Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Roy Bay10.46 PRMOTrumanMay 11Class 4 District 8
2.11Michael Wells10.57 PRMOCleveland NJROTCMay 11Class 1 & 2 Sectional 1
3.11DeVante Wilkerson10.65 PRMOWilliam ChrismanMay 11Class 4 District 8
4.11Raymond Wingo10.67 PRMOSt. Louis UniversityMay 18Class 4 Sectional 2
5.12Jamal Robinson10.70 PRMOChristian Brothers CollegeMay 11Class 4 District 2
6.12George Chisolm10.76 PRMOParkway NorthMay 18Class 4 Sectional 2
7.12Timothy Harris10.79MOHazelwood EastMay 18Class 4 Sectional 2
12Jonathan Parker10.79 PRMOChristian Brothers CollegeMay 11Class 4 District 2
9.11Jaymes Kelly10.82MOGrandviewMay 18Class 3 Sectional 4
12Kendall Preston10.82 PRMOHazelwood CentralMay 18Class 4 Sectional 2
View full rankings...
200 Meters
1.12Roy Bay21.45 PRMOTrumanMay 11Class 4 District 8
2.12Jamal Robinson21.60 PRMOChristian Brothers CollegeMay 18Class 4 Sectional 1
3.12Jonathan Parker21.62 PRMOChristian Brothers CollegeMay 18Class 4 Sectional 1
4.11Michael Wells21.64MOCleveland NJROTCMay 11Class 1 & 2 Sectional 1
5.12D'Tonio White21.75 PRMOEurekaMay 18Class 4 Sectional 1
6.11James Willis21.78 PRMOKirkwoodMay 11Class 4 District 2
7.11Devonte' Ware21.84 PRMOCharlestonMay 11Class 1 & 2 Sectional 1
8.12Brannon Wright21.86 PRMOJacksonMay 18Class 4 Sectional 1
9.11DeVante Wilkerson21.90 PRMOWilliam ChrismanMay 11Class 4 District 8
10.11Jaymes Kelly21.96MOGrandviewMay 18Class 3 Sectional 4
View full rankings...
400 Meters
1.11Matt Quarells48.39 PRMOHazelwood CentralMay 18Class 4 Sectional 2
2.11Brandon Chunn48.53MOHazelwood CentralMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
12Haryl Starkey48.53 PRMOBolivarMay 18Class 3 Sectional 3
4.12Griffin Mc Curren48.61 PRMOHelias CatholicMay 18Class 3 Sectional 3
5.12Alex Groesch48.68 PRMOSt. Louis UniversityMay 18Class 4 Sectional 2
6.11Marcus Davis48.86MOHazelwood CentralMay 18Class 4 Sectional 2
7.11JR Frisella48.87 PRMOOakvilleMay 18Class 4 Sectional 1
8.11Eric Yarbrough48.91MOLafayette (Wildwood)May 18Class 4 Sectional 1
9.12Daniel Anderson49.11MOOzarkMay 18Class 4 Sectional 3
View full rankings...
800 Meters
1.11Charles Jones Jr.1:50.33MOCardinal Ritter College PrepMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
2.12Cain Winebrenner1:54.06 PRMOPark HillMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
3.11Noah Kauppila1:54.15 PRMOMarquetteMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
4.12Deko Ricketts1:54.78 PRMOBarstowMay 18MSHSAA Class 2 State Championships
5.11Marcus Davis1:54.89 PRMOHazelwood CentralMay 18Class 4 Sectional 2
6.12Amos Bartelsmeyer1:55.02MOMary Institute-Country Day SchoolApr 27Marion Freeman Invitational - Finals
7.12Nicholas Stewart1:55.05 PRMOMcCluer NorthMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
8.10Carson Bode1:55.45 PRMORockhurstMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
9.11Ryan Beaver1:55.59 PRMOCollege Heights ChristianMay 18MSHSAA Class 2 State Championships
10.11Cyle Quick1:55.66 PRMOFoxMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
View full rankings...
1600 Meters
1.11Spencer Haik4:12.81MOGlendaleMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
2.11Noah Kauppila4:13.57MOMarquetteMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
3.11Colton Rockhold4:13.68 PRMOTrumanMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
4.10Stephen Mugeche4:15.53MOBlue SpringsMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
5.12Chris Mooneyham4:16.20 PRMOGlendaleMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
6.12Brian Hernan4:16.49 PRMOParkway SouthMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
11Elvir Sarajlic4:16.49 PRMOOakvilleMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
8.12Nicholas Stewart4:16.82 PRMOMcCluer NorthMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
9.10Kyle Pudenz4:19.14MOPark HillMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
10.12Nathan Keown4:20.00 PRMORock BridgeMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
View full rankings...
3200 Meters
1.11Noah Kauppila8:54.45 PRMOMarquetteApr 06Arcadia Invitational
2.12Chris Mooneyham9:06.86 PRMOGlendaleMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
3.11Colton Rockhold9:07.08 PRMOTrumanMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
4.10Stephen Mugeche9:07.89MOBlue SpringsMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
5.12Nathan Keown9:14.20 PRMORock BridgeMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
6.12Amos Bartelsmeyer9:15.69 PRMOMary Institute-Country Day SchoolApr 27Marion Freeman Invitational - Finals
7.11Evan Schulte9:15.84MORock BridgeApr 27Eastern Relays - Day #2
8.12Simon Belete9:16.74 PRMOBlue SpringsMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
9.12Nicholas Stewart9:17.50 PRMOMcCluer NorthMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
10.12Billy Leighton9:29.30 PRMOCentral (Cape Girardeau)Apr 02Festus-Tiger Town
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Ezekiel Elliott13.77 PRMOJohn BurroughsMay 11Class 3 District 2
2.12Aaron Mallet13.81 PRMOMcCluer NorthMay 18Class 4 Sectional 2
3.12Blake Alexander14.27 PR (-.8)MOStraffordMay 18MSHSAA Class 2 State Championships
4.12Drew Bodicky14.37 PRMOCentral (St. Joseph)May 11Class 4 District 8
5.11Harvey Kendall14.40 (-.1)MOGrandviewMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
6.12Kevin Brown14.47 PRMORuskinMay 18Class 4 Sectional 4
7.10Andrew Madison14.62MOLiberty NorthMay 18Class 3 Sectional 4
8.11Justice Burks14.64 (-.9)MORaytown SouthMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
9.12Devin Herndon14.73MOVashonMay 18Class 3 Sectional 2
10.12Bruce Lockhart14.76 PRMOHoltApr 19Fred Lyon Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Aaron Mallet36.98 PRMOMcCluer NorthMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
2.12Jared Michel37.95 PRMOMarquetteMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
3.12Ezekiel Elliott38.54MOJohn BurroughsApr 11Henle Holmes Invitational
4.11Chris Wright38.63 PRMOHazelwood CentralMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
5.12Blake Alexander38.75 PRMOStraffordMay 18MSHSAA Class 2 State Championships
6.12Dondrell Hardiman38.83MOPark HillMay 18Class 4 Sectional 4
7.12Lindell Watkins38.87 PRMOLibertyMay 18Class 4 Sectional 4
8.11Harvey Kendall39.09MOGrandviewMay 01KC Suburban Blue Conference
9.12Alex McCormack39.11 PRMORollaMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
10.12Jon Schwab39.15 PRMOFrancis Howell NorthApr 19Fred Lyon Invitational
10Andrew Madison39.15MOLiberty NorthMay 01KC Suburban Blue Conference
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Bertrand Birdsall
Tre Bryant
Jonathan Parker
Jamal Robinson
41.98MOChristian Brothers CollegeMay 18Class 4 Sectional 1
2.-Demetric Dinwiddie
Alex Davis
Ben Sander
Roy Bay
42.11MOTrumanMay 18Class 4 Sectional 4
3.-Max Linscott
Dylan Stoetzer
Tommy Seitz
Curtis Goldmon
42.13MORockhurstMay 18Class 4 Sectional 4
4.-Ahmad Huddleston
Timothy Harris
Jimmy Jones
Robert Strong
42.15MOHazelwood EastMay 11Class 4 District 3
5.-Kristopher Franklin
Haile Wilson
Tyler Jordan
D'Tonio White
42.25MOEurekaMay 18Class 4 Sectional 1
6.-Datrion Valencia
Chris Collins
George Chisolm
Johnathan Little
42.31MOParkway NorthMay 18Class 4 Sectional 2
7.-Glen Pargo
Sean Allen
Markees Jackson
Tyshawn Pennington
42.42MORaytown SouthMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
8.-Relay Team42.60MOLibertyApr 30KC Suburban Gold Conference Varsity
9.-Quadri White
Justin Hall
Chris Wright
Kendall Preston
42.62MOHazelwood CentralMay 11Class 4 District 3
10.-Devin Alexander
Terrence Hollins-White
Daquain Dunn
Marvin Millet
42.68MORitenourApr 27Marion Freeman Invitational - Finals
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Marcus Davis
Brandon Chunn
Matt Quarells
Kendall Preston
1:27.38MOHazelwood CentralMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
2.-Datrion Valencia
Chris Collins
Johnathan Little
George Chisolm
1:27.71MOParkway NorthMay 18Class 4 Sectional 2
3.-Lorenzo Wade
Reese Fisher
Shannon Rollins
Markel Robinson
1:27.80MORaytownMay 18Class 4 Sectional 4
4.-Marvin Millet
Devin Alexander
Irvin Moorehead
Terrence Hollins-White
1:28.07MORitenourMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
5.-Mike Nelson
Justin Martin
Kevin Brown
Bobby Neal
1:28.29MORuskinMay 18Class 4 Sectional 4
-Ahmad Huddleston
Timothy Harris
Jimmy Jones
Robert Strong
1:28.29MOHazelwood EastMay 11Class 4 District 3
7.-Glen Pargo
Markees Jackson
Joe Johnson
Tyshawn Pennington
1:28.40MORaytown SouthMay 18Class 4 Sectional 4
8.-Sam Michell
Dalvin Wilkerson
Javaughn Chambers
DeVante Wilkerson
1:28.56MOWilliam ChrismanMay 18Class 4 Sectional 4
9.-Alex Groesch
Tyler McNeil
Prince Yakubu
Raymond Wingo
1:28.64MOSt. Louis UniversityMay 11Class 4 District 3
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Bertrand Birdsall
Jonathan Parker
Stephan Hickman
Jerrick Powell
3:16.12MOChristian Brothers CollegeMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
2.-Marcus Davis
Matt Quarells
Chris Wright
Brandon Chunn
3:16.94MOHazelwood CentralMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
3.-Jonathan Williams
Marvin Hall
Andre Blueitt
Aaron Mallet
3:18.50MOMcCluer NorthMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
4.-Dwane Simmons
Austin Burau
Trevin Lyles
Birdsong Warren
3:18.79MOLee's Summit WestMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
5.-Jonathan Henderson
Terrance Hudspeth
Charles Jones Jr.
James Williams
3:19.09MOCardinal Ritter College PrepMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
6.-Antwon President
DaShaughn Terry
Alex Johnson
Darrius Shepherd
3:20.88MOBlue SpringsMay 18Class 4 Sectional 4
7.-Cameron Smith
Tim Hannah
Eric Greely
Lindell Watkins
3:21.26MOLibertyMay 18Class 4 Sectional 4
8.-Tyler Currie
Daniel Hughes
Eric McWoods
James Willis
3:21.92MOKirkwoodMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
9.-Branden Riley
Dondrell Hardiman
Quintavious Kelly
Cain Winebrenner
3:22.47MOPark HillMay 18Class 4 Sectional 4
10.-Irvin Moorehead
Garrett Willis
Rashod Harris
Daquain Dunn
3:22.81MORitenourMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Chaz Trujillo
William Thompson
Alex Lombardo
Carson Bode
7:49.24MORockhurstMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
2.-Kevin Ganahl
Adam Roderique
Noah Kauppila
Jared Michel
7:49.81MOMarquetteMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
3.-Stephen Mugeche
Simon Belete
James Barnett
Alex Johnson
7:50.65MOBlue SpringsMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
4.-Tommy Skosky
Larry Lopez
Keenen Hindes
Cyle Quick
7:50.68MOFoxMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
5.-Dylan Quisenberry
Derek Legenzoff
Alvin Houston
Jordan West
7:53.78MOLafayette (Wildwood)May 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
6.-Jonathan Henderson
Desaviour Ikner
James Williams
Charles Jones
7:54.67MOCardinal Ritter College PrepMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
7.-Spencer Bankhead
Tyler Gloss
Bennett Bulmer
Kyle Pieper
7:55.22MOLindberghMay 18Class 4 Sectional 1
8.-Birdsong Warren
P.J. Thompson
Andrew Pierson
Trevin Lyles
7:55.40MOLee's Summit WestMay 18Class 4 Sectional 4
9.-Branden Riley
Kyle Pudenz
Kainen Utt
Cain Winebrenner
7:55.88MOPark HillMay 18Class 4 Sectional 4
10.-Connor Bradford
Ryan Howe
Eric Rogers
Tyler Percy
7:55.94MOFt. Zumwalt WestMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Josh McDonald59' 8 PRMOTimberlandMay 18Class 4 Sectional 2
2.11Khalen Saunders59' 4MOParkway CentralMay 18Class 4 Sectional 2
3.12Caleb Mather59' 1.5 PRMOMaryvilleMay 11Class 3 District 8
4.11Will Fife58' 1 PRMOHelias CatholicApr 23Hermann Invitational
5.10Carlos Davis57' 4MOBlue SpringsApr 30KC Suburban Gold Conference Varsity
6.12Diontay Hatch57' 0 PRMOMcCluerMay 18Class 4 Sectional 2
7.12Alec Whiteside56' 8.5 PRMOChillicotheMay 18Class 3 Sectional 4
8.11Avery Carter56' 4MOLee's Summit WestApr 05Hillcrest Invitational (Boys)
9.12Kenneth Boyer55' 8 PRMOLafayette (Wildwood)May 11Class 4 District 2
10.12Austin Boice55' 5 PRMOLamarMay 11Class 1 Sectional 2, Class 2 Sectional 3
11John Berry55' 5MOPleasant HillMay 24MSHSAA State Championships - Class 3 & 4
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Josh McDonald188' 8 PRMOTimberlandMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
2.10Khalil Davis179' 4MOBlue SpringsMay 18Class 4 Sectional 4
3.11Will Fife178' 0 PRMOHelias CatholicApr 23Hermann Invitational
4.10Carlos Davis176' 6MOBlue SpringsApr 30KC Suburban Gold Conference Varsity
5.11Sam Bailey175' 3 PRMOLamarMay 04Class 2 District 5
12Cody Kildow175' 3 PRMOPark Hill SouthMay 18Class 4 Sectional 4
7.12Caleb Mather173' 1 PRMOMaryvilleMay 18Class 3 Sectional 4
8.11Ben Bailey171' 6 PRMOLamarMay 04Class 2 District 5
9.11Josh Watson169' 1 PRMOBlue Springs SouthMay 18Class 4 Sectional 4
10.12Kenneth Boyer168' 2 PRMOLafayette (Wildwood)May 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Zachary Garrett135' 2 PRMOWellington-NapoleonApr 19William Jewell Relays
2.12Jacob Beckemeyer134' 10 PRMOWellington-NapoleonApr 19William Jewell Relays
3.11Avery Carter134' 4 PRMOLee's Summit WestMar 29Blue Valley Spring Classic
4.12Sebastian Dreier120' 3 PRMOBeltonApr 19William Jewell Relays
5.10Steven Moore113' 3 PRMOWebb CityApr 12Gorilla Relays HS
6.12Dalton Edminsten104' 3 PRMOWinnetonkaApr 19William Jewell Relays
7.10Garrett Newsom96' 1 PRMOLee's Summit WestMar 29Blue Valley Spring Classic
8.9Jordan Begaye92' 4 PRMOBeltonApr 19William Jewell Relays
9.9Andrew Nieghmeyer87' 6 PRMOWinnetonkaApr 19William Jewell Relays
10.12Logan Drake86' 1 PRMOLee's SummitApr 19William Jewell Relays
View full rankings...
High Jump
1.12Malik Ray6' 9 PRMOMcCluerMay 11Class 4 District 3
2.11Landon Bartel6' 8MOSouthern BooneMar 28Fayette Relays
11Eric Duncan6' 8 PRMORock PortMay 18MSHSAA Class 1 State Championships
12Sumner Foster6' 8 PRMOCharlestonMay 18MSHSAA Class 2 State Championships
5.12Garrett Metscher6' 7.5 PRMORepublicMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
6.12Mike Spicer6' 7MOJasperApr 18Lamar Tiger Invitational
11Harvey Kendall6' 7MOGrandviewMay 18Class 3 Sectional 4
8.10Michael Willbanks6' 6.5 PRMOMarionvilleMay 04Class 2 District 5
9.9Lath Kisling6' 6.25MOSarcoxieApr 23Monett Cubs Relays
12Xavier Bledsoe6' 6.25 PRMOJohn BurroughsMay 18Class 3 Sectional 1
View full rankings...
Pole Vault
1.12Zach Reed15' 6 PRMOFestusMay 18Class 3 Sectional 1
12Andrew Bartnett15' 6 PRMOJohn BurroughsMay 18Class 3 Sectional 1
12Morgan Hold15' 6 PRMONevadaMay 18Class 3 Sectional 3
4.12Logan Brattin15' 0 PRMOLee's Summit WestMay 01KC Suburban Red Conference Varsity
12Joey Burkett15' 0MOJefferson CityMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
11Dillon Rush15' 0MOJacksonMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
12Austin Barousse15' 0MOPoplar BluffMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
8.11Ryan Berg14' 9 PRMONixaMay 18Class 4 Sectional 3
9.12Zach Wuest14' 6 PRMOBransonMay 18Class 4 Sectional 3
11Cody Canote14' 6 PRMOHollisterMay 18Class 3 Sectional 3
12Matt Bush14' 6 PRMORock BridgeMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
12Lamar Welch14' 6 PRMORitenourMay 18Class 4 Sectional 2
View full rankings...
Long Jump
1.11Elijah McGill23' 7 PRMOFort OsageApr 03Raytown Invitational
2.12AJ Green22' 11.25 PRMOParkviewMay 18Class 4 Sectional 3
3.12Kolton Shindelar22' 8.75 PRMOLibertyApr 12Gary Parker Invitational
4.11Curtis Goldmon22' 6.5MORockhurstMay 11Class 4 District 7
5.12Shane Williams22' 6 PRMOMt VernonMay 18Class 3 Sectional 3
6.12Sebastiano Ferko22' 5 PRMOLindberghMay 18Class 4 Sectional 1
10Donavan Ayers22' 5 PRMONormandyMay 11Class 3 District 3
8.12Donte Watkins22' 4.5 PRMOBlue SpringsMay 18Class 4 Sectional 4
11Garner Rudroff22' 4.5 PRMOSouth CallawayApr 09Show-Me Conference
10.11Nick Griffith22' 3.5 PRMOPark Hill SouthMay 18Class 4 Sectional 4
10Jerrick Powell22' 3.5MOChristian Brothers CollegeMay 11Class 4 District 2
View full rankings...
Triple Jump
1.12Chris Martin47' 2.75 (2.4)MOCentral (Cape Girardeau)May 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
2.11Curtis Goldmon47' 0.25 PRMORockhurstMay 18Class 4 Sectional 4
3.12Peyton Mizera46' 11.25 PR (1.3)MOMaryvilleMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
4.11Davian Hawkins46' 10.5 PRMOLee's SummitMay 18Class 4 Sectional 4
5.12Romello McCoy46' 9.25 PR (.1)MOMaldenMay 18MSHSAA Class 2 State Championships
6.11EJ Morgan46' 8.5 PRMOCarthageMay 18Class 4 Sectional 3
7.12Tavion Neal46' 8.25 PRMOCentral (Springfield)May 18Class 4 Sectional 3
8.12Austin Regier46' 5 PRMOFort OsageMay 11Class 4 District 8
9.12Anthony Ball46' 4.75 PRMOHazelwood WestMay 25MSHSAA Class 3 & 4 State Championship
10.10Jacob Peister46' 3.5MOBlue SpringsMay 18Class 4 Sectional 4
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.