Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Isaiah Pead10.98OHEastmoor AcademyMay 19Central District DII Section 2
2.12Nic Duty11.10PROHHamilton TownshipApr 28Kallner Invitational
3.12Tony Aquino11.24cPROHJonathan AlderApr 30Madison County Quad
4.12Ryan Moore11.33OHSt Francis De Sales-ColumbusMay 19Central District DII Section 2
5.12Cameron McRae11.42PROHNew AlbanyMay 19Central District DII Section 2
6.12Jeff Messmer11.44cOHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
7.10Dion Keaton11.49OHSt Francis De Sales-ColumbusMay 19Central District DII Section 2
8.12Chris Trisler11.60OHHamilton TownshipApr 28Kallner Invitational
9.12Luke Benedict11.64cPROHJonathan AlderApr 10Jonathan Alder vs. Buckeye Valley
11Antonio Davis11.64cPROHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.11Isaiah Pead22.38OHEastmoor AcademyMay 19Central District DII Section 2
2.10Rufus Walls22.39 (.0)OHBishop HartleyJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.12Josh Kraner22.75 (-3.0)PROHHeathJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.12Anthony Williams22.77PROHBishop HartleyMay 19Central District DII Section 2
5.12Jeff Messmer22.84cOHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
6.11Vince Williams22.92PROHEastmoor AcademyMay 19Central District DII Section 2
7.12Tony Aquino23.14cPROHJonathan AlderMay 05Mt Gilead Invite
8.11John Brockman23.29PROHGranvilleMay 19Central District DII Section 2
9.12Chris Trisler23.44cOHHamilton TownshipMar 09MSL Buckeye Championships
10.11Nick Campbell23.49PROHNew AlbanyMay 19Central District DII Section 2
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.11Isaiah Pead48.16PROHEastmoor AcademyJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.12Elliot Bromagen49.07PROHBexleyJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.12Josh Kraner49.56PROHHeathJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.12Anthony Williams50.40OHBishop HartleyMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
5.10Jacob Eldridge51.55OHLondonMay 19Central District DII Section 2
6.11Zach Aust51.84PROHSt Francis De Sales-ColumbusMay 19Central District DII Section 2
7.12Stefan Neal52.14cPROHHamilton TownshipMar 09MSL Buckeye Championships
8.12Kurt Hawk52.30PROHMount GileadMay 19Central District DII Section 2
9.12Brandon Cooper52.74cPROHAmanda-ClearcreekMar 09MSL Buckeye Championships
10.9Rashawn Jones53.23OHLinden Mc KinleyMay 19Central District DII Section 2
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Tyler Stanley1:54.40PROHBexleyJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.12Adrian Jackson1:54.55PROHLondonJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.11Michael Rutherford1:55.35PROHSt Francis De Sales-ColumbusMay 19Central District DII Section 2
4.10Zach Lathrop1:55.43OHRiver Valley (Caledonia)Jun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
5.11Seth Gray1:59.08PROHSt Francis De Sales-ColumbusMay 19Central District DII Section 2
6.11Scott Schall2:00.96PROHBloom CarrollMay 19Central District DII Section 2
7.12Matthew Tolliver2:01.2hPROHAmanda-ClearcreekMar 09MSL Buckeye Championships
8.12Ron Shelton2:02.40OHHamilton TownshipApr 14Shadyside Invitational
9.12Mark Schmid2:03.82PROHGranvilleMay 19Central District DII Section 2
10.10Scott Comisford2:03.85OHGranvilleMay 19Central District DII Section 2
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Cameron Johnson4:18.79PROHMount GileadJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.12Michael Thompson4:32.53PROHSt Francis De Sales-ColumbusMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
3.11A.J. West4:32.86PROHMount GileadMay 19Central District DII Section 2
4.11Cory Irwin4:36.3hOHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
5.10Vinny Balzano4:38.45OHSt Francis De Sales-ColumbusMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
6.10Darius Chandler4:42.29OHEastmoor AcademyMay 19Central District DII Section 2
7.11Tim Williard4:44.8hOHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
8.11Matt Kennedy4:46.44PROHLondonMay 19Central District DII Section 2
9.10David Crumley4:48.4hOHHamilton TownshipMar 09MSL Buckeye Championships
10.9Tommy Brown4:49.74OHGranvilleMay 19Central District DII Section 2
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12T. J. Badertscher9:33.33PROHRiver Valley (Caledonia)May 19Central District DII Section 2
2.12Cameron Johnson9:33.48PROHMount GileadMay 19Central District DII Section 2
3.11Tim Williard9:57.1hOHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
4.12Kevin Frick10:00.84PROHGrandview HeightsJun 02OHSAA D3 State Track & Field Championships
5.10David Crumley10:02.98PROHHamilton TownshipMar 01Personal Bests
6.10Colton Johnson10:06.21OHMount GileadMay 19Central District DII Section 2
7.11Nick Meidl10:06.9hPROHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
8.12Zach Yoder10:18.50PROHSt Francis De Sales-ColumbusMay 19Central District DII Section 2
9.10Ryan Harris10:27.97OHRiver Valley (Caledonia)May 19Central District DII Section 2
10.12Collin Richards10:40.16PROHSt Francis De Sales-ColumbusMay 19Central District DII Section 2
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Aaron Roberts14.60 (-.7)PROHHeathJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.9Sean James14.87 (-.7)OHEastmoor AcademyJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.12Daniel Belcher15.31PROHHamilton TownshipApr 14Shadyside Invitational
12Justin Leasure15.31 (-.1)OHAmanda-ClearcreekJun 02OHSAA D3 State Track & Field Championships
5.12Evan Kinsley15.44PROHGranvilleMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
6.11Ben Davis15.77OHGranvilleMay 19Central District DII Section 2
7.12Jeff Messmer16.04cOHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
8.11Zach Wilson16.25PROHMadison PlainsMay 19Central District DII Section 2
9.10Davon Custis16.31OHSt Francis De Sales-ColumbusMay 19Central District DII Section 2
10.10Collin Show16.33PROHNew AlbanyMay 19Central District DII Section 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Aaron Roberts36.98PROHHeathJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.12Jeff Messmer39.14cOHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
3.10Ethan Freet39.65OHLondonJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.12Aaron Mackey39.85PROHEastmoor AcademyMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
5.9Sean James40.33OHEastmoor AcademyMay 19Central District DII Section 2
6.11Mike Brown41.64PROHGranvilleMay 19Central District DII Section 2
7.10Cory Becher41.74OHGranvilleMay 19Central District DII Section 2
8.10DJ Tupper42.14cOHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
9.11Michael Brown42.31PROHGranvilleMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
10.10Anthony Cuckler42.70PROHBloom CarrollMay 19Central District DII Section 2
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.-Chaz Jordan
Ryan Sawyer
Vince Williams
Nate Green
43.00OHEastmoor AcademyJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.-Daniel Belcher
Nick Duty
Stefan Neal
Chris Trisler
43.44cOHHamilton TownshipMar 01Personal Bests
3.Cameron Ross
Zack Embrey
Jordan Gravely
Downey Caleb
43.62OHHeathJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.-Kenny Stafford
Dion Keaton
Tito Martinez
Ryan Moore
43.81OHSt Francis De Sales-ColumbusMay 19Central District DII Section 2
5.Relay Team44.70OHGranvilleMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
6.-Nick Campbell
Cameron McRae
Kylee Barnett
Ethan Cullinan
44.72OHNew AlbanyMay 19Central District DII Section 2
7.-O'neal Ford
Denzill Cooper
Robert Powell
Antonio Davis
44.94cOHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
8.Courtney Wakins
Marvin Demby
Ruben Reeves
Rashawn Jones
45.84OHLinden Mc KinleyApr 28Africentric Invitational
9.-Patrick Cunningham
Mark Swartz
Jalin Thomas
Aaron Steffy
46.34cOHBloom CarrollMar 09MSL Buckeye Championships
10.-Tony Aquino
Luke Benedict
Wes Bundenthal
Nick Miller
46.54cOHJonathan AlderApr 10Jonathan Alder vs. Buckeye Valley
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Zack Embrey
Josh Kraner
Jordan Gravely
Aaron Roberts
1:27.28OHHeathJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.-Kenny Stafford
Dion Keaton
Tito Martinez
Ryan Moore
1:30.96OHSt Francis De Sales-ColumbusMay 19Central District DII Section 2
3.Relay Team1:31.25OHGranvilleMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
4.-Daniel Belcher
Nick Duty
Stefan Neal
Chris Trisler
1:31.35OHHamilton TownshipMar 01Personal Bests
5.Brian Farlough
Chip Reeves
J.D. Ramage
Elliot Bromagen
1:31.62OHBexleyJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
6.-Nick Campbell
Cameron McRae
Kylee Barnett
Ethan Cullinan
1:32.22OHNew AlbanyMay 19Central District DII Section 2
7.-Vince Williams
Mark Harris
Steven Mitchell
Chaz Jordan
1:32.46OHEastmoor AcademyMay 19Central District DII Section 2
8.-Luke Evans
Rufus Walls
Anthony Williams
Dominic Colvin
1:33.60OHBishop HartleyMay 19Central District DII Section 2
9.-Matthew Tolliver
Judd Ellinger
Anthony Wampler
Brandon Cooper
1:34.3hOHAmanda-ClearcreekMar 09MSL Buckeye Championships
10.-Robert Powell
Denzill Cooper
Blake Barnhart
Antonio Davis
1:35.4hOHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Chase Oberfield
Jordan Gravely
Josh Kraner
Aaron Roberts
3:18.54OHHeathJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.Relay Team3:23.28OHEastmoor AcademyMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
3.Relay Team3:23.63OHGranvilleMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
4.Anthony Wampler
Dalton Smith
Brandon Cooper
Matthew Tolliver
3:25.56OHAmanda-ClearcreekJun 02OHSAA D3 State Track & Field Championships
5.-Jacob Eldridge
Ethan Freet
Matt Kennedy
Adrian Jackson
3:26.50OHLondonMay 19Central District DII Section 2
6.J.D. Ramage
Robbie Farquhar
Tyler Stanley
Elliot Bromagen
3:28.13OHBexleyJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
7.-Blake Barnhart
Tyler Thompson
Chris Holt
DJ Tupper
3:35.9hOHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
8.-Xavier Shelton
D.J. Watson
Stefan Neal
Ron Shelton
3:36.0hOHHamilton TownshipMar 09MSL Buckeye Championships
9.-Trevor Hall
Kit Scott
T. J. Badertscher
Zach Lathrop
3:36.34OHRiver Valley (Caledonia)May 19Central District DII Section 2
10.-Nick Campbell
Zach Galbreath
Christian McFarland
Pat Chantharangsy
3:37.09OHNew AlbanyMay 19Central District DII Section 2
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Michael Rutherford
Seth Gray
Michael Thompson
Zach Aust
7:53.08OHSt Francis De Sales-ColumbusJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.Elliot Bromagen
Chris Fahey
Robbie Farquhar
Tyler Stanley
8:01.96OHBexleyJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.A.J. West
Cameron Johnson
Matt Pettigrew
Kurt Hawk
8:13.15OHMount GileadJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
4.-T. J. Badertscher
Trevor Hall
Josh Zucker
Zach Lathrop
8:17.37OHRiver Valley (Caledonia)May 19Central District DII Section 2
5.Relay Team8:25.20OHGranvilleMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
6.-Cory Irwin
Christian Edens
Nick Meidl
Tim Williard
8:27.6hOHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
7.-Darius Chandler
Alex McIntyre
Steven Mitchell
Mark Hale
8:34.53OHEastmoor AcademyMay 19Central District DII Section 2
8.-Jeff Barrett
Adam Coleman
Eric Rowland
Scott Schall
8:38.9hOHBloom CarrollMar 09MSL Buckeye Championships
9.-Matthew Tolliver
Jacob Schoenlein
Zack Howard
Jared Wilson
8:40.0hOHAmanda-ClearcreekMar 09MSL Buckeye Championships
10.-Adrian Jackson
Jared Newbold
Kyle Longsdorf
Matt Kennedy
8:40.54OHLondonMay 19Central District DII Section 2
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Devin Gist51' 9.75OHSt Francis De Sales-ColumbusMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
2.10Ryan Wilborn51' 5OHEastmoor AcademyApr 28Africentric Invitational
3.11Austin Levering51' 4.5PROHRiver Valley (Caledonia)May 19Central District DII Section 2
4.11Patrick Omameh47' 3OHSt Francis De Sales-ColumbusMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
5.12Matt Frakes45' 1PROHHamilton TownshipApr 28Kallner Invitational
6.11Ryan Roads44' 10.5PROHNew AlbanyMay 19Central District DII Section 2
7.10Zack Helman44' 2.5OHLondonMay 19Central District DII Section 2
8.12Ryan Herrick43' 10.75PROHGranvilleMay 19Central District DII Section 2
9.12Joe Runyan43' 10PROHJonathan AlderApr 17Canal Winchester vs. Jonathan Alder / Columbus Academy
10Travis Stevenson43' 10OHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Nic Radel159' 10PROHGrandview HeightsJun 02OHSAA D3 State Track & Field Championships
2.12Jory Delcecato155' 7PROHLicking ValleyJun 02OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.11Austin Levering150' 2OHRiver Valley (Caledonia)May 19Central District DII Section 2
4.12John Thrasher139' 7PROHElgin (Marion)May 19Central District DII Section 2
5.10Ryan Wilborn134' 10OHEastmoor AcademyMay 19Central District DII Section 2
6.12Matt Frakes134' 0PROHHamilton TownshipMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
7.10Travis Stevenson129' 10OHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
8.10Victor Rodriguez126' 1OHEastmoor AcademyMay 19Central District DII Section 2
9.10Ryan Huff123' 4OHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
10.11Nathan Pickett120' 10PROHNew AlbanyMay 19Central District DII Section 2
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Ron Shelton6' 5PROHHamilton TownshipMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
2.11John Brockman6' 4PROHGranvilleApr 03Granville vs Highland (Sparta)
11Matt Farkas6' 4PROHSt Francis De Sales-ColumbusMay 19Central District DII Section 2
4.12Mark Chupka6' 1PROHGranvilleMay 19Central District DII Section 2
5.12D.J. Watson6' 0PROHHamilton TownshipApr 14Shadyside Invitational
6.11Robert Powell5' 10.25OHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
7.12Justin Leasure5' 10PROHAmanda-ClearcreekMar 09MSL Buckeye Championships
8.10Anthony Cuckler5' 10OHBloom CarrollMay 19Central District DII Section 2
12Scott Gruber5' 10OHMount GileadMay 19Central District DII Section 2
11Cody Kemmerling5' 10PROHMadison PlainsMay 19Central District DII Section 2
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Anthony Wampler14' 0PROHAmanda-ClearcreekJun 02OHSAA D3 State Track & Field Championships
2.12Will Kirk13' 6PROHNew AlbanyMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
3.12Kyle Longsdorf13' 0PROHLondonMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
4.12Evan Kinsley12' 6PROHGranvilleMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
5.11Chris Johnson12' 0OHMount GileadMay 19Central District DII Section 2
6.12Tommy Boyd11' 6PROHLondonMay 19Central District DII Section 2
10Seth Newman11' 6PROHMadison PlainsMay 19Central District DII Section 2
12Nick Miller11' 6PROHJonathan AlderApr 10Jonathan Alder vs. Buckeye Valley
10Tyler Norman11' 6OHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
10.11A.J. West11' 0PROHMount GileadMay 19Central District DII Section 2
11Klay Purvis11' 0PROHRiver Valley (Caledonia)May 19Central District DII Section 2
10Ben Trautman11' 0OHGranvilleMay 19Central District DII Section 2
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Aaron Mackey21' 4.75PROHEastmoor AcademyMay 19Central District DII Section 2
2.11Kerwince Jones20' 11.5PROHLinden Mc KinleyMay 26OHSAA Region 8 D2 Dayton
3.12An Hoang20' 10.25PROHSt Francis De Sales-ColumbusMay 19Central District DII Section 2
4.12Nic Duty20' 6.5PROHHamilton TownshipMay 19Central District DII Section 2
5.12Tony Aquino20' 0PROHJonathan AlderApr 19Wittenberg Invitational
6.11Blake Barnhart19' 10.75PROHCanal WinchesterMar 09MSL Buckeye Championships
7.11Jacob Hunt19' 10PROHElgin (Marion)May 19Central District DII Section 2
8.12Evan Kinsley19' 9.5OHGranvilleMay 19Central District DII Section 2
9.11Ben Davis19' 8OHGranvilleMay 19Central District DII Section 2
11Marvin Demby19' 8PROHLinden Mc KinleyApr 28Africentric Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.