8Tajuan Posey42' 4 PRMISpringfieldApr 18Albion, Northwest, Leslie MS
10.8Kendall Rogers42' 1 PRMIDowagiac-CentralMay 17SW MI Invitational Division 1
8Alec Overbeek42' 1 PRMIHamiltonMay 16Rockford Boys MKO Middle School Meet
View full rankings...
High Jump
1.11Austin Wilson6' 3 PRMIManchesterApr 19manchester columbia
2.8Hunter Broersma6' 2 PRMIMona ShoresMay 16Rockford Boys MKO Middle School Meet
3.8Kalebb Perry5' 11 PRMIWest Int. Mt. PleasantMay 10West Oilers -vs- Bay City Handy
4.7Andrew Taylor5' 10 PRMIMill Creek (Comstock Park)May 097th Grade Conference Meet
5.7Nate Whitting5' 8 PRMIFreelandMay 22TVC West Conference Meet
7Nandy Lukusa5' 8 PRMITraverse City WestApr 28Benzie Central Middle School All Sports Day Invitational
7.8Jordan Miller5' 7 PRMIPerryMay 17Ovid-Elsie Middle School Track Invite
8.8Jakovaon Pryor mccovery5' 6 PRMIGaylordMay 15Gaylord dual
9Chelliott Osuntabe5' 6 PRMIBerrien SpringsMay 17SW MI Invitational Division 1
8Nicholas Skiba5' 6 PRMIThunder BayMay 24Big North Conference Junior High Meet
8Eddie Gildyard5' 6 PRMILincoln (Warren)May 15Lincoln vs Parcells
8Derek Strobel5' 6 PRMIChippewa HillsMay 17Gladwin M.S. Invitational
8Jerome Jones5' 6 PRMICadillacMay 10Cadillac TRI
View full rankings...
Long Jump
1.8Anthony Owens20' 1.5 PRMIParksideApr 18Williamston v. Jackson Parkside
2.1Childress Cannon19' 7.75 PRMISaginaw Arts & Sciences AcademyMay 30MEGASTAR
3.8Forrest Jackson19' 1 PRMIParksideMay 02Jackson Parkside vs. Eaton Rapids MS
4.7Kevin Cage18' 10.75 PRMIWhite CloudMay 30MEGASTAR
5.8Ebuka Onzurike18' 10.25 PRMISt. RegisMay 31Oakland County 7th and 8th Grade Track Meet
6.11Austin Wilson18' 9MIManchesterApr 17Manchester Grasslake
7.8Jakovaon Pryor mccovery18' 6 PRMIGaylordMay 24Big North Conference Junior High Meet
8.8Jerome Leiter18' 5 PRMIPortage NorthMay 24KalPortMatt Conference
9.8Andrew Shippell18' 4.5 PRMIMarshallMay 02Marshall MS vs Harper Creek MS
10.8Mason Helsel18' 4 PRMIKenowa HillsMay 03Kenowa Hills vs Coopersville
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.