Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Deion Franklin10.80PRMDDulaneyApr 23BCPS League Meet@Milford Mill Academy
2.12Travis Washington10.90PRMDDulaneyApr 23BCPS League Meet@Milford Mill Academy
3.10Anthony Simpson11.14 (1.6)MDMergenthaler Voc TechMay 25Maryland State Championships - Day 2
4.12Darrian Tomlinson11.27PRMDMergenthaler Voc TechApr 17Baltimore City East Side Championship
12Brandon Scott11.27PRMDMergenthaler Voc TechMay 09Baltimore City Championship Day 1
12Sam Fernekees11.27PRMDWestminsterApr 13Don Boyer Invitational
7.12Demetrius Edgar Brown11.34cPRMDJames Hubert BlakeApr 23Paint Branch @ Blake
11Noel Njem11.34cMDPaint BranchApr 09Paint Branch @ Richard Montgomery
12Keith Moody11.34cPRMDKenwoodApr 30BCPS League Meet
11David Crossman11.34cPRMDJames Hubert BlakeApr 03James Hubert Blake High Vs. Springbrook Hs
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Brandon Scott22.47 (1.0)PRMDMergenthaler Voc TechMay 25Maryland State Championships - Day 2
2.12Deion Franklin22.51 (1.6)PRMDDulaneyMay 243A/4A Maryland State Championships
3.12Dorian Claggett22.55MDBaltimore Polytechnic InstituteMay 04Clash of the Titans
4.12Sytta Barry22.64cPRMDPaint BranchApr 23Paint Branch @ Blake
5.11Jaleel Feggins22.84cPRMDKenwoodMar 28BCPS League Meet
12Gideon Ampofo22.84cPRMDJames Hubert BlakeApr 23Paint Branch @ Blake
7.12Dominique Cook23.14cPRMDPaint BranchApr 09Paint Branch @ Richard Montgomery
8.12Keith Moody23.22PRMDKenwoodApr 13Pikesville Track Classic
9.12Aubra Moffet23.24cPRMDMergenthaler Voc TechApr 10Baltimore City Meet #2
10.11Noel Njem23.34cMDPaint BranchApr 09Paint Branch @ Richard Montgomery
11Dwight Harrell23.34c (2.0)PRMDCatonsvilleApr 09BCPS League Meet
12Sam Fernekees23.34cMDWestminsterApr 17Tri Meet Westminster/Century/Liberty
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Dorian Claggett48.48PRMDBaltimore Polytechnic InstituteJun 14New Balance Nationals
2.12Darrius Oxley49.40PRMDJames Hubert BlakeMay 184A North Regional Championships
3.12Sam Fernekees51.44MDWestminsterMay 184A North Regional Championships
4.11Clifton Green51.97PRMDPaint BranchApr 19Darius Ray Invite
5.12Travis Washington52.00PRMDDulaneyApr 23BCPS League Meet@Milford Mill Academy
6.12Keith Moody52.19PRMDKenwoodApr 13Pikesville Track Classic
7.10Oliver Lloyd52.44cMDPaint BranchApr 17Tri -Springbrook/ Magruder /Paint Branch
8.11Tionne Barmer52.50PRMDDulaneyApr 23BCPS League Meet@Milford Mill Academy
9.12Trent Bae52.60PRMDDulaneyApr 13Pikesville Track Classic
10.12Isaiah Garner52.70PRMDDulaneyApr 23BCPS League Meet@Milford Mill Academy
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Vincent Ciattei1:53.42PRMDPerry HallApr 13Pikesville Track Classic
2.10Oliver Lloyd1:58.0hMDPaint BranchApr 23Paint Branch @ Blake
3.10Josh Oxley1:59.14MDJames Hubert BlakeMay 08Montgomery County A Championships
4.12Robel Kebede2:00.16PRMDSherwoodApr 208th Annual Viking Invitational
5.12Jon Anderson2:02.7hPRMDDulaneyApr 30BCPS League Meet-Week 5
6.10Lorenzo Neil2:03.0hMDPaint BranchApr 23Paint Branch @ Blake
7.12Victor Koech2:04.0hPRMDPaint BranchApr 23Paint Branch @ Blake
8.11Greg Bell2:04.16PRMDJames Hubert BlakeApr 19Darius Ray Invite
9.9Eric Walz2:04.4hMDDulaneyApr 30BCPS League Meet-Week 5
10.11Kirubel Asfaw2:04.60PRMDCatonsvilleMay 11BCPS County Championships
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Vincent Ciattei4:14.39PRMDPerry HallApr 13Pikesville Track Classic
2.12Jon Anderson4:31.45PRMDDulaneyApr 13Pikesville Track Classic
3.10Lorenzo Neil4:34.75MDPaint BranchMay 184A North Regional Championships
4.12Robel Kebede4:35.16PRMDSherwoodMay 184A North Regional Championships
5.10Adolfo Carvalho4:36.36MDDulaneyMay 184A North Regional Championships
6.12Dan Fordyce4:36.84PRMDDulaneyApr 208th Annual Viking Invitational
7.10Oliver Lloyd4:37.0hPRMDPaint BranchApr 23Paint Branch @ Blake
8.9Eric Walz4:37.76MDDulaneyMay 0427th Annual Katie Jenkins Invitational
9.11Kirubel Asfaw4:37.96PRMDCatonsvilleMay 11BCPS County Championships
10.12Vikram Siberry4:39.8hPRMDSherwoodApr 23Sherwood, RM, Springbrook Dbl. Dual
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Vincent Ciattei9:10.25PRMDPerry HallApr 06Azizidin Ra'Off Invitational
2.9Eric Walz9:48.28MDDulaneyMay 11BCPS County Championships
3.12Dereje Wondima Alemu9:48.90PRMDSherwoodMay 08Montgomery County A Championships
4.11Harold Dorsey9:52.68PRMDPaint BranchMay 08Montgomery County A Championships
5.12Chris Vitek9:56.30PRMDPerry HallMay 184A North Regional Championships
6.12Jon Anderson9:59.62PRMDDulaneyMay 0427th Annual Katie Jenkins Invitational
7.12Dan Fordyce10:11.98PRMDDulaneyApr 13Pikesville Track Classic
8.9Austin Carey10:12.53MDDulaneyMay 184A North Regional Championships
9.10Adolfo Carvalho10:16.9hMDDulaneyApr 30BCPS League Meet-Week 5
10.12Vikram Siberry10:19.0hMDSherwoodApr 23Sherwood, RM, Springbrook Dbl. Dual
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Patrick Alluisi14.79 (1.3)PRMDPerry HallMay 25Maryland State Championships - Day 2
2.12Boubacar Diallo14.99PRMDSpringbrookMay 0427th Annual Katie Jenkins Invitational
3.11Tionne Barmer15.20MDDulaneyApr 23BCPS League Meet@Milford Mill Academy
4.11Sheldon Roman15.54cPRMDPaint BranchApr 03Sherwood vs. Paint Branch
11Ethan Carey15.54cPRMDSherwoodApr 03Sherwood vs. Paint Branch
10Oga-Enyong Nkiri15.54cPRMDPaint BranchApr 03Sherwood vs. Paint Branch
12Matthew Mazur15.54cPRMDSherwoodApr 03Sherwood vs. Paint Branch
11Dimitry Decolin15.54cMDPaint BranchApr 03Sherwood vs. Paint Branch
12Andrew Sarver15.54cPRMDSherwoodApr 03Sherwood vs. Paint Branch
10.11Stephon Smith15.64PRMDDulaneyMay 0427th Annual Katie Jenkins Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Elijah Janssen40.32PRMDSpringbrookApr 19Darius Ray Invite
2.12Patrick Alluisi40.46PRMDPerry HallApr 26Hawks Invitational
3.10Tyreke Rudolph40.92MDMergenthaler Voc TechMay 11Baltimore City Championship Day 2
4.11Tionne Barmer41.03MDDulaneyApr 13Pikesville Track Classic
5.12Trent Bae41.14PRMDDulaneyMay 184A North Regional Championships
6.11Shawn Johnson41.68PRMDWestminsterApr 13Don Boyer Invitational
7.11Miles Douglas41.92PRMDJames Hubert BlakeMay 184A North Regional Championships
8.10Brandon Wharton42.22PRMDMergenthaler Voc TechMay 11Baltimore City Championship Day 2
9.11Stephon Smith42.24cPRMDDulaneyApr 30BCPS League Meet-Week 5
11Dimitry Decolin42.24cMDPaint BranchApr 09Paint Branch @ Richard Montgomery
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.-Relay Team43.34MDDulaneyMay 11BCPS County Championships
2.-Relay Team43.56MDPaint BranchApr 19Darius Ray Invite
3.-Tyreke Rudolph
Brandon Scott
Anthony Simpson
Darrian Tomlinson
43.82MDMergenthaler Voc TechMay 11Baltimore City Championship Day 2
4.-Demetrius Edgar Brown
Darius Oxley
Miles Douglas
Gideon Ampofo
44.00MDJames Hubert BlakeMay 25Maryland State Championships - Day 2
5.-Richard Nwokeji
Nick Davis
Patrick Alluisi
Brian Jaffe
44.32MDPerry HallMay 25Maryland State Championships - Day 2
6.-Relay Team44.56MDSpringbrookApr 19Darius Ray Invite
7.-Relay Team45.44MDBaltimore Polytechnic InstituteMay 01Baltimore City Relay Championship
8.-Garrett Bean
Darius Clifton
Sam Fernekees
Shawn Johnson
45.61MDWestminsterApr 13Don Boyer Invitational
9.-Relay Team45.74cMDKenwoodApr 16BCPS League Meet
10.-Relay Team45.96MDCatonsvilleMay 11BCPS County Championships
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.-Gideon Ampofo
Demetrius Edgar Brown
Miles Douglas
Darius Oxley
1:30.2hMDJames Hubert BlakeApr 23Paint Branch @ Blake
2.-Relay Team1:30.96MDDulaneyMay 11BCPS County Championships
3.-Relay Team1:31.02MDPaint BranchMay 08Montgomery County A Championships
4.-Relay Team1:31.64MDPerry HallMay 11BCPS County Championships
5.-Dorian Claggett
Gabriel Grell
Kenyon Sellers
Ted Smith
1:32.02MDBaltimore Polytechnic InstituteMay 09Baltimore City Championship Day 1
6.-Relay Team1:32.63MDMergenthaler Voc TechApr 17Baltimore City East Side Championship
7.-Relay Team1:34.75MDCatonsvilleMay 11BCPS County Championships
8.-Relay Team1:34.79MDSpringbrookApr 19Darius Ray Invite
9.-Garrett Bean
Tylor Bailey
Shawn Johnson
Kyle Hicks
1:35.28MDWestminsterMay 08Carroll County Championships
10.-Relay Team1:36.12MDKenwoodApr 13Pikesville Track Classic
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.-Gideon Ampofo
Gaston Assoua
Tony Harris
Paul Kennedy
3:27.36MDJames Hubert BlakeMay 184A North Regional Championships
2.-Relay Team3:27.53MDBaltimore Polytechnic InstituteMay 11Baltimore City Championship Day 2
3.-Relay Team3:29.51MDDulaneyMay 11BCPS County Championships
4.-Relay Team3:32.0hMDPaint BranchApr 23Paint Branch @ Blake
5.-Eric Anderson
Christopher Hernandez
Aubra Moffet
Brandon Wharton
3:32.42MDMergenthaler Voc TechMay 11Baltimore City Championship Day 2
6.-Cody Evans
Kyle Hicks
Shawn Johnson
Sam Fernekees
3:34.81MDWestminsterMay 08Carroll County Championships
7.-Quemarse Kalantary
Alexander Shoop
Zachary Konefal
Robel Kebede
3:35.76MDSherwoodApr 27Penn Relays
8.-Relay Team3:38.6hMDSpringbrookApr 23Sherwood, RM, Springbrook Dbl. Dual
9.-Relay Team3:40.11MDPerry HallApr 13Pikesville Track Classic
10.-Relay Team3:58.79MDCatonsvilleMar 23Baltimore County Relays
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.-Relay Team8:08.55MDPaint BranchMay 08Montgomery County A Championships
2.-Vikram Siberry
Owen Miller
Dereje Wondima Alemu
Robel Kebede
8:12.83MDSherwoodMay 08Montgomery County A Championships
3.-Relay Team8:20.73MDDulaneyMay 11BCPS County Championships
4.-Bart Allen
Ethan Burbridge
Jose Cruz
Jahi Thomas
8:22.46MDPerry HallMay 184A North Regional Championships
5.-Jonithan Jones
Brian Palmer
Odell Richardson
Derrick Sampson
8:33.93MDBaltimore Polytechnic InstituteMay 09Baltimore City Championship Day 1
6.-Relay Team8:46.9hMDCatonsvilleApr 16BCPS League Meet - Week 3
7.-Michael Citrenbaum
Zach Kushner
Bryan Citrenbaum
Justin Kirby
8:58.32MDJames Hubert BlakeMay 08Montgomery County A Championships
8.-Jesse Parsons
Cody Evans
Andrew Raab
Sean Baldwin
9:04.34MDWestminsterApr 20Talley Zimmerman Invitational
9.-Relay Team9:08.3hMDSpringbrookApr 17Tri -Springbrook/ Magruder /Paint Branch
10.-Raekwon Bates
Christopher Hernandez
Robert Malette
Keith Perrin
9:16.50MDMergenthaler Voc TechMay 09Baltimore City Championship Day 1
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Brandon Dixon49' 0.5PRMDCatonsvilleMay 11BCPS County Championships
2.12Travis Kesler48' 2PRMDWestminsterMay 184A North Regional Championships
3.11Devonte Johnson47' 4.5MDPaint BranchApr 06Quince Orchard Cougar Relays
4.12Glorie Tchouda44' 7.25PRMDSpringbrookApr 17Tri -Springbrook/ Magruder /Paint Branch
5.11Dylan Godfrey44' 7PRMDBaltimore Polytechnic InstituteMay 243A/4A Maryland State Championships
6.11Dalonte Jenifer44' 6PRMDMergenthaler Voc TechMar 22Baltimore City Meet #1
7.12Dmitri Clemens44' 4.75PRMDPaint BranchMay 184A North Regional Championships
8.12Bryant Young42' 0.5MDWestminsterApr 17Tri Meet Westminster/Century/Liberty
9.12Kashaud Bowman41' 1.75PRMDDulaneyMay 184A North Regional Championships
10.12Adefolarin Orimolade41' 0PRMDJames Hubert BlakeApr 17Richard Montgomery @ Blake
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Travis Kesler136' 10PRMDWestminsterMay 25Maryland State Championships - Day 2
2.12Brandon Dixon128' 0PRMDCatonsvilleMay 25Maryland State Championships - Day 2
3.12Dalton Myers125' 3.5PRMDWestminsterApr 17Tri Meet Westminster/Century/Liberty
4.12Adefolarin Orimolade121' 0PRMDJames Hubert BlakeMay 25Maryland State Championships - Day 2
5.10Zachary Delker113' 8MDCatonsvilleMay 11BCPS County Championships
6.11Isaiah White113' 6.25MDPaint BranchMay 184A North Regional Championships
7.12Khalid Conteh109' 0MDSpringbrookApr 23Sherwood, RM, Springbrook Dbl. Dual
8.11Devonte Johnson108' 6MDPaint BranchApr 09Paint Branch @ Richard Montgomery
9.12Dmitri Clemens106' 4.75PRMDPaint BranchMay 184A North Regional Championships
10.12Kwame Asante104' 4PRMDJames Hubert BlakeApr 17Richard Montgomery @ Blake
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Gaston Assoua6' 2PRMDJames Hubert BlakeApr 03James Hubert Blake High Vs. Springbrook Hs
11Eli Unger6' 2MDWestminsterMay 08Carroll County Championships
10Tevin Bailey6' 2MDWestminsterApr 08FSK/South Carroll/South Hagerstown @ Westminster
4.12Dre Lewis6' 0PRMDDulaneyMar 23Baltimore County Relays
12Dalton Myers6' 0PRMDWestminsterMar 23Knights & Lions Invite
6.11Isaiah Eisendorf5' 10PRMDSpringbrookApr 19Darius Ray Invite
12Andrew Sarver5' 10PRMDSherwoodApr 03Sherwood vs. Paint Branch
8.12Kevin Coffie5' 8PRMDSpringbrookApr 03James Hubert Blake High Vs. Springbrook Hs
-Xavier McCants5' 8PRMDSherwoodApr 06Quince Orchard Cougar Relays
11Richie Awojoodu5' 8MDPaint BranchApr 06Quince Orchard Cougar Relays
10Sequan Smith5' 8MDCatonsvilleApr 26Hawks Invitational
12Brandin Somerville5' 8PRMDWestminsterApr 06Dwight Scott "Battlefield Blast" Invitational
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Alex Liu12' 0PRMDDulaneyApr 30BCPS League Meet-Week 5
12Lewis Bennett12' 0PRMDCatonsvilleApr 09BCPS League Meet
3.10Austin Pleyo11' 6MDCatonsvilleApr 16BCPS League Meet - Week 3
4.10Ben Mansfield11' 0MDCatonsvilleApr 23BCPS League Meet - Week 4
12Jack Britcher11' 0PRMDPerry HallApr 23Baltimore County League Meet
6.11Noah Pennington10' 6MDPerry HallApr 26Hawks Invitational
7.12Andrew Powis10' 0PRMDKenwoodApr 23Baltimore County League Meet
10Ben Huang10' 0MDDulaneyApr 09BCPS League Meet
11Nick Davis10' 0PRMDPerry HallApr 13Pikesville Track Classic
10.10Joseph Hutchins9' 0MDPerry HallMay 11BCPS County Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Gaston Assoua22' 9PRMD James Hubert BlakeApr 27Penn Relays
2.12Sytta Barry22' 1.75PRMDPaint BranchMay 184A North Regional Championships
3.12Dre Lewis21' 6.75PRMDDulaneyMay 184A North Regional Championships
4.11Sam Kamran20' 5MDDulaneyApr 16BCPS League Meet Week 3
5.12Brandon Scott20' 3PRMDMergenthaler Voc TechApr 17Baltimore City East Side Championship
6.12Andrew Sarver20' 1.75PRMDSherwoodMay 0427th Annual Katie Jenkins Invitational
7.10Sequan Smith20' 1.5PRMDCatonsvilleApr 23BCPS League Meet - Week 4
12Jonithan Jones20' 1.5PRNCT.C. RobersonApr 09ACA Invitational
9.11Lorenzo Thompson20' 1MDKenwoodApr 13Pikesville Track Classic
10.12DeSean Morris19' 8.25PRMDBaltimore Polytechnic InstituteApr 20McNamara Mustangs Invitational
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Gaston Assoua46' 5PRMDJames Hubert BlakeMar 21Coyote Invitational
2.11Clifton Green43' 5PRMDPaint BranchApr 17Tri -Springbrook/ Magruder /Paint Branch
3.11Richie Awojoodu42' 10PRMDPaint BranchApr 17Tri -Springbrook/ Magruder /Paint Branch
4.12Andrew Sarver42' 1.25 (2.2)PRMDSherwoodMay 25Maryland State Championships - Day 2
5.12Michael Graham41' 9.25 (2.6)PRMDDulaneyMay 25Maryland State Championships - Day 2
6.12DeSean Morris41' 8.5PRMDBaltimore Polytechnic InstituteMay 09Baltimore City Championship Day 1
7.12Jonithan Jones41' 1.5PRNCT.C. RobersonApr 09ACA Invitational
8.12Dre Lewis40' 5PRMDDulaneyMar 28Dulaney, Hereford @ Towson
9.11Sam Kamran39' 6PRMDDulaneyApr 16BCPS League Meet Week 3
10.9Richard McKenna39' 2PRMDPerry HallApr 13Pikesville Track Classic
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.