Team Results Management

Mens

100 Meters
1.9Lane George11.26WYDouglasApr 20Douglas Twilight
2.12Brodie Eklund11.34 PRWYBurnsMar 31Bayard C-D Invite
3.11Zach Eisenbarth11.95WYSoutheastMar 31Bayard C-D Invite
4.12Zac Zimmerer12.02WYSoutheastMar 31Bayard C-D Invite
5.8Matthew Bebo12.14c PRWYLingle-Ft. LaramieApr 10Bayard JH Invite Trackmeet
-Ian Duncan12.14c PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
7.10Mikky Heward12.14WYBurnsMay 114A-2A-1A East Regional T&F 2012
8.9Colter Haman12.40WYDouglasMay 04Camel Qualifier 2012
9.8Zeb Blatt12.67 PRWYTorringtonApr 28Scottsbluff Invite
10.9Thain Koger12.69 PRWYWheatlandApr 13Jr. High Viking Meet
View full rankings...
200 Meters
1.9Lane George23.07WYDouglasMay 04Camel Qualifier 2012
2.12Brodie Eklund23.94c PRWYBurnsMar 31Bayard C-D Invite
3.-Ian Duncan24.44c PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
4.11Zach Eisenbarth24.61 PRWYSoutheastApr 14Alliance Invitational
5.10Mikky Heward24.74c PRWYBurnsMay 05SEWAC
6.10Wyatt Berg24.84c PRWYBurnsMay 05SEWAC
7.9Charles Smith25.19CAMaranathaMay 03Olympic League Finals
8.12Zac Zimmerer25.66WYSoutheastApr 05Viking Invite
9.8Skyler Miller25.67 PRWYTorringtonApr 28Scottsbluff Invite
10.10Taylor Kirkbride26.30 PRWYBurnsMar 23Morrill Early Bird
View full rankings...
400 Meters
1.10Wyatt Berg54.68WYBurnsMay 19Wyoming State Championships 2012
2.9Lane George55.24 PRWYDouglasApr 20Douglas Twilight
3.9Charles Smith55.94CAMaranathaApr 14Russell Cup
4.-Ian Duncan56.34c PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
5.9Thain Koger56.49 PRWYWheatlandApr 13Jr. High Viking Meet
6.12Zac Zimmerer57.10 PRWYSoutheastApr 20George Calvert Morrill Invite
7.10Taylor Kirkbride57.74c PRWYBurnsMar 31Bayard C-D Invite
8.9Rowan Fichtner58.34cWYBurnsApr 28Goshen County Invite
10Riley Petsch58.34cWYBurnsMar 31Bayard C-D Invite
10.9Colt Wilson58.40 PRWYSoutheastApr 20George Calvert Morrill Invite
View full rankings...
800 Meters
1.-Hank Jackson2:05.7h PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
2.-Morgan Wolford2:11.0h PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
3.-Preston Hunt2:13.9h PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
4.9Rowan Fichtner2:14.66WYBurnsMay 114A-2A-1A East Regional T&F 2012
5.10Wyatt Berg2:15.4hWYBurnsMar 31Bayard C-D Invite
6.10Taylor Kirkbride2:16.6hWYBurnsApr 28Goshen County Invite
7.8Jorge Garcia2:20.0hWYPine BluffsMay 05SEWAC
8.11Wyatt Emery2:21.06 PRWYBurnsMay 114A-2A-1A East Regional T&F 2012
9.8Deion Contreras2:26.0h PRWYLingle-Ft. LaramieMay 01Morrill JH Meet
10.10Shawn Swank2:26.22 PRWYSoutheastMay 114A-2A-1A East Regional T&F 2012
View full rankings...
1600 Meters
1.9Tyler Morgan5:10.48WYBurnsMay 19Wyoming State Championships 2012
2.-Hank Jackson5:10.5h PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
3.-Morgan Wolford5:10.8h PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
4.8Jorge Garcia5:13.6hWYPine BluffsMay 05SEWAC
5.-Brody Lay5:13.7h PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
6.8Deion Contreras5:28.8hWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
7.FrKyle Fox5:33.9h PRWYBurnsMay 05SEWAC
8.7Jacob Schmidt5:36.5h PRWYSoutheastMay 05SEWAC
9.8Sebastian Ochs5:37.3h PRWYNiobrara Co.May 05SEWAC
10.11Wyatt Emery5:39.47 PRWYBurnsMay 114A-2A-1A East Regional T&F 2012
View full rankings...
2400 Meters
1.8Jorge Garcia8:39.69 PRWYPine BluffsApr 14Torrington Invite
2.8Canton Afdahl9:34.54 PRWYTorringtonApr 14Torrington Invite
3.8Wyatt Norman9:53.93 PRWYPine BluffsApr 14Torrington Invite
4.8John Breeze10:14.74 PRWYTorringtonApr 14Torrington Invite
5.7Logan Beltran10:27.68 PRWYTorringtonApr 14Torrington Invite
6.7Zach Brown10:39.08 PRWYBurnsApr 14Torrington Invite
7.8Alex Starkey10:54.70 PRWYNiobrara Co.Apr 14Torrington Invite
8.8Ryan Reichert11:06.79 PRWYTorringtonApr 14Torrington Invite
9.7Brennan Underwood12:03.53 PRWYBurnsApr 14Torrington Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.-Hank Jackson11:34.6h PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
-Brody Lay11:34.6h PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
3.10Kyle Fox12:20.54 PRWYBurnsMay 114A-2A-1A East Regional T&F 2012
4.SoWyatt Emery12:24.2h PRWYBurnsMay 05SEWAC
5.10Lane Brooks12:45.77WYBurnsApr 21Pine Bluffs Invite
6.10Shawn Swank14:20.00 PRWYSoutheastApr 20George Calvert Morrill Invite
View full rankings...
200m Hurdles - 30"
1.8Matthew Bebo28.84c PRWYLingle-Ft. LaramieMay 01Morrill JH Meet
2.7Tim Ross30.54c PRWYNiobrara Co.May 01Morrill JH Meet
3.8Cody Alps31.54c PRWYSoutheastApr 10Bayard JH Invite Trackmeet
4.8Nate Urbanek31.74c PRWYTorringtonMay 05Glenrock Invite
5.7Taylor Wagner33.24cWYLingle-Ft. LaramieApr 10Bayard JH Invite Trackmeet
6.7Zach Hoopman34.07 PRWYDouglasApr 14Torrington Invite
7.8Canton Afdahl34.20 PRWYTorringtonApr 13Jr. High Viking Meet
8.7Tyler Ring35.12WYTorringtonApr 13Jr. High Viking Meet
9.7Johnathan Yeargain35.44cWYSoutheastApr 10Bayard JH Invite Trackmeet
10.8Brian Hochhalter35.54c PRWYBurnsApr 20Harlan Sutton Invite
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Matthew Bebo
Deion Contreras
Dallen Fleenor
Brice Hill
50.95WYLingle-Ft. LaramieApr 13Jr. High Viking Meet
2.8Andrew Atkinson
Zeb Blatt
Spencer Derr
Skyler Miller
51.31WYTorringtonApr 21Gering Middle School Relays
3.-Cody Alps
Jeff Burroughs
Haden Grandy
Connor Humphrey
52.24WYSoutheastApr 13Jr. High Viking Meet
4.-Josh Harris
Jordan Jackson
Riley Ross
Tim Ross
53.21WYNiobrara Co.Apr 13Jr. High Viking Meet
5.7Eric Jamerman
Dalton Polson
Mark Vandeventer
Tyrel Leman
53.69WYDouglasApr 14Torrington Invite
6.-Daniel Chesser
Cole Weatherill
Briston Ring
Brandon Zimmerman
53.79WYWheatlandApr 13Jr. High Viking Meet
7.8Javier DeLaCruz
Taylor Haug
Kyle Jeffres
Wyatt Norman
54.67WYPine BluffsApr 14Torrington Invite
8.-Shaw Broncheau
Tristain Bunce
Keelan Noel
Ryne Sanchez
1:00.16WYRock RiverApr 26Pine Bluffs JH Meet
View full rankings...
4x200 Relay
1.8Andrew Atkinson
Zeb Blatt
Spencer Derr
Skyler Miller
1:45.50WYTorringtonApr 21Gering Middle School Relays
2.6Kyle Anderson
Troy McCart
Traylin Bruegger
Ryan Gilkey
2:16.3hWYNiobrara Co.Mar 31Newcastle MS Invite
View full rankings...
4x400 Relay
1.8Zeb Blatt
Spencer Derr
Marcus Garcia
Skyler Miller
4:02.76WYTorringtonApr 28Scottsbluff Invite
2.8Jorge Garcia
Kyle Jeffres
Taylor Haug
Wyatt Norman
4:24.0hWYPine BluffsMay 01Morrill JH Meet
3.-Josh Calvert
Nevada Starr
Brandon Zimmerman
Thain Koger
4:28.66WYWheatlandApr 13Jr. High Viking Meet
4.-Relay Team4:32.31WYSoutheastApr 17SE Junior High Quad
5.-Riley Ross
Michael Mejia
Ryan Gilkey
Kyle Anderson
4:57.8hWYNiobrara Co.Mar 31Newcastle MS Invite
6.8Colton Gilchriest
Brock Lay
Cody Powell
Wyatt Walford
5:04.0hWYLingle-Ft. LaramieMay 01Morrill JH Meet
7.-Shaw Broncheau
Tristain Bunce
Keelan Noel
Ryne Sanchez
5:13.51WYRock RiverApr 26Pine Bluffs JH Meet
8.7Roman Delgado
Sam Sharpe
Christian Schofield
Chase Vossler
5:39.25WYBurnsApr 26Pine Bluffs JH Meet
View full rankings...
Shot Put - 8lb
1.8Jeff Burroughs40' 9 PRWYSoutheastApr 26Pine Bluffs JH Meet
2.7Tyler Hunt39' 3.5WYLingle-Ft. LaramieApr 26Pine Bluffs JH Meet
3.8Brice Hill38' 6 PRWYLingle-Ft. LaramieMay 01Morrill JH Meet
4.8Kyle Jeffres37' 0 PRWYPine BluffsMay 01Morrill JH Meet
5.8Nolan Schindler33' 8 PRWYBurnsMay 01Morrill JH Meet
8Jonah Girrard33' 8 PRWYGuernseyApr 26Pine Bluffs JH Meet
7.8Taylor Molzahn33' 4 PRWYNiobrara Co.May 01Morrill JH Meet
8.8Bobby Lundy32' 5.75 PRWYPine BluffsApr 26Pine Bluffs JH Meet
9.8Jonathon Martinez31' 9 PRWYGuernseyMay 01Morrill JH Meet
10.8KC Henry30' 3.25 PRWYLingle-Ft. LaramieApr 26Pine Bluffs JH Meet
View full rankings...
Discus - 1kg
1.8Francisco Chavarria127' 3 PRWYTorringtonApr 21Gering Middle School Relays
2.8Jordan Jackson122' 3 PRWYNiobrara Co.Apr 26Pine Bluffs JH Meet
3.8KC Henry115' 9 PRWYLingle-Ft. LaramieApr 26Pine Bluffs JH Meet
4.8Jeff Burroughs114' 8 PRWYSoutheastApr 26Pine Bluffs JH Meet
5.9Dylan Maike111' 8 PRWYWheatlandApr 13Jr. High Viking Meet
6.7Daulton Lurz109' 10 PRWYTorringtonMay 05Glenrock Invite
7.7Victor Gomez105' 10 PRWYTorringtonMay 05Glenrock Invite
8.9Briston Ring105' 0 PRWYWheatlandApr 13Jr. High Viking Meet
9.8Brice Hill103' 0 PRWYLingle-Ft. LaramieApr 13Jr. High Viking Meet
10.9Josh Calvert101' 3 PRWYWheatlandApr 13Jr. High Viking Meet
View full rankings...
High Jump
1.12Brodie Eklund6' 0 PRWYBurnsApr 05Viking Invite
2.9Cole Weatherill5' 10 PRWYWheatlandApr 13Jr. High Viking Meet
3.11Colton Wright5' 8WYBurnsApr 21Pine Bluffs Invite
4.9Wyatt Ross5' 6 PRWYSoutheastMar 31Bayard C-D Invite
12Zac Zimmerer5' 6WYSoutheastApr 05Viking Invite
10Cecil Brockman5' 6 PRWYBurnsApr 28Goshen County Invite
7.9Colten Peterson5' 4 PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
10Garrett Story5' 4 PRWYBurnsApr 21Pine Bluffs Invite
9.8Hunter Thompson5' 2WYPine BluffsMay 05SEWAC
9Rowan Fichtner5' 2WYBurnsApr 28Goshen County Invite
9Hunter Haman5' 2 PRWYDouglasMay 123A East Regional Track & Field 2012
7Peyton Loy5' 2WYTorringtonApr 21Gering Middle School Relays
9Brandon Zimmerman5' 2 PRWYWheatlandApr 13Jr. High Viking Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.12Brodie Eklund13' 0WYBurnsApr 21Pine Bluffs Invite
2.12Rory Fichtner12' 6 PRWYBurnsApr 24Best in the West Classic
3.-Ian Duncan11' 0 PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
-David Engelbrecht11' 0 PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
5.9Nathan Willis9' 6 PRWYWheatlandApr 13Jr. High Viking Meet
6.9Hunter Haman9' 3WYDouglasMay 04Camel Qualifier 2012
7.8Michael Schuler9' 0 PRWYTorringtonApr 14Torrington Invite
9Rowan Fichtner9' 0WYBurnsApr 05Viking Invite
9Tanner Gamble9' 0 PRWYDouglasMay 123A East Regional Track & Field 2012
10.10Mikky Heward8' 6WYBurnsMay 114A-2A-1A East Regional T&F 2012
-T.C. Hadley8' 6 PRWYWheatlandApr 13Jr. High Viking Meet
View full rankings...
Long Jump
1.9Lane George21' 5.25WYDouglasMar 17Glen Legler Memorial
2.-Joe Jackson19' 6 PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
3.11Colton Wright19' 0.75 PRWYBurnsApr 21Pine Bluffs Invite
4.12Zac Zimmerer18' 2.75WYSoutheastMay 19Wyoming State Championships 2012
5.11Zach Eisenbarth17' 10.5 PRWYSoutheastMay 05SEWAC
6.7Dallen Fleenor17' 8.75WYLingle-Ft. LaramieApr 17SE Junior High Quad
7.8Matthew Bebo17' 8.25 PRWYLingle-Ft. LaramieApr 13Jr. High Viking Meet
8.9Cole Weatherill17' 7.5 PRWYWheatlandApr 13Jr. High Viking Meet
9.8Skyler Miller17' 3 PRWYTorringtonApr 14Torrington Invite
10.8Deion Contreras16' 6.5 PRWYLingle-Ft. LaramieApr 17SE Junior High Quad
View full rankings...
Triple Jump
1.9Justin Leman42' 7.75WYDouglasMay 19Wyoming State Championships 2012
2.-Joe Jackson42' 1.5 PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
3.11Colton Wright41' 3WYBurnsMay 19Wyoming State Championships 2012
4.12Zac Zimmerer40' 2.75WYSoutheastMay 114A-2A-1A East Regional T&F 2012
5.9Hunter Haman39' 3.75WYDouglasMay 19Wyoming State Championships 2012
6.10Wyatt Berg38' 3.5WYBurnsApr 21Pine Bluffs Invite
7.9Paden Wilson38' 2.5WYBurnsApr 21Pine Bluffs Invite
8.8Skyler Miller37' 10 PRWYTorringtonApr 28Scottsbluff Invite
9.9Barry Greenwald34' 7 PRWYLingle-Ft. LaramieMay 05SEWAC
8Jeff Burroughs34' 7 PRWYSoutheastApr 13Jr. High Viking Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.