Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Tyler Branch10.74 PR (3.4)IDJeromeMay 175A State Championships
2.12Ian Keys10.80 PRIDWood RiverMay 09District IV 4A Meet Day 2
3.11Bryson Stout10.82 PR (2.6)IDMeridian (ID)May 175A State Championships
4.11Chris Baker10.86 PRIDLake CityApr 26IEL Championships
5.11Karsten Niederer10.98 (2.6)IDBorahMay 175A State Championships
6.11Beau White11.00 PRIDMountain View (ID)May 03Gary Gorrell Twilight
9Cory Mullanix11.00IDCentennialMay 03Gary Gorrell Twilight
8.10Bryce Frazee11.01 PR (2.6)IDIdaho FallsMay 175A State Championships
9.11Hagen Graves11.02 PRIDFruitlandApr 18Middleton Invitational
10.10Bryce Kirby11.03 (-.6)IDMountain View (ID)Apr 12Boise Relays
11Kevin Wang11.03 PR (1.8)IDRocky MountainMay 175A State Championships
12Taylor Seaton11.03 PRIDMinicoMay 03BruHawk Relays
View full rankings...
200 Meters
1.11Bryson Stout21.76 PR (3.9)IDMeridian (ID)May 175A State Championships
2.12Josh Wallin21.93 PRIDRocky MountainApr 26Ymca Invitational
3.12Ian Keys22.07 PRIDWood RiverMay 09District IV 4A Meet Day 2
4.11Chris Baker22.15 (3.9)IDLake CityMay 175A State Championships
5.12Caleb Worley22.26 PRIDMinicoMay 09District IV 4A Meet Day 2
11Levi Hagen22.26 PRIDRocky MountainMay 03Gary Gorrell Twilight
7.11Hagen Graves22.31 PR (3.4)IDFruitlandMay 173A State Championships
8.12Dante Carter22.38 PRIDNampaApr 19Bandanna Invitational
9.11Addison Johnson22.43 PRIDCoeur D'AleneMay 104A-5A Regional I-II Championship
10.11Reed Ericson22.44c PRIDKunaMar 20Nampa, Kuna@ Caldwell
11.12Jordan Browning22.44 PRIDMinicoMay 09District IV 4A Meet Day 2
View full rankings...
400 Meters
1.12Josh Wallin47.54 PRIDRocky MountainMay 095A District III Championships
2.12James Heckendorn47.97 PRIDEagleMay 175A State Championships
3.12Edmund Ellis49.51 PRIDEagleMay 095A District III Championships
4.11Jacob Wright49.58IDIdaho FallsMay 095A District V/VI Championship
5.11Reed Ericson49.61 PRIDKunaMay 104A District 3 Track & Field Championship
6.11Jordon Wallin49.65IDRocky MountainJun 01BorderDuel Track Classic
7.11Tanner Johnson49.72 PRIDCentennialMay 095A District III Championships Day 1
8.12Bret Davide49.75 PRIDPost FallsMay 175A State Championships
9.12Caleb Worley49.77 PRIDMinicoMay 09District IV 4A Meet Day 2
10.12Nate Youngclaus49.83 PRIDSkyviewMay 104A District 3 Track & Field Championship
View full rankings...
800 Meters
1.12Thomas Rigby1:50.80 PRIDBoiseMay 175A State Championships
2.11Jordon Wallin1:51.85 PRIDRocky MountainMay 095A District III Championships
3.11Joe Giese1:54.08 PRIDRocky MountainMay 095A District III Championships
4.12Gabe Harm1:54.11 PRIDEagleMay 095A District III Championships
5.12Conrad Larson1:54.33 PRIDVictory CharterApr 26Ymca Invitational
6.12Mike Dunton1:55.51 PRIDCoeur D'AleneMay 175A State Championships
7.11Andrew Rafla1:55.74 PRIDTimberline (Boise)May 022013 Boise City Championship
8.12David Steele1:56.63 PRIDCapitalMay 022013 Boise City Championship
9.11Daniel Garz1:56.68 PRIDEmmettMay 104A District 3 Track & Field Championship
10.12Justin Ross1:56.81 PRIDRocky MountainApr 19Bandanna Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.10Elijah Armstrong4:15.35IDPocatelloMay 175A State Championships
2.11Andrew Rafla4:16.59IDTimberline (Boise)Apr 26Ymca Invitational
3.12Thomas Rigby4:18.57 PRIDBoiseMay 175A State Championships
4.12David Steele4:18.92 PRIDCapitalApr 13Pasco Invitational
5.11Sam Levora4:19.30IDSandpointMay 104A-5A Regional I-II Championship
6.11Jordon Wallin4:20.48 PRIDRocky MountainApr 19Bandanna Invitational
7.12Conrad Larson4:21.70 PRIDVictory CharterApr 26Ymca Invitational
8.12Justin Ross4:22.25IDRocky MountainMay 175A State Championships
9.10Paul Ryan4:23.04IDLogosApr 20King's Invitational
10.12Gabe Harm4:23.49 PRIDEagleApr 26Ymca Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.10Elijah Armstrong9:15.82IDPocatelloMay 175A State Championships
2.12James Withers9:24.21 PRIDSnake RiverMay 173A State Championships
3.10Paul Ryan9:27.96IDLogosApr 13Pasco Invitational
4.12Thomas Rigby9:31.16 PRIDBoiseMay 175A State Championships
5.11Andrew Rafla9:31.26IDTimberline (Boise)May 175A State Championships
6.11Sam Levora9:32.24 PRIDSandpointApr 13Pasco Invitational
7.10Dwain Stucker9:33.89IDMeridian (ID)May 175A State Championships
8.11Haydin Herndon9:37.41 PRIDPocatelloMay 175A State Championships
9.11Scott Sullivan9:37.7hIDCentennialApr 05Pulse Invitational
10.12John Jamboretz9:40.9h PRIDBoiseApr 05Pulse Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Khalil Oliver14.21 PR (2.7)IDRocky MountainMay 175A State Championships
2.11Peyton Harris14.40 PR (2.7)IDBoiseMay 175A State Championships
3.12Payton Lewis14.46 PRIDNampa ChristianMay 10WIC District Track
4.11Brooks Ney14.63 (2.7)IDCaldwellMay 175A State Championships
5.10Zion Stuffle14.73 (3.2)IDLewistonMay 175A State Championships
6.12Micah Spatz14.75 PRIDMelbaMay 10WIC District Track
7.11Samuel Lee14.77IDCoeur D'AleneApr 20Rasmussen Invitational
8.12Trent Hammond14.91 PRIDPost FallsApr 20Rasmussen Invitational
9.9Jacob Seward14.92 PRIDRocky MountainMay 095A District III Championships Day 1
10.12Joe Koetter14.98 PRIDCentennialMay 03Gary Gorrell Twilight
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Zion Stuffle38.49IDLewistonApr 13Pasco Invitational
2.11Peyton Harris38.78IDBoiseMay 175A State Championships
3.11Brooks Ney39.24IDCaldwellMay 175A State Championships
4.12Santino Tong39.33 PRIDCapitalMay 095A District III Championships
5.12Colton Belnap39.39 PRIDPocatelloMay 175A State Championships
6.12Micah Spatz39.55 PRIDMelbaApr 26Ymca Invitational
7.12Kyler Howell39.83 PRIDHillcrestMay 095A District V/VI Championship
8.12Clay Oliver39.97 PRIDBishop KellyMay 104A District 3 Track & Field Championship
9.12Logan Mills40.11 PRIDMountain View (ID)May 175A State Championships
10.12Joe Koetter40.13 PRIDCentennialMay 03Gary Gorrell Twilight
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Kevin Wang
Isaiah Johnson
Kade Ready
Jacob Seward
42.60IDRocky MountainMay 175A State Championships
2.-Josh Labrador
Clayton Watts
Nick Wheeler
Kellen Herink
43.13IDEagleMay 175A State Championships
3.-Relay Team43.30IDCentennialMay 095A District III Championships
4.-Relay Team43.34IDCapitalMay 095A District III Championships
5.-Relay Team43.35IDBoiseMay 095A District III Championships
6.-Reece Mahaffy
Anthony Dahlheimer
Makenzie Baker
Addison Johnson
43.37IDCoeur D'AleneMay 175A State Championships
7.-Taylor Seaton
Caleb Worley
Daryn Terry
Jordan Browning
43.43IDMinicoMay 175A State Championships
8.-Marshell Pack
Bryce Kirby
Kenny Webster
Beau White
43.44cIDMountain View (ID)Apr 05Pulse Invitational
9.-Conner Newby
Chris Baker
Trent Greene
Rhet Damschen
43.47IDLake CityMay 175A State Championships
10.-Relay Team43.51IDFruitlandMay 173A State Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Isaiah Johnson
Kade Ready
Levi Hagen
Josh Wallin
1:27.68IDRocky MountainMay 095A District III Championships
2.-Relay Team1:29.14IDEagleMay 095A District III Championships
3.-Taylor Seaton
Daryn Terry
Caleb Worley
Jordan Browning
1:29.90IDMinicoMay 09District IV 4A Meet Day 2
4.-Kyle Golen
Jake Moody
Bryan Johnson
Bryson Stout
1:29.94IDMeridian (ID)May 175A State Championships
5.-Rhett Suciu
Noah Elia
Joseph Zepeda
Tyler Souza
1:30.31IDBishop KellyMay 104A District 3 Track & Field Championship
6.-Relay Team1:30.6hIDPocatelloMay 09District V/VI 4A Meet Day 1
7.-Rhet Damschen
Chris Baker
Tucker Louie-McGee
Jerry Louie-McGee
1:30.63IDLake CityMay 104A-5A Regional I-II Championship
8.-Matt Clements
Winton Miller
Austin Quinn
Alex Millward
1:30.67IDKimberlyApr 04Angie Wyatt
9.-Andrew Williamson
Ty Johnson
Jarom Packer
Justin Roberts
1:30.89IDWeiserApr 26Ymca Invitational
10.-Cody Bowden
Tanner Jones
Kade Phillips
Leki Syddall
1:31.0hIDRigbyMay 09District V/VI 4A Meet Day 1
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Josh Wallin
Justin Ross
Joe Giese
Jordon Wallin
3:19.00IDRocky MountainMay 175A State Championships
2.-Edmund Ellis
Clayton Watts
Gabe Harm
James Heckendorn
3:19.06IDEagleMay 175A State Championships
3.-Relay Team3:23.07IDMeridian (ID)May 095A District III Championships
4.-Reed Ericson
Travis Jorgensen
Boone Bartlome
Mikhail Kidd
3:25.42IDKunaMay 175A State Championships
5.-Tyler Judy
Aaron Geurts
Bryan Grigg
Tanner Tingey
3:25.47IDHighland - PMay 095A District V/VI Championship
6.-Cameron Hansen
Ethan Livermont
Braden Johnson
Paul Perry
3:25.50IDRigbyMay 175A State Championships
7.-Jeremy Walker
Chase Armstrong
Nathan Hundley
Daniel Garz
3:28.27IDEmmettMay 104A District 3 Track & Field Championship
8.-Relay Team3:28.30IDMountain View (ID)May 095A District III Championships
9.-Clay Oliver
Matt Dean
Jake Sahli
Eric Albertson
3:28.47IDBishop KellyMay 104A District 3 Track & Field Championship
10.-Dylan Turnbow
Dillyn Morgan
Jon O'Brien
Tate Fuller
3:28.7hIDWest SideMay 082A District 5 Meet
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Joe Giese
Ian Cavey
Justin Ross
Jordon Wallin
7:41.81IDRocky MountainMay 175A State Championships
2.-Dartanan Kilgore
Bryan Grigg
Aaron Geurts
Kaden Clay
8:01.11IDHighland - PMay 175A State Championships
3.-Dylan Haas
Austin Murphy
Nick Moore
Dwain Stucker
8:04.97IDMeridian (ID)May 175A State Championships
4.-Luke Schweinsberg
Tyler Marlowe
Sam Schweinsberg
Dustin Duke
8:08.34IDHillcrestMay 095A District V/VI Championship
5.-Nathan Vance
Conner Dewey
Tyler Lewis
Derek Roper
8:10.29IDIdaho FallsMay 095A District V/VI Championship
6.-John Cromar
Sean Wilson
Benson Manner
Jon Stutz
8:10.88IDMadisonMay 095A District V/VI Championship
7.-Jared Capell
Noah Horsburgh
Parker Hansen
Colton Ray
8:11.45IDMountain View (ID)May 175A State Championships
8.-Relay Team8:15.92IDCapitalMay 095A District III Championships Day 1
9.-Relay Team8:18.30IDCentennialMay 095A District III Championships Day 1
10.-Cameron Hansen
Dakota Anderson
Dillon Kunz
Paul Perry
8:19.51IDRigbyApr 19Tiger/Grizz Invitational
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.-Jacob Seward
Levi Hagen
Josh Wallin
Jordon Wallin
3:26.65IDRocky MountainApr 26Ymca Invitational
2.-Alex Lewis
Evan Lunning
Joey Cook
Jerry Cook
3:32.34IDMoscowMay 175A State Championships
3.-Relay Team3:34.22IDNampaMay 175A State Championships
4.-Joseph Zepeda
Matt Dean
Clay Oliver
Eric Albertson
3:35.27IDBishop KellyMay 175A State Championships
5.-Wyatt Smith
Jeremy Walker
Nathan Hundley
Daniel Garz
3:36.30IDEmmettMay 104A District 3 Track & Field Championship
6.-Leki Syddall
Kade Phillips
Cameron Hansen
Paul Perry
3:36.6hIDRigbyMay 09District V/VI 4A Meet Day 1
7.-Luke Burgett
Trell Dowd
Ryan Carlson
Jeremy Stark
3:37.79IDTwin FallsMay 175A State Championships
8.-Edmund Ellis
Clayton Watts
James Heckendorn
Gabe Harm
3:38.70IDEagleMar 21Capital, Mt. View @ Eagle
9.-Eric Hill
Kevin Hill
Cody Langston
Reed York
3:38.91IDKamiahMay 02Meet of Champions
10.-Matthew Burgstahler
Jake Rookey
Clayton Pell
Tim Prummer
3:39.28IDSandpointMay 104A-5A Regional I-II Championship
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Eli McCullough60' 7 PRIDRocky MountainMay 03Gary Gorrell Twilight
2.11Tristan Maughn58' 11 PRIDBear LakeMay 03Grace Invitational
3.12Neal Murphy55' 7.5 PRIDBishop KellyMay 104A District 3 Track & Field Championship
4.12JonRyheem Peoples55' 0 PRIDRigbyMay 175A State Championships
5.12Andrew Galloway54' 6 PRIDPayetteApr 18Middleton Invitational
6.12Adam Lewis54' 3 PRIDRocky MountainApr 26Ymca Invitational
7.10Josh Barclay54' 1.5IDMinicoMay 09District IV 4A Meet Day 2
8.12Jalmer Ludwig52' 10.5 PRIDCentennialMay 03Gary Gorrell Twilight
9.12Juan Medina-Cuenca52' 0.25 PRIDEagleMay 095A District III Championships
10.12Taylor Oppedyke51' 7 PRIDBuhlMay 08District IV 3A&2A Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Adam Lewis180' 5 PRIDRocky MountainMay 03Gary Gorrell Twilight
2.12Eli McCullough170' 11 PRIDRocky MountainApr 06Arcadia Invitational
3.12Juston Lindsley168' 11 PRIDGrangevilleMar 23Kamiah Invitational
4.12James Tucker164' 5 PRIDRocky MountainApr 06Arcadia Invitational
5.10Drew Lindsley163' 8IDGrangevilleApr 18Kamiah
6.12Neal Murphy161' 1 PRIDBishop KellyMay 104A District 3 Track & Field Championship
7.12Brett Thompson160' 10 PRIDMinicoApr 11Buhl Rotary Invitational
8.12Cole Zacha159' 11 PRIDLewistonMay 104A-5A Regional I-II Championship
9.12Andrew Galloway159' 2 PRIDPayetteMar 14New Plymouth
10.10Logan Feasline156' 10IDSt MariesMay 02District 1 Meet of Champions
View full rankings...
High Jump
1.11Daniel Bruton6' 8IDMadisonMay 175A State Championships
11Kenny Webster6' 8 PRIDMountain View (ID)May 095A District III Championships
3.12Jake Stevens6' 6 PRIDEagleMay 03Gary Gorrell Twilight
4.11Samuel Lee6' 5 PRIDCoeur D'AleneMay 104A-5A Regional I-II Championship
5.12Kurtis Bonner6' 4.5 PRIDLewistonJun 08USATF INW Combined Events Championship
6.12Ryan Carlson6' 4IDTwin FallsApr 26Skyview Invitational
11Tanner Johnson6' 4 PRIDCentennialApr 05Pulse Invitational
12Chandler Smith6' 4 PRIDPost FallsMay 175A State Championships
11Andrew Austin6' 4 PRIDHillcrestMay 03HCC Invite
10.10Oscar Klassen6' 3IDAberdeenApr 12American Falls - 6-team #2
12Mitch Orme6' 3IDFirthMar 26Firth High Icebreaker
12Mason Lemmon6' 3 PRIDWest SideMay 082A District 5 Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.12Payton Lewis16' 1.75 PRIDNampa ChristianJun 08Great Southwest Classic
2.12Tanner Jones14' 8 PRIDRigbyMay 175A State Championships
3.12Chase Wightman14' 7 PRIDMadisonApr 19Tiger/Grizz Invitational
4.12Steven Beck14' 6 PRIDPost FallsApr 13Pasco Invitational
11Adam Jones14' 6 PRIDRocky MountainMay 095A District III Championships Day 1
6.12Cooper Vinson14' 0 PRIDSkyline (ID)Apr 12Hillcrest Tri
12Drake Hagood14' 0 PRIDRocky MountainMay 03Gary Gorrell Twilight
8.11Alex Lawrence13' 10IDKunaApr 12Probst-Walker Invite
9.11Colton Mumm13' 6IDRocky MountainMay 03Gary Gorrell Twilight
12Benjamin Hansen13' 6 PRIDMadisonMay 03HCC Invite
12Charlie Sheperd13' 6 PRIDSalmon RiverApr 05Oregon Trail Invitational - Full
11Jake Sterk13' 6IDEagleMay 175A State Championships
10Colebee Ransom13' 6IDPayetteMay 09SRV Districts
11Mitch Reeve13' 6IDEagleMay 175A State Championships
View full rankings...
Long Jump
1.11Tanner Johnson22' 10.5IDCentennialMay 175A State Championships
2.11Peyton Harris22' 10IDBoiseMay 175A State Championships
3.12Kody Brock22' 8 PRIDCentennialMay 175A State Championships
4.12Jake Gyer22' 5 PRIDCentennialMay 175A State Championships
5.12Makenzie Baker22' 4 PRIDCoeur D'AleneApr 26IEL Championships
6.12Dylan Warrington22' 1 PRIDEagleApr 25Boise/Eagle/Vallivue/Timberline
7.10Boone Bartlome22' 0.25 PRIDKunaMay 175A State Championships
8.11Daniel Bruton22' 0 PRIDMadisonMay 03HCC Invite
9.11Khalil Oliver21' 10.5 PRIDRocky MountainMay 095A District III Championships Day 1
12Kolton Parsons21' 10.5IDJeromeMay 175A State Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Jake Gyer46' 10.5 PRIDCentennialMay 095A District III Championships
2.11Khalil Oliver46' 2.5 PRIDRocky MountainMay 175A State Championships
3.11Marcell King44' 6.5IDCapitalMay 095A District III Championships
4.10Wyatt Helm44' 5.5IDMelbaMay 10WIC District Track
5.12Jake Stevens44' 5 PRIDEagleApr 25Boise/Eagle/Vallivue/Timberline
6.11Joe Miller44' 4IDSkyviewMay 104A District 3 Track & Field Championship
12Kody Brock44' 4 PRIDCentennialApr 25Centennial, Capital @ Borah
8.10Eric Vice44' 2.5IDTimberline (Boise)May 095A District III Championships
9.12Kiana Walker44' 1.5IDCentennialMay 175A State Championships
10.10Ethan Elliott43' 11 PRIDAberdeenApr 10West Side(Meet will be held on the warmest day this week)
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.